Arama sonuçlarınız

1. xloer00

Yardım Kasa HDD Görmüyor Ne Yapmalıyım

Arkadaşlar Merhaba, Kasama yeni disk takacaktım. Anakart üzerindeki 4 sata slotu da dolu. Yan tarafında 5 ve 6. sata portları var. Yeni diski o portlardan birine taktığımda çalışmıyor. Fakat ilk 4e taktığımda çalışıyor. Kabloları kontrol ettim. Çalıştığını emin olduğum kabloları ve diskleri 5...
  2. xloer00

Adreslenebilir Led Güç Besleme

Arkadaşlar Merhaba. Kasama arduino nano ile 5V adreslenebilir led taktım. Ledleri ise nano üzerinden usb ile besliyorum. Kulladığım led sayısı 40 tane. Yaklaşık 1 tane led 0.3 watt güç çekiyor. Toplamda ledlerin çektiği watt ortalama 12 watt civarında. İnternette usb çıkış wattlarına baktığımda...
  3. xloer00

Reboot and Select Proper Boot Device Hatası

Kasamda yedeklerimi tuttuğum harddiski bir yere götürmek için kasamın içinden çıkardım. Çıkarırken tüm gücü kestim ve ana karttan sata kablosunu söktüm. Fakat açılmaya pc çalışırken boot hatası veriyor. Windows samsung ssd nin içine kurulu. Bios boot menüden ssd i seçili ve boot menüden ssd e...
  4. xloer00

Laptop SSD desteği

Çok teşekkür ederim verdiğiniz destek için. 1613826058 Evet NVME M.2 portu var desteğiniz için teşekkürler
  5. xloer00

Laptop SSD desteği

Herkese merhaba. Kullandığım laptop Casper Excalibur g860.7700-B590p. Kullandığım laptoptaki M.2 SSD'yi değiştirmek istiyorum. Anakartımın desteklediği okuma yazma hızını nereden öğrenebilirim? Alacağım SSD'nin okuma yazma hızının laptop için kullanılan M.2 SSD'lerin 1000 MB hızından fazla...
  6. xloer00

Emülatör CPU %1 görüyor

Sorun çözüldü sanallaştırma yaptım 4 cpu görüyor şuanda
  7. xloer00

Emülatör CPU %1 görüyor

İndirdiğim tüm emülatörler CPU kullanımını %1 olarak görüyor. Ve yükseltemiyorum. PUBG için GameLoop'ta problem yaşamıyorum. Ama diğer emülatörlerde bu sıkıntı var. Diğer bilgisayarıma kurduğumda da aynı şekilde %1 görüyor sadece. Nasıl çözebilirim ? İşlemci R5 2600X. RAM 16 GB.
  8. xloer00

Red Dead Redemption 2 bittikten sonra devam etme

Bende mod olabileceğini düşündüm fakat kalan % olunca konuyu oluşturmak istedim. Teşekkürler.
  9. xloer00

Red Dead Redemption 2 bittikten sonra devam etme

Arkadaşlar oyunu Epic Games'ten 60 TL indirimi varken almıştım. Daha yeni bitirebilme zamanı buldum. Story modunu tamamen bitirdim fakat oyun %73'te kaldı. İnternette izlediğim videolara göre RDR1'deki John Marston ölüm sahnesini RDR2'de oynadıklarını gördüm. Fakat bende mapta görev kalmadı...
  10. xloer00

Görev çubuğunda önizleme gözükmüyor

sfc /scannow komutu sadece eksikleri mi düzeltiyor yoksa ayarları mı sıfırlıyor
  11. xloer00

Aynen o şekilde hocam 2 veya daha fazla açınca gidiyor
  12. xloer00

Herkese merhaba. Birkaç gündür görev çubuğunda 2 ve daha fazla sekme açınca ön izleme kapanıyor. Çözüm için internette biraz araştırma yaptım. Fakat dedikleri zaten yapılıydı. Fakat tekrardan kapat-aç şeklinde denedim, çözüme ulaşamadım. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Resimler ektedir.
  13. xloer00

Arduino ile şerit LED kontrolü

Dostlar kasamın içine şerit LED koymak istiyorum. İzlediğim videodaki gibi yapmak istiyorum. İzlediğim videoda Arduino'ya Bluetooth aparatı ekliyor. Ben Bluetooth kullanmadan PC'den kontrol etmem için başka bir aparat var mıdır? Eğer varsa Arduino kodu değişecek. Ve LED'in çalışması için 12 v...
  14. xloer00

ASUS ROG ARGB 60 cm LED çalıştırmak için kontrolcü

ASUS ROG ARGB 60 cm LED aldım fakat anakartım ile uyumlu değil. Anakartım ASUS TUF B450-PLUS GAMING sadece 4 pin RGB girişi bulunmakta. ASUS'un LED'ini çalıştırmak için kontrolcüye ihtiyacım var sanırım. Bu ürün ile LED'i yakıp kasanın üzerindeki reset tuşu ile kontrol edebilir miyim? Ürün...
  15. xloer00

ARGB kontrolcü tavsiyesi

ASUS TUF B450- Plus Gaming anakart kullanıyorum. ASUS ROG adreslenebilir 60 cm şerit LED aldım. Fakat anakartımda 12V 4 pin RGB erkek pinleri var. Şerit LED'de ise 3 pin dişi var. LED'i bu anakartla çalıştırmak için kontrolcüye ihtiyacım var. Kontrolcü ile diğer ASUS parçalarım ile senkron...
  16. xloer00

Gta5 Şu sistemi kaldırır mı ?

En düşükte ve çözünürlüğü de 1200 lü şeylere çekersen yaklaşık 30-40 fps alırsın. Ama düşük diye gözük korkmasın ben o fpsle 3 kere bitirdim o oyunu
  17. xloer00

ASUS ROG ARGB 60 cm LED şerit montajı

Merhaba arkaşlar. ASUS ROG addressable 60cm LED şerit aldım. ASUS TUF B-450 Pro Gaming anakartım var. Şerit LED'i takmak istiyorum. LED üzerinde 3 pinli dişi ve erkek uçlar var. 3 pinli erkek uç uzatma için kullanılıyor olması lazım. 3 pinli dişi uçu anakartta nereye takmalıyım. Anakartta 12V...
  18. xloer00

Photoshop'ta Kenar Yumuşatma Nasıl Yapılır

Nasıl yani tool u ile nasıl yapıcam
  19. xloer00

Photoshop'ta Kenar Yumuşatma Nasıl Yapılır

Dostlar photoshop 2019 kullanıyorum. Örnek resimdeki gibi resimin kenarlarını bulanıklaştırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?
  20. xloer00

Topladığım Sistem Nasıl ?

750 watt neden yetersiz olduğunu düşünüyorsunuz ? Dediğiniz ramleri gösterir misiniz ? Yeterli 250 gb :D 1593975992 Aslında sistemin ana bileşenlerini değiştirmek istemiyorum. Parçalarda kararlı gibiyim sadece kasanın psu modelini öğrenmek istiyorum. Ve kaç watt gerekli onu öğrenmek istiyorum.
  21. xloer00

Topladığım Sistem Nasıl ?

İyi günler herkese.Sistemden istediklerim F/P den çok , kalite ve göze hitap eden bileşenler kullanarak bir sistem toplamak oldu. Sistemde kullandığım kasanın PSU ince ve dik şekilde mi olması gerekiyor ? Özellikle bu konuda daha çok yardıma ihtiyacım var. Sisteme ve bu kasaya hangi marka kaç...
  22. xloer00

15000 TL sistem önerisi

Monitörü beğendim. Fakat sistem tam istediğim gibi değil ama ilginiz için çok teşkkürler. Psu hakkında bilginiz var mı ?
  23. xloer00

15000 TL sistem önerisi

Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem dizeceğim bütçem 15000₺. Bu parayla güzel bir sistem toplamak istiyorum. Kendim yaptığım sistem bu şekilde 2 si arasında git gel yapıyorum r5 2070 mi yoksa r7 2060 mi olarak. Bütçe biraz 16500 ₺ ye kaydı çok önemli değil. Sizlerinde önerisini merak ediyorum...
  24. xloer00

4000 TL Monitör Dahil PC Toplama

Bu sistemi almayı karar verdik üzerinde bir kaç yükseltme yaparak sistemi 4200 tl de sınırlardık. Çok teşekkürler öneriniz için.
  25. xloer00

Laptop ekranı bir anda siyah oluyor

Laptopumda hiçbir sıkıntı yoktu akşam normal kapattım. Sabah tekrar açtığımda ekran çok kısa süreli kapanıyor. Siyah olup geri geliyor. Neden böyle bir sorun olabilir? Umarım ekran chipsetli bir sıkıntı değildir.
  26. xloer00

4000 TL Monitör Dahil PC Toplama

Herkese merhaba. Yeni bir bilgisayara ihtiyacım var bütçe sınırım 4000 TL. Bütçe içerisinde monitör dahil olmak zorunda. AMD sistem tercihim. Sisteme 1-2 ay sonra depolama ekleyebileceğim için sadece 240 GB SSD 1-2 ay idare edebilir. Hazır sistem araştırdım fakat tam istediğim gibi denk gelmedi...
  27. xloer00

Akbank Sim Bloke Kaldırma

Bir kaç sefer atm den yaptım. Şuan atmlere gitmek istemediğimden telefondan halletmek istedim. Kart şifresi istediklerini duyunca şüphelendim. Ama sorun olmadığına göre açtrıabilirim telefondan
  28. xloer00

Yani kart şifresini girsem bir problem yok orada
  29. xloer00

Tek kullanımlık şifre istemedi kart şifresini istedi . Kart şifresini girmen için seni o konuşan robot kadına aktardı .
  30. xloer00

Sim bloke kaldırmak için Akbank müşteri hizmetleri aradım . Müşteri hizmetlerine bağlanmak için akbank kart 4 haneli şifresini girdim. Birine bağladılar o kişide sim bloke kaldırmak için şifre isteyince kapattım. Sim blokeyide kaldırmam gerekiyor. Akbank müşteri hizmetleri kart şifresi istiyor...
  31. xloer00

Mail Kutuma Hacklendiniz Adlı Mail Geliyor

Arkaşlar bir kaç seferdir “You’ve been hacked” adlı mail geliyor. Mail içeriği tehdit barındırıyor . Ve Paypal olmamasına rağmen Paypal limiti doldu gibi mesajlar geliyor. Bunun sebebi nedir ? Ne yapmalıyım?
  32. xloer00

İşlemci Sıcaklığı -1 Derece Gözüküyor

? Hayır tabikide
  33. xloer00

İşlemci Sıcaklığı -1 Derece Gözüküyor

Bilgisayarımda Chrome uygulamasından başka bir şey açık değilken bir anda mavi ekran verdi. Mavi ekran sırasında işlemcinin fanı hızlandı. Bilgisayar kendini resetledikten sonra OCCT programı ile sıcaklık değerlerine baktım. İşlemci sıcaklığı -1 gösteriyor. Şimdiye kadar kullandığım ve sevdiğim...
  34. xloer00

TFT yüklenmiyor

Android sürümü hangisi olması gerekiyor. Apk ile yüklemeyi denedim yine olmadı.
  35. xloer00

TFT yüklenmiyor

Samsung J7 2016 kullanıyorum. Riot'un belirtmiş olduğu sistem gereksinimlerini sağlıyor. Fakat Google Play Store'ye girdiğimde sürüm desteklemiyor yazıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl çözebilirim?
  36. xloer00

Excalibur Laptopta Ekranda Değişik Renkler

2 si arasında fark varmı hangisini yüklüyim
  37. xloer00

38. xloer00

Hepsi güncel şuanda bende ekran kartından şüphelendim.
  39. xloer00

Chrome a girdikten sonra Lol , Photoshop veya After Effects geçiş yaptığımda. Alt+Tab veya normal görev çubuğundan geçtiğimde uygulamaya resimdeki gibi uygulama bozuluyor. Bozulan uygulamayı kapa aç yapınca düzeliyor. Sebebi ne olabilir ?
  40. xloer00

Wifi Repeater Önerisi

Masaüstü bilgisayarımda Asus N-14 ürününü kullanıyorum. Modem salonda oluğu ve 2 oda uzaklıkta olduğu için biraz internetin yavaş geldiğini düşünüyorum. Lol gibi oyunlarda ms sorunu oluyor. Bu sorunu önlemek için Xiaomi Wifi pro almayı düşündüm. Ama tekrardan wifi üzerinden internet alacağım...
  41. xloer00

Aldığım İşlemcinin Pimi Yamuk Çıktı

İnşallah iade alırlar. Kullanıcı hatası demezler. 1580330817 Bayisi ile garantisi aynı yer mi ? Bayilerine gitme şansım var. Çünkü kargoya verirsem 2 hafta sürer yeni ürün gelmesi
  42. xloer00

Aldığım İşlemcinin Pimi Yamuk Çıktı

Geçen hafta sinerji bilgisayardan bilgisayar aldım. Bugün toplama fırsatım oldu. Daha önceden R5 1600 işlemciden bir kaç tane topladım. İlk defa aldığım işlecide 1 pim yamuk çıktı sizce ne yapmalıyım ? Bilgisayarcıya götürüp 1 tane pimi düzeltebileceğini söylerse düzeltiriyim mi ? Garantisini mi...
  43. xloer00

Minecraft Bloklar Arası Çizgi Sorunu

Minecraft' ı yeni pc ye yükledim. Fakat bloklar arası çizgiler resimdeki gibi. Sorunun çözümünü biraz araştırdım. Fakat bir sonuç bulamadım. Son sürüm yüklü 1.15.1. Orjinal değil. Sistem özellikleri ryzen 5 2600x asus rog strix gtx 1660 ti asus tuf b450 plus gaming corsair ram 8*2 gb
  44. xloer00

Ekran Değişiminden Sonra Geri Tuşu Çalışmıyor

Samsung J7 2016 ekran değişimi yaptım . Ekranı n11 üzerinden yan sanayi olarak aldım. Ürünü montaj etmeden önce test ettim görüntü geldi. Sonra ekranı telefona taktım ve telefonu kapattım. Dokunmatik sorunsuz çalışıyor. Fakat aşağıda bulunan geri tuşu nerdese hiç çalışmıyor. Biraz denedikten...
  45. xloer00

Samsung J7 2016 Görüntü Gitti

%50 civarında ama doldurdum. Ekran gittikten sonra. 1578250272 Bu şekilde arka kısmı
  46. xloer00

Bu yazı internet sitelerinde de yazıyor. Birçok yöntem denedim. Daha teknik bilgi lazım.
  47. xloer00

Görüntü alma şansım var mı bilgisayar üzerinden.
  48. xloer00

Arka koruma plakasını söküp baktım fakat her şey yerli yerinde elimle de bastım soketleri. Ama görüntü gelmedi.
  49. xloer00

nasıl yani ?
  50. xloer00

Hayır görüntü alamadım. Bataryayı çıkardığım için telefonun içine ulaşamıyorum. Ve açma tuşuna basıp bekledikten sonra telefon çalmıyor.
  51. xloer00

4 yıl aktif kullanım oldu. Darbeden sıvı kaybı nasıl oluşacak
  52. xloer00

Darbe almadı telefon kırılacağını sanmıyorum. Ama panel yanmış olabilir. Telefonlarda da laptoplardaki gibi ekran chip set olayı var mıdır ? Chip set e ısı uygulayıp geri getirme gibi
  53. xloer00

Sanırım 3-4 yıllık . Ama bir problemi yoktu. Bir anda ekran gidip gelmeye başladı sonrada gitti.
  54. xloer00

Bu sabah telefonumu sorunsuz kullanıyordum. Öğlene doğru ekran gidip gelmeye başladı. Renkler soldu geri geldi. Sonra pat bir anda tüm görüntü gitti. Şuanda telefon sadece siyah ekran sebebi nedir ? Ne yapmalıyım ?
  55. xloer00

Asus Rog Delta mı Fusion 500 mü?

Arkadaşlar kaliteli oyuncu kulaklığı almaya karar verdim. Asus Rog Delta teknik açıdan donanımlı duruyor. Ama Fusuion 500 tasarımı bana göre aşırı şık geldi. Aralarında Fusion 50 ü almamak için sebep var mıdır ?
  56. xloer00

250-300 TL Oyuncu Kulaklık Tavsiyesi

250-300 tl oyuncu kulaklığı arayışındayım. Önceliğim pubg csgo gibi oyunlarda ses kasmak.
  57. xloer00

Bilgisayarım kapanmıyor

Sorununuzun sebebi ramlerden kaynaklı. Ramler verileri boşaltamıyor. Bu sebepten dolayı bilgisayar kapata bastıktan sonra çalışıyor. Eğer 2 ram varsa tek tek dene. Eğer çözülmesse düzgün çalıştığını bildiğin ramlerle dene sorunun çözülecektir.
  58. xloer00

Taşınabilir HDD "Bad Sector" hatası

Gecen kış harddiski (1 TB ) laptopta kullanırken bir anda harddisk kapanmıştı ve bir daha içine giremedim. Laptop a geri taktığımda PC donuyordu. Çıkarınca düzeliyordu. Birkaç bilgisayar daha denedim. Diğer bilgisayarlara da aynı sorunu yapıyordu. Harddisk i telefona bağlayınca tüm dosya ve...
  59. xloer00

Overclock Yapma

Yeni sistem topladım 2 haftadır kullanıyorum.Ve stok fanını kullanmak istemiyorum bunu yaparken sıvı soğutma takacaım. ilk defa Overclock yapmayı düşünüyorum. Bunun hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? Link , fikir gibi sistem özellikleri amd ryzen 5 2600x asus tuf b450 plus asus rog...
  60. xloer00

6,500TL sistem tavsiyesi

Kasada şöyle ayırabilirsiniz. İlk kasanın önü cam bu sebebten içeri giren hava az olacaktır. Şöyle bir güzel yani fanlar aura sync yazılımı üzerinden kontrol ediliyor. Şahsen ben 2. Kasayı tercih ederdim hem görsel olarak hemde hava akışı olarak. Bende sistem toplarken mb520 rgb arasında...
  61. xloer00

Sıvı soğutma tavsiyesi

Yeni sistem topladım. AMD nin stok soğutucusu takılı şuan fakat ilerleyen zamanda 240 mm sıvı soğutma takmak istiyorum. Uygun yollu hangi markayı önerirsiniz.
  62. xloer00

4000 tl her şey dahil kasa toplama

Yanlış anlamayın ama 4000 sınırım var ve attığınız sistem benim topladığından daha iyi ama onu alırsam 200 ₺ daha verip 16 gb ram yapmam gerekir ve diğerlerine nerdeyse para hiç kalmıyor
  63. xloer00

4000 tl her şey dahil kasa toplama

4000 tl para sınırım ve bununla sıfırdan bir masa üstü bilgisayar toplamak istiyorum. Her şey içinde monitörü klavye mouse si dahil olacak. Kendimce bir sistem topladım. Fakat daha ucuza bir şey takabilirsem yazabilir misiniz ? Fikirleririz benim için önemli. anakart: GIGABYTE B450M S2H AMD...
  64. xloer00

RGB fan ayarı

Xigmatek kasam var. İçerisinde 4 adet bu fandan var. Kasa üzerindeki RGB tuşundan sadece 2 adet komutu var. Sabit tüm renkler yanıyor. Ya da tüm renkler değişiyor. Bunu stediğim renkte sabitleme şansım var mı ? Birde kullandığım sistem özellerini aşağıda yazdım. 4 adet fanla bile oyun oynarken...
  65. xloer00

3500-4000₺ arası kasa toplama

güzel toplamışsın hayırlı olsun
  66. xloer00

bu eklediklerim nasıl
  67. xloer00

Asus rog strix rx570 kullansam asus anakart modeli veya başka söylermisiniz. Bir de matx ile atx arasında fark var mı? Neden atx almamalıyım
  68. xloer00

Monitör ü çıkartıp daha da güçlendirebilimiyiz. Zaten işlemci yeterli ekran kartı nı nvida hangisş olabilir? Rx570 te güzel ram 16 yapılabilir ya da anakart modeli başka hangi model olabilir
  69. xloer00

Aynen ciddi indirim var şuanda ama sistemim içinde ne koyacağım hakkında karasızım
  70. xloer00

3500-4000₺ kasa toplamayı düşünüyorum. Fiyatın içinde monitör hariç her şey dahil.Parçaları tek tek almayı düşünüyorum. İncehesap veya itopya üzerinden değil.
  71. xloer00

Hata 0x8000701B1 Sorunu

Yüksek boyutlu oyunları 1 bilgisayarıma indirdikten sonra diğer bilgisayarlara harrdiskle taşıdıktan sonra çalışıyor. Oyun blade and soul bu oyun harici harddiskin içine kurulu başka bilgisayara atarken resimdeki gibi hata çıkıyor
  72. xloer00

Nvida Güncellemesi

1-2 saat önce kendi kasamı topladım. Tüm her şey çalışıyor. Win 10 son sürüm kurdum. Ekran kartı işlemci her şey aygıt yöneticisinde gözüyor. Nvidia dan güncelleme indirim kurul yaparken "Nvidia Kurulum Programı devam edemiyor " yazıyor sebebi nedir ?
  73. xloer00

Kasa Toplama Sırasında

Tüm parçalarım geldi. Kasayı kendim toplamak istiyorum. Bilgim biraz az. Kasanın 4 fanı izlediğim videolarda ana karta bağlanan 4-3 pin li uç çıkıyordu. Benim kasamdan arka arkaya bağlı 4 tane uç var fotoğraflarını yüklicem aşağıda. Bu arka arkaya bağlı şeyleri nereye bağlayacağım . 2 . sorun...
  74. xloer00

Masaüstü Kasa Toplama

Arkadaşlar 3-4 gün önce sistemin tüm parçalarını tek tek sipariş verdim 1-2 güne hepsi gelmiş olacak. Daha önce hiç kasa toplamadım. Diyenler olur o zaman bilen birine götür. Kendim laptop işi yapıyorum küçük çaplı tanıdıkların laptoplarını arkadaşlarım kini tamir ediyorum. Bu sebepten kasayı...
  75. xloer00

Ssd Almak istiyorum

Yani 150 tl fazla vermeye değer mi?
  76. xloer00

Ssd Almak istiyorum

Arkadaşlar şimdi 11.11 bitmeden ssd alıcam. Masaüstü topladım. Bu yazın kendi laptobuma sandisk ssd plus 240 gb aldım. Aşırı memnunum. Şimdi alcağım ürün aynımı olsun yoksa bunumu alıyım. Ya da m2 ssd de alabilirim ama 250 gb de 3500/3200 yok
  77. xloer00

Masaüstü İçin Wifi Adaptör

Hangi ürününü tavsiye edersiniz ? 1573481989 Kablo çekme şansım yok ne yapmam gerek?
  78. xloer00

Masaüstü İçin Wifi Adaptör

Masaüstü bilgisayar için kablo yerine wifi kullanmak için adaptör lazım. 100 lira civarı olabilir. Bu ürün nasıldır ...
  79. xloer00

Masaüstü Wireless Adaptör

Kasa topladım fakat salondan odama kablo çekemem. Bu sebepten kaliteli 2 oda arasından iyi çekecek bir adaptör lazım. Neler önerirsiniz ? Birde hangi özelliklerine bakmam gerekiyor adaptörün iyi çekmesi için kaç mbps olması lazım
  80. xloer00

Kasa Topladıktan Sonra Montaj

teşekkürler
  81. xloer00

Ana kart üzerine değilde ssd nin üzerindeki kabloları söylemek istedim. Anakartın içinden çıkacak dimi
  82. xloer00

Öncelikle şunu belirmek istiyorum. Normal laptop açıp temizliyorum herhangi arıza varsa bakıyorum vs. Laptoplarla aram iyi fakat daha önceden kasalı bilgisayarım olmadığı için hiç bir fikrim yok toplama konusunda. İndirimlerden masaüstü bileşenlerini sipariş verdim. Kafama takılan bir kaç soru...
  83. xloer00

Yıl başında hayatımdaki ilk iPhone'umu alacağım

Bence XS almalısın çünkü bir teknoloji mağazasına gidip eline aldığında farkı anlayacaksın. Dediğin gibi iphone 11 iphone XR versiyonu. Telefonun özellikleri yakın gibi duruyor olabilir ama net bir şekilde XS daha iyi. İphone 11 kaba bir telefon aynı XR gibi.
  84. xloer00

500 TL ATX Uyumlu Kasa Tavsiyesi

500TL, fanlı ATX uyumlu bilgisayar kasası önerir misiniz? Bir de bu fiyat içinde 600W güç kaynaklı olması gerekiyor.
  85. xloer00

200 liram var bluetooth kulaklık seçemiyorum

ben 4 aydır aktif ciddi olarak neredeyse her gün xiaomi redmi airdots kulanıyorum. İlk başta senelerce kabloyla eziyet çekiyormuşum. Bu kulaklığı her gün 4 saate yakın kullanıyorum ve sarjı pazartesi sabahı dolu başlıyorum cuma günü kutunun sarjı bitiryor fakat kullaklığın içinde sarj olduğundan...
  86. xloer00

Kasa Önerisi

500-500 tl fanlı ATX uyumlu bilgisayar kasası önerir misiniz? Birde bu fiyat içinde 600 w güç kaynaklı olması gerekiyor.
  87. xloer00

Lol de Urf Geldi mi ?

:tearsofjoy: 1572293160 geldimi sizlere urf
  88. xloer00

Lol de Urf Geldi mi ?

saat 15.00 deniyordu
  89. xloer00

Lol de Urf Geldi mi ?

28 ekim de urf gelecek dendi şu saat oldu gelmedi bilgisi olan
  90. xloer00

Superonline Lolde Ping Yapıyor

Superonline kullanıyorum. 16 mbps kullanıyorum. 1-2 gün öncesine kadar sıkıntı yoktu. Şuan ani ping artışı oluyor. Ping 10-13 arasında gezerken birden 200-300 bilemedin 1000-10000 arası kafasına göre bazen bağlantı kopuyor direk bende mobil internetine geçerek oynuyorum bir kaç gündür 30-50 ms...
  91. xloer00

Telefon Önerisi 5500₺

BEnim kafamda da s10+ var black friday hattırtığınız iyi oldu o zaman ciddi indirim olur
  92. xloer00

Telefon Önerisi 5500₺

Bütçenin üstünde onlar tek 7plus car oda 1-2 sene sonra geride kalıcak
  93. xloer00

Telefon Önerisi 5500₺

Belli bir özellik ve model yok ama iphone 6 kullanıyorum ve artık geride kaldı ios işletim sistemi oldukca rahat ama iphone fiyatları bi kadar yüksek
  94. xloer00

Telefon Önerisi 5500₺

5500₺ sınır param var. Sıfır telefon arıyorum. Önerileriniz nelerdir?
  95. xloer00

Arduino İle Engelden Kaçan Robot Yapıyorum Sorun Var ?

Lehimledim ve çalıştırdım.Teşekkürler yinede
  96. xloer00

Arduino İle Engelden Kaçan Robot Yapıyorum Sorun Var ?

Ödev olarak arduino ile robot yapılması istendi. Bende Engelden Kaçan Robot yapmaya karar verdim. Youtubede izlediğim bir kaç video sonucu malzemeleri aldım. Birleştirmeye başladığımda bir kaç sorunla karşılaştım. Bilen kişiler varsa yardım edebilir mi ? Pek bilmediğim öğrenerek yapmaya...
  97. xloer00

350 - 450 TL arası mouse önerisi

g502
  98. xloer00

iPhone XS MAX alınır mı?

Paran varsa alınır. Şahsi görüşüm iphone 11 modelleri gözüme güzel gelmedi sadelik olayının tamamen dışına çıkmışlar. Bende iphone 7 kullanıyorumdum.Tasarımı hoşuma gittiği içiniphone x aldım. Param olsa x max alırdım gold renginden.
  99. xloer00

IPS Ve TN Monitör Farkı ve Önerisi

Hem oyun oynamak hem de çizim yapmak için bir sistem topladım fakat hala monitörde karar veremedim. Öncelikle curved düşünüyordum. Vazgeçtim. IPS panel bir monitör bakıyordum. 2 model buldum. IPS paneller karanlıkta ışık saçıyor. Bunun sebebi nedir. Ayrıca IPS panellir 4-5 ms destekliyor. Bu da...
  100. xloer00

Çizim Monitörü Önerisi

yani üsteki yazdıklarımı önerir misiniz ?
  101. xloer00

Çizim Monitörü Önerisi

Genellikle çizim yapıyorum solidworks vs programları kullanıyorum. Oyunda oynuyorum ama monitörün renklerinin canlı olması önemli AOC I2490VXQ/BT 23.8" 60Hz 4ms Asus VZ249HE 23.8" 5ms (D-SUB+HDMI) IPS Monitör Bu iki monitörü buldum. Daha önceden canlı olarak görmedim. Bu sebepten dolayı...
  102. xloer00

Curved Monitörde Çizim Yapmak

Sizin önerdiğiniz canlı renki düz olabilir 1200 tl civarında bir marka model var mı ?
  103. xloer00

Tekrardan o yazıyı bulma ihtimaliniz var mı? Google de arama yaptığımda bu konuyla ilgili bir bilgi bulamadım.
  104. xloer00

Renkler çokta önemli değil kullanacağım programlar solidworks , autocad , mastercam , adobe photoshop , adobe illustrator şuanlık bunları kullanıyorum en çok solid ve autocad özellikle bu 2 programı etkiler mi ?
  105. xloer00

Hem oyun hem çizim yapmak için pc topluyorum ama monitör konusunda curved olmasını istiyorum. Çizimi etkileyen bir sıkıntı olur mu diye düşünüyorum ?
  106. xloer00

Sistem Önerisi 4500-5000 TL

makine mühendisliği okuyorum ama programlara ilgim var kullanmayı öğreniyorum. şuan ki bilgisayarım yeterli ama fazlası olunca kaldırmıyor.
  107. xloer00

solidworks autocad mastercam catia adobe photoshop, adobe illustrator başlıca bunlar
  108. xloer00

Bilgisayar toplamak istiyorum. 4500-5000 TL fiyat içerisinden depolama(ssd), bilgisayar kasası, monitör olmadan ki hali sadece işlemci, ekran kartı , ram(16) , anakart olarak. Kullanım amacım oyunları ultra veya high ayarlarda oynamak ve çizim programlarınıda kullanmak ileride ram ı...
  109. xloer00

Bilgisayar Toplamak İstiyorum Uyumsuzluk Var mı ?

Ürün özelliklerinde 3.6 ghz overclock ile 4.2 yazıyor dahasınada gerek yok birde işlemcinin stok hali dediğiniz gibi yeterli overclock yapmayıda düşünmüyorum siz öyle diyince sormak istedim
  110. xloer00

Zaten anakartı siz önermiştiniz . Ayrıcı ryzen5 3600 overclok yapılmıyor mu?
  111. xloer00

ölü pixel sonradan mı oluyor yoksa ilk alındığında çıkıyor mu
  112. xloer00

Anladığım kadarıyla demek istediğiniz rtx açıkken fps düşüklüğü olacak 1567952072 Monitör farkı nedir ? Aynı özellikler var extra farkı varsa düşünülebilir 1567952141 Anakartın olumsuz yanı nedir? Neden MSI modeli
  113. xloer00

evet sıvı soğutma alacağım ilerleyen zamanda alana kadar çok fazla işlemciye yüklemem. Ekran kartı olarak 5700xt ekran kartı rtx i kullandıracak mı ? 1567950637 şuan 8000-8500 lerde o civarlardan falza çıkmayı düşünmüyorum
  114. xloer00

Bilgisayar toplayacağım internet üzerinden araştırma yaparak bir kaç parça topladım. Topladığım parçalar arasında uyumsuzluk yaratacak olan var mı ? Bakar mısınız? Anakart: Asus Rog Strix B450-F Ekran Kartı: Asus Rog Strix RTX 2060 6GB Ram: Corsair Vengeance Lpx 8GB x 2 İşlemci: Amd Ryzen 5...
  115. xloer00

AirPods 2. Nesil Kablosuz Sarj Özellikli Sarj Gitme Sorunu

3 gün önce Airpods 2. Nesil aldım kablosuz sarj özelliği olandan. Kulaklıkları kullanmadığım sürece kutunun sarjı sürekli azalıyor ama kulaklıkları hep %100 sarjda bir kaç kere sıfırladım düzeldi gibi oluyor ama sorun aynı şekilde devam ediyor.
  116. xloer00

İphone Whatsapp dan PC ye Nasıl Fotoğraf Alınır ?

Aynen ama yüklü resim olduğundan zahmetli 1567455166 Galerideki resimleri alabiliyorum onda problem yok. Apple web sitesinde bulamadım.
  117. xloer00

İphone Whatsapp dan PC ye Nasıl Fotoğraf Alınır ?

İphone 6 cihazımdan whatsappdan konuşmaya gelen fotoğraf ve videoları pc ye almak istiyorum. Normalde galeriden siliyorum ama whatsappda kayıtlı kalıyor 6.500 civarı fotoğraf video var bunları bilgisayara aktarmak istiyorum nasıl yapabilirim ? Sohbet yedeği seçeceğini deniyorum ama sohbet...
  118. xloer00

Watch 3 İphone X e Bağlanmıyor !

başka bir çözümü olması gerekiyor başka bilen birileri cevap verise daha iyi olur
  119. xloer00

Evet yine aynı hatayı yapıyor.
  120. xloer00

Orada gözükmüyor kendi uygulamasında gözükmesi gerekiyor.
  121. xloer00

sıkıntı Bluetooth ta değil ki?
  122. xloer00

Telefona ios 12.4 kuruluyken WatchOs 6 kurdum fakat desteklemediğini bilmiyorum . Telefona watch uygulamasından eşleştirmeye çalıştığımda (Apple Watch'unuzu en son sürüme güncelle ) diyor .Şimdi güncelle ye bastığımda apple watch eşleşmesi kaldırılıyor diyor .Telefonum şuan ios 13.1 beta...
  123. xloer00

Anakart tavsiyesi

Faz yapısı tam olarak ne oluyor ? Neyi etkiliyor?
  124. xloer00

Anakart tavsiyesi

Asusun buna eşdeğer modeli var mı?
  125. xloer00

Anakart tavsiyesi

Sistemde uygunsuz bir şey var mı ? Psu en az 650 w olması gerekir değil mi ?
  126. xloer00

Anakart tavsiyesi

Amd ye uyumlumu
  127. xloer00

Anakart tavsiyesi

Toplamak istediğim bilgisayara takmak istediklerin Ekran kartı : asus rog strix rtx 2060 İşlemci : amd ryzen 5 3600 Ram : corsair 2x8 gb Ama anakart bulamadım sadece amd işlemciye uygun bir anakart. Bu sisteme uygun asus marka olmasını tercih ederim fiyat 600- 1000 arası Asus rog strix b450-e...
  128. xloer00

Amd ryzen 7 2700 ? Amd ryzen 5 2600x

Ekran kartı hangi markanın önerirsiniz asusmu gigabyte’a mı rtx 2060 Gigabyte: Gigabyte GV-N2060OC-6GD GeForce RTX 2060 OC 6G 6GB Asus: asus rog strix rtx 2060
  129. xloer00

Önerdiğiniz anakartlara baktım pro mu yoksa gaming plus mı ? Pro modelinde m.2 slotu yok galiba. Kullanmak istediğim ram modeli : Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 2 tane alıp 16 ram olmasını istiyorum ayrıca ekran kartı olarakta : Gigabyte rtx 2060 6gb
  130. xloer00

Amd ryzen 7 2700 ile amd ryzen 5 2600x arasında kalmaktayım kullacağı ekran kartıda RTX 2060 6GB ya da GTX 1660 (GTX 1660 ti amd ile olur mu ?) hangi işlemci daha iyi r7 8 çekirdek 3.2 GHz , r5 ise 6 çekirdek 3.6 GHz
  131. xloer00

Sistemi İnceler misiniz ?

Teşekkürler çok hoşuma gitti sistem özellikleri dar boğaz olayı falan olmaz diye düşünüyorum overclok yapır mı ? gerek var mı ? 1566727774 Teşekkürler sistem çok iyi gözüküyor
  132. xloer00

Sistemi İnceler misiniz ?

Webtekno nun tanıttığı incehesap sitesinin hazırladığı toplama pc yi almayı düşünüyorum. Özellikleri hakkında ne düşüyorsunuz ? Pc yi kullanma amacım hem oyun oynamak hemde yazılım çizim programlarını kullanmak. Pc nin özellikleri; İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran...
  133. xloer00

2 Bilgisayar aynı anda bağlanınca oyunlarda sorun oluyor

tamam teşekkür ederim ilginiz için iyi günler
  134. xloer00

birde ip söylerseniz birçok ip adresi var
  135. xloer00

Nasıl yapabilirim söyleyebilir misiniz ?
  136. xloer00

2 aydır superonline kullanıyorum. Moden solonda duruyor. Bir laptop farklı diğer laptop farklı odada olunca online oyunlarda hiç bir sıkıntı olmuyor. Fakat aynı masada yan yana oynayınca diğer bilgisayar oyunlara hiç bir şekilde bağlanamıyor. Benim kullandığım bilgisayarda hiç bir sıkıntı...
  137. xloer00

Sadece kendi bilgisayarımda çalışan program yapmak

Enerji kesilmiyor. Anladım. 2. ni nasıl yapabilirim ?
  138. xloer00

Sadece kendi bilgisayarımda çalışan program yapmak

İlk sorum bilgisayarıma usb ile bağlı olan küçük masa vantilatörünü bilgisayardan açıp kapatılabilen bir program yapılabilir mi ? 2. sorun ise Oyun Arşivi gibi bir uygulama yapılabilir mi ?
  139. xloer00

Kaliteli Termal Macun İle Ucuz Arasındaki Fark

Teşekkürler 1559944259 Teşekkürler bir sorunum daha var daha önce bu sorunu hiç bir bilsayarımda yaşamadım. Pubg ve gta 5 oynarken ekranda kırılmalar oluyor. Böyle ekranda kayarak geliyor bazı yerleri ekranın bir bölümünde bir sütün kayarak geliyor yeri değişiyor ama
  140. xloer00

Şuan kullandığım bilgisayar 1 yıllık notebook i5 7. Nesil 940mx var o kadar iyi değil ama gta 5 gibi oyunları orta grafikte oynabiliyorum. Bilgisayar çok ısınıryor 100+ derecelere çıkıyor oyunlara girdikten 20 dk sonra buda rahatsız etmeye başladı. Termalden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sorun...
  141. xloer00

Teşekkürler tavsiyeniz için. Bunu ne kadar sıklıkla değiştirmek gerekir. 1559942963 Ucuz ile pahalı arasında değiştirme sıklığı nasıl değiştir?
  142. xloer00

Piyasada sürekli kullanılan büyük tüpledeki 15-20 kullanımlık 10-20 liralık termal macun ile 3-5 sıkımı 40-50 lira olan termal macun arasında çok fark olur mu? Hangisini almalıyım ? Önerdiğiniz marka var mı?
  143. xloer00

Fps Düşüklüğü Neyden Kaynaklanır ?

En kısa zamanda yollamaya çalışacağım. Günlük kullanımda bir problemi yok.
  144. xloer00

İşlemcide bir sorun olup olmadığını programlarla anlaşılabilir mi?
  145. xloer00

oyun farketmiyor grafikleri en düşüğe alıyorum aynı ortalarda yine aynı fps ama çok yüksekte düşüyor
  146. xloer00

Dar boğaz genelde toplanan pclerde oluyor. Bu kullandığım bilgisayar laptop yani bu düşünülmüştür herhalde
  147. xloer00

:tearsofjoy::tearsofjoy: temizlense bile pfs de bir değişiklik olucağını sanmıyorum
  148. xloer00

Teşekkürler ama bu fps düşüklüğü neyden kaynaklıdır oyun yüksek grafikli olsun olmasın fark etmiyor 30 fps lerde 1558983820 20 dk oyun oynadım
  149. xloer00

Nerden anlaşılıyor
  150. xloer00

resimleri koydum incelermisiniz
  151. xloer00

Core Temp programını indirdim. 4 çekirdeğide görmedi. sadece 2 tane core derecesini ölçüyor. 4 tane derece olması gerekmiyor mu ?
  152. xloer00

Kaç derecelerde seyretmesi gerekiyor ? Fazla ise ne yapılmalı.
  153. xloer00

Pc ısınıyor ama kaç dereceye çıktığına bakmadım. 1558980821 Yeni Bilgisayar 1-2 haftalık fanlarda hiç ses yok ama ısınıyor yinede oyunlarda boş dururken buz gibi duruyo sıkıntısız
  154. xloer00

Hayır değil .
  155. xloer00

Sürekli değişkenlik gösteriyor. 0-20 ms arası ama genelde 1-5 ms arası oluyorr.
  156. xloer00

Açık Değil
  157. xloer00

2 bilgisayar arasında uçurum fark yok ama bir şey aklıma takıldı. Eski bilgisayarımda 12 gb ram gt 840m i5 4.nesil vardı ve güncel tüm oyunları 50-60 fps arası alabiliyordum. Pubg gta5 gibi oyunları . Şimdi kullandığım bilgisayar ise 8 gb ram gt 940mx i5 8. nesil işlemci var fakat oyunlarda 30...
  158. xloer00

Blade and Soul Oyununu çok iyi bilen birileri var mı ?

Blade and Soul uzun süredir oynuyorum. Tekrardan başladım sadece lv kasıyordum. artık 60lv hm13 force master ama daha fazla ilerlemek için ne yapmam gerekiyor.
  159. xloer00

Ödevim var yardım eder misiniz ?

Mantığını anladım yardımınız için teşekkürler
  160. xloer00

Çok teşekkür ederim. #include<stdio.h> int main() { int i,k,g; for( i=0;i<=10 ;i++) { printf("Sonucu Giriniz ( 1=gecti, 2=kaldi ) : "); scanf("%d,",&i); { if(g==1) g++; else if(k==2) k++...
  161. xloer00

#include<stdio.h> int main() { int i,k,g; for( i=0;i<=10 ;i++) { printf("Sonucu Giriniz ( 1=gecti, 2=kaldi ) : "); scanf("%d,",&i); { if(g==1) g++; else if(k==2) k++; }...
  162. xloer00

Kolay bir kod fakat için içinden çıkamadım. Benim yaptığımı aşağıda yazdım yapmam gereken de resimdeki gibi olması lazım bendeki hata nedir ? Komple mi hatalıdır. #include<stdio.h> int main() { int i=0,j=0; for( i=1;i<=10 ;i++) { printf("Sonucu Giriniz ( 1=gecti, 2=kaldi ) : ")...
  163. xloer00

ödevim var yardımıncı olurmusunuz sonsuz döngü durdurma

çok teşekkürler çalıştı.
  164. xloer00

#include<stdio.h> int main() { int i=1; for(; ;) { printf("sayi giriniz:"); scanf("%d",&i); printf("%d'nin 2 kati: %d \n",i,i*2); } if(i==-5) { printf("döngü sonlanmistir"); } return 0; } 1556227414 döngüye giriyor fakat -5 i algılamıyor ayrıca break yazıncada hata veriyor...
  165. xloer00

tabiki pozitif negatif sayılar gireceğim sonsuz kere bu sayının 2 katı budur. fakat -5 girdiğimde duracak hata vericek ekrandada -5 girdininz program sonlanmıştır. yazıcak bunun gibi 1556140584 500 değerini ben verdim ama sonsuz değer girmem gerekiyor 5-7 basamaklıyıda hesaplamalı
  166. xloer00

musaitseniz örnek yağabilirmiziniz 0dan nasıl başlatacağım if yazınca çalıştıramıyorum hata oluyor
  167. xloer00

#include<stdio.h> int main() { int sayi; do { printf("sayi giriniz:"); scanf("%d",&sayi); printf("%d'nin 2 kati: %d \n", sayi, sayi*2); } while(sayi!= -5); printf("negatif sayi giriniz. program sonlandi...")...
  168. xloer00

Usb Çoğaltıcıyla Hdd Nasıl Çalıştırılır ?

Laptop a 5 metrelik usb uzatma kablosu taktım ve masayada usb çoğaltıcı koydum. Bunun üstüde harddiskim hep takılı kalmasını istiyordum. Her şeyi ayarladım fakat usb çoğaltıcı harddiski çalıştırmadı. Harddiskin sadece ışığı yanıyor ama çalıştıramıyor. Bunun için ne yapmam gerekli. Usb bellekler...
  169. xloer00

Harddiskimden Her Komutta Ses Geliyor!!

Teşekkürler yardımınız için.İyi günler
  170. xloer00

Hangi programı önenirsiniz. Hdd reganator premium istiyor. bundan dolayı taramayı az yapıyor. Hd tune ile yaptım full yeşil cıktı ama içim rahat değil doğru sonuç vermediği hakkında
  171. xloer00

Lol, Pubg ye girer girmez harddiskten direk sanki diski çiziyormuş gibi ses geliyor. Ayrıca bu durum solidworks u kullanırkende her komut verdiğimde cızz ses yapıp geciyor. Normal kullanımda sorun yok. Bilgisayar laptop.
  172. xloer00

Erasmus Sınavı İçin Tavsiyeler

1 hafta sonra eramus sınavım var ingilizcede iyi olduğumu düşünüyorum. Ama sadece düşünüyorum nelere bakmam önemli ? Giren varsa ne gibi tavsiye verebilirler
  173. xloer00

Format atarken Yeni bölüm oluşturulamadı hatası

Formata geldiğimde hiç bir şekilde diske yeni bölüm açamıyorum disk parttan deniyorum diski siliyor ama oluşuturmuyor (diskpart has encountered an error döngüsel artıklık) hatasını veiyor
  174. xloer00

Usb Belleğe Format Yüklüyorum Çalışmıyor !!

teşekkürler dediğiniz gibi oldu çalıştı
  175. xloer00

Yanlışlıkla Biçimlendirilen Diski Nasıl Bilgiler Kurtarılabilir ?

Bilgilerin hepsi D diskindeymiş. C D diye ayrıp mı sistem kurıyım yoksa direk C olarak mı kuruyım
  176. xloer00

Yanlışlıkla Biçimlendirilen Diski Nasıl Bilgiler Kurtarılabilir ?

Arkadaşımın kardeşi pc ile uğraşırken format falan atmaya çalışırken C D herşey silinmiş pc açılmıyordu. Format ile başlattığımda gördüğüm tüm disk silinmiş. İçinden alınması gerek şeyler var. Sistem kurduktan sonra recovery yapsam olur mu? Yoksa bu şekildemi recovery yapılması gerekiyor. Birde...
  177. xloer00

sorunu buldunuz mu ?
  178. xloer00

Az önce aynı iso dosyasını başka usb sandisk 32 gb 3.0 ona yazdım çalıştı. O kingstonda hiç arıza yok ama neden böyle oldu
  179. xloer00

Kingston 16 gb usb nin içine win 10 1809 güncel iso dosyası indirdim. Fakat Win7 usb/dvd ve Rufus her ikisiylede yazdım bu isoyu flasa ama pcyi flasla başlatınca içi boş görünüyor.Siyah ekranda kalıyor.
  180. xloer00

PC Sadece BIOS Menüsünde Kalıyor

bios açıkkenmi f9 a basıyım
  181. xloer00

aynen öyle sadece biosa giriyo sanki hdd yokmuş gibi
  182. xloer00

Nereyi çekiyim
  183. xloer00

Pc ilk açılımda sadece biosa gidiyor. Hiç bir şekilde boot menüde hdd yi görmüyor. Sorunun başlangıcını bilmiyorum bilgisayardan anlamayan biri kucalarken olmuş.
  184. xloer00

Eski Bir Oyunu Nasıl Bulabilirim?

Yok değil. Grafikler biraz kaliteliydi gta3 gibi birazdaha iyileştirimişti. Oyunda sadece araba kullanabiliyosun insan yok
  185. xloer00

Sadece üste yazdıklarımı hatırlıyorum. Gözümde canlanan bir kaç mapın yeri var ama nasıl tarif edicem ara sokaklardan geçiyoduk böyle binalar arasında çamarşırlar vardı.
  186. xloer00

Çok bilindik bir oyun değildi. Zaten nasıl yüklediğim hakkında da bir fikrim yok
  187. xloer00

Hayır değil dostum. Most Wanted unutulur mu ? ---- Mesajlar birleştirildi ---- Eski tip siyah mercedesti galiba sedan. Oyunda mısır pramileri vardı map olarak. İçinde portal vardı ışınlıyordu. Sonra hatırladığım en çok kullandığım mapte yarışa başladıktan hemen sonra yol çalışması vardı...
  188. xloer00

2007-2008 yıllarında oynadığım. Çokta sevdiğim bir ara yarışı oyunu vardı. Oyunun içindeki görevleri araba tiplarini nasıl başladığını falan hatırlıyorum. Ama ismi yapımcı firması falan hatırlamıyorum. O yıllarda yapılan yarış oyunlarını nasıl bulabilirim ya da daha eski yıllarda yapılmşta olabilir.
  189. xloer00

Laptopa Harici Ekran Kartı Takmak Ve Uyumluluk Nasıl Öğenilir ?

Hp notebook um var. İşlemcis i5 7200u-2,50GHz . 8 ram ddr4 takılı ama 16 ram dd4 yapacağım. Üzerinde nvida gt940mx var. Bunun yerine harici ekran kartı taksam darboğaz gibi sıkıntı olur mu ? Oluşmaması için max hangi ekran kartını takabilirim.
  190. xloer00

ASUS Laptop Takılma Sorunu

Ssd düşünüyorum. Sorun hdd den değil mi ? ---- Mesajlar birleştirildi ---- Ssd düşünüyorum. Sorun hdd den değil mi ?
  191. xloer00

ASUS Laptop Takılma Sorunu

Pcde oyun ya da internette takılıyım farketmiyor. Ekran bazen 5-10 sn arası olduğu yerde takılıyor ses gidiyor. Sonra her şey geri düzeliyor ve devam ediyor. Bu sorun hdd den kaynaklandığını düşüyorum. Hdd taramasında da arızalar buluyor.
  192. xloer00

Excalibur Laptobun Ekranı Gitti !!!

Aynen çok saçma bozulması. İlginiz için teşekkürler.
  193. xloer00

Garantiye vericem zaten inşallah kullanıcı hatası falan demezler
  194. xloer00

Sorun paneldemi yoksa flex kablosunda falan mı?
  195. xloer00

Bilgisayar 6-7 aylık hiç bir sorunu yoktu. Kocaeliden Çanakkaleye götürdüm bilgisayarı darbe almasın diye yumuşak şeye koyarak kıfına koydum.Bilgisayarı Çanakkalede açtıktan sonra ekran böyle olmaya başladı. Garantisi devam ediyor göndericem ama bu ne sorudur? Neyden kaynaklanıyodur?
  196. xloer00

Harddisk oyunlarda ötme sorunu !!

Yavaşlama yok sorunsuz çalışıyor. Sadece ses var.
  197. xloer00

Sadece oyunlara girince. Rahatsız edicek kadar çok değil ses.
  198. xloer00

Teşekkürler ilginiz için
  199. xloer00

Kısacası değişmesi gerekli doğrumu anladım
  200. xloer00

Sanki diski bir şey durmaksızın çiziyomuş gibi bir ses. Ses dosyası foruma yükleniyor mu ?
  201. xloer00

202. xloer00

o program yüklü tam tarama yaptım sorun bulmadı hepsi yeşil yandı
  203. xloer00

Laptop çalışırken daha önceden yere düştüğünü biliyorum ufak mesafeden. Pc nomral çalışırken sıkıtıntı yok ama herhangi bir oyuna giriyim direk harddiskten ses gelmeye başlıyor.
  204. xloer00

USB Bellek Sorunu

Yapılacak bir şey yok galiba. Önemli bir bellek değildi zaten
  205. xloer00

USB Bellek Sorunu

Cmd de list disk yapınca gözükmüyor ---- Mesajlar birleştirildi ---- Cmd de diskpart ta list disk diyince gözükmüyor
  206. xloer00

USB Bellek Sorunu

İhitimali var bende suya temas ettiğini düşüyorum ama pantolon hiç yıkanmamış nem hiç aklıma gelmemişti. Nem olabilir. Yazılımsal sıkıntı varsa neler deneyebilirim?
  207. xloer00

USB Bellek Sorunu

Toshiba 8gb usb belleğimi 3-4 ay bulamadım. Bir pantalonumun cebinde kalmış. Bulduğumda usbyi bilgisayara taktığımda (bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi) hatası veriyor bunun sebebi nedir? Nasıl çözebilirim?
  208. xloer00

Anakart modeli öğrenme ve aynısını satın alma !

Teşekkür bilgilendirdiğiniz için çünkü anakart modeki HP 8216 yazıyor. Aratınca hiç bir sonuç yok.
  209. xloer00

Ama ddr2 , ddr3 soketine giriyor. Ayrıca nasıl öğrenebilirim anakart (aynısını) modelini söyleyebilirimisiz ?
  210. xloer00

Laptobumun anakart modelini öğrenmek istiyorum ve kaç tane ram soketi olduğunu öğrenmek istiyorum ve ayrıca bu sorduğum pc üstünde ddr4 8 tam takılı 2. Soketi varsa eğer ddr3 8 ram ona uyarmı?
  211. xloer00

Taşınabilir Toshiba Harddisk 3.0 Sorunu !!!

Teşekkür ederim. Video u izleyip deneyebilirim. Teşekkür ederim. Videoyu izleyip denemeye çalışırım. Umarım problem düzelir. Ayrıca dediğim gibi telefondan kurma gibi bir şey yapabilir miyim ?
  212. xloer00

Evet içindekiler gerekli. Tornavida setim var pc tamiri falan yapıyorum. Ama yanlış bişe yapıp daha da beter yamak istemiyorum. Ayrıca bilgisyarcıya götürdüm harddiski bir program tadını ismide programın HDD Regenerator. Bu program sektor hatası buluyodu. Bulduklarına düzeltiyordu ama uzun süre...
  213. xloer00

3-4 tane usb kablou denedim ama olmadı istersenin tel ve tv de çaldığının resmini atabilirim
  214. xloer00

evet bir evet bir çok bilgisayarda farklı windows sürümleriyle
  215. xloer00

Toshiba marka taşınabilir 1 tb harddiskim 4-5 gün önce şimdiye kadar hiç bir darbe almamasına rağmen normal çalışıyordu. Hdd den film açıktı normal bi anda kendi kendine bağlantıyı kesti tak çıkar yaptıktan sonra harddisk çalışmamaya başladı. Hiç bir şekilde hdd pc de gözükmüyor. Sadece...
  216. xloer00

HDD Sorunu

Diskte herhangi bir sorun yok sadece disk çalışırken bir anda kapandığı için RAW formatına dönüşmüş. Bu harddisk tv de ve telefonda sorunsuz şekilde çalışıyor.
  217. xloer00

HDD Sorunu

Gözükmüyor disk yönetiminde ayrıca harddisk takılıyken disk yönetimi açılmıyor. Cmd dende harddisk takılıyken arama yapmıyor .
  218. xloer00

HDD Sorunu

Her zaman kullandığım harddisk başka bilgisayarda kullanmaya başladım yüksek ihtimalle kendi bilgisayarımdan virüs bulaştı harddiske her klasörün exe sini yapıyordu. Başka bilgisayarda takınca defender bunları hata olarak görüyordu. Kullanmaya devam ettik internet olmadığından filmleri pcye...
  219. xloer00

Anakart üstündeki bu 2 şey ne işe yarıyor ve isimleri nelerdir ?

Bilgisayarımın içini açtım temizlemek için bunların ne işe yaradığı hakkında bir fikrim yok. İsimlerini bilen var mı?
  220. xloer00

Bilgisayarım Yere Düştü Ekran Gidip Geliyor

Bilgisayar açtı fakat dediğin ne tür bağlantı acaba aradım ama bulamadım. Yardımcı olurmusunuz
  221. xloer00

Bilgisayarım Yere Düştü Ekran Gidip Geliyor !!!

ASUS G550JK marka laptopumu yere düşürdüm. Ekranı garip bir şekilde gidip geliyor. Panel patlamadığından eminim çünkü görüntü net geliyor. Sizce soketi falan çıkmış olabilir mi ? Gpu ile board arasındaki bağlantı gevşemiş olabilir dediler. Bilgisayar açtım fakat nasıl bir şey olduğu hakkında bir...
  222. xloer00

Laptop Kapanmıyor

Teşekkür ederim ilginiz için bu sorun çok uzun süredir var. Aslında pc nin daha garip sorunları varda şuan bunu çözmeye çalşıyorum. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Teşekkür ederim ilginiz için bu sorun çok uzun süredir var. Aslında pc nin daha garip sorunları varda şuan bunu çözmeye çalşıyorum.
  223. xloer00

Laptop Kapanmıyor

Dediğiniz hızlı başlat özelliğini youtubeden araştırıp buldum ve kapattım. Deneceğim umarım sorun çözülür. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Pc kapatmaya bastıktan sonra resimdeki gibi kalıyor ekran tamamen kapalı ama pc çalışmaya devam ediyor. Üstündeki ışıklarda beyazdan kırmızıya dönüyor...
  224. xloer00

Laptop Kapanmıyor

Evet dediğim win leri kendim kurdum ama isolarda bir problem yok aynı iso dosyalarıyla 3-4 tane daha pc formatladım hiç sorunsuz çalışıyolar.
  225. xloer00

Laptop Kapanmıyor

Hayır tüm gece açık kalıyor bazen unutuyorum öyle hatası olduğunu kapanmıyor hiç bir şekilde. Sarjda değilsede sarj bitince kapanıyor.
  226. xloer00

Laptop Kapanmıyor

Bilgisayar açıldıktan sonra direk bilgisayardan kapata basınca bilgisayar kapanıyor normal sorunsuz. Ama biraz internete giriyim oyun oynıyım bilgisayarın normal kapata basınca siyah ekran geliyor ama bilgisayar ışıkları yanık kalıyor ve fan çalışıyor yavaş bir şekilde. Win 10 pro kurulu ama...
  227. xloer00

Tamamdır dediklerinizi yapacağım. Tekrardan teşekkürler ilginiz için.
  228. xloer00

Çok teşekkür ederim bu bilgi için ---- Mesajlar birleştirildi ---- Çok teşekkür ederim bu bilgi için
  229. xloer00

Asus marka laptopumu yere düşürdüm. Ekranı garip bir şekilde gidip geliryor. Panel patlamadığından eminim çünkü görüntü net geliyor. Sizce soketi falan çıkmış olabilir mi ? Resimleri de ekliyorum.
  230. xloer00

Bilgisayarım yere düştü ve ekranı gidip geliyor!

Asus marka laptopumu yere düşürdüm. Ekranı garip bir şekilde gidip geliryor. Panel patlamadığından eminim çünkü görüntü net geliyor. Sizce soketi falan çıkmış olabilir mi ? Resimleri de ekliyorum.
  231. xloer00

Donma Sorunu

Hayır sadece ilk önce 1703 sonrada 1803 yaptı. Aygıt yöneticisinde de hiç bir hata gözükmüyor.
  232. xloer00

Donma Sorunu

Win 8 di win 10 yeni kurdum dün gece 1803 güncelmesini yaptı. Şuan GeForce Experience indirip güncellemedim. Ama daha önceden hep güncel tutuyordum. Sorun aynı devam ediyor.
  233. xloer00

Donma Sorunu

Bende artık değiştirmek istiyorum. Tavsiye için teşekkürler.
  234. xloer00

Donma Sorunu

Kendim aygıt yöneticisinden de güncelledim. Birde eksik sürücüleri bulan programlar var onlarla.
  235. xloer00

Donma Sorunu

HP dizüstü bilgisayar yaklaşık 4 yıl önce aldım. Aldığımdan beride bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayar normal internette takılırken veya bazı oyunlarda donuyor işin garip kısmı GTA5. BNS, Mafia3 gibi bilgisayarı zorlayan oyunları saatlerce oynuyorum ve bilgisayar hissedilir şekilde ısınıyor...