Arama sonuçlarınız

1. AlperShal

Soru Android Telefon Arıyorum

Merhabalar, aşağıda belirttiğim özelliklere en çok uyan ve en ucuz telefonu arıyorum ancak net bir seçim yapamadım. Yardımlarınız için teşekkürler. Kesinlikle İstediğim Özellikler; 60Hz'den yüksek ekran En az Samsung S8 kalitesinde ekran (Gorilla Glass 5) OLED/AMOLED ekran QHD ekran Type-C...
  2. AlperShal

Her Güncellemede Forum Renk Paleti Sıfırlanıyor/Uyumsuz Renkler Geliyor

Zamanında pinlenen mesajlar hakkında bu tarz bir konu açmıştım. (Koyu Modda Sabitlenmiş Mesajlar) Foruma ne zaman yeni bir özellik gelse veya eklentilere güncelleme yapsanız koyu temanın renklerinde bir uyuşmazlık oluyor. Mesela şu an pinlenen mesajlarda ben konu açtığımda düzeltmiş olmanıza...
  3. AlperShal

Samsung Garanti Servisi Deneyimim

Yurt içi garantili (KVK) Samsung Galaxy A50 (SM-A505F) telefonumu iki gün önce aşırı ısınma ve ısınmadan alakasız çökme sorunlarıyla servise götürdüm. Virüs dolayısıyla kapıdan almadan kapı önünde telefonu inceledi ilgili kişi (Güç tuşuna toz girmiş mi vs. baktı) sonra baktı öyle bir şey yok...
  4. AlperShal

Windows 10 Ağ Depolama Birimleri Nasıl Eklenir? (Tanımlama ve Direkt Ekleme)

Merhaba, bu konuda Windows 10 işletim sisteminde nasıl ağ depolama birimlerini ekleyebileceğinizi anlattım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Dosya Gezginine Çıkarılabilir Aygıt Olarak Tanımlama; Dosya gezginini açıyoruz. Sol taraftaki navigasyon sekmesinden "Bu Bilgisayar"a sağ tıklıyoruz ve...
  5. AlperShal

Benzer Konular Kısmı Hakkında Zaman Limiti

Az önce bir konuya bakarken aşağıda benzer konular kısmında uzaktan yakından alakası olmayan 9 yıllık bir konu çıktı. Benzer konular eklentisi zaten çok iyi çalışmıyor, en azından en fazla 5 yıllık olan konuları gösterirse hem aşırı aşırı ölü konular karşımıza çıkmamış olur hem hata payı yüksek...
  6. AlperShal

Ethernet Üzerinde İnternet Kesintisi Yaşıyorum

Merhaba, ilişik bir konu bulamadığımdan konu dışına açtım. Sorun: Evde WiFi'da ve ya ethernetle bağlı başka bir cihazda internet kesintisi olmamasına rağmen duvarın içinden geçen ethernet kablosundan kesinti yaşıyorum. Sorunun modemdeki portta olup olmadığını test edeceğim kabloların yerini...
  7. AlperShal

Bir Şeyi Kaydederken Uygulama Donuyor

Sorunum: Herhangi bir uygulamada gerek CTRL + S yaparak gerek Sağ Tık > Farklı Kaydet diyerek bir şeyi kaydederken o uygulama donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum, sonra geri geliyor. Alta bir video bırakıyorum daha net anlayacaksınızdır. Ayrıca bu daha önce de olmuştu ve format attıktan sonra...
  8. AlperShal

Google Chrome İkon Gitmesi/Yok Olması Sorunu Çözümü

Sorun: Google Chrome'un gerek adres çubuğunda gerek başlat menüsünde ikonunun olmaması. Çözüm: Varsayılan web tarayıcısını değiştirip geri Chrome yapmak ve Chrome'u başlatmak. Resimli anlatım; 1-) 2-) 3-) Chrome'u tekrar varsayılan tarayıcımız yapıyoruz ve Chrome'u tekrar açıyoruz. (Eğer...
  9. AlperShal

Google Chrome Sayfa Yenileyince Ses Gitmesi Sorunu Çözümü

Az önce böyle bir sorun yaşayıp sorunu çözdüm ve Türkçe içerik olmadığını fark edip konu yazmaya karar verdim. Problem: Durduk yere Google Chrome'un sesinin herhangi bir ses içeren sekme kapatıldıktan/yenilendikten sonra tamamen susturulması. (Ses karıştırıcısından yok olması.) Çözüm: Windows...
  10. AlperShal

Monster A7 v12.2 Sound Blaster 6 Yükleyememe ve Kısık Mikrofon Sesi

Merhabalar sevgili forum üyeleri, bugün Monster Notebook'umla ilk sorunumun konusunu açıyorum. Arkadaşlarımın Discord üzerinde benim sesimi arttırmak zorunda kalmaları sonucu mikrofonda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Başka bir tane aynı kulaklıkla denedim ve ses yine aynı geliyordu...
  11. AlperShal

AOC 22V2Q Monitör İncelemesi

Merhaba, bu konuda sizlere 2 hafta önce kodlama amaçlı aldığım yani performans beklemediğim AOC 22V2Q monitörümün incelemesini yazıyorum. Umarım arayanlara yardımcı olurum. Artı Özellikler; DisplayPort ve FreeSync Bulundurması: Ne kadar performans yani oyun için almamış olsam bile NVidia ekran...
  12. AlperShal

Uygun Monitör Bu Mudur? - 1150TL Monitör Önerisi

Sevgili forum üyeleri, bazılarınız görmüştür ben bir kaç kere monitör almak ile ilgili konular açtım. Artık Dolar daha fazla artmadan ve hatta birazcık düşmeye başladığından son monitör kararımı bir monitör devrimi olmayacaksa vermek istiyorum. Gerekli bilgiler; Kullanım Amacı: Ana ekranımda...
  13. AlperShal

Google Üzerinden +18 Reklam Açılıyor

NOT: Buraya fotoğraf falan koymuyorum. Almanca sınavına çalışıyordum ve arkada çeviri açıktı. Sınavda bir yerde takıldım ve Google Chrome üzerinden yeni bir sekme açıp oraya "selamlaşma almanca" yazdım. Sonra sonuçlardan 5. siteye geldim. Sitenin adı jobsin*********.com/almanca-tanma-selamlama/...
  14. AlperShal

Projemiz İçin Nasıl Para Sağlayabiliriz?

Merhaba, başlıktan anlayabileceğiniz üzere projemiz için paraya ihtiyacımız var. Projemiz ise geçen aylarda yetkililerin iznini alarak tanıtımını yapmış olduğum Ritim Bot. Projeyi bugüne kadar Google Cloud (hosting) deneme sürümü ile sürdürdük ve bir 90 gün daha sürdürebiliriz ancak bundan sonra...
  15. AlperShal

700~TL Monitör & Mini DisplayPort Kablosu

Merhaba, başlıktan anlayabileceğiniz üzere 700TL civarı bir monitör arayışındayım. Arayış içinde olduğum özellikler; Günlük kullanım için uygunluk. Daha çok Udemy, kodlama, Twitch ve YouTube videoları için kullanmayı düşünüyorum. Oyun için 120Hz laptop dahili ekranım bulunuyor. İhtiyacım olur...
  16. AlperShal

Xiaomi Smart Home Güvenlik Sistemi Seti Alınır Mı?

Merhaba, başlıkta görebileceğiniz üzere ev için güvenlik sistemi almak istiyoruz ve Xiaomi'nin bu seti ile karşılaştık. Bu konuyu hem bu ürün hakkında hem de diğer güvenlik sistemleri hakkında açtım ilişik bir başlık bulamadığımdan. İlgili Ürün: Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi -...
  17. AlperShal

Bildirim Butonu Hatası

Merhaba, aşağıya ekleyeceğim videoda detaylı görebileceğiniz gibi bildirim butonu her sayfa değiştirdiğimde/yenilediğimde/açtığımda bana bildirim varmış gibi gösterip gidiyor ve içeride bildirim yok. Ayrıca sabah 1 bildirim var derken şimdi 4 oldu. Yetkililerin ilgili kişilere bildirmesini arz...
  18. AlperShal

Koyu Modda Sabitlenmiş Mesajlar

Sayın forum yetkilileri ve değerli üyeler merhabalar, forumun yeni yapılan değişikliklerinde beni rahatsız eden bir detay oldu paylaşmak istedim. Ben forumu koyu modda kullanıyorum ve bildiğiniz üzere her taraf düşük parlaklık gibi duruyor. Sabitlenen konular için ayrı bir renk tanımlanmış ve bu...
  19. AlperShal

Discord İçin Müzik Botu - Ritim Bot

Ritim Bot Nedir? Ritim Bot, iki Türk geliştirici tarafından yazılmış ücretsiz, kullanıcı dostu ve kalitesini günden güne yükselten bir Discord müzik botudur. Benim çevirmenliğini ve bazı diğer işlerini üstlendiğim bu bot 09.08.2020 tarihinden itibaren hizmet vermektedir. Botumuza daha yeni...
  20. AlperShal

Almanca, İlk Defa Gören Birine Nasıl Öğretilmeli?

Merhaba, bu sabah İngilizce öğretmenim ile ilgili bir konu açmıştım şimdi Almanca öğretmenimin izlediği yolu anlamıyorum. Sorunum şöyle; Geçenlerde hayatımda ilk defa Almanca konuşulan bir ortama girdim, o da dersti. Almanca hakkında hiçbir fikrim yoktu, en basit kelimeleri bile bilmiyordum vs...
  21. AlperShal

İngilizce Dersinde Hoca mı Biz mi Hatalıyız?

Arkadaşlar merhaba, sizlere hocanın attığı derste emin olamadığım bir konudan bahsedeceğim. Hoca cümlelerin içine "there" koyuyor ama gereksiz şekilde. Bir örnek bile yeter çünkü hepsi aynı mantığı kullanıyor ve anladığım kadarıyla bu kullanım sokak ağzı gibi bir şey yani dilde geçerliliği...
  22. AlperShal

Yaşıt Hesap Bulma

Selamlar, aklıma yeni bir oyun geldi. Forumda 18 May 2005'e kadar uzanan hesaplar var. (En azından numara sistemine dahil olanlar.) Bunların arasından kendi doğum gününüzle aynı günde açılmış hesap bulmaya çalışıyoruz. Benim doğduğum ayın içinde bir hesap bile açılmadığından ben elendim ama...
  23. AlperShal

MSI Afterburner Nedir, Nasıl Kullanılır?

MSI Afterburner Nedir? MSI Afterburner, ister dizüstü ister masaüstü bilgisayarlarda kullanabileceğiniz bir Overclock yazılımıdır. Ürün MSI'ın olmasına rağmen MSI'ın olmayan birlgisayarlar ile çalışabilir. Overclock dışında kullanılmasının en popüler sebebi oyun içlerinde ve ya bazı diğer...
  24. AlperShal

Windows 7 Nasıl İndiririm?

Arkadaşlar merhaba, arkadaşımın 10 yıllık laptobuna Windows 10 kuruyorduk ama hata veriyor. (Kurulum esnasında) O yüzden tekrar Windows 7 kurmak istiyoruz ama Windows 7 ISO'yu indirmek için bilgisayar altındaki lisansı girdiğimizde (Microsoft'un sitesine) bilgisayara yerleşik gelen ürün içindir...
  25. AlperShal

ShareX - Gelişmiş Ekran Alıntısı/Fotoğrafı Aracı

ShareX Nedir? ShareX, açık kaynak kodlu (GitHub) bir ekran alıntısı ve fotoğraf düzenleme aracıdır. Ayrıca kendisi tarafından çekilmeyen fotoğrafları da düzenlemeye destek sunuyor. ShareX ile Yapılabilecekler, Özellikleri Ekran alıntısı ve ya ekran görüntüsü almak...
  26. AlperShal

NVidia GeForce Adobe Yazılımlarını Bir Ay Ücretsiz Veriyor

NVidia Grafik Kartlarının Uygulamalarından Biri Olan GeForce Experience, Bir Ay Geçerli Adobe Paketi Veriyor GeForce Experience uygulamasında kimlerin bu ücretsiz paketi alabileceğini belirleyen koşullar detaylı bulunmasa da tahminimce GeForce Experience uygulamasını destekleyen ekran kartlarına...
  27. AlperShal

"Mesajlarım" Hakkında

Evet bir tane de ben öneri yapayım. Bazen birine uzun uzun bir şey yazıyorum. Daha sonra o lazım oluyor başkası için. Giriyorum profilimden mesajlara bakıyorum aman aman 1250 mesaj. Ben nasıl bulucam şimdi bunu? Şöyle sağ üst köşede bir arama seçeneği olsa da kelimeler girerek istediğim şeyi...
  28. AlperShal

Kulaküstü Kulaklık Almaya Gerek Var Mı?

Evet başlıkta görebileceğiniz üzere sorum kulaküstü kulaklık almaya sizce gerek var mı? Ben 3 yıldır sadece kulakiçi kulaklık alıyorum ve hiçbir eksiğini görmedim. Yani 7.1 gibi teknolojilere sahip olmayan bir kulaküstü almanın herhangi bir mantığı var mı? Sadece gereksiz pahalı ürünler gibi...
  29. AlperShal

Epic Games Sunucu Linkini Nasıl Bulabilirim?

Merhaba, başlıktan ne demek istediğimi tam anlamamış olabilirsiniz biraz daha açayım. Biliyorsunuz bir site de <"domain.com/test.exe"> diye bir linke tıklarsanız o şeyi indirir. Ben Epic Games'in sunucusunda bulunan oyun dosyasını arıyorum. Amacım ise şu, şu an Fortnite oyunu yeni sezon geldiği...
  30. AlperShal

General Mobile E Tab 5 ROM

Merhaba, başlıktan anlayabileceğiniz üzere General Mobile E Tab 5 için ROM arıyorum. Bug bulundurmayın, stabil, performanslı, Google App'lerini destekleyen bir ROM'a ihtiyacım var. Güvenilir bir adresin ROM'unu verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler. *Daha önce konu açılmış ama konular...
  31. AlperShal

Epic Games Oyun Yedeği Nasıl Alınır/Geri Yüklenir?

Merhaba arkadaşlar, forumda bu bilginin eksik olduğunu gördüm ve kısaca anlatmak istedim. Epic Games oyunlarının yedeği nasıl alınır? Oyunun yedeğini almak çok basit. Eğer değiştirmediyseniz oyunun dosya yoluna gidiyoruz. (Varsayılan yol: C:\Program Files\Epic Games) Buradan yedeklemek...
  32. AlperShal

Dualshock 4'ü Bluetooth Yerine USB Gibi Nasıl Gösterebilirim? Windows

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi Dualshock 4'ü Bluetooth ile bağlayıp sistemin USB görmesini istiyorum. *Buradaki amacım oynadığım Batman: Arkham Night oyununun USB kabul edip BT ile olan bağlantıda DS4'ü algılaması fakat tuşları basmaması. Bunu internette araştırdım kimsede oyun DS4'ün BT...
  33. AlperShal

Her Defasında Rufus vs. Kullanmadan USB Hazırlamak

Evet, başlığı okudunuz, belki şaşırdınız ve buraya tıkladınız, belki de Google'da arattınız ve buraya geldiniz. Bu başlık tam anlamıyla dediği şeyi yapıyor. Tek bir kere USB'nize bir program yazıyorsunuz ve artık ne Windows için Rufus programına, ne Linux için "dd" komutuna vs. ihtiyacınız...
  34. AlperShal

Pop! OS İnceleme

Merhabai başlıkta gördüğünüz gibi bu konuda Pop! OS'un incelemesini yaptım. Bu konu kısa kullanım incelemesidir. (2 gün) Artılar; Driverlar, bu işletim sistemini indirmemin tek sebebi driverlar yani sürücüler. Ben 1650Ti Mobile kullanıyorum ve doğru düzgün çalışmıyordu sürücüler. (Windows'ta...
  35. AlperShal

ACPI Açtığımda Touchpad Kapanıyor

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi ACPI özelliğini bu yazıda belirtildiği gibi aktif ettiğimde (klavye ışıkları için) touchpad deaktif oluyor. Bilgisayarım "Monster v12.2". (Clevo üretiyor sanırsam.) Ayrıca FN+F1 vs. touchpad açmaya yaramıyor ve ayarlarda touchpad açık. Diğer çoğu FN...
  36. AlperShal

Forum, Reklam Videosu Gibi Bir Şey İndirtiyor

Merhaba, 3 gündür garip bir şey yaşıyorum. Forumda sayfa değiştirirken nadiren <https://aday.ayvansaray.edu.tr/wp-content/uploads/2020/07/728x90.mp4> bu linki indirmeye başlıyor. Ben IDM kullandığım için bana diyor dosyayı nereye indireyim diye. Ben indirme diyorum. 5-6 kez falan oldu şu ana...
  37. AlperShal

Google Chrome BETA'ya Sayfayı QR ile Paylaşma Özelliği Geldi

Benim Google Chrome BETA'nın masaüstü sürümünde keşfettiğim bu özellik sayfalara sağ tık yapıp "Bu sayfa için QR kodu oluştur" demenizi sağlıyor. Örnek olarak bu konunun QR'ını paylaştıktan sonra ekleyeceğim. Bu konunun QR Kodu;
  38. AlperShal

PreMiD Discord Eklentisi - SDN İçerir

Merhabalar, bugün sizlere Discord eklentisi tanıtmak istedim ve bu eklenti içinde SDN eklentisi bile bulunduruyor. Kısaca bahsetmek gerekirse biliyorsunuz Discord'da oyun etkinliği diye bir şey var. Oynadığınız oyun isminizin altında ve ya profilinizde anlık olarak gözüküyor. PreMiD eklentisi...
  39. AlperShal

Samsung cihazlara Nearby Sharing (AirDrop Çakması) Gelmeye Başladı

Daha önce konu açıldı mı görmedim ama Samsung telefonlara daha önce Apple telefonlarda gördüğümüz AirDrop özelliğinin bir benzeri olan Nearby Sharing gelmeye başladı. Kendim yaptığım testlerde Wi-Fi Direct'in bu işte bu özellikten 4-5 kat daha hızlı olduğunu gördüm. Tamamen gereksiz bir özellik...
  40. AlperShal

Crack mi, Değil mi?

Sayın forum üyeleri merhaba, ben direkt konuya geçeyim. Benim yaklaşık 3 ay önce aldığım bir Office 2019 OEM keyi var. Bunu hesabımda onaylattım ve eski bilgisayarımda kullandım. 1,5 ay önce ise yeni PC aldım ve Office'e ihtiyacım var. Hesabıma girdiğimde daha önce kullandığım KEYin tek...
  41. AlperShal

Galaxy A50 Titreşim Seviyesi

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi sorunum telefonumun titreşim seviyesi ile ilgili. Android 10'da da 9'da da bunu ayarlayamıyorum. Belki benim telefonum bozuktur onu da bilmiyorum. Eğer kullananlar varsa az sonra detaylandıracağım sorunu yaşıyorlar mı söylerlerse sevinirim. Daha az önce...
  42. AlperShal

Samsung Galaxy Watch İnceleme

Merhaba, daha bugün aldığım Samsung Galaxy Watch 46mm'nin kısa kullanım incelemesini yapıyorum. Çok uzatmadan incelemeye geçeyim. *Öncelikle belirteyim, bu ürün tamamen lükstür! Kesinlikle ihtiyaç değildir. Artılar; Bezel (ekran etrafında dönen fiziki yuvarlak) sayesinde kolay navigasyon...
  43. AlperShal

Monster Abra A7 v.12.2.1 (+8GB RAM) İnceleme

Merhaba, bu yazıda 20 Haziran tarihinde satın aldığım Monster bilgisayarımın incelemesini yaptım. Umarım bilgi arayanlara yardımcı olmuştur. Özellikler; Model: Monster Abra A7 v12.2.1 İşlemci: Intel i5 10300H Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1650Ti Mobile RAM: 2x8GB 21CL 2933mHz RAM SSD: 512GB...
  44. AlperShal

Visual Studio Code </body>'i Görmüyor

Başlıkta belirttiğim gibi </body> Visual Studio tarafından görülmüyor. Video linki koydum aşağıya. Bu arada videoda </html> yok onu yükledikten sonra fark ettim onu koyunca bir şey değişmiyor. --- Video İnternetten bir Html dosyası kopyaladım yine aynı şey oluyor.
  45. AlperShal

Wi-Fi Connected Without Internet

Merhabalar, Wi-Fi lavaboda çekmediğinden Wi-Fi'ı kapatıp mobil veriye geçtim. Daha sonra odama dönüp Wi-Fi'ı açtığımda internete bağlanamadığımı fark ettim. İki farklı modemde ve ağabeyimin Mobil Erişim Alanında test ettim fakat Wi-Fi'a bağlanıp internete bağlanamıyorum. Telefonu yeniden...
  46. AlperShal

Siber Güvenlikçi Olmak

Benim sorularım siber güvenlikçi nedir? Nasıl olunur? İş imkanları nelerdir? Nasıl başlamalı, devam etmelidir? Forumumuzda bulunuyor mu? Özellikle 7-11 yaş olup sadece Darkcomet vs. kullanıp hem yasadışı iş yapıp hem de kendine "HACKER oldum" diyenlere diyecekleri nelerdir? Bu yola girmek...
  47. AlperShal

Müzik Bulunmuyor Artık, Önerilerinizi Bekliyorum

Merhabalar, bildiğiniz üzere artık müzik piyasası anlamsız bir hâl aldı. Ben Kurtalan Express'de dinlerim, AC/DC'de dinlerim gider Ceza'da dinlerim ama artık müzik bulamıyorum. O eski güzel müziklerin çoğunu unuttum. İsimleri hiç hatırlayamıyorum. Eskiden ne güzel yolda giderken Cem Karaca...
  48. AlperShal

CS:GO İstemci Taraflı Otomatik Yanıtlandırma

Merhabalar, CS:GO chati için otomatik yanıt sistemi yapmak istiyorum ama sunucu için değil oyuncu için. Örneğin biri "sa" yazdığında programın chati okuyup "As" yazmasını istiyorum. Anladığım kadarıyla API lazım ama ilgili bir yazı/konu bulamadım internette. Yardım ederseniz sevinirim. Bu arada...
  49. AlperShal

Gürültü/Dip Ses Engelleme Yazılımı Önerileriniz Nelerdir?

Merhabalar, forumda ve internette araştırmama rağmen sonuç alamadığım bir problemimdir. Pek çok kişi aynı sıkıntıyı yaşar. Dip Ses/Gürültü engellemeye yönelik yazılım önerilerinizi bekliyorum. (Canlı engelleme olacak, Audacity gibi sonradan değiştirme değil. Oyunlarda mikrofon kullanırken çok...
  50. AlperShal

GPU'mun Modelini Bulamıyorum

Burada gördüğünüz uygulamayı (ve benzer uygulamaları) ve Hardware ID ile bulmayı denedim. Bu uygulamalar direkt sürücüyü verdiğinden dolayı doğru sürücü mü ya da modelim ne hiç bir fikrim olmuyor. Hardware ID girdiğimde ise Madison [Mobility Radeon HD 5650/5750 / 6530M/6550M] böyle bir sonuç...
  51. AlperShal

1650Ti (Mobile) vs 1650 Refresh (2020 Sürümü)

Monster Notebook'un sattığı Abra A7 serisinde gördüğüm 1650 Refresh serisi hangi modeldir? 1650Ti'dan daha mı iyidir? Monster'a sorduğumda benchmark sitelerinde karşılaştırın dediler ama hiçbir benchmark sitesinde Refresh diye bir model bulunmuyor. 1650'nin orijinal halinin yeniden tasarlanmış...
  52. AlperShal

Monster Mouse, MousePad ve Bilgisayar

Sayın forum üyeleri ve misafirler, yakın zamanda almayı planladığım bilgisayar için bütçe arttırımı sonucu dizüstü bilgisayar almaya karar verdim. İstediğim ürünler; Bilgisayar: Monster Abra A7 V12.2 (1650ti, *2x8GB Ram*, *512GB SSD*, 120Hz Ekran, Intel 10300H İşlemci, FreeDos) Mouse: Monster...
  53. AlperShal

Markamız Casper Sorumuz Alınır Mı?

Sayın forum üyeleri, bildiğiniz üzere uzun süredir Türkiye piyasasında bulunan bilgisayar markalarından birisidir ancak kendisi hakkında yapılan yorumlar akılda kalanlar olarak çok kötüdür. Benim laptopunu kullandığım bu marka bana hiç iyi etkiler bırakmamıştır. En son yayınladıkları sürücüler...
  54. AlperShal

Bu Bilgisayar Sizce Fiyatına Göre Uygun mu?

Bilgisayar Linki + Upgrade'li link atamadım --> Ekran Kartı RX5700 Gaming, SSD 860 Evo 500GB olacaktı. Sizce bu bilgisayar fiyatına göre nasıl? Daha iyi fiyata başka yerde bulunabilir mi? Sizin önerileriniz nelerdir 6300TL için? *Bu bilgisayar 6600Tl oldu ama 5600Gaming'in stokları tükenmiş ve...
  55. AlperShal

Asus vs MSI Sürücüler/Yazılımlar

*Eğer konuyu yanlış foruma açtıysam kusura bakmayın. Yakın zamanda masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum ve ekran kartı ve anakart markası hakkında bir sorum var. Sürücüler ve yazılımlar hangi markada daha iyi? Örneğin Asus'da AI Suite 3, GPU Tweak 2 gibi yazılımlar var fakat MSI'da bunlara...
  56. AlperShal

Emojiler Cümle İçine mi Cümle Dışına mı Koyulur?

İlgili Konu Olmadığından/Bulamadığından buraya açtım. Çok nadir emoji kullanıyor olsam bile emoji kullanırken çok aklıma takılıyor, emojiler cümlenin içinde mi olmalı dışında mı? Ör: Bence bu daha güzel. ? / Ör: Bence bu daha güzel ?. Cevaplarınızı bekliyorum.
  57. AlperShal

"Disk Partitioning"den Anlayanlar Rica Ediyorum Buraya

Fotoğrafı aşağıya bırakıyorum çok güzel çekemedim kusura bakmayın. Hemen sdaları tanıtayım. Sda1 - Windows rescue Sda2 - Windows Sda3 - Linux Sda Sda3/Sda5 - Linux Swap Sda3/Sda6 - Linux Sorunum şu, ben Sda2 ve Sda6 den bir kısım kesiyorum ama oluşan FREE SPACE ler birleşmiyor. Sda2'den...
  58. AlperShal

Aver Nitro 5 (NH.Q59EY.00J) Alınır mı?

Linkini şöyle vereyim: Link Linkini verdiğim bilgisayar hakkında internette pek bir yorum bulamadım. Yakın tarihte almayı düşünüyorum. Sizlerin bilgisayar hakkında yorumları ve ya kullananların sıkıntıları varsa iletirlerse sevinirim. Ek olarak: Benim isteğim GTX1650, 16GB RAM, 480~ GB SSD 9400H...
  59. AlperShal

Hangi Windows Sürümü En İyi/Stabil/Performanslı?

Merhaba, bilgisayarım çok kastığı için Manjaro kurmaya yöneldim ve kurdum. Hoşuma gitti ve tekrar format atıyorum. Diskin (300GB) 50GB'ına Windows kuracağım. Sizce en iyi versiyon hangisi? Hangisini en az sorun çıkartır? Forumda neredeyse bu konu hakkında hiç başlık bulamadım. Ör; 1709,1809 VS...
  60. AlperShal

Casper H36 GPU Değiştirme/Switch

Merhaba, mevcut olarak kullandığım Casper H36 dizüstü bilgisayarımın iki adet GPU'su bulunmakta. (ATI/Intel) Ama 2-3 yıl önce Windows 7'den Windows 10'a geçtiğimde bilgisayarımın üstünde bulunan iki adet tuşun çalışmadığı, iki ledinde yanmadığını gördüm. Driverlar vs. Windows 7 için geçerliydi...
  61. AlperShal

VGA to HDMI Adaptör

Merhabalar, işyerinden eve bir sunucu geldi. Sunucunun görüntü portu VGA portu. Ama monitörüm (Televizyon) HDMI. Örnek olarak şu linki vereyim: Link Burada gördüğünüz gibi VGA tarafı input (giriş), HDMI tarafı output (çıkış). Sunucudan gelen görüntü verisi (input), televizyona gidecek...
  62. AlperShal

USB Takınca Android ve Lost.dir Dosyaları Oluşuyor

Merhaba, telefonuma (Samsung Galaxy A50) OTG dönüştürücü ile USB takıyorum ve anında Android ve Lost.dir dosyaları oluşuyor. Anladığım kadarı ile SD Card olarak bağladığımı sanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ve Android dosyasının içine uygulama verilerini atıyor.
  63. AlperShal

"Bilgisayardan telefona" İnternet Aktarımı

Merhabalar, bilgisayarımdan telefonuma interneti herhangi bir yolla bağlayabilir miyim? Dizüstü yeni model bilgisayarlarda birkaç kere gördüm bilgisayarlar mobil erişim noktası gibi kullanılabiliyor. Peki ya masaüstülerde böyle bir imkan var mı? Ve ya basit bir wifi adaptörü ile (USB adaptör)...
  64. AlperShal

Fiber Altyapı İle İlgili Bilgiler [Bilgilendirme/Rehber]

Öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim ve uzatmadan gireyim. Yeni yapılan evimize Türk Telekom tarafından altyapı yapıldı, kutu takıldı sadece sisteme tanımlanmasını bekliyoruz. Ve bu sırada internet için boş durmak yerine bu konu ile ilgili her şeyi ve ev içi internet dağıtımı ile ilgili her...
  65. AlperShal

Hayalet HTML Kodu!

Merhaba, bu gün Udemy'den aldığım bir kursa çalışırken bir html kodu yazıyordum, kursu yeni aldığım için tekrar niyetine konu işliyordum ve aşağıdaki fotoğraflardan görebileceğiniz üzere web sitesine yazmadığım bir kod geldi. Dosyaya save alıyorum, sitede F5 atıyorum (yeniliyorum) fakat hala...