Arama sonuçlarınız

1. grbzz

iOS 16 ile Gelebilecek Tüm Yenilikler!

Haziran ayında yapılacak WWDC etkinliği yaklaşırken iOS’in en yeni sürümü olacak iOS 16 hakkında bazı sızıntılar ve iddialar ortaya çıkmaya başladı. Ben de sizlere hem bu sızıntılardan bahsedip hem de yepyeni sürümde gelmesini istediğim şeyleri harmanlayıp sizlere sundum. Sizler de aşağıya iOS...
  2. grbzz

Soru Apple Watch SE vs Series 3

Herkese selamlar. Uzun zamandan beri küçük de olsa bir Apple ekosistemi kurma hayalim var. Tabi her ne kadar da kapağım SE’e kaysa da dövizin uçuşa geçmesiyle rahatlıkla alabileceğim SE biraz beni zora sokacak hale geldi. Bunun için SE ve Series 3 için detaylı bir araştırma yaptım, kullanıcı...
  3. grbzz

Başıma Gelenler..

Herkese merhaba sevgili forumdaşlarım. Normalde bu tarz konuları pek açmam ama sizelere başıma gelen bir hayli garip bir olayı anlatacağım ve önerilerinizi alacağım. Öncelikle olaydan bir bahsedeyim: Dün gece saat 3 sularında telefonumdan kablosuz kulaklık takılı olarak dizi izliyordum. Diziyi...
  4. grbzz

iOS 15'in tanıtım tarihi belli oldu!

Geçtiğimiz saatlerde Apple, WWDC 2021'in tanıtım tarihini açıkladı. 7 Haziran'da yapılacak olan etkinlikte başta iOS 15 olmak üzere MacOS 12 ve WatchOS 8'in de tanıtılması bekleniyor. Geçen yıl iOS 14 Widgets, Uygulama Arşivi, PiP ve Kompakt Çağrı gibi yepyeni özellikleri beraberinde getirmişti...
  5. grbzz

One UI'da uygulama ikonlarının şekli nasıl değiştirilir?

Bildiğiniz üzere *One UI'da uygulama ikonlarının şeklini (kare, yuvarlak vs.) değiştirme gibi bir ayar mevcut değil. Üçüncü parti uygulamalar ile yapılsa da şahsen ben Launcher kullanmayı sevmeyen biriyim. Bu yüzden launcher kullanmaktan hoşlanmayan kullanıcılar için uygulama ikonlarını kolayca...
  6. grbzz

Yeni Galaxy A serisinin tanıtım tarihi açıklandı!

Uzun zamandan beri beklenen yeni Galaxy A serisi, 17 Mart saat 17:00'da dünya ile aynı anda ülkemizde de tanıtılacak. Şu an için ülkemizde hangi cihazların satışa çıkacağı belli olmasa da isterseniz gelin iki yeni modelin bu zamana kadar ortaya çıkan tüm sızıntılara birlikte bakalım. Galaxy...
  7. grbzz

Fiyat Segmentlerine Göre 2. El Telefon Önerileri

Herkese merhaba. Fiyat Segmentlerine Göre 2. El Telefon Önerileri konuma hoş geldiniz. Bu konuda yeni bir orta segment cihaz almak yerine daha eski, ikinci el bir amiral gemisi segmnet almak isteyenler için çoğu bütçeye hitap edecek önerilerde bulundum hem de ikinci el cihaz alırken dikkat...
  8. grbzz

Windows 10 "ürün anahtarı etkinleştirilemedi" sorunu

Herkese merhaba, bugün derse girmek için laptopumu açtım ben karşıma "ürün anahtarı ekinleştirilemedi, ürünün süresi yakında dolacak" tarzında bir uyarı çıktı. Bilgisayarıma herhangi bir başka bir işlem uygulamadım. İçindeki yazılım da aldığım ilk günle aynı diye düşünüyorum. Sadece 2-3 ay önce...
  9. grbzz

Samsung güncelleme desteğini 4 yıla çıkardı!

Geçen yıl belirli A, S ve Note serisi cihazlar için Android sürüm desteğini 2 yıldan 3 yıla çıkaran Samsung, bugün resmi bir duyuru ile yine belirli cihazlar için güvenlik güncellemesi desteğini 4 yıla çıkardı. 2019'dan itibaren çıkan her Z, S, Note, A, M ve Tab serisi cihazlar tam 4 yıl...
  10. grbzz

Android 12'den ilk görüntüler geldi!

Google, Geçen yıl şubat ayında Android 11'in Geliştirici Önizlemesi sürümünü kullanıcılarına sunmuştu. Tasarım açısından oldukça minör değişikliklere imza atan Google, ortaya çıkan sızıntılara bakılırsa bu yıl Android 12 ile beraber arayüz açısından oldukça major değişikliklere gidecek. Wigdet...
  11. grbzz

Google'a göre nasıl birisin?

Bildiğiniz üzere Google, dünyanın en büyük arama motoru ve en önemli gelir kaynaklarından biri de reklamlar. Biz kullanıcılarına da en doğru reklamları sunmak için -reklam kişiselleştirme ayarı açıksa- yapay zeka ile beraber girip çıktığımız sitelere göre bize bir reklam profili oluşturuyor...
  12. grbzz

2020 son çeyrek akıllı telefon satış rakamları açıklandı | Apple yeniden lider

2020 son çeyrek akıllı telefon satış rakamları ve pazar paylarını açıklandı. Listede en göze çarpan detay ise yüksek fiyatlı cihazlar satmasına rağmen Apple, geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse 17 milyon daha fazla cihaz satıp son çeyreğin lideri oldu. Samsung, Xiaomi ve Oppo da geçen...
  13. grbzz

Akıllı telefonlar hakkında yanlış bilinenler ve doğruları

Belki bir çoğunuz bunları bilseniz de bazı akıllı telefon kullanıcıları hala daha yanlış bilgilerin peşine takılıp gidiyor. Ben de bugün sizler için akıllı telefonlar hakkında yanlış bilinenleri derledim. Yanlış: Yeni alınan telefonlar 6/12/24 saat şarjda tutulmalıdır. Doğru: Artık akıllı...
  14. grbzz

Karşınızda Galaxy S21 / 21+ / S21 Ultra

Uzun zamandır beklenen S21 serisi az önce tanıtıldı. İşte cihazların teknik özellikleri fiyatları: Özellikleri S21 S21+ S21 Ultra Ekran 6.2 inç 2400x1080 FHD+ 421 ppi Dynamic AMOLED 2X 48-120 Hz (adaptif) 6.7 inç 2400x1080 FHD+ 394 ppi Dynamic AMOLED 2X 48-120 Hz (adaptif) 6.8 inç 3200x1440...
  15. grbzz

Samsung yepyeni bir kamera sistemi üzerinde çalışıyor!

Teknoloji firmaları akıllı telefonların ekran kasa oranını iyileştirmek için her geçen yıl yeni bir ön kamera tasarımı ortaya koyuyorlar. Daha önceki yıllarda pop-up kameralar hit iken şimdilerde ise delikli kamera yapıları hit halde geldi. Ancak anlaşılan o ki ZTE'nin ekran altı kamera...
  16. grbzz

Xioami, Mi 11'in tanıtım tarihini duyurdu!

Xiaomi'nin en güçlü ve Android kanadının da en güçlülerinden olacak olan Mi 11, 28 Aralık saat 14:30'da tanıtılacak. Cihaz için şu an kesin olarak bilinen Qualcomm'un en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 888'den güç aldığı.
  17. grbzz

Exynos 2100'ün tanıtım tarihi açıklandı!

Samsung'un yeni nesil amiral gemilerine güç verecek olan Exynos 2100'ün (kesinleşmiş bir isim değil) 12 Ocak'ta tanıtılacağı duyuruldu. İşlemci için şu anda 5nm olduğu, 4 adet Cortex-A55, 3 adet Cortex-A78 ve 1 adet Cortex-X1 CPU çekirdeğine sahip olduğu ve Mali-G78 GPU'ya sahip olduğu biliniyor.
  18. grbzz

iPhone 12 Mini/12/12 Pro/12 Pro Max Kullanıcıları Kulübü

iPhone 12 serisi kullanıcı kulübüne hoş geldiniz! Siz kullanıcıları bu konu altında cihazlar hakkındaki görüşlerinizi, kullanıcı deneyimlerinizi ve sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Cihazların teknik özellikleri: Teknik Özellikleri iPhone 12 Mini iPhone 12 Ekran 5.4 inç Super Retina XDR 476...
  19. grbzz

Samsung Almanya'da telefon ve tablet kiralama programını duyurdu!

Samsung, Almanya'da yepyeni bir telefon kiralama hizmetini duyurdu. Programda başta S20 serisi olmak üzere bir çok cihaz 1-3-6 veya 12 aylığına kiralanabiliyor. Amiral gemisi segment cihazların aylık kiraları 29.90 ila 119.90€ arasında değişirken Galaxy A42 ise aylık sadece 9.99€ 'ya...
  20. grbzz

Samsung, Exynos tarafındaki eksikleri kabul edip hayranlarından özür diledi!

Samsung, son yıllarda Snapdragon ile Exynos işlemcilerin arasındaki farkın giderek açılmasıyla beraber müşterilerine ayrımcılık yapmak ile hedef gösterildi. Bu yıl da Exynos 990'ın hem rakiplerinin gerisinde kalmasıyla hem de kullanıcılara çeşitli türlü sorunlar yaşatmasıyla müşterilerimi iyice...
  21. grbzz

Galaxy A52 göründü!

Yakın zamanda tanıtılması beklenen yeni A serisinin bir diğer cihazı olacak olan A52 de sızdırıldı. Cihazın ortaya çıkan birtakım özellikleri de şu şekilde: 6.5 inç 2.5D ekran 8.4mm kalınlık (kamera çıkıntısı olmadan) 4'lü arka kamera (bir tanesi sensör olabilir) 3.5mm'lik jack girişi Sammobile
  22. grbzz

Apple'dan yepyeni bir kulaklık: AirPods Max!

Uzun süredir Apple'ın bir kulak üstü kulaklık tanıtacağı söyleniyordu ve beklenen oldu. Apple bugün itibariyle yeni kulaküstü kulaklığını satışa sundu. Ürünün diğer renk seçenekleri de bu şekilde: Fiyatı ise 5.699 TL. Teknik özellikleri: AirPods Max
  23. grbzz

Samsung devasa boyutlu 600 megapiksellik bir kamera üzerinde çalışıyor!

Her geçen yıl megapiksel sayıları katlanırken, 108 MP'lik kameraların lideri Samsung bu sefer de 600 megapiksellik devasa bir sensör üzerinde çalıştığını bildirdi. Adı gibi hacmi de büyük büyük olan kamera sensörü hem telefonun arka kısmının %12'sini kaplayacak hem de 22mm'lik devasa bir...
  24. grbzz

Galaxy Buds Pro Sızdırıldı!

Ocak ayında yapılacak olan S21 etkinliğinde görecek olduğumuz Galaxy Buds Pro sızdırıldı. Şu an için ürünün sadece 500 mAh'lik bir pile sahip olduğu bilgisi mevcut. Rengi de Violet (Menekşe) olarak belirlenmiş. Voice
  25. grbzz

Samsung Android 11 güncelleme takvimi yayınlandı!

Android 11 tabanlı One UI 3'ün güncelleme takvimi ülkemiz için yayınlandı. Güncellemeyi ilk olarak 3-30 Aralık arası S20 serisi alacak. Alacak cihazlar listesi ve tarihler ise şu şekilde: 3-30 Aralık 2020 S20/S20+/S20 Ultra (Yayınlandı) 1 Ocak - 1 Şubat 2021 Note 20/Note 20 Ultra...
  26. grbzz

S21'den yeni görüntüler geldi!

Önümüzdeki yılın ilk aylarında tanıtılması planlanan S21 serisinden yeni görseller geldi. Daha önceden de belirttiğim gibi pembe, mor, gri ve gri&bronz renklere sahip olan S21 hem flat arka hem de flat ön yapısıyla iPhone 12 serisini biraz andırıyor. Serisinin sızdırılan özelliklerine de buradan...
  27. grbzz

Galaxy A32 ortaya çıktı!

Samsung yeni A serisini tanıtmayı hazırlanırken serinin uygun fiyatlı modeli A32 göründü. S10e'deki olduğu gibi parmak izinin güç tuşunun üstüne bulunduğu modelde 3 kamera ve ilginç şekilde 2 flaş bulunuyor. 3.5 mm'lik jack girişi de hala yerini koruyor. Samsung genellikle A serisinde benzer...
  28. grbzz

iPhone 12 ve 12 Pro'nun maliyetleri belli oldu!

Apple'ın yeni canavarlarının maliyetleri belli oldu. 373$'a mal olan bir iPhone 12'den Apple'ın karı 426$ olurken, 406$'a mal olan bir iPhone 12 Pro'dan Apple'ın karı ise 593$. Yani satış fiyatları maliyetlerin tam iki katı. Bunun yanında Apple her bir iPhone başına Snapdragon X55 5G modeli...
  29. grbzz

Gerçek koronavirüs rakamları açıklandı! Bir günde 28.351 vaka

Uzun zamandan beri vaka sayısı ile hasta sayısı tartışması sürerken sağlık bakanı Fahrettin Koca yeni koronavirüs rakamlarını açıkladı. Vaka sayısı: 28.351 Hasta sayısı: 6.814 Vefat sayısı: 168 :: Gidişat fena. Ne düşünüyorsunuz? Hürriyet
  30. grbzz

İşte One Plus 9 ve 9 Pro'nun sızdırılan tüm özellikleri!

Daha tanıtılmasına aylar olan OnePlus 9 ve 9 Pro sızdırıldı. Gelin tasarım olarak Samsung çizgilerini ve Note 20 Ultra benzeri bir kamera haznesine sahip olan cihazların ortaya çıkan özelliklerine bir göz atalım. Kamera Kamera olarak OnePlus 9 48MP değerindeki 2 kamera + bir sensöre sahip iken...
  31. grbzz

Samsung Note serisinin fişini çekmeye hazırlanıyor!

2011 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note serisi çok kısa bir sürede gözde cihazlar haline geldi. Piyasada rakipsiz olmasıyla da yıllardan beri milyonlarca kişinin ilgisini çeken Note serisi resmen kaldırılıyor. S21 Ultra'nın S-pen destekli olarak geleceğinin ortaya çıkması ile beraber güçlenen...
  32. grbzz

Huawei Mate 40 Pro'nun Türkiye fiyatı açıklandı!

Mate ailesinin en yenisi olan Mate 40 Pro'nun Türkiye fiyatı açıklandı. Kendi sitelerinde satışa sunulan ürünün fiyatı 13.999 TL.
  33. grbzz

Vivo yeni arayüzü olan OriginOS'u tanıttı!

Uzun zamandan beri beklenen Vivo'nun yeni arayüzü olan OriginOS'u tanıttı. Eski arayüzü olan Funtouch OS'tan oldukça farklı görünen arayüzde odak noktası widgetler olmuş. Bunun yanında hiç alışkın olmadığımız şekilde alttan açılan bir bildirim paneli mevcut. Anlaşılan Çinli dostlarımız yine...
  34. grbzz

S10 ve Note 10 serisi için One UI 3 Beta süresiz olarak ertelendi!

Yaklaşık bir hafta önce S10 ve Note 10 serisi için One UI 3 beta süreci süreci başlatılmıştı. En yeni cihazların yanında eski cihazlarına da beta sürecine dahil edip daha sorunsuz bir güncelleme sunmak isteyen Samsung için işler pek de öyle gitmedi. Kullanıcılardan alınan son derece olumsuz...
  35. grbzz

Oppo'dan çok farklı bir cihaz: Oppo X 2021

Daha katlanabilir telefonlara alışamamışken Oppo bugün "rollable" dedikleri yeni bir cihazı tanıttı. Cihaz şu an için geliştirilme halinde, seri üretimi filan daha yok. Cihaz da şu şekilde açılıp kapanıyor: :: Siz bu yeni nesil cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben çok garip buldum şahsen.
  36. grbzz

İşte S21 Serisinin Bütün Teknik Özellikleri!

Teknik Özellikler S21 S21+ S21 Ultra Ekran 6.2 inç, FHD+ LTPS, 120hz 6.7 inç, FHD+ LTPS, 120hz 6.8 inç, WQHD+ LTPO, 1-120hz adaptif Yazılım Android 11 tabanlı One UI 3.1 Android 11 tabanlı One UI 3.1 Android 11 tabanlı One UI 3.1 CPU Exynos 2100 Exynos 2100 Exynos 2100 Pil 4,000 mAh...
  37. grbzz

Instagram'a can sıkıcı bir güncelleme daha geliyor!

Yakın zamanda arama yerine Reels'ı getirip kullanıcıların tepkisini çeken Instagram yeni güncelleme ile bildirim sekmesinin yerine Alışveriş sekmesinin getirileceğini duyurdu. Şahsen hiç kullanmayacağım bu özelliklerin alt kısma alınması beni rahatsız etmedi değil.
  38. grbzz

Mi 10T ve Mi 10T Pro'nun Türkiye Fiyatları Açıklandı!

Yakın zamanda tanıtılan Mi 10T serisi bugün itibari ile ülkemizde de satışa çıktı. İşte fiyatlar: Mi 10T 128GB → 4999 TL Mi 10T 256GB → 5199 TL Mi 10T Pro 128GB → 5799 TL Mi 10T Pro 256GB → 5999 TL Cihazların özelliklerine de buradan ulaşabilirsiniz. :: Peki sizler fiyatları nasıl buldunuz...
  39. grbzz

5nm Exynos 1080 Tanıtıldı!

Geçtiğimiz aylarda test sonuçlarında Snapdragon 865 Plus'ı geride bırakan Exynos 980'nin yeni jenerasyonu Exynos 1080 tanıtıldı. 5nm üretim sürecinden çıkan işlemci 4 adet ARM Cortex-A78 CPU (biri 2,8GHz kalan üçü 2,6GHz) çekirdek ve 2GHz hızında çalışan hafif görevler için yine 4 adet...
  40. grbzz

Yüce Ata'mızın Son Günü - 10 Kasım

9 Kasım'ı 10 Kasım'a bağlayan gece oldukça sıkıntılı geçti. Atatürk'e kısa aralıklarla oksijen verildi. Sabaha doğru boğazındaki hırıltılar azaldı. Şafak doğarken sarayın dışında İstanbul, parlak ve güneşli bir sonbahar sabahına hazırlanıyordu. İçeride ise, kutsal nöbettekilerin içindeki son...
  41. grbzz

Türkiye'nin 3. Çeyrek Akıllı Telefon Pazar Payları Açıklandı!

Canalys, Türkiye'deki akıllı telefon pazarının pazar paylarını açıkladı. Sonuçlara göre Samsung'un pazar payı hızlı düşüşe geçerken Xiaomi %340 gibi bir büyüme sağlayarak liderliği elinde tutuyor. F/p denilebilecek ürünleri ile pazarda hızla yükselen bir diğer marka da Oppo olmuş. Ancak işin...
  42. grbzz

Yeni iPhone'larda Ekran Altı Parmak İzi Teknolojisi Kullanılabilir!

Android üreticilerinin trend haline getirdiği ekran altı parmak izi teknolojisi geç de olsa yeni nesil iPhone'larda karşımıza çıkabilir. ABD'den aldığı patentleri ortaya çıkan Apple görünüşe göre optik bir sistemin yanında kızılötesi dalgalar gönderecek bir sensör de kullanacak. Bu sensör...
  43. grbzz

Vivo'dan Sonra Xiaomi Ve Oppo da Artık Exynos İşlemci Kullanacak!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda tanıtılan Vivo, Exynos 980'den güç alan Vivo X30'u tanıtmıştı. Son gelen bilgilere göre Samsung artık sadece Vivo'ya değil Xiaomi ve Oppo'ya Exynos işlemci tedariğine başlayacak. Samsung'un bildirdiğine göre 2021'in ilk yarısından itibaren Xiaomi, Oppo ve...
  44. grbzz

Apple Yeni Mac'lerin Tanıtım Tarihini Duyurdu!

Bu yıl Apple için oldukça etkinlikli bir yıl oluyor. Haziran, Eylül ve Ekim etkinliklerinin ardından 10 Kasım için de yeni bir etkinlik duyurusu yapıldı. Yeni Macbook'ların yanından çok büyük olasıkla Apple Silicon işlemcili ilk Mac'i de göreceğimiz etkinlik 10 Kasım saat 21:00'da başlayacak...
  45. grbzz

Samsung 2 Servisini Sonlandırıyor!

Birkaç ay önce Samsung, Samsung Cloud'un Ağustos 2021'de kapatılacağını duyurmuştu. Dün de çok fazla bilinmeyen bir servisi olan S Translator'ü 1 Aralık'ta kapatacağını duyurdu. Eğer siz de Samsung Cloud üzerinden verilerinizi depoluyorsanız son erme tarihinden önce verilerinizi başka bir...
  46. grbzz

Apple Lightning Girişini Tamamen Kaldırabilir!

Uzun yıllardır kendine has bir port kullanan Apple farklı ürünlerinde USB-C'ye geçse de iPhone'da hala Lightning girişini kullanmayı sürdürüyor. Ancak son gelişmelere göre Apple Lightning'i bir sonraki iPhone'da kaldıranilir. Ancak bu USB-C'ye geçmek demek değil. Apple Lightning'i kaldırdıktan...
  47. grbzz

Exynos 1080'in Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Samsung'un geçen yıl orta segment klasmanda (A51 ve A71'in 5G'li modellerinde) kullandığı Exynos 980'nin yeni jenerasyonu olan Exyos 1080, 12 Kasım'da Çin'de tanıtılacak. Daha önce test sonuçları da çıkan Exynos 990'ın amiral klasman işlemci olan Snapdragon 865+'ten daha iyi sonuçlar aldığı da...
  48. grbzz

2020 3. Çeyrek Telefon Satış Rakamları Açıklandı! Apple'a Büyük Şok

2020 yılının 3. çeyrek akıllı telefon satış rakamları açıklandı. Samsung ezici bir üstünlükle 80 milyon cihaz satarak %22.7 pazar payına sahip olurken Xioami Apple'ı geride bırakarak en büyük 3. akıllı telefon üreticisi oldu. Tabii ki Apple premium segment cihazlar ürettiği için geride kalması...
  49. grbzz

Google Play'e Uygulama Karşılaştırma Özelliği Geliyor!

Google, Google Play'e yakın zamanda "Uygulamaları Karşılaştır" adından yeni bir özellik ekleyecek. Yeni özellik sayesinde benzer uygulamaların indirme sayısı, puan ve offiline/online durumu karşılatırılabilecek.
  50. grbzz

Haftanın Öne Çıkan Samsung Haberleri

S21 Serisi Ocak Ayında Tanıtılabilir Genellikle S serisini Şubat ayındaki Unpacked etkinliği ile tanıtan Samsung bu yılki tanıtımı ccak ayında yapabilir. Sammobile'ın aktardığı son bilgiye göre Samsung, Z Flip ve Z Fold 2 gibi cihazların S20 serisinin önüne geçmesinden pek hoşnut değil. Amiral...
  51. grbzz

3 İşletim Sistemine Sahip Telefon: XDA Pro1-X

Çoğumuzun bildiği ve en popüler teknoloji sitelerinden biri olan XDA yeni telefonlarını duyurdu. Android, Ubuntu TouchOS ve LineageOS'u içinde bulunduran cihaz mobil ve masaüstü deneyimini aynı anda yaşatıyor. Ayrıca cihaz kutudan LineageOS'lu çıkan ilk akıllı telefon unvanına da sahip. Bunun...
  52. grbzz

Hatay'da Patlama Meydana Geldi!

Birkaç saat önce Hatay'ın İskenderun ilçesinde PKK'lı iki terörist tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Can kaybı yaşanmadı Hatay Valisi Rahmi Doğan olsay sonrasında açıklama yaprak hiçbir can kaybının yaşanmadığını açıkladı. İki terörist de yakalandı İçişleri Bakanı olaydan sorumlu iki...
  53. grbzz

Bixby'nin Tasarımı Baştan Aşağı Değişti!

Samsung kullanıcıları bilir ki oldukça işe yaramaz bir asistanımız var, adı da Bixby. 3-4 yıldır ne bir geliştirme yapılıyor ne de Türkçe dil desteği ekleniyor. Hatta bir ara kaldırılıp yerine Google Asistan'ın getirileceği dahi söylenmişti. Ancak anlaşılan o ki Samsung Bixby konusunda biraz...
  54. grbzz

Spotify Lyrics Özelliğini Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Spotify kullanıcılarının uzun zamandan beri beklediği şarkıyla uyumlu şarkı sözü özelliği 1-2 ay önce kullanıcıları sunulmuştu. Maalesef ülkemiz dahil çoğu ülkede hala mevcut değil. Şimdi sizlere bu özelliğin nasıl aktif hale geçireceğimiz anlatacağım. 1. Adım Öncelikle bir VPN indirmeniz...
  55. grbzz

Tapatalk Google Play'den Kaldırıldı!

SDN Forum dahil olmak üzerinde binlerce foruma mobil uygulamadan giriş yapabilmeyi sağlayan Tapatalk bugün itibari ile Google Play'den kaldırıldı. Arama yapıldığında ortaya çıkmayan uygulama, uygulamanın şu anki kullanıcılarını da mağdur ediyor. VIP seçeneğini kullanan kullanıcıların...
  56. grbzz

iPhone 12 Pro Pil Performansında Sınıfta Kaldı!

Geçtiğimiz günlerde pil kapasitesinin 2815 mAh (iPhone 11 Pro'dan yaklaşık 300 mAh düşük) olduğu anlaşılan iPhone 12 Pro yapılan pil testlerinde bir önceki jenerasyonu olan iPhone 11 Pro'nun gerisinde geri kaldı. Test sonuçlarına göre iPhone 11 Pro 7 saat 36 dakikalık bir pil kullanımı sunarken...
  57. grbzz

Sizce Bu Yılın En İyi Orta Segment Cihazı Hangisi?

Bu yıl ülkemize oldukça fazla orta segment cihaz geldi. Bazıları tam bir f/p ürünü iken bazıları da özelliklerine göre oldukça pahalıydı. Haydi gelin bu yılın fiyat/performans açısından en iyi orta segment cihazını seçelim. Herkes kendine göre en iyi f/p ürününü yazsın, ben başlıyorum. :: Bana...
  58. grbzz

OnePlus Nord Türkiye'de! Alır Mıydınız?

Son zamanlarda oldukça popüler olan OnePlus'ın Snapdragon 765G'den güç alan yeni cihazı OnePlus Nord Türkiye'de. 128GB'lık olan model 5999TL'den görücüye çıktı. :: Siz fiyatı nasıl buldunuz ve bu fiyata alır mısınız? Bana biraz pahalı geldi şahsen. Detaylar: OnePlus Nord Türkiye'de! İşte...
  59. grbzz

Hangi arayüzü kullanıyorsunuz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri neler?

Hadi herkes kullanmış olduğu arayüzü ve arayüzün sevdiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerini yazsın. Ben başlıyorum. One UI. Sevdiğim yönleri: sade tasarımı, hızlı ve sorunsuz güncellemeleri Sevmediğim yönleri: fazla şarj tüketmesi
  60. grbzz

S21 İşte Böyle Olacak!

Evan Blass'in sitesi olan VoiceHQ tarafından S21'in ilk görüntüleri sızdırıldı. İşte S21: 6.2 inç düz ekran yapısıyla gelecek olan S21'in kamera çıkıntısıyla beraber 9 mm kalınlıkta olacak. Ayırca 151.7 mm uzunlukta, 71.2 mm genişkikle ve 8 mm kalınlıkta olacak. Ayrıyeten Samsung maliyeti...
  61. grbzz

Huawei Mate 40 Pro ve Porsche Design Sızdırıldı!

24 Ekim'de tanıtılacak olan Mate ailesinin yeni üyesi Mate 40 Pro'nun tüm özellikleri ve Porsche Design sızdırıldı. Her Mate serisinde ilginç kamera tasarımları deneyen Huawei bu yıl daire şekilde ve ilginç görünen bir kamera haznesini tercih etmiş. İşte Mate 40 Pro'nun ortaya çıkan...
  62. grbzz

Çin'de iPhone 12 Stokları 1 Saniye İçinde Tükendi!

Apple'ın bugün iPhone 12 serisini ön siparişe açmasıyla beraber Çinli bir online satış sitesi olan JD.com da aynı anda iPhone 12 serisini ön siparişe açtı. Ön siparişin açılmasıyla beraber 1.3 milyon iPhone 12 yalnızca 1 saniyede tükenmiş. Siteye girip bakıldığında tüm iPhone 12'lerin...
  63. grbzz

OnePlus 8T Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Teknik Özellikleri OnePlus 8T Ekran 6.55 inç AMOLED 1080x2400 FHD+ 402 ppi 1100 nit 120hz HDR10+ Tasarım Uzunluk: 162,8 mm Genişlik: 75,5 mm Kalınlık: 8,4 mm Ağırlık: 188 gr Gorilla Glass 5 (ön ve arka cam) Alüminyum çerçeve Kamera Arka Kamera Geniş: 48 MP, (f)1.8 (PDAF, Laser AF...
  64. grbzz

Karşınızda iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max!

Teknik Özellikleri iPhone 12 Pro iPhone 12 Pro Max Ekran Super Retina XDR 6.1 inç 460 ppi 2532x1170 HDR 800/1200 nit Super Retina XDR 6.7 inç 458 ppi 2778x1284 HDR 800/1200 nit Tasarım Uzunluk: 146.7 mm Genişlik: 71.5 mm Kalınlık: 7.4 mm Ağırlık: 187 gr Seramik Sheild ön cam Paslanmaz çelik...
  65. grbzz

Karşınızda iPhone 12 ve iPhone 12 Mini!

Teknik Özellikleri iPhone 12 Mini iPhone 12 Ekran 5.4 inç Super Retina XDR 476 ppi 2340x1080 HDR 525/1200 nit 6.1 inç Super Retina XDR 460ppi 2532x1170 HDR 525/1200 nit Tasarım Uzunluk: 131,5 mm Genişlik: 64,2 mm Kalınlık: 7,4 mm Ağırlık: 133 gr Seramik Sheild ön cam Alüminyum çerçeve IP68...
  66. grbzz

Apple Lansmanına Artık Sadece Saatler Kaldı, Gelin Tartışalım!

(Etkinliği Apple'ın resmi YouTube kanalından izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.) Apple lansmanına artık sadece saatler kaldı. Tabii bu zamana kadar birçok sızıntı oldu ve iddialar ortaya atıldı. Gelin hep birlikte bu lansmanda neleri göreceğimize bir göz atalım: iPhone 12 Serisi: Şüphesiz...
  67. grbzz

Apple Tanıtıma Saatler Kala Resmi Sitesinden Beats'i Kaldırdı!

Apple, lansmana saatler kala resmi sitesinden Beats'ı kaldırdı. Beats bölümüne girdiğiniz zaman önünüze "Aradığınız sayfa bulunamıyor." yazısı çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde de Beats ürünlerine yazılım desteği sağlayan Beats Updater programını da sessiz sedasız ortadan kaldırdı. Bunların lansman...
  68. grbzz

Samsung'un Yeni Orta Segment İşlemcisi Exynos 1080 Antutu Testlerinde Snapdragon 865+'ı Ezdi Geçti!

Uzun yıllardan beri Snapdragon'un gerisinde kalan Exynos uzun yıllar sonra ilk defa Snapdragon'un önüne geçmeyi başardı. Samsung bu yıl son yıllarda kullanıcıların giderek artan Exynos önyargısını kıracak gibi duruyor. ***Bu arada Exynos 1080 orta segment bir işlemci. Amiral klasmanı siz...
  69. grbzz

Hızlı Şarj Pile Zarar Verir mi, Telefonumuzu Nasıl Şarj Etmeliyiz? ve Dahası!

Uzun zamandan beri forumda da "hızlı şarj zararlı mıdır, telefonu nasıl şarj etmeliyiz?" şeklinde konular açılıyor. Ben de yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgileri sizlere aktarmak istiyorum. Söze Başlamadan Önce; Devir Sayısı (Cycles): Devir sayısı telefonların pillerinin sağlıklı...
  70. grbzz

İntel Uygun Fiyatlı 10. Nesil i3-10100F İşlemcisini Duyurdu!

İntel'in nisan ayı etkinliğinde kendine yer bulamayan Ryzen 3 3300x'e rakip olacak olan, Comet Lake'nin yeni modeli 10. Nesil i3'ü sessiz sedasız duyurdu. 14nm Comet Lake çipine sahip işlemci 4 çekirdek ve 8 iş parçacığına sahip. Ayrıca 3,6 GHz temel frekansa ve 4,30 GHz maksimum frekans hızına...
  71. grbzz

Android 11 İle Ön Kameradaki Güzellik Filtresi Tarihe Karışıyor

Hepinizin bildiği gibi Android cihazlarında "güzellik filtresi" özellik var. Bir de bizlerin bilmediği firmaların arka planda uyguladığı bir yüz efekti mevcut. Siz bu filtreyi kapatsanız bile OEM kamera uygulaması arka planda yüz efektini uygulamaya devam ediyor. İşte Android 11 ile Google arka...
  72. grbzz

iPhone 12 Serisi En İnce Ayrıntısına Kadar Sızdırıldı!

Az önce iceuniverse tarafından paylaşılan görüntüler iPhone 12 serisinin ve 13 Ekim tanıtımda nelerin tanıtılacağı ve özelliklerine kadar sızdırıldı. Sızdırma da Weibo üzerinden gerçekleştirildi. İşte tanıtımdan tüm detaylar: iPhone 12 Mini 5.4 inç 699$ Siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve yeşil...
  73. grbzz

iPhone 12 Etkinliği'nin Tarihi Açıklandı!

Etkinlik 13 Ekim TSİ 20:00'da başlayacak. Tanıtım kapağı aklıma 5G'yi getiriyor, sizce? ?
  74. grbzz

Snapdragon 875'in Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Qualcomm, bu yılki Android amiral gemilerinin işlemcisi olacak olan Snapdragon 875'in lansman tarihini duyurdu. Etkinkik 1-2 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Sizce bu yıl rakiplerine fark atmayı başarabilecek mi? Qulacomm
  75. grbzz

S21/30 Serisi Hakkında Tüm İddialar & Sızıntılar

Bu yıl S serisi ile pek de yüzü gülmeyen Samsung şubat ayında tanıtacağı yeni S serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Gelin bugüne kadar çıkan tüm sızıntılardan ve iddialardan bahsedelim: Kamera Birkaç ay önce Samsung yeni ISOCELL sensörlerini tanıttı. 7 mikrometre kalınlığı sahip olan bu...
  76. grbzz

Note 20 Ultra'nın Dxomark Puanı Açıklandı! (Sonuç Yine Şaşırtmadı)

(İncelemeyi görmek için görseler tıklayabilirsiniz.) Geçtiğimiz günlerde Note 20 Ultra'nın test sonuçlarını açıklayacağını duyuran Dxomark sonuçları az önce açıkladı. Çeşitli kamera sorunları olmasına rağmen S20 Ultra'nın bile altında kalan Note 20 Ultra 121 puan olarak 10. sıraya yerleşti...
  77. grbzz

Kategorilere Göre 2020'nin En iyi Telefonlarını Seçiyoruz!

Malum bu yıl teknoloji için oldukça yoğun geçti. Onlarca amiral gemisi cihaz çıktı ve yepyeni özellikler tanıtıldı. Haydi gelin bu yılın kategorilere göre en iyi cihazlarını birlikte belirleyelim. Ben başlıyorum: En iyi kamera performansı: Pixel 5 En iyi pil performansı: One Plus 8 Pro En iyi...
  78. grbzz

Pixel 4A 5G ve Pixel 5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Teknik Özellikleri Pixel 4A 5G Pixel 5 Ekran 6.2 inç OLED 1080x2340 416 ppi 60hz HDR 6 inç OLED 1080x2340 432 ppi 90hz HDR10+ Tasarım Uzunluk: 153.9 mm Genişlik: 74 mm Kalınlık: 8.6 mm Ağırlık: 151 gr Ön cam Gorilla Glass 3 Arka ve çerçeve plastik Uzunluk: 144.7 mm Genişlik: 70.4 mm...
  79. grbzz

Xiaomi Mi 10T Lite Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Teknik Özellikler MI 10T LITE Ekran 6.67 inç IPS LCD 1080 x 2400 FHD+ 395 ppi HDR10 120 hz Tasarım Uzunluk: 165.3 mm Genişlik: 76.8 mm Kalınlık: 9 mm Ağırlık: 214.5 gr Ön ve arka cam Gorilla Glass 5 Alüminyum çerçeve Kamera Arka Kamera Geniş: 64 MP, (f)1.9 (PDAF) Ultra Geniş: 8 MP...
  80. grbzz

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

TEKNİK ÖZELLİKLER MI 10T MI 10T PRO Ekran 6,67 inç IPS LCD 1080x2340 386 ppi HDR10+ 144hz 6,67 inç IPS LCD 1080x2340 386 ppi HDR10+ 144hz Tasarım Uzunluk: 165.1 mm Genişlik: 76.4 mm Kalınlık: 9.33 mm Ağırlık: 218 gr Ön ve arka cam Gorilla Glass 5 Alüminyum çerçeve Uzunluk: 165.1 mm...
  81. grbzz

Apple Maske Ortaya Çıktı (Gerçek)

Uzun bir süredir Apple'ın maske üreteceği hatta ürettiğini duymuştuk. Hatta adı için de "iMask" tarzı önerilerde de bulunulmuştu. Bir teknoloji devinin bu işe gireceğini ben de çok saçma bulmuştum ama Apple gerçekten bir maske üretmiş :) Dün de dünyaca ünlü Unbox Therapy adlı kanal Apple...
  82. grbzz

One UI İçin Özelleştirme Servisi: Nice Lock

Aslıda bu uygulama bizzat Samsung tarafından geliştirilen Good Lock uygulamasının birberi aynısı. Ancak Good Lock çok sınırlı ülkelerde çalıştığı için XDA bize bu uygulamanın işlevlerini apk yoluyla sağlıyor. Yapmanız gereken ise Nice Lock'u Google Play'den indirdikten sonra alttaki linkten de...
  83. grbzz

S20 FE ve S20 FE 5G Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Teknik Özellikleri S20 FE S20 FE 5G Ekran 6.5 inç Süper AMOLED 1080x2400 FHD+ 405 ppi HDR10+ 120hz 6.5 inç Süper AMOLED 1080x2400 FHD+ 405 ppi HDR10+ 120hz Tasarım En: 74.5 mm Boy: 159.8 mm Kalınlık: 8.4 mm Ağırlık: 190 gr Malzeme: Glastik kapak, aliminyum çerçeve Gorilla Glass 3 IP68 En...
  84. grbzz

iPhone 12 Pro Max'in Antutu Skoru Ortaya Çıktı! Sonuçlar Şaşırtıcı

Ünlü sızdırmacı iceuniverse tarafından bir kaç saat önce yayınlanan iPhone 12 Pro Max'in Antutu skoru pek tatmin edici değil. Söylemine göre A14 Bionic'i. Snapdragon 865+'dan daha yetersiz ve A12 ile A13 arasındaki fark bu yıl A13 ile A14 arasında olmayacak. Gerçekten de sonuçlara...
  85. grbzz

iOS 14 Yayınlandı! İşte Yepyeni Özellikler

iOS 14 az önce yayınlandı işte öne çıkan yenilikler: Widgetler iOS 14, Android'in ilk sürümlerden beri olan wigdet özelliğini iOS ve iPadOS kullancıları ile buluşturuyor. Yığın, akıllı döndürme ve 3 tip boyuta sahip olan widgetlerin tümü karınlık mod ile de uyumlu çalışıyor. Kompakt Çağrı...
  86. grbzz

Karşınızda Apple Watch Seris 6 ve Apple Watch SE!

Yenilikler Kandaki oksijen değerini (SpO2) ölçme (Series 6) Yükseklik Ölçümü (Altimetre) Önceki seriye göre 2.5x kat daha parlak ekran (Seris 6) Family Setup Solo Loop adlı yeni kordon Memoji eklentisi Klasik görünümlü yeni saat kadranları Apple Watch Series 6 Apple Watch SE 44mm/368 x...
  87. grbzz

Karşınızda iPad Air 4 ve iPad 8. Nesil

iPad Air 4 iPad (8.Nesil) IPS 10.9 inç 264 ppi 2360 x 1640 True Tone ekran Parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama Tam lamine ekran Yansıma önleyici kaplama 500 nit parlaklık Apple Pencil (2. nesil) desteği Retina Ekran, IPS 10.2 inç 264 ppi) 2160 x 1620 500 nit parlaklık Parmak...
  88. grbzz

One UI 3 Sızdırıldı!

Yakın zamanda XDA'dan ayrılan Max Weinbach bugün One UI 3'den görüntüler yayımladı. Tasarımda en göze çarpan detay da bulur stili kullanılması oldu. İşte Tüm Yenilikler Diğer tüm yenilikleri ve tasarım değişikliklerini görmek için bu videoya göz atabilirsiniz. Tüm tasarımsal değişikler...
  89. grbzz

#AppleEvent'e Saatler Kaldı! Gelin Tartışalım

(Etkinliği yarın saat 20:00'da YT'dan izleyebilirsiniz.) September Event 2020'ye artık saatler kaldı ama iddiaların ardı arkası kesilmiyor. İlk olarak iPhone 12 serisinde 120hz olacağıydı hatta görüntüleri dahi çıktı ama sonradan iptal edildiği söylendi Onun arkasından bomba bir iddia ortaya...
  90. grbzz

HarmonyOS Android'in Yerini Alabilir Mi?

Geçtiğimiz günlerde Huawei geliştirici konferansı olan HDC 2020'yi gerçekleştirdi. Tanıtımın odak noktası olarak EMUI görülse de alsında yeni işletim sistemleri HarmonyOS'tu. Google servislerinin yokluğuyla ve çeşitli parça sıkıntısı ile mücadele eden Huawei bu tanıtımda HarmonyOS 2.0'ı da...
  91. grbzz

Fiyat Segmentlerine Göre Telefon Önerileri

Herkese merhaba, forumumuzun en fazla trafik alan bölümlerinden biri olan Telefon Önerileri'ne oldukça fazla konu açılmakta. Ben de telefon almak isteyen üyeler için çeşitli fiyat segmentlerindeki cihazları derledim. Umarım faydalı olur. Konuda neler bulabilirsiniz? Cihazların teknik...
  92. grbzz

Galaxy M51'in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

(Resmi siteye gitmek için görseler tıklayabilirsiniz.) Özellikleriyle çok konuşulan ve uzunca bir zamandan beri beklenen Galaxy M51'in fiyatı sonunda belli oldu. 3799 TL'den satışa sunulan cihazın yanında Galaxy Buds da hediye veriliyor. Teknik Özellikleri İşlemci: Snapdragon 730 RAM: 8GB...
  93. grbzz

EMUI 11 Tanıtıldı! İşte Yepyeni Özellikler Ve Güncelleme Alacak Modeller

Bugün düzenlenen Huawei Geliştirici Konferansı'nda mobil servsilerden, HarmonyOS'a kadar Huawei'in nasıl bir gidişat izleyeceği anlatıldı. Bunlardan en önemlisi de Android 11 tabanlı EMUI 11'di. İşte EMUI 11'in öne çıkan yenilikleri: Çoklu Görev EMUI'ın 11. sürümünde odak noktası yenilenen...
  94. grbzz

Android 11 Yayınladı! İşte Yepyeni Özellikler

Pixel cihazlar için Android 11 yayınlanmaya başladı, işte tüm yenilikler: Sohbet Balonları Aslında hiç de yabancı olmadığımız bu özellik artık tüm mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilecek. Böylece telefonda herhangi bir işle uğraşırken gelen mesajlar hem fazla yer kaplamayacak hem de...
  95. grbzz

One UI 2.5 Yayınladı! İşte Yenilikler

Galaxy kullanıcılarının Android 11'den önce alacağı son büyük güncelleme olan One UI 2.5 bugün S10 (e,+) kullanıcıları için yayınlandı. İşte gelen tüm yenilikler: Kamera Pro video moduna histogram ve mikrofon seçeneği eklenmiş. Bu sayede ister ön ister arka isterseniz de çoklu olarak mikrofon...
  96. grbzz

Neden Başarısız Oldu: HTC

Hepimizin sürekli olarak duyduğu ve belki kendimize de sorduğumuz bir sorudur aslında HTC'nin neden başarısız olduğu. Haydi gelin sizlere ilk Android telefonu, ilk 4G'li telefonu ve ilk çift kameralı telefonu üreten; kendi döneminde en büyük 3 akıllı telefon üreticisinden biri olan HTC'nin neden...
  97. grbzz

Dünyanın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu: Zte Axon 20 5G Duyuruldu!

Uzun yıllardan beri adını duyduğumuz ekran altı kamera teknolojisi bugün gerçek oldu. Çentik, pop-up, delikli kamera yapısının ardından sonraki yılların trend kamera sistemi olacak olan ekran altı kamera yapısı dünyada ilk kez Zte tarafından hayata geçirildi. Kamera yapısıyla bizleri şaşırtan...
  98. grbzz

Nike'ın A Milli Futbol Takımımız İçin Hazırladığı Forma Büyük Tepki Çekti!

Nike, EURO 2020'ye kalan ülkemiz için yeni formalarını tanıttı. Fakat formanın tanıtılmasının ardından Nike'a karşı sosyal medyada büyük bir tepki oluştu. Tepkilerin nedeni ise Nike logosunun Türkiye bayrağının üzerinde olmasıydı. Diğer ülkelerin formalarında aynı durumun olamaması sebebiyle...
  99. grbzz

Türk Telekom'dan Yerli Sosyal Medya Uygulaması: Yaay

Yıllardan beri Türk girişimciler çeşitli sosyal medya ağları kursa da çok da büyük bir başarı elde edilemedi. Fakat bu sefer hamle büyük bir kurumdan geldi. Türk Telekom tarafından girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan TT Ventures belki de ilk büyük yerli sosyal medya adımını attı. Yaay...
  100. grbzz

Apple Watch Series 6'nın X-ray Görüntüsü ve Özellikleri Sızdırıldı!

Apple'ın September Event'i yaklaşırken iPhone 12 serisinin özelliklerin, görselinin ve fiyatının sızdırılmasının ardından dün de Apple Watch Seris 6'nın özellikleri ve X-ray görüntüsü ortaya çıktı. Series 5 ile tasarım olarak tamamıyla aynı olan Series 6 ile aynı. WatchOS 7 serisi ile gelecek...
  101. grbzz

Samsung Artık Lider Değil, S20 FE'nin Fiyatı, S20 Ultra'nın Çözülemeyen Kamera Sorunu ve Dahası...

Akıllı telefon pazarının lideri olan Samsung'un son haftalardaki haberlerini sizler için derledim: Samsung Cloud Kapanıyor Aslında uzun zamandan beri konuşulan bir iddiaydı ama bu sefer Samsung gerçekten Cloud'u sonlandıracağını doğruladı. Samsung cihazların iCloud'u olan Samsung Cloud 21...
  102. grbzz

Xiaomi'nin Ekran Altı Kameralı Telefonu Görüldü!

Son yıllarda kameraların ekrana sabitlenmesi ile başlayan serüven kameraların ekranın altına gizlenmesi ile devam edecek gibi duruyor. Ekran altı kamerayı ortaya atan Visionox adlı Çinli ekran üreticisinden sonra ikinci (ilki Zte) adımı atan firma da Xiaomi oldu. Görseldeki iki cihaz da aslında...
  103. grbzz

Xiaomi Redmi Note 9, Note 9s ve Note 9 Pro Kullanıcıları Kulübü

Xiaomi Redmi Note 9, Note 9s ve Note 9 Pro Kullancıları Kulübüne hoş geldiniz. Telefonlarla alakalı tüm deneyimlerinizi ve sorularınızı bu konu altında paylaşabilirsiniz. Redmi Note 9 Teknik Özellikleri Ekran Boyut: 6.53 inç Tür: IPS LCD Çözünürlük: 1080x2340 (FHD+),395ppi, 450nit Yenileme...
  104. grbzz

Apple Arama Motoru Kuruyor!

Uzun yıllardan beri Apple'ın bir arama motoru kuracağına dair iddialar vardı. Ancak son günlerde ortaya çıkan bazı sızıntılar ile bu iddialar ciddileşti. Eğer bu gerçekleşirse Apple ile Google arasında yapılan Safari'nin ana arama motorunun Google olması üzerine olan anlaşma da...
  105. grbzz

Vivo X50 Lite Türkiyede! Alır Mıydınız?

Uzun bir süredir Vivo'nun Türkiye pazarına gireceği konuşuluyordu ve sonunda ülkemize giriş yaptılar. Ülkemizde satışa çıkardıkları ilk cihaz ise X50 Lite. 8GB RAM ve 128GB dahili depolmaya sahip cihaz 3599 TL'den satışa sunuldu. Sizce bu fiyat etiketiyle Türkiye pazarında kendine yer bulabilir...
  106. grbzz

iPhone 12 Serisinde 120hz Ekran Onaylandı!

Uzun süredir iPhone 12 serisinin ekranlarının 120hz destekli olacağı konuşuluyordu ve az önce iOS 14 Beta 6 ile ayarlar kısmında 120hz desteği ortaya çıkmış oldu. Bunu da daha önceden de iPhone 12 serisinin 4 modelden oluşacağını, SE modelinin tanıtımdan önce sızdıran, Apple'ın sızdırmacısı...
  107. grbzz

S21/30 Serisinin Kodları Ortaya Çıktı - Note Serisi Kaldırılabilir!

Daha çıkmalarına 6 ay varken yeni S serisinin adlandırılması (S21 ya da S30) bile belli olmadan cihazların kodları ortaya çıktı. 2 yıldan beri 3 model politikasını devam ettiren Samsung yeni S serisinde de bunu koruyor gibi görünüyor. S21/30 ••• M1 S21+/30+ ••• N2 S21 Ultra/30 Ultra ise O3...
  108. grbzz

Pixel 5 ve 4a 5G Sızdırıldı!

Kısa bir süre önce bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan görüntüler Pixel 5 ve 4a 5G'yi gün yüzüne çıkarmış oldu. Tasarımları birebir aynı olan bu iki cihazdan soldaki Pixel 5 sağdaki ise Pixel 4a 5G olduğu söyleniyor. Ve bunun desteklenmesi için de soldaki siyah cihazda 3.5mm jack...
  109. grbzz

Apple Cihazları Abartıldığı Kadar Güvenli Mi?

"iPhone'unuzda olan, iPhone'unuzda kalır" ilkesiyle yola çıkan Apple yıllardır gizlilik ve güvenlik ilkesinde en iyisi olduklarını iddia edip, bunu onlarca reklamla da destekledi. Hatta birçok insan da iCloud ve Facetime vakalarına karşın hala daha Apple en güvenli firma olduğunu düşünüyor. İşte...
  110. grbzz

S20 Serisi İçin One UI 2.5 Dağıtılmaya Başlandı

Dün itibariyle Amerika'daki unlocked cihazlara One UI 2.5 sürümü dağıtılmaya başlandı. Note 20 serisi ile gelen bu yeni sürüm One UI 2.1 gibi çok fazla bir değişiklik ve yenilik barındırmıyor. Ancak Note 20 serisinin kalem işlevleri hariç (Note 9,10 ve 10 Lite hariç) tüm yenilikler güncellemeyi...
  111. grbzz

S9 ve Note 9 Son Büyük Güncellemesini Alacak!

Bildiğiniz üzere Galaxy S9/+ ve Note9'un bu yıl yazılım destekleri son buluyor. Android 8 ile piyasaya çıkan bu iki modelin son Android sürüm güncellemesi Android 10'du. Samsung'un 3 yıl Androis OS desteğinden mahrum kalan 9 kardeşler Samsung'un onay vermesi ile beraber çok yakında son büyük...
  112. grbzz

Apple iPhone 12 Lansman Tarihini Yanlışlıkla Sızdırdı!

Kesin emin olmamakla beraber Apple kısa bir süre önce TEST başlıklı bu canlı yayın bildirisini yolladı ve saniyeler sonra da sildi. Uzun zamandır beri tartışılan iPhone 12 lasman tarihi Apple'ın yaptığı canlı yayın testiyle de böylelikle ortaya çıkmış oldu. ----Güncelleme---- 5 gün rötarlı...
  113. grbzz

Apple 2 Trilyon $ Değerine Ulaştı!

Apple bugün 2 Trilyon $ değerine ulaşan ilk firma oldu. Newyork Times'ın yaptığı habere göre Apple'ın 1 Trilyona ulaşması (2018) tam 42 yılını aldı. Ancak şirket sadece 2 yılda marka değerini 2 katına çıkarmayı başardı. Tim Cook dönemiyle beraber Apple, dizi-film sektöründen bankacılığa kadar...
  114. grbzz

A51 ve A71 Kullancılarına Android 13 Müjdesi!

(Resmi açıklama için görsele tıklayınız.) Bir önceki konumda da Samsung'un Android OS güncellemelerini 3 yıla çıkardığından bahsetmiştim. Bugün Samsung tarafından yapılan resmi açıklama ile 3 sürüm Android OS güncelleme listesine orta/üst segmnet cihazların da dahil olduğunu açıkladı. Bu sayede...
  115. grbzz

Bi' Acayip Ürün: Microsoft Surface Duo

Geçen yıl Ekim ayında tanıtılan Surface Duo bugün satışa çıktı. 360° dönen menteşelere sahip tablet + telefon karışımı bu ilginç ürün sizce kullanışlı mı, ikinci bir Windows Phone vakası yaşanır mı ve siz olsaydınız bu cihazı alır mıydınız? Fikirlerinizi merhale bekliyorum :) Başlangıç fiyatı...
  116. grbzz

S20 Serisinin Akılalmaz 120hz Olayı ve Isınma Problemleri

Az önce XDA yazarı Max'in attığı bir tweeti gördüm. Yayımladığı bu görselde QHD+ çözünürlüğünde 120 hz desteği olmasına rağmen cihazda 120hz sadece FHD'de çalışıyor. Birçok kişi bunun 990'ın yetersizliği yüzünden olduğunu söyledi ama iş öyle değilmiş. Ayrıyeten bir kullanıcı S20 ile yaptığı 15...
  117. grbzz

120'lerin Kralı: Xiaomi Mi 10 Ultra

Karşınızda Yepyeni Mi 10 Ultra 120Hz Ekran, 120x Zoom ve 120W Hızlı Şarj Teknik Özellikleri Arka Kamera Geniş Açı: 48 MP, f / 1.9, 25mm, 1 / 1.32 ", 1.2µm, PDAF, OIS Periskop: 48 MP, f / 4.1, 120mm, 1 / 2.0", 0.8µm, PDAF, OIS, 5x optik, 120x hibrit zoom Telefoto: 12 MP, f / 2.0, 50 mm, 1...
  118. grbzz

One Plus H2OS 11'i Duyurdu!

Bugün One Plus Google Hizmetleri'nden mahrum, Çin için geliştirilen H2OS 11'i duyurdu. Tanıtım videosunda da görüleceği gibi One Plus kullanıcılarının merakla beklediği Always On Display özelliği yeni sürüm ile geliyor. Tasarımsal değişiklikler ve yeni özellikler aynen Oxygen OS'ta da yer...
  119. grbzz

iPhone 12 İddiaları

İddialar Demin iPhone 12 olduğu iddia edilen bu fotoğraf paylaşıldı. Sızıntıyı sağlayan kişi maalesef çentiğin aynı kaldığını da iddia etti. Daha önceden de iPhone 12'nin aynı iPad Pro gibi arkasının mıknatıslarla dolu olduğu ortaya çıkmıştı. Bu yıl 4 farklı model ile karşımıza çıkacak...
  120. grbzz

One UI 3 Beta Programı Başladı

Samsung durdurak bilmiyor. Bugün 3 sürüm Android desteği bombasını patlattıktan sonra şimdi de daha One UI 2.5 yayınlanmadan Android 11 tabanlı One UI 3'ün Beta programını başlattı. Ön Beta programı şu an halka açık olmamakla beraber yalnızca S20 serisini kapsıyor. Almanya, Güney Kore, ABD, Çin...
  121. grbzz

Beklenen Oldu, Samsung Güncellemeleri 3 Yıla Çıkardı

Samsung az önce Note 20 serisi, Z Fold 2'nin ve birçok cihazın da tanıttığı etkinlikte güncellemlere de değindi. Çok gözükmese de görseli sağ alt tarafında 3 yıl OS güncellemelerinin S10 serisinden itibaren başlayacağı belirtildi. Evet, bu demektir ki S10 serisi Android 12'yi alacak. Aşağıki...
  122. grbzz

Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra Kullanıcıları Kulübü

Karşınızda Yepyeni Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra Galaxy Note 20 Teknik Özellikleri: Kamera -Arka Kamera: Dual Piksel, PDAF destekli 12 MP, f/1.8, 26mm, 1.8µm, 79 derece geniş açı PDAF, OIS, 3x optik zoom, 30x hibrit zoom destekli 64 MP, f/2.0, 0.8µm, 76 derece...
  123. grbzz

Bildiğiniz Tüm Kamera Haznelerini Unutun: Mi 10 Pro+

Az önce Ben Geskin tarafından paylaşılan bu kılıf Xiaomi'nin yakında tanınacak olduğu Mi 10 Pro Plus modeline ait. Forum dahil (ben de) bir çok kişi ilk önce iPhone 11 Pro'ya, S20 Ultra'ya ve Note 20 Ultra'nin kamera haznesi hakkında olumsuz yorumlar yapmıştı. İşte telefonun nerdeyse yarısını...
  124. grbzz

Çift Dokunma Şimdi Tüm Android Cihazlarda

Kısa bir süre önce iOS 14 ile de karşımıza çıkan ve Android 11 beta yüklü Pixel cihazlarda da kullanılabilen telefonun arkasına çift dokununca işlev atayabilmeye yarayan özellik şimdi tüm Android cihazlarda kullanılabilir. XDA tarafından yayımlanan uygulama sayesinde herhangi yeni bir sürüm...
  125. grbzz

Samsung Bixby ve Galaxy Store'u Kaldırıyor

Bildiğiniz üzere Samsung, S8 serisi ile beraber Bixby'i de hayatımıza dahil etti. Fakat bunca süre zarfında hiçbir gelişmeye şahit olamadığımız Bixby çok yakında kaldırılabilir. Kısa bir süre önce Reuters Samsung ve Google arasında yeni bir anlaşmanın olabileceğini işaret etmişti. Ardından...
  126. grbzz

Note 20 Ultra Kanlı Canlı Karşımızda

An itibariyle Note 20 sızdırıldı :) Güncel sürümünün ise One UI 2.5 olduğu doğrulandı. Bu arada Note 10 ile abisini ayırt etmek bir hayli zor :) En büyük fark sanırım kamera haznesi daha da ufalmış. Ayrıca iceuniverse Note 20 Ultra'nın çok daha kavisli bir yapıya sahip olduğunu söylüyor.
  127. grbzz

Android 11 Tabanlı One UI 3 Beklentileri

Her yılın son aylarına doğru Samsung SDC adında geliştirici konferansı düzenliyor. WWDC ve Google I/O kadar popüler olmasa da ben yıllardan beri bu konferansı takip ediyorum. Bu yıl da büyük ihtimalle konferans düzenlenecek ve Android 11 tabalı One UI 3 karşımıza çıkacak. Bende kullanıcların ve...
  128. grbzz

Android'in Bin Yıllık Özelliği Widgets Resmen iOS 14'de

Yıllardır Android'de mevcut olan Widgets iOS 14'de. Sizce iOS gitgide Android'e mi benziyor, fikirlerinizi bekliyorum :) Açılır pencere görünümünde oynatma özelliği de Picture in picture adıyla iOS 14'de. Vee Android uygulama çekmecesi App Library olarak tanıtıldı. One UI özelliği de...
  129. grbzz

Samung'da Reklam Krizi

Kısa bir süre önce Kore menşeili bir internet sitesinden paylaşılan bu fotoğraf One UI 2.5 sürümünden sızdırıldığı ve yeni sürümde kilit ekranına reklam koy- ulacağı iddia edilmişti. Hatta reklamın geçmesi için 15 saniye beklenilmesi gerektiğini, aksi taktirde telefonun açılmayacağı; bu süreyi...
  130. grbzz

One UI Kullanıcıları İçin Pil Tüyoları

Exyos işlemcilerin pil optimizasyonları Snapdragon'dan daha kötü olduğu için birçok kullanıcı bu durumdan mağdur. İşte sizler için One UI pil tüyoları. Ekran Çözünürlüğü: Telefonu ilk aldığınız zaman ekran çözünürlüğü WQHD+ olarak ayarlanmış oluyor. Bunu FHD+ 'a düşürmenizi tavsiye ediyorum...
  131. grbzz

Fortnite Google Play'de

Bir kaç saat önce Fortnite Google Play'deki yerini aldı :)
  132. grbzz

Android 11

Kısa bir süre önce Google Android 11 sayfasını yayınladı. Pixel cihazlar için de beta sürümü şuan aktif. Dilerseniz göze çarpan bir kaç özelliği sizlere ileteyim. •Şahsen benim gözüme ilk özellik "sohbet balonları" oldu. Google'ın burda tam olarak neyi kastettiğini bilmiyorum ama sanırım...
  133. grbzz

Android 10 ve One UI 2 Deneyimim

Kısa bir süre önce tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de beklenen Android 10 tabanlı One UI 2 güncellemesi yayımlandı. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki gelen pek bir yenilik yok, One UI 2 sanki bir önceki sürümün törpülenmiş ve güzelleştirilmiş hali. Değişin şeyleri ve yenilikleri sizlere...
  134. grbzz

One UI 2 Güncellemesinin Detayları

Bugün yayınlanması beklenen One UI 2 Beta maalesef yayınlanmadı. Bunun üzerine çok az sayıda geliştiriciye sunulan geliştiricilerden bazıları yeni sürümü sızdırdı. Edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. Haydi gelin 29 Ekim'de düzenelenecek SDC 2019'da tanıtılacak One UI 2'nin bizlere...
  135. grbzz

Huawei Mate 30 Pro hakkında fikirlerinizi bekliyorum

Huawei bugün "Rethink Possibilities" başlığıyla lansmanını gerçekleştirdi. Lansmanda Huawei Mate 30 serisi ve Huawei Watch GT 2'yi duyurdu. Ayrıca Huawei Vison adlı Harmony OS işletim sistemini kullanan yeni TV'sini de tanıttı. Lansman genellikle günümüz amiral gemilerine sataşmak ile geçti...
  136. grbzz

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iphone 11 Pro Max

Apple yeni iPhone'larını tanıttı. Genel olarak yorumlarınızı bekliyorum. Öncelik tasarımda :) Teknik özellikler : iPhone - Modelleri Karşılaştırın 1568142104 Bu arada genel olarak fiyatlar düşmüş, bekleyenlere hayırlı olsun :)
  137. grbzz

iPhone 11 çıkmadan önce kılıfları ortaya çıktı :)

Şans eseri çıkan reklamda kendi telefonum için olan kılıflara bir bakayım dedi ki ne göreyim, yarın tanıtılacak yeni iPhone'lar :D Yalniz bir hafta önce Spigen'in de kılıfları ortaya çıktı ama iki firmanın da logo yerleri farklı.
  138. grbzz

Android 10 yayımlandı.

Android 10, bir saat kadar önce yayımlandı. Google duyuruyu bu video ile yaptı. Videoya bakıldığında I/O 2019'da bahsedilen özelliklerin hepsi var gibi gözüksede "ekran kaydı" özelliğine yer verilmemiş. Büyük ihtimalle ilerki sürümlerde bu eklenir zaten kendi arayüzünü kulanan firmalar bu...
  139. grbzz

Tatlı devri kapandı...

17 sürümlük Android'in yeni sürümü olan Q 'nun hangi tatlı olacağını düşünürken bugün Android ilginç bir kararla tatlı isimlerinin Pie ile son bulduğunu duyurdu. Bununla da yetinmeyip Android'in 2014'den bu yana kullananılan logosunu ve renk skalasını da değiştirdi. Umarım logo ve isimle...
  140. grbzz

YouTube Music Deneyimim

Bir süredir Spotify ve YT Music'i aynı aynda kullanıyorum. Etrafımda Spotify kullananların çoğu YT Music pek yaygın olmadığı halde YT Music'i geçip geçmemek arasında karasız bu yüzden deneyimlerimi paylaşmak istedim. 1) Tasarım anlamında şahsen YT Music bana daha iyi geldi. Mesela listelerde...
  141. grbzz

Android Q yola başarısızlıklarla başladı...

Google her ne kadar da yazılım anlamında ön planda olsa da Android'i gerçekten geliştirmiyor. Android Q en öne çıkan özelliğini şimdiden çöpe attı : ekran kaydı ve gece modu. Ekran kaydı özelliği basit bir özellik de olsa Google bey bunu R'ye bırakmış. Karanlık modu da belirli saatler için...
  142. grbzz

Karşınızda Note10+

Görmüş olduğunuz gibi yeni Note sanılanın aksine Pro değil, Plus olarak adlandırılacak. Bir yıl geçmesine rağmen aradaki tasarım farkı ortada. Düşünceleriniz neler ?
  143. grbzz

Android Q ne zaman gelir ?

Herkese merhaba geçen yıl android pie çıktığında o günün amiral gemilerine güncelleme 8 ay sonra yani ocak ayında gelmiş. Bu yavaşlık sizce 10. sürümde de devam eder mi ve ne zaman gelir ? Şimdiden teşekkürler :)
  144. grbzz

Galaxy S10'a kamera güncellenmesi geldi

Uzun zamandır beklediğim güncelleme geldi. İyileştirmeler şu şekilde ● Gece modu iyileştirilmiş ve geniş açı mod getirilmiş. ● Canlı odak geliştirilmiş ve geniş açı mod getirilmiş. Gece moduna gelen iyileştirmeye bakabilirsiniz : Normal kamera/Eski gece modu/Yeni gece modu
  145. grbzz

Apple Music

Spotify kullanıyorum ama birazda Apple music kullanmak istiyorum 3 ay bedavadan yararlanmak için özellikle. iOS 13 tanıtıldığında bir sürü yenilik getirdiler. Sizce bu yenilikler Apple Music ekosistemi için mi (android uygulaması dahil) yoksa sadece iOS için ? Çünkü beklediğim yenilikler...
  146. grbzz

Buyrun fırından taze taze iPhone 11 ve 11 max/plus

iPhone 11 ve 11 max ya da plus olarak isimlendirilecek olan yeni modeller sızdırıldı. Sizce kamera tasarımı nasıl olmuş yorumlarınızi bekliyorum :) Kaynak : @BenGeskin (twitter)
  147. grbzz

Galaxy s6 hd+ yazısı

Arkadaşlar merhaba, annemin galaxy s6 cihazını bugün sıfırladım ama ekranın üstünde HD+ diye bir logo çıktı ve bu cihazın parlaklık seviyesini engelliyor. Parlaklığı son seviyeye de getirsem aynı kalıyor. Çözümünü bilen varsa yardımcı olsun, şimdiden teşekkürler.
  148. grbzz

Aliexpress güvenilir mi ?

Beyler aliexpressten bir sürü telefon kılıfı buldum ama ne kadar güvenilir, ödeme şekli nasıl oluyor ? İnsanlar kayboluyo filan diyor ne kadar doğrudur ve vergi ekleniyormuş üstüne o nasıl oluyor beni bi aydınlatın
  149. grbzz

Galaxy s10 telefonla konuşurken çıkan beyaz nokta

Gençler s10 kullanıyorum telefonla konuşurken batarya simgesinin oralarda beyaz bi nokta yanıp sönüyor sizde de oluyor mu ya da nedenini bilen var mı ?
  150. grbzz

Galaxy s10 gece modu özelliğine kavuştu

Uzun zamandan beri beklenen gece modu geldi :)
  151. grbzz

Asus x542 ur aşırı kasma donma sorunu

Geçen yıl bu zamanlar teknosadan aldığım laptop sürekli kasıyor. Daha önceden servise gönderdim bios güncellemesi yapıp yolladılar. Şifreyi girip açıldıktan sonra kullanamıyorum cihazı. Ayırca cihazı açarken bir metal sesi geliyor. Sizce sorun donanımsal mı yazılımsal mı ? Birde şunu sormak...
  152. grbzz

Galaxy s10 hakkında kafanıza takınları soru sorabilirisiniz gençler

Galaxy s10 aldım gençler (bi hayırılısı olsun alırım) kafanıza takılanlar varsa yardımcı olabilirim ben almadan önce tavsiyeye ihtiyaç duymuştum şahsen. Sormak istediklerinizi sorun :)
  153. grbzz

Galaxy s10 mu 8 plus mı ?

Uzunca bir zaman kullanacağım bir cihaz olsun istiyorum. Şu an Hepsiburada’da ikisininde fiyatı aynı. Apple güncelleme, iOS ve stabil olması kafama yatıyor ama s10 gelecek vadediyor olan özelliklerinle ve 8 plus artık eski gibi duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim
  154. grbzz

Galaxy s7 pie alacak...

Samsung ilginç bi kararla Galaxy s7 için güncelleme kararı aldı. Normalde Samsung 2 model geçince güncellemeyi keser ama bu sefer öyle olmadı. Sizce bu gelenek sürekli hale gelir ve insanların sırf güncelleme almıyor diye Apple’ı tercih etme devri biter mi ?
  155. grbzz

iOS 13 nasıl olacak ?

WWDC yaklaşıyor mağlum 3-7 Haziran diye tarih de konuldu sizce hangi özellikler gelir ve en önemlisi hangi cihazları kapsar fikirleriniz neler ?
  156. grbzz

One UI vs Mi UI vs Em UI

Arayüz açısından sizce hangisi daha kullanışlı ve akıcı ? One UI mı Mi UI mı yoksa Em UI mı ?
  157. grbzz

Huawei Samsung’un yerini alabilir mi ?

Hızlı bi yükselişle Apple’ı tahtından edip en büyük ikinci telefon üreticisi olan huawei sizce Samsung’u da tahtından edebilir mi yoksa lenovo gibi söner mi ?
  158. grbzz

Galaxy s10 fiyatı ne zaman düşer

Samsung ürünleri genellikle çukurundan bi süre sonra fiyatlarım düşüyor. Sizce ne zaman fiyatları ucuzlar ya da aynı mı kalır ?
  159. grbzz

Apple tv+ vs netflix

Apple’ın yeni hamlesi sizce işe yarar mı ?
  160. grbzz

Apple indirim yapar mı

Dolar kurunun daha da düşmesiyle ve mart etkinliğinden önce satışa sunulan ürünlerde kurun 5,8 lerde hesaplanmasıyla mart etkinliğinde indirim bekledim ama olmadı. Sizce WWDC’ye kadar veya WWDC’de bir indirim olur mu ? Şimdiden sağolun
  161. grbzz

6000 TL Bütçe İle Uzun Kullanımlık Telefon Arıyorum

Üniversiteye gideceğim için beni uzunca idare etmesi lazım. Ne önerirsiniz?