Arama sonuçlarınız

1. Tuna Günay

Öneri "yazılım için x" saçmalığı

Ok boomer
  2. Tuna Günay

Soru Bu siteden sürücü indirdim ve kurdum. Hata mı yaptım?

Duckduckgo kullanmaktayım tarayıcı olarak. En üstte onu çıkardı bende güvenip fazla düşünmeden indirdim.
  3. Tuna Günay

Teşekkürler yardımınız için. Kaspersky ile tarayıp trojan buldum ve temizledim. Driver olarak ta bu siteden kurulum yaptım
  4. Tuna Günay

link atabilir misiniz. Yine abuk subuk siteler başı çekiyor bu konularda çünkü. 1629838813 ayrıca Kaspersky'a dmg dosyasını tarattım. Bir tehdit algılamadı. Galiba macOS için ddu yok :/
  5. Tuna Günay

ddu ile silmeyi anlatabilir misiniz? Ayrıca Kaspersky ile şu anda detaylı tarama yapıyorum.
  6. Tuna Günay

Merhaba dostlar. Başlıkta da gördüğünüz üzere Epson Drivers Free Downloads bu siteden MacBook'uma l3111'İn Driver'ını indirdim. Evet hatamın farkındayım. Arama motoru olarak duckduckgo kullanıyorum ve en üste bunu gösterdiği için anında bunu indirdim. Neyse sorum kısa ve öz. Virüs var mıdır? ve...
  7. Tuna Günay

Soru Türkiye'de bulut oyun sistemi

gta 5 yok yanlış bilgi vermeyelim
  8. Tuna Günay

Yardım Öğretmenim Sürekli Bana Karışıyor Ne Yapmalıyım?

Milli Eğitim Bakanlığına doğrudan şikayet et. Anne ve Babana yaşananları anlat ve şahitlerin var ise dava et. Böyle bir durum nerede olursa olsun yaşanamaz. Bu durum hem yasalara aykırıdır hem de etik değildir. Eğer olayı gerekli yerlere taşırsanız öğretmenlik hakkı elinden alınacaktır.
  9. Tuna Günay

Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa ettiği iddia ediliyor!

Kusura bakma ama cumhurbaşkanı ataması ile gelmedi mi Ziya Selçuk.. Yanlışım varsa düzelt ama ben öyle hatırlıyorum.
  10. Tuna Günay

Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa ettiği iddia ediliyor!

Her ne kadar şuanki iktidarı sevmesemde Ziya Selçuk gayet iyi bir milli eğitim bakanıydı. ( belkide Halen öyle) Getirdiği sistemler öğrenciyi adam etmek üzerine kurulu yan gelip yatıp doktor olmaya değil. Bu nedenden sevilmediği de aşikar.
  11. Tuna Günay

Soru Far cry 5 nasıldır

İyidir hoştur. Boş zamanınız varsa azıcık hikaye bol ateş etme istiyorsanız sizin için idealdir.
  12. Tuna Günay

Duyuru Sdn Forum Bayram Hediyesi Geliyor!

Katılıyorum. Rdr 2 PC de iyi gider.
  13. Tuna Günay

Soru Eğitim Ömür Boyu Online Mi Olmalı?

Benim demek istediğim okul binasıydı.. Eğitim zaten şart. Lakin eğitim kurumları yüz yüze eğitim yaparken gerek öğretmenlerin gerekse öğrencilerin zamanını çalıyorlar..
  14. Tuna Günay

Soru Eğitim Ömür Boyu Online Mi Olmalı?

Bence doğru düşünüyorsun okullar sosyalleşmek dışında aşırı bir zaman kaybı. Normalde 8 ders vakti 5 saat sürebilecek iken bu saatt 8 lere 9 lara uzayabiliyor gereksiz teneffüsler sağ olsun
  15. Tuna Günay

Yardım Bilgiseyar Topluyorum Yardım Edebilirmisiniz ?

Sıvı sogutmanızı izoly tercih etmeyin. Diğer firmalara nazaran daha ucuz olmasına karşın çok daha kısa ömürlü ve PC niz için zararlı olacaktır.
  16. Tuna Günay

Soru Oyunlar Hakkinda Kisa Bir

Bende R6 öneririm rank ve elo sistemi deneyimlerime göre gayet iyi. Cs ve Valo dan daha az toxic oyuncu var. Lakin yok değil. Bence bir bakın. Şimdiden iyi eğlenceler...
  17. Tuna Günay

Soru Okumak Istediğiniz Kitaplar Neler

Ben yakın zamanda Taht Oyunları serisine başlamayı planlıyorum. Şu anda biraz sıkışık olduğum için daha kapağını açacak zamanı bulamadım. En son H.P Lovecraft ın tüm eserleri adlı toplamayı okumuştum. Kozmik korku seviyorsan tavsiye ederim.
  18. Tuna Günay

Bu Puanlarla 9.Sınıf Geçermi?

Reis ne yaptın:q. Az daha kalıyormuşsun o Edb ne?
  19. Tuna Günay

Ps Store'da Gezerken Buldum. Neden Ucuz?

İçinde oyun var yanlış bilgiye gerek yok bu paket genelde indirim ürünü olarak sunuluyor tam oyun + online da belli bir miktar para ve araba veriyor. Alabilirsiniz...
  20. Tuna Günay

Bu Nasıl Matematik Sorusu

Hatalı çözüm yapmışım barışla kalın Pisagor ile çözülür
  21. Tuna Günay

İyi güzel kamerası olan android cihaz mı yoksa tek kameralı iPhone se mi

Öhöm. Önerdiğiniz telefon ısırık elmanın yanına bile yaklaşamaz. Size tavsiyem Se almanız belki ekran küçük ama kamera ve performans konusunda pişman olmazsınız.
  22. Tuna Günay

2.el ekran kartı

750 ti veya 460 oem bakmanızı öneririm
  23. Tuna Günay

Xbox One bunlar için alınır mı?

One ile S arasında belli olur bir fark var. One bazı oyunları 900p çalıştırıyor ve performans düşüşleri yaşıyor. Öte yandan bütçeniz ona yetiyorsa ve bazı küçük detaylara takılmayacaksanız alabilirsiniz.
  24. Tuna Günay

Öneri Tarayıcını Seç, Savaşa Başla!

Az rami olanlar içten içe kuduruyor... Chrome forever.
  25. Tuna Günay

XBox series s alıcam ama bir sorun var

Series S şuanda alınabilecek en ucuz yeni nesil konsol. Performans olarak üzmez fakat 4-5 yıl sonra ne kadar iyi olacağı meçhul. Bütçeniz düşük ise gamepass ile iyi gider. İçindeki ssd sizi üzmez. 380 GB yakın depolama yeri var. Az gibi gözükebilir fakat yeterli olur gibi. Son olarak hdd ve ssd...
  26. Tuna Günay

Sizce kız beni seviyor mu

D-O-S-T-L-A-N-D-I-N. Geçmiş olsun. Durumunu iyi anlıyorum.
  27. Tuna Günay

Gençlik nereye gidiyor?

Saçma
  28. Tuna Günay

Xbox One bunlar için alınır mı?

Mümkün hala gideri var. Gamepass ile istediğiniz oyunları akıtırsınız. Netflix ve diğer yayın uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Tarayıcı konusunda pek bir şey söyleyemeyeceğim ama iş görür. Bence one alacaksanız S modeline yönelin. En azından o tuğla güç dönüştürücüsü ve ısınma problemleri...
  29. Tuna Günay

Alttakine matematik sorusu

C kombinasyonun işaretidir. Bir kümeden belli bir sayıda eleman seçmede kullanılır. Şu şekilde hesaplanır. Örk: C(6,4)= 6!/(6-4)!×4! => 6×5×4×3×2×1 / 2×1×4×3×2×1 = 15 (! işareti faktöriyel demektir. Faktöriyel bir sayının 1 den kendisine kadar olan ( kendisi dahil) sayıların...
  30. Tuna Günay

Alttakine matematik sorusu

Kombinasyon "C(12,5) + C(12,7)" kullanarak cevap kolaylıkla çıkar. 792+792= 1584 eder. ( Bu soru kısmen hatalı çünkü bu tip bir kümede elemanların kendilerini tekrara sokmamak gerekir ) ( Soru A= {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12} olarak verilseydi daha doğru olurdu )
  31. Tuna Günay

Bu alınır mı

MediaMarket ta Series S o fiyata satılıyor..
  32. Tuna Günay

Birlikte minecraft oynayalım

Discord kanalı açarsanız daha verimli olabilir. İletişim ve server durumları.
  33. Tuna Günay

PS4 Pro Alınır Mı

Series S yeni nesil için çok daha mantıklı olacaktır. Bir oyuna 600TL vermektense GamePass e 30TL vermek çok daha mantıklı. Üstelik Series S seni bir nesil götürecek iken. Ps4 Pro max 2 sene eğer fifacıysan 3 sene götürür.
  34. Tuna Günay

Dizi Bir Başkadır Dizisini Beğendiniz Mi?

Öncelikle bence bir millet olarak herhangi bir olayı abartmakta çok başarılıyız. TV kanallarında bile Netflix dizisi konuşulur oldu. Yılda kaç bin insan sinema televizyondan mezun oluyor fakat hiçbirine bir fırsat tanınmıyor. Sadece eş dost ve çok keskin sınırları çekilmiş oyuncular Türk...
  35. Tuna Günay

RX580 8GB Ne Kadar Götürür?

Açmamaya çalışacağım ama söz veremem :D
  36. Tuna Günay

Dostlar anlaşıldığı kadarı ile biraz daha beklemem gerekecek. Bu sayede bütçemi arttırıp daha üst düzey bir kart alabilirim.
  37. Tuna Günay

Acaba 1-2 yıl böyle devam edip o dönem çıkacak en iyi donanımı mı alsam?
  38. Tuna Günay

Bütçem ekran kartı için. 3080 diye bir takıntım yok onlar beni aşar. Aklımda daha çok 2070 veya sızan 3060'lar var.
  39. Tuna Günay

İşlemcim Ryzen5 3600, 16gb ramim var. Mönitör işine gelecek olursak 1080p 75hz. Fakat yakın zamanda onu da yenilemeyi düşünüyorum. Bütçe olarak max 3-3.5k ayırabilirim.
  40. Tuna Günay

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere aklımda bazı sorular var. Geçen sene topladığım PC'mde RX580 8gb bulunmakta. Yeni RTX kartları tanıtıldı ve benimde bu olaylar üzerine aklımda acaba ekran kartımı mı değiştirsem diye düşünmeye başladım. Sizce değiştirmeli miyim? Rx580 beni daha ne...
  41. Tuna Günay

Herkes oyun oynamak için kullandığı aracı yazsın.

Nintendo Switch ve Gaming PC'm var. Çok güzel bir kombo.
  42. Tuna Günay

Sahip olduğnuz gpu ( ekran kartı)

Rx580 8gb OC edition. Param olsa Rx5700 XT çekerdim.
  43. Tuna Günay

Hangi ekran kartını almalıyım ?

Nvidia cephesinden GTX 1650. AMD olarak ise RX570 bütçenizi aşmıyor ise RX580 öneririm.
  44. Tuna Günay

450 TL Bütçeye Gaming Klavye

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim üzere max 450 tl bütçem bulunmakta. Bana yardım ederseniz sevinirim.
  45. Tuna Günay

bu iki pcden hangisi

Teknobiyotik'ten daha önce ram ve ssd almıştım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Eğer bu sistemi tercih ederseniz gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Firma hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Youtube kanalına bakabilirsiniz.
  46. Tuna Günay

Hangi Gaming Laptop'u Almalıyım

Asus Tuf'u tercih etmeniz hem performans hem de kalite açısından daha iyi olacaktır.
  47. Tuna Günay

HP mi Msi mı YARDIM

Omen gerek güç gerekse depolama olarak sizi tatmin edecektir ama size tavsiyem ileriki zamanlarda rami 16 ya çıkarmanız.
  48. Tuna Günay

Xbox Series X Almaya Paranız Yetmiyor Mu ? Kağıttan Yapın!

Türkiye bir kez daha kurtarıldı.
  49. Tuna Günay

şuan dinlediğin şarkıdan bir cümle yaz, hadi :)

And she's buying a stairway to Heaven
  50. Tuna Günay

Hitman, Batman ve Assassin's Creed serileri

Epic Games 23 Eylül'den itibaren bedava Rocket Leauge verecek. Yanlış hatırlamıyorsam yanında 80TL üzeri 60 TL indirim kuponu da verilecek. O kuponla istediğiniz oyunları ucuza getirebilirsiniz. Size tavsiyem bu kuponu Assassin's Creed Odyssey almanız. Ubisoft Forward etkinliği yüzünden 24 üne...
  51. Tuna Günay

Bu bilgisayara windows 10 kurabilirmiyim

Ramin yetersiz kalacaktır. Kurabilirsin ama kasmalar yaşarsın.
  52. Tuna Günay

İlk telefonunuzun markası neydi?

Tuğla 3310
  53. Tuna Günay

XBOX Series S mi PS4 PRO mu ?

Ben Series S i tercih ederdim. Ps4 Pro her ne kadar güçlü bir cihaz olsa da yeni nesil için uygun değil. Yani Ps5 exclusive oyunları Ps4 Pro ya çıkış yapmayacak. Xbox ise yeni nesil olduğu için çıkacak olan bütün oyunları (Ps exclusive hariç) oynatacak ve geriye uyumluluk olacak. Ayrıyeten...
  54. Tuna Günay

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

Katıldım :)
  55. Tuna Günay

Bilgisayarım Fifa 16 kaldırır mı?

İşletim Sistemi: Windows V/7/8/8.1 – 64-Bit. İşemci: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz (yada AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620) RAM: 4GB. HDD: 15.0 GB boş alan. Ekran Kartı: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650. DirectX: 11.0. Bunlar min sistem gereksimleri. Sizin ekran kartınız Gtx...
  56. Tuna Günay

Öneriniz nedir?

Internet bayilerini dolasip evinizin orada alt yapisi olup olmadigini sorun. Eğer varsa ve dusuk fiyatla yuksek hız sunuyorsa onu tercih edin. Ben superonline kullanıyorum ama Turknet çok aklımı çeliyor
  57. Tuna Günay

İşletim sistemi önerisi

MacOS kurabilirsiniz işlemciniz intel ise tabi sisteminizin de güçlü olması gerekiyor.
  58. Tuna Günay

Hangi Macbook'u Almalıyım?

Hocam Macbook Air 2020 model İ5 işlemcili modeli tercih edin. Gerek klavye tasarımı ve düzenlemeli gerekse donanim acısından cok iyi internetten araştırırsanız insanlarin en iyi macbook modeli oldugunu söylediği yorumlarla karşılacaksınız.
  59. Tuna Günay

En son okuduğunuz kitap

Geçen hafta Otomatik Portakal‘ı okuyup bitirmiştim.
  60. Tuna Günay

Monitör tavsiyesi

https://www.hepsiburada.com/philips-221v8-00-21-5-75hz-4ms-hdmi-analog-fhd-wled-monitor-p-HBV00000U30IG Ben bu monitörün 23.8 inch versiyonunu kullanıyorum gayet memnunum. Bütçenizi biraz aşıyor ama gayet kaliteli bir monitör.
  61. Tuna Günay

iOS 14 Beta indirilmeli mi?

Bazı uygulamalar ve yazılımlar tam uyumlu çalışmayacaktır. Eğer yeni özellikleri denemek istiyorsanız denenebilir ama gerek riskler gerekse daha geliştirildiğinden bence beklemek en doğrusu olur.
  62. Tuna Günay

Oyun Laptopu'nun şarjı çabuk bitiyor.

Oynadığınız oyunların ayarlarında gözükmesi gerekiyor Görüntü ayarlarında. Size tavsiyem pil ömrünü kontrol etmeniz.
  63. Tuna Günay

Ön kamera gitti

General Mobile servisine gönderin.
  64. Tuna Günay

İşlemci

Anakartınız sadece 2 ve 3. Nesil işlemcileri desteklediği için i3 9100f ile uyumlu olmayacaktır. Yani bilgisayarınız çalışmayacaktır. Şuan güncel olarak Eski nesil işlemciler zor bulunacağı için 2. ele yönelmenizi tavsiye ediyorum. Sistem ramini 8 e veya 16 ya çıkarabilirsiniz (ddr3 olarak)...
  65. Tuna Günay

Arkadaşlar Sistem Iyimi?

Ana kartı B450 ye yükseltmeniz geleceğe dönük olacaktır. Ekran kartınızla aynı fiyata RX580 8gb alabilirsiniz. PSU nuzu 80 plus seçmeniz bilisayarınız açısından daha güvenli olacaktır. Birde overclock yapmayacaksanız anakartınızın desteklediği düzeyde ram alın. Şimdiden iyi performanslı oyunlar.
  66. Tuna Günay

Macbook pro 2020

Bence size fazlasıyla yetecektir. Fakat arkadaşın dediği gibi işlemciler 8. nesil. Şuan Türkiyede satılan en güncel macbook pro 13 ler bunlar. Yeni nesili Beklemek isterseniz bekleyin ama seçimi bundan yana kullanırsanız sizi gayet mutlu edecektir.
  67. Tuna Günay

2 Kişilik Oyun Önerisi

Don't Starve Together, A way out, Raft, Human Fall Flat
  68. Tuna Günay

İBB Fatih Sultan Mehmet Tablosu Satın Aldı.

Sanatın fiyatının olduğunu savunanlar ve bunu çarpıtan insanlar sizi bilmem fakat beni çok rahatsız ediyor. Bir tablo gerek 5tl olsun gerekse 5milyon tl olsun eğer hakediyorsa sonuna kadar ödenebilir. Bence belediye bir yabancıya kaptırmayıp tarihi bir eseri alarak çok iyi bir şey yaptı. Bu...
  69. Tuna Günay

Ekran Kartı Tavsiyesi

Rx 570 daha performanslı bir kart. Gerek oyun performansı gerekse ısı düzeyleri açısından rakiplerini geride bırakıyor. Size tavsiyem Rx570 ten yana olacak.
  70. Tuna Günay

Tavsiyenizi bekliyorum

Ekşi Sözlük te paylaşılan haberler genellikle abartılardan oluşur. Monster gayet kaliteli bir markadır. Arkadaşlarımın çoğu monster kullanıyor. Bu sebeple size bu modeli öneriyorum. Yok ben monster istemiyorum başka markalara yönelicem diyorsanız size bu MSİ laptobu öneririm...
  71. Tuna Günay

Yeni Telefon alacağım

Bu sizin kullanım alanınıza bağlı olarak değişim gösterir. Eğer kalem le birlikte kullanıp daha açık bir yazılım kullanmak istiyorsanız Note 10 Plus ı, daha stabil çalışan ve piyasadaki en iyi kamera, işlemcilerden birine sahip bir telefon istiyorsanız 11 Pro Max e yönelmenizi öneririm. Not...
  72. Tuna Günay

Sizce hangisi?

İlk attığınız bilgisayar gerek bileşenleri gerekse kasa soğutma giderleri açısından gayet sağlam. Bileşen açısından diğer göderdiğiniz sistemlere nazaran 8 değil 16gb ram bulunmakta bu da gerek oyun gerekse çoğu iş için daha iyi performans sağlayacaktır .Ekran kartı olarak 1650 den biraz aşağıda...
  73. Tuna Günay

Hangi sistemi seçmeliyim?

Hocam RX580 1650 den daha güçlü bir kart olmasına rağmen 1650 super modelleri rx 580 e açık ara fark atıyor. Not: Bu fps değerleri oyundan oyuna ve anlaşmalı firmalara göre değişiklik gösterir.
  74. Tuna Günay

iPad Air 3 Sorunları hakkında

Hocam bu günlerde alırsanız size ekim ayı sürümü gelme ihtimali çok düşük. Ama yinede bu ihtimali yok saymamak açısından bir teknoloji bayisinden almanızı tavsiye ettim. Hatalı çıkan ürünlerin seri no suna dikkat ederseniz bir sorun yaşamazsınız.
  75. Tuna Günay

iPad Air 3 Sorunları hakkında

Hocam ben 1 yıldır kullanıyorum. Şimdiye kadar herhangi bir kasma donma veya takılma problemi ile karşılaşmadım. 512 gb modelini kullanmaktayım. Yanında kalem ve klavye ile mükemmel işler çıkarabiliyor. Size tavsiyem eğer kullanım amacınıza yönelikse kuşku duymadan almanız. Fakat ekim de...
  76. Tuna Günay

Minecraft'ın Büyük Nether Güncellemesi Yayınlandı

Zombie pigman lere saygı duruşu.
  77. Tuna Günay

3500-4000 TL Arası Laptop

Hocam belkide artık insanlara masa üstü fanboyluğu aşılamak yerine ihtiyaçlarına yönelik ürünler önerebilirsiniz. Üstünüze alınmayın fakat ülkemizde neredeyse 10 kişiden 6 sı “ O paraya masa üstü toplarsın” diye dolaşıyor.
  78. Tuna Günay

Hocam bence ikinci el bir laptop ta önce pil in ömrüne daha sonra ise bileşenlerin kalitesine bakmalısınız. Tabi kasasının hasar alıp almamış olması ve yük altında çalışıp çalışmadığınıda öğrenmek önemli.
  79. Tuna Günay

Hocam iyi bir noktaya deyinmişsiniz. BeQuiet sitesinden hesapladığımda 450w luk bir PSU öneriyor. Eğer alacaksanız 75tl fark ile 500w luk PSU yu tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.
  80. Tuna Günay

shadow of the tomb raider ı rahat oynatır mı?

Tahminimce grafik ayarlarına göre 45-70 fps arasında değişir.
  81. Tuna Günay

https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-firsatlari/monitorlu-oyuncu-bilgisayari/amd-ryzen-5-1600-3-4ghz-gtx1650-super-4gb-8gb-ram-240gb-ssd-21-5-75hz-monitorlu-oyuncu-bilgisayari.html Size önerim üzerine az bir miktar daha koyup bu sistemi tercih etmenizdir. Emin olun performans açısından 1650...
  82. Tuna Günay

shadow of the tomb raider ı rahat oynatır mı?

Sorun çıkarmayacak şekilde medium-low da rahat bir şekilde oynatır.
  83. Tuna Günay

2500 TL limit var

https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-firsatlari/monitorlu-oyuncu-bilgisayari/amd-ryzen-5-1600-3-4ghz-gtx1650-super-4gb-8gb-ram-240gb-ssd-21-5-75hz-monitorlu-oyuncu-bilgisayari.html Hocam size önerim bu sistemi tercih etmeniz. Sizi kesinlikle üzmez.
  84. Tuna Günay

RX 5600 XT vs GTX 1660 Super

RX5600 larda yaşanan kritik düzeydeki sorunlardan ötürü ( yük altında kalınca siyah ekran vermesi, driver ve yazılım sorunları gibi) bir Rx580 kullanıcısı olarak Gtx 1660 super i tercih etmeni öneriyorum.
  85. Tuna Günay

Rx 560 a 350 w yetermi ?

Yeteceğini pek sanmam. 500w bir PSU ya geçmenizi öneririm.
  86. Tuna Günay

https://www.hepsiburada.com/hp-15-db1051nt-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-7dq47ea-p-HBV00000Q2CFP?magaza=Teknorya Size bu laptobu öneririm ama eğer yönelebilecekseniz ikinci el bir gaming laptop alın. Size önerdiğim laptobun içinde AMD R5 3500U apu bir ekran...
  87. Tuna Günay

Ekran Kartı Tavsiye Lütfen

Sana RTX öneririm. AMD nin son RX serisinde birçok hata mevcut bir zat kendimden örnek vereyim ( rx5500 kullanıyordum rx580 e döndüm) ağır yük altında 4 saat kaldığında kapanmasından tutun driver yüklemek için uğraşmaya kadar ( beni 2 saat uğraştırdı) birçok sorunla karşılaştım. Bu yüzden alın...
  88. Tuna Günay

LoL'e Yeni Başlayacağım, Tavsiyeleriniz Nedir?

Sana tek tavsiyem başlamaman. Bir de bakmışsın ki artık hayattan zevk almaz olmuşsun. Yaptığın tek şey günde 10 saat pc başında geçirip flamerlarla kavga edip lig atlamak olmuş. Bu benim başıma geldiği için deneyimimi sana aktarıyorum. Şimdi düşününce LoL e harcayacağım vakti dil öğrenmeye veya...
  89. Tuna Günay

hangi laptop önerisiniz.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q5aey-007-p-HBV00000TWBB5 Bütçeni biraz aşıp bunu almanı öneririm. Emin ol içini rahat ettirir. Ama yok ben aşamam dersen buda seni götürür...
  90. Tuna Günay

4000 TL telefon önerisi

Hepinize önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar evdeki eski fotoğraf kameramı satıp bütçeme ekledim ve S10 Lite aldım.
  91. Tuna Günay

4500 TL civarı Sistem Önerisi

Size tavsiyem arkadaşında dediği gibi monitörden kısıp bütçeye ekleme yapmanız yönünde olacaktır. Artan bütçenizle ise AMD sistemdeki rami 16 yapıp 1tb hdd ekleyebilirsiniz. Bu eklentiler PC'nizi daha uzun ömürlü yapar. Şunu unutmayın ne olursa olsun mutlaka bilgisayarınızda ssd bulunsun.
  92. Tuna Günay

Bütçe az masaüstü veya laptop ?

Bende geçen yaz LGS ye girmiştim ve ondan sonra pc toplamıştım. Açıkçası bence üniversite için şimdilik çok acele etme. Zamanın geldiğinde daha iyi bir laptop alacak bütçen olur. Zaten şuan ki bütçendeki bir laptop seni tatmin etmez. ( Kendi deneyimimden konuşuyorum 7.sınıfta bende buna benzer...
  93. Tuna Günay

Sizce İphone 11 Alınır mı?

Eğer bir içerik üreticisi değilsen ve çok marka takıntın yoksa başka markaların amiral gemilerine yönelmeni öneririm. Ama illa yok ben Iphone alıp kahvecide takılacağım dersen Iphone 12 yi beklemeni tavsiye ederim.
  94. Tuna Günay

Gerçekten bu devirde iyi bir bilgisayarı bırakın yarı yolda bırakmayan bir sistem toplamak bile lüks. Size tavsiyem aceleniz yoksa biraz beklemeniz olacaktır. Virüsün etkileri azaldıktan sonra daha uygun fiyatlı ürünler yakalayabilir, indirim peşinde koşturarak daha ucuza getirebilirsiniz.
  95. Tuna Günay

4000 TL telefon önerisi

Yardımcı olan herkese teşekkürler. Ben bütçemi arttırmaya çalışacağım eğer başaramazsam ise Mi note 10 lite alırım.
  96. Tuna Günay

Merhabalar hocam. Öncelikle Casper pişmanlıktır. Casperın üst seviye laptopları bile dehşet ısınırken bu günlerde yapılabilecek en kötü seçimlerden biri olur. Ayrıyeten tercih edilirse pek ileri düşünülmüş olunmaz. Size tavsiyem kasayı tercih etmeniz. Kasayı tercih ederseniz çoğu günümüz oyununu...
  97. Tuna Günay

4000 TL telefon önerisi

Ben pek mobil oyun oynayan bir insan değilim. Kamera ve ekran kasa oranı benim için öncelikli denilebilir.
  98. Tuna Günay

4000 TL telefon önerisi

Aklımda P40 lite vardı ama her sene bir üst model çıktığından ve eski modelin fiyatı kayda değer şekilde düştüğünden hayla kararsızım. Tavsiyeniz için teşekkürler.
  99. Tuna Günay

4000 TL telefon önerisi

Arkadaşlar ben 2015 ten beri A5 kullanıyorum. Yeni bir telefon alacağım. Bütçem max 4000tl. Beni 4 yıl götürmesini, yarı yolda bırakmamasını istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.