Arama sonuçlarınız

1. Bil_Berk

Yardım GTA 5 GPU kullanım dengesizliği

Merhabalar göründüğü gibi ilk sste msaa 8x diğer sste msaa kapalı ama ilk değerde GPU kullanımı %100 iken diğer değerde %40 civarı neden GPU kendini yüke bindirip daha çok fps vermiyor? Aynı durum BF2042 de de var Ultra ile Düşük arasında aldığım FPS değerleri aynı. 1701975958 ss atamıyorum...
  2. Bil_Berk

Yardım RTX 4070 oyunlardaki güç tüketimi normal mi?

Rdr2 de yüksek ayarlarda watt değeri sslerde yakaladığım kadarıyla ultra ayarlarda 160-175 watt değeri yakalamış, düşük ayarlarda ise 130 watt larda geziyor. Ekran kartının max TDP değeri 200W olarak belirtilmiş. Aldığım değerler normal mi yoksa performans kaybım var mı. Ekran kartı: Gigabyte...
  3. Bil_Berk

Yardım RTX 4070 oyunlardaki güç tüketimi normal mi?

Rdr2 de yüksek ayarlarda watt değeri sslerde yakaladığım kadarıyla ultra ayarlarda 160-175 watt değeri yakalamış, düşük ayarlarda ise 130 watt larda geziyor. Ekran kartının max TDP değeri 200W olarak belirtilmiş. Aldığım değerler normal mi yoksa performans kaybım var mı. Ekran kartı: Gigabyte...
  4. Bil_Berk

Yardım Bilgisayar cpuyu aşırı fazla kullanma sorunu

Merhabalar son zamanlarda bilgisayarımın kastığını hissetmiştim, görev yöneticisine girdiğim zaman ve takip ettiğimde her uygulamaya girdiğimde (chome tarayıcıya girerken olan durum ssde mevcut) ya da bilgisayar açıldığında CPU %90-%100 gibi yüzdelere çıkıyor. Boşta ikende sürekli %10-%100...
  5. Bil_Berk

Yardım javaw.exe CPU %90-%100 kullanma sorunu

Merhabalar bugün notebookuma uzun zaman sonra minecraft indirdim fakat açtığım zaman eskiden nispeten drop yemeden oynadığım oyun bildiğiniz sürekli sanki fotoğraf şeklinde geçiş yapan oyuna döndü. Şaşırdım ne olduğunu anlamadım sonra görev yöneticisini açtım gördüğüm şey beni şaşırttı...
  6. Bil_Berk

Edifier X3(TWS) mi yoksa Taotronics Soundliberty 53 Pro (TWS) mi ?

Merhabalar yukarıda belirttiğim 2 kulaklık arasında kaldım ve seçim yapmakta zorlanıyorum. Önce Edifier X3'te karar kılmıştım fakat taotronicsin özelliklerini duyunca o da aklıma yattı. Ek olarak pop punk(rock pop), pop türü dinlemeyi severim ve bassı ve sesi temiz kulaklık istiyorum. Edifier...
  7. Bil_Berk

Windows 10 fare gecikme sorunu

Merhaba arkadaşlar elimdeki notebook: ASUS N552VW CORE İ7 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. ASUS N552VW notebook en uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al! Bu notebookta mouse gecikme sorunu yaşıyorum. Mesela masaüstünde farenin geciktiğini baya hissediyorsunuz fakat...
  8. Bil_Berk

Laptobun Kendi Wİ-Fİ Kartının Wifi adapterden daha iyi indirme yapması ?

Merhaba arkadaşlar oyun oynarken (cs go) gibi ani ping yükselmeleri oluyor diye TP Link TL-WN722N modelini aldım (150mbps). Oyunlarda çözüme eriştim pingim ani olarak oynamıyor fakat speedtest gibi test uygulamalarına girince laptopbun kendi Wİ-Fİ kartı ile 24mbps alırken aldığım wifi adapterde...
  9. Bil_Berk

LG G3 Beat Hafıza yetmeme (depolamanın az olduğunu biliyorum)

SD kartı dahili yapmıştım fakat cidden çok kasıyodu geri eski haline getirdim. Bunun dışında yapılabilecek bişeyler var mı. (Tüm SD karta taşınabilen uygulamalar SD kartta.) Mobile Legends SD kartta gibi gözüküyor ama Dahili hafıza da yer kaplıyor (oyun datası), Ramexpander ile ram ekli, Youtube...
  10. Bil_Berk

GTA 4 Online Kaldırıldı mı ?

Evet eskiden severek oynadığım ve hala sevdiğim oyun GTA 4'te (orijinal steam sürümü Complete Edition) eskiden olduğu gibi online seçenek bulunmuyor. Bilen varsa bana neden olduğunu açıklayabilir mi. Ve eğer biliyorsa farklı online oynama yöntemlerini gösterebilir mi?
  11. Bil_Berk

USB adapter önerisi

Arkadaşlar fiyat max 100 tl olacak şekilde iyi çeken bi Wifi adapter önerisi verir misiniz? Çekim uzaklığı ve interneti tam verimiyle kullanmalık adapter önerilerinizi bekliyorum. (Modem kötü laptop interneti çok kesiyor, Oyunlarda pingim 70' ten hep 300 lere çıkıyor 5 sn de bir)
  12. Bil_Berk

GTA 5 Ekran Kartının yalnızca %35 ini kullanma sorunu

Evet arkadşlar bahsettiğim gibi laptobuma gta 5 indirdim. Sonra fark ettim ki oyun intel grafiklerini kullanıyormuş. İnteldeyken %99'luk kısmını kullanırken dahili AMD Radeon 7670m ekran kartıma geçince Ekran kartının yalnızca %35 ini kullanıyor ve baya düşük FPS alıyorum. (İntelde Daha iyi...
  13. Bil_Berk

Laptop oyunlar FPS 40 ama sanki 10 FPS gibi gecikmeler oluyor

Evet arkadaşlar elime notebook bulunmakta fakat bi kaç sorun yaşamaktayım. Bunlardan en çok kanser edeni FPS yeterli olsa bile sanki 3 kat daha düşük gibi his vermesi. Şöyle anlatıyım CS GO oynuyorum FPS 60 a falan çıkıyor fakat genellikle 40-50 arası alıyorum. Sroun şu ben 40 FPS alıyorum...
  14. Bil_Berk

James Donkey 710 vs James Donkey 712

Arkadaşlar öncelikle sizden isteğim lütfen kulaklık önerisi yapmayın bu 2'si arasında kaldım hangisini önerirsiniz? James Donkey 710 169tl, James Donkey 712 269tl. Eğer James Donkeyi daha iyi bulursanız indirime gelmesini bekleyeceğim.
  15. Bil_Berk

Format atarken SSD ve HDD ayırma

Merhaba arkadaşlar bişey soracağım format atacağım fakat tamamen sıfırlama değil dosyalarım kalacak şekilde format atacağım fakat format atarken illa oyunlarim vs herşeyi silecek. C ve D olmak üzere 2 adet harddiskim var (ssd ve hdd). Oyunlarımın hemen hepsi D harddiskinde(hdd) fakat format...
  16. Bil_Berk

Mouse lag ve USB 3.0 calışmama sorunu

Merhaba arkadaşlar bugün kafam esti dedim driver güncelleyeyim. Gittim Driver Booster'i indirdim. Bir kaç tane güncelleme gözüküyordu. Bende düşünmeden indirdim fakat sanırım indirdiğim çipsetmiş. Neyse yükledim ama sonra fark ettim ki mouse çok laglı hareket ediyor. Hemen olayla ilgili...
  17. Bil_Berk

Driver yükleme sonrası mouse gecikme sorunu

Arkadaşlar merhaba bugün driver booster adlı uygulama ile birkaç sistem güncellemesi yaptım fakat bu güncellemeler sonrasında nedense farem gecikmeye başladı. Driver güncellemeden önce gayet sorunsuz ve gecikmesiz çalışıyordu yardımcı olursanız sevinirim
  18. Bil_Berk

CS GO DPI Önerisi

Merhaba arkadaşlar elimde 3 gün önce aldığım SteelSeries Rival 105 bulunmakta, fakat DPI ayarlarını nasıl ve neye göre ayarlamam gerektiğini bilmiyorum. Mesela CS GO için ideal DPI ayarı nedir ve neye göre ayarlamam lazım? (DPI fonksiyonları 250-500-1000-1250-1500-1750-2000-4000) Birde...
  19. Bil_Berk

Minecraft'ta Sunuculara Girerken "java.lang.NullPointerException" Hatası

Arkadaşlar oyunda ne yaptıysam yapayım( Java'yı silip yükledim, eski sürüm denedim, Minecraft'ı silip yükledim) bir türlü bu hatadan kurtulamadım. Ne serverlere ne de singleplayer oyunlara girebiliyorum. Kısaca oyun singleplayerde yükleme ekranı tamamlanınca hata veriyor yani açılmıyor. Yardımcı...
  20. Bil_Berk

laptop işlemci sorunu

arkadaşlar işlemcim i7 intel 3630qm, kendi ekran kartı intel HD graphics, harici ekran kartı AMD radeon 7670m, 8 gb ram oyun içerisinde çok kontrol ettim ve su sorunla karşılaştım bir oyunda mouse cevirince ya da mesela cs go da bir adam ile karşı karşıya kalınca işlemcimin turbo hızı olan 3.20...
  21. Bil_Berk

CPU yavaş problemi

arkadaşlar laptobumu 5 gün öne fanını temizledim ve macununu tazeledim, fakat durum nromalde turbo ile 3.20 olan oyunda bir süre sonra çok ısınmamasına rağmen hızı düşüyor 2.39 GHZ oluyor. Bu durumdan dolayı minecraft bile kasıyor yardımcı olurmusunuz.(eskiden 90 dereceye çıkınca hız yavaşlıyordu)
  22. Bil_Berk

Yardım Acil !!!

arkadaşlar daha dün 8 işlemcim vardı bugün bi süre oynadım sonra bi baktım 4 işlemci olmuş nedeni ne olabilir acaba ?
  23. Bil_Berk

8 CPU nun 4 ünü kullanıyor

arkadaşlar anlamadığım bi endenden cpuların sayısı 8 den 4 e düştü nolur yardım edin acill ???
  24. Bil_Berk

Cpu 1 tanesini çok kullanma sorunu

arkadaşlar bugün ilk kez cpu kullanımı uygulamsını açrtım baktığımda CPU 1 %80-90 larda geziyor diğerleri max 45-50 oluyor bunun kasmaya yol açtığını düşünüyorum yardımcı olur musunuz bir çözümü varmıdır?
  25. Bil_Berk

GPU yüzde görme programı

arkadaşlar hani oyunda gpunun sıcaklığı kullanım yüzesi ve cpu sıcaklık ve kullanım yüzesini oyun içinde gösteren program nedir acaba ?
  26. Bil_Berk

Arkadaşlar bu laptobun fabrika BIOS unu bulabilir misiniz pek anlamıyorum!

Samsung Atıv Book 3 Np350v5c-S0ftr Notebook Fiyatı ve Özellikleri yardım please
  27. Bil_Berk

İntel HD graphic az bellek sorunu

arkadaşlar gördüğünüz gibi ayrılmış bellek çok az bana yardımcı olur musunuz, ve biostan yapılan o ayarı denedim fakat biosta öyle bir yara yok.Ayrıca 1. ekran kartını harici ekran kartım olan AMD Radeon 7670m yapabilir miyim ?
  28. Bil_Berk

Minecraft kasma sorunu AMD ekran kartı

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Benim AMD ekran kartım minecrafttta kaç fps alırsam alıyım 200 olsa bile kasıyor, 20 fps de oynasam daha iyi,vsync açınca sorun olmuyor fakat fare gecikiyor oyunu oynanmaz hale getiriyor özellikle pvpde, son olarak anlamağım bir şekilde eskiden vsync yi açınca 60 fps...
  29. Bil_Berk

MSI Overclok sorunu

arakdaşlar pc mi yeni termal macunladım overclok yapmak için fakat şimdi de hız aşırtma işelmi yapamıyorum. Foto da gördüğünüz ayarlar ekran kartının kendi ayarı yani overclok yapılmamış hali, ve overclok yapmam için yardımcı olur musunuz