Arama sonuçlarınız

1. Y

Shifdelete çalışan maaşları ne kadar ?

Hakkı bey, çalışanlara ne kadar maaş veriyor ? 2020 yılında ne kadar zam vericek ? çalışanlar memnunmu ?
  2. Y

Namaz kılmayanlara ne olacak ?

?
  3. Y

Çok mutsuzum

Ben küçükken kuvezde kalmışım, iki saniye filan beynime oksijen gitmemiş, ufakta olsa beyine hasar vermiş, 10 saniye filan gitmese sipastik olurmuşum. Eğitim hayatım başarısızlıklarla dolu, liseyi bile paralı okudum, 2 yıllık okul bile bitiremedim, millete bakıyorum ne kadar zekiler, bilkent...
  4. Y

Gelir vergisi düşmelidir

Bu çok ciddi bir konudur, gelir vergisi oranlarına indirim yapılmalıdır. Daha maaş yatmadan devlet haracını alıyor, Ben hakkımı helal etmiyorum, hele hele asgari ucretten en fazla %5 gelir vergisi alınmalıdır. Ömür boyu kazandıgımız gelirin yarısı vergiye gidiyor , ülkenin durumu ortada bu kadar...
  5. Y

Bordro mahkumu olmak

Çok çalışıp az kazanmaktır. Maaş yatınca hemen devlet üstüne çöker payını ister, sanki sizinle 1 ay işe gitmiş gibi. Yılbaşında 2 kuruş zam alınca sevinmektir, halbuki yedigin etede, meyveyede, kullandıgın aracın mtv sinide gelen zam aldıgım zammı eksiye dusurmektir. Sokakta selam...
  6. Y

2 yıllık okul bile bitiremedim

Akılsız, sorumsuz, 5 kuruş etmeyen biriyim Yaş 22 bitmek uzere boyle düz lise mezunu kaldım. Hayatı Hard seviyede yaşıyorum. Gökten bir kaya düşsede ölsem. ingilizce 0 matematik 0 Hiçbir konuda bilgisi, deneyimi olmayan bir ineğim ben. Hayatımı 3 kuruşa satıyorum işte...
  7. Y

Bekar birinin iyi yaşaması için ne kadar gerekli ?

Diyelim evi var, ortalama arabası var. Bekar biri rahat yaşaması için aylık ne kadar gerekli ?
  8. Y

Aklı olan evlenmez

Babam bugune kadar bana 1 milyon tl civari harcadı, Ben olmasaydim o paraya kac tane dukkan ve ev alırdi (1995 li yıllarda ucuzdu) Ben ise vasifsiz ve hayirsiz bir evlat oldum. Şuan okullar açılıyor dar gelirli olupta çocuk yapanlara lanet olsun, zengin cocugana en iyi imkanlarî sunuyor...
  9. Y

İşi bıraksam mı ?

Bir şirkette calisiyorum, 2600 tl maaş veriyorlar. yeni bir iş buldum 3500 tl vericekler yanliz isi birakirsam 10,000 tl tazminatim gidecek Sizce işi bırakmaya degermi ?
  10. Y

Evlenmek mantıklımı ?

Sizce evlenmek mantıklımı ? Surekli bir sorumluluk almak mantiklimi
  11. Y

Telefon tavsiyesi

Merhaba şuan samsung c5 kullanıyorum, guzel telefon ama bataryası çok az gidiyor, 2600 mah yetmiyor. Bana maximum 1300 tl civarı En az 4 gb ram olan En az 4000 mah bataryası olan Ve kamerası guzel olan telefon gerekiyor Bu paraya ne telefon alınabilir.
  12. Y

Elektrik faturasi artmiş

Geçen ay 150 tl gelmişti bu ay 196 lira gelmiş ustelik 4 gunde evde yoktuk, surekli zam zam bıktım bu ülkeden be.
  13. Y

Evlenmeyin

Dünya nufusu korkunç şekilde artıyor, dünyanın bu kadar insanı besleyecek yeterli kaynagı yok. Zaten bu ülkede dogmak 10-0 gol yemiş gibi hayata baslamaktır. Eger zengin degilseniz evlenmeyin,
  14. Y

Başkasının yanında çalışmak kölelik degilmi ?

Başkasının yanında sabit maaşla çalışmak kölelik degilmi ? Patron iyice zenginleşiyor, sizde onun verdigine şukur ediyirsunuz
  15. Y

Hakarete ne ceza verilir ?

Merhaba, bir sosyal medya sitesinde xxx adlı şahış hem benim anneme hemde cumhurbaşkanımızın annesine ağır hakaret etmiştir, bende resimlerle beraber cimere şikayet ettim sizce bir sonuç alınır mı ?
  16. Y

insan hayatı kısamı ?

Hayat kısamı sizce ?
  17. Y

Asgari ücretli olmaktan nasıl kurtulurum ?

Bir firmada çalışıyorum, 3 derece engelliyim, aldıgım maaş 2100 tl bu para bekar oldugum halde yetmiyor, ev araba almak imkansız, param hiçbir şeye yetmiyor. Millete bakıyorum kafalar zehir gibi, altlarında son kasa hondalar, bmwler, audiler ben 3 kuruşa hayatımı yitiriyorum. Hayatta yaşama...
  18. Y

berat albayrak nasıl zengin oldu ?

Geçen gün bir videoda gördüm altında ferrari italia vardı, berat albayrak nasıl zengin oldu ?
  19. Y

Sizce ne olacak ?

Namaz kılmayanlara sizce ne olacak ?
  20. Y

Ne yapacagım ben :(

Yaş 22 lise mezunuyum, meslegim yok, bir bankada engelli kadrosunda asgari ucretle çalışıyorum. Hayattan bezdim, bıktım, aldıgım para yetersiz geliyor arabam yok. Gerçekten ölümün benim için hayırlı oldugunu dusunuyorum. Bu isi bırakmak istiyorum ama iş bulamıyorum, ya tezgahtarlık, yada...
  21. Y

Ekrem coşkun yedim

Fiyatına göre ideal ama öyle müthiş bir lezzeti yoktu ve eti biraz yağlı 10 liraya 120 gramlıktan yedim. Başka yerde yeseniz 120 grama en az 17-18 lira ödersiniz. Sonuç olarak yenilebilir, ancak çok sıra oluyor ilk defa gittim içerisi tıklım tıklım adamlar darphane gibi para basıyor...
  22. Y

Sizce ne yapmalıyım ?

Bir bankada çalışıyorum, 3,5 ay önce şube kapandı görev degisikligi oldu fatura birimine verdiler, fakat vermez olsalardı. iş yuku çok fazla, sürekli sürekli iğne bile alınsa fatura geliyor, bu faturalara hep giriş yapmak gerekiyor ve sadece bu iş için benle beraber 3 personel var, ben daha işi...
  23. Y

Acısız nasıl ölünür ?

Nasıl acı çekmeden intihar ederim ?
  24. Y

Kim daha zengin ?

Acunmu daha.zengin ronaldomu ?
  25. Y

Ölümden korkuyormusunuz ?

?
  26. Y

Rahat bir yaşam için

Aylık ne kadar para kazanmak gerekli ? bence minimum 10,000 lira
  27. Y

Çok mutsuzum

Hayattan gram zevk almıyorum. iş ev, iş ev 2 kuruş için yorul dur. Hayatım kaydı gitti, vasıfsız, pasif, beceriksiz biriyim. Keşke Allah beni affetsede canımı alsa. 22 yaşıma geldim, 1 tane kız arkadaşım olmadı, gerçi istemedim de ama pasifliğiminde payı var. milleti deli gibi okul...
  28. Y

Suriyeliler büyük tehlike

Şuanda 6 milyon suriyeli var, ilerde 10 milyon olunca bunlar ülkede toprak isteyecekler, dün bir tanesi çıkmış türklerin kafasını kesicem diyor
  29. Y

ölünce ne olacak

?
  30. Y

Banka faizi günahmı ?

Bankaya para yatırıp faiz almak günahmı ?
  31. Y

zekat vermessek ne olur ?

?
  32. Y

İnsan hayatı sizce kısamı ?

Ortalama insan ne kadar yaşar
  33. Y

Nasıl gelirimi arttırırım ?

Asgari ücretle çalışıyorum, yeterli gelmiyor ne yapmam gerek daha fazla gelir için
  34. Y

Nasıl işten kendimi çıkartırım ?

İşten çıkmak istiyorum, zor geliyor, 1 yıldır çalışıyorum, önceden başka görevim vardı kolaydı. Beni nasıl işten atarlar ? tazminatımı almam gerek
  35. Y

Rabbime karşı pek nankörüm

Bu gidişle ateşi boylicam :(
  36. Y

Hakkı Alkan ne kadar kazanıyor ?

Sizce ne kadar kazanıyor ? Bence minimum 30,000 lira
  37. Y

Mutsuzum

Mutsuzum işte, param yok, istediğim hayata sahip değilim :(
  38. Y

imansız bir nesil yetişiyor

Bir plazada çalışıyorum, bayanlar açık saçık giyiniyorlar, gögüsleri açıkta, mini etek, makyajlar Onların yerine ben utanıyorum, bu medeniyet değil Millette iman kalmamış, haya, edep imandan gelir. Birşey söylesen gerici,yobaz derler Kendilerini rezil ediyorlar, soytarı gibi
  39. Y

Niçin yaşıyorsunuz ?

Hayata niçin devam ediyorsunuz ?
  40. Y

İnancımı yitirdim gibi

Namazı bıraktım, Allaha karşi asi ve kırıcı sözler söyledim, faizde yiyorum. Kumarda oynuyorum. Son zamanlarda çok değiştim, Sebebi Allahın bana istedigim hayatı vermemesi, dualarımı kabul etmeyişi, adaletli olmaması
  41. Y

30 gün ömrunuz kalsa ne yapardınız ?

Soru başlıkta
  42. Y

Asosyalim

asosyalim 22 yaşındayım hiç kız arkadaşım olmadı yalnızlıktan bunaldım, herkesin eli ekmek tuttu meslek sahibi oldu, bende sürünuyorum
  43. Y

En sevdiğiniz meyve nedir ?

Ben kavunu ve inciri severim.
  44. Y

Kaç yaşınızda ölmek isterdiniz ?

Eğer size ne kadar yaşamak istediğinizi sorsalardı, ne kadar yaşamak isterdiniz ? Maximum 100 yıl olabilir.
  45. Y

Zengin olmak bu devirde zor

Zengin olarak doğmak ne kadar güzel bir şans. Diyelim babanızın,dedenizin 1 milyon lirası var. Onlar öldükten sonra para size kalıyor. Ne güzel hazır miras, sizin tek yapmanızın gereken bu mirası işletmek, kazancını alıp yemek. Amma fakir doğan birisi öylemi ? Babadan mal yok, dededen...
  46. Y

Youtuberler ne yapıyorda çok kazanıyor ?

Millet 16 yıl okul okuyor. Aldığı para 2000-3000 tl Youtuberler 1 videoda 2000 lira alıyor. %90'nın içeriği saçma sapan, vakit kaybı şeyler. Boş boş şeylerle adamlar zengin oldu. 16 yıl okuyan adamda otobüslerde sürünüyor.
  47. Y

Ne mezunusunuz ?

Ne mezunusunuz ?
  48. Y

Ne yapacağım of

Auzef sınavlarından kalmışım, hafta sonu yine sınav var ve ben hiçbirşey bilmiyorum Ders çalış diyenler olucak fakat konuları anlayamıyorum,algılamam çok düşük. of of, 2 yıllık bölümü bile bitiremicem :(
  49. Y

Sizce napayım ?

Vasıfsızım,lise mezunuyum Bulunduğum işi bıraksam mı ? Sabah 9-akşam 6 çalışıyorum Masabaşı işim 2100 lira filan maaş+ 440 lira multınet veriyorlar cumartesi-pazar yok resmi tatillerde yok.
  50. Y

Adam gibi yaşamak için aylık ne kadar gerekli ?

Diyelim bekarsınız, Ev kiranız yok İstediğinizi yemek için Arabanızın masrafını karşılamak için Aylık ne kadar kazanmak gerekiyor ?
  51. Y

Namaz kılmayanlara ne olacak ?

Diyelim hiç namaz kılmamış ama müslüman kişiye ne olacak ? Veya Bir kılıp bir kılmayan kişiye ne olacak ?
  52. Y

Varya hayatım berbat

İlkokuldan beri başarısız bir talebeydim, hiç okulu sevemedim, dersler olsun, sabah uyanmak olsun bir türlü sevemedim, 8.sınıfı şökle geçtim, derslerim berbattı, lisede puanım bile yoktu, zar zor bir ticaret lisesine kaydoldum, ordada lise 1 de sınıfta kaldım, ailem tekrar kalmamı göze...
  53. Y

Ali ağaoğlu aylık 50 milyon dolar kazanıyormuş

Sizce bu rakam doğrumudur ? İnşaat sektörü durduğu halde 50 milyon dolar kazanabilirmi ?
  54. Y

Aylık ne kadar harcıyorsunuz ?

Aylık masrafınız ne kadar ? Ulaşım,giyim,yeme,içme vs eğlence gibi şeylere ne kadar para harcıyorsunuz ?
  55. Y

İçimden gelmiyor

içimden hiç namaz kılmak gelmiyor, kılsamda huzurla kılamıyorum.
  56. Y

Valla ne yapsam bilemedim

İşi bıraksam acaba ? Getir-götür ve ayak işlerini yapmaktan çok sıkıldım. Zaten asgari ücret veriyorlar, aslında çoktan işi bırakmıştım fakat zam vaktini beklemek istedim. Ocakta maaş zamlı yatacak bakalım asgari ücretten biraz daha fazla verse devam etmek isterim Fakat verecekleri taş...
  57. Y

Dolar ne olur? (5 TL altına düşer mi?)

Dolar düşer mi 5 lira altına ?
  58. Y

Asgari ucret alan nasıl geciniyor ?

bende asgariyle calışıyorum. ailemle beraber kalıyorum, kiram yok. ama ailesi olup, evi kira olanlar 1600 lirayla nasıl geçiniyor zaten kiralar en kotu 1500 lira olmuş
  59. Y

Sizce ne yapayım ?

yılbaşı kutlamıyorum ama 1 tane piyango bileti aldım. günahamı girdim ?
  60. Y

Ne iş yapabilirim ?

Başkasının yanında 2 kuruş maaşla çalışmaktan bezdim. Kendim ne iş yapabilirim ? aylık en az 3000-4000 kar bırakacak
  61. Y

Ne olacak benim halim

İbadetlere karşı çok gevşeyim, içimden hiç namaz kılmak gelmiyor, ALLAH a ve ahirete inanıyorum ama tam manasıyla islamı yaşıyamıyorum,hala namazı oturtamadım 1 kılıyorum 5 kılmıyorum, kıldığım namazdada aklımda sürekli para geçiyor. çatlayana kadar faiz yemek istiyorum, neden böyle oldum ben...
  62. Y

Bankada çalışıyorum soruları alayım ?

Evet bankada operasyan destek görevlisi olarak çalışıyorum. Soruları alayım ?
  63. Y

Arkadaşlar sizce hangi yatırım mantıklı ?

Diyelim 500 bin liranız var İstabulda 4+1 daire alıp kiraya vermekmi mantıklı ? Yoksa faize koyup ayda 10 bin lira almakmı Evin kirası ortalama 2500 lira olucak Yıllar geçtikçe ev dahamı fazla kazandırır ? Faizler şuan biraz düştü
  64. Y

Türkiyede en çok para kazanan kimdir ?

Günde 10 milyon dolar kazanan türk varmıdır ?
  65. Y

Öldükten sonra ne olacak ?

Diyelim ki öldük ondan sonra ne olacak ?
  66. Y

Dolar alın

Dolar yıl sonu 6 lira olacak, saglam kaynak var, paranızı dolara cevirin
  67. Y

Varya bıktım dünyadan

Fakirlikten bıktım, başkası için çalışmaktan bıktım ölsen cehennem, yaşamakta cehenem Keşke Allah bizi hiç yaratmasıydı, ne güzel günahsız melekler varken bizi niye var ettiki :(
  68. Y

Telefon önerisi

maximum 1000 liraya ne alınır ? En az 3 gb rami olan 32 gb hafıza + sd card desteği olan 3000 mah bataryası olan minimum 5.2 inc ekranı olan Kamerası ortalama üstü olsa yeter
  69. Y

Asgari ücret kaç lira olur?

Bence net 1850 lira olacak en fazla 250 lira zam verirler.
  70. Y

şu araba nasil

628760488 sahibinden.comda adam 40 bine birakiyor
  71. Y

Ne için yaşıyorsunuz ?

Ben yemek için ve para biriktirme için yaşıyorum
  72. Y

Dolar 6 lirayı görür mü?

Sizce dolar 6 lira olur mu?
  73. Y

Gayya kuyusu nedir ?

Arkadaşlar gayya kuyusu diye meşhur biryer varmış, bu kuyu türkiyedemi veya hangi ülkede ? Ünlü olmasındaki sebep nedir ?
  74. Y

Zarar ettim sizce ne yapayım ?

6.65 den 225 dolar almıştım şuan 300 lira filan zarardayım Sizce ne yapayım ? Zaten düştü iyice beklesemmi 5.80-6 civarı olmasını
  75. Y

bankaya para yatırmak

bankaya para yatırıp, enflasyon oranında faiz almak günah mı?
  76. Y

Kaç yaşınızda ölmek istersiniz ?

Valla ben zengin olayım 50 sene yeter Fakir olupta 100 sene çile çekmenin anlamı yok Güzel arabam olsun, evim olsun, param olsun kısa ve öz hayat yeterli
  77. Y

1000 TL'ye Telefon Alacağım Ne almalıyım?

arkadaşlar a 1000 civarına n11 den ne alabilirim ? minimum 3 gb ram ve 32 gb hafıza olmalı
  78. Y

Hayatın aşırı pahalanması

Sizde farkediyormusunuz ? çogu şey acayip zamlandı 1 kilo nohut 11 lira olmuş yarım ekmek kokoreç 10 tl
  79. Y

Yaş kaç ve Ne kadar birikiminiz var?

Soru başlıkta :)
  80. Y

Adalet bölümü

2 yıllık Adalet bölümü bir işe yarar mı?
  81. Y

800-1000 TL Arası Telefon

Bütçem 800-1000 tl arası istedigim özellikler minimum 3 gb ram minimum 32 gb dahili hafıza+ sd card Ekran boyutu 5.5 olursa iyi olur batarya en az 3000 mah olsun İşlemciside gunluk işlerde hızlı olsun yeter
  82. Y

Ailemi ikna edemiyorum

Elimizde para var, bunu faize yatıralım diyorum, yok haram filan diyip havaya hopluyorlar. Faize yatırsak rahat edeceğiz, ama haram diyorlar.
  83. Y

Asgari ücretliler nasıl geçiniyor?

Gerçekten rekorlar kitabına girmesi gereken bir durum. Ben bekarım 1650 tl + 350 tl yemek kartı maaşım var. Ailemle kalıyorum, kiram yok para yetmiyor. Araba istiyorum almasına alırım ama masrafı çok fazla 4 kişilik aile 1600 lirayla nasıl geçiniyor ? Birde kiradaysa Simit bile 1,50 lira...
  84. Y

Zekat borcum var fakat

Müslümanım, zekat borcum var fakat param eksilecek diye veremiyorum, pişmanlık duyuyorum. birde etrafa bakıyorum millet zengin ülkede karnı aç olan kimse yok gibi. zaten vakıflara ve cemaatlere güvenmiyorum. sizce ne yapmam gerekiyor?
  85. Y

Faiz mi? Ev mi?

100 bine ayda 2100-2200 tl faiz veriyor. 100 bine ev alsan 2+1 en fazla 500 tl kira verir. Sizce hangisi?
  86. Y

En iyi faiz veren banka ?

40 bin liraya en avantajlı banka hangisi ? sekerbankı dusunuyorum 24,25 veriyor pasif bakiye yok hepsine faiz isliyor 4 ay boyunca veriyor
  87. Y

Geçinemiyorum sizce ne yapayım?

Arkadaşlar 21 yaşında biriyim. Lise mezunuyum, şuan bir bankada ofis elemanı olarak çalışıyorum ama geçinemiyorum sizce ne yapayım? Kimse iyi maaş vermek istemiyor, bir 2250-2500 alsam rahatlayacağım Asgari ücret+ yemek kartı veriyorlar. Çok bunaldım artık ben gerizekalı ve tembel biriyim...
  88. Y

Cehennemde en korktuğunuz azap nedir ?

Cehennemde bütün azaplar korkunçtur fakat sizin en korktuğunuz azap nedir ?
  89. Y

Banka faizi günah mı?

Merhaba, benim belli bir miktar param var, bu parayı bankaya yatırsam bankada bana aylık faiz verse günaha girer miyim? Enflasyon oranında faiz haram mıdır?