Arama sonuçlarınız

1. A

Belediyede Staj Yapmak?

Bir hafta içerisinde staj yeri bulmam gerekiyor banka ve belediye arasında kararsızım. Büyük ihtimal belediye gibi görünüyor. Bilişim bölümündeyim ama istemeyerek okuduğum bölüm. Dolayısı ile bilgisayarla aram yok. Kimisi getir götür işleri kimisi ağır iş yaptırıyorlar demiş. Staj yapmış...
  2. A

Laptop Kayıt Sesinin Boğuk Gelmesi?

YouTube'da cover paylaşmak için Adobe audition indirdim. Evde yıllar önce (8 yıl falan) alınmış bir Sony mikrofon var. Çok iyi değil fakat kulaklık mikrofonundan iyidir diye düşündüm. Fakat hangi programla kayıt yaparsam yapayım (audition, Audacity veya kendi kayıt uygulaması) sesi boğuk...
  3. A

11. Sınıf Sorumluluk Sınavı?

Baktım karneye. Web tasarım dersinden sorumlu geçmişim.
  4. A

Ama ikinci dönem olmadı. O nedenle zaten sorumlu olmamam gerekiyor. Meb "başarılı başarısız ders sayısına bakılmaksızın ortalaması 50 olanlar doğrudan sınıf geçecek" diyor.
  5. A

Evet 70 ortalama 1592512173 Evet 70 ortalama
  6. A

Ama benim ortalamam 50nin üzerinde neden sorumluya kalıyorum anlamış değilim.
  7. A

11. Sinif web programlama (baraj) dersinden kaldım. Meb kararına göre ortalaması 50'nin üstünde olanlar sorumlu derse bakılmadan sınıf geçiyor, ortalaması 50'nin altında olup sorumlu dersi olanlar ise sorumlu olarak sınıf geçiyor. Benim ortalamam 50'nin üzerinde ama sorumluluk çizelgesinde benim...
  8. A

Galaxy A50 Depolama Sorunu?

Telefonumda gereksiz fotoğraf video vb. sileyim dedim. Cihaz bakımına girdim, 64 GB hafızadan 60 GB kullanılıyor. Daha telefonu alalı 1 yıl olmadı bile. Cihazın kullanılabilir alanı 49 (kullanıcıya ayırılan alan). Benim şu an 4 GB falan kaldı. Bilgisi olan var mı? Dığer yazan bölüm 39 GB yazıyor
  9. A

Dara Aksesuar Apple Earpods Fiyatı?

Yeni bir kulaklık arayışındayım. Apple kulaklığı ses kalitesi çok iyi fakat 230 - 250 TL arasında olduğu için hiç bir zaman almayı düşünmedim. Fakat Dara aksesuar diye bir sitede 120 TL tesadüfen gördüm. Orjinal yazıyor eğer orjinal ise benim için süper olur 120 TL. Bu siteden daha önce (kılıf...
  10. A

Vestel Eko 9711 Çamaşır Makinesi Işlem Yapmadan Yıkamayı Bitiriyor?

Vestel eko 9711 çamaşır makinesi başlat tuşuna bastığımda su alıyor. 3 defa kesik kesik bir şekilde suyu alıyor ve kazan hiç dönmeden aldığı suyu atıp yıkamayı bitiyor (tüm bunları yapması 2 dakikayı bulmuyor) Resetleme işlemi falan varmış ama bu makinada çalıştır tuşu yok. Başlat/Bekle var...
  11. A

Galaxy A50 Arkaplanda Google Şarj Problemi?

Bir şey daha soracağım :) android 10 güncellemesinden sonra kulaklık sesinde baslı kısımlarda ses kısılması (otomatik gibi bişey) oluyor. A50 de böyle bir problem var ama kimse de yazmamış. Sürekli müzik dinlediğim için farkettim de sizde de varmı sorun acaba?
  12. A

Siz A70 mi kullanıyorsunuz?
  13. A

Galaxy A50 telefonumda google arka planda çalışarak %10 şarj (hatta geçende %20) şarj tüketiyor. Gece %100 şarjdan çekiyorum sabah baktığımda %89/88 seviyelerine düşüyor. Bir ara düzelmişti android 10 güncellemesi geldikten sonra tekrar oldu. Fabrika ayarlarına sıfırlamam gerekiyormuş ama...
  14. A

Arka Planda Google Şarj Tüketiyor?

Doğrudur teşekkür ederim...
  15. A

Sizin güncel sürümünüz 2.1 benim neden 2.0 acaba bir bilginiz var mı?
  16. A

Google uygulaması arka planda %20 şarj tüketmiş. Forumda birisi android 10 güncellemesi gelince düzelir demişti (bir ara düzeldi android 10 güncelleme aldıktan sonra tekrar oldu). Nasıl düzeltebilirim bunu? Telefonum galaxy A50.
  17. A

La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli Kullananlar?

17 yaşındayım cildim gereğinden fazla yağlandığı için doktor muayeneyesi üzerine La Roche Effaclar yüz temizleme jelini aldım. İlk 3 gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa yüzümü yıkadım. 4. günde yüzümde soyulma (özellikle burun kenarları ve çevresi) ve gerilme meydana gelmedi. Yüzümde sivilce...
  18. A

Google Arka Planda Fazla Şarj Harcıyor?

Android 9 Pie sürümü.
  19. A

Google Arka Planda Fazla Şarj Harcıyor?

Google uygulaması arka planda %24 şarj tüketmiş. Arka plan iznini kapattım hala aynı. Problem hakkında bilgisi olan? Ayrıca cihaz boşta %9 gösteriyor. (3 ay önce gelen son güncellemeden sonra oldu)
  20. A

Bilişim Teknolojileri Stajını Bankada Yapmak?

Bilişim teknolojileri bölümündeyim. 11. sınıfım ve staj yeri bulmam gerekiyor 1 aya kadar. Nereleri önerirsiniz? Banka düşünüyorum ama bazıları çok kötü olduğunu yazmışlar forumlara. Zaten istemeyerek okuyorum bilişimi, bilgisayarla da aram pek iyi değildir. Not: Eski bir arkadaşım bankada...
  21. A

Bilişim Teknolojileri Stajımı Nerede Yapmalıyım?

İstanbul
  22. A

Bilişim Teknolojileri Stajımı Nerede Yapmalıyım?

Bilişim teknolojileri bölümündeyim. 11. sınıfım ve staj yeri bulmam gerekiyor 1 aya kadar. Nereleri önerirsiniz? Banka düşünüyorum ama bazıları çok kötü olduğunu yazmışlar forumlara. Zaten istemeyerek okuyorum bilişimi, bilgisayarla da aram pek iyi değildir. Daha önce bilişim teknolojilerinde...
  23. A

Android Sistemi Arka Plan Etkinliğini Devre Dışı Bırakmak?

Galaxy a50 telefonumda android sistemi ve cihaz boşta fazlası ile şarj tüketiyor. Android sistemi arka plan etkinliğini kapatsam cihazıma birşey olur mu?
  24. A

Şarjın %15'den Sonra Hızlı Tükenmesi?

Bir önceki kullandığım j7 telefonumda da aldıktan 3 -4 ay sonra aynı problem vardı. Ben mi yanlış birşey yapıyorum anlamadım. Sıfırladım pek bi değişiklik olmadı. 1581705496 1581706197 NOT: Dediğim gibi en son güncellemeden sonra olduğunu düşünüyorum. Çünkü cihazımı yeni aldığımda gece 12de...
  25. A

Galaxy A50
  26. A

Telefonumu alalı 5 ay oldu. Şarjı %15 den sonra olması gerektiğinden daha hızlı tükeniyor. Bir önceki kullandığım iki modelde de aynı sorunu yaşıyordum. Eğer tahminim doğruysa telefonuma gelen en son güncellemelen sonra oldu (emin değilim) Fabrika ayarlarına sıfırlasam düzelir mi? Yoksa batarya...
  27. A

Web Programlama Dersi İçin Dizüstü Bilgisayar Önerisi?

Web tasarım dersi için dizüstü bilgisayar alacağım. Bilgisayar donanım özelliklerinden anlamam. Adobe Dreamweaver, Fireworks gibi uygulamaları rahatlıkla kullanabileceğim bilgisayar lazım. Acer notebook buldum. Bir de sizin yorumlarınızı almak istiyorum. Bütçe maksimum 2500 TL olur.
  28. A

Android Sistemi Ve Cihaz Boşta Şarj Tüketiyor?

Bekleyeceğim o zaman. Teşekkürler...
  29. A

Ona birşey diyemem doğrudur. Benim sıkıntım güncellemeden sonra bu problem olması. Çünkü şarjım mükemmel yetiyordu bana kötü oldu bu. Son samsung telefonum olur diye düşünüyorum ?
  30. A

Galaxy A50
  31. A

Telefonuma en son gelen güncelleme sonrası gece %100 olarak bırakıyorum sabah kalktığımda (7 saat) %94e düşüyor. Güncellemeden önce en fazla %99a düşerdi. Yoğun kullanımda 1 günü rahatça çıkarırken artık gün sonuna dayanmıyor şarjı. Android Sistemi hiçbir şey yapmadığım halde kapalı durumda...
  32. A

Samsung Galaxy A50 Şarj Sorunu?

Telefonumun şarjı orta derece kullanımda 3 gün gittiği oluyordu. Artık gece 12 de şarjdan %100 olarak çekiyorum ve sabah 7 de uyandığımda %94 seviyelerine düşüyor. Eskiden %100 olarak kalırdı veya 99 a falan düşerdi. Birisi gelen güncellemeyi şarjım düşükken yaptığım için olduğunu söyledi...
  33. A

A50 Şarj Problemi?

3.5 ay önce A50 aldım. 15 gün öncesine kadar şarjı gayet iyi gidiyordu. Sabah saat 9'dan gece 10'a kadar PUBG, Instagram, YouTube derken gün boyu yoğun olarak kullanıyordum ve geceye %30 - %35 civari pilim kalıyordu. Son günlerde fark ettim ki artık sabah 9'dan öğle 2' ye kadar ancak %30...
  34. A

Konuşurken Veya Şarkı Söylerken Ağız Yamulması?

Pek belli olmuyor zannediyodum bu zamana kadar. Videoda farkettim şarkı söylerken dudağımın yamulduğunu. Konuşurken de aynı şekilde. Dişten midir yoksa dudak ile mi alakalı bilmiyorum. Var mı bunun çaresi falan? Çok kötü görünüyor gerçekten. Ama sanki dişlerimi sıktığımda alt çenem sağa doğru...
  35. A

Web Programcılığı İçin Ucuz Notebook Önerisi?

Bakacağım buna ? tekrar teşekkürler ?
  36. A

Ses Kalınlaştırma Hakkında Bilgisi Olan?

17 Yaşındayım. Sesim yaşıtlarıma göre ince. Bugün okulda arkadaşım senin sesin niye öyle kız gibi falan birşeyler dedi yine moralim bozuldu. Yani genetik birşey de yok babamın sesi de kalın baya. Derinden konuştuğumda ya da bağırdiğımda kalın fakat normal konuşma tonunda ince çıkıyor. Bu durum...
  37. A

çok teşekkür ederim. Sağolun??
  38. A

Keşke sadece açıklamada belirttiğim şeyler hakkında bilgi verseydiniz. Evet başka bir alana yöneleceğim çünkü istemeyerek okuyorum bilişimi. Sanada iyi forumlar. 1569714782 1.400 falan çünkü bana sadece 1 yıl lazım olacak ?
  39. A

11. Sınıf Web programcılığı okuyorum. Adobe DreamWeaver gibi programlarını çalıştırabilecek ucuz notebook önerir misiniz? Belki ara ara film izleyip medyada takılabilirim ama bunu telefondan yapıyorum zaten. O nedenle pahalı bir şey olmasın. Öneriler için şimdiden teşekkürler...
  40. A

"CMOS checksum error" Problemi?

Bilgisayarı açtığımda direkt yazılı bir ekran geliyor. İçinde önemli bir sürü resim var. Onları almam gerekiyor. Bilgisayardan pek anlayan birisi değilim. Yardımcı olabilen var mı? Not: Gerekli bir bilgi mi bilmiyorum ama eski bir bilgisayar (15 yıllık) ve Windows 7 kullanıyor olması gerekiyor.
  41. A

Bluetooth Hoparlör Ses Gecikme Problemi?

Teknosa Preo MY Music mm01 BT Hoparlör modelini bozulana kadar sıkıntısız bir şekilde 3 sene kullandım. Sonra mm09 modelini aldım. Fakat ses 1-2 saniye gecikiyor. Uzun filmler izlenmiyor bu nedenden dolayı. Eski modelde böyle bir problem yoktu. Hoparlör Bluetooth versiyon 5.0 - Kullandığım cihaz...
  42. A

Testosteron Seviyesi Kan Tahlilinde Çıkıyor mu?

Kan tahlilinde testosteron seviyesi de çıkıyor mu? Yoksa ayrı bir tahlil mi yapılması gerekiyor? 17 yaşındayım ve sesim diğer erkek yaşıtlarıma göre biraz ince. Testosteron hormonu düşük olduğunda bu durum oluyormuş. Yani kan tahlilinde çıkıyor mu bu hormonun düşük olup olmadığı? Cevaplar için...
  43. A

Instagram hesabı yetki dışı beğenme ve sürekli engel problemi?

Takibi Bırakanlar diye bir uygulama var. Instagrama giriş yaptım. Ondan olabilir mi yani?
  44. A

Hiçbir uygulamaya izin vermemişim.
  45. A

Instagram tarafından sürekli engel alıyorum. birkaç kerede hesabın başkasının eline geçti diğerek şifremi değiştirdim. Üç günlük engel geldi ve kimsenin fotoğrafını beğenmiyorum, takip edip takipten de çıkaramıyordum. Engel kalkalı 4 gün oldu yine engel almışım. Ayrıca hesabım yetkim dışında...
  46. A

Ses Kalınlaştırma Hakkında Bilgi?

16 yaşındayım sesim diğer yaşıtlarıma nazaran (hatta benden 1 yaş küçükler bile) ince çıkıyor. Bu durum kendimi daha iyi ifade etmemi engelliyor. Sınıfta da bildiğim şeyleri ses tonum kötü çıktığından söz hakkı almıyorum. Bağırdığımda veya çok içten konuştuğumda kalın oluyor fakat normal tonda...
  47. A

GM 9 Pro Mu Galaxy A50 Mi?

Yeni telefon alacağım bir hafta içinde. İki cihaz arasında kaldım. GM fiyatına göre çift stereo hoparlör, 4k video ve kamerası ilgimi çekti. Ama A50 de yüz tanıma ve parmak izi okuma, 6 GB RAM gibi özellikleri iyi. Ara sıra Pubg ve Asphalt 9 oynarım başka sosyal medya ağırlıklı zaten. Arkadaşlar...
  48. A

Lİ-PO Pil Mi Lİ-İON Pil Mi?

İki cihazın hız testini izledim ve GM 9 Pro 6 GB'lı A50'ye göre biraz daha hızlı. GM 9 Pro ilgimi çekti aslında (çift stereo hoparlör, 4K video, Dolby kulaklık vs) Sadece bataryada kararsız kaldım. Yani GM 9 Pro alarak risk mi almış olurum?
  49. A

Lİ-PO Pil Mi Lİ-İON Pil Mi?

Yeni telefon alacağım fakat batarya konusunda kararsızlığım var. İki cihaz (Galaxy A50 - GM 9 Pro). A50 Li-ion batarya kullanırken GM 9 Pro Li-Po batarya kullanıyor. Li-Po bataryaya sahipsek şarjda oyun oynamamamız, telefonun ısınmaması falan gerekiyormuş. Şu anki kullandığım Samsung cihazda...
  50. A

Galaxy A50 Mi Galaxy S8 Mi?

Eğer mağazalarda satılıyor olsaydı düşünmeden LG alırdım. Sadece internette satıldığı için internetten almak pek güvenli gelmiyor.
  51. A

Galaxy A50 Mi Galaxy S8 Mi?

Bu iki cihazdan hangisini almalıyım? Hoparlör sesi iyi olan bir telefon istiyorum. A50 yorumlara göre sesi kötüymüş. S8 de "Amoled yanması" diye tabir edilen kronik sorun olur mu? Ekleme yapayım A50 çıkış tarihi: 2019 Mart - S8 çıkış tarihi: 2017 Nisan S8 fiyatı A50'den 800 TL fazla ama...
  52. A

Galaxy A50 mi GM 9 Pro mu?

LG telefonlar sadece internette satılıyor internetten almak istemiyorum. Teknosa, Media Markt gibi mağazalarda satılıyor olsaydı düşünmeden alırdım. Peki bir sorum olacak. A50 mi A9 mu deseydim hangisini tercih ederdiniz acaba? A9 (Snapdragon 660)
  53. A

Galaxy A50 mi GM 9 Pro mu?

Asphalt 9 gibi oyunları sorunsuz takılmadan hangisi daha iyi oynatır. Birde hoparlörden müzik dinleyen birisiyim GM 9 Pro çift hoparlör var ve baya iddalı. Ama A50 ses kalitesi kötüymüş yorumlara göre. GM 9 Pro AndroidOne kapsamında ve 4k 30 fps çekim yapıyor. A50 yüz tanıma kilidi fazlasıyla...
  54. A

GM 9 Pro uzun süre kullananlar?

LG telefon modelleri sadece internette satılıyor internetten almak istemiyorum. Eğer mağazalarda olsaydı düşünmeden alırdım LG kalitesi başka...
  55. A

GM 9 Pro uzun süre kullananlar?

A50 almayı düşünüyordum ki yorumlarda hoparlör sesinin az çıktığını görünce vazgeçtim. Ve 2.599 verip FHD çekim yapıp ve fps seçeneği de olmaması kötü. A70 ekranı çok büyük o yüzden onu da sevmedim. Huawei de fiyatına göre beklentileri karşılamıyor ve aynı işlemcileri kullanıp duruyor. Kronik...
  56. A

General Mobile GM 9 Pro alınır mı?

Bu modele yönelmemin sebebi 2.600 TL'lik Samsung ve benzeri markalarda 4k çekim, hızlı şarj özelliği olmaması gibi şeyler. Alırsam pişman olmayacağımı düşünüyorum.
  57. A

General Mobile GM 9 Pro alınır mı?

Arkadaşlar 10 gün içerisinde yeni telefon almam gerekiyor. Hep Samsung model kullanan birisiyim ve nedense GM 9 Pro ilgimi çekti. 1.700 TL fiyat bandına göre gayet güzel duruyor. Üstelik her modelinde IPS LCD kullanan GM bu sefer Amoled ekran seçmiş. Bende Amoled ekran seven birisiyim daha canlı...
  58. A

Maksimum 2600 TL değerinde alınabilecek telefon önerileri?

Yaklaşık 15 gün içerisinde yeni telefon alacağım. Müzik dinleyen birisiyim hoparlör sesi iyi olan telefon önerilerinizi bekliyorum. Not: Xiaomi, Honor haricinde öneriler olsun ☺️ teşekkürler...
  59. A

Garanti konusunda bilgi verir misiniz?

4 ay önce 140 TL' ye Samsung In Ear model kulak içi kulaklık aldım. Kulaklığın sol tarafından ses ara ara gidiyor içinden bir kablo koptu büyük ihtimalle oynatınca gelip gidiyor. Bu kulaklığın da her ürün gibi garantisi oluyor mu? Ve kulaklığı verdiğimde serviste değişim yaparlar mı, yoksa...
  60. A

Garanti konusunda bilgi?

4 ay önce 140 TL' ye Samsung In Ear model kulak içi kulaklık aldım. Kulaklığın sol tarafından ses ara ara gidiyor içinden bir kablo koptu büyük ihtimalle oynatınca gelip gidiyor. Bu kulaklığın da her ürün gibi garantisi oluyor mu?
  61. A

Spor salonu hakkında bilgi?

Yaşım 16. Kilo almam gerekiyor ve herkes spora başlamamı öneriyor. Fakat benim spor hakkında hiçbir bilgim yok. Yani Macfit gibi bir yere mi yoksa gymfit gibi yere mi gideceğim? Çekingen birisiyim ortamları nasıl oluyor, ne yapmam gerektiğini oradaki hocalar yeterince gösteriyor mu? Bana detaylı...
  62. A

Hiç spor salonuna gitmedim bilgi verebilir misiniz?

Yaşım 16 biraz kilo almak istiyorum. Herkes spora git kilo alırsın diyor. Hiç spor salonuna gitmedim ve en ufak bir bilgim bile yok. Biraz çekingen birisiyim ondan gidemiyorum gibi. Bana ne yapmam gerektiği hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
  63. A

Hızlı kilo alma önerileri?

Bir 4 - 5 kilo almam gerekiyor. Bana kısa sürede kilo aldırabilecek önerilerinizi bekliyorum (yaş 16) Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
  64. A

Samsung kulaklık garantiye girer mi?

Öyle yapacağım. Teşekkürler ?
  65. A

Kulaklığın herhangi bir yerinde kopma, açılma gibi şeyler yok. Giriş kısmını hafif sağa sola oynatınca ses geliyor bırakınca geri gidiyor. Yaparlar diyorsunuz yani? ?
  66. A

5 ay önce Teknosa mağazadan 140 TL'ye Samsung In Ear model kulak içi kulaklık aldım. Birkaç gündür sol taraftan ses ara ara gidip geliyor. Bu kulaklık garantili olup servise gittiğinde yenisini verirler mi? Yoksa kullanıcıdan kaynaklı arıza diyerek kabul etmezler mi? Daha yeni aldım ve üstelik 5...
  67. A

Instagram'da müzik sayfamı nasıl büyutebilırim?

Arkadaşlar merhaba. 6 ay önce instagramda müzik sayfası açtım (adını söylememem gerekiyor sanırım yasak) ama bu sayfa nasıl biraz daha tanınmış olabilir. Şu an 360 takipçi var 122 gönderim var kendim hazırlayıp paylaşıyorum videoları. Paylaşımların altına hashtag ekliyorum beğeniler ve...
  68. A

Sayfamı nasıl büyütebilirim?

Arkadaşlar merhaba. 6 ay önce instagramda müzik sayfası açtım (adını söylememem gerekiyor sanırım yasak) ama bu sayfa nasıl biraz daha tanınmış olabilir. Şu an 360 takipçi var 122 gönderim var kendim hazırlayıp paylaşıyorum videoları. Paylaşımların altına hashtag ekliyorum beğeniler ve...