Arama sonuçlarınız

1. xmanxs

Yardım OpenCore ile Mac kurulumunda "Your Computer restarted." hatası

OpenCore ile Hackintosh kurmak için Technopat'ın video rehberinden faydalandım Monterey ISO sunu yükledim EFI dosyası olarak videodaki çalışmayınca kendi laptopum için uygun olan EFI dosyasını bulup onunla denedim ancak Apple yükleme barı yarısında 'your Computer restarted because of a problem...
  2. xmanxs

Yardım Touchpad'in yapışması

1-2 ay oldu laptopun touchpad kısmına kola dökülmüştü nemli bezle silmiştim sadece şimdi sağ sol tık için bastırınca touchpad'e basılmadı yapışmış gibiydi biraz zorlayınca çalıştı bunu tam olarak nasıl temizlerim
  3. xmanxs

Soru Laptop pil hurafeleri

herkesin bildiği şu şehir efsanesi benim de kafamı karıştırdı laptopumu şarjdan hemen hemen hiç çıkartmıyorum sayılır sürekli eletriğe bağlı laptopun üretici yazılımındaki tasarruf kipini aktive ettim pili %60 a kadar şarj ediyor ve 60 da sabitliyor bu işlev uzun vadede bir sıkıntı çıkartır mı ?
  4. xmanxs

Yardım Laptop ekran kartı seçimi

lenovo laptop kullanmaktayım intel uhd dahili grafik kartının yanında nvidia gtx 1650ti harici grafik kartım var ben genel olarak intel değil de nvidia ekran kartımı kullanmak istiyorum ama seçme ekranı pasif durumda çözümünü bilen var mı
  5. xmanxs

Yardım Lenovo IdeaPad touchpad sorunu

Bilgisayarıma temiz kurulum yaptıktan sonra FN tuşları çalışmamaya başladı touchpad de kapalı dururmda kaldı ne fn tuşları çalışıyor ne de touchpad internetten hotkeys driverını da yükledim ama lenovonun kendi driver güncelleme bölümünde herangi bir güncelleme görünmüyor
  6. xmanxs

Soru İnsider ile w11 e geçebiliyorum şimdi geçersem ekimde gelen temiz w11 güncellemesini alırmıyım

Windows Insider ile Windows 11'e geçebiliyorum, geçersem ekim ayında resmi olarak çıktığında Windows 11 final sürüm update olarak gelir mi?
  7. xmanxs

Soru Bilgisayar mühendisliği için gerekli laptop önerisi

Bilgisayar mühendisliği için ortalama donanım gereksinimleri nelerdir hangi laptoplar rahat rahat 4 yıl idare eder şimdiden teşekkürler
  8. xmanxs

Türktelekomdan başka servis sağlayıcı tavsiyesi

Türktelekom 50 mpbs internet paketini kullanıyorum altyapım 90 mpbs e kadar destekliyor ayda 120 tl ödüyorum tahhüdüm bitmek üzere Netspeed Ve Türknet Çok popüler fiyatlarıda uygun ama akşam yavaşlama vs sıkıntısı olmayan bir sağlayıcı istiyorum bilen var mı ?
  9. xmanxs

Yazıcı kağıdı yamuk olarak çekiyor

Merhaba Yazıcı kağıdı yamuk olarak çekiyor ve yazdırdığı belge 10 derece eğim ile çıkıyor bazen çok yamuk çektiği için kenarlarında yırtılma bile meydana gelebiliyor çözümünü bilen var mı ?
  10. xmanxs

Limitsiz internetlerde bir tavan sınırı var mıdır aşırı kullanım gibi

Selam Türktelekomun Limitsiz olarak sunduğu paketlerin bir tavan limiti var mı örneğin; superonline'ın 5 terabayt sınırı var eğer 5 Terebayt sınırını aştığınızda kurumsal kullanımdan ceza kesiliyormuş bunun benzeri bir durum türktelekomda mevcut mu ? yardımcı olursanız sevinirim :)
  11. xmanxs

Yazılma Giriş yaptım bazı sorularım var

Merhaba, ben lise 3. sınıfım.1 milyon yazılımcı projesini duyup katıldım, ilk olarak php eğitimine geçtim (0'dan başladım) yazılıma başlamak için sizce php iyi bir tercih midir ? bide yazılım gibi konular ilgimi fazlasıyla çekiyor kodlama öğreniyorum sizce yazılım üzerinden devam edersem...
  12. xmanxs

Smart tvde paralı yayın izlemek

Televizyonum için Android box (mi box) alcağım dsmart go üzerinden d smartı izleyebilir miyim ?
  13. xmanxs

Türktelekom'un hala satışta olan Akk li paketleri

türktelekomdan ev internet hizmeti almaktayım taahhüt bitimine az kaldı paket değişikliği yapcağım lakin akk kalmasına rağmen hala satışta olan kotalı paketleri var bu paketler daha uygun fiyatlarda limitsiz olanlara göre,kotalıdan alsam limitsiz veri kullanamazmıyım yasal olarak?
  14. xmanxs

İstanbuldaki Netflix Posterleri

İstanbulda Netflix ofisi yoksa bu posterleri kimler asıyor ?
  15. xmanxs

İLK 9500 E GİRMEK İÇİN NE YAPMALIYIM

merhaba ben 10. sınıf lise öğrencisiyim Bahçeşehir üniversitesi Bilgisayar mühendisliği istiyorum burslu buda ortalama ilk 9500e girmem gerekiyor bunun için tahmini olarak tyt-ayt sınavlarında hangi deslerden en az kaç net yapmam lazım
  16. xmanxs

Ekran Kartı Alırsam FPS Artar mı?

merhaba benim bilgisayarımda 8 gb ram 4 gb readeon r7 200 series ekran kartı ve i5 7400 işlemci var ama çoğu oyunda sıkıntı çıkarıyor fps düşüklüğü gibi ben gtx 1050ti ekran kartı alırsam sizce bu sorun çözülürmü ?