Arama sonuçlarınız

1. Xriyantos

Elementary Os Hata

Eski bir bilgisayara Elementary OS kurdum, birkaç defa tekrarlamama rağmen sürekli "Error: No boot disk has been detected or the disk has failed." hatası alıyorum, diskte bir sıkıntı yok, çalışır durumda gözüküyor ama boot ederken bu hatayı veriyor sürekli. BIOS ayarlarından baktığımda da diski...
  2. Xriyantos

Kablolu Menzil Artırma

İyi forumlar, Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım emin değilim, kışlık evimiz 200m2 ve bina yapılırken telefon kablosu sadece salona çekilmiş. Bilgisayarlar ve diğer cihazlar da salonda pek kullanılmıyor. Yani modem salonda ve internet ihtiyacı olan cihazlardan çok uzakta kalıyor. Bu sorunu...
  3. Xriyantos

Sayı Tabanı Çevirme

İyi forumlar, Öncelikle doğru yerde mi açtım konuyu emin değilim ama, bu sayı tabanı çevirirken ilk sayıyı (99) çeviriyorum ama bu tür 2 kısımlı hiç örnek yok internette 2. kısım nasıl çevriliyor öğrenebileceğim bi site vb. var mı?
  4. Xriyantos

Galaxy Buds

Kullanan var mı, ses diğerlerine göre daha düşük deniyordu ilk çıktığında ama son zamanlarda kullanıcılar hep iyi yorum bırakmış. Benim için sesin iyi olması lazım, kulak içi hiç sevmem ama Apple hariç bütün markalar buna zorluyor. Normalde kablosuz kulaküstüm var ama büyük olduğu için rahatsız...
  5. Xriyantos

Havaalanı Kontrol

İyi forumlar, Öncelikle başlığı tam olarak burda mı açmalıydım pek emin olamadım yanlış yerde açtıysam özür dilerim. Her yaz yurtdışına çıkıyorum, bu yaz da çıkacağım ama bu sefer ilk defa dizüstümü de yanımda götürmem gerekiyor. Eşyalarıma hassas davranan biriyim ilk günkü gibi kalması için...
  6. Xriyantos

Sistemdeki virüslerin tam olarak silindiğinden emin olamıyorum

İyi forumlar değerli üyeler, Bugün gündüz saatlerinde abimden mesaj aldım bilgisayarına virüs bulaştığına dair... Kendisi benden 1875 km uzakta yaşıyor. Uzun zamandır da bilgisayar kullanmadı. Kendisine bir oyun bilgisayarı almıştı sevdiği FPS oyunlarını daha rahat oynamak için. 2. ayda virüs...
  7. Xriyantos

SSD takabilir miyim?

İyi forumlar, Bende 2014'den kalma masaüstü Acer marka bir bilgisayar var. Bu pc gündelik işlerde yardımcı oluyor fakat içinde sadece HDD olmasından dolayı Win8.1 de olsa HDD'nin negatif etkisini çok yaşıyoruz. Başlangıçta en az 20 sn. bekliyorum kendine gelmesi için, uygulamalar (Spotify kadar...
  8. Xriyantos

4 Günlük Note9'da AMOLED Yanığı

İyi akşamlar herkese, Henüz i6S+'dan yeni geçtiğim 4 günlük Note9'da bu akşam AlwaysOn Display yanığı olduğunu fark ettim. Ekranın ortasında 21: diye kalmış. Daha bu kadar yeni bir telefon için gerçekten üzücü. Samsung beni hayal kırıklığına uğrattı. Sizce ne yapmalı? Henüz telefon yeni geldi...
  9. Xriyantos

Yükseltme

İyi akşamlar, Dizüstümde şu an 1TB bellek var. Yakın bir zamanda dolacak gibi. Maalesef ki cihazda 2 SSD 1 HDD portu var. Haliyle 2. bir HDD takamıyorum. Sorum şu; eğer harici bir HDD alsam 2TB'lık, sürekli sabit duracak taşınmayacak, oyunları felan ondan açabilir miyim yoksa kasma yapar mı?
  10. Xriyantos

Modem Önerisi

İyi forumlar, Yarına kadar bütün VDSL modem önerilerinize ihtiyacım var. Araştırdığımda illa ki her modem için bi çamur atılmış. Asus diğerlerine göre fiyat olarak yukarda kalıyor, sunduğu özellikler düşük. TP-Link almayı düşündüm onda da birkaç kötü yorum vardı. Özellikler olarak 5Ghz desteği...
  11. Xriyantos

İnternet Sağlayıcı Önerisi Hakkında

İyi forumlar, Taahhütüm önümüzdeki ay bitiyor, bugün yeni bir sağlayıcıyla anlaşacağım, şu an 24mbps Superonline var, Superonline'nın aynı paket için şimdi sunduğu fiyat 84,90TL, Türknet'de adresler yanlış internet sitesinden bakamıyorum vereceği fiyata, Vodafone evde net hakkında hiçbir bilgim...
  12. Xriyantos

Telefon Önerisi

Herkese merhaba, Yakında i6S'imi kronik sıkıntılarından dolayı değiştireceğim. X kasasını hiç beğenmediğim için iPhone almayı düşünmüyorum. Aklımda S9+ 256GB veya Note9 512GB var. Özellikle yüksek hafızalı modellere bakıyorum. Şu anki cihazım 128GB, 2GB boş alan var. Siz düşünün. Huawei...
  13. Xriyantos

Headset & Mouse & Klavye Önerisi

Herkese merhabalar, Bi kaç gündür mouse & klavye, headset araştırıyorum... Daha önce hep ses sistemi kullandığım için headset konusunda gerçekten hiçbir markayı bilmiyorum (deneyimlemedim) bu yüzden de güvenemiyorum. Özel olarak istediğim tek ayrıntı USB girişli olması. Ve uzun süreli...