Arama sonuçlarınız

1. Saykomana

14k Oyun ve render için toplayacağım PC'yi yorumlar mısınız

Merhabalar arkadaşlar, monitör de dahil olacak şekilde 14k olan bir bütçem var ve aşağıdaki sistemi oyun için ve oyun videosu renderları yapmak için almayı düşünüyorum, inceleyip yorumlar mısınız acaba. Sizce bütçeme uygun daha iyi bir kombinasyon çıkarabilir miyim. Ayrıca hard diskim olduğu...
  2. Saykomana

Oyun ve render için 13-14 bin TL sistem tavsiyesi

Merhabalar arkadaşlar. Oyun videoları yaptığım bir YouTube kanalım var. 2K video render yapmam gerektiği için ve laptop kullandığım için zamanımın büyük çoğunluğu render bekleyerek geçiyor ve zaman kaybı da çok oluyor, özellikle tekrar render yapmam gerektiğinde. Bütçem 13K-14K civarında ayrıca...
  3. Saykomana

Video kayıtlarında ortaya çıkan kare kayıpları

Merhabalar, oyunlarda hiç FPS drop olmamasına rağmen kayıt ettiğim videolarda ortaya çıkan 1-2 saniye süren yoğun kare kayıpları yaşıyorum. Nvidia ve OBS ile ayrı ayrı kayıtlar yaptım ve aynı sorun var. Laptopumun modeli Monster Tulpar V5 19.1. Sorunu çözmek için yaptıklarım; Nvidia desteğe...
  4. Saykomana

Monster Tulpar T5 V19.1 oyunda/masaüstünde bile FPS düşüşleri

Merhabalar Monster Tulpar T5 V19.1 model laptopum var, GTX1660 Ti ekran kartına sahip. Geçen haftaya kadar herhangi bir donma/takılma olmuyordu ancak birkaç gündür oyunlarda FPS sabit 60 olarak gösterdiği halde ekranımda FPS dropları oluyor, bu droplar kaydettiğim oyun videolarına da yansıyor...
  5. Saykomana

Samsung SSD performansı farklı slot ile değişir mi?

Merhabalar arkadaşlar, yeni aldığım Samsung 970 Evo Plus SSD'den tam performans almam için şu an laptopumda takılı olan SanDisk SSD ile mi yer değiştirmem lazım? Yoksa boşta bir NVMe slot var ise ve yeni SSD'yi oraya taksam ve format atarak Windows'u onun üzerine kursam da olur mu? Anakart...
  6. Saykomana

Monster Laptop için hangi SSD'yi almalıyım

Merhabalar arkadaşlar, Monster Tulpar T5 V19.1 laptopum için SSD almak istiyorum, içinde 256gb bir adet var, bir de ekstra olarak eski laptopumdaki 256gb'yi kullanıyorum ancak çok video render yaptığım için artık yer yetmemeye başladı, sürekli bir şeyleri silmek ve yer açmak yüzünden...
  7. Saykomana

Konsol Komutları ile NPC Spawn Etme

Half life 2'de ve özellikle Gta 4'de NPC leri spawn edip merdivenden aşağı yuvarlarken aldığım zevkten sonra , NPC spawn edilebilecek oyunların bir listesini yapmaya karar verdim, şimdiye kadar çıkmış birçok oyunda, çıktığı zaman ki jenerasyonun kısıtlamaları ile oyun içinde çok fazla NPC...