Arama sonuçlarınız

1. Byilmaz91

Sistemim hangi oyunları kaldırır ?

EA Games - System Requirement Checking Tool Bu siteden bilgisayarınızın hangi oyunları kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmeniz mümkün.
  2. Byilmaz91

Kasa calisiyor gibi gozüküyor ekran no signal yada siyah ekran.

Dostum bu çok değişken bir sorun ve genelde çoğu insan karşı karşıya kalıyor bu durumla. Bende bu sorun baş gösterdiği zaman ramlerin yerini değiştirmeyi denemiştim, bir kaç kez tekrarlamak zorunda kaldım ve en sonunda nedensizce oldu. Bazen ramlerden kaynaklı olabiliyor, bazen bios pilinden...
  3. Byilmaz91

Notebook aşırı yavaş

Dostum neden olaylara direk donanımsal olarak bakıyorsunuz ki? -Sürücüleriniz güncel mi? Lütfen kontrol edin. Eskimiş sürücüler donanımlara tam performans sağlayamaz bu yüzden performansta düşüklükler gözlemlenebilir. -Bilgisayarınızın windows'un kurulu olduğu diskte bulunan çöp dosyalarını...
  4. Byilmaz91

Paramı nereye yatırmam mantıklı olur?

Dostum borsa üzerinden yatırımlar gerçekleştirebilirsin, internette en az 2 senelik bir araştırma ve bilgi birikimi sonucunda hisse senetlerine ve değişik borsalara yatırım yapmanı tavsiye edebilirim.
  5. Byilmaz91

Paramı nereye yatırmam mantıklı olur?

Dostum şu an altın alma, ne al ne de sat. O işi 10 sene önce yapacaktınız, bir şey manşet olup değerlendiği zaman o şeye yatırım yapılmaz. Yatırım; ileri görüşlülük ve sermaye kayıp riskini kabullenme yetisini gerektirir. Şu anda oturup kağıt kalem alıp önümüzdeki 10 sene boyunca değerlenecek ve...
  6. Byilmaz91

Cahillikte Tembel Türk Gençliği Dünya Lideri

Doğru söze ne denir, aslında bizi açıklayabilecek çok güzel bir cümle var; "Biz (21.yy'ın "Eğitimli ve bilgili Türk Gençleri") bizden önceki neslin savaş esnasında yere düşürmek üzere olduğu flamayı alıp, bizden sonraki nesle taşıması gereken bir aracıyız sadece, bizden öncekilerin batırdığı...
  7. Byilmaz91

Türkiye topraklarında özgürce gezen suriye ve ıraktan gelme terör örgütü üyeleri olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yoktur içimdeki düşüncelerin ve fikirlerin bir izahı, Namerttir bunları içimizde gezdiren arap aşığı. Kahrolsun vatanıma göz diken itin evladı, Gün gelir aydın olur yüce Türk ırkı!
  8. Byilmaz91

Adobe Illustrator Üzerinde Yapacağım Çalışmada Çözünürlük Kararsızlığım

Arkadaşlar selam, bir reklam tabelası oluşturulacak, tasarımını ben üstleniyorum. Reklam tabelasının uzunluğu 2,90 metre(290cm) yüksekliği ise 39 Cm şimdi aklımdaki tek soru şu, bu program üzerinden yapacağım çalışmada yeni bir tasarım oluşturmadan önce Boyut kısmında yer alan uzunluk ve...
  9. Byilmaz91

Lise 2 ve sonrasında boy uzar mı

Her zaman söylerim ve inatla üstüne basıyorum tekrardan; " Dostum, bu konuya değinmek isterim. Her şey genetikle olmuyor; _>The Effects of 18-30 Years of Age Period on Strength, Anaerobic Power and Flexibility in the Sportsmen and Sedentary Bu araştırmayı okumanı tavsiye ederim. Bu iş bilim...
  10. Byilmaz91

Hatırlayalım:siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra faizle şununla bununla nasıl uğraşılır göreceğiz"

IMF bizden borç istedi, verin dedim! Bir baktım ki elde avuçta bir şey kalmamış, meğer haraç istemişler, ben borç anlamışım.(!)
  11. Byilmaz91

16 Yaşındayım Boyum 1.75

Dostum, bu konuya değinmek isterim. Her şey genetikle olmuyor; _>The Effects of 18-30 Years of Age Period on Strength, Anaerobic Power and Flexibility in the Sportsmen and Sedentary Bu araştırmayı okumanı tavsiye ederim. Bu iş bilim işidir, doğru ve bilimsel faktörlere uygun hareket edildiği...
  12. Byilmaz91

Kendimizi bir savaşın içinde bulabilirmiyiz ?

Savaş başlayacak diye daha çok bekler insanlar, millet hala savaşların kılıç kalkan oyunu olduğunu zannediyor. Brunson davası bir savaştı, 3 ayda ekonomimizi yerle bir ettiler. Bir yanda mehmetçiğimiz şehit olurken, diğer yanda analar ağlarken bu ülkenin insanları hala her şeyi gül pembe...
  13. Byilmaz91

Suriye'liler Ermeni Soykırımı tanıdı

Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok derler. Tavşan kafasına göre dağa gönderme yapıyor. Ancak bilmez ki o dağ orada olmasa fırtına sel ve çamur olduğunda eteğine sığınacak bir mağara dağ bulamaz.
  14. Byilmaz91

BM açıkladı: 700 bin Suriyeli geliyor

Gelsinler ya buyursunlar, he bu arada yeni basım TC Vatandaşlıkları da çıkmadı uzun zamandır, makineler kendine gelsin çalışsın azcık, ne de olsa önümüze gelene vatandaşlık veriyoruz.
  15. Byilmaz91

İninal Resmi Discord Sunucusu Açmış

Oyuncular arasında fazlasıyla kullanılmasıyla bilinen ininal kart, resmi discord hesabını açmış. Aşağıdaki bağlantılardan Discord Resmi sunucusuna katılabilirsiniz, veya internet sitesine göz atarak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. İninal Resmi İnternet Sitesi: ininal...
  16. Byilmaz91

CHP'nin CNN Boykotuna Ahmet Hakandan Çok Güzel Bir Yazı.

Tarafsız bölge falan bir yana, kim hangi taraf olduğundan bihaber. Herkes kendi çıkarlarına oynuyor, güzel ülkem yanlış sevdalar için kim vurduya gidiyor.
  17. Byilmaz91

İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam!

Ne muhalefet ne iktidar, siyasi parti yandaşı değilim. Gittiğim yol bellidir benim. Ama gel gelelim ki ne muhalefet doyuyor ne iktidar, oturdukları koltuk sevdasını bir bitiremediler. Devam etsiler bakalım, yiyin efendiler yiyin!
  18. Byilmaz91

‘Amcam MHP ilçe başkanı’ deyip jandarmayı tehdit etti!

"Her hesap bir gün kesilir ve her defter bir gün kapatılır." Bu sözü duyduğumdan beri içimde bir sinir vardır hiç bir yerde atamadığım. Elbet bunların da cezası kesilir.
  19. Byilmaz91

Meksika Devlet Başkanı: Hastane yapmak için uçağımı satacağım

Uçak Dostum kusura bakma ama, yıllardır çürüyüp durdukları ve kiralık olmadıkları için satmıyor olabilir mi? He bu arada ilk 5 yıl peşin ödemesi gerçekleştirildi o arabaların haberin yoktur diye söylüyorum. ->Uçak yaptırmak için hastaneyi satacağım(!)
  20. Byilmaz91

Çocuklarım aç" diyerek kendini yakan baba hayatını kaybetti

Ne eksikleri var, her şey çok iyi ülkede şükretmesini bilsinler(!)
  21. Byilmaz91

‘Amcam MHP ilçe başkanı’ deyip jandarmayı tehdit etti!

Ne güzel değil mi, adamın ensesi kalın vatanın milletin askerine mehmetçiğe laf yapıyor. Ulan senin ne haddine be " ..... " diyemiyoruz, neden çünkü amcası vekil. Ne hale gelmişiz, bir zihniyet var ki adını vermekten nefret ederim, bu ülkeye 100 yılda yaşamadığı şeyleri 30 yılda yaşattı. Helal...
  22. Byilmaz91

Erdoğan ; '1 Milyon Suriyeli Sınırımıza Doğru Yürüyor.'

Olum siyaset konusu açıyorsunuz birbirinize sallamaktan geri kalmıyorsunuz adam gibi fikirlerinizi savaştırın diyeceğim, ama gel gör ki ortada yorumdan çok boş laf kalabalığı var. -> Buyursun gelsin suriyeli din kardeşlerimiz bizim onlar bize Allah'ımızdan emanet onların her yerde yeri var...
  23. Byilmaz91

Suriyeliler koruma altında ki oklu kirpikleri öldürdü

Bunlar bizim din kardeşimiz ya, burada çok güzel şeyler söylerim de gel gör ki RTÜK direk Ceza Mahkemelerine devretmek zorunda kalır. Bir gün o pitbull'u tutan ben olurum, girdiğim yer umarım evleri olur.......
  24. Byilmaz91

Allah gerçekten var mı?Büyük Patlama için başka nedenler olabilir mi?eğer sebep yoksa, nereden geldi?orada başka evrenler var mı?

Sadece islamın denemez ancak bildiğim kadarıyla dinlerin bilim ile karşı karşıya kaldığı birçok durum mevcut; Mesela bilim araştırmaya ve yeni deneylere dayalı olarak kesin bilgilerin insanlara duyurulma durumudur. Ancak din hiçbir şeyi araştırma izni vermez, konular ve maddeler kesindir...
  25. Byilmaz91

Allah gerçekten var mı?Büyük Patlama için başka nedenler olabilir mi?eğer sebep yoksa, nereden geldi?orada başka evrenler var mı?

Dostum bilim, her zaman dinden ayrı işler. Bir profesörün seminerine katılmıştım kendisiyle kısa bir muhabbet şansım olmuştu ve bana şöyle demişti; "Bu odaya giriyorsan, dinini kapıda bırakacaksın." Açıkçası biraz şaşırmıştım ilk başlarda, daha sonra anladım. Çünkü din bize kesin ve...
  26. Byilmaz91

siz bu cümlelerden ne anlam çıkarırsınız?

Senin Necip Fazıl dediğin adam kimdir bilir misin be dostum? Hükumete para karşıtı iktidar yandaşlığı yaparak yandaş yazılar yazan, kumarhanelerde gazinolarda baskınlarda haberlere konu olan ülkemizin eserleri dışında hiçbir konuda örnek alınmaması gereken kişilerindendir. Burada çıkmış diyorsun...
  27. Byilmaz91

Amerikada Okumak

Dostum bu konuyu çok araştırdım ancak bildiğim kadarıyla puandan önce ABD senin yeteneklerine, kişiliğine ve o ülkeye ne katabileceğine bakıyor. Ege Fitness adında bir youtube kanalı var, bir gir bak, benim çok uzun zamandır takip ettiğim bir kanaldır. Bursa Amerika'ya okumaya gitmiş...
  28. Byilmaz91

siz bu cümlelerden ne anlam çıkarırsınız?

Ulan diyorum ki kural var racon var. Ses etmeyeyim, laf söylemeyim. Ama gel gelelim bazı arkadaşlarımız burada boş boş yok ana baba rızası varsa 16 yaşında evlendirilir, yok sıkıntı olmaz yok şöyledir yok böyledir. Be güzel kardeşim Medeni Avrupa Yasaları'na göre, insanların reşitlik ve...
  29. Byilmaz91

Haksızlığa karşı geldiğim için işimden oldum

"Bu ülkede yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz." Bu sözü aklımıza kazımalıyız, senin adına çok üzüldüm dostum. Umarım bu ardından kapanan kapılar, sana gelecek vaat edecek olan yeni kapıların açılmasına vesile olur.
  30. Byilmaz91

Sence korona virüsü Türkiye ye gelir mi

Gelmesi imkansız demek kesinlikle yanlış olur. Gelmesi muhtemeldir, zira bu zamana kadar olmaz dediğimizin olduğu ve kesinlikle olur dediğimiz şeylerin olmadığına çokça tanık olduk. Özellikle son 27 günde yaşananlar esnasında bu virüsün hızla yayımla istatistiğini de göz önünde bulundurduğumuz...
  31. Byilmaz91

2020 Yılından Beklentileriniz Nelerdir?

İlk ayın son haftasından bildiriyorum. Lütfen daha güzel bir yıl olsun, bu kadar üzüntü hepimiz için çok fazla.
  32. Byilmaz91

Kobe Byrant Hayatını Kaybetti

Öncelikli olarak bir basketbolcu olarak ne kadar üzüldüğümü anlatamam, ne desem boş. Onun dışında iki şey hakkında konuşacağım; Bunlardan 1.'si, 2012 yılında atmış olduğu tweet'in sebebi şu; Kobe, her yere helikopteri ile giden biriydi gerek antrenmanlara gerekse de maçlara kendi özel...
  33. Byilmaz91

"Kanal İstanbul" ne olur?

İnsanlar, neden hiçbir bilgisi olmadıkları konularda "bilgin" rolüne bürünürler ki? Kanal İstanbul projesinin ne olduğunu, ne gibi ölçülemeyecek zararlara sebebiyet vereceğini, kimlerin cebini doldurup, kimlerin cebini boşaltacağını bilmeden inşallah olur maşallah olur gibi saçma sapan yorumlar...
  34. Byilmaz91

Fitness'ın etkisi olur mu ?

Dostum öncelikli olarak Spor ile her şeyi yapabilirsin. Kilo alıp verebilir, gelişim dönemlerini doğru bir şekilde değerlendirerek geçirebilir, ve en önemlisi sağlıklı bir hayata sahip olabilirsin. Merak ettiğin her şeyi özelden sorabilirsin, seve seve yardımcı olurum. 5-6 Ayda düzenli...
  35. Byilmaz91

Binali Yıldırım - Sie Liegt in Meinen Armen

Biz Pringles Seviyok :D
  36. Byilmaz91

Coca-Cola'nın fiyatı artmış!

Vücuda gram faydası yok, cebinize zarar. İçmeye gerek de yoktu zaten, iyi olmuş veya kötü olmuş diyemeyeceğim. İçmek isteyen 7TL verecek artık yapacak bir şey yok.
  37. Byilmaz91

Anayasa Mahkemesi'nin Wikipedia'ya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Statlarda yapılan kutlamaların yasakları kaldırılıyor, Wikipedia geri geliyor, galiba ülkede güzel şeyler olmaya başlıyor umarım böyle gider.
  38. Byilmaz91

Hangi Dövüş Sanatı

Sokak, dövüş stillerinin ve taktiklerin işe yaramadığı bir yerdir. Kendi dövüş stilini oluşturman ve kendini koruman gerekir, kimse senin hangi savaş sanatıyla uğraştığını umursamaz. Bir söz vardır, silah çeksem ne yapabilirsin diye. Bu söz çok bilinçsizce olmasına rağmen doğrudur.
  39. Byilmaz91

Doping Kullanmak İstiyorum

Gerek yok kullanmana, dikkat dağınıklığı genelde uykusuzluk, fazla uyku gibi dengesiz faktörlerin uygulanması/ yaşanması sonucu oluşuyor. Ancak istersen şu yazıya bir göz at; Dikkat Dağınıklığı
  40. Byilmaz91

Hangi Sosyal Medya Platformlarını Kullanıyorsunuz?

WhatsApp, Pinterest, Instagram, Facebook, Twitter,
  41. Byilmaz91

SDN Forum Hediye Çekilişi #1

Katılıyorum.
  42. Byilmaz91

Bilgisayarım Windows 10 kaldırır mı?

Maalesef, SSD konusunda bir fikrim yok.
  43. Byilmaz91

Bilgisayarım Windows 10 kaldırır mı?

SSD yoksa geçmenizi tavsiye etmem, zira Windwos 8.1'de bile SSD olmadan birçok sorun baş gösterebiliyor.
  44. Byilmaz91

Hoşlandığım kıza nasıl açılırım

Kazanırsın veya öğrenirsin, hayat böyle işliyor. Daha bir kaç saat önce bir kıza yazdım, bir kaç saat konuştuk, belki de bundan sonra bir daha konuşmayacağız. Bu işler böyledir, ne olursa olsun içinde kalmazın, söyle bir şeyler.
  45. Byilmaz91

KOPYA ÇEKMEK, sizce kopya çekmek ihtiyaç mı, günah mı? Kopya çekmeyen var mı ?

Sınavlarda çekilen kopyada bana kalırsa haram helal olayı olmaz. Çünkü eğitim sistemi sizin öğrenip öğrenmediğinizi umursamaz. eğitim sistemine göre eğer sınavdan yüksek not alırsanız zekisin demektir.
  46. Byilmaz91

ülkemizde üretilen ürünler neden yurtdışına ucuz da ülkemizde pahalı ?

Zaten dediğimiz gibi olsaydı böyle haberler yapılmasına ve tartışmamıza dahi gerek kalmadı dostum. Yapacak bir şey yok,
  47. Byilmaz91

"Kanal İstanbul" ne olur?

Ne tarih bilen, ne siyaset ve yönetim bilen, ne de bu projenin geçmişi ve geleceği konusunda nelere mal olacağını bilen insanların, bilmediği konular hakkında yorum yapıp destek vermesi ne kadar saçma değil mi? Keşke birazcık tarih okusanız, keşke bir ansiklopediyi açıp sayfalarını...
  48. Byilmaz91

ülkemizde üretilen ürünler neden yurtdışına ucuz da ülkemizde pahalı ?

Çok basit açıklaması var, yaranmaya çalışıyoruz. Aynı küçük bir çocuk gibi ortama bizden farklı biri geldiği zaman kendimizi yüceltmeye, övünmeye çalışıyoruz. Başkalarının gözüne girmek için benliğimizden fedakarlık yapıyoruz. Başkalarına ucuz mal satıp gözlerine gireceğiz diye, vatandaşımızı...
  49. Byilmaz91

Hükümetin israfları hakkında ne düşünüyorsunuz ?

1577456264
  50. Byilmaz91

Yerli Otonun Sonu Ne Olur Anketi

Yerli üretim bir arabanın 200.000TL'den satışa çıkması ve direk lüks içerisinde bulunma çabamız bence yanlıştır. Öyle ki insanlar 100.000 TL'yi zar zor bularak araba almaya çalışırken, her kademeden insana değil de sadece durumu iyi olan insanlara pazarlamak için yüksek fiyatlı şaşalı...
  51. Byilmaz91

Dersleri Çok Fazla Kafaya Takma

Aslında kafaya takmamak veya kafadan atmak bana kalırsa yanlış, çünkü eğer bir şeyi hedef olarak belirliyorsak kesinlikle kafamızı doldurmalı, bizi meşgul edip düşündürmelidir. Zira alttan almak ve her seferinde kafaya takmamak rahat olmak gibi durumların sonu her zaman iyi olmuyor, Sakıp...
  52. Byilmaz91

Kısa Boy

Ergenlik dönemi de dahil insan bedeni için her dönemde maksimum gelişim doğru beslenme ve spor yaparak elde edilir. Bu yaşlarda iken sporla ilgilenmemek ve doğru beslenmeye özen göstermemek, yağlı ve görüntüsü kötü olan en çokta sağlıksız olduğu için size zarar verecek olan bir vücuda sahip...
  53. Byilmaz91

Siz hangi partiyi tutuyorsunuz?

O kadar kötü bir durumdayız ki, ne AKP ne MHP ne CHP, hiçbirinden bir yarar gelmez bu ülkeye. AKP'ye oy veren vatandaşlarımız, oylarını aslında AKP'yi değil, Recep Tayyip Erdoğan' sevdikleri için AKP'ye veriyorlar. CHP'ye oy veren vatandaşlarımız ise oylarını Kemal Kılıçdaroğlu'na değil...
  54. Byilmaz91

Teknoloji yararlı mıdır? zararlı mı?

Teknoloji; insanların görüş ve ideolojileri paralelliğinde kullanıldığı zaman, görüş, ideoloji ve fikirlere bağlı olarak zararlı veya yararlı olarak değişkenlik gösterir. Teknolojiye zararlı diye bakmak ve reddetmek, eski çağlarda kalan yenilik kapalılığı zihniyetinin 21. Yüzyıl modelidir...
  55. Byilmaz91

İsrail oğulları, Yahudilik ve Siyonizm...

Solculuk ve Sağcılık, bunlar insanlar tarafından kendi ideolojilerini benimsemeyen diğer insanları gruplaştırma ve başkalaştırmaya yönelik çalışmalar sonucu ortaya konmuş kavramlardır. Solcu olan bir insan vatan milliyetçisi olamaz diye bir şey yoktur. Sağcılık, solculuktan dolayı ülkelerde...
  56. Byilmaz91

Ne dinliyorsunuz?

57. Byilmaz91

SDN Forum Hangi Müzik Grubunu Dinliyor?

Mor ve Ötesi, Duman, Gripin, Seksendört, MFÖ, Manga; Bunların hepsi her birimizin lise ve ergenlik çağlarında arada bir uzaklara dalıp giderken dinleyip hiç olmayacak kısımlarına anlam verdiğimiz şarkıları besteleyen müzik gruplarıdır. Ayrılmazlar.
  58. Byilmaz91

'220 Bin Dolar Teklif Ettiler, Kabul Etmedim'

Reklam zeka işidir, bu çocuk kendini reklam ettirip gündemde kaldıkça daha çok rağbet göreceğini biliyor. Geçen sefer de aynı muhabbeti yaptı bu eleman.
  59. Byilmaz91

Ortaokul Tutanak

Ortaokul dönemlerimde yediğim naneler yüzünden bırak tutanağı sözleşme imzaladığım bile oldu. En az 5-6 tutanağım vardı, 2 den fazla sözleşmem vardı. Bayağı haylaz bir çocuktum, rahat duramazdım. Ancak merak etme, ortaokul da öğretmenlerle konuşmasını bildiğin sürece arkanı sağlama alırsın...
  60. Byilmaz91

Hangi seriyi önerirsiniz?

The Elder Scrolls deneyebilirsin. Morrowind'den başlayıp Skyrim'e doğru devam et. Skyrim'de zaten rahat iki yıllık save dosyan olur :D Şaka bir yana; TES, Mafia, Fallout gibi serileri deneyebilirsin.
  61. Byilmaz91

Size Göre En İyi Hikayeli Oyun veya Oyun Serisi ?

Mafia 2'nin hikayesi beni etkiledi, keza san andreas ve vice city'de de çok etkilendim. Ancak bu zamana kadar TESV Skyrim'den aldığım zevki başka hiç bir oyundan alamadım.
  62. Byilmaz91

telefon suya maruz kaldı

O zaman istersen biraz para biriktirme yoluna girmek gerekiyor, ömrünü doldurma yolunu yarılamıştır o telefon.
  63. Byilmaz91

En Sevdiğiniz Dizi ?

:D
  64. Byilmaz91

En Sevdiğiniz Dizi ?

Bu zamana kadar gördüğüm gelmiş geçmiş (Benim için, linç yemek istemiyorum ;)) dizi Banshee'dir. 1575104039
  65. Byilmaz91

telefon suya maruz kaldı

Ekranlar çok kolay hasar görebiliyor, su ile alakalı bir durum olmamasına rağmen benim telefon da çalışıyordu ancak zamanla ekran iyice gitmeye başladı dokunmatik zamanla işlemiyordu vs vs bir sürü sıkıntı. En sonunda ekran kendini kapattı, isterseniz ailenize bildirin ve bir servise götürün, ne...
  66. Byilmaz91

İthalatçı garantisi olan üründe sorun çıkması

Senin konuna burada iyice değinmişler, detaylı olarak anlatımı var bakabilirsin. İthalatçı ve Distribütör Garantisi Arasındaki Fark Nedir?
  67. Byilmaz91

Bmw'den Elon Musk'a İnce Ayar :)

Bu zamana kadar araba firmalarının arasındaki dahiyane reklamlar ve birbirlerine verdikleri ayarlara hayranım. Ancak bana kalırsa en güzeli ektedir;
  68. Byilmaz91

dünyanın en iyi üniversiteleri ve türkiyenin yeri

Yüzlerce üniversitemiz olmasına rağmen, o üniversitelerde eğitim verecek yüzlerce doçent ve profesör eğitemediğimiz için sıralamamız düşük.
  69. Byilmaz91

obezitede ve kadına şiddet oranında avrupa birincisiyiz

Ben Müslüman spor yapamaz demedim. İki ayrı cümle arada nokta var dostum dikkatli bak lütfen :) Hocalarla falan alakası yok bunun. Birinci cümleyi kadına şiddete karşı söyledim. "Bir de müslümanız diyerek kendimizle övünürüz. " Bunun devamıdır. "Obezite ancak sporla ve doğru beslenme ile...
  70. Byilmaz91

obezitede ve kadına şiddet oranında avrupa birincisiyiz

Ne güzel bir haber değil mi?(!) 1. olup olmadığımızdan emin değilim ama ilk üçe gireriz. Bir de müslümanız diyerek kendimizle övünürüz. Obezite ancak sporla ve doğru beslenme ile düzeltilebilir, kadına şiddet için ise hayvan terbiyeciliği şarttır. Bu varlıklara hayvan bile demeye içim elvermiyor...
  71. Byilmaz91

SDN'de Kendinizi Nasıl Tanımlarsınız?

Bende tam olarak çözmüş değilim.
  72. Byilmaz91

arkadaşssız kaldım

Unutma dostum, tek olmak; çakal sürüsü ile beraber olmaktan iyidir. Herkesin anlatmadığı anıları vardır, ancak emin ol sen kafanı kaldırıp insanları umursamadığın sürece sadece kendini harap edersin. Mesela arkadaş bulmak olmamalı, sen kendini bulmalısın. Nesin? Ne için çabalıyorsun, bunlara...
  73. Byilmaz91

Vergiler Nereye Gidiyor ?

:cool:Nereye gidecek, gideceği yer belli. Ama artık sormamız gereken şey, nerede toplanıyor değil, nerede harcanıyor olmalı. Yanlış hatırlamıyorsam deprem vergisi toplanmıştı neyse ben şuraya bir ek bırakayım izleyin.
  74. Byilmaz91

Sevgiliyle alakalı

Bana kalırsa evlilik muhabbeti bizim toplumumuzun saçma yargılarından doğmuş bir zincir. İnsanlar yeterli olgunluğa geldiği zaman kendilerine, fikirlerine, hür iradelerine, topluma, duygu ve düşüncelerine, vatanlarına, ailelerine zarar vermedikleri sürece her eylemi gerçekleştirebilirler. Ancak...
  75. Byilmaz91

İş bulma

Dostum bana soracak olursan, en değerli sermaye bilgidir. Her şeyden üstündür, zira Bruce Lee'nin bir sözü var "Bin hareketi bir defa çalışandan değil de, bir hareketi bin defa çalışandan korkarım." Diye, yani bence çok fazla dil öğreneyim diye düşünme, bir iki tane üzerinde profesyonel olmaya...
  76. Byilmaz91

40 milyon $ bütçeli Osmanlı Karşıtı Arap dizisi

Para kimdeyse, pazara o hakim olur. Bizim buradan oturup konuştuklarımız hiçbir işe yaramaz, biz de okumalı, gelişmeli, geliştirmeli, üretmeliyiz. Ekonomimizi güçlendirmeli gerek diplomatik, gerek ticari anlamda söz sahibi olmalı bunların çenesini başarımızla kapatmalıyız. Ancak öyle bu...
  77. Byilmaz91

PlayStation 3

Ben bir çanta sipariş ettim, 15 gün oldu neredeyse, vergi de var, 7 TL vergi ödedim gümrük için. Bakalım daha neler çıkacak.
  78. Byilmaz91

Chp nin ülkeyi iyi yönetebileceğini düşünüyor musunuz?

Şöyle ki şu dönemde parti tutmak yapabilecek olduğumuz en cahil faaliyettir bence. Neredeyse 18 yıldır iktidarda olduğu için İktidarın değişmesini muhalefet de bir o kadar "muhalefet parti" konumunda. Bazı şeylerin değişmesi gerek, sadece iktidar değil, Tüm "Koltuk severlerin" yer değiştirmesi...
  79. Byilmaz91

Makine Kodu Öğrenmem İçin Ne Gerekiyor?

Şöyle ki makine dili 1'ler ve 0'lardır. Biz, yazılım dillerini kullanarak kod satırları yazarız. Derleyiciler ise bu satırları alır ve 1,0'lara dönüşütürür. Kendi başına makine dilini öğrenmek çok zor olmasının yanı sıra kafa karıştırıcıdır. Yani şu var ki zaten derleyiciler bizim yazdığımız...
  80. Byilmaz91

En sevdiğiniz oyun ne?

TES V: Skyrim üstüne tanımam, bir de modları eklediğimizde var ya üff)
  81. Byilmaz91

İsrafmı değilmi : eski sağlık müdürlüğü müşavirliği bebek mevlidinin görüntüsü

Bu zamana kadar çok mevlidler gördüm, çok imamlar, çok insanlar, cenazeler, kutlamalar. Şimdi şöyle bir bakalım bu mevlid bebek için değil mi? Bebek mevlidi, o zaman bizim sormamız gereken soru bir dua için nedendir bu kadar pırlanta? Nedendir bu kadar altın? Bu kadın çıkıp giyiminin üstüne...
  82. Byilmaz91

Bu Mercedes'in modeli ne?

Mercedes- Benz S550 veya S350'de olabilir, emin değilim ancak kesinlikle S serisinden.
  83. Byilmaz91

Sizce en iyi bilim kurgu filmi hangisi ?

World War Z, Marvel yapımları, Star Wars serisi, bunlar olmadan olan bir bilim kurgu kategorisi düşünemiyorum.
  84. Byilmaz91

Soru En son hangi filmi izlediniz?

Legend(2015 / Tom Hardy)
  85. Byilmaz91

Ne dinliyorsunuz?

(MuratAbiGF'den duyduğum beri dinlemekteyim.)
  86. Byilmaz91

En İyi Film Replikleri

"Herkes fahişedir Grace, yalnızca kendimizin farklı kısımlarını satarız." - Peaky Blinders(Dizi)
  87. Byilmaz91

Arkadaşımla aram bozuldu

Dostum sizin yaşınızda bunlar normal, ergenliğe yeni yeni giriyor yeni yeni olgunlaşmaya başlıyorsunuz. Daha çok tadacaksınız bu illeti, hele ki ileride dişi sinek için bile satanlar olacak, zamanla gerçek dostlarını anlıyorsun.
  88. Byilmaz91

Satılık Uplay Hesapları

Herkese iyi akşamlar öncelikle, elimde 3 Adet satılık Uplay Hesabı mevcuttur; -Hesaplar kimseye ait değildir, tamamen alım-satım için kullanılan hesaplardır ve daha önceden hiç kimseye devredilmemiş, satılmamıştır. Sıfır hesaplardır. -Hesaplarla beraber E-mailler'i de devredilecek ve...
  89. Byilmaz91

Hükümet Tamamen Düşmüştür

Bu olayın farkına varmak bu güne kaldıysa bizim böyle suçlara mahkum kalmamız hepimize müstahak.
  90. Byilmaz91

8 Gb Ram, Görünürde 6 Kullanılabilir 3,98 GB Hatası

Selam dostlar, bilgisayarımda 2x4 olmak üzere 8 GB DDR3 Ram bulunmakta, dualkit olduğu için frekansları vs. tüm özellikleri birdir. Ancak şöyle bir sorun var ki bilgisayarımda takılı olarak 6 GB ram görüyor ki bu imkansız, ve bunlar arasından kullanılabilir olarak 3,98 GB gözüküyor. Cpu-z ile...
  91. Byilmaz91

eyy imamoğlu sen kimsin ya ?

Koskoca hükumet, işi gücü bıraktı muhalif partiye gönderme yapıyor, belediye başkanlarıyla laf dalaşı yapıyor etrafta bulunan onlarca soruna rağmen tek önem arz eden şey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının temel atmama töreni, muhteşem bir siyasi güç kavgasındayız gerçekten.
  92. Byilmaz91

osmanlı'da okur yazar %50 den fazlaydı

Harf inkılabını küçümseyen sen, şu anda oturmuş klavyenin başına yok Osmanlıca şöyle iyi, harf inkılabı böyle kötü, yok şu böyle, şu şöyle diye bir şeyler söyleyip duruyorsun. Harf İnkılabını gerçekleştiren "Adam" 57 yıllık yaşama; 11 savaş 24 madalya 7 nişan 13 kitap 1 vatan bıraktı...
  93. Byilmaz91

Ölümlü dünya

Dünya ölümlü diye boş bir hayat geçirmeye gerek yok, yarını göremiyorsak, öngörebileceğimiz bir yarın hazırlamak ve hedeflerimize doğru emin adımlarla yürümek, her birimizin asıl görevidir.
  94. Byilmaz91

Soru basit para bir Dinmidir? yoksa Din bir paramıdır

Saçma sapan bir algı. Paraya karşı alınan cephe tamamen bizim cahilliğimizi ve ilimsizliğimizi açıklar. 21. Yüzyıl dünyasında tüm ticaretler ve tüm işler para ile yürürken dini para olarak görmek veya parayı sahneden atıp para yokmuş gibi davranmak çok saçma bir yargıdır ve tamamen...
  95. Byilmaz91

ülkede fakir varmı?

O dönemde yani 2002 yılında ki asgeri ücret aynen şöyleydi. 01.01.2002 - 30.06.2002 7.400.025 222.000.750 6.290.025 188.700.750 01.07.2002 - 31.12.2002 8.362.500 250.875.000 7.107.000 213.210.000 Dediği rakamlara bakınca görüyoruz ki yumurtanın tanesi 0,65 kuruşa falan denk geliyor. (O...
  96. Byilmaz91

akp döneminde kaç fabrika açılmıştır ?

Mutlu olmak derken? Dostum pek kavrayamadın galiba neyi kastettiğimi, ayrıca kimin hangi şartlar altında nelerle uğraştığını bilemezsin. Kendimle de ülkemle de gurur duyuyorum yeteri kadar.
  97. Byilmaz91

Hayatınızda En Çok İstediğiniz Şey Nedir?

Vatanıma, milletime, hayırlı bir yazılım mühendisi olup kafamdaki projeleri hayata geçirebilmek için zaman, bu zaman içerisinde dinlenmeden vakit kaybetmeden çalışabilmek için irade, enerjimden ve irademden mahrum kalmamak ve elden ayaktan düşmeden çalışmaya devam edebilmek içinse sağlık isterdim.
  98. Byilmaz91

akp döneminde kaç fabrika açılmıştır ?

-169 Tane fabrika açıldı dostum. 2002'den bu yana, muhteşem rakam değil mi?
  99. Byilmaz91

Bakan Berat Albayrak: Her Hanenin Geliri 3 Kat Arttı

4'tür o, 3 olsa duramazsın. O değilde benim uçan arabayı nereye park ettim ben ya,
  100. Byilmaz91

Laptop Açılıyor ama Ekranda Görüntü Yok

Ramlerde bir sıkıntı olabilir mi? Tam bilmiyorum ancak ramlerde oluşan sıkıntılar da böyle sonuçlar doğurabiliyor,
  101. Byilmaz91

İnternet olmasına rağmen internete girmiyor

Pek bi fikrim yok bu konuda ancak internet sürücülerinin güncelliğini teğit edebilirsiniz. Belki onlarla alakalı bir sıkıntı olabilir.
  102. Byilmaz91

Hukuk ve Kodlama

Aslında bakarsanız tam şu seviyeye ulaşırsanız kesinlikle sizin için tam iyi olur falan denemez, zira sizin de dediğiniz gibi bu işin bir sonu yok tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı. O yüzden kendinizi şartlandırmamak en iyi sonucu verecektir, siz öğrenebildiğiniz kadar öğrenin. Unutmayın...
  103. Byilmaz91

Hukuk ve Kodlama

Bu herkesçe önem arz eden ve sıkça karşılaşılan bir soru "Nereden Başlayayım?" ve kesinlikle sorulması gereken bir soru. Öncelikle size şunu söylemek istiyorum, yapmanız gereken ilk şey kodlamanın ne olduğunu ve kavramlarını öğrenmektir, çünkü kodlama; yazılımcı kişilerin çalıştığı bir çok...
  104. Byilmaz91

En farklı Motivasyon Projesine Hazır Mısınız?

Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim, "Cregal" markasını sıfırdan inşa etmeye yönelik yapmış olduğum faaliyetler esnasında, markamın adı altında ilk olarak piyasaya sürdüğüm "Milyarder Girişimci" Projesini tanıtmak istiyorum sizlere; Temmuz 2019 itibari ile, girişimci, yatırımcı, yazılımcı ve...
  105. Byilmaz91

Yazılım Öğrenmenize Neler Engel Oluyor?

Ben bu konuda kendimden örnek verecek olursam en başlarda zorlandığım zaman direk bırakıyor ve oyun oynamaya başlıyordum, vereceğim tavsiye ise şu olacak. İnsanlar direk dillerin karmaşık yapısı arasında kendi kaybetmeden önce, ne istediklerini, neden istediklerini, nasıl yapacaklarını ve neden...
  106. Byilmaz91

Soru En son hangi filmi izlediniz?

Tom Hardy'nin başrol oynadığı "Efsane" puanım 10/10
  107. Byilmaz91

Kali Linux'ta kullanıcı adımı nasıl değiştiririm?

Rica ederim.
  108. Byilmaz91

Kali Linux'ta kullanıcı adımı nasıl değiştiririm?

Sağ üst menüde kullanıcı simgesi var, oradan değiştirebilirsin.
  109. Byilmaz91

visual studio hangi sürümü daha iyi

Ben profesyonel kullanıyorum, aralarında ne gibi farklılıklar var pek bilmiyorum ancak memnunum.
  110. Byilmaz91

Recep Tayyip ERDOĞAN (Biz Sevenleri İçin Konumuz Özeldir)

Ben de teşekkür ederim, ancak bu bir kapanış değildi.
  111. Byilmaz91

Size iyi günler beyefendi, sizinle yarışa girmeyeceğim. Benim kulvarım farklı, size kendi galaksinizde iyi eğlenceler diyorum. Bol bol eğlenin(!)
  112. Byilmaz91

Arkadaş ne meraklısın laf dalaşı yapmaya? Hiç mi anlamadın dediklerimi? Nereden çıktı da CHP savaşına yöneldin hemen, ne alakası var CHP partisinin karışıklığıyla bu olayın. Ayrıca senin oraya alıntısını yaptığın kişi Faik Tunay kimdir bilir misin? "Hoca Efendi(!)" dedikleri illet şahıs ile...
  113. Byilmaz91

Bizde Reis de bellidir, Lider de. boş boş muhabbetlere ve vasıfsız, gelecek vaat etmeyen sözlere itimada gerek yok. Siyasi bir kişiliği övmek için açılan bu konu sadece tartışma ortamı yaratır. Sizin görüşünüz, sizin içinizde kalsın, kimse kimsenin hangi partiyi desteklediğini veya hangi...
  114. Byilmaz91

Instagram'da Hilesiz Takipçi Kama

Rica ederim, her zaman.
  115. Byilmaz91

Kahvaltıdan önce mi sonra mı yürüyüş yapılmalı?

uyandıktan sonra vücuda herhangi bir yiyecek sokmadan sadece su ile yapılan antrenmanın bilimsel olarak sadece yağ yakımına odaklandığı kanıtlanmıştır. Vücut, öncelikle Alkol(Varsa) 1-Karbonhidrat 2-Protein 3-Yağ sıralamasını kullanarak kendine enerji üretir, alkol sıralamanın başında olmasının...
  116. Byilmaz91

Instagram'da Hilesiz Takipçi Kama

Doğru Hashtag kullanımı, doğru profil yönetimi, takipçiler ile refah ve samimiyet ortamı oluşturma karşındaki kişilere değer verme, başka büyük sayfalar ile iletişim ev iş birliği içerisinde olmak ve yakın çevrenizde, sosyal medya üzerinde reklamlarda bulunmak sayfanızı büyütmeye yönelik başlıca...
  117. Byilmaz91

Tost Makinesinde Bile Çalışacak Oyunlar

Age of Empires, Gta San Andreas, Gta Vice City, TES: Morrowind, Oblivion(Belki), Bunun yanında Saints Row 2 olabilir.
  118. Byilmaz91

Protein Tozu hakkında yorumlarınızı paylaşın!

Gene bir herkesin bildiği ve herkesin bilgin olduğu, hayatında 3 yılını bu işe vermeden hemen ben bitnesscıyım diye takılan tiplerin muvaffak olmadan yaptığı boşlar.... Dostum kendimi anlatmayacağım, özetle resmi sporcuyum ve 3 dalda spor yapıyorum ki çocukluğumdan bu yana gerek acemi gerek...
  119. Byilmaz91

Lisede okulu bırakmam gerekiyor

Okuyun kesinlikle, ailevi sorununuzun ne olduğunu ve sizin için ne ifade ettiğini kesinlikle anlamamız imkansız çünkü yaşamadığımız şeylerin tavsiyesini vermek yapılabilecek en büyük saygısızlık ve tutarsızlıktır bana kalırsa. Eğer biraz daha imkanınız varsa lütfen okuyun, okuyan, üreten...
  120. Byilmaz91

YouTube'a benzer site kurmak

Dailymotion, Vidmoly ve daha birçok farklı proje gerçekleştirilmeye çalışıldı, ancak pazarda hakim olan kişi YouTube, bana kalırsa yapılmış bir şeyi tekrar denemekten ziyade özgün bir proje bulmak daha mantıklı olur. Veya YouTube gibi birçok farklı kategoriyi barındırmak yerine Twitch'in yaptığı...
  121. Byilmaz91

Playstation ? Pc?

Eğer sadece oyun oynayıp film izleyecek eğlenceli bir şeyler arıyorum diyorsan playstation tercihindir. Ancak aynı zamanda iş amaçlı kullanmak istiyorum ve birçok farklı şey yapıyorum diyorsan kesinlikle bilgisayar diyorum. Yani kullanım kategorisine göre değişir tabi ki ancak, oyun...
  122. Byilmaz91

Ücretsiz Video düzenleme yazılımı?

İnternet üzerinde crackli olarak bulabileceğiniz Camtasia Studio var, kesinlikle tavsiye ederim uzun süreler boyunca kullandım. Onun dışında windows movie maker'da tavsiye edebilirim.
  123. Byilmaz91

En pahali ve en iyi hepsi bir arada bilgisayar

En pahalı olan her zaman en iyisi değildir, değişik kullanım kategorilerine göre değişik stratejiler belirlenerek kendi dalları arasında iyi olarak adlandırılan sistemler ortaya çıkar.
  124. Byilmaz91

Cinsellik , Şap (erkeklerle alakalı)

Her gün mastürbasyon yapmak sadece testosteron azalmasına sebebiyet verir. Kısacası sana bir yararı dokunmaz, bunu direk cinsel isteksizliğe bağlamamak gerek zira böyle düşündüğün için vücudun mutluluk hormonunda dengesizlikler oluşturuyor ve kafan içerisinde sorunlu olduğunu düşünüyorsun bu da...
  125. Byilmaz91

SDN Forum Üyelerinin Instagram Hesapları

Değişik projeler başlattığım ve blog olarak kullandığım resmi instagram hesabımdır; https://instagram.com/milyardergirisimci/ ;)
  126. Byilmaz91

Başkasının yanında çalışmak kölelik degilmi ?

Başkasının yanında çalışmak kölelik değildir. Sevmediğin bir işte başkasının yanında çalışmak köleliktir. Başkalarının hayallerini gerçekleştirip onları zenginleştirmeyi amaçlayarak haftada 40 saat çalışmak köleliktir. "Çalışmak" Kölelik değildir. Eğer kendi hedeflerin için haftada 80 saat...
  127. Byilmaz91

Antreman Programımda Anlamadığım Yer

Evet, genelde başlangıç seviyesinde 30 saniye - 60 saniye aralıklar ile tempo değiştirmeyi önerirler, ancak eğer yeteri kadar geliştiğini düşünüyorsan bu süreyi biraz daha arttırıp 2 dakika hızlı 3 dakika yavaş gibi aralıklar ile sürdürebilirsin.
  128. Byilmaz91

Antreman Programımda Anlamadığım Yer

İdman yaptığın günler içerisinde mesela 3 gün idman yapıyorsan 3 günün sonunda da Hit kardiyo yapacaksın, Antrenmandan sonra yapılan 30 dakikalık kardiyo hem su atımını hem de metabolizmayı hızlandırır.
  129. Byilmaz91

Suriyeliler Parti mi Kuruyor?

Suriyeliler, benim görüşümde göçmenlikten çıkmış ve Türk Milletinin birliğini tehdit eden bir azınlık haline gelmiştir. Acilen gönderilmeleri söz konusudur ki, ne vatandaşlık verilmesi ne de yurt dışında 250.000TL karşılığında TC vatandaşlığının satılması, teklif dahi edilemez. Fazla siyasete...
  130. Byilmaz91

Sizce antreman programı mı değiştirmeli miyim?

Hadi kolay gelsin bakalım, emin olun kendinizin araştırıp başarması daha iyidir.
  131. Byilmaz91

Sizce antreman programı mı değiştirmeli miyim?

Şu olaya ayarım arkadaş, hocalar tutuyor bir programı 100 farklı kişiye veriyorlar. Bu programı arat salonlarda, aynısından on tane daha bulursun. Dostum eğer paket almayı düşünüyorsan Shredded Brothers iyidir, sağlamdır. Ancak tabi ki bir süre araştırma yaparsan, hem paran cebinde kalır hem de...
  132. Byilmaz91

Ne dinliyorsunuz?

133. Byilmaz91

17 Yaşından sonra boy uzar mı

Dostum dediğim gibi, ancak onların ağırlık kaldırma dediği muhabbet halter. halter kaldırmak kemikleri zorlar, kısa kalma sıkıntın olabilir. Ancak sen powerlift yapmayacaksın. Sen Bodybuilding yapacaksın. Bunlar farklı kavramlar. Bunlara dikkat edersen yeteri kadar uzarsın.
  134. Byilmaz91

Nostaljik Parça Paylaşımı

135. Byilmaz91

Geceye Bir Şarkı Bırak

136. Byilmaz91

17 Yaşından sonra boy uzar mı

Yok işte 20 den sonra uzamaz vs. vs. Bunları çok duyacaksın dostum. Ancak vücut gelişimini asla tamamlamaz. Vücut'ta MSS bulunduğu sürece her zaman yeni faaliyetler gerçekleşir. O yüzden istediğin yaştan sonra bile vücudunu dinç tutabilirsin. Ancak boy uzamaya gelirsek şu andan itibaren Spora...
  137. Byilmaz91

Nedir bu oyun bağımlılığı, kölelik olmuş!

Manyağım ben, Psikopatım. 1.5 Sene boyunca Elder Scrolls V: Skyrim oynadım. Sildim, daha sonra 7 aylık bir save daha oynadım. Toplamda 2 Seneyi geçmiştir oynamışlığım. Deliyim ben, günde 5 doz almazsam rahat uyuyamıyorum :) ;):D
  138. Byilmaz91

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Lakabım Barbie, Tüm arkadaşlarım bana o şekilde hitap eder ve artık benimle özdeşleşmiş bir lakap. O yüzden;
  139. Byilmaz91

Yeni Site

Dostum Domain den bahsediyor arkadaşımız. Selam Dostum! GoDaddy, Hostinger. Bu ikisine güvenebilirsiniz. Uzun süredir piyasada olan şirketler.
  140. Byilmaz91

1yıllığına internet bağlantım olmayacak.Bu süre için sıkmayacak oyun-oyunlar önerisi

Hop Hop Hop derim ben :) Dostum şimdi gidiyorsun, başlıyorsun TESV: Skyrim'e :) İndiriyorsun modları, yüklüyorsun yamaları başlıyorsun oynamaya. Herkes bilir ki bu oyunun ana hikayesi 2 günde bitirilebilir. Amma ve Amma oyundaki ana hikaye en son görmek isteyeceğin şey olacak. Sen dinle beni...
  141. Byilmaz91

Termal Macun Önerisi

Cooler Master'a kesinlikle güvenebilirsin. Sıkıntı çıkmaz.
  142. Byilmaz91

Termal Macun Önerisi

Htk-002 var, 20 Lira civarında.
  143. Byilmaz91

Termal Macun Önerisi

Cooler Master deneyebilirsiniz.
  144. Byilmaz91

En güzel, en yaratıcı, en ilginç tv reklamları

Hiç şüphesiz;
  145. Byilmaz91

Oyunlarda ekran sorunu

Ekran kartında donanımsal hatalar olabilir. Yavaştan ömrü kısalıyor bilginize.
  146. Byilmaz91

Dizüstü bilgisayarımın içini açmaya karar verdim.

Temizlik yapın, toz birikmesi ısı problemine, ısı problemi ise performans düşüşüne etki eder. Temizlik yaptıktan sonra performansınız yükselebilir.
  147. Byilmaz91

Tarayıcımda ki garip virüs !

Tarayıcını silip yeniden yüklemeyi dene dostum. Veya tarayıcına uzantı ekleyen bir virüs olabileceği hipotezi ile bilgisayarında AdwCleaner / Combofix ile bir tarama gerçekleştir bakalım, neler çıkacak.
  148. Byilmaz91

Oyunlarda ekran sorunu

Peki kısa bir süre içerisinde herhangi bir büyük güncelleme, BIOS Update vs. gerçekleştirdin mi? Yani durduk yere böyle olur mu onu anlamamız gerekiyor. Eğer hiç bir büyük işlem falan yapmadıysan mutlaka bir şey olmuştur. Durduk yere böyle olacağını zannetmiyorum.
  149. Byilmaz91

Oyuna girince ekran karmasaligi(gel bir bak dusunceni yaz lutfen)

Oyunlarda ekran sorunu(lutfen yardim edin) Dostum eski konundan devam et lütfen. Tekrar bir konu açmana gerek yok, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır. Forum Kuralları bkz: 1- Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol...
  150. Byilmaz91

Oyunlarda ekran sorunu

Sadece bazı oyunlarda mı böyle oluyor? Aynı oyunlarda daha önce böyle sorunlar yaşadınız mı? Daha önce hiç oynamadığınız veya oynarken hiçbir sıkıntı rastlamadığınız bir oyunda dener misiniz?
  151. Byilmaz91

Oyunlarda ekran sorunu

Ekran kartı sürücülerin güncel mi dostum? Bu biraz donanımsal olabilir sadece yazılımsal olarak düşünmemeliyiz. Daha önce ekran kartınla ilgili bir sorun yaşadın mı?
  152. Byilmaz91

Oyunlarda ekran sorunu

Dostum hiç bir resim yok, aşağıda resim var demişsin ama belki bir sıkıntı olmuş olabilir tekrar yükler misin?
  153. Byilmaz91

Uzun Yolculuk için Oyun

Şöyle ki Strateji tarzı oyunlar oynayabilirsin. Mesela Age of Empires olabilir, sıkılmayacağını düşünüyorum, sistemin rahatlıkla kaldırabilir diye düşünüyorum.
  154. Byilmaz91

Sağlıksız Olan Şeyler Neden Lezzetli?

Şöyle ki; Sağlıksız yiyeceklerin bir çoğu içerisinde değişik tatlandırıcılar bulunduruyor. En basitinden Hamburger. Bu Burgerlerin içerisinde bulunan köfte, marul, peynir vs. her ne kadar az zararlı olsa da asıl iş hamburger ekmeğinde bitiyor. Zira normal yediğimiz ekmekler bile tatlandırılmış...
  155. Byilmaz91

Dizüstü bilgisayarımın içini açmaya karar verdim.

Dostum leptop temizlemek o kadar zor bir şey değil, en kolay şekilde buyur; Kolay gelsin.
  156. Byilmaz91

Geceye Bir Şarkı Bırak

157. Byilmaz91

Bilgisayarım kasıyor

Düzenli olarak yapılması gerekenler; *Bilgisayarınızın sürücülerini güncel tutun. *Bilgisayarınızı 2 Haftada bir defa AdwCleaner, Ayda 1 defa ise Combofix ile temizleyin. *Sağlam bir Antivirüs programı edinin. İsteğe bağlı olarak; Avast, MSE, Kaspersky vs... *Kullandığınız tarayıcının geçmişini...
  158. Byilmaz91

İnsan cidden 25 yaşında ölürmü?

Jack Ma, Muhammad Ali gibi insanlar, tek seferde kazanan insanlar olmadılar asla. Muhammad Ali Şampiyon olduktan sonra Vietnam savaşına gitmediği için "Vatan Haini" ilan edildi, ve şampiyonluğu elinden alındı. Bruce Lee'ye hastalığın var artık yürüyemezsin bile dedikleri zaman o daha fazla...
  159. Byilmaz91

İninal Kart

Dostum bu saatte açmasın bir zahmet, bekle yarın ararsın. Bu kadar kasacak bir şey yok.
  160. Byilmaz91

İninal Kart

Spam Klasörüne baktınız mı? Bazen spam olarak işaretlenebiliyor. Olmadı farklı bir numara ile bir hesap açabilirsiniz.
  161. Byilmaz91

Geceye Bir Şarkı Bırak

162. Byilmaz91

İninal Kart

Hesap aktif değil çünkü kullandığın e-posta'dan doğrulama yapmadın. E-Posta'na gelen mailleri kontrol et, aktivasyon mailini onayladıktan sonra hesabın aktif olacaktır.
  163. Byilmaz91

Bir uygulamayı silmeden devre dışı bırakmam mümkün mü

Uygulamayı sil? sonra yükle. Zaten telefon numaran kayıtlı olduğu için hesabın duruyor, tekrar indirince kullanabilirsin tekrardan.
  164. Byilmaz91

Kaliteli Bir Powerbank Markası Önerir Misiniz?

Anker veya Xiomi derim ben.
  165. Byilmaz91

İninal Kart İle Microsoft Store Üzerinden Oyun Alabiliyormuyum

İninal Kart; MasterCard ve Visa Antlaşması bulunan bir ön ödemeli karttır. MasterCard ve Visa geçen her yerde işlem yapabilirsiniz. Bkz; ininal
  166. Byilmaz91

bir kafa ,bi yumruk,sokakların sesi

Sokakların sesi bir yana, Ringlerde uçan bir arıdan bahsedeceğim sizlere;
  167. Byilmaz91

Hızlı kilo alma önerileri?

Yağ olarak kilo almaktansa kas kütlesi olarak hacimsel büyümeyi tercih ederim. Bu yaşlarda düzensiz besinler ile 4-5 kilo almak oldukça kolay, ancak o kilolar sana gerek günlük, gerek okul hayatında problemler yaratabilir. O yüzden öğünlerini iyi ayarlar ve düzenli aralıklar ile egzersizler...
  168. Byilmaz91

Sürekli Mavi Ekran Hatası

Eski ekran kartı için yüklediğin driverlar ile OnBoard ekran kartının driverları çakışıyodur. Bu gibi durumlarda böyle sonuçlara varmak muhtemel. Eski ekran kartınız için yüklediğiniz driverları kaldırarak, OnBoard ekran kartının driverlarını güncelleyin. Büyük ihtimalle çözüme ulaşacaksınız.
  169. Byilmaz91

İnstagram takipci sayim takiplerim gozukmuyor

Sizde oluşan bir hata sanırsam, zira ben buradan sizin profilinize göz attım bir sıkıntı gözükmüyor. 34 Takipçiniz ve 84 Takibiniz var. Öncelikli olarak hesabınızdan çıkış yapın. Telefonunuzdan Instagram'ın önbelleğini temizleyin, ve telefonu yeniden başlatın. Instagram'a giriş yapın ve tekrar...
  170. Byilmaz91

Sözlük Projemiz Açıldı! Desteklerinizi bekliyorum

Güzel bir proje, umarım yardımımız dokunur. Ancak kullanıcı adlarında rakam kullanamıyoruz galiba?
  171. Byilmaz91

Hikaye Oyunu Önerisi

Zaten onlar özel ayarları değil de oyunlar da direk Varsayılan ayarlara göre değerlendiriyor, o yüzden nadiren de olsa hata çıkması olası.
  172. Byilmaz91

Hikaye Oyunu Önerisi

İnternetten testlere bakabilirsin, düşük ayarlarda Just Cause 2'yi oynayacağından şüphem yok.
  173. Byilmaz91

2 Kişi İçin Oyun Önerisi

Just Cause 2 var, multiplayer oynanabiliyor ancak CO-OP var mıdır, emin değilim. Oyun 2,29 TL gibi bir fiyata satılıyor şu an. Ayrıca Saints Row The Third deneyebilirsiniz, 4.50 TL civarında satılan bir oyun şu anda, bir çok kişi tarafından sevilen bir oyun serisidir kendileri. Tam anlamıyla...
  174. Byilmaz91

Öneri Oyun

Selam, evet gayet güzel bir sistem olmuş. dostum istediğin her oyunun kasıp kasmayacağını öğrenmek için bkz; EA Games - System Requirement Checking Tool sitesini kullanabilirsin. Ayrıca eğer RPG seviyorsan kesinlikle Elder Scrolls serisine başla derim, özellikle morrowind, oblivion ve Skyrim...
  175. Byilmaz91

fps ölçen bir program var mı ?

MSI Afterburner dene, fps dışında GPU, CPU ve Ram kullanımı gibi bir çok değeri görme şansın da var.
  176. Byilmaz91

Hikaye Oyunu Önerisi

Kesinlikse Saints Row The Third derim ben, zira saints row serisi aksiyon seven ve hikaye isteyen oyuncular için güzel. Tam anlamıyla story odaklı olmasa da cidden denenmesi gereken seriler arasındadır derim ben. Tabi ki Just Cause serisine de bakabilirsin.
  177. Byilmaz91

NBA 2K19 Oynayabilir Miyim?

Rica ederim kardeşim.
  178. Byilmaz91

Yıldız Puanları değil, sana bir sayfa açar ve Medium, Low, High ve çözünürlük performanslarını sunar, sitenin ek sayfalar açması için izin ver veya engelle yazısı çıkacaktır sağ üstte onu engeller isen site sonuçları gösteremez. @Emre Yağız
  179. Byilmaz91

1. Olarak o siteyi kaç yıldır kullanırım, verdiği sonuçlar kesinlikle doğrudur. Denedim onayladım. 2. Olarak keşke direk yargılamadan biraz baksaydın, sadece NBA 2k15 olduğunu düşünmezdin, bak dostum hepsi burada var.
  180. Byilmaz91

Dostum, buradan sormak yerine (bkz;EA Games - System Requirement Checking Tool ) sitesine giderek oradan sistem bilgilerini girip, istediğin oyunu seçersen, sana hangi ayarlarda oynayabileceğini öngören bir varsayım oluşturacaktır.
  181. Byilmaz91

Babama bilgisayar aldıramıyorum

Şöyle ki eminim ki baban şöyle düşünüyordur, sen bilgisayar almak istediğin için babanın gözüne girmek istiyorsun. Böylelikle daha çok derslerine odaklanıyorsun. En azından baban böyle düşünüyor diyebiliriz, tabi ki bir varsayım. O yüzden direk gidip babana bunun sebebini sorarsan, ciddi bir...
  182. Byilmaz91

Geceye Bir Şarkı Bırak

183. Byilmaz91

Mezuna kalıcam ama ne yapmama gerektiğini bilemiyorum yardımcı olabilir misniz ?

Ne demek, rica ederim. Umarım siz de istediğiniz yeri kazanırsınız :)
  184. Byilmaz91

En sevdiğiniz Anlamlı Sözler

"It's impossible to beat someone who never gives up" Yani; "Asla pes etmeyen birini yenmek imkansızdır."
  185. Byilmaz91

en rezalet bulduğunuz telefon modelleri nelerdir ?

Kesinlike Turkcell T50, o zamana bir daha dönsem neden aldığıma hayret ederim doğrusu. Hiç bir işe yaramayan bir telefon.
  186. Byilmaz91

Mezuna kalıcam ama ne yapmama gerektiğini bilemiyorum yardımcı olabilir misniz ?

Selam Dostum, daha önce hiç üniversite sınavına girmediğimden dolayı biraz boş opsiyonları sana anlatmaya çalıştığımı düşünebilirsin o yüzden kusura bakma, Bu sene üniversite sınavına gireceğim (#YKS 2020) Uzun zamandır ders çalışmaktayım ki notlarım bir hayli iyidir, TYT ve AYT ye çalışmalar...
  187. Byilmaz91

Bilgisayar bilgimi geliştirmek istiyorum neler yapmalıyım.

Şöyle açıklamalıyım ki, donanımların kendi içlerinde ki uyumluluğunu falan öğrensen zaten yeterlidir. Bunlardan sonra ise yavaştan yazılıma geçmek istersen geçersin, olmadı daha da derine ineceğim dersen biraz elektrik öğrenirsin, sana donanımda büyük yarar sağlar.
  188. Byilmaz91

Bilgisayar bilgimi geliştirmek istiyorum neler yapmalıyım.

Öncelikli olarak öğrenmek istediğin şeyleri belirlemen gerekiyor, o yüzden direk yazılım dillerine giriş yapma. Öncelikli olarak donanım mı öğreneceksin yoksa yazılım mı onu bir belirle, eksiklerini öğren. Öğrenmen gereken şeylerin listesini çıkar, bu listeye odaklı çalışma yap ve öncelik...
  189. Byilmaz91

bu pc de nasıl performans artırabilrim?

Masaüstü olsa o.c yapabilme imkanın olabilirdi ancak laptoplarda bu pek de mümkün değil dostum, Ancak halen umutsuzluğa kapılma, zira hiç bir şey imkansız değildir. O.c yapamasan bile performans arttırmak için yapabileceğin bazı şeyler mevcut; *Bilgisayarın mutlaka dengeli sıcaklıkta olsun...
  190. Byilmaz91

Bunu nerden bulabilirim?

Merhabalar, gösterdiğiniz kablo standart bir vga kablosudur. Herhangi bir teknolojik aletler satan mağazadan bulabilirsiniz, ancak adileri ne kadar ucuz olsa da görüntüde sıkıntılar çıkartabiliyor ve dalgalanmalara sebebiyet verebiliyor. Teknosa, Vatan gibi bilinen yerlerden 5,6 TL fark ile...
  191. Byilmaz91

Nokia 7 plus hakkında soru

Dostum eğer şu anlık bir sorun yok ise servise yollamaya gerek yoktur, ancak bir süre daha beklemek bizi en sağlıklı sonuca ulaştırır, 3 gün içerisinde telefonuna dikkat et, şarja taktığında kendini yeniden başlatıyor mu, telefonunla ilgilenirken ekran siyah olup geri geliyor mu, dokunmatiği...
  192. Byilmaz91

300 TL Gaming Klavye + Mouse

Rampage KB-R74 Gökkuşağı Aydınlatmalı USB Gaming Q Multimedia Klavye - Vatan Bilgisayar Bu Klavye cidden güzel ve kullanımı rahat bir donanım olarak öngörülüyor, everest'in KB serisinden bir çok klavye kullandım ancak bu biraz daha iyi olabilir, tuşlarında ayrı yeten kullanımı kolaylaştırmak...
  193. Byilmaz91

Nasıl izlenme kazanabilirim?

Şöyle ki mesela sana bir Instagram sayfası üzerinden örnek vereyim; Diyelim "Oyunmodları" adında bir Instagram sayfası var. (Temsilidir.) Bu konuda senin takipçilerin de oyun modlarına alakalı, ve bu kategoriye ilgi duyan kitleden oluşacaktır. O yüzden sen bu insanlara Oyun Modları kategorisi...
  194. Byilmaz91

Oyuncu pc toplamak istiyorum ama

Arkadaşımız haklı, bazı siyasi nedenlerden dolayı Dolar ve Euro daha fazla yükselebilir, o yüzden kısa süre içerisinde toplamanız en mantıklısı. Ancak kış zamanlarında tekrardan 5 civarlarında düşme imkanı da var, ancak eğer imkanınız var ise kışın dolar alıp önümüzdeki yaz Dolar ile sistem...
  195. Byilmaz91

Oyun Geliştiriciler İçin Akademi

Bir çok arkadaşımıza yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir proje, umarım herkes için hayırlısı olur.
  196. Byilmaz91

Bu sisteme hangi Windows gider?

Şu anlık Windows 7 düşünebilirsin, 8.1 şu an sistemine ağır gelebilir, ancak eğer ileride olur da bilgisayarını yükseltme kararı alır isen kesinlikle Windows 10 tercih et çünkü yeni nesil ses teknolojileri ve yeni nesil DirectX teknolojilerini destekleyen tek işletim sistemi Windows 10.
  197. Byilmaz91

güzel bir ekran kartım olmasına rağmen düşük fps alıyorum

Ekran kartı Ve ses kartı güncellemeleri için her türlü Driverlar Driver Booster ile yüklenebilir, aksi takdirde bu işi bilmeyen biri driver ekleyip kaldırmaya çalışırsa ( El ile ) Bazı Sistem hatalarına sebebiyet verebilir.
  198. Byilmaz91

Bayanlar, Beyler

Dostum Direk Konuya gir olayını Boşver, Facebook'dan ekle ve mantıklı düşün Kız nasıl biri egolu mu neleri sever neleri sevmez, Biraz mantıksal ve biraz 007 James Bond'luk yaparsan bu işi her türlü halledersin, benden bir örnek; Bir hoşlandığım kız Bir sanatçıyı çok seviyordu o sanatçının fan...
  199. Byilmaz91

Hopörlörüm çalışmıyor

Dediklerimi denediniz mi ??
  200. Byilmaz91

Mause bir kere çıkarıp taktıktan sonra çalışmıyor.

Dostum O zaman Yapman Gereken yeni bir mouse alıp onunla tekrar bilgisayarda denemek eğer o çalışıyorsa demek ki şu zaman kullandığınız fare'de sorun var .
  201. Byilmaz91

Byilmaz91 Kimdir ?

Herkese Merhaba Arkadaşlar, Uzun zamandır Takipte Olduğum SDN Web Sitesinin forumuna yeni kayıt olmuş bulunmaktayım, Peki ben Kimim ?; Ben Byilmaz91 yani beni çoğu web sitede ve oyun sunucusunda böyle bilirler, benim hakkımda detaylı bilgi için profilimde metin var bu tanışma kaynaşma konusu...
  202. Byilmaz91

Tam Demek İstediğinizi anlamadım ? Mouse'u çıkarınca zaten Mouse çalışmaz,
  203. Byilmaz91

Pekala Donanım Da bir sıkıntı var mı ? Belki bir hasar veya darbe almış olabilir Mouse'u başka bir bilgisayarda deneyin lütfen.
  204. Byilmaz91

Ramlarle ilgili sorunum var bi yardımcı olurmusunuz

O Zaman Bir Teknik Servise Götürmekte fayda var, herkesin dediğine Akıl Koymayın, Siz bir bilene götürün yine de derim ben.
  205. Byilmaz91

Yeni Windows'a mı geçiş yaptınız ? geçtiğiniz Windows'da bir donanım hatası bulunuyor mu ? Eğer geçtiğiniz Windows orijinal değil ve Bir hata barındırıyorsa tekrardan format ile yeni ve orijinal bir İşletim sistemine geçmenizi tavsiye ederim.
  206. Byilmaz91

Isınma sorunu

*Termal Macunu Değişimi Yapabilirsiniz *Arkaplanda çalışan gereksiz uygulamaları kapatarak sisteme bindirilen yükü hafifletebilirsiniz. *Oyun Oynarken veya herhangi bir işle uğraşırken arka planda çok fazla uygulama bulundurmayın. *Bilgisayarın Yerini değiştirebilir veya bilgisayarın bulunduğu...
  207. Byilmaz91

Steam'deki oyunların kısayolunu oluşturma

Deneyebilirsiniz; Steam Oyunları İçin Masaüstü Kısayol Simgesi Oluşturma
  208. Byilmaz91

güzel bir ekran kartım olmasına rağmen düşük fps alıyorum

*Ekran kartın Nvidia İse Geforce Experience ekran kartı indirerek Güncellemeleri yaparak FpS artırabilirsin. *Driver Booster ile Driverlarını güncelleyebilirsin.
  209. Byilmaz91

Yazılım, kodlama ile ilgili kitap önerisi

Selam Dostum Uzun Süredir Yazılımla Uğraşıyorum ve Bu Konuda Bir Bilgim var, Eğer sıfırdan öğrenmek istersen Bunun İçin Kitap yerine İnternette bir çok kayna var mesela youtube'da öğrenmek istediğin dili yazıp öğrenebilirsin ancak illaha da kitaptan öğrencem diyorsan; Yazılıma Yeni...
  210. Byilmaz91

Şöyle bir video var açmak için herhalde bu yolu izleyerek kapatabilrsiniz diye düşünüyorum benim de pek bilgim yok malesef. Bir alıntı olarak Ram testi; " Mavi ekran hatalarının en çok karşılaşılan sorunlarından biri RAM (Random Access Memory – Rastgele Erişilebilir Bellek) kaynaklı...
  211. Byilmaz91

Hopörlörüm çalışmıyor

Merhabalar; Öncelikli Olarak Her bilgisayarın Ses denetleyicis Realtek olmayabilir, bunu aldığınız bilgisayarın yardım kitapçığından veya anakarta bakarak öğrenebilirsiniz. Yapmanız Gerekenler; *Driver Booster ile bir güncelleme uygulayın. *Hoparlörünüz de Fiziki olarak bir sorun olup...
  212. Byilmaz91

Ne dinliyorsunuz?

213. Byilmaz91

CCleaner ile sistem bakımı, temizleme ve optimizasyonu [Rehber]

Elinize sağlık, CCleaner güzel bir Yazılımdır, Eğer isteyen olursa Bilgisayarıma Virüs bulaştı ne yapmam gerekir vs; ADW cleaner 'da deneyebilirsiniz, ciddi anlamda Güzel bir destek sağlıyor kendisi de.
  214. Byilmaz91

NVIDIA Yeni Sürücülerle Performansı Yavaşlatıyor

Kesinlikle katılıyorum, Artık performansları düştü, zaten yeni şeyler çıktıkça para kazanmak için eskileri bir çöp gibi sağa sola atıp saçma sapan güncellemeler yayınlıyorlar ve görüntü kaliteleri düşüyor performansları yazılımlarla düşürülüyor. yapacak bir şey yok.
  215. Byilmaz91

Formatla uğraşmadan, Mouse'un marka ve modelini belirtebilir misiniz ? Ancak bundan önce; *Driver Booster ile Bir güncelleme yapın bakalım bir güncelleme gelmiş olabilir, *Mouse'a bir bakın dıştan bir darbe almış mı ? *taktığınız usb portunu değiştirin ve farklı bir porta takın. *Olmadı...
  216. Byilmaz91

Merhabalar, Donanım Konusunda Pek Bilgim Olmadığından sana şöyle bir Çözüm önereceğim; Öncelikli Olarak Ramleri Çıkarıp tekrar tak ve öyle çalıştır bilgisayarı bakalım düzelecek mi Olmadı, bir Aldığın yerle iletişime geç teknik servise sor ama direk format falan gibi işlerle uğraşma çünkü bir...