Arama sonuçlarınız

1. hasanymz3449

Soru 30K-50K Arası TV önerir misiniz

30K-50K arası bir bütçe ayırdım. Fiyat düşük olursa daha iyi olur. Ekran boyutuda minimum 65inç düşünüyorum. Önerileriniz bekliyorum.
  2. hasanymz3449

Soru Yurtdışı iPhone e-SIM

Amerikadan iPhone 14 almayı düşünüyorum fakat kayıt ettirmeden kullanacam. Fiziksel sim kartında 4 ay 1 sim yuvasında 4 ay diğer sim yuvasında toplam 8 ay kullanabiliyorum normalde. Bu 8 ay bana yetiyor. Fakat Amerikadaki iPhoneler çift e-SIM. Kayıt ettirmeden yine 120 gün kullanabilir miyim? Ve...
  3. hasanymz3449

Soru Philips OneBlade Tavsiye

Philips OneBlade Yüz+Vücut traş makinesi almaya karar verdim fakat bir sürü model var ve bir sürü sitede satılıyor. Kafamı karıştıran kısım ise yüksek model numarasının çok daha ucuz olması ki bu fiyat farkı siteden siteye tam tersine dönebiliyor. 3 bine kadar bütçe ayırdım. 0'a yakın traş...
  4. hasanymz3449

Yardım Bilgisayar Başlamıyor

OpenCore ile Hackintosh ve Windows kullanıyordum. MacOS yeni güncelleme gelince OpenCore'uda güncellemem gerekti. Güncelledikten sonra MacOS'u başlatılırken hata vermeye başladı. Benden önceden kalan EFI klasörümü kullanmayı denedim. Şu an ne Windows ne MacOS açılmıyor. Açılmayı bırak OpenCore...
  5. hasanymz3449

Sosyal Fobi Mi?

Sosyal fobi olup olmadığı nasıl anlaşılır? Biliyorum burada sormak doğru değil ama belki bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirler. Dışarıya çıkmayı hiç sevmiyorum, özellikle dış görünüşümde bir eksik olduğundan. Saçım bilene azcık yamuk olsa sanki herkes beni izliyormuş gibi geliyor elimden...
  6. hasanymz3449

Mİ CC 9 Ekran Açılmıyor

Telefon Mİ CC 9 , alalı baya oldu son zamanlarda bazen renkler değişiyordu ekranda, ekran gidip geliyordu bugün tamamen gitti ekran telefon hala açık ve çalışıyor ama ekran yok. Yeniden filanda başlattım ama işe yaramadı. Sorun ekrandamı, bağlantılarda mı, anakartta mı? Nerede tamir...
  7. hasanymz3449

Marvel Çizgi Roman Sırası

Daha önce hiç çizgi roman okumadım. Marvel serisi ile başlamaya karar verdim. İnternetten biraz araştırdım ve ilk okunması gereken kitap olarak "Avengers Dağıldı" yazıyordu bir kaç sitede. Bende onu aldım. Kitap elime yeni ulaştı ve yaklaşık 30-40 sayfa okudum ama hiç bir şey anlamadım,sanırım...
  8. hasanymz3449

Instagram Hesabım Açılmıyor

Yaklaşık 8-9 ay önce instagram hesabımı dondurdum. Şu an açmaya çalıştığımda açılmıyor. Şifremi tam hatırlamıyorum, şifre sıfırlama linki gönderiyorum, linke tıklayınca hata yazıyor. Instagram ile mail üzerinden iletişime geçtim ve benden verdikleri kodu, adımı soyadımı ve kullanıcı adımı bir...
  9. hasanymz3449

Xiaomi Mi Air Track pad Sorunu

Xiaomi Mi Air 12.5 kullanıyorum. Birden bire trackpad çalışmamaya başladı. Her türlü driveri yükleyip sildim olmadı. Format attım yine olmadı. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. Şimdiden teşekkürler.
  10. hasanymz3449

MacOs High Sierra Gereksinimleri

Windowsu silip Mac Os yüklemek istiyorum fakat High Sierra kurmak için ne gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  11. hasanymz3449

Notlar Şifre Kırma

iCloudda çok önceden yazdığım bir tane not var fakat şifreli. Yanlış hatırlamıyorsam içinde önemli bişey vardı şu an çok merak ediyorum. Not hiçbir cihaza bağlı değil o yüzden cihazlarda şifreyi deiştirsem bilene notun şifresi aynı kalıyor. iClouda girip şifresini istediğim kadar...
  12. hasanymz3449

12 V Röle Kullanımı

Arduino da yeniyim. Bluttan havalandırmayı kontrol etmek için ESP 8266 ve 5 V röle aldım. Röle sürekli takılıyordu. 5-6 gün sonra bozuldu. Şu an hiç çalışmıyor. Bende araştırdım 12 V daha iyiymiş, sipariş verdim. Fakat nasıl kullanılır bilmiyorum. Sanırım 12 V ile 5 V farklı şekilde...
  13. hasanymz3449

5v Röle İle 12 V Röle Fark

Başlıktada yazdığı gibi 5v röle ile 12 V rölenin arasındaki fark ne? Projemde havalandırmayı kontrol etmek için ESP8266 ve 5 v röle kullandım fakat sürekli takılıyor. Yeşil ışık yandığı halde elektrik vermiyor. 12 V alsam kart ile çalışır mı yada sorunu çözer mi?
  14. hasanymz3449

Arduino Yükleme Hatası

Arduinoda yeniyim. İlk projem. Kodları internetteki bir siteden aldım.Yükleye bastığımda " Arduino:1.8.13 (Windows Store 1.8.39.0) (Windows 10), Kart:"WeMos D1 R1, 80 MHz, Flash, Legacy (new can return nullptr), All SSL ciphers (most compatible), 4MB (FS:3MB OTA:~512KB), v2 Lower Memory...
  15. hasanymz3449

Fare ve Klavye Çalışmıyor - Windows10

Window's 10 a USB bellekteki silinen dosyaları geri getirmek için recovery programı yüklüyordum.Yüklenirken fareniz ve klavyenizin bağlantısı kopabilir bilgisayarınızı kapatmayın gibi bş yazıyordu. Fare ve klavye kesildi geri geldi yüklendikten sonra. Bilgisayarı yeniden başlattım fakat artık...
  16. hasanymz3449

a NETFLİX LİMİTED series

Yeni çıkan 'Hollywood ' adlı dizinin fragmanını izlerken "a NETFLİX LİMİTED series" yazıyordu. Kendimce tek sezonluk dizi filandır diye düşündüm.Umrarım değildir,dizi baya güzel di izlemenizi tavsiye ederim.Asıl konu tam ne anlama geldiği. Bilen yazarsa sevinirim.
  17. hasanymz3449

Mi 9 Lite Bootloader Kilidi

Telefonuma root atmaya çalışıyordum,Xiaomi hanımda pek bilgim yok yeni geçtim.Twrp yükledim sonra magiski yükledim hata verdi hatayı araştırdım “wipe data” seçeneğine basın düzelir yazıyordu bende bastım düzelmedi sonra “Advance”ye girip system filan seçtim yeniden wipe yaptım bu sefer telefon...
  18. hasanymz3449

Linux Wifi Hack Araçları

Linuxta daha yeniyim. Udemy ile öğrenmeye çalışıyorum.Wifi şifre kırma için handshake yakalayıp deneyerek şifre kırıyorlar ama bu çok uzun sürüyor ve bulamıyor şifreleri.Bunun yerine kesin sonuç veren araçlar var mı?
  19. hasanymz3449

Apple Music Sansürlü İçerik Sorunu

Apple Music'i ile android cihazımda sansürlü şarkıları sorunsuz dinleyebiliyorken iPad cihazımda sorun çıkıyor.Ayarlardan sınırlandırmala girip uygunsuzu seçtim,uygunu seçtim,ülke değiştirdim,sınırlandırmaları kapattım,cihazı yeniden başlattım, düzelmedi ama sadece iPad ile dinlemeye çalışırken...
  20. hasanymz3449

Bilgisayar Kendi Kendine Kapanıyor

Bilgisayarım baya yavaşlamıştı bende 2 tane RAM sipariş ettim.Kasayı açmışken fanları çok ses çıkartıyor diye elektrikli süpürge yardımı ile temizledim.Fakat işlemcinin üzerindekini tam temizleyemedim ,bende söktüm (pek bilgim yok ilk defa söktüm) sonra süpürge yardımı ile geri taktım fakat...
  21. hasanymz3449

Mıknatıs İle Sonsuz Elektrik

Şimdi uzun süredir merak ettiğim bir konu var. Mıknatıslar güç harcanmadan bir birlerini çekebiliyor yada tam tersi ittirebiliyor.Barajlardaki hidroenerji santrallerinde çark gibi bir şeyi, su çevirince elektrik üretiliyor,peki döndürmeyi su yerine mıknatıslar yardımı ile yapamazlar mı yada...
  22. hasanymz3449

Ram Uyumluluğu

Bilgisayarıma ram almak istiyorum ama sanırım her ram bilgisayarla uyumlu değil.Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram almayı düşünüyorum acaba bilgisayarımla uyumlumu? Sanırım buradan anlaşılıyordu.Bilen varsa lütfen yazabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.
  23. hasanymz3449

Mojave Yükleme Hatası!

VMware üzerinden MacOS Mojave yükledim.Herşeyi yaptım fakat yükle diyince ''macOS Mojave Yükle uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan macOS'i yüklemek için kullanılamıyor.'' hatası çıkıyor.Sorunun ISO dosyasından kaynaklandığını düşünüp başka bir siteden indirdim fakat yine aynı hatayı...
  24. hasanymz3449

İos'tan Anlayan Varsa Lütfen Bi Baksın

Şimdi ben denem amaçlı weeblyde ios web app gibi bir web sitesi yapmak istiyorum.Web siteyi yaptım uygulamaları koydum.İnternetten uygulamaların plistlerinide buldum fakat plist te benim sitemin adı değil plisti aldığım sitenin adı yazıyor.Benim sormak istediğim ipa dosyasını nasıl pliste...
  25. hasanymz3449

IOS Ekran Kaydedici

Şimdi yıl sonu için sınıfça bir video hazırlıyoduk,benim önceden kullandığım ve sorun çımayan bir program vardı ben onu kullanalım dedim ye yaptık ama nedense artık para istemeye başladı,bende ekran videosu almaya çalıştım fakat ekran videosu açınca video duruyo ve uyarı çıkıyor,acaba...
  26. hasanymz3449

Kalem Piller Kaç Mah?

Şimdi diğer forumlarda kalem pilKerim 2800 mah’a kadar çıktığı yazıyor eğer böyle olsaydı taşınabilir şarj cihazları çok daha küçük olmazmıydı.Başlıktada yazdığım gibi kalem piller kaç mah?
  27. hasanymz3449

Spotify VS Deezer [ANKET]

Başlıktakta yazdığım gibi deezermi yoksa spotifymi daha iyi?(ikisinide kullandımbence deezer daha kullanışlı)
  28. hasanymz3449

Komşu İnterneti paylaşma

Şimdi bizim aynı apartmanda yan yana iki daire var.Fakat adsl 1.daireye gidiyor.(İnternet bizim,kaçak değil)Ben aynı adsl'yi kablosuz ve hızı azalmadan 2 dairedede kullanabilirmiyim?(şimdi 2.daireye geliyor fakat kablosuz çoğaltıcı ile ve hızı aşırı düşüyor)
  29. hasanymz3449

Chrome'da sürekli karşıma çıkan reklamlar

Choromede her birkaç tıklamadan sonra birden reklam çıkıyor,eklentileride sildim fakat hala çıkıyor ve çok sinir ediyor.
  30. hasanymz3449

Netflix Sorunu!!

Netflix'e girmeye çalışırken aşağıdaki hatayı veriyor fakat vpn ile deniyince açılıyor ! Bu siteye ulaşılamıyor www.netflix.com bağlanmayı reddetti. Aşağıdakileri deneyin: Bağlantınızı kontrol etme Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme ERR_CONNECTION_REFUSED
  31. hasanymz3449

Chrome İnceleme

Şimdi chromede herhangi bir sitenin kodlarını incele diyerek değiştirebiliyoruz peki bunu sadece kendi bilgisayarımızda kalıcı yapabilirmiyiz??
  32. hasanymz3449

İNİNAL KART SORUNU!!1

İninal kart almadan yaklaşık 2-3 ay önce hesap açmıştım,şimdi hesabı kapatmak ve tel numarası ile yeni bir hesap açmak istiyorum resimde boş ama dolduruncada aynı hatayı veriyor yaklaşık 15 20 defa denedim olmuyor sadece tel numarası ile hesabı kapatabilirmiyim?
  33. hasanymz3449

9V PİL

Şimdi 9v'lik pillerin uçları birbirlerine girebilecek şekilde yapmışlar, peki biz 2 9v'lik pili bir birine taksak ne olur ?
  34. hasanymz3449

The Umbrella Acadamy

Şimdi bir şey merak ettim ,dizde 43 kadın doğum yapıyor 7 sini biliyoruz fakat diğer 36 kişi nerede ?
  35. hasanymz3449

Windows a mac kurma

Windowstaki hiçbir dosyayı kaybetmeden windowsu mac os ile boot edebilirmiyim ?
  36. hasanymz3449

Monitör Usb portu !

Şimdi ekranım üst kısmında 1 tane usb portu var üzerinde kamera resmi var ve bide usb 2. 0 yazıyor buraya usb bellek bağlıyıp medya açabilirmiyim ????
  37. hasanymz3449

Windows yüklenmiyor !!

Bilgisayarıma USB’den format atıyordum fakat yüklemeye gelince herşey bitiyor bitti yeniden başlatılıyor gibi bişey yazıyo fakat yeniden başlayınca yeniden yükleme sayfası açılıyor!!!! Lütfen yardım edin 1 haftadır uğraşıyorum!!
  38. hasanymz3449

Usb Format Nasıl Atılır-Yardım

Bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum fakat nasıl yapıcam bilmiyorum, internette biosa girip yapıyorlar fakat benim bilgisayarımda bios açılmıyor ,bir kere yanlışıkla açtım fakat boot seçeneği yoktu ,şimdi asıl konu bios menüsü olmadan cd'siz format nasıl atabilirim??
  39. hasanymz3449

Format Atma

Bilgisayarmı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ve bir çok sorunu var şimdi format atmaya karar verdim fakat nasıl yapıcam hiçbir fikrim yok internette biosa girip yüklüyorlar fakat benim bilgisayarımda bios menüsünde boot seçeneği yok bunun yerine uygulamayla format atabilirmiyim !!!(Öyle bir sorun...
  40. hasanymz3449

Hiç Bir Oyun Açılmıyor!

ENn son 3 ay önce oyun oynamıştım ve çok güzel çalışıyodu fakat şimdi her oyunu açtığımda sürücüyü güncelleyin diye hatalar çıkıyorböyle oluyor bileniniz varsa lütfen yardım etsin çok sinir bozucu!
  41. hasanymz3449

Pubg Mobile Ses Sorunu !

Pubg Mobileye her girdiğimde yukarıda cihaz sessiz modda yazıyor,oyun açılınca ses gelmiyor ancak mikrofon açınca geliyor! Sildim tekrar yükledim cihazı kapatıp açtım onara bastım fakat hiçbirinde olmadı !
  42. hasanymz3449

İpad sorunu!

Bilgisayarım yaklaşık 1 aydır hiç bir apple cihazı görmüyor. İnternetteki her şeyi denedim ama olmuyor . Sadece itunes değil hiçbir uygulamada çalışmıyor. Lütfen yardım edin artık bu durum çok can sıkmaya başladı!