Arama sonuçlarınız

1. T

Yardım Windows 11 klavyedeki bazı tuşları çalışmıyor

Merhaba 2-3 gündür windows bazı klavye tuşlarını geç algılıyor bir çok ayarı denedim ancak çözülmedi daha önce bu durumu yaşayan var mı ? yardımcı olabilir mi ? Daha önce denediğim ayarlar Windows Filtre ayarı denedim. Aygıt yöneticisinden aygıtı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Aygıt...
  2. T

Yardım C-panel wordpress yolunu bulamıyor

Merhahabar , Cpanel üzerinden wordpress kurulumu yaptım ancak internet sitem google aramalarında çıkmıyor cpanel'e baktığım zaman böyle bir hata gördüm nasıl çözülür bir fikri olan var mı ? Yolu nasıl bulamadığını anlamış değilim incelediğim zaman bir sıkıntı göremiyorum Teşekkürler
  3. T

Öneri Hangi Sağlayıcıyı seçmeliyim

Öncelikle merhaba şimdi bu başlık ile açılmış binlerce konu var farkındayım sorum aynı aslında hangi firma daha iyi hizmet verir Turk.net , Millenicom , Netspeed gibi internet sitelerinden yaptığım altyapı sorgularında ortalama 61 MBPS internet sağlayabiliyorlar Tt tarafından bir sorgu çektim...
  4. T

Yardım Flutter Ön Plan (Foreground) Bildirimi Nasıl Gönderilir

Yardımın için çok teşekkür ederim
  5. T

Yardım Flutter Ön Plan (Foreground) Bildirimi Nasıl Gönderilir

Merhaba Flutter ile nasıl bir ön plan bildirimi göndereceğim konusunda bir şey elde edemedim biraz örneklere baktım ama bir sonuç elde edemedim daha önce yapabilen var ise yardımcı olabilir mi ? Yardımlarınız İçin Teşekkürler
  6. T

Kotlin Firebase'den fragment'a veri çekmemiyorum

Sıkıntı yok hatayı düzelttim Fragment bir aktivite olmadığı için requareContext() vermem yeterli oldu
  7. T

Bilgisayarımın Temperli Camı Kırıldı

Evet o postu bende görmüştüm o posttan yola çıkarak mail gönderdim sağolsunlar gönderdiler
  8. T

Konu açmamın üzerinden ne kadar bir süre geçti bilmiyorum ama para vermedin temin etmeyi başardım bunun için corsair ile iletişime geçtim farklı bir cam takabilir miyim vs diye onlar da seri numarası ve fatura bilgisi istediler daha sonrada temperli camı gönderebileceklerini adres bilgisi...
  9. T

Normalde bana da güvenilir gelmemişti ancak biraz araştırınca bu siteden alışveriş yapanlar memnun olduklarını dile getirmişlerdi
  10. T

Merhaba Corsair Spec Delta RGB kasa sahibiyim bugün kasamın içerisini temizleyecektim ancak temperli cam elimde dağıldı nereden tekrar alabilirim https://www.qp.com.tr/corsair-carbide-spec-delta-rgb-temperli-cam-yan-panel qp.com üzerinde satılıyor ancak ne kadar güvenilir bir fikrim yok...
  11. T

Ets 2 Menüde Lag Giriyor

Merhaba ETS 2 son güncellemelerinden sonra oyuna girmek istedim ancak oyunu başlatırken aşırı laglı başlatıyor oyun içerisinde tır falan sürerken problem yok ama menüye gelince aşırı laglanıyor biraz araştırdım ama bir sonuç elde edemedim yardımcı olabilir misiniz
  12. T

Udemy Troy Ile Ödeme Problemi

(Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlış yere açtıysam özür dilerim) Udemy üzerinden kurs alacağım troy kartım var ödeme yöntemi olarakta troy belirtilmiş ancak kart numarasını girdiğimde "Lütfen kart numaranızı tekrar kontrol edin." şeklinde uyarı alıyorum daha önceden ödeme yapabilen var...
  13. T

Çalınan İnstagram Hesabı Problemi

Daha yeni 1-2 saat oluyor
  14. T

Çalınan İnstagram Hesabı Problemi

Bir problemim var arkadaşımın bir instagram hesabı ele geçirilmiş e-posta ve ya cep telefonu numarası vs de girmemiş girse en azından bir şeyler yapabilir miydim bakacaktım ancak elimden bir şey gelmiyor Sizin önereceğiniz bir yöntem var mı ? Ne tür adımlar izlemeliyiz ?
  15. T

Troy Ödemeli Kartları Yurt Dışı Sitelerinde Nasıl Kullanırım ?

(Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlış yere açtıysam özür dilerim) Merhaba SDN forum bir sorum olacaktı google play geliştici hesabı alacağım ancak kartım troy ödeme sistemini destekliyor ve google vb şirketler troy ödeme sistemini henüz desteklemiyorlar diye biliyorum farklı bir yolu...
  16. T

Hangi ryzen işlemci serisi min 3200 mhz ram istiyordu

Başlıkta soru belli hangi Ryzen serisi minimum 3200 Mhz ram istiyor idi yada benim mi bir yanlışım var yanlışım var ise düzeltir misiniz açıkçası biraz kafam karıştı :)
  17. T

Kotlin Json Verisi Çekemiyorum

Merhaba kotlin ile kodladığım bir haber uygulamam var bir de döviz bilgisi olsun diye eklemek istedim şimdi sorum şu : https://finans.truncgil.com/v2/today.json verileri buradan çekeceğim sorun şurada başlıyor şimdi dikkat edecek olursanız {"Update_Date":"2021-02-23 20:30:02"...
  18. T

Visual Studio Kurarken Msi.Resources Hatası Alıyorum

Visual Studio 2019 kurarken böyle bir hata alıyorum halen daha çözemedim doslayarı silip denedim , güvenlik duvarını devredışı bıraktım farklı bir çözüm yolu denedim ancak yine de olmadı bu hatayı alan arkadaşlar hata'nın çözümünü nedir yardımcı olursanız teşekkür ederim Hata Kodu : (...
  19. T

Galaxy Note 4 Orijinal Batarya Lazım

https://www.samsung.biz.tr/urun/4517-samsung-galaxy-note-4-eb-bn910bbe-orijinal-batarya.html Bu siteden alan bir kaç kişi memnun olduklarını söylemişlerdi sonrasında değişim talep ederseniz de yardımcı oluyorlarmış diye eklemişleri
  20. T

Cpanel Phpmyadmin php üzerinden veri tabanı nasıl oluştabilirim

Merhaba başlık biraz karışık gelmiş olabilir ancak bir sorum olacaktı Ufak bir eklenti kodluyorum php programlama dili ile cpanel üzerinden phpmyadmin bilgilerine de sahibim ancak php ile neden ise kullanıcının girdiği bilgilere göre veri tabanı oluşturamıyorum bilgilerim doğru olduğu hale...
  21. T

Şarj adaptörü önerisi?

Benimde şarj cihazım bozulmuştu belirttiğim siteden marka modeline uygun satın almıştım ilk seferinde yanlış watt değerinde şarj aleti göndermişlerdi sonrasında doğru ürünü gönderdiler şuan gayet memnunum kullandığım şarj aletinden https://www.misepeti.com/kat/65-mi-sarj
  22. T

Amd Freesync Nasıl Açılır ?

Ekran sekmesinde FreeSync ayarını göremiyorum Adaptive Sync adında bir ayar görüyorum
  23. T

Amd Freesync Nasıl Açılır ?

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum Yakın zaman içerisinde yeni bir monitör aldım Monitör ayarından freesync yi aktif ettim ama readon programında freesync ayarını bulamadım yada ayar var ismi mi değiştirildi ? Yardımlarınız İçin Teşekkürler
  24. T

Php post edince değer artmıyor

Merhaba basit bir site yapıyorum ve butona tıklayınca değeri 1 arttırması lazım ama post edince değeri tekrardan 0 atıyor ve post edince değer 1 oluyor bunu nasıl çözebiliriz İsteğim post edince sayfayı yenilesin ama değere 0 ataması yapmadan değeri 1.2.3.4 şeklinde arttırsın Bir de php...
  25. T

Trello Boards idlerini ve list idleri nasıl alınır ? (PHP)

Merhaba trello için basit bir power up yapmaya çalışıyorum Ancak bir problemim var trello php için nasıl list idlerini alacağını belirtmiş ama kullandığım zaman (400) hata kodunu alıyorum yardımcı olabilecek var ise teşekkür ederim
  26. T

Firebase Cloud Firestore veri silme (Kotlin)

Merhaba firebase cloud firestore veri tabanı kullanıyorum bir favoriler kısmım var kullanıcı sevdiği bir veriyi ekleyecek şimdi recylerview kullanıyorum ve custom recyler view'ım var birde adapter sınıfım db.collection("favorihaberler").addSnapshotListener(MetadataChanges.INCLUDE) {...
  27. T

Google Drive'da Klasör Nasıl Oluşturabilirim(Javascript)

Merhaba Konuyu Doğru yere mi açtım mı bilmiyorum Şimdi sıkıntım şu js kullandığım web sitemde dosya oluştur dediğim zaman google drive'da klasör oluşturacak ancak problem şurada dosya oluştur dediğim zaman 401 hata kodunu alıyorum biraz araştırmama rağmen çözümünü bulamadım Kod Yapım : <form...
  28. T

Curl Değerlerini Nasıl Çekebilirim ?

Merhaba developer.twitch vs gibi sitelerden curl değerleri var kafamda bir problem var bu değerleri nasıl çekmem gerekiyor çektikten sonra nasıl bir yol izlemeliyim önereceğiniz bir video , kaynak vs varmı ? birde gelen verileri gösteriyorlar örnek vereyim kısaca kullanıcın hesap ismini almak...
  29. T

java

Kütüphaneye eklenen yeni eklentiler vardır yada bir kütüphane değişiklik te yapılmış olabilir oracle sitesinde gelen yenilikleri vs yazacaktır
  30. T

Android studio eski bir sürüme nasıl dönebilirim

Tamamdır Düzelttim Yardımın İçin Teşekkür Ederim Sana Zahmet Oldu Ama
  31. T

Kotlin evet
  32. T

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi android studio plugin güncellemesi vardı yaptım ama layout kısmında tasarım yapacağım zaman android:background="" gibi xml kodları çıkmıyor yada bir textview tanımlayacağım zaman width ve height xml kodlarını hazır olarak getirmiyor bunu nasıl...
  33. T

Json dosyasını çekemiyorum (Java kullananlar'da bakabilir)

Merhaba android uygulamam için basit bir korona virüs tablosu yapmak istiyorum toplam vaka vs gösterecek json dosyası buldum ancak veriyi bir türlü çekemiyorum okhttp3 kullandım yapamadım veriyi çekebileceğim farklı kütüphaneler'de varmı örnek video vs Yardımınız İçin Teşekkürler
  34. T

Kotlin Firebase'den fragment'a veri çekmemiyorum

Merhaba sdn başlıkta da belirttiğim gibi veri çekmeye çalışıyorum reyclerview'a ama hata alıyorum val layoutManager = LinearLayoutManager(requireActivity()) reyclerView.layoutManager = layoutManager adapter = ReyclerView(Baslik, Aciklama, Fotograf) reyclerView.adapter = adapter bu kod satırı...
  35. T

Windows 10 wifi açılmıyor

Laptop değil
  36. T

Windows 10 wifi açılmıyor

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi Windows ta Wifi açılmıyor aygıt yöneticisi olsun çoğu önerilen ayarı denedim ancak olmadı siz neler önerebilirsiniz Yardımınız için teşekkürler
  37. T

Kotlin json nasıl veri çekebilirim

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi bir web sitesinden nasıl veri çekebilirim neye göre yazdırabilirim ? örnek verecek olursam bir haber sitesini ele alalım haber sitesindeki haber başlığı açıklaması haberde kullanılan resim bu tarz verileri nasıl alabilirim ve aldıktan sonra nasıl...
  38. T

60fps alsam 165hz görüntü alabilirmiyim

Hz oranıyla fps oranı sabit yani şöyle ne kadar fps alırsan monitörde sana o kadar bir görüntü yenilemesi verecektir yani 60 fps alıyorsan 60 hz demektir bu
  39. T

Sqlite id ye göre veri çekme (Kotlin)

Merhaba sdn başlıkta da belirttiğim gibi basit bir uygulamam var ancak id ye göre girilen verileri gösteremiyorum kodlar : val intent = intent var id:Int = intent.getIntExtra("id",0) val database = this.openOrCreateDatabase("Hatira", MODE_PRIVATE,null) val cursor = database.rawQuery("SELECT...
  40. T

Monitör önerisi

Monitörü hangi amaç için kullanacaksanız ? iş için mi oyun için mi fotoğraf vs için mi
  41. T

Sqlite İle neler yapabilirim (Android Uyg.)

Merhaba sdn sakinleri başlıkta da belirttiğim gibi sqlite ile neler yapabilirim ne tür uygulamalar geliştirebilirim yardımcı olursanız sevinirim Yardımınız için teşekkürler iyi forumlar
  42. T

Hepsiburada iade sorunu

Yaklaşık 1 hafta önce hepsiburada üzerinden bir klavye almıştım ürün arızalı geldi iade talebi oluşturdum ürünü gönderdim ancak reddedildi yazısı ile karşılaştım ama çözüm merkezinde tekrar sorgulattığım zaman ürün iadesinin kabul edildiğini ve bana yeni bir klavye gönderildiğini gösteriyorlar...
  43. T

Kotlin Fragmenttaki yazılar aktivitede gözükmüyor

Merhaba sdn sakinleri kotlin ile basit bir program yazıyorum ancak bir problemim var Fragment aktivitem var aktivitemin içinde bir ListView var onItemClickListener ile listenin hangi elemanına tıklandığını dinledim asıl problemim şu Listeden bir elemana tıklandığında MainAktiviteye gidiyor...
  44. T

Google Hesap Bağlama Konusunda Yardım

Merhaba sdn sakinleri kotlin ile bir uygulama yapmak istiyorum fakat bu uygulama için google hesaplarını bağlamayı tercih ettim fakat bağlarsam ne gibi problemler ile karşılaşabilirim bağlarsam ne gibi sorumlulukları üzerime almış olurum bir problem çıkarsa sorumlusu google mı olur yoksa ben mi...
  45. T

Studio Animasyon Hakkında

Yazamıyorum :( 1596126596 Şöyle birşey denedim ancak işe yaramadı en sondaki yazı sadece animasyona sahip oldu TextView textViews; textViews = (TextView) findViewById(R.id.yazi1); textViews = (TextView) findViewById(R.id.yazi2); textViews = (TextView) findViewById(R.id.yazi3); textViews =...
  46. T

Studio Animasyon Hakkında

Android Studio da animasyonları bir döngü ile veremiyorum satırlar boyunca .setAnimation vermek biraz uğraştırıcı ve butonları Button button = new Button şeklinde fln tanımlayamıyorum birkaç yöntem denesem de olmadı Yardımınız için Teşekkürler
  47. T

Android Studio Layoutlar Konusunda Yardım

Merhaba sdn sakinleri android studio üzerinden layoutlara bir döngü ile yüksekliği ve genişligi eşit bir buton eklemek istiyorum ama xml de tek tek yapmak yerine kod yazarak birkaç tane eklemek istiyorum fakat herhangi bir kaynak bulamadım Yardımınız İçin Teşekkürler
  48. T

Android uygulamada ikonlar gözükmüyor

Merhaba sdn sakinleri basit te olsa bir Android uygulama yaptım fakat Android stüdio emülatörün de ikonlar gözüküyor ancak apk olarak telefonuma yüklediğimde gözükmüyor nasıl düzeltebilirim
  49. T

Android studio edittext sorunu

Merhaba SDN sakinleri sorunum şu edittext e hint özelliği verdiğimde ve edittext'e icon verdiğimde android stüdio emülatörün de gözüküyor telefona yükleyince gözükmüyor bu sorun nasıl çözebilirim
  50. T

Yks'ye Nasıl Çalışmalıyım (2021)

Merhaba SDN sakinleri 2021 yks için nasıl çalışmam gerekiyor halen daha düzenli bir planım,çalışma düzenim,nereden başlayacağım, hangi konulara çalışacağım,hangi test kitaplarını almalıyım bu konularda eksiklik yaşıyorum Şimdi 0'dan başlayacağım o yüzden sordum halen daha çare bulamadım. Bu...
  51. T

Windows 10 Yavaş Çalışıyor

Merhaba sdn sakinleri başlıkta da belirtmiş olduğum gibi windows 10 yavaş çalışıyor microsoft'un önermiş olduğu cmd kodlarını bile denedim ama bir gelişme olmadı donanım özelliklerini sıralayayım İşlemci : intel i3 4.nesil Ram : 8gb Ekran Kartı : İntel hd graphics Lenovo h50-50 masaüstü...
  52. T

Android Studio Emulatörde Uygulamam Açılmıyor

Merhaba SDN Forum Sakinler Başlıkta da Başlıkta da Belirttiğim Gibi Emulatörü Açınca Apk Dosyam"Çalışmayı Durdurdu" Hatası Veriyor Bunu Nasıl Çözebilirim. Yardımınız İçin Teşekkürler 1592160633 Tamamdır Problemi Çözdüm "Logcat" Sekmesinden Hata Veren Kodlara Baktım Ve Hatayı Düzelttiğim...
  53. T

Java localhost Bağlantısı Yapamıyorum

Düzeltme mysql connector ile xmpp üzerindeki mysql veri tabanına bağlanamıyorum izlediğim videodakiler libraries kısmına connector.jar dosyasını gönderiyor fakat bende libraries dosyası yok
  54. T

Java localhost Bağlantısı Yapamıyorum

Merhaba Sdn Forum Sakinleri xampp kullanıyorum fakat mysql bağlantısı yapamıyorum jdk 13 kütüphanesi kullanıyorum netbeans ortamında java kodluyorum Mysql-Connection.jar indirdim dosyayı bulamıyorum ayrıca (Veritabanı tanımlama fln bunlarda yeniyim o yüzden sıkıntımı anlatamamış olabilirim...
  55. T

Sizinde Başınıza Geliyor mu ?

Java ile birşey kodlamak istediğim zaman "Bu kod nasıl yazılıyordu ? " Dedikten sonra içimde bir karamsarlık ve o an uğraştığım işten vazgeçmek istiyorum sizinde başınıza geliyor mu geliyorsa nasıl adapte olabiliyorsunuz ?
  56. T

Modemimde 5 ghz nasıl aktif ederim

Merhaba türk telekomun veridi zyxel vmg3312-b10b model bir modem kullanıyorum fakat 5 ghz ayarı yapamadım kullanma kılavuzunda da ayar göremedim araşırdım bulamadım Yardımcı Olursanız Sevinirim
  57. T

Cilent Nasıl Yapılır(Minecraft vs)

Merhaba forum sakinleri bu konu hakkında biraz kafa yordum ama net bir cevaba ulaşamadım Cilent nasıl yapılıyor Örnek Verecek Olursam Minecraftaki serverların kendine özel cilentları var nasıl yapılabilir böyle bir cilent ne gerekli ? Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Kusuruma Bakmayın.
  58. T

Monitör Panel Konusu

Oyun İçin Bir Monitor Bakıyorum Ancak Kafam Şu Soru Takıldı "Va paneller yüksek gecikme oranı'na sahip olduğu için oyun için tercih edilemez." Ancak Biraz Baktığımda 1ms gecikme oranına Sahip Va Paneller Gördüm Sizce Almaya Değermi 1ms 144 hz va panelli bir monitör
  59. T

6 Gb Ram ile After Effects kullana bilirmiyim ?

After Effects Kullanıcısı Degilim fakat sistem gereksimlerini şöyle sıralayabiliriz Sistem Gereksinimleri İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10 (yalnızca 64 bit için) İşlemci: 64 bit destekli Çok Çekirdekli Intel Ram: 8 veya 16 gb bellek önerilir Sabit Disk boş alanı: 5 gb yada 10 gb...
  60. T

düşük fps alma sorunu

Ekran Kartı var ama apu yani işlemcinin harici ekran kartını kullanıyor sanırım.
  61. T

H55MXV Anakarta i3 530 takılır mı?

İntelin sitesinde işlemcin 1156 soket türüne sahip anakartın da 1156 soket türüne sahip takılabilir. https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/46472/intel-core-i3-530-processor-4m-cache-2-93-ghz.html
  62. T

Format Attım Hala Virüs Var

Windows defender ile tarama yap birde
  63. T

SDN Forum Çekilişi #3

Katılıyorum
  64. T

Nasıl programlama dilini öğrenirim?

Öneriler html ve css üzerine olacaktır yeni başlayanlar için html ve css başlangıç için gayet iyi ve kolaydır ama programlamada kod yazmaktan çok algoritma önemlidir
  65. T

Hangi Panel Uygun'dur

Oyun İçin Monitör alacağım fakat paneller biraz kafamı karıştırdı İps , va , tn var ve oyumu "Va" panelden yana kullanacağım sanırım tam emin de değilim sizler ne önerirsiniz ? Saygılarımla
  66. T

Bilgisayarım Açılmadı

Açılış Ekranın'da Firmanın Yazısı Logosu vs olur onu demek istedim.
  67. T

Bilgisayarım Açılmadı

Exper yazısı bilen mi gözükmüyor ?
  68. T

asp.net siteye yükleyemiyorum.

Somee'den aldığım ücretsiz aldıgım alana deneme amaçlı yaptığım asp.net dosyasını yüklemiyorum iis 10.0 403 forbitten hatasını veriyor Yardımcı Olursanız Sevinirim.
  69. T

Rx 570 Ekran Kartı Güncellemesi

Merhaba ShiftDelete Sakinleri Ekran Kartına Güncelleme Gelmiş Ancak Güncelleme Esnasında Windows Güvenlik Duvarı Hata Mesajı Veriyor Firma Tarafından Onaylanmamış vs. Sorun Bendemi Yoksa Amd'de mi ? Saygılarımla.
  70. T

Corsair Spec-Delta RGB

Bende Kullanıyorum Bana'da Kumanda Gelmedi Kontrolcüyü Söküp Rgb Led Kablosunu Anakartın Led_Cpu Soketine Taktım Yazılım Üzerinden Kontrol Ediyorum
  71. T

RGB Fusion sorunlu mu ?

Teşekkür ederim yardımcı oldugun için :)
  72. T

RGB Fusion sorunlu mu ?

App Center İndirdim Sorunsuz Çalıştı Birkaç Güncelleme Vardı Onu Kurdum Sorun Çıkmadı 1585904590 B450m S2h ta sadece 1 Sys_fan girişi gördüm ondada benim fanlarım takılı çoklayıcı ile ama rgb ile ilgili birşey göremedim
  73. T

RGB Fusion sorunlu mu ?

Yeni bir sürümü çıkmış yükleyip geri dönüş yapacağım
  74. T

RGB Fusion sorunlu mu ?

App center indirmiştim fakat windows şifresini girdikten sonra windows hata vermeye başladı
  75. T

RGB Fusion sorunlu mu ?

Spec Delta Kasam Var ve anakart modelim b450 s2h ama rgb fusion bu rgb fanları görmüyor biraz araştırma yaptım fakat bir sonuç elde edemedim. sorunu düzeltebilen var ise yardımcı olabilir mi ? Teşekkürler.
  76. T

Actionscript mermi

Merhaba as 3 te basit oyun yapıyorum fakat atılan mermi balon'a değince yok olmuyor fakat attığım ilk mermi balon'a değince yok oluyor yardımcı olursanız sevinirim
  77. T

Actionscript 3.0 uzay oyunu konusunda yardıma ihtiyacım var

Merhaba As 3.0 ile bir oyun yapmaya başladım fakat roketin hareketini yapamıyorum yardımcı olabilirmisiniz ? Teşekkürler.
  78. T

Modem Sorunu

Merhaba Dostlar bugün D-smarttan ekip geldi yeni kablo döşediler fakat internet halen daha yok modemde internet dsl baglantı ışıkları yanıyor fakat wi-fi ile baglanınca veya Lan baglantısı yapınca internet baglantısı yok gösteriyor her yolu denedim ama olmuyor sebebi sizce nedir 1579293641...
  79. T

Dış Hat ile Dsl Kablosu Baglanması

Merhaba TT kullanıcısıyım birkaç gün önce internet kesildi sorunun kablosal veya modemsel olacagını bildirdiler kablolara baktığımda ise dış hattan gelen kabloların rengi : Açık Mavi , Siyah , Kırmızı , Beyaz Dsl Kablosunun Rengi ise : Beyaz , Kırmızı Hangi Kablo Hangisine Bağlanacak
  80. T

HDMI to VGA dönüştürücü sorunu

Ekran çözünürlüğünden olabilir farkli bir monitörde dene
  81. T

Türk Telekom internet sorunu

Merhaba bundan 3-4 gün önce modemdeki dsl bağlantısı kesildi dsl bağlantısı sorunu modemde olabilir diyerekten farklı bir modemde denedim sonuç aynı türk Telekom müşterileri hizmetlerini aradığımızda 48 saat içinde ekip yollayacaklarını söylediler fakat 5 gün geçti ama halen gelmedi tekrar...
  82. T

Actionscript 3.0 yardıma ihtiyacım var

Java kullanılıyorsa işime çok yarar Java öğrenmeye çalışıyorum 2-3 aydır
  83. T

Actionscript 3.0 yardıma ihtiyacım var

Merhaba proje ödevim için actionscript 3.0 den oyun yapacağım fakat birkaç noktada takıldım karakter tasarımı karakter tasarımı için nasıl bir yol izlemeliyim ve programlama dilinde c# mi kullanılıyor Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim Yardımınız için teşekkür ederim
  84. T

Java kodlarını yazamamam

Java İlk Değil Daha Önceden C#, Html , Css İle Ugraştım 1574270525 Hergün Düzenli Olarak Udemy'den Egitimlerine Bakıyorum Yeni Konulara Bakıyorum Ve Tekrar Ediyorum Yetmedi Ayrı Sayfada Açıp Kendim Yazmaya Çalışıyorum.
  85. T

Java kodlarını yazamamam

Merhaba 3-4 aydır Java ile uğraşıyorum fakat şöyle bir sorunum var algoritma ile ilgili sorunlar yaşıyorum örneğin giriş programı yapıyorum ama yapacağım sırada başka bir sorun çıkıyor ve kafam karışıyor Birde bir iki ay önce öğrendiğim yeni kodları tekrar yazmak istediğimde yazamıyorum...
  86. T

7.1 Kulaklık Stereo kullanıyor

Merhaba arkadaşlar sn-rx5 7.1(USB) kullanıyorum Fakat oyunlarda 7.1 hissiyatı vermiyor Realtek HD audio da USB kulaklık algılıyor ama jak girişli kulaklık takılı ise ayar yapılabiliyor (Stero,7.1 vs ) Gigabayt b450 s2h anakart kullanıyorum Yardımınız için şimdiden teşekkürler
  87. T

Ssd

Yeni bilgisayar alacağım fakat SSD okuma yazma oranı düşük geldi bana birde siz yardımcı olabilirseniz mutlu olurum Alacağım SSD : Su650 128 GB 520 okuma 320 yazma Bütçem sınırlı olduğu için bunu tercih ettim Yardımınız için teşekkür ederim
  88. T

Ssd tercihi

200-250₺
  89. T

Ssd tercihi

Merhaba yeni bir ssd alacağım fakat okuma yazma hızı ile biraz sıkıntı yaşıyorum Önerilen okuma yazma hızı nedir? Yani 120 GB olan bir SSD 500/400 okuma yazma değeri yeter mi (M.2 SSD hariç)
  90. T

Monitör yardımı

Oyunlar İçin Alacak İsen 144Hz-200Hz ve tepki süresi değerlerine dikkat etmek lazım ve boyutu'da önemli bu konu'da daha fazla araştırma yapabilirsin :D
  91. T

Ram frekans desteği

Merhaba Dostlar Kafama Bir Soru Takıldı Şimdi 3200 Mhz ram destekliyor anakart fakat 3000 Mhz ram takanı gördüm. şimdi sorum şu 3200 mhz max. hız mı yani ? örneğin 2500 mhz ram'de takabilirmiyiz.
  92. T

İşlemci tercihi

X'e baktım diger işlemcilere göre daha performanslı önerin için teşekkür ederim :)
  93. T

İşlemci tercihi

Aklımda 16 gb bellek vardı ztn yani yeni oyunlar artık 8 gb falan oldu bende arka planda birkaç işlem yaptıgım için aklıma gelmedi degil ama anakart tercihi biraz karmaşık hani hangi anakartı neden seçmeliyim biraz anlatabilirmisiniz ?
  94. T

İşlemci tercihi

Merhaba yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum fiyatım sınırlı oldugu için (3.000-3.500TL arası) Ryzen 3 3200 işlemci tercih etmeyi düşünüyorum fakat aklımda birkaç tane soru daha takıldı Ryzen 3 3200G mi ? yoksa Ryzen 3 3200 mi? tercih etmeliyim (Oyun performansım nasıl olur ) Rx570 ile...
  95. T

Fan Konusun'da Yardıma İhtiyacım var

Selamun aleyküm beyler Nvdia Gt 730 ekran kartına sahibim ekran kartının fanı bozuldu fakat fanının tamir edilebilecegini fark ettim fakat yeni fan alırsam uyarmı uymazmı o kısmı karışık bana önerebileceginiz bi fan varmıdır ?