Arama sonuçlarınız

1. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone 12 alınır mı?

Üstteki yorumumu ben mi sildim? Öyle bir yetkim olduğunu sanmıyorum da. Basit bir tartışmadan bile ödünüz kopuyor kavga çıkacak diye. Sizin yüzünüzden bilgi tartışmasına giremez olduk her konuda aman durun aman şu aman bu diyorsunuz. 1713806195 3 ceza puanı az olmuş 30 ver egonu az daha tatmin...
  2. Sıradan Kullanıcı

Yorumunuz silinmeden hayırlı olsun diyelim :D Güle güle kullanın. Gayet iş gören bir telefon aldınız.
  3. Sıradan Kullanıcı

Haber Togg Nürburgring Pistinde Turladı

Kesinlikle izleyin derim. Gerçekten çok başarılı bir araç. Çok fazla araç kullanma şansım oldu, T10X de bunlardan bir tanesiydi kışın kullanmıştım, gerçekten sürüş dinamiği aşırı hoşuma gitmişti. Elektronik sistemler araca çok güzel entegre edilmiş. Onlarla beraber çalıştığında sürüş aşırı...
  4. Sıradan Kullanıcı

Haber Togg Nürburgring Pistinde Turladı

Sekizsilindir kanalının paylaştığı videoda, Togg T10X ile Türkiye'den yola çıkarak Almanya'ya varan ve Nürburgring pistinde turlayan Etem Sayın ve Emir Aşarı deneyimlerini videoda aktarmış. Görüntülere ve profesyonel yarışçı olan Emir Aşarı'nın yorumlarına göre aracı çok başarılı buldum. O...
  5. Sıradan Kullanıcı

Ne alaka? 14PM bile ön kamerada ışık azsa kumlanma yaşatıyor. Işık ön kameralar için her zaman şart telefonu gömmek için saçma argümanlara gerek yok. Arka kamera ise düşük ışıkta gayet başarılı. Tüm lensleri gece modunu da destekliyor daha ne yapsın telefon abim dur pozu da ben vereyim mi desin...
  6. Sıradan Kullanıcı

Profesyonel değilse kesinlikle yeterli. Normal anı yakalamak isteyen birisi telefonunu çıkartıp ayarsız fotoğraf çekse ve sosyal medyaya atsa üzmez o kadar da abartıya gerek yok. Selfie konusunda da yine ışık güzelse yeterli fotoğraflar çekiyor. 4 yıllık bir teknoloji bu dün çıkmadı. Ek olarak...
  7. Sıradan Kullanıcı

iPhone harici istemiyorsan alınır. 5G desteği, halen daha gücünü koruyan çipi, sosyal medya için son derece memnun eden kamerası ve günü çıkartan pili var. Eksiği olarak 120hz ekran ve çentiğinin büyük olması diyebiliriz. Bir üstteki mesaja katılıyorum şimdi 12 alıp bütçeniz artınca model...
  8. Sıradan Kullanıcı

Haber Galatasaray kulübünün, başarı sırrı vefasız olması mı?

Buna katılıyorum lakin kapatılmaması taraftarıyım. Galatasaray her ne kadar en başarılı branşı futbol da olsa ülke gündemine yön verecek bir STK aynı zamanda. Spor sadece başarı değil, birleştirici bir güç. Bu gücü başarı gelmiyor diye kısıtlamak bence yanlış olur.
  9. Sıradan Kullanıcı

Haber Galatasaray kulübünün, başarı sırrı vefasız olması mı?

Olması gereken bu zaten iyi olanı yapıyorlar. Fenerbahçede aidiyet diye STSL'de hiçbir takımda oynayamayacak adamı ilk 11 yazıyoruz. Sadece 2 sene önce derbide gol attı diye. (Miha Zajc) Bundan dolayı da sportif başarı maalesef gelmiyor. Fenerbahçenin maddi kazanç sağlaması Galatasarayın da...
  10. Sıradan Kullanıcı

Fenerbahçe Konferans Ligine Veda Etti.

Benim mesajı paylaştığım tarihte kamera görüntüleri mevcut değildi. Ek olarak şu anda da o olay hakkında sadece attığım yazıyı paylaştım alıntılama yapmak için. Cevap vermemenize sevindim. Çünkü cevap vermenizi ben de komik buluyorum çünkü ne desem mesajı farklı yere çekip algı yaratmaya...
  11. Sıradan Kullanıcı

Attığım açıklama buydu, bu mesajınızla multi olduğunuzu kabul ettiniz. @Alanur Erdemir lütfen kontrolleri sağlar mısınız multi olduğunu doğrulamış. Öyle bir şey demedin. Direkt olarak bana saldırıp yönetici etiketledin. 1. mesajınız, Yunan takımına destek veren Galatasaraylılara haksız...
  12. Sıradan Kullanıcı

Neden mesajları tek tek alıntılayıp benim mesajlarım üzerinden farklı algılar çıkartmaya çalışıyorsunuz? Burada ne demişim, eğer Fenerliler yaptıysa onlar da ayıp etmiştir dedim. Şu an burada verdiğim tepkinin aynısını o maç için konu açsaydınız orada da Fenerlilere verirdim. Madem konu açıp...
  13. Sıradan Kullanıcı

Siz multi hesap mısınız? Fenerbahçe taraftarı Galatasaraylı çocuklara saldırdı diye bir konu açılmıştı forumda yazım tarzınız çok benzer. O da konuda ilk önce ben objektifim olayı yazdım demişti, taraftar grubu açıklaması attığımda saldırıp sen hedef gösteriyorsun demişti. Mesajım tüm...
  14. Sıradan Kullanıcı

Ben hedef göstermiyorum ki olanı söylüyorum. Siz Fenerbahçe her kaybettiğinde anında konu açıyorsunuz benimki mi kötü niyet sizinki mi? Ayrıca kanıtları atıyorum hedef gösterme mi gündemi forumda tartışmak mı siz karar verin.
  15. Sıradan Kullanıcı

Tamamen İsmail Kartala yazar demek istemiyorum ama Zajc için neden bu kadar ısrar ediyor anlamıyorum. Fred'i dün hiç beğenmemiştim zaten. Hadi Dzeko geri gelip yardımcı oluyor lakin Fred çok kötüydü. Çeyrek finalde bu kadar pas hatası ve top kaybı kabul edilebilir değil. İsmail Kartal bu yüzden...
  16. Sıradan Kullanıcı

Haber Mourinho, Türk Hava Yolları’nın yeni reklam yüzü oldu

Bu tarz şeyler evet lazım?
  17. Sıradan Kullanıcı

Duyuru SDN Moderatör Başvuruları

Başvurmayı düşünen arkadaşlara başarılar dilerim. Umarım seçilecek kişiler ayrım gözetmeden kurallar ne gerektiriyorsa onu yapacak kişilerden oluşur.
  18. Sıradan Kullanıcı

Haber Beşiktaş’ta Fernando Santos dönemi sona erdi

Anlamıyorum kadrosu kötü değil Beşiktaşın ama nasıl bu haldeler. Muçi, Semih, Gedson ve formda bir Al Musrati bizim ligde çok can yakar. Bu oyuncular etrafında bir oyun belirlenmesi gerekiyorken her hafta biri yedek neredeyse.
  19. Sıradan Kullanıcı

Soru 2 yıllık üniversite okumak mı işe girmek mi?

İçini doldurmadıktan sonra 2 veya 4 okumanın bir farkı yok. 4 yıllık olsun diye ilgi alanı olmayan, kendilerini geliştiremediği için işsiz kalan tanıdıklarım da var, 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı okuyup veri tabanı üzerinde kendini çok geliştirip büyük şirketlerde çalışan arkadaşım da. İş...
  20. Sıradan Kullanıcı

Haber Olympiakos 3- Fenerbahçe 2.

Ben Krunic beğeniyorum. Görev adamı yapması gerekeni basitçe yapıyor. Yanında Zajc gibi yeteneksiz oyuncular varken evet haklısınız oyunu kötü gösteriyor. Fred gibi bir isim yanında olduğunda kendine geliyor. Fred'in yedeğini almayarak büyük hata yaptı Fenerbahçe. İsmail Yüksek çok amatör...
  21. Sıradan Kullanıcı

Haber Olympiakos 3- Fenerbahçe 2.

Sağlık ekibi 15 dakika oynat demiş Fred gibi kilit oyuncuları. İsmail Kartal elinden geleni yaptı bu kadroyla. Zajc gibi yeteneksizlerle bu skor gayet iyi. Kadıköyde rahat turlar Fener.
  22. Sıradan Kullanıcı

Soru 600TL bandında kulakiçi kulaklık önerisi

QCY T13 ANC mi Huawei Freebuds SE'mi sizce?
  23. Sıradan Kullanıcı

Soru 600TL bandında kulakiçi kulaklık önerisi

600TL civarına kulak içi bluetooth kulaklık almam gerekiyor, önerileriniz var mıdır?
  24. Sıradan Kullanıcı

Haber Süper Kupa maçının ardından Fenerbahçe kulübünden açıklama geldi

Tarih dik duranları yazar. Tebrikler Fenerbahçe.
  25. Sıradan Kullanıcı

Soru 2. El iPhone 14 Pro Max 256 GB vs sıfır iPhone 15 Pro 128/256 GB

15 Pro bence de. 14 Pro Max aşırı ağır bir telefon, bir süre sonra kullanması rahatsız ediyor.
  26. Sıradan Kullanıcı

Soru Galatasaray kulübü üyesi saldırıya uğradı

Konu holigan tartışmasına falan dönmedi. Haber için zan altında bıraktığınız taraftan açıklama haberi attım sildiniz olay bu. Ayrıca konu şu an kim daha başarılı değil. Yok sen şu kadar kupa almışsın, sen çeyrek finale çıkmışsın, seni 23 yıl sahanda yenemedim ama şimdi yendim en güçlü benim...
  27. Sıradan Kullanıcı

Evet olayın olma ihtimali bile korkunç lakin bu olayın olmama ihtimalinin olduğunu söylüyorum. Mesajımda Galatasaray medyasının bu şekil çok fazla manipülasyon içeren haberler pompalamasına değindim. Hiçbir görüntü, kanıt yok direkt olarak bir takımı zan altında bırakıyorsunuz şu an. Pankartları...
  28. Sıradan Kullanıcı

Kanıt var mı 14 yaşında çocuğa saldırıldığına dair? Pankart kaptırdınız diye klasik yalan haberlere başladınız. Çocuk hastaneye kaldırılmış falan demişsin bir de. Her Twitter sayfasını yenilediğimizde gs taraflarından yeni değişik haberler duyuyoruz. Koskoca Galatasarayı amigoluk için bu yalan...
  29. Sıradan Kullanıcı

Haber TFF: Süper Kupa oynanacak

Hakkınızı savunsaydınız biz mi dedik savunmayın diye? Yüksek tempolu maçlar oynanmamalı diyoruz sadece Fenerbahçe oynamasın demiyoruz. Ayrıcalık değil adalet istiyoruz sizin aksinize. Süper Ligden çekilmek kolay mı? Milyarlarca TL'lik anlaşmalar yapılıyor. SDN Forumda bir başlığa hadi çekilelim...
  30. Sıradan Kullanıcı

Haber TFF: Süper Kupa oynanacak

Galatasarayın yemeğine oynayacağı rastgele bir maç bile olsa anında erteleyecek TFF, Fenerbahçenin çeyrek final maçına rağmen ertelemiyor :D Umarım U19 veya U17 takımı oynar.
  31. Sıradan Kullanıcı

Haber Atatürk'ün yatı Savarona haziran ayında denize indirilecek

Çanakkaleliyim bana anlatmanıza gerek yok :) Ana gemiden bahsetmiyorum şu an hali hazırda Çanakkalede bulunan ve işletmecisinin Savunma Bakanlığında olan gemiden bahsediyorum. İplerle karaya bağlıya şimdi siz onu tarım bakanlığına bağlayalım da istersiniz diye uzatmak istemiyorum :D
  32. Sıradan Kullanıcı

Savunma Bakanlığı bünyesinde de bu tarz şeyler yapılıyor. Askeri müzeler, savaş gemileri vs. Meb ne alaka? Savunma Bakanlığının bünyesinde olmasının çok yüksek ihtimalde olduğu için bu olayın olduğunu ve normal olduğunu söylüyorum ancak bu basit konu neden uzatmaya ihtiyaç duydun anlamadım :D...
  33. Sıradan Kullanıcı

Gemi Savunma Bakanlığı envanterindeyse bundan doğal ne var? Ayrıca Savarona'nın deniz eğitimleri ve tanıtım faaliyetleri için seyir yapabilir hale gelmesinin planlandığı yazıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ne zamandan beri deniz eğitimi verir oldu :)
  34. Sıradan Kullanıcı

Soru Bilgisayar Programcılığı okullarında ne öğretiyorlar ve tavsiye eder misiniz?

Lisans programından Ön Lisans programına geçiş yapmak isteyen ilk kişisiniz sanırım. Bilgisayar Programcılığının amacı sektöre ara eleman yetiştirmek. Mühendisler bir işi öğrenirken ilk önce bu işin temelini, mantığını anlar ondan sonra uygulamaya geçer. Bu tarz ara eleman dediğimiz seçenekler...
  35. Sıradan Kullanıcı

Haber Fenerbahçe ligden çekilirse ne olur?

Türk futbolu Fenerbahçesiz bir hiç. Zamanında Fenerbahçeyi bitirmeye çalıştılar ve görüyorsunuz ülke futbolu ne hale geldi. Umarım ligden çekilir de bu rezil futbol daha da rezil hale gelir. Bal gibi de çekilir. Hakemlerin sürekli bir takım lehine kararlar vermesi, TFF'nin Fenerbahçe Türk...
  36. Sıradan Kullanıcı

Haber Ikea’nın iftar menüsü: 2019 vs 2024

190TL gayet normal yani günümüz şartlarında.
  37. Sıradan Kullanıcı

Haber Trabzon’da maç sonu çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı

Fotoğraftaki şahısa görevli müdahale ettiğinde yere bıçak düştüğüne dair görüntüler dolaşıyor. Allah korusun ya oyuncu bıçaklansaydı. Trabzonspor 2 3 maçla yırtmamalı gerçekten kapsamlı bir ceza almalı. Fenerbahçe de bugün şampiyonluğunu ilan etti.
  38. Sıradan Kullanıcı

Soru Ajet in yeni kampanyasi sizce mantiklimi

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesinin alt şirketi. Güvenle ilgili bir şey olmaz yani.
  39. Sıradan Kullanıcı

Soru Telefon hangi sürüme kadar güncelleme alacak

Olmayan bir şeyi neden söylesinler ki? Siz araba alırken bayideki görevli "Bu araba uçamaz" demedi diye uçmazsa dava mı edeceksiniz? Olan özellikleri söylemiştir. Bu sadece telefon değil en basitinden led ampül bile alırken özelliklerini söyler satıcılar. Yasal süreci kafanızda nasıl bir şey...
  40. Sıradan Kullanıcı

Hayır başlatamazsınız. Zaten firma herhangi bir yerde yazılım güncellemesi sözü vermemiş. Bunu sizin araştırıp öğrenmeniz gerekiyordu.
  41. Sıradan Kullanıcı

İphone 15 plus düşünüyorum hangisi mantıklı?

Zaten değişti değişeceği kadar. Çentik kalktı, kameralar gelişti, Type-C geldi, arka camın dokusu Pro serisi gibi oldu. Boşu boşuna 1 yıl telefonsuz kalmasına gerek yok bence. Arada çok ciddi fark var ancak çok fotoğraf video çekiyorsanız 256GB alın. 12TL dediğiniz plan 50GB ve o size yetmez...
  42. Sıradan Kullanıcı

Soru İphone 15 Düzeldi mi

Ön kamerada kararma derken kamerada farklı galeride farklı gözükmesini diyorsanız o kullanımı etkileyen bir şey değil. Kontrastı değişiyor fotoğrafın galeride. Cızırtıyı da ilk kez sizde duydum düz 15 kullanan arkadaşlarım hiç böyle bir şey söylememişti. Güzel telefon 15 alınır. Sırf kontrast...
  43. Sıradan Kullanıcı

Bu tarz ucuz markaların güncelleme desteği yok genelde. Çıktıkları sürümle gidiyorlar. Yazılım güncellemesi sekmesi sadece var yani bir güncelleme sunucusuna bağlı olduğundan bile şüpheliyim.
  44. Sıradan Kullanıcı

SDN iPhone 16 Pro render görüntüsü sızdırıldı

15'in mi kamerası kötü?
  45. Sıradan Kullanıcı

Haber iPhone fiyatlarına zam geldi: En pahalı iPhone, 107.999 TL oldu

S24 Ultra'da 82 bin TL. Bu segmentteki cihazlar bu fiyatlarda geziyor maalesef.
  46. Sıradan Kullanıcı

Soru Windows 10 Halâ kullanılır mı?

Yeni nesil işlemciler Windows 11'de daha iyi çalışıyor. Windows 10 halen daha daha stabil lakin yeni sistemlerde tüm özellikleri kullandırtmıyor.
  47. Sıradan Kullanıcı

Ucuza orjinal eski sezon formaları nerede bulabilirim?

Ben Joseforma tercih ediyorum kalite olarak çok iyiler ve çoğu yabancı takımın forması var.
  48. Sıradan Kullanıcı

Soru 14 yaşta bıyık aldırmak sorun olur mu?

Bıyık veya sakal kestiğinizde daha gür çıkar gibi bir şey yok. Teninizin altında uzuyor onlar. Siz jiletle falan aldığınızda uçları çok sivri oluyor ve ellediğinizde, baktığınızda falan o sivrilikleri gürleşmiş olarak görüyorsunuz sadece.
  49. Sıradan Kullanıcı

Haber Süper Lig, yayın gelirinde Avrupa'nın en değerli 6. ligi oldu

2017 yılında 500 Milyon Dolarlık anlaşma imzalamıştık. Yazık yemin ederim yazık. Tarafsızca maç yönetilmesini sağlayıp modern gereklilikleri takip etmek zor olmamalı.
  50. Sıradan Kullanıcı

Haber iPhone fiyatlarına zam geldi: En pahalı iPhone, 107.999 TL oldu

2017 gibi de yaklaşık 5 asgari ücrete alınıyordu bir iPhone, 2024 yılındayız halen daha 5 asgariye alınabiliyor. Evet rakam olarak çok büyük ancak yine aynı oranla alabiliyoruz yani. Çalışanlar falan şok olacak durumda değil yani.
  51. Sıradan Kullanıcı

Rehber Windows 11 Nasıl Sıfırlanır?

Bu sıfırlamanın yarardan çok zararı var. Format varken bu işlere hiç girmeyin derim.
  52. Sıradan Kullanıcı

SDN Türkiye’de en popüler Windows sürümleri belli oldu!

Windows 7 oranının düşmesi güzel olmuş. Halen daha en iyisi olduğunu iddia eden bir kitle vardı.
  53. Sıradan Kullanıcı

Soru Telefonu düşürdüm

Galiba telefonunu bozmaya çalışıyorsun :D Kamerasını, mikrofonunu ve test edebileceğin sensörlere bak sorun yoksa bir şey yoktur merak etme.
  54. Sıradan Kullanıcı

Öneri Oyun yamaları neden ücretsiz olmalı

Ben pes yamaları olur oyuna direkt eklenti ekleyen olur o modların ücretli olmasını anlayışla karşılarım çok büyük emekler veriliyor. Ancak Türkçe yamaları bile ücretli yapmak kesinlikle saçmalık. Önceden çoğu oyun için ücretsiz her yerde yama bulabiliyorduk, şimdi o oyun zevkimizi bile...
  55. Sıradan Kullanıcı

Haber Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'ne veda etti!

Galatasaray ligde sadece 1 kırmızı kart görürken Avrupa maçlarında 2 maç üst üste kırmızı gördü :D
  56. Sıradan Kullanıcı

Anket 23-24 sezonu Süper Lig şampiyonu hangi takım olur?

Beşiktaş ve Trabzonsporu listeye eklemeye gerek yok zaten iki takımdan biri olacak. O ikisi arasından da hakkıyla Fenerbahçe olacak inşallah.
  57. Sıradan Kullanıcı

Soru 2 üniversite okunur mu(yatay geçiş)

Yatay geçiş yapınca eski okulunla ilişkin kesiliyor yeni okulunda öğrenci oluyorsun. İki üniversite okumak istiyorsan İkinci Üniversite programlarına bakmalısın.
  58. Sıradan Kullanıcı

Yardım A34 kamera kötü fotoğraf çekiyor

Kamerada MP tek başına hiçbir şey ifade etmez. Örneğin Xiaominin yıllardır 100MP diye pazarladığı Redmiler vasat denilebilecek fotoğraflar çekiyor. A34'de kamera konusunda iddialı bir telefon değil günü kurtaracak kalitede fotoğraf ve video alıyor.
  59. Sıradan Kullanıcı

Yardım Hangi mesleği tercih etmeliyim

Kesinlikle. İlk sene sonunda bilgisayar mühendisliğini bırakıp yatay geçiş yapmıştım. Benim gibi bırakan hatta tekrardan YKS hazırlananlar bile vardı sınıfta. Çok kişi pişman oluyor düşünmeden direkt yazdığı için.
  60. Sıradan Kullanıcı

Yardım Hangi mesleği tercih etmeliyim

Şu an kimse sorsan ya Tıp ya Bilgisayar okuyor veya istiyor. Kendini geliştirmek değil kendini çok iyi geliştirmen gerek orada ekmek yemek için. Tıp ve Diş Hekimliği hakkında bilgim yok ancak Bilgisayar Mühendisliğine çok sıcak değilim şahsen.
  61. Sıradan Kullanıcı

Soru Fifa mı Pes mi

Çocukluğumdan beri koyu Pesciydim ancak şu an açık ara Fifa. Pesi 21'de bıraktım sonrasında iyice batırdılar. Arada 21 girip oynuyorum halen daha ancak eskiler eskiden güzeldi.
  62. Sıradan Kullanıcı

Yardım Ekran Darbe Almayla Beraber Kapandı.

Muhtemelen iç ekranı kırdınız. Soket öyle vurmayla çıkmaz. Sert bir şekilde düşerse falan anca o zaman yerinden oynar.
  63. Sıradan Kullanıcı

Soru 8 GB RAM 1660 EKRAN KARTI i5 10uncu nesil gta kaldırırmı

Kaldırır ama ram çok düşük olduğu için araba kullanırken falan anlık droplar yaşayabilirsiniz.
  64. Sıradan Kullanıcı

Soru 2024 de Düz S22 alınır mı

Baktım da bulamadım. Lakin Exynos 2200 performans olarak Snapdragon modelinin önünde gibi. Youtubedan ve sentetik test sonuçlarından araştırdım Exynos önde gözüküyor. Snapdragon sadece batarya konusunda önde.
  65. Sıradan Kullanıcı

Soru 2024 de Düz S22 alınır mı

2 yaşında bir Android cihaz almak çok saçma. S23 öncesi serileri pek başarılı bulmuyorum ben olsam tercih etmezdim. S23 FE bakabilirsiniz.
  66. Sıradan Kullanıcı

Soru Kar Ve Maliyet Hesaplama

C# gayet basit ve dediğiniz işleri yapabileceğiniz bir dil. Youtube'da çok güzel kurslar var özellikle Murat Yücedağ gibi eğitmenlerden öğrenirseniz ciddi projeler yapabilirsiniz. Eski nesil biriyse evet zarar eder. Ancak teknoloji ve yapay zeka bu kadar gelişmişken kafadan kâr zarar...
  67. Sıradan Kullanıcı

Subaylık için AYT'den alınması gereken puan yazmıyor

3 4 yıl olacak konu sistem değişmiştir muhtemelen. Direkt MSÜ ararsanız veya okuyanlara sorsanız daha iyi olur.
  68. Sıradan Kullanıcı

Soru Güç kaynağım ekran kartına uyar mı ?

Darboğaz yapabilir. 1650 Super, 1060 ayarında bir kart. i5 6400 veya i5 6500'de darboğaz yaşatır diye tahmin ediyorum. Yeri geliyor i5 7500 GTX1050 Ti bile besleyemiyor.
  69. Sıradan Kullanıcı

Yardım Bilgisayarımdan gereken performansı alamıyorum

Sürücü durumu nedir hepsi güncel mi? Arkaplanda çalışan ve sistemi yoran başka uygulama var mı ve sıcaklıklar ne durumda?
  70. Sıradan Kullanıcı

Soru 500K 550K ARASI AİLE ARACI ÖNERİSİ

Toyota Auris bakabilirsiniz o modelleri dediğiniz fiyat aralığındaydı en son. Yakıt tüketimi az, bakımı yapıldıysa masrafı yok, iç hacmi segmentine göre oldukça geniş. 1.33 almadığınız sürece performanstan yana da pek şikayetiniz olmaz.
  71. Sıradan Kullanıcı

Yardım Hangisi daha iyi

Vodafone en azından benim bölgemde vasat. İnternet hızı en fazla 3 4 Mbps görüyor. Bazı lokasyonlarda telefonla bile görüşemiyorum çekmiyor hiç. 6 yıl civarında kullandım ve 1 kez bile memnun etmedi. Türk Telekom ondan bir tık daha iyi performans verdi en azından internete erişebiliyorum 30Mbps...
  72. Sıradan Kullanıcı

Soru Hangi sistemi almalıyım

Elbette. GTX1650 çok kötü bir kart yeni oyunlarda sıkıntı yaşarsınız. Almışken RX 590 almak çok dopru bir hareket olur.
  73. Sıradan Kullanıcı

Soru Hangi sistemi almalıyım

Kesinlikle RX590 olanı alın. Çok ciddi performans farkı var iki sistem arasında.
  74. Sıradan Kullanıcı

Apple'ın kendi Şarj aletini kullanmak zorunda mıyız?

Kaliteli bir şey kullandığınız sürece hiçbir sıkıntı olmaz kullanabilirsiniz farklı adaptör ve kabloları. Zaten Apple'da lisans veriyor o markalara. Telefonun kaç W hızlı şarj destekliyorsa o kadar çeker adaptörden. Yani 100W bile alsan maksimum 20W civarında çeker. Buna kesinlikle katılıyorum...
  75. Sıradan Kullanıcı

İphone Xmi? 8 plus mı?

İkisi de dışarıda oynanmış o yüzden %100 verimle kullanamazsınız ama ben ikisi arasında kalsam iPhone X tercih ederdim. Daha güncel bir tasarım dili var ve pil anlamında biraz daha başarılı.
  76. Sıradan Kullanıcı

Soru Banyoya router konulur mu?

Nemli ortama sadece router değil elektronik cihaz koyulmamalı.
  77. Sıradan Kullanıcı

Öneri Ready or not tarzında oyun önerileri.

İstediğin oyun türünde oyun az dolayısıyla fiyatlar yukarıda. Ayrıca indirim başlamadan hangi fiyata düşeceğini bilemeyiz müneccim yok grupta. O yüzden öneri yapanlara bu olmaz bu olmaz demenize gerek yok.
  78. Sıradan Kullanıcı

Öneri Ready or not tarzında oyun önerileri.

İndirimleri bekleyebilirsiniz. 15 dolara ne arıyorsunuz ki normal fiyatıyla.
  79. Sıradan Kullanıcı

S20 FE Snapdragon mu S21 FE mi?

İkisini de artık sıfır almak saçmalık. Bazı şeyleri vakti gelince rafa kaldırmak gerekir. Kullanıcıları kullanmaya devam edebilir çünkü halen daha iş gören bir cihaz ama sıfır almak kadar saçma bir şey yok.
  80. Sıradan Kullanıcı

Soru OEM Tekrar Aktifleştirme

O bulduğunuz ücretsiz anahtarlar hiçbir işe yaramıyor. Boşu boşuna lisansınızı kaybettiniz. O OEM kodu tekrar girdiğinizde aktif olmuyorsa geçmiş olsun.
  81. Sıradan Kullanıcı

SDN Samsung Galaxy S24 serisi Türkiye fiyatları belli oldu!

Fiyatlar iyi de 1 2 ay sonra düşmeye başlar bence alacak olanlar biraz beklesin. Ama telefon da baya iyi olmuş.
  82. Sıradan Kullanıcı

Yardım İOS Yazılım güncellemesi ve güvenlik güncellemesi hakkında

Güncel tasarım çizgisine geçmesi için demiştim. iPad 9 çok eski duruyor ve rahatsız ediyor. Bu sorun etmezse elbette iPad 9 güzel cihaz.
  83. Sıradan Kullanıcı

Yardım İOS Yazılım güncellemesi ve güvenlik güncellemesi hakkında

Şu an iPhone SE 1. nesil bile güvenlik güncellemesi alıyor. Apple güvenlikten yana sıkıntı yaşatmaz. Ama almışken iPad 10. Nesil alın derim.
  84. Sıradan Kullanıcı

Soru Bu kablo nedir?

CAT5 kabloya benziyor.
  85. Sıradan Kullanıcı

Soru Sınav kağıdındaki saçma sapan yazılar

Arkadaşın diğer konularına bakın eğitime genel olarak negatif bakan birisi gibi. Yok hoca bana taktı, yok sınavda başarılar yazısı çok büyük falan. O yüzden bu şekilde tepki verdim ben de kendisi mazeretlerini geçerli bir sebep gibi yorumlamamızı istiyor.
  86. Sıradan Kullanıcı

Yardım Lastik Önerisi

Emin olmamakla birlikte Lassa diye hatırlıyorum. İkinci el almıştım arabayı üstünde o lastikler vardı devam etmiştim ben de. Şu an ama bir lastik alacak olsam önceliğim Bridgestone olurdu. Aracın yere temas eden tek yeri lastik burada 3'e 5'e bakmadan güvenebileceğim marka olan bunu tercih...
  87. Sıradan Kullanıcı

Yardım Lastik Önerisi

Dört mevsim bence almayın. Kışın tam performansı yok, yazın tam performansı yok yani ne orada ne burada işinizi görmeyecek bir lastik diye tecrübe ettim ben.
  88. Sıradan Kullanıcı

Zaten sizde zımba olmaması gayet doğal. Siz kağıdı teslim ederken hoca zımbalıyor. Gerçekten öğrenci olduğunuza emin misiniz?
  89. Sıradan Kullanıcı

Gecenin 1 buçuğunda uyumak veya ders çalışmak yerine bu mesajı atmak çalışmadığınızın ve bahane üretmenizin göstergesi gibi duruyor. Öğrenim hayatını tamamlamış biri olarak hiçbir zaman sığdıramama gibi bir bahane üretmedim, hatta hocam kağıt yetmiyor derseniz ek kağıt alıp yazabiliyorsunuz ana...
  90. Sıradan Kullanıcı

Soru Vergisiz telefon çift hat kullanırsam sorun olur mu?

Eğer ilerleyen vakitte örneğin hesabınıza iade yapıldıktan sonra bir usulsüzlük tespit edilirse size ödenen para yasal faizi ile geri alınıyor. O yüzden arayıp kesin bilgi almadan hattı takıp sinyal almayın derim telefona.
  91. Sıradan Kullanıcı

Soru Vergisiz telefon çift hat kullanırsam sorun olur mu?

Bence bir sorun teşkil eder. O yasanın içeriğinde "sadece öğrencinin adına olan hatlarda kullanmak üzere" gibi bir madde vardı. Sizin mantığınıza göre herkes bu şekilde telefon alıp 2. hatta kendi hattını koyar takır takır kullanırdı. Eski hattını üstüne almak varken böyle yapman işi yokuşa...
  92. Sıradan Kullanıcı

Temenniler gayet hoş şeyler buna bu kadar yükselmenizin sebebi çalışmayıp bahane uydurmanızdan başka bir şey gibi durmuyor. 1 satırlık Bol Şans yazısının kimseye zararı yok. Çalışıp sınava giren birisi o yazıyı görmez bile sınavda. Kocaman yazmak yerine ideal boyutta yazsanız sığdırma sorunu da...
  93. Sıradan Kullanıcı

Yardım Ekran Kartı Önerisi?

2060 darboğaz yaşatır. En fazla RX 590 , GTX 1070 veya 1660 serisini öneririm.
  94. Sıradan Kullanıcı

Rehber Windows'u nasıl etkinleştiririm?

AVG bence de pek aşırı başarılı değil. Windows'da Kaspersky, Eset, Bitdefender şu an aklıma gelen güzel antivirüsler.
  95. Sıradan Kullanıcı

Z Flip 5 ve IPhone 13

Donanım olarak Flip 5 çok daha iyi lakin herkese hitap eden bir cihaz değil. İyi düşünün derim Apple piyasası gibi düşmeyen piyasa yok Android'de. Yarın bir gün satmak isteseniz o fiyatlara gitmez.
  96. Sıradan Kullanıcı

Ahahah öyle olsun. Adam akıllı 1 tane virüs programı bile yeter o virüsleri görmeye.
  97. Sıradan Kullanıcı

Sonrasında bilgisayarına virüsler için kapı aç. "Ya ben yaptım virüs yok" diyeceksen bi zombi bilgisayar nedir araştırmanı öneririm.
  98. Sıradan Kullanıcı

Cyberpunk 2077 mi yoksa Dying light 2 mi hangisini almalıyım

Dying Light 2 öneririm. Cp2077 güzel bir oyun ama bir noktadan sonra sıkıyor, bayıyor. Hele arkadaşın varsa DL2 direkt al derim.
  99. Sıradan Kullanıcı

OEM keyler zaten çok ucuz. Saçma sapan programlar kullanıp bilgisayarınızı zombi bilgisayara dönüştüreceğinize bir kere alıp güvenle kullanın.
  100. Sıradan Kullanıcı

iPhone düşük güç modu pil performansına etkisi

Örnek verdim çünkü siz inatla pile zarar vermediğini hatta pil sağlığına iyi geldiğini savunuyorsunuz, 2 3 tane uzun mesajla açıklamaya çalıştım anlamak istemediniz artık ben de pes ettim. Ayrıca pilin anakarta verdiği voltajı ben endüstri mühendisi olarak hesaplamıyorum veya bilgisayar, makine...
  101. Sıradan Kullanıcı

Arkadaşın kızma sebebi Elektrik Elektronik mühendisi olması yani bu konuların eğitimini almış birisine herhangi bir belge sunamadan dediklerinin aksini inatla savunmanız. Örneğin çok iyi bildiğiniz bir konuyu başka bir kişi varsayımlar üzerine yalanlamaya karşı çıkmaya çalıştığında siz de 1 2...
  102. Sıradan Kullanıcı

Pilin kimyasal olduğunu inkar etmiyorum sadece YKS'ye hazırlandığını belli etmeye çalışanların yeni öğrendiği konuları gözümüze sokması gibi belirtmen komikti. Piller eskiye kıyasla daha sağlam uzun ömürlü. Örneğin 15 serisinde pillerde geri dönüştürülmüş kobalt kullanıldı. Senin güç tasarruf...
  103. Sıradan Kullanıcı

Kimya ile ne alakası var bunun? Piller anakarta belirli bir voltajda akım verme üzerine tasarlanıyor. Sen düşük güç moduna aldığında tüm bileşenlerin güç tüketimi minimuma indiriliyor yazılımsal olarak. Normal şartlar dışında bir durumda çalıştırıyorsun bir nevi anlatabildik umarım. Apple'da...
  104. Sıradan Kullanıcı

Kesinlikle aynı düşüncedeyiz. Anlamadığım şey forumda insanlar neden bu kadar pil sağlığına psikolojik derecede bağımlılar.
  105. Sıradan Kullanıcı

Sürekli güç modunda tutmak pil sağlığını öldürüyor. Zaten iPhone Xr ve sonrası günü rahatlıkla çıkartıyor. Hem performansı kısmaya hem de pilden yemeye gerek yok.
  106. Sıradan Kullanıcı

Apple'ın sadece 15 modeline %80 şarjda akım kesme özelliği getirmesi

Şahsen telefonu alır almaz o özelliğin kapalı olduğuna emin olduktan sonra kullanıma geçtim. Tamamen batarya takıntılı insalar için getirilmiş gereksiz bir özellik. Zaten yeni piller oldukça sağlam 2 3 yıl sorunsuz gidiyor neden gün içinde %20 az şarjla başlayacaksın. Telefonu kullanmaya mı para...
  107. Sıradan Kullanıcı

Rehber Avast'ı Gereksiz Kötüleyenler

Vov sen sanırım havalı birisin virüs programı kullanmıyor tecrübeliyim falan diyorsun. En mantıklı cümleleri falan yazmadın. Virüs programı kullanmanın saçmalık olduğunu söyledin. Verilerimiz evet çok değerli ama siz sanırım sadece Virüs programı bunu topluyor sanıyorsunuz. Telefonda...
  108. Sıradan Kullanıcı

Android’den iPhone’a geçtim ve yardıma ihtiyacım var

NFC telefonun arkasında değil üstte dinamik ada tarafında. Kartınızı oraya koymanız gerekiyor. Kablosuz şarj hep açık ama arabanızdaki akım dengesiz ise koruma amaçlı almıyor olabilir. Zaten arabanız da ikaz veriyormuş. Cevapsız arama olduğunda bildirim ekranında sürekli kalıyor o bildirim...
  109. Sıradan Kullanıcı

Bilinçli kullanıcıyım kullanmam diye havalara girmeye gerek yok. İnsanız robot değiliz ufak dalgınlıkla hatalar yapabilir gözden kaçırabiliriz. İşi garantiye almak hiçbir zaman saçmalık değildir.
  110. Sıradan Kullanıcı

Yardım macOS öğrenme

Temel özellikleri Youtube'dan Macos rehberi videolarından bakabilirsiniz ancak detaylı kullanımı zamanla alışıyorsunuz. Ben de çok zor alıştım Macos'a. Halen daha Windowsda olduğum kadar seri değilim fakat iş görecek kadar öğrenebildim :D
  111. Sıradan Kullanıcı

Haber Sahibinden.com çöktü

Tüm gün kapalı kaldı, 1 saat önce açıldı. Konu için bi tık geç kalındı sanki :D
  112. Sıradan Kullanıcı

İphone 13'te bildirim sesi kısık çıkıyor

Hadi ya epey.com öyle mi demiş? 2 yıl kullandım telefonu bilgim var zaten bu konuda. Telefonlar korumalı değil suya dayanıklı olarak tanıtılıyor önce bunu netleştirelim. Yani suya sokarsan bozulmama ihtimali daha yüksek ama bozulursa da kullanıcı hatası deyip ödemekle mükellefsin arıza bedelini...
  113. Sıradan Kullanıcı

SDN Samsung Galaxy A55 nasıl olacak? Tasarımı beğeni topladı!

A54 çok iyi bir cihazdı. Eğer bu cihaz da piyasada adını geçirebilirse Redmi çöplüğünü orta segmentten kurtarmış olur Samsung.
  114. Sıradan Kullanıcı

İphone 13'te bildirim sesi kısık çıkıyor

Sıvı teması oldu mu cihaza?
  115. Sıradan Kullanıcı

Dün telefondaydım detaylı yazamadım, Avast'ın PC'de iyi olmamasının sebepleri bence şunlar; 1- Arayüzü sahte işlevsiz programlara çok benziyor güven vermiyor, 2- Veritabanı güncellemeleri hızlı değil. Örneğin Kaspersky sürekli güncelleme veriyor yeni virüs ve açıklar için Avast bu kadar hızlı...
  116. Sıradan Kullanıcı

Kaspersky denemenizi öneririm. Gerek performans gerek güvenilirlik olarak piyasanın en iyisi desek yanlış olmaz. Ayrıca çok ucuz bir fiyattan satıyorlar Türkiye için.
  117. Sıradan Kullanıcı

Avast Windows konusunda kötü değil berbat. Çoğu virüsü yakalayamıyor. Androidde nasıldır bilemem ama Windowsta Kaspersky zaten çok ucuzken onun yerine Avast almak bence mantıklı bir hareket değil. Hem de hiç değil.
  118. Sıradan Kullanıcı

Soru Beşiktaş'ın Yeni Teknik Direktörü Kim Olur?

Sergen Yalçın bence iyi bir seçenekti ancak o da Antalyaspora gitmiş. Bu sezon BJK'yi başka kimsenin kurtarabileceğini sanmıyorum.
  119. Sıradan Kullanıcı

Soru Düşük güç modu bataryamı etkilermi?

Şarj yüksek olsa dahi hep açık bırakın da pil sağlığı 1 yılda nasıl eriyor görelim?
  120. Sıradan Kullanıcı

S23 256 GB mı Iphone 13 256 GB mı tercih edilmeli ?

Dün yılbaşı storysi atan arkadaşım S22 Plus kullanıyordu ve kalite ciddi anlamda kötüleştiği için rahatsız oldu iyice telefondan. Zamanında keşke 13 alsaydım diyor kendisi de fotoğraf konusunda. Yani halen daha düzeltilmedi sosyal medyaya çamurlaştırarak fotoğraf atmak.
  121. Sıradan Kullanıcı

İmei kaydım çalınabilir mi?

Fatura almamanız başlı başına hata. Yarın birisi şu imeili telefonum çalındı dese polis size gelip fatura isteyecek. Faturanız yok cihazın sizin olduğunu nasıl kanıtlayacaksınız? Bunu kesin yaparlar demiyorum ama çok büyük bir risk. Veya dediğiniz gibi IMEI kopyalanırsa itiraz etmeye...
  122. Sıradan Kullanıcı

Haber Fenerbahçe ve Galatasaray'dan ortak açıklama: Süper Kupa finali ileri bir tarihe ertelendi.

HUFEDER genel sekreteri takım İstanbula döndüğünde daha sert açıklama yapılacağını söylemiş.
  123. Sıradan Kullanıcı

Haber Suudi Arabistan'daki Süper Kupa finali öncesi krize neden olan tişört ortaya çıktı

İki takımı da dik duruşundan dolayı tebrik ederim. Atatürk ve İstiklal Marşı hiçbir zaman pazarlık konusu olamaz.
  124. Sıradan Kullanıcı

Yardım Uygulamalara Şifre Koymak için uygulama önerisi

Telefon içinde yok ki.
  125. Sıradan Kullanıcı

Soru Galaxy Note 10+'tan iPhone 15'e geçilmeli mi?

Evet katılıyorum ben de düz iPhone serilerini pek sevmiyorum. Bir tarafta son model her teknolojiyi barındıran Pro ailesi varken diğer tarafta geçen senenin kırpılmış versiyonunu sunuyorlar bence bu çok saçma. Zamanında 12 , 12 Pro arasında böyle fark yoktu en azından işlemcileri son nesil oluyordu.
  126. Sıradan Kullanıcı

Norton ve Google Family Link buldum bunlardan birini kuracağım teşekkür ederim tekrardan.
  127. Sıradan Kullanıcı

Buna bakıyorum teşekkür ederim
  128. Sıradan Kullanıcı

Yeğenimin telefonuna Play Store dışında yerden uygulama yüklemem, ek olarak attığınız linkte virüs programı alarma geçiyor.
  129. Sıradan Kullanıcı

Soru Galaxy Note 10+'tan iPhone 15'e geçilmeli mi?

Üstte irsuya'nın dediği gibi 14 Pro ve 15 Pro bu kadar yakınken direkt 15 Pro alınmalı. Ha o bütçe fazla gelir diyorsanız iPhone 15 geçebilirsiniz ciddi farklar var Note 10 Plus kıyasla. Ayrıca 60Hz telefondan geçen biri için ekran dezavantaj değil. Eğer öncesinde 90-120Hz ekran kullandıysanız...
  130. Sıradan Kullanıcı

Soru 2023 Son Günlerinde Nothing Phone 1 Alınır mı

Basit çünkü marka güveni. Zamanında sırf ucuz diye bir kesim "Samsung alanlar salak mı ya çok pahalı" dedi ve Redmi ailesine yöneldi. Redmi 5 Plus'lar, Redmi Note 7'ler Redmi Note 8'ler Mi 8 Lite'lar falan yok satıyordu. Sonra noldu, 1 sene sonra telefonlarda başta yazılım olmak üzere tonlarca...
  131. Sıradan Kullanıcı

Arkadaşlar Android telefon kullanan küçük yeğenim için uygulamalara limit veya direkt şifre koymamız gerekiyor. Yıllardır Android kullanmadığım için pek uygulama bilmiyorum hangisi iyidir kötüdür diye. Önerileriniz var mı hangi uygulamayı önerirsiniz?
  132. Sıradan Kullanıcı

iPhone Şarj Süresi Arttırma

Hayır 12'lerde batarya sorunu yok. 11 ailesinde pil sağlığının hızlı düşme sorunu var sadece.
  133. Sıradan Kullanıcı

iPhone 12’de şarj 21’e çıkıp geri 20’ye çıkıyor

%80 pil sağlığındaki 12 Pro'da aynı durumu yaşıyordum. %20 uyarısı geliyordu kapat diyordum 2 3 dakika sonra şarjı 21 22 oluyor sonra tekrar 20 düşüp uyarı veriyordu. Pil artık ömrünü tamamladığı için anakarta sağlıklı bir şekilde durumunu aktaramıyor. Tavsiyem servisten orijinal pil...
  134. Sıradan Kullanıcı

Yardım Mat düşük aldim

Düşük aldınız diye dayak mı yiyeceksiniz saçmalamayın. İnsanlar robot değil ki hep aynı verimle çalışsın. Bazen kötü gününde olursun bildiğin soruyu da yapamazsın bunlar normal şeyler.
  135. Sıradan Kullanıcı

iPhone 15 satılıp S23 Ultra alınır mı?

Gereksiz heyecan olur. Elbette S23 Ultra'nın avantajlı olduğu konular var ama bu 15'den geçmek için yeterli değil. 14 falan olsa neyse de.
  136. Sıradan Kullanıcı

Vergisiz telefonda kupon kullanarak 9499 TL ye düşürmek sıkıntı olurmu

Faturada toplam ödediğin tutar yazar en altta. O tutar devletin belirlediği sınırın altındaysa evet vergi iadesi için başvurabilirsiniz.
  137. Sıradan Kullanıcı

Soru MacBook Adaptöründen "Cızırtı" Benzeri Ses Gelmesi

Adaptörün içindeki bobinlerden kaynaklı Coil Whine dediğimiz sesi duyuyorsunuz. Herhangi bir sorun teşkil etmez zamanında LG adaptörlerde çok sık duyuluyordu, kendim de 2 yıl kullandım adaptörü bir sıkıntı yaşamadım sadece ses duyuluyor.
  138. Sıradan Kullanıcı

hangi iPhone 15'i tercih etmeliyim ?

Şarj açısından Plus daha iyi elbette ancak ergonomik bir cihaz değil. Çok büyük, ağır ve tek elle kullanımı zor. Düz 15 ise tek elde rahatlıkla kullanılabilen bir cihaz. Satıcı Trendyol değilse ben o paraları veriyorken riske etmezdim. Sıfır diye teşhir ürünü satan bir sürü satıcı var.
  139. Sıradan Kullanıcı

Yardım ekran kartım yüzde 99 unu kullanıyor yardımınıza ihityacım var

Bu normal bir şey zaten. Dikey eşitlemeyi kapattığında limit kalktığı için ekran kartı tam gücüyle çalışmaya başlıyor. Tam gücüyle çalıştığı için de fan devri artıyor ve kartı soğutmaya çalışıyor. Dikey eşitleme FPS sabitlediği için açık olduğu zaman güncel kartlar yorulmadığı için düşük...
  140. Sıradan Kullanıcı

Haber Galatasaray'dan UEFA'ya Dosya!

Düzelteyim deplasmanda da yenemediği takım :D
  141. Sıradan Kullanıcı

Galatasarayın evinde 50 bin küsür kişinin desteğine rağmen yenemediği takım?
  142. Sıradan Kullanıcı

Sahaya çıkıp mücadele edip puan alsınlar konu içinde konu açarak mağduriyet yaratmanın kimseye bir faydası yok. Bak çıktın bayerne oynadın topunu o oyunu Kopenhag maçında oynarsan zaten kazanacaksın. Kaybedersek bahane hazır bulunsun diye yaptıkları iş gibi geliyor bana.
  143. Sıradan Kullanıcı

Haber 77 bin TL'den satılan iPhone 15 Pro Max'in maliyeti bakın kaç lira

Adamlar fabrikadan çıkartıp kapının önünde satsa bile o fiyata veremez. Sadece maliyetine üretim yapmıyorlar ki bu tarz büyük firmalar. Özellikle Apple Ar-Ge'ye deli dehşet paralar yatıran bir şirket. Bu sayede yıllarca en ufak sorun çıkarmayan ürünleri piyasaya nam salıyor. Ayrıca daha...
  144. Sıradan Kullanıcı

Soru GTA 6 kaldırır mı

İşte muhtemellerin hiçbir geçerliliği yok. Ben de şu anda RTX 4070 altı açmayacak dedim bak bu da muhtemel ama geçerliliği yok. O gördüklerinize itibar etmemenizi öneririm.
  145. Sıradan Kullanıcı

Rehber 2023 yılında Hangi iPhone Alınır?

Fark yok demiyorum bu derece hissedilir fark olmadığını söylüyorum. Sahne bazında bazen iPhone 8 bile 11'den iyi çekebiliyor cihazların titreşim durumu, odak yapamaması veya kamera kirliliği gibi önemli etmenler var. Bak attığın fotoğrafta da 12 Pro'nun çektiği hayvanlar bulanık çıkmış. Normalde...
  146. Sıradan Kullanıcı

Soru GTA 6 kaldırır mı

Siz interneti pek kullanmıyorsunuz sanırım. Rockstar Games sadece 2025 yılında konsollara geleceğini yazdı. Değil sistem gereksinimleri PC'ye geleceğini bile söylemedi. Pek hakim değilsiniz sanırım doğru kaynak bulma konusuna.
  147. Sıradan Kullanıcı

Soru GTA 6 kaldırır mı

Nereden GTA 6 özelliklerini duydun da kaldırmaz diyorsun? Daha 1 tane video gördük ne oldu ne bitti bilmiyoruz. Daha hiçbir şey olmadan kaldırır mı sorularını sormak kadar saçma bir şey yok. Daha oyun geliştirilecek, optimizasyonu en iyi hale getirilecek ve sistem gereksinimleri açıklanacak...
  148. Sıradan Kullanıcı

Rehber 2023 yılında Hangi iPhone Alınır?

12 Pro ve 12 Pro Max arasında bahsettiğiniz kadar bir fark yok. Sensör farkları var evet ama kullanımda optik zoom ve sabitleme teknolojisi dışında hiçbir şey hissetmezsiniz. Hatta OIS yerine Sensor Shift olmasını dahi hissedeceğinizi zannetmiyorum. Ama evet düz 12 serisi ile bariz farkları var...
  149. Sıradan Kullanıcı

Soru Huawei mate 20 litedan iphone 7ye geçilir mi?

Normalde 7 kesinlikle tercih edilmemesi gereken eski bir cihaz. Ancak Mate 20 Lite kıyasla çok daha iyi. Performans ve kamera anlamında farkı hissettirir. Lakin farklı seçenekleriniz varsa ve illa iPhone olsun diyorsanız ikinci elde en az 8 alınmalı, bütçe varsa XR , 11 de bakabilirsiniz.
  150. Sıradan Kullanıcı

Yardım Msi b250 pc mate anakart bios'u çöktü

Bios Flashback yoktu o anakartta sanırım. Servise yollayarak çözüm bulmak en sağlıklısı. Anakarta aparatlar ile doğrudan Bios Çipine bağlanıp da Bios yazılabiliyor ancak profesyonel yetkinlikte olmayanların denememesi gereken bir yöntem. Dediğim gibi servise yollayın onlar çipe Bios yazarlar.
  151. Sıradan Kullanıcı

Soru i7 3770 CPU GTX 750 2G ekran kartı darboğaz olur mu?

Almışken i7 alın zaten çok fiyat farkı yok. Ayrıca hayır işlemci yüksek kaldı diye bir darboğaz yaşamazsınız. İşlemci kullanımı daha da düşeceğinden ısınma ve fazla güç tüketimi gibi şeyler yaşamazsınız.
  152. Sıradan Kullanıcı

Soru i7 3770 CPU GTX 750 2G ekran kartı darboğaz olur mu?

i7 3770 güçlü bir işlemci. GTX 750 o işlemci için hafif bile kalır. İşlemci kaynaklı en ufak darboğaz yaşamazsınız merak etmeyin.
  153. Sıradan Kullanıcı

Soru Türkçe yazılım mühendisliği okursam kolay iş bulabilir miyim?

Muhtemelen orta yaş sendromuna girmiş, gençlerin yazılımda kendini geliştirip 2 3 yılda kazandığı parayı ömrü boyunca kazanamadığı için kıskançlıktan sağa sola saldıran bir tip. O yüzden çok uğraşmayın he deyin geçin. İkinci bir ihtimal ise çocuğu veya tanıdığı bir yazılım mühendisi ve kendini...
  154. Sıradan Kullanıcı

Soru Sizce hangisini almalıyım

R7 240 içlerinde en performanslı kart.
  155. Sıradan Kullanıcı

Bir firmanın stok kontrol sisteminin yazılım ekibinde çalışıyor. Bu rahatsızlık sebebiniz ne? 21 yaşında birinin sizden katbekat fazla para alması mı? Konunun başından beri iğneliyorsunuz. Ek olarak ben yazılımcı değilim farklı bir alanda mühendisim. Doğal olarak yazılım işinde çalışmıyorum bu...
  156. Sıradan Kullanıcı

Soru Huawei mate 20 lite hangi iphone ile takas edilebilir?

Kimse takas etmez ki. 2018 giriş seviye telefonuyla amiral gemisi model takası hiç mantıklı değil çünkü.
  157. Sıradan Kullanıcı

Yardım youtubeda video izlerken tam ekrana almayınca youtube çok kasıyor

PC Donanımıyla alakalı bu. Özellikle işlemci yetersiz kaldığı durumlarda videolarda donma, kare atlama gibi sorunlar yaşanıyor. Eskiden olmayıp şimdi olma sebebi de Youtube algoritmalarının gelişmesi. Siteye her gün yeni özellikler ekleniyor ve doğal olarak sistem bunu gün geçtikçe zor okuyup...
  158. Sıradan Kullanıcı

Üzülerek söylüyorum ki çevrenizle çevremi karıştırıyorsunuz :) Yabancı bir şirkete çalışıyor evinden, İzmir gibi bir şehirde rahatlıkla yaşamını sürdürüp birikim yapacak düzeyde para kazanıyor diyebilirim, kazandığı rakamı söylemem uygun olmaz lakin TL ile maaş almadığını söyleyebilirim.
  159. Sıradan Kullanıcı

Soru GTA 6 fragmanı incelemesi

5500 XT bence yeterli olur ya. GTA5 çıktığında GTX970 altında çalışmayacak şöyle böyle diye teknoloji editörlerinin abartısıyla lanse edildi ancak GT430'lu sistem ile oyunu bitirmiştim. Elbette yüksek ayarlarda açmaz ancak oynatır diye düşünüyorum çünkü GTA 4 hariç Rockstar çok sağlam...
  160. Sıradan Kullanıcı

iPhone 12 alınır mı?

12 almanızı artık önermem. Kullananlar için halen daha çok iyi telefon değiştirmeye gerek yok ancak almayı düşünenler için en az 13 Pro öneririm.
  161. Sıradan Kullanıcı

Ha ingilizce okumuşsun ha Türkçe fark yok yazılım için. Önemli olan senin kendini doldurman. Liseden sonra yazılımla uğraşıp bu işi meslek olarak yapan bir sürü tanıdığım var illa Yazılım Mühendisliği şart değil bu iş için. Tabi şirketlere girip çalışmak için diploma önemli fakat serbest...
  162. Sıradan Kullanıcı

Evet mantıklı. Konsol oyuncuların çok büyük kısmı bilgisayara da alıyor aynı oyunu. Rekor geçilmesi muhtemel baksanıza GTA 5 fragmanını yakalamak üzere ilk günden.
  163. Sıradan Kullanıcı

GTA 5 tanıtıldığında liseye geçiş sınavım vardı 1 hafta konu çalışmayı bırakıp Youtube'da GTA 5 hakkında ne var ne yok izlemiştim sızıntılar falan. O heyecanı aynı şekilde GTA 6'ya taşıttılar gerçekten büyük başarı bu Rockstar gerçekten bu işi yapıyor. Tek sıkıntı PC yine arka plana atılmış...
  164. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone hızlı şarj için kablo kalitesi ne kadar önemli?

Kesinlikle yan sanayi kablo almayın. Adaptör kadar önemli kablo da. Apple çok pahalı derseniz Spigen, Baseus, Anker gibi markaları da tercih edebilirsiniz.
  165. Sıradan Kullanıcı

Soru Okulda sigara yakalattım

Mavi yaka olarak işe girildiğinde elbette çok sıkıntı etmezler. Ancak beyaz yaka olarak kurumsal firmalara başvurduğunda açıkça bunu gerekçe sunup başvurunu geçersiz sayan birçok şirket var. Öğrenciler uslu dursun diye çıkartılmış önemsiz bir şey değil yasal olarak belirli çerçevelerde...
  166. Sıradan Kullanıcı

Soru Okulda sigara yakalattım

Sigara yakalatmanın cezası kınama veya uzaklaştırma oluyor. Sizden savunma isteyecekler sonrasında kurul toplanıp nihai kararı verecek. Değer miydi havalı gözükmek için lise çağında bu tarz şeylere girişmeye, kınama da alsanız uzaklaştırma da alsanız bu sicile işleniyor ve üniversitede hatta işe...
  167. Sıradan Kullanıcı

iPhone 12’ye İOS 17 kurmalı mıyım?

Ben Beta sürümde olduğum için deneyimleyemiyorum fakat x.x.2 gibi ufak güncellemeler bence atlanmamalı. Güvenlik açığı odaklı yayınlanıyor çünkü onlar genelde.
  168. Sıradan Kullanıcı

iPhone 12’ye İOS 17 kurmalı mıyım?

12 Pro kullanıyor yakın dostum, 17.1.1 sürümünde hiçbir sıkıntısı yok yağ gibi akıyor demişti. Geçmenizi tavsiye ederim önemli güvenlik açıkları da kapatılıyor.
  169. Sıradan Kullanıcı

14 Pro Max mi, 15 Pro Max mi?

15 Pro deneyimledim bugün gerçekten çok iyi olmuş. Aksiyon butonu çok başarılı ve titanyum gövde cihazı aşırı premium yapmış. Bence Kesinlikle 15 Pro Max tercih edin.
  170. Sıradan Kullanıcı

Soru 1.5 milyon TL bütçem var spor araba almak istiyorum

Ben de o paraya direkt BMW 3 serisi çekerdim ya.
  171. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone X mi? SE 2020 mi?

Siz şaka falan mısınız ya? Konu sahibi iOS istiyorum diyor okumadan S20 Fe diyorsunuz. Ayrıca önerdiğiniz telefon da telefon olsa. Güncelleme desteği bitmiş, instagrama çamur gibi story atan bir telefon. Hani S21 Fe deseniz neyse diyeceğim de konu sahibinin kafasını karıştırmaktan başka şeyi yok...
  172. Sıradan Kullanıcı

Soru XS Max vs S20 FE

Bu saydıkların arasından M34 5G en uzun ömürlü ve güncel olan. Ama stabilite ve premium hissiyat için ben olsam XS Max tercih ederdim.
  173. Sıradan Kullanıcı

Hepsiburada'da telefon neden daha ucuz?

O tarz ürünlerde belirtmek zorundalar. Eski telefon iPhone 11 yani Apple şu fiyattan satın demiyor serbest piyasa var. O yüzden Hepsiburada gibi online siteler genelde uyguna verir zaten merak etmeyin normal bu.
  174. Sıradan Kullanıcı

Rehber Windows 11 23H2 neler değişti birlikte bakalım

Üst düzey sayılabilecek bir sistemim var, masaüstünün gelmesi 45 saniye sürüyor, Teams keza çok fazla çöktü, oyunlarda 10FPS civarında kaybım oldu. Benim sistemim optimum seviyede çalışmadı şansızlık sanırım.
  175. Sıradan Kullanıcı

Rehber Windows 11 23H2 neler değişti birlikte bakalım

Özellikler gayet güzel ama isterse online derslerime kendi girip not alsın yine de bu hantal işletim sistemine geçmem.
  176. Sıradan Kullanıcı

Soru Bilgisayar topluyorum, parçalar uyumlu mu?

O işlemciye neden çok üst düzey anakart aldınız ki? PSU'da keza Strix çok pahalı başka markalar var F/P. Rami 16 yapıp normal bir anakart ve psu seçip ekran kartınızı yükseltseniz daha iyi değil mi? 3050 çok iyi bir kart değil.
  177. Sıradan Kullanıcı

Yardım R5 3600 RX 5500 XT 4 GB sistemi ikinci el yükseltme önerisi

Ekran kartı dışında yetersiz kalacak sistem yok gibi. Şimdi 6700XT alın, bütçe tekrar arttığında da Ryzen 5 5600/X alırsınız tamam.
  178. Sıradan Kullanıcı

SDN Şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor: iPhone 15 Pro Max, yüksek sıcaklık ile gündemde!

Sıcaktan bacağı mı yandı? Bir telefonun ısısı bacak mı yakar hiç? Patlasa matlasa tamam da 42.22 dereceye çıktı demişsiniz haberde de. Türkiyenin en büyük teknoloji sitesiyiz deyip saçma sapan haber siteleri gibi clickbait atmanız ironik.
  179. Sıradan Kullanıcı

Yardım iPhone 15 Pro aldım ama internetteki videolar kafamı karıştırdı

Cihaz yamulmuyor ki. Testlerde yamulan 15 Pro hiç görmedim , zaten titanyum ve çelik karışımı madde var bükülmesi teorik olarak da pratik olarak da imkansız. Her sene iPhone'larda kronik sorun varmış gibi lanse ediliyor aldırış etmeyin. Haber siteleri tıklanmanın yüksek olduğunu bildiği için...
  180. Sıradan Kullanıcı

Soru İnternet tavsiyesi

Turkcellin internet çözümü vardı. Prize takıyorsun cihazı, cihazın içinde hat var oradan wifi dağıtımı yapıyor eve. Altyapı gelene kadar onu kullanabilirsiniz.
  181. Sıradan Kullanıcı

Öneri Basit bir Windows 11 laptop mu yoksa Macbook Air 15.3'' mi?

Bilgisayar mühendisliğinde okuldan okula değişiyor ders içerikleri. Eğer sadece IDE kullanıyorsa simülasyon dersleri falan yoksa Macbook Air alıp geçin derim hem şarjı çok uzun gidiyor Windowslara kıyasla hem de kod yazmak için çok ideal. Ancak bazı okullarda 3D Çizim veya simulasyonlar da...
  182. Sıradan Kullanıcı

Yardım Ücretsiz veya uygun fiyatlı antivirüs önerisi

Kesinlikle Kaspersky. Bütçeye göre bir sürü paketi var. Veritabanı olarak son derece iyi bir marka Kaspersky. Virüs programı alınacaksa ilk akla gelmesi gereken markalardandır.
  183. Sıradan Kullanıcı

Haber Beşiktaş'ta deprem! Gedson Fernandes kadroya alınmadı

1 2 yüzünüz gülse de sonrasında çok ağır tepki alır yazılarınız. Özellikle spor medyasına bakın şu an linç durumu çok üst düzeyde. Lütfen, yapmayın.
  184. Sıradan Kullanıcı

Haber Beşiktaş'ta deprem! Gedson Fernandes kadroya alınmadı

Deprem ne alaka? Oyuncu sakat bundan dolayı kadroya alınmadı. Hedefiniz haber sayfalarında falan editörlük mü clickbaiti deneyimliyorsunuz?
  185. Sıradan Kullanıcı

Soru 2018 Macbook Pro Alınır mı?

2018 Macbook Prodan bahsediyoruz sizce o yıl M1 işlemci var mıydı?
  186. Sıradan Kullanıcı

Ekran farkını bilmiyorum ancak o dokunmatik fonksiyon tuşu muazzam bir şey. Güncelleme önemli değil diyen biri olsam direkt onun için bile alırdım.
  187. Sıradan Kullanıcı

O fiyata i5 işlemcili 2020 Air de bakabilirsiniz. Çünkü muhtemelen bu sene son büyük Macos güncellemesini alacak. Donanım olarak evet Macos için güçlü ancak eskidi. Windowsu Bootcamp ile kurarsınız bir sıkıntı olmaz yeter ki Intel işlemcili olsun cihaz.
  188. Sıradan Kullanıcı

SDN Zamlara rağmen: iPhone 15 serisinin satışları rekor kırıyor!

Çindeymiş arkadaşlar Türkiye değil boşuna uğraşmayın. Ben yedim siz yemeyin clickbaiti.
  189. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone 15 Plus mu yoksa iPhone 15 Pro mu almalıyım?

15 Pro tabii ki. Arada çok ciddi makas var. 15 Plus alacağınıza ikinci el Pro Max bakabilirsiniz ekran büyüklüğü çok önemliyse.
  190. Sıradan Kullanıcı

Soru 9000TL PC buldum fiyatına değer mi?

Çok pahalı kesinlikle alınmaz. Oyun falan oynatmaz o sistem.
  191. Sıradan Kullanıcı

Soru 13 Pro Max hala alınır mı?

Pro serileri 1 sene resmi kanallardan satışta durur yeni model çıkınca kalkar satıştan. Ancak internette satıcılar satıyordu oradan tercih edebilirdiniz. iPhone 13'den sonra düz iPhone modelleri bence alınmamalı. Makas çok aldı Pro'ların çok gerisindeler. Hatta bir eski nesil Pro , güncel nesil...
  192. Sıradan Kullanıcı

Soru Xiaomi 13 Lite alınır mı?

S21 FE varken asla tercih etmezdim.
  193. Sıradan Kullanıcı

Soru 13 Pro Max hala alınır mı?

Alınır. iPhone 11 Pro ve üstü cihazlar günümüz için bile son derece güçlü ve fazlasıyla iş gören cihazlar.
  194. Sıradan Kullanıcı

Haber A Milli Kadın Voleybol Takımı, Porto Riko'yu 3-0 mağlup etti

Bizim grupta Brezilya çok sıkıntı ancak olimpiyatlara katılacağımızı düşünüyorum.
  195. Sıradan Kullanıcı

Haber iPhone 15 ve 15 Plus tanıtıldı; işte detaylı bilgiler!

iPhone X 2017 yılında çıktı ve 6099TL'den alıcı buluyordu. O yıllarda asgari ücret ile yaklaşık 6 maaşa alınıyordu telefon. Şu an da yine asgari ücrette yaklaşık 6 maaş ile 15 Pro alabiliyorsunuz. Birim olarak evet yüksek ancak alım gücü olarak aynı. Asgari ücretin 6 katı olmasını övmüyorum...
  196. Sıradan Kullanıcı

Haber iPhone 15 ve 15 Plus tanıtıldı; işte detaylı bilgiler!

15 ailesinin tamamının fiyatı lansman bitince açıklandı yazıyı keşke araştırarak yazsaydınız. Bu seneki fiyatlar seleflerine göre çok iddialı. Satışlarının ülkemizde yüksek olacağını tahmin ediyorum, özellikle 15 Pro 128GB'nin.
  197. Sıradan Kullanıcı

Yardım iPhone'de eSIM ekleme butonu kayı

Sakinim sadece forumlarda otomatik mesaj yazan botlar gibi ısrarla okumadan mesaj yazan üyeler çok rahatsız ediyor o yüzden okumanızı söyledim. iOS 17 full sürüm yayınlandığında dener misiniz bir de. Eğer onda da olmazsa Apple ile görüşüp cihaz değişimi talep edebilirsiniz. Bu tarz sizin...
  198. Sıradan Kullanıcı

Soru YKS için Dersigo.com Nasıl?

Bu tarz siteler bana çok saçma geliyor. Youtubeda ücretsiz videolar dolu onlarla çalışıp dereceye oynayan bir sürü kişi var. İş öğrencide bitiyor illa bu veya başka siteleri almak bence çok gereksiz.
  199. Sıradan Kullanıcı

Yardım iPhone'de eSIM ekleme butonu kayı

Zaten götürdüm diyor keşke konuyu okusanız. Fiziksel sim kartı çıkartıp telefonu yeniden başlattığınızda Esim seçeneği gözüküyor mu?
  200. Sıradan Kullanıcı

Soru 11. sinif mtaldan anadoluya nakil

Gideceğin okula gidip bilgi aldın mı süreç hakkında?
  201. Sıradan Kullanıcı

Soru Bu devirde üniversite okunur mu?

Biliyorum ben de lise okurken tatillerde ve haftasonları hep sanayide çalıştım dediğiniz muhabbeti defalarca yaşadım. Ancak bu gerçekten her meslekte var ağzınızı bile açamıyorsunuz söyledikleri şeyde. İşte ustalaşana kadar yediğiniz fırçaları kendinizi geliştirmek için dinleyin neden kızdılar...
  202. Sıradan Kullanıcı

Bu tüm mesleklerde böyledir. Eğer yaşıtın senden daha kıdemliyse doğal olarak yanlış iş yaptığında uyarır. Okulda değilsiniz yaşıtız diye saygı göstersin. Yeri gelir 4 yıllık üniversite bitiren 22 23 yaşındaki beyaz yaka kendinden çok daha büyük mavi yakalara fırça kayar. Siz okul ortamından...
  203. Sıradan Kullanıcı

Soru Bu 2 ürünün farkı ne. Oc olan neden ucuz.

OC olanı tercih edin hız aşırtma yapılmış model. Kampanyadan dolayı o fiyata düşmüştür. Ben kartımı alırken de hız aşırtılmış versiyon daha ucuzdu.
  204. Sıradan Kullanıcı

Düzgün bir bölüm tercih edilirse ve üniversite hayatın boyunca kendini geliştirmeye uğraşırsan evet okunur. Ancak ülkemizde büyük bir kesim sırf üniversite okumak için düşük puanla saçma sapan bölümlere gidiyor sonrasında üniversite mezunuyum işsizim muhabbeti dönüyor.
  205. Sıradan Kullanıcı

Yardım Sapphire Rx 580 8GB Görüntü gelmiyor

Kartın üstünde Bios Switch tuşu var. Sistemin gücünü kestikten sonra onun konumunu değiştirip tekrar açın kablo bağlantılarınızda bir sıkıntı yoksa yüksek ihtimalle açılacaktır.
  206. Sıradan Kullanıcı

Haber Hakan Çalhanoğlu'ndan maç sonu özeleştiri: Bize yakışmadı

Barış Alper ve Kerem'in berbat oynamasına rağmen Galatasaray kontenjanından mı artık nedense bilmiyorum 11 çıkması tamamen rezillikti.
  207. Sıradan Kullanıcı

Öneri askeri oyun önerisi

Zaten Bf1 ve 5 dışında savaş oyunları gerçek hikayeleri yansıtmıyor. Özellikle COD Soğuk savaş olaylarını sıklıkla işliyor. Hiçbir firma Rusyayı karşısına almak istemez.
  208. Sıradan Kullanıcı

Soru Ram Yetersizliği Problemi

O zaman ram alın ram darboğazından kurtulmuş olursunuz.
  209. Sıradan Kullanıcı

IPhone 15 için fiyat tahmininiz var mı?

Abartmayın. 55 60 bin olur en fazla. Hayal dünyanızı daha farklı şeyler için kullanın.
  210. Sıradan Kullanıcı

Soru Asus Strix RX 580 8G Oc vs Sappire Plus RX 6600

RX 580 eski kartı. Sorun çıkarttığından bahsediyor o yüzden 6600 geçecek. Bence kesinlikle geçilir. RX580'ler gerçekten çok sıkıntılı mümkünse 6600 XT, bütçe zorlanıyorsa 6600 direkt alınır ya bu fiyata en iyisi.
  211. Sıradan Kullanıcı

Öneri iOS mu Android mi?

O bütçede S21 Fe varken başka telefon almak parayı çöpe atmakla eşdeğer ya.
  212. Sıradan Kullanıcı

Soru Macbook M2 Air mi , Acer Nitro 5 mi

Autocad uyumlu ve destekli ancak tasarımı Windowstan çok farklı biraz alışma süreci olacak. Solidworks ise hiç yok. Matlab ise destekli diye biliyorum hiç kullanmadım lakin sitesinde desteğinin olduğu yazıyor. Dialux malaesef uyumsuz. Ben Endüstri Mühendisliğindeyim çok teknik dersimiz yok...
  213. Sıradan Kullanıcı

Soru Samsung A54 mü Honor 90 mı?

Evet farkı okumuştum ben de 1380 tanıtıldığı zaman. 512GB tamamen satış stratejisi. Ben daha mobilde 128GB üstünü gerçekten kullanan çok kişi görmedim. Influencer falan değilse alacak kişi 512GB ve 1TB modeller çok abartı göz boyamak için orta segmentlere koyuluyor. Ram konusunda da evet Android...
  214. Sıradan Kullanıcı

Soru Samsung A54 mü Honor 90 mı?

İşlemci olarak Honor 90 Snapdragon 7 Gen 1 kullanıyor. A54 ise Exynos 1380. Aralarında evet performans olarak kağıt üzerinde 7 Gen 1 daha iyi ancak fiyat farkı da var. Ben fiyat farkına değecek kadar fark olduğunu düşünmediğim için 5 yıl güncelleme garantisi verilmiş A54 tercih ederdim. 1380 de...
  215. Sıradan Kullanıcı

Soru 20-25k mühendis için laptop önerisi

Evet kendiniz için mükemmel bir söz
  216. Sıradan Kullanıcı

Macbook Pro kullanıcısı ve mühendislik öğrencisiyim, asla bu fakültede işe yaramaz diyorum bilmiş gibi konuşmuyorum senin bilgisizliğini söylüyorum. Adam çizim yapacağım demiş Macbook al diyorsun. Çizim yapan hangi mühendisi Macbook kullanırken gördün? Bilgisayar Mühendisleri IDE açıp kodunu...
  217. Sıradan Kullanıcı

Mühendisliği Visual Studiodan ibaret sanıyorsun ama nasıl olacak o iş?
  218. Sıradan Kullanıcı

Mühendislik Fakültesine hiç girmediniz galiba çünkü boş ve yanlış yorum yapıyorsunuz. Mühendislikte Macbook iş görmez. Solidworks yok, Autocad versiyonu klasik versiyondan çok farklı alışması ve kullanması çok zor. Bilmediğiniz konularla insanları yanıtlmayın.
  219. Sıradan Kullanıcı

Mühendislik okuyorum diyor Macbook öneriyorsunuz ciddi misiniz? Macbook ile Endüstri Mühendisliği bile okumak zulüm haline gelirken Mekatronik mühendisi için önerme amacınızı çok merak ettim...
  220. Sıradan Kullanıcı

Soru İ3 10100F / RX580 8GB / H510M PRO / Sisteme güç kaynağı ve kasa önerisi.

O bütçe aralığında kaliteli model yoktur. PSU da kasa da giriş seviye malzemeler olur. O sisteme en az 550 600W psu gerekiyor.
  221. Sıradan Kullanıcı

Öneri 9000 TL civarında Samsung Telefon

Kesinlikle A34 modeline bakın derim. A54 ile hemen hemen aynılar. Kamera ve ufak tefek farkları var. A14 ve A24 giriş seviye denilebilir ancak A34 gerçekten fiyatına göre çok iyi. A54 bütçesine çıkamayanlar için muazzam bir tercih olur...
  222. Sıradan Kullanıcı

Soru Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden, Bilgisayar Mühendisliği Kazanılırmı?

Kazanması evet zor ama bu meslek lisesi okuduğun için değil. Mühendisliklere çok talep var. Bu zorlu süreçten tüm rakiplerin geçiyor sadece sen değil. Meslek Lisesi teknik program çıkışlıyım. İlk önce Bilgisayar Mühendisliği kazandım, daha sonra hayatımın kalanında bu mesleği yapmak...
  223. Sıradan Kullanıcı

Yardım Hukuk fakültesi tercih tavsiyesi

Öncelikle hayırlı olsun. Başarılı bir akademik kariyer dilerim. Yatay geçiş biraz zor çünkü okullar genelde çok az kontenjan açıyor ve bazı dersleri saymama durumları olabiliyor. 1 2 puanla kaçan okullarda da aldığınız eğitim ve diploma yeterliliğiniz birebir aynı o yüzden üzülmeyin derim...
  224. Sıradan Kullanıcı

Yardım Hukuk fakültesi tercih tavsiyesi

Çocukça düşüncelere kapılmayın. Tıp, Mühendislik ve Hukuk prestiji her zaman yüksek bölümlerdir. Eğer işinizi severek yapıyorsanız önünüz gayet açık Hukuk fakültesinde. Ek olarak dediğiniz gibi Hakimlik ve Savcılık üzerine yükselip hayalinizdeki mesleğe ulaşabilirsiniz. Yok dini sebep yok film...
  225. Sıradan Kullanıcı

Öneri iPhone 11 veya Samsung A54 5G hangisini almalıyım?

Kesinlikle A54 5G tercih edilmeli. iPhone 11 ekranı, çerçeveleri ve batarya performansı günümüz şartlarında iyi olarak nitelendirilemez. iOS stabilizasyonu dışında hiçbir artısı yok A54 5G karşısında.
  226. Sıradan Kullanıcı

Soru İphone Se yavaş indiriyor

Kablonet kullanıyorsanız Xpress ayarını değiştirdiğiniz takdirde sorun çözülüyor.
  227. Sıradan Kullanıcı

Soru 2 RAM’in 2600 MHz mi çalışması daha iyi yoksa 1 RAM’in 2600 MHz çalışması mı?

Dual Channel olarak çalışıyorlarsa ve bellek miktarı artıyorsa elbette 2600 daha mantıklı.
  228. Sıradan Kullanıcı

Haber Frikik hilesi ortaya çıktı! Messi herkesi ayakta uyutmuş

Serbest vuruş konusunda başarılı futbolcular için açıyı bulmak gerçekten çok önemli. Sadece messi değil serbest vuruş konusunda başarılı futbolcuların büyük kısmı atabilir golü.
  229. Sıradan Kullanıcı

Haber Son Dakika: 2024-2025 sezonunda Türkiye, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde 2, Konferans Ligi'nde ise 1 takımla temsil edilecek

UCL'de köy takımlarına dahi yenilmeniz, gittiğiniz her grupta sonuncu olmanız nedeniyle 20. sıraya kadar geriledi ülke puanı. Fenerbahçe tarihinde sadece 1 kez gruplardan çıkamadı, Beşiktaş ise arka arkaya başarılar elde ettiği için ciddi atılım sağladık. Lakin sizin sayenizde şu an lig...
  230. Sıradan Kullanıcı

Haber Son Dakika: 2024-2025 sezonunda Türkiye, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde 2, Konferans Ligi'nde ise 1 takımla temsil edilecek

Galatasarayın batırdığı ülke puanını el birliğiyle yükselten tüm kulüplerimize teşekkürler.
  231. Sıradan Kullanıcı

Soru Spotify VirüsTotalde Trojenli Gözüküyor

Buradan mı indirdiniz ? https://www.spotify.com/tr-tr/download/windows/
  232. Sıradan Kullanıcı

Soru Spotify VirüsTotalde Trojenli Gözüküyor

Bu site açıkları tespit etmiyor virüs var mı yok mu onu taratıyor. Play Store'dan indirdiğinize emin misiniz? Resmi Spotify uygulamasında virüs olamaz. Ya o virüs gören programların veritabanında bir sıkıntı oldu ya da resmi uygulamayı kullanmıyorsunuz.
  233. Sıradan Kullanıcı

Soru Üniversite Tercihi HK.

Saydığın üniversiteler hakkında pek bilgim yok ancak Endüstri Mühendisliği hakkında bilgi almak istersen yardımcı olabilirim.
  234. Sıradan Kullanıcı

Yardım arkadaşlar spor salonuna başladım çok rahatsızım

Vücudunuz ham olduğu için çok zorlanıyorsunuz. Ben çivi çiviyi söker misali devam etmiştim vücut alıştığında hiçbir şikayetim kalmamıştı.
  235. Sıradan Kullanıcı

Soru furmark fpsim 1 ayda 3 fps düştü

Sistemin o anki yükü, sıcaklığı, furmark sürümü ve sürücü sürümü fark ettirir. 3 FPS öyle aman aman bir kayıp değil telaş olmanıza gerek yok.
  236. Sıradan Kullanıcı

Haber Türkiye'nin Yıldızı Arda Güler, Real Madrid'e Transfer Oldu

İnşallah öyle olur ama Real Madrid orta sahasına bir bakın derim kötü oyuncu yok o mevkide.
  237. Sıradan Kullanıcı

Haber Türkiye'nin Yıldızı Arda Güler, Real Madrid'e Transfer Oldu

Hayır isteğimiz 1 yıl daha kalmasıydı. Barcelona da Real Madrid de bonservisini alıp 1 sezon kiralık olarak Fenerbahçe'de oynaması ve kendini daha çok geliştirmesi teklifini sunmuştu. Arda Güler ise Fenerbahçe'de oynamak istemediği için bu maddeyi kaldırtıp gitti Real Madrid'e. Yolu açık olsun...
  238. Sıradan Kullanıcı

Yardım i7 13700K soğumuyor!

240mm yetersiz o işlemciye çünkü. 360mm kaliteli bir sıvı soğutma şart.
  239. Sıradan Kullanıcı

Yardım İ7 3770k

RX 590 alınabilir aslında. 1080p'de sıkıntısız kullanabileceğiniz bir kart. Ancak RX 590 alacaksanız mutlaka Sapphire Nitro , Asus ROG , MSI Gaming serisi kartlar olsun. XFX, Powercolor gibi ucuz kartları alırsanız aşırı ısınma sorunu yaşama ihtimaliniz yüksek. Aynı şekilde Asus Dual , MSI Armor...
  240. Sıradan Kullanıcı

Yardım İ7 3770k

1070 Ti Besler de 3770K yerine 3770 alabilirsiniz zaten anakartınız hız aşırtma yaptırmıyor boşuna ek para ödemeyin.
  241. Sıradan Kullanıcı

Yardım 8 pinli karta 6 pin takmak

Tek altı pinden 2 tane 8 pin takılırsa o güç kaynağını bir daha kullanamazsınız muhtemelen :) O yüzden işlevsel ürünler atın ki sıkıntısız kullansın. https://www.hepsiburada.com/6-pin-to-8-pin-pci-express-ekran-karti-power-cevirici-kablo-pm-HBC00002JLOTA
  242. Sıradan Kullanıcı

Yardım İlk defa Bilgisayar Alacağım ama kararsız Kaldım Sizce Hangisi?

6700XT alabiyorken 3060 Ti almak bence tamamen saçmalık. Intel isterseniz; https://www.gaming.gen.tr/urun/300490/maranello-6700xt-intel-i5-12400f-asus-radeon-rx-6700-xt-dual-12gb-16gb-ram-500gb-nvme-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ Ryzen sistem isterseniz...
  243. Sıradan Kullanıcı

Soru 15 yaşında 177 boy, 73 kilo fazla mı?

21 yaşındayım ömrüm boyunca oturduğum yerden kilo alamadım. Özellikle lisede bilgisayara kapanıp abur cubur gömüyordum ona rağmen 1 kilo bile alamadım o yüzden çok garibime gidiyor bu bilgisayarın kilo aldırma olayı. Vücudunuz sanırım kilo almaya müsait, kilonuz çok fazla değil ama daha da...
  244. Sıradan Kullanıcı

Öneri 9000 tl pc toplama

O fiyata sıfır sistem alınmaz ikinci el toplamak en mantıklısı.
  245. Sıradan Kullanıcı

SDN iPhone kullanıcıları dikkat! Bu üç ayarı hemen yapın

Önemli bir ayar varmış gibi olmuş başlık. Zaten Face ID , 2FA standart olarak açılmasını tavsiye ediyor Apple. Diğeri de evet faydalı bir özellik ama "hemen yapın çok önemli olmazsa olmaz" bir özellik de değil.
  246. Sıradan Kullanıcı

iPhone 14 Pro'dan beklediğim performansı alamadım

iPhone X'den bile geçseniz günlük kullanımda hız farkı hissetmezsiniz. Oyunlarda grafiği köklediğinizde veya testlerde fark ortaya çıkar. 12'den geçmişsiniz en belirgin farkları ekran, pil ve kamerası. Ancak bunlar 12 serisinde de iyi olduğu için farkı günlük kullanımda hissetmeniz evet zor. Bu...
  247. Sıradan Kullanıcı

Öneri Bu 3 Sistemden Hangisi Alınır ?

3. sistemde anakartı da B660 yaparsanız çok iyi olur. Zaten şu an Asus ekran kartında geri ödeme veriyor oradan gelecek parayla sistem aynı paraya gelir. 1. sistemi Ramazan Bayramında arkadaşıma aldık sistem genel olarak çok iyi ancak işlemcisi çok ısınıyor ve Throttle yiyor. Yani oyunlarda...
  248. Sıradan Kullanıcı

Rehber Özenle topladığım sistem Huzurlarınızda!

Asus'un sitesinde mevcut hocam Bios güncellemesi ile destek geliyor. https://www.asus.com/tr/motherboards-components/motherboards/prime/prime-b660m-k-d4/helpdesk_qvl_cpu/?model2Name=PRIME-B660M-K-D4
  249. Sıradan Kullanıcı

Rehber Özenle topladığım sistem Huzurlarınızda!

13400 yerine 12400F yapıp ekran kartına bütçe aktarılabilirdi ama güzel sistem elinize sağlık. Anakart 12. nesil işlemcilerle beraber çıktı ama 13. nesil destekliyor.
  250. Sıradan Kullanıcı

Neden Iphone kullanmamalıyız

Android fanboyuyum demenin bir başka hali. Androd, iOS'dan stabil diyen forumda bi sen bir de arkadaşın olabilir diyordum yıllardan beri, haklılığım halen daha koruyor kendini :D Madem kullanamadan çamur atıyorsun bari araştırarak at. 5G desteği iPhone 12 ailesi ile geldi. Ek olarak diğer...
  251. Sıradan Kullanıcı

Batarya anlamında eski cihazlar kötü iPhone'da. SE 2016 performans olarak sizi üzmez ama pil olarak kaliteli bir pil takmanız gerekebilir.
  252. Sıradan Kullanıcı

1- Gereksiz pahalı değil. Her sene çıkarttığı telefonlar döneminin en güçlü donanımıyla çıkış yapıyor. Ek olarak yazılımın stabilitesi ve Apple ekosistemi avantajları da var. 2- Telefon 2 gün uçak modundaydı hiç ellemedim elime aldığımda %2 şarjı gitmişti. Kendinden bilme sebebin sahte batarya...
  253. Sıradan Kullanıcı

Soru Orjinal Apple 5w Şarj Aletini Nereden Bulabilirim?

Evet sahte kablo kullanmak sıkıntı çıkartır. Apple ürünlerine biraz nazik davranmanız cihazın ömrünü uzatacaktır. Ayrıca bu para verilmez ama yine de siz bilirsiniz ; https://www.vatanbilgisayar.com/apple-5w-usb-guc-adaptoru.html
  254. Sıradan Kullanıcı

Soru Troll yaptığım hesap ban yermi?

Ne gerek var şöyle şeylere. Resmi sunucudan ban yiyeceğinizi sanmam ama topluluk sunucusunda oynuyorsanız ve siyaset yasaksa evet banlanırsınız.
  255. Sıradan Kullanıcı

Yardım Valorant açılmıyor

Muhtemelen sürücüyü yüklemediniz. Nvidia sitesinden güncel sürücüyü indirin sorununuz düzelecektir.
  256. Sıradan Kullanıcı

Whatsapp Medya

iCloud alanınızı genişletip oraya yedekleme almaktan veya iTunes üzerinden yedekleme almaktan başka çözümü yok. Sadece o medyayı seçip alamıyorsunuz Androidlerdeki gibi ancak toplu bir yedekleme alabiliyorsunuz.
  257. Sıradan Kullanıcı

Anket TOGG Vs Tesla, Siz Olsanız Hangisini Tercih Edersiniz?

Azıcık mantıklı düşünerek Togg'un hangi segmentte araç olduğunu, o segmentte ortalama hangi sonuçlar alındığı yorumlanarak bunun cevabına varabilirsin aslında. Arabalar satıldıktan sonra mı test yapılacak gibi ilginç bir soru sormuşsun. Konunun başından beri kaza testi de kaza testi diyorsun...
  258. Sıradan Kullanıcı

Android'den iOS'a geçiş

Kendime S9+ , kardeşime iPhone 8 aldık zamanında sıfır olarak. İkisinin de pili orijinal olarak servislerinde değişti. iPhone 8 şu an ilk günkü performansını ve kamera kalitesini koruyor, üstüne az önce 16.4 sürümüne güncellendi. Oyunları halen daha son grafiklerde açıyor ve kabul edilebilir...
  259. Sıradan Kullanıcı

Öneri 10.000 TL Laptop Önerisi

Bu modelde ram yükseltme şansımız var mı? Yanlış hatırlamıyorsam bazı Lenovolarda ramler lehimli olduğu için yükseltemiyorduk.
  260. Sıradan Kullanıcı

Öneri 10.000 TL Laptop Önerisi

Uzun bir aradan sonra selamlar, farklı forumlara sordum lakin pek tatmin edici cevap gelmedi son olarak buraya sormak istedim. Endüstri Mühendisliği okuyan kardeşim için laptop ihtiyacımız var. Bütçemiz ise 10 Bin TL önereceğiniz laptop modelleri nelerdir? Eğer o bütçeye düzgün, iş görecek...
  261. Sıradan Kullanıcı

Soru Forumda son günlerde yaşanan olay nedir?

Muhattabım sen değilsin, konu sahibi soru sormuş ona cevap verdim. Hiç kimse ben haksızım demez sen çevrene anlatmaya devam et. Daha zaman kiplerini bile bilmiyorsun. 10 gün banlatmışım. "BANLATMIŞIM", "BANLATMIŞIM". Türkçe derslerinde bana mesaj atacağına dersi dinlesen keşke. Daha sonrasında...
  262. Sıradan Kullanıcı

Soru Forumda son günlerde yaşanan olay nedir?

Objektif şekilde anlatacağım diğer çocuk gibi taraflı yazmayacağım kararınızı kendiniz verin. Konulara son 2 3 aydır baktığınızda saçma sapan yorum yapan 2 şahıs var. Birincisi hesabını kapatan kişi ikincisi şu an konuda. Önceden hatırlarsanız konularda konu sahibinin verdiği bilgilere göre...
  263. Sıradan Kullanıcı

Samsung galaxy a52s.

Param Güvendenin ne olduğunu bilmiyorsun galiba. Cihazı alıyorsun sana geliyor ve testlerinden sonra sorunsuzsa onay veriyorsun.
  264. Sıradan Kullanıcı

Yardım İphone sürüm düşürme

Maalesef imzalar kapalı olduğu için dönüş şansınız yok. Bazı 3. parti uygulamalar ile dönebilenler var ama çok riskli bir yöntem. Cihazın kitlenme riski var.
  265. Sıradan Kullanıcı

Yardım NVİDİA ekran kartı

O arkadaş öyle , haksız olduğunu anlayınca konuyu gereksiz uzatıp farklı yerlere çekiyor uğraşmayın bence. Kayn'ın dediği gibi gerekirse DDU ile kaldırıp üreticinizin sitesinden tekrar güncel sürücü kurduğunuzda Nvidia Denetim Masası gelir.
  266. Sıradan Kullanıcı

Ertesi günü. iOS 12 geçmiştim 2 gün sonra pişman olup dönmek istediğimde imzalar kapalıydı dönemedim :)
  267. Sıradan Kullanıcı

Yardım Iphone 13 Pro Max hafif suya maruz kaldı ve servis yok hatası verdi

Yazılım sorunu nedeniyle olmuştur muhtemelen. Ama su tazyikli bir şekilde cihaza geldiyse cihazın antenleri de zarar görmüş olabilir. Sonuçta telefon suya düşmeye, sıçramaya dayanıklı. Tazyik cihazları bozar.
  268. Sıradan Kullanıcı

İmzalar yeni sürüm çıktığının ertesi günü kapatılıyor. Maalesef dönemezsiniz.
  269. Sıradan Kullanıcı

Anket İstediğin bölümü istemediğin okulda okumakmı tam tersimi?

Lise sanırım kullanıcı adınıza göre. Lisede pek bir önemi yok ama istediğin alana yönelmen her zaman iyidir. İstemediğin okul bile olsa istediğin dersleri göreceksin.
  270. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone 14 Ön Siparişi Hakkında.

Xiaomi zaten pahalı. Apple pahalı ama kullancılarını tatmin ediyor. Xiaomi pahalı ama vasat fark burada.
  271. Sıradan Kullanıcı

iPhone 7 den sonra hiç sıra olmadı ki. Gün içinde istediğiniz saatte gidin alırsınız stok sorunu yaşanmaz.
  272. Sıradan Kullanıcı

Satış tarihi hangi gün ise o gün tüm yetkili Apple satıcılarında olacaktır.
  273. Sıradan Kullanıcı

Mağazadan alın bence. Ben SE 2020 almıştım ön siparişle ve 1 ay sürmüştü gelmesi. Mağazaya gelince oradan almanız bence en sağlıklısı olur.
  274. Sıradan Kullanıcı

Soru S10 Plus'tan sonra hangi cihaza geçilmeli

Telefonun son derece güçlü. Halen daha fazlasıyla iş görür. Bu fiyatlarda kesinlikle mantıksız bir hareket olur.
  275. Sıradan Kullanıcı

Hangi telefon modelini önerirsiniz

İncelemelerde bile çoğu kanal 8K desteği olduğunu söylemesine rağmen FHD ve 4K çekti. Alan kişiler de depolama sorunu yaşamamak için çekmeyecek. Bunu siz de biliyorsunuz. Kullanılmayacak özelliklerle cihaz önermenin bence anlamı yok.
  276. Sıradan Kullanıcı

2 yıl sonra desteği bitecek demişsin kanıtı yok , 8K video demişsin , hangi S21 kullanıcısı 8K çekiyor? Benim telefonum 4K 60FPS video destekli ama hep FHD 60Fps çekiyorum. Hem daha az depolama alanı tüketiyor hem de net zaten. Hızlı şarj dışında pek geçerli bir argüman göremedim. X serisi...
  277. Sıradan Kullanıcı

Yazdıklarınız gerçek değil ki değişmesin? XR için XS'den daha uzun güncelleme alacak diyorsunuz. Lakin XS , XR'dan daha iyi bir cihaz. Bunun için ahım şahım bir bilgiye gerek yok. Konu sahibini yanlış yönlendiriyorsunuz. Özür dilemek yerine halen daha diretiyorsunuz. Alın lansmanı da atayım...
  278. Sıradan Kullanıcı

Bilginiz olduğuna emin misiniz? XR, XS ve XS Max aynı anda destek kesecek. Sadece XR diye bir şey yok.
  279. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone 14, ya da iPhone 13s mi desek?

Hocam saydığınız özelliklerin hangisi günlük kullanımda kullanılacak ki. Evet kağıt üstünde gelişme var gibi ama cidden kullanımda hiçbirini kullanmayacağımız için olmasa da olur diyoruz. 13 Pro'da dinamik tazeleme hızına sahip ekran vardı zaten , 14 Pro'da cilalandı biraz daha olay bu. Kamerada...
  280. Sıradan Kullanıcı

İlk olarak iPhone XS serisinde A11 değil A12 var. A12'de Pubg tarzı oyunlarda 60FPS sabit rahatlıkla oynatır. Aralarında hiçbir fark yok demişsiniz, evet çıktığı zaman hiçbir farkı yoktu. Zaten Apple mobil işlemcileri çıktığı senenin en güçlüsü olduğu için bir önceki nesille çıktığı zamanki...
  281. Sıradan Kullanıcı

Vidaların söküldüğünü buradan anlayamazsınız. Çok güzel yöntemler var bunun için :D
  282. Sıradan Kullanıcı

S20 FE veya SE (2020)
  283. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone 14, ya da iPhone 13s mi desek?

13 Pro Apple'ın yaptığı en iyi cihazdı. Bunun üstüne çıkamayacakları belliydi zaten. 14 Pro tamam güzel ama 13 Pro'dan öyle ahım şahım hiçbir farkı yok AOD dışında. 14 ve 14 Plus ise tamamen gereksiz cihazlar. Dediğiniz gibi 13S olmuş elde tutulacak hiçbir yenilik yok.
  284. Sıradan Kullanıcı

Soru 2. El Satışta Faturadaki TC Numarası Problem Oluşturur Mu?

Dediğim gibi o bilgilere kimse bakmıyor. Baksa da sadece kimlik numarası ile bir şey yapamazlar. Seri numarası falan da gerekiyor. Ha hiç güvenmiyorsa fiyattan düşüp durumu alıcıya bildirir ama kabul görür mü sanmam. Faturalarda genelde TCKN 11111111111 şeklinde otomatik dolduruluyor. Arkadaş...
  285. Sıradan Kullanıcı

Soru 2. El Satışta Faturadaki TC Numarası Problem Oluşturur Mu?

Satarken fatura ile satmak zorundasın bu yasal bir gereklilik. O adres kimlik numarasına da kimse bakmıyor emin ol. Meslek gereği çok ikinci el alıp sattık sadece faturada cihazın seri numarası ve kesim tarihine bakıyorlar isim soyisim adres kimlik falan kimse bakmıyor yani merak etmeyin...
  286. Sıradan Kullanıcı

Soru Aracın sağ arka tamponu çıktı

Yaşını ve yönetim geçmişini biliyorum merak etme?
  287. Sıradan Kullanıcı

Ne mutlu bana. Eski ortamdan 1 kişi bile kalmadığı için zerre umrumda değil kim nefret ediyor kim seviyor. Hayatımı sizin gibi foruma adamadığım için umrumda olan hiçbir şey yok büyüyünce anlarsın abicim benim
  288. Sıradan Kullanıcı

11 yaşında bir bireye göre fazla iddialısın
  289. Sıradan Kullanıcı

Kuyruk acın var yani :D Banlattığım için sevindim çoluk çocukları azaltmışım forumdan
  290. Sıradan Kullanıcı

Tamamiyle boşsun hiçbir konuda zerre bilgin yok. Raporumu yaptım umarım gereken yapılır.
  291. Sıradan Kullanıcı

Plastik parçalar değişse de onarılsa da değer artmaz veya azalmaz. Hayatında hiç araba görmedin mi kafayı yiyeceğim ya neden hiçbir şeyi anlamıyorsun? Plastik parçalar aracın değerini ET-Kİ-LE-MEZ
  292. Sıradan Kullanıcı

Alakası yok. Bir taraftan hasar alınca diğer taraf kırılmaz. Tamponlar yapısı gereği esner, aşırı hasar durumunda kırılır. Diğer tarafı patlatmaz yani. Fotoğrafa bakarsan da hafif bir hasar var. Sadece sağ arka tampon braketinden çıkmış veya braketin kırılmasına benziyor. Hayatında hiç görmedin...
  293. Sıradan Kullanıcı

Her konuda bilginiz olmak zorunda değil yanlış bilgilendirme yapmaya artık son verin. Tampon tutacağı kırılmadıysa çıkartılıp tekrar oturduğunda sıkıntısı olmaz. Kırıldıysa kaportacınıza gidip sağ arka tampon braketi alın o değişiyor sadece ve tekrar tutuyor. Silikonla da tutturabilirler ancak...
  294. Sıradan Kullanıcı

Yardım Mavi Ekran Hatası

Görsel atmamış ki. Dumb dosyalarını paylaşmış. O çok değerli vaktini yorum kasmak için ayırmasaydın keşke çünkü cevabın hiçbir şeye karşılık gelmiyor.
  295. Sıradan Kullanıcı

Yardım YKS 2022 Sonuçlarım Ek Puanlı Sıralama 1.932.977

Usta ne anlatıyorsun ya adamın bölüm kodu 6008 yani Büro Yönetimi bölümü okumuş lisede. 2 yıllık Büro Yönetimi bölümüne gidecekse ek puan veriyor onun puanı. Adamı engelli yaptın durup dururken ayıp :D
  296. Sıradan Kullanıcı

Öneri Bilgisayar Mühendisliği ve Mac

Huawei'nin yeni laptopları (D serisiydi sanırım) oldukça hafifler ve bir günü rahatlıkla çıkartabiliyorlar. Gösteriş meraklısıysanız da Macbook benzeri modern tasarım da sunuyor.
  297. Sıradan Kullanıcı

Soru Gürgençler

Güvenilir tabii ki. Apple Store'dan sonra tercih edilebilecek en mantıklı yerlerden.
  298. Sıradan Kullanıcı

Öneri Bilgisayar Mühendisliği ve Mac

Neden illa Mac istiyorsunuz ki? Macler gereksiz pahalı olduğu için soruyorum. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve Mac'e gerek duyduğumuzu hiç hatırlamıyorum. Sınıfta 1 2 kişide Mac var onun dışında herkes Windows kullanıyor. Hatta Mac kullanan arkadaşlar bazı programların Mac versiyonu...
  299. Sıradan Kullanıcı

11.000 TL ile 2. el hangi iPhone alınabillir?

iPhone 12 tavsiye ederim. Evet pil olarak 11 Pro'nun gerisinde olur fakat güncel bir tasarım, 1 yıl daha fazla güncelleme ve en önemlisi 5G desteği var. Yakın zamanda 5G'ye geçeceğiz fırsatçılar 5G telefon fiyatlarını fırlatır muhtemelen geçiş döneminde. Şimdiden 5G cihaz alıp hazırda...