Arama sonuçlarınız

1. S

Soru Harici Harddisk USB 3.0 Portunda Görünmüyor

Bilgisayarımda 1 tane USB 2.0 3 tane USB 3.0 USB portu bulunuyor. Bugüne kadar harddiskimi sürekli USB 3.0 da kullanırdım. Bilgisayarıma bulaşan bir virüs yüzünden harddiskimi üçüncü parti programlar yardımıyla biçimlendirdim fakat şuan hiçbir şekilde USB 3.0 portunda görünmüyor. USB 2.0 portuna...
  2. S

Soru Disk Hasar Alıp Başlangıç Onarmaya Atıyor

2. RAM slotundaki rami çıkarınca sorun çözüldü. Sorun anakartta mı sizce? RAM'i 1. slota takınca sorun olmuyor ama aynı rami 2. slota aldığımda mavi ekran veriyor, her ikisini takınca da aynı. 2. slota ram taktığımda sistem RAM'i görüyor fakat mavi ekran veriyor. Ne yapmalıyım?
  3. S

Windows 10 kullanıyorum. Siz nasıl çözdünüz? 1624227991 iki diskte de aynı sorun ile karşılaşmam normal mi? Bu arada disklerin biri m2 diğeri sata portuna takılıydı.
  4. S

Merhaba, bugün bilgisayarımın kasasını açtım ve RAM, işlemci ve SSD'yi söküp yeniden taktım. Hemen ardından sistemi açtığımda başlangıç onarma ekranı karşıma geldi. Buradan çeşitli yöntemler deneyerek sorunu çözmeye çalıştım fakat nafile. Elimde şuan bir format diski bulunmadığı için format...
  5. S

En Performanslı İşletim Sistemi Hangisi?

Anakartım 8GB a kadar destekliyor o bakımdan bir sorunum yok fakat ram yükseltsem bile işlemcim oldukça yetersiz bu yüzden daha düşük bir işletim sistemi arıyorum. Windows 7 yerine bildiğiniz sistemi fazla yoramayan Linux sürümü var mı?
  6. S

En Performanslı İşletim Sistemi Hangisi?

Eski bir laptopum var, günlük işlerim için genellikle bu laptopu kullanıyorum. Bileşenleri oldukça yetersiz olduğundan internet tarayıcısında bile takılmalar yaşıyorum. Bir web sitem olduğu için genellikle çoğu işim tarayıcıda geçiyor, bunun dışında oyun gibi herhangi bir beklentim yok. Hangi...
  7. S

Harici HDD üzerinden boot edemiyorum

hem 2.0 hem 3.0 ikisinide denedim değiş bir şey olmadı. Portlarda sorun olmadığına eminim Windows üzerinde diks gözkükğyor sadece biostan boot edilemiyor
  8. S

BIOS Harici HDD Görmüyor

Elimde 1tb harici HDD var. Eski bilgisayarımda rahatlıkla boot edebilirken yeni laptobumda bios boot sekmesi altında görünmüyor. Tür olarak GPT türünde ve bios UEFİ desteği var yani görmesi gerekiyor. Bunun çözümü nedir? Boot sekmesinde sadece kullandığım ssd gözüküyor (aşağıda resmini...
  9. S

Harici HDD üzerinden boot edemiyorum

Elimde 1tb harici HDD var. Eski bilgisayarımda rahatlıkla boot edebilirken yeni laptobumda bios boot sekmesi altında görünmüyor. Tür olarak GPT türünde ve bios UEFİ desteği var yani görmesi gerekiyor. Bunun çözümü nedir? Boot sekmesinde sadece ssd gözüküyor (aşağıda resmini paylaştım)...
  10. S

Harici HDD de bulunan virüs temizlenmiyor!

Harici harddiskimi bir arkadaşıma vermiştim içine virüs bulaştırmış sisteme format attım kurtuldum fakat harici harddiskimi bir türlü biçimlendiremedim. Bu bilgisayardan sağ tıklayıp biçimlendir dedim fakat nafile ne kadar beklemesem biçimlendirilemedi. Cmd üzerinden diskpart ile...
  11. S

Bilgisayar steam de yanıt veremiyor

Sorunu çözdüm kullandığım harici hdd de bir dosya yüzünden oluyormuş
  12. S

Denedim işe yaramadı
  13. S

Hayır laptop daha yeni aldım sadece Steam de yükle butonuna basınca sorun oluyor işin saçma tarafı eski laptobumdada aynı sorun var ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum
  14. S

Çoğu oyunda 100fps altını görmediğim laptobum sadece steam'e girip oyun yüklemek istediğimde "yükle" butonuna bastığım an yanıt veremiyor bunun çözümü nedir?
  15. S

Harici diskteki oyun başka cihazda çalışır mı?

Merhaba bugün kendime yeni bir laptobu siparişi veridim, internetim yavaş olduğu için şuan elimde bulunan harici harddiske oyunları yüklesem ardından yeni bilgisayarım gelince ona takıp çalıstırsam oynayabilir miyim örneğin epic gameste gta 5 im var onu harici hdd ye kurup yeni sisteme taksam...
  16. S

Monster abra a5 v16 serisi alınır mı?

Ne zamandır kullanıyorsunuz
  17. S

Monster abra a5 v16 serisi alınır mı?

Kronik sorunları olduğunu biliyorum, çevremde kullanıp memnun kalanlar var bende buraya sormak istedim aranızda abra serisi kullanan var mı? Varsa tavsiye eder misiniz?
  18. S

7.000TL laptopt tavsiyesi

7k verip mx 250 almak... Piyasanın içinden geçtiler resmen
  19. S

7.000TL laptopt tavsiyesi

7.000TL bütçem var bu fiayata güzel bir laptop tavsiyesi verebilir misiniz? Masaüstü al diyenler direk konuyu terk ederse sevinirim laptoba ihtiyacım var
  20. S

Hangi ssd yi almalıyım?

Bu ssd ye kronik sorunlu çok ısınıyor dediler bir Facebook gurubunda https://www.hepsiburada.com/wd-240-gb-25-sata3-ssd-545mbs-3dnand-wds240g2g0a-p-HBV000009JNHE?magaza=OVY
  21. S

Laptop için kaliteli termal macun önerisi

Bu termal macunu çevremdede tavsiye eden oldu siz kullandınız mı? Kullandıysanız nasıl kaç derece ısı düşüşü oldu?
  22. S

Hangi ssd yi almalıyım?

Merhaba harddiskim artık bozulduğu için laptobum için bir ssd almak istiyorum max 350tl bütçem var. Ben bu ssdler arasında kaldım hanhisini almalıyım? Aranızda kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi...
  23. S

Laptop için kaliteli termal macun önerisi

6 yıllık laptobumun daha önce hiç termal macunu değiştirilmedi. Sistem boşteyken bile ısınıyor içini açıp fanı temizledim işlemcinin üzerinde termal macuna dair hiçbir şey kalmamış. Kaliteli bir termal macun önerir misiniz işlemcim kötü olduğundan en basit işlerde bile cayır cayır yanıyor.
  24. S

Huawei Alan adlarımı kullanmak istiyorum

Alan adını yazar mısınız
  25. S

Yurtdışında en çok ne talep görür arkadaşlar?

Zamanında bende yurt dışına satış yapmayı düşünüyordum kargo gönderim ücretleri yüzünden vazgeçtim
  26. S

Asus Laptop açıldıktan sonra ekran gidip geliyor

Güvenli modda başlatmayı dener misin
  27. S

Şimdilik 3k ya APU sistem toplama

Ryzen 5 3400g alsam nasıl olur apu için
  28. S

Peki bu fiyata hangi işlemciyi tercih etmeliyim ileride rx 5500 xt takmayı düşünüyorum
  29. S

Merhaba şimdilik 3.000TL bütçem var. Bu fiyata ryzen5 2600x olan bir apu sistem toplamayı düşünüyorum. İlerde param olunca bu sisteme bir ekran kartı takıp yüksek oyumları oynamak istiyorum, sizce bu mantıklı mı? Rayzen 5 2600x in dahili grafik birimi ile hangi oyunları oynayabilirim? 1607613912...
  30. S

900 lira civarı ekran kartı tavsiyesi

Asus p8h61 -m lx3 plus Anakart İ5 3330 işlemci 300W Psu (yetersiz gelirse değistireceğim)
  31. S

900 lira civarı ekran kartı tavsiyesi

Cs go, gta 5 gibi oyunları oynatacak 900 lira civarı f/p ekran kartı önerebilir misiniz
  32. S

Sahibinden.com Laptop Almak

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama bir sorum olacak. Sahibinden üzerinden 2. el bir laptop beğenedim satıcıyla konuştum almayı düşünüyorum fakat nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum satıcıyla aynı şehirde değiliz o yüzden kargoyla gönderirim dedi eğer göndermezse veya ürün sorunlu...
  33. S

4000 - 5000 TL Arası f/p Laptop Tavsiyeleri?

4000 - 5000 TL arası oyun ve günlük kullanımda üzmeyecek laptop önerir misiniz
  34. S

Hepsiburada'dan telefon alınır mı? Alınırsa garantiyr nasıl gönderilir?

Öncelikle merhaba, hepsiburada'dan 2900TL ye redmi note 9s almayı düşünüyorum. Aynı telefona telefoncu 35000TL fiyat verdi arada ciddi bir fiyat farkı var. Sizce hepsibura dan telefon alınır mı? Aranızda alan var mı? Varsa herhangi bir sorun yaşadınız mı? Kargodan korkuyorum biraz ya başına...
  35. S

Visual Studio ListView e Resim Ekleme

Merhaba, bildiğiniz gibi listview e resim eklemek mümkün fakat bunun için önceden bir resim kütüphanesi oluşturmak gerekiyor. Benim programımda ise bu resimlerin veritabanı üzerinden çekilmesi gerekiyor. Veritabanı bağlantılarını hallettim fakat veri tabanından listview e nasıl görsel...
  36. S

Sizce sorun hangi parçadan kaynaklı olabilir?

Sorun büyük ihtimalle ekran kartı veya işlemcinin ısınmasından kaynaklanıyor. Termal macununuzu yenilemeyi deneyin
  37. S

Ekran a görüntü gelmiyor.

Ekran kartını çıkarıp anakarttan görüntü almayı deneyebilir misiniz
  38. S

Desteklemiyor Hatası

Videonuzun formatı nedir, mp4 mü yoksa başka bir formatta mı?
  39. S

Nasıl çözicem

DriverPack Solution yükleyip driver larınızı güncelleyin
  40. S

Ücretsiz Cloud Oyun Servisleri

Bildiğiniz ücretsiz cloud oyun oyamayı sağlayan bir servis var mı? Şu ana kar vaktığım tüm servisler ücretli. Herhangi bir deneme sürümü, DEMO versiyonu olan veya ücretsiz cloud oyun servisi var mı
  41. S

Hoperlöre aux bağlamak

Bende bir otomobilden çıkmış hoperlör var. Bu hoperlöre kullanmadığım eski kulaklığımı kesip jack kısmını hoperlöre bağlasam ve jack ı telefona taksam ses hoperlörden gelir mi? Denedim kulaklığın jack girişi kısmını kesip hoperlörün kablolarına (Hoperlörde 2 adet kablo var) bağladım fskat bir...
  42. S

Bilgisayarım açılmıyor yardımcı olurmusunuz ¿

Bence Anakart veya PSU arızalı olabilir. Bilgisayarı bağlayabileğin bir hoparlör var mı? Hoparlöre bağlıyken anakarttan herhangi bir ses geliyormu deneyebilir misin
  43. S

Fazla Para Vererek Aşırı İyi Bir Bilgisayar Alıp Yıllarca Mı, Uygun Fiyata Bilgisayar Toplayıp Birkaç Yıl Sonra Satıp Tekrar Bilgisayar Toplamak Mı

Şimdi diyelim ki birikmiş epey paramız var, 45.000 - 50.000 TL verip ultra performans veren bir bilgisayar toplayıp uzun yıllar boyunca kullanmak mı? Yoksa 5.000 - 6.000 TL verip oyunlarda çok iyi performans veren bir bilgisayar toplayıp, 7 - 8 yıl kullandıktan sonra satıp, bulunduğunuz döneme...
  44. S

Dizüstü USB sürücü problemi

DriverPack Solution adlı programı indir, program senin için uygun sürücüyü online olarak bulacak ve yükleyecektir.
  45. S

Bilgisayarım açılmıyor yardımcı olurmusunuz ¿

Bilgisayarının güç kaynağında sıkıntı olabilir güç kaynağının pinlerini kontrol etmeyi dener misin
  46. S

Windows Flash Bellek İki Parça Biri Görünmüyor !!

Cevabınız için teşekkürler, sayenizde sorunu çözdüm. NOT: Deneyecek arkadaşlar cmd yi yönetici olarak çalıştırmayı unutmasın :)
  47. S

Windows Flash Bellek İki Parça Biri Görünmüyor !!

Benim Toshiba 8GB USB Flash Belleğim var. Bilgisayarıma MacOS Mojave kurmak için bir disk imaj dosyası indirdim ve imajı belleğe yazdırdım. Fakat imajı hatalı yazdırdığım için diskin içindeki dosyaları silmem gerekti (Disk yazdırma esnasında 2 bölüme ayrılmıştı) diskin iki bölümünede...
  48. S

Bilgisayarı harici hdd üzerinden başlatmak

ama herhangi bir flash bellk üzerinden başlatılabiliyor
  49. S

Bilgisayarı harici hdd üzerinden başlatmak

Bir harici harddiskim var içine windows 7 kurdum fakat bilgisayarı bu harddisk üzerinden başlatmak için kapatıp boot menüye giriyorum harddisk boot menüde gözüküyor başlat seçeneğine tıkladığımda ise hiçbirşey olmuyor ve tekrar kendi harddiskim üzerinden bilgisayarı başlatıyor bunun nedeni...
  50. S

Harici hdd ye windows 10 kurmak

Yeni harici harddisk aldım içine windows 10 kurmak istiyorum normal harddiske windows kurar gibi bir format diskinden windows kurabilirmiyim yoksa farklı bir şekilde bir kurulumumu var
  51. S

CS:GO Ücretszi Skin Alma Resimli Anlatım %100 oluyor

Herkeze merhaba size bedava cs go skini alabileceğiniz bir site göstermek istiyorum Öncelekikle adlı siteye buradan giriyoruz. Ardından SING IN THROUGH STEAM BUTONUN A TIKLIYORUZ Çıkan sayfaya kullanıcı adı şifremizi giriyoruz ve Sing İn butonuna tıklıyoruz Ardından BRO CODE butnuna...
  52. S

Bilgisayarım boştayken RAM in %97 sini kullanıyor!

Merhaba, uzun zamandır windows 10 kullanıcısıydım eskiden RAM normalde boştayken %15-20 arası kullanılırken son zamanlarda 90 dan aşağı düşmedi ve bende windows 7 ye geçmeye karar verdim yüklendiktek sonra driver ları kurdum. İnternete bağlanfım biraz gezdikten sonra pc aniden kasmaya başladı ve...
  53. S

Wireless adaptörüm takılı fakat görünmüyor

Methaba uzun zamandır windows 10 kullanıcısıydım. Windows 10 da hiç sıkıntısız wireless adaptörüm üzerinden kablosuz bağlantılara bağlanabiliyordum. Windows 10 dan windows 7 ye geçmeye karar verdim ve format ile Windows 7 kurdum fakat windows 7 de wireless adaptörüm görünmüyor yani ne aygıt...
  54. S

Steam oyun anahtarlarını satmak

Elimde çok fazla 5-10 liralık steam oyun anahtarı var bu anahtarları satabileceğim bir site var mıdır ?