Arama sonuçlarınız

1. K

Fenerbahçe, Rekorlar Kitabı'na girdi mi?

Fenerbahçeli arkadaşlar, Guinnes'e bu sene giremediyseniz bile üzülmeyin, yakında oynadığı ülkenin kupasını en uzun süre alamayan takım olarak girersiniz :)
  2. K

Yurtdışı İnternet Çıkış Hızımız Artıyor

Çok çok müşterisi olduğu halde, hiçkimsenin güven(e)mediği bir firma olmak zordur. Müşterilerinin %90'ının nefret ettikleri bir firma olmak da zordur.. Ama mümkünlüde herşey mümkün! :)
  3. K

Mourinho'dan zehir zemberek sözler

Ah Mourinho ah, kazanmak adına her çamurluğu yapacaksın, yenilince hakeme uefaya çatacaksın. Oyuncuları futbolcu gibi değil de gladyatör gibi sahaya sür,kazanmak için her türlü pisliği yap, kart görünce hakeme çat! Oh ne ala memleket.. Tamam Real iyi takımdır, güzel takımdır ama bir yere kadar...
  4. K

Arda'dan ilginç hareket

Ahanda basın özgürlüğüne darbe!! Haberciliği bir kenara atıp, aklına geleni yazanlara verilebilecek en güzel cevabı verdi. Tebrikler Arda.
  5. K

Firefox 4'ü Nasıl Buldunuz?

Güzel..
  6. K

20bin tlye kadar minivan araç tavsiyesi

Opel combolara bakabilirsin, ama üst sınır 20 binse istediğin modelin 1-2 modelin altına inmen gerekebilir.
  7. K

Türbanlı Öğrenciyi Sınavda Görünce Soyundu

Akıl sağlığı yerinde olan biri (hangi inancı, hangi düşünce yapısını, hangi siyasi görüşü taşırsa taşısın) onca insanın olduğu sınav salonunda, yarı çıplak durmaya kalkışmaz. Bunun protestoyla filan alakası olamaz, bu apaçık densizliktir, saygısızlıktır, ahlaksızlıktır. Şimdi bu alemin...
  8. K

Oyun oynarken bilgisayar çöküyor

Kendiliğinden kapanma, reset atma, kilitlenme gibi sorunlarda, (ram, ekran kartı, cpu vs. şüphelenmeden) öncelikle işlemci ve ekran kartı fanlarının altında bulunan soğutucularının tozla dolup dolmadığına, eğer bunlar normalse, Power supply'e bakmanız gerekir.
  9. K

En pahalı internet Türkiye'de

Bizde de internet için çekilen telefon hattından telekomun zorla aldığı sabit ücret yasal bir hak!.
  10. K

İşyerinde limitsiz var zaten, evde de 4 gb fazlasıyla yetiyor..
  11. K

iPhone 4'ten desteğimi çekeceğim

Hiç ısınamadım bu iphone'a.. Yine ne varsa samsungda ve nokiada var.
  12. K

Ttnet sözleşmesini nasıl iptal ettirebilirim?

Bulunduğunuz yerdeki telekom müdürlüğüne gidip dilekçe dolduruyorsunuz, sözleşmeden doğan indirimleri (yada sözleşmede başka tuzaklar (iptal cezası vs. varsa) ve geçmişe yönelik tüm faturaları ödüyorsunuz.) kapatıyorlar. Ortalama 1 gün sonra telekomdan sizi arayıp yarım saat yalvarıyorlar...
  13. K

TTNET Mobil

Cıcılı bıcılı reklamlarla milleti uyutmaya devam edip, ttnet mobil kandırmacasıyla da yolmaya devam ederiz sandılar ama, uyandık artık. Telekomdan-ttnetten vatandaş menfaatine iş çıkmaz. Yıllarca yolunduktan sonra kurtuldum sonunda.. Darısı kullanmadıkları telefon için aylık 20-25 lira sabit...
  14. K

Limitli kullananlar için 3g kampanyaları yavaş yavaş rekabetçi olmaya başladı. Gün geçtikçe de bu rekabet artarak devam edecek ve telekom büyük kan kaybedecektir. 6 Yıldır kullandığım 4gb limitli internet için telekoma aylık yaklaşık 29 tl adsl + 20 tl makinası bağlı bile olmayan telefon hattı...
  15. K

TTNET Mobil

Bilgi için teşekkürler. Yine aynı hamam aynı tas yani..
  16. K

TTNET Mobil

Evimde ttnet adsl ve (telefon bağlı olmadığı halde) sabit hattın aylık sabit ücretini ödüyorum. Şimdi bu mobil operatöre geçersek ev telefonu yerine cep faturasını mı ödemiş olacağız? Yoksa ttnetin yeni bir tuzağı mı bu da??? TTnet kullanıcılarının asıl merak ettikleri konu buyken, TTnet...
  17. K

Videoları Oyuncak Haline Getirin

Format factory programını keşfetmeden önce kullanıyordum. Ama artık kullanmıyorum, bence dönüştürme işlerinde Format Factory 1 numara...
  18. K

Barcelona-Real Madrid maçını kim kazanır?

Forever Barca...
  19. K

Doğan Grubu gazetelerini sattı!

Buna halk arasında her ne kadar ... korkusu deseler de, doğan b planını uygulamaya başladı artık, demekki neymiş, devlete efelenmek kafa tutmak, her zaman sökmeyebilirmiş, doğan görünümlü şahin tırstı sonunda vesselam xD
  20. K

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

Bu ağ sorunu windows7'de kronik sanırım, ben de ağ sorunu yaşıyorum. Betasında da ağ kartı kafasına göre takılıyordu, final sürümde de öyle, sanırım sizin ethernet de realtek, win7 realtek ethernete ne zaman çözüm getirecek acep, rtm sürümde realtek ağ için bir yama yayınlanmıştı güncelleme...
  21. K

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

Windows7 Beta sürecindeki yaşadığım bir sıkıntı nedeniyle XP'ye dönmüş final sürümün çıkmasını bekliyordum. Nihayet Final sürüm çıktı, heyecanla kurduk fakat birçok sorunu bünyesinde barındırıyor gibi görünüyor. Problemim: Anakart üzerinde bulunan Realtek 8169 ethernet denetleyicisi, Pcyi her...
  22. K

Haftalık Teknoloji Derginiz SDN'den!

bu maille gelme olayı biraz sakat, kaç gün bekleriz belirsiz, mailler muhtemelen spama takılmamak için sırayla gönderiliyordur, binlerce kişiye yollanması uzun zaman sürmezmi, yani üye olanların görebileceği bir link filan olsa mail gelmemesi gibi sıkıntılar olmazdı. Yada dergimi gönder gibi...
  23. K

Haftalık Teknoloji Derginiz SDN'den!

hayırlı olsun güzel bir uygulama olmuş..
  24. K

Biosa giremiyorum

şifreyi gir :)
  25. K

Hamileyken hamile kaldı

çok ilginç gerçekten
  26. K

TTnet kota sayfası çalışmıyor

Firefox 3.5.3 , opera 10 ve son olarak ta i.e 8 ile denedim sonuç yok henüz. Bazı arkadaşlar beni yanlış anladı galiba, ben bilgisayar cahili değilim, öneriden ziyade, sorun bende mi genel bir sorun mu bunu anlamaya çalışıyorum. Yoksa birçok farklı varyasyon denedim, farklı browserlarla deneme...
  27. K

hmm demekki herkes farkında bunun, doğru diyorsun, ayın 25inden sonra genelde girilmiyor.
  28. K

4 gb kotalı kullanıyorum ve şuan açılmıyor. şu anda deneyip girebilen varmı bunu öğrenmek istiyorum.
  29. K

TTnet kota sorgulama sayfasındaki güvenlik kodu yüklenmiyor son birkaç gündür, bazen binde bir yüklense de sonrasında donup kalıyor sayfa.. Bende mi böyle, yoksa genel bir sorun mu?
  30. K

Parite B Virüsü Yardım

parite b virüsü benim de yedek almada kullandığım usb harddiskime bulaşmıştı, başbelası bir virüs, tüm exelere bulaştırıyor kendini, parite b virüsünü avast professional sürümü siliyor ama, bulaştığı exe ve tüm diğer dosyaları tamamen ortadan kaldırarak siliyor, silmeden temizleyen antivirüse...
  31. K

Türksat mı? Digiturk mü?

Yıllarını elektronik ve bilişime adamış biri olarak derim ki, digiturk diğerleri arasında önplana çıkıyor gibi görünse de, en mantıklı seçimler aslında uydu anteni ve kablo tv.dir. Digiturkte bulunup, normal uyduda yer almayan kanallardan birçoğu, extra ücretler ödeyerek izlenebilmekte olup...
  32. K

Müzisyenler Para Kazanmamalı

Ülkemizde günlük 10-15 liraya çalışan kişilerin olduğu gerçeğini de görmezden gelmez isek, 14 lira bir albüm için fahiş bir fiyattır. Korsana para vermek yapımcılara ve sanatçılara ne kadar saygısızlık ise, alt gelir grubunu yok sayıp, orta/üst gelir grubu için albüm yapmak ta en az o kadar...
  33. K

Nod 32'nin Yeni Sürümü Çıktı

Nod32 balonu her geçen gün sönüyor. Kasım kasım kasmasının yanında başarısı vasat seviyede bile değil.
  34. K

SDN Wallpaper Yarışması - Oylama Yapıyoruz

Elbruz46 hemşerim haketmiş gerçekten. ;)
  35. K

NOD32 internet sacurity 4.0.226.0 pcyi kasıyor

Avast kullanın diyoruz, Nod kasar, kasılır diyoruz ama sakalımız yok ki :) Onun babası 3.xx sürümleri de kasardı... Endişe etmenize gerek yok, Sorun Pcnizden kaynaklanmıyor. :) Nod'dan kurtulduğunuzda pcniz normale dönecektir. ;)
  36. K

Sistem Açılışınızı Hızlandırın

Bu özellik CCleanerde de var. Üstelik CCleanerda bunun yanında birçok faydalı özellik var. Tavsiye ederim.
  37. K

CeBIT 2009: Intel LGA1156 Anakartlarını Sergiledi

nvidia da işlemci üretmeye hazırlanıyormuş, onlar da kendi işlemcilerini üretip piyasa sürse de, rekabet iyice kızışsa :) İntelin belki o zaman burnu sürter biraz.
  38. K

Şaron'u ailesi bile kabul etmedi

Özetle; Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste... Yaptıkların yanına kâr mı kalır, elbet hesap sorulur ağır ağır...
  39. K

ESET Smart Security 4 Çıktı

Haklısınız bir bakıma, zira avast virüs programı değildir, avast bir antivirüs programıdır. :) Kötü imaja gelince, kaspersky ve avast gibi antivirüslerin yakaladığı birçok virüsü yakalayamaması, çok kasması kasılması vs.
  40. K

ESET Smart Security 4 Çıktı

Avast pro Noddan da kasperden de daha başarılı şuanda.. Nod umarım bu sürümde kötü imajını düzeltir.
  41. K

Yeni Firefox'un Adı Değişti

Google chrome daha yavru bile değil, neyine firefoxla aşık atmak.. Firefoxun 2.0 sürümü bile chrome ve i.e ile kıyaslanmayacak kadar mükemmeldi. 3. sürümde işlevsellik açısından arayı iyice açtı firefox. Kıyaslayacaksanız operayla kıyaslayın bari..
  42. K

Microsoft Windows 7 yi RC sürümünü Kendi Sitesinde Yayınlasın mı?

yayınlanacak zaten, umuma açık olacak rc sürüm.
  43. K

Google'ı Tasarruflu Kullanın

Değişik bir bakış açısı :) Ama ben beyaz halini daha çok seviyorum.
  44. K

Fethullah Gülen

Ey ergenekoncu kendini akıllı sanan, İslam düşmanı cahil zihniyet! Meydanı boş bulunca desteksiz atma, delil göster Kur'an dan bahsederken! İslam hoşgörü dinidir, kaosa, katliama her zaman karşıdır. Ayetleri kesip, kırpıp, çarpıtıp, kelime oyunlarıyla Kur'an açıklanmaz! Kur'an da keyfi yere...
  45. K

Fethullah Gülen

Ne alaka ya? Adam düpedüz İslam'ın şiddet dini olduğunu söylemeye çalışmış!
  46. K

Fethullah Gülen

Yazmayacaktım ama bu yorumda dinimiz İslam'a açıkça saldırı olduğu için yazıyorum. Nur cemmaati üyesi değilim, sadece bu mesajı yazarkenki psikolojinizi merak ediyorum. Fethullah Gülen'i mi eleştiriyorsunuz? Yoksa Kur'an-ı Kerim'de geçen bazı ayetler dolayısıyla İslam'ı mı? Bir de hangi dine...
  47. K

Bill Gates'in Evinde Iphone Yasak

Bu verilmişti dün sanki.. ;) Düzenleme: Dünkü konu şurada: http://forum.shiftdelete.net/donanim-haberleri/74285-bill-gates-kiskancliktan-cocuklarina-apple-kullandirtmiyor.html
  48. K

İki Tane Program Arıyorum...

Şu sayfada bahsettiğin ürüne ait tüm vista driverları mevcut. http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3636470&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3629671&swLang=38&taskId=135&swEnvOID=2093
  49. K

CeBIT 09: Sapphire güç kaynaklarını sergiledi

625W PSU için 180$ çok fahiş kaçmış gibi geldi. Bu fiyata 2 tane Glacialpower 650W GPL650A PSU alınır...
  50. K

Turkcell'den Avea'ya Hızlı Yanıt

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, turkcellin yaptığı rekabet etiğine yakışmıyor. Ama şaşırmadım bu kısıtlamaya, çünkü turkcell ne zaman etik davrandı ki? Numaramı Turkcell sömürüsünden kurtardığım için bir kez daha doğru yaptığımı anlıyorum şimdi. Numara taşımada 1.liği aveaya kaptırınca...
  51. K

CeBIT Güzelleri

Cebit bu sene boş anlaşılan. Fuara ait haberleri farklı sitelerden takip etmeye çalışıyorum ama, önemli sayılacak hiçbir haber yayınlanmadı şuana kadar ve açıkçası hayal kırıklığına uğramış durumdayım. SDN ekibi de Cebitte hayal kırıklığı yaşamış olacaklar ki, önemli teknolojik gelişmelerden...
  52. K

Yeni Windows 7 Torrente Düştü mü?

Torrente sızdı, şurdan kaçırıldı, burdan yürütüldü. Peki kim sızdırdı kardeşim bunu? Bilen yok! Anlaşılan mcsoftta baya kapkaççı çalışıyor. Yada adamlar sansasyon olayını süper organize ediyorlar.
  53. K

Bill Gates Kıskançlıktan çocuklarına Apple kullandırtmıyor :)

"Bende alsam hiç fena olmazdı diyomuş", eşinin en büyük rakibinin ürettiği ürün için. Türk kadınlarının bu ecnebilere göre ne kadar akıllı olduğunu bir kez daha anladım şimdi. En azından bizimkiler rakibin ürününü beğenseler de eşini rencide etmemek için böyle bir gaf yapmazlar. ;) Deli karı bu...
  54. K

AOpen'dan Ödüllü Anket

Aopen kalitesini ispat etmiş bir marka. Power supplyleri de tercih ettiğim ürünler arasında..
  55. K

InfraRecorder Download

Program baya kullanışlıymış, Nero yerine bunu kullanacaktım ama, video disc modunda iso oluşturmak istediğimde, "disk kalıbı oluşturulamıyor" hatası veriyor.
  56. K

Msn 9.0 da oturum açamıyorum yardımcı olurmusunuz

Yeni sürümde ben de hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar. Sorun yaşayan arkadaşların pcsindeki casus/virüs sayısı hakkında tahmin yürütüp morallerini bozmak istemiyorum. :)
  57. K

Haberturk gazetesini nasıl buldunuz?

Fatih altaylı uzun süredir (1 yılı aşkın süredir.) bu gazete üzerine çalışıyor, uzunca süredir de tüm medya ortamlarında reklam döndürüyorlar farklı olacağız vs. diye. Açıkçası sıradan bir gazete olacağını önceden tahmin etmek kehanet olmazdı zaten. Altaylının dediğine göre; Patronu Ciner tüm...
  58. K

Bas Gaza NFS

Çalışma güzel olmuş, tebrikler.;)
  59. K

Bu pc beni ofiste uçururmu

Kasayı gigabyte gz-x2...x6 serisinden 460w olanlardan almanı tavsiye ederim. Diğer donanımlar yeterli.
  60. K

Bu sistem uyumlu mudur? Tavsiyeleriniz..

Oynayacağın oyunlar için fazlasıyla yeterli bir sistem oluşturmuşsun zaten. Ekleyecek fazla birşey yok. Kullandığım sistemin benzeri olmuş diyebilirim. Bir ara 1066 ocz ramlerin bu anakartta bazı sıkıntılar çıkardığını okumuştum. Ben bu anakartla kingston hyperx 1066 2*2 gb ram kullanıyorum...
  61. K

SDN ye yakışmıyor.

Eleştiri yerinde ve dozajında olmuş. Bazen o kadar yersiz tepkiler veriyor ki bazı mod arkadaşlarımız, kendini kanıtlama, kabul ettirme çabası izlenimi veriyor. Profesyonel bir siteye amatörce moderasyon yakışmıyor. Moderatör ne demek? önce bunu irdelemek lazım. Moderatör kabadayı yada terör...
  62. K

Lenovo mı Hp mi ???

Hayırlı olsun.
  63. K

Nokia 5800, iPhone 3G ve Omnia Kapışıyor

İphone 3g herşeyi sömürü üzerine kurmuş, birsürü kısıtlamayla boğuşmaya zorluyor. Bluetooth desteği bile yok doğru düzgün. Şunu yaparsan garantiden çıkar, bunu yüklemek illegaldir, yok bilmemne. Neredeyse işe yarayan herşey paralı yada illegal 3. partilerle çözülüyor. Adamlar 100 liralık çin...
  64. K

K-Lite Mega Codec Pack 4.70

Bu 3 güne bir güncellemeler artık kabak tadı vermeye başladı :s
  65. K

CCleaner 2.17.853 Çıktı indirin...!

Olmazsa olmazlarımdan bu süper program, bu sabah güncellemiştim.
  66. K

İşlemci (CPU) Öneriniz

Kardeş söyledik ya, yazdıklarımızı okumuyorsun galiba.. Şu sayfada anakartına ait desteklenen işlemcilerin listesi var. http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/cpulist/ga-8i865gme-775-rh_20.html Son sütununda N/A yazan işlemcileri anakartın hiçbir şekilde çalıştırmaz. Diğerlerini çalıştırır...
  67. K

Microsoft kaçak Vista'ların peşine düştü

Kesin olan birşey var ki, yeni önlemi kırabilen yamanın, bahsi geçen güncellemeden çok daha fazla ilgi göreceğidir. :mrgreen:
  68. K

Winamp Yenilendi, Türkçe Öğrendi

Türkçeyi yeni öğrendiyse, öğrenecek daha çok şeyi var demektir. :) Winamp kullanıp aimpi denemeyenleri, yıllardır i.e kullanıp firefoxun adını duymayanlara benzetiyorum. Aimp'i deneyenler genelde bir daha winamp kurma ihtiyacı duymuyorlar.:) Artık winamp yıllardır uyguladığı Türkçe ambargosuna...
  69. K

Winamp Yenilendi, Türkçe Öğrendi

Popülaritesini kaybedince Türkçe dil desteği bile eklemek zorunda kaldılar tabi.
  70. K

Bileğe Takılan Cep Telefonu Kaç Para Eder?

2200 €
  71. K

Galatasaray - Bordeaux

Kadıkööööy kadıkööy duy sesimiziiii.....
  72. K

AHCI nedir,ne işe yarar?

Birde aşk acısı çekip bol bol AH çekenlere denir. :mrgreen:
  73. K

Galatasaray - Bordeaux

Bekle bizi kadıköy, gümbür gümbür geliyoruz. Yolda kapten gitmez de sağ salim ulaşabilirsek, tarihi bir kez de orda yazacaz. :happy:
  74. K

Galatasaray - Bordeaux

Yüreğimizi ağzımıza getirdiler ama olsun önemli olan sonuç, adım adım kadıköye ilerliyoruz... :)
  75. K

Galatasaray - Bordeaux

4-3 bitti cimbom gene yaptı yapacağını helal olsun :icon_:
  76. K

Galatasaray - Bordeaux

oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy gggggggooooooooooollllllllllllllllllllllll 4 olduuuu
  77. K

Galatasaray - Bordeaux

Gooooooooooolllllllllllllll
  78. K

Galatasaray - Bordeaux

Maçı netten dinleyebileceğimiz radyo yokmu arkadaşlar?
  79. K

Ücretsiz radyo dinle

Güzelmiş gerçekten, teşekkürler.
  80. K

Galatasaray - Bordeaux

Haydi cimbomum haydi aslanlarım bastırın...:icon_:
  81. K

Realtek High Definition Audio Driver 2.04 Son Sürüm

Realtek HD driverları tüm realtek hd audio çiplilere uyuyor. Realtek açıklaması: Realtek HD Audio Driver support all of Realtek HD Audio Codec in Vista/WinXP/Win2000/Win2003 1. Vista WHQL Supporting: ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC889, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC260...
  82. K

Galatasaray.org'dan tık rekoru!

İnşallah kazasız belasız uefaya devam edip, kupayı alırsak, o zaman bakın siz rekora.. Ösym'nin sunucusundan beter olacak zavallı sunucu. :stuart:
  83. K

İşlemci (CPU) Öneriniz

Ben de 2200 yerine 5200 tavsiye ederdim ama malesef arkadaşın anakartı 5200le uyumlu değil. Lütfen konuyu okumadan mesaj yazıp yanlış bilgilendirme yapmayın. Arkadaşın parasına yazık olmasın.;)
  84. K

Internet Explorer 8 Tamamlandı!

'a kalite' tarayıcı Firefox tercihimdir.
  85. K

İşlemci (CPU) Öneriniz

O sisteme dünyanın parasını verip C2Duo serisi işlemcilerden almanı tavsiye etmem ama, E2200'ün bile mevcut işlemcinden çok daha yüksek performans göstereceğinden ve verdiğin paranın hakkını vereceğinden şüphen olmasın. ;)
  86. K

İşlemci (CPU) Öneriniz

GA-8I865GME-775-RH anakart e5200-5400 ve 7300ü desteklemiyor. Ancak mevcut şartlarda bu anakarta uyumlu işlemciler arasından 150 TL civarına önerebileceğim işlemci INTEL - P.DualCore E2200 (2.2Ghz 800MHz 775Pin 1Mb) olur. (...
  87. K

Fenercell kullanıma sunuldu!

Benim evde de full çekiyo avea, işyerinde de. Bu yüzden çekim sorunu yaşamıyorum.
  88. K

Fenercell kullanıma sunuldu!

Ek olarak Kazıkcell :D Miletimiz kazık yemeyi seviyor malesef. Halbuki avea ve vodafone kazıkcelle göre çok avantajlı tarifelere sahip. Kazıkcelde ise bi numara yok. Yıllarca kullandım, en sonunda kazıkcell faturalı hattımı aveaya taşıdım kurtuldum yolunmaktan, şuanda öncekinden daha fazla...
  89. K

Ücretsiz CD ve DVD Yazmanın Yolu

Neronun extralarını saymazsanız, Cd yazmak için enaz nero kadar kullanışlı bir program. Üstelik boyutu neronun 100de 1i kadar.
  90. K

Windows 7 RC Haberlerine İnanmayın!

Çıkmasa da olur final sürümü :) Çıktığı günden beri ana sistem olarak kullanıyorum, enaz XP kadar stabil. Türkçesi de çıksa da hayran kalan arkadaşlara da yüklesek..
  91. K

Kod Adı Istanbul

Sunucu yerine kişisel pcler için üretilse, Türkiyede tutma ihtimali yüksekti..:)
  92. K

Symantecin İnternet sitesi hacklendi

Sıra kimde acaba :)
  93. K

ADSL'de Sabit Hat Zorunluluğu Kalkıyor Mu?

ADSL ile zorunlu olduğu için mecburen kullanmadığımız telefonun faturasını ödüyoruz. 3G çıksın çekecez telekomun fişini..
  94. K

Symantecin İnternet sitesi hacklendi

Etik hacker grubu HackersBlog, antivürüs ve İnternet güvenliği firması Symantec’in İnternet sitesinde bir açık bulduğunu duyurdu. HackersBlog topluluğu üyelerinden “unu” lakaplı Romanya’lı etik hacker (bilgisini sistemlerin açığını bulmak için kullanan, zarar vermeyen...
  95. K

Asus Yine Yaptı Yapacağını!

Oha ya! Ne yapmışlar öyle :wassat: Fiyat bilgisi yokmu peki bu kuzu görünümlü canavarın.
  96. K

52'si 1 Arada Kart Okuyucu(!)

Boyutları çok büyükmüş, benim Çin işi kart okuyucu da 30-40 çeşit kart okuyor üstelik bunun 4te biri kadar.
  97. K

MSN, Otomatik Güncellendi

Teşekkürler düşünceniz için fakat, modifiyeli msn kullanıp, kafamda soru işareti bırakamayacak kadar başım ağrıdı zamanında, bu yüzden microsoft üzerinden indirebileceğim tam kurulum paketi linki tercihimdir.
  98. K

MSN, Otomatik Güncellendi

Mevcut son sürüm 14.0.8064.206, ama bu konunun ilk mesajından yönlendirilen sayfada bulunan sürüm daha eski (14.0.8050.1202) 14.0.8064.206 sürümüne ait, web installer değil de, full indirme linki varsa paylaşabilirmisiniz?
  99. K

Windows 7'de Hangi Anti Virüsler Çalışıyor?

Windows7 x64 üzerinde Avast! Professional sürümünü kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım, muhteşem ikili oldular adeta...
  100. K

Realtek High Definition Audio Driver R2.15 çıktı

Yeniden başlattıktan sonra düzelecektir muhtemelen, ben de yükledim, herhangi bir sorun yok. Fakat equalizer özelliği filan yok bu sürümde, sadece driver var, realtek kontrol paneli yok.
  101. K

Bir güvenlik devi daha hacker kurbanı oldu

Belki de sıra NOD32dedir. :D
  102. K

Mac için neden bu drivere ihtiyaç duyulabileceğini merak etmekle beraber, öyle bir sürücü yok malesef :whistling:
  103. K

Windows 7: Şimdi de Build 7032...

Build 7000i kurdum 1 hafta denedim, çok hoşuma gitti, 64 bit sürümünü de denemeye karar verdim. 64 bit sürümün daha performanslı olduğunu görünce onunla devam ediyorum, Çıktığı günden beri ana işletim sistemi olarak kullanıyorum, windows7 beta, ne xp nede vistayı aratmıyor bana... Final sürümü...
  104. K

Evlenirken gerekli olan eşyaların listesi

Listenin bu kısmı, ev eşyalarından çok meyhane için gerekli malzeme listesine benzemiş. :D
  105. K

Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file) http://www.realtek.com.tw/downloads/RedirectFTPSite.aspx?SiteID=1&DownTypeID=3&DownID=12&PFid=24&Conn=3 http://www.realtek.com.tw/downloads/RedirectFTPSite.aspx?SiteID=2&DownTypeID=3&DownID=12&PFid=24&Conn=3...
  106. K

CPU-Z 1.50 Çıktı

Bu Cpuz kafayı yemiş,:D 1,49 sürümü windows7 den önce çıkmıştı neyse de, 1,50 sürümü de windows7'ye vista diyor. İşletim sistemim Windows7 64 bit build 7000 Cpuz ısrarla diyor ki; Windows Version: Microsoft Windows Vista (6.1) Ultimate Edition (Build 7000) Güncel donanımları, işletim...
  107. K

Ovberlock (o/c)

Son denememde Q6600 3.6 Ghz'i gördü, fakat ramler o kadar hıza dayanamadı, şimdilik 3,2 olarak kullanıyorum. (CPU'ya ekstra voltaj vermedim) stok fanla CPU sıcaklığı 35-40larda.. 3,0 Ghz hızında çalışan Q9650'nin uçuk fiyatını düşünürsek, bütçesi kısıtlı olanlar için 3,2 Ghz hızına çok rahat...
  108. K

Windows Live Wave 3 seti güncellendi

Her seferinde web kurulumu yapmak çok uzun ve iş, bunun tam yüklemesinin linki yokmu?
  109. K

Cimbom'a Çifte Ceza!

Fenerasyon ne yaparsa yapsın, yılmayacağız.;) Alayına comolokko :happy:
  110. K

Büyük güvenlik devine hacker sürprizi!

Avast Prodan memnunum şuanda, daha iyisi yapılana kadar en iyisi o gözüküyor. :)
  111. K

Windows7- 64 bit-sorularım.bugün yükledim.

Arkadaşlar, 64 bit işlemcisi olan arkadaşlara kesinlikle win7 64 bit kurmalarını tavsiye ederim, 32 bite kıyasla bariz şekilde performans artışı olmaktadır. Ayrıca gerek donanım sürücüleri, gerekse kullandığım program ve oyunların hiçbirinde uyumsuzluk sorunu yaşamadım şuana kadar...
  112. K

Büyük güvenlik devine hacker sürprizi!

Aboov skandal!
  113. K

Arkadaşım işlemcin 32 bit, malesef 64 bit işletim sistemi kullanamazsın o işlemciyle.
  114. K

Sata2 sorunu ?

Anakartta sata girişi olduğuna göre, sata HDDler de sata2 HDDler de çalışır, sadece hız anakartın desteklediği hızı aşamaz.
  115. K

SDN'de siyaset yasaklansın mı?

Ülkemizde artık deyimleşmiş bir söz var. "Ülke İran gibi olacak." Ama İran kendi uydusunu yapıp, kendi rampasından uzaya gönderebilirken, bizdeki bilim adamı geçinenler, siyasetle, başörtüsüyle şunla bunla uğraştıklarından yerimizde sayıyoruz, keza askeri alanda da, adamlar kendi güdümlü...
  116. K

SDN'de siyaset yasaklansın mı?

Evet kesinlikle yasaklansın, teknoloji sitesinde siyaset olmamalı, kendimizi tutamayıp, bizler de kendimizi siyasi polemiklerin ortasında bulabiliyoruz, teknolojik gelişmeler üzerine tartışmak dururken. Siyaset konuşacak birsürü site/forum var, SDN gibi siteler siyasetle kirletilmemelidir...
  117. K

İşlemcin 64 bit destekliyorsa, Hem32, hem 64 bit kullanabilirsin, diğer sistem gereksinimleri aynı diye hatırlıyorum.
  118. K

Gündemi siyasette taraf olmaya zorlamamak

Devleti zarara uğratan herkese karşıysan ne mutlu, ama kuru sözle olmamalı bu, açtığın konuda tek görüştekilere yer verince sözlerle eylemler birbirini tutmuyor :) Benim karşıtlığım, "benim hırsızım iyidir" mantaritesinedir... Ayrıca bu yoruma aynen imzamı atıyorum.
  119. K

Dereli mahkemeye gidiyor!

Anayasa mahkemesine gitsin dereli, hatta savcılar cimbomu kapatma davası açsınlar... Çıldırın çıldırın, aslan kendini toparlayıp çıldırınca canınızı çok yakacak nasıl olsa...
  120. K

Gündemi siyasette taraf olmaya zorlamamak

Üstteki mesajda, link verilen konuda, götürenler dediğiniz adamlar elbette şirket kuracaklar yada farklı yerlerde çalışacaklar, dilencilik yapacak hali yok herhalde bürokrat, bakan, milletvekili çocuğunun. Ayriyetten suç işlemiş, devleti zarara uğratmış iseler, öncelikle savcılığa suç...
  121. K

Eski sevgilim yeni biriyle cık...

İnsan ilişkilerinde yaşayarak kazandığın bu acı tecrübeyi, 100 yıl eğitim alsan kazanamazdın emin ol. Ha unutmadan, 1 ay geçmeden başkasıyla el ele kol kola olayı varsa işin içinde orda durup düşünmek lazım, sapı samanı birbirinden ayırmak lazım. Benim anladığım kadarıyla (tecrübe konuşuyor)...
  122. K

Ayıp üstüne ayıp! Tjikuzu'ya kızan Emre küfretti mi?

Artistlik hareket yapmayacakmış, zoruna gidiyor demekki... Oldu canım suyundan da istermisin? Şunu yapma, bunu yapma denmez, bu bir oyun, isteyen kurallar dahilinde istediği hareketi yapar. Küfretmek emeğe saygısızlık değilde, artistik hareket mi saygısızlık. Ulen adam olaydınız da siz de...
  123. K

Faturayı düşüren icat

Bunu duymuştum, internethaberde ve birçok haber sitesinde haber olmuş bir olay. Umarım bir an önce yaygınlaşır. Haber linki: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=170332
  124. K

AntivirüsLerin Zayıf Özellikleri ? ?

Kırılmış yazılım kullanmışsanız, ki yüksek ihtimal öyledir, kıran vatandaşın insafına kalmışsınız demektir. Güvenlik hırsıza emanet edilmez diye düşünüyorum. :) Bu yüzden burda boşa tartışır dururuz. Lisanslı avast proda bugüne kadar birçok virüs bulaştırma denemesi yaptım, yakalayıp silememe...
  125. K

AntivirüsLerin Zayıf Özellikleri ? ?

Kişisel gözlemlerim: Avastta yakalama başarılı silme başarısız olayı sadece ücretsiz home sürümünde var. Pro sürümde yakalama da silme de kaynak tüketimi de son derece başarılı. Eksi yönü, pc açılırken, başlangıç taraması ve bellek testi yaptığından zayıf sistemlerde masaüstü geldikten sonra...
  126. K

Derin Darbe: 2-0

Bu mudur? Budur. hahahaha :D
  127. K

Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Biz insanlara popülizmle bir yere varılmadığını, anlatmaya çalışıyoruz ama anlayan nerde... Kime inanıyor millet? Nodun, nortonun vs. cracklısını yabancı warez sitelerinden bulup, üçbeş forum sitesine, programın resmi sitesindeki abartılı açıklama/tanıtım metniyle ekleyen rep meraklısı...
  128. K

Ekran kartı sorunum Ati 3870

Ati 3870 ile, Glacial Power GPL 650A Psu kullanıyorum, gayet sorunsuz çalışıyor. Ati 3870 ekran kartı harici güce ihtiyaç duyan bir ekran kartı olduğundan, kaliteli bir PSU alıp, ekran kartının harici güç girişini mutlaka PSUdan beslemek gerekiyor. Aksi halde sorun yaşamanız normal. Bu arada...
  129. K

Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Neyin ne kadar işe yaradığının listesi bu, bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.. :D Maksat amme hizmeti, öğrensin vatandaş! Nod nal topluyor gördüğünüz üzere..;) Kaynak yeterince güvenilir sanırım. ;) Kaynak: http://shiftdelete.net/en-iyi-antivirus-hangisi-iste-o-liste_5812-s2.html
  130. K

Yahudilikten Gelen Sunnet inanci

SDN gibi yoğun ziyaretçi alan siteler, misyonerler, sünnetsizler, İslama karşı olan şahıslar tarafından misyonlarına uygun amaçlarla her geçen gün daha fazla kullanılmaya başladı... Dini bir konuda, bir sürü dini site varken, misyonerler neden sürekli buraları seçiyorlar acaba? Asıl amacı...
  131. K

Avast! güncellendi.

Yaklaşık 2-3 yıldır evdeki pcde avast pro kullanıyorum. Ayrıca bugüne kadar tonla pcye avast (home yada pro) kurdum. Bahsettiğiniz gibi bir sorunla 1 kez bile karşılaşmadım, üstelik güvenlik düzeyini yükseğe ayarlıyorum kıldan tüyden nem kapsın diye... Avastın kendini virüs olarak gördüğünü...
  132. K

Gündem Konularını Konu Dışına Açanlar Ceza Alacaklar

Çok yerinde bir karar olmuş, kendini uyanık sanan uyurgezerler için. Onaylamalarda da daha hızlı olunabilirse daha da iyi olacak. ;) Teşekkürler...
  133. K

Avast! güncellendi.

Virüs yakalaması mı sorun yani :) Antivirüs yazılımınının işi nereye bulaşırsa bulaşsın yakalamaktır. Bulamayan iyi, bulan kötü diye bir mantık varmı? Virüslü gösterdiği dosyayı inceleyin bakalım ne virüsü gösteriyor. Çok virüs yakalayan mı iyidir? Yoksa size göre en az uyarı veren, en az...
  134. K

Avast! güncellendi.

Bu tartışmalar daha önce de çok yapıldı. Avastı professional sürümünü kullanıyorum. Müşterilerime ve çevreme öneriyorum. Gayet memnunum. Avast, günümüzdeki en kaliteli antivirüs yazılımlarından biridir. Şuursuzca atıp tutan, avasta kötü diyen arkadaşlara sorarım, neye dayanarak avastın kötü...
  135. K

Crack yazılımı crack'lendi, yazarı çıldırdı!

Özetle ektiğini biçmiş. :D
  136. K

Çarşaflı CHP'liler rozetlerini geri verdi

"Yalancının mumu yatsıya kadar yanar." (Atasözü) :)
  137. K

Windows 7 Sürümleri Belli Oldu

Tabiki ultimate.. Sürümler belli olduğuna göre, çıkışı çok yakın diyebiliriz sanırım...
  138. K

Bios Güncelleme Sonrası!

Windows ortamında çalışan güncelleme programları eski sürümleri kabul etmeyebilir ama boot disketi oluşturarak (yeni anakartlarda flashdisk ile) eski sürüme dönülebilir. Anakartın marka/modeline göre bir araştırma yaparsan muhtemelen çözüme ulaşırsın.
  139. K

Bios Güncelleme Sonrası!

Windows ortamında mı deniyorsun?
  140. K

SDN ana sayfasını kullanamıyorum

dün gece bende de reklam sayfanın ortasına geliyordu ama, şuanda i.e8 beta ve firefox 3.0.6 üzerinde sorun yok bende..
  141. K

Bios Güncelleme Sonrası!

Bios pilini çıkarmakla yada jumperla resetlemekle, bios içerisine atılan flash programı eski sürüme dönmez. Sadece ve sadece bios ayarları en son yüklediğiniz sürüm neyse o sürümün fabrika ayarlarına döner. Biosu eski sürüme döndürmek için, tekrar flashlamak (eski sürüme ait dosyayı tekrardan...
  142. K

Mozilla Firefox güncellendi. 3.0.6 Final

An itibariyle, http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html sayfasındaki Türkçe sürüm linkindeki 3.0.5 kısmını, 3.0.6 olarak değiştirince indirilebiliyor. Link tam olarak şu şekilde olacak: http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.0.6&os=win&lang=tr Edit: Firefox 3.0.6 resmen...
  143. K

Kore İnternette Uçacak

Oy oy oy 1 Gbps mi? :surprised: Herkes gider aya, biz gideriz yaya :angry:
  144. K

7-zip yenilendi. güncelleyin

Sıkıştırma oranı yüksek olduğundan seviyorum bu programı..
  145. K

Ocak ayı tarayıcı istatistikleri açıklandı

Kurulum dvdsinden i.e yi kaldırınca firefox üzerine kurulan i.e motoru eklentisi düzgün çalışmaz diye düşünüyordum.
  146. K

Nerde kaldı adalet?

Hımm, şimdi daha iyi anlıyorum, bahsettiğin bölümde onay gerekmediğinden onlarınki anında yayınlanıyor yani.. Bilgilendirme için teşekkürler.
  147. K

Uyumadımda, tam aksine yoğunluktan geçen zamanı yanlış yorumlamışım, takvime bakmadan direkt yazınca, 2009a gireli epey zaman oldu gibi geldi demekki bir anda..
  148. K

Nerde kaldı adalet?

Arkadaşım sorun yok dedim, buna rağmen hangi sınırından bahsediyorsun anlamış değilim? Burada yapıcı olmak adına kötü söz söylemeden, kırıcı bir kelime kullanmadan, olgun bir insanın yapması gerektiği gibi bir eleştiri yaptım. Bu yüzden hakettiğim davranış tehditse, takdirine bırakıyor...
  149. K

Ocak ayı tarayıcı istatistikleri açıklandı

İ.E.nin korkulu rüyası Firefoxun emin adımlarla ilerlediğini görmek sevindirici, darısı operanın başına, yazıyı hazırlayan arkadaşın da dediği gibi, operanın olması gereken yer kesinlikle orası değil.
  150. K

Nerde kaldı adalet?

Mesajı sanırım aynı anda yazmışız, sizin mesajınız yoktu ben cevap yazarken, açıklamalar yeterli sorun yok. ;)
  151. K

Güvenlik De Son Nokta !!!

İlginç bir yöntem aslında ama, doku yapıları benzer insanları karıştırması yada, kanın yapısındaki kimyasal değişiklikler sistemin doğru kişiyi yanlış algılamasına neden olabilirmi diye düşündürüyor insanı..
  152. K

Pardon ya 2009'a yeni girmiştik demi :D
  153. K

Paniğe gerek yok, 3.0.5 sürümünde de 2008 yazıyor :)
  154. K

Nerde kaldı adalet?

Ne yapsan boş derken?
  155. K

Nerde kaldı adalet?

Ya ne bileyim, aslında ben de insanları zan altında bırakmak istemem ama, modlar online olduğu halde mesajlarım geç onaylanıp, belli görüştekilerde farklı durumlar görünce ister istemez paranoyak oluyor insan. Ha isterim ki tamamen tesadüf olsun, inşallah bir adaletsizlik söz konusu değildir de...
  156. K

Nerde kaldı adalet?

Sitenin forum bölümünde henüz yeni sayılırım, yetkisi bulunan arkadaşları çok fazla da tanımıyorum, bu yüzden eleştirimi fazla abartmadan, 1 aylık süreçteki beni rahatsız eden bazı gözlemlerimi paylaşmak istedim. Belki de bu mesajımdan sonra bazı moderatörler yada yöneticiler gıcık olacaklar...
  157. K

Reset ışığı yanıyor ekran donuyor

Hdd ışığı sabit yanarken hdd üzerinde işlem yapılıyor demektir, lak diye fiş çekilmez, işlemin bitmesi beklenir. Ayrıca sistem normal çalışırken (boştayken) hdd ışığı uzun süre yanıyorsa, sisteminizde virüs filan olabilir. Harddisk çok eski değilse, tık tık sesler gelmesi pek hayra alamet...
  158. K

O nasıl oluyor yaw, ben güncellemelere bak diyorum güncelleme bulamıyor... 3.0.5 kullanıyorum.
  159. K

Doğru Açıyı Yakalamak

hahaharika :D
  160. K

Hepsi burada ilginçliği (Ekran kartı)

Önceden yapılan siparişleri ürün temin edilemedi filan diye iptal ederler muhtemelen, gerçek fiyatı öğrendikten sonra enayi mi adamlar ki göndersinler malı... :D Sizi gidi uyanıklar, ortalığı velveleye verip adamları uyandırmasanız belki kapardınız bir iki tane... :devil:
  161. K

Yahudi Lobisinden görülmemiş tehdit

Amerika'daki Yahudiler Türkiye aleyhinde propagandaya başladı. Akıl almaz iftiralarla Türkiye'yi karalamaya başladılar. Yahudi lobisi AIPAC ve NeoConlara yakınlığıyla bilinen Washington Enstitüsü Türkiye Masası Direktörü Soner Çagaptay, AK Parti ve Başbakan Erdoğan hakkında the Washington...
  162. K

Cnn ve kanal d istanbul seçim anketi.

Kesinlikle doğru tesbitler. 2. ankette başabaş, 3. ankette sollama yapacaklar. Ama gerçekte ne olacak? Arada çoook fark olacak :)
  163. K

İşletim Sisteminizin Hızını Ölçün

Bi araştırma yaparsın artık çok çekirdekliler için yazılım geliştirme konusunda... Malum artık tek çekirdeklerin devri kapanıyor.
  164. K

Ovberlock (o/c)

Overclock için öncelikle iyi bir anakart şart, Örneğin, Kingston hyperx 2*2gb 1066 dddr2 ram ve Gigabyte Ep45-ds3l anakarla, Q6600 2.4 ghz işlemcim şuanda fsb 9*333 olarak ayarlı 3.0 Ghz'e overclocklu olarak Windows7 x64'le muhteşem performanslı ve stabil çalışıyor. Stok fanla 35 dereceyi aşmadı...
  165. K

zaten asal sayı hesaplama testinde de işlemci %35leri geçmiyor. Bu programlara göre işlemci testi pek doğru sonuçlar vermez bu şartlarda.. Şöyle işlemciyi %90lara kadar kastıracak bir test programı yokmu :)
  166. K

Benim CPU 3.0 Ghzde çalışıyor (Q6600) Test sonuçları: Test1 : 9609 Test2 : 9563 Test3 : 11092 Test4 : 811 TestT : 31075 Burda hangi test ne anlama geliyor onuda belirtseydiniz bari :)
  167. K

Q6600 (O.C. 3.0 Ghz) 14 saniye
  168. K

Windows 7 beklenenden önce gelebilir

Ben 32 bitten 64 bite terfi ettim, performans açısından baya fark varmış, boşuna 32 bitle uğraşmışız bugüne kadar.
  169. K

Google Translate Artık Türkçe

Cimbom'da herhangi bir sorun yok.. :happy:
  170. K

Google Translate Artık Türkçe

Çok güzel bir yenilik.
  171. K

Korsan film indirene hapis

Hahaha, komediye bak, hapse atacaklarmış. Eğer gerçekten korsan içerik indirenleri hapse atacak olurlarsa, İlk 1 haftada Türkiyedeki hapishanelerin tamamı dolup taşar, mahkemeler bir anda tek celsede karara bağlayacak olsalar bile, 6 ayda sonuçlandıramayacakları kadar dosya görürler bir anda...
  172. K

Shifdelete Sizce Aylık Trafiği ne kadar?

Videolar, resim galerisi filan olmasa (günlük tekil ziyaretçi max. 100bin olarak düşünürsek) aylık ortalama 1 TB'ı geçmez ama işin içine trafik canavarı resim ve videolar girince bu rakamlar 5 hatta 10 katına çıkabilir.
  173. K

Anket:Vista & Linux

f) Hiçbiri
  174. K

Windows7 yi Sıkıştırma?

Bağlantı durumuna göre değişir ama 5 saatten az sürmez muhtemelen...
  175. K

Erdoğan'a online destek

Şuan site açılıyor fakat şöyle yazıyor. Sitemiz yoğun ilgiden dolayı kilitlenmiştir, bu nedenle yedek sunucu devreye alınmıştır. Siteye giremeyen kullanıcılarımıza DNS ayarlarını aşağıdaki şekilde güncellemelerini tavsiye ediniz. DNS'ler ...
  176. K

CHP den Başbakan'a Davos Tepkisi

Cehap tepkisinde kendine göre haklı, neticede herkes kendi görüşüne yakın olanı destekliyor. perezi değilde Erdoğanı mı destekleyeceklerdi. Fakat Filistindeki olaylarla Pkk terörü arasında fark var! Şöyle ki: Pkk terör örgütüne yapılan operasyonlarda eli silahlı teröristlerle mücadele...
  177. K

Erdogan: Tavrım moderatöre

Ayakta alkışkayaraktan, noktasından virgülüne kadar imzamı atıyorum. Siyonistler bile bu kadar kansız ve insafsız değiller. Yiğidi öldür hakkını inkar etme diye bir söz var. Ama bunlar hayatlarında yiğit görmemişler ki, nereden bilecekler... Ama anketlere bakılırsa, halkın her kesiminden %95...
  178. K

Erdogan: Tavrım moderatöre

Hah siyonist destekçileri de damlamış. Peres mort oldu ya artık uyku uyuyamaz bunlar :D
  179. K

Erdoğan Davos'u böyle terk etti VİDEO

Yarın karikatürcüler verecek coşkuyu, şimdiden merak ediyorum ne hünerler sergileyeceklerini.. Ergenekoncular koşun koşun sizin Peres Mort :)
  180. K

Nokia 3120 USB bağlantı sorunu..!

Dku-5 kablonun telefona takıldığı yerdeki (telefon üzerindeki) soket pinleri kirlenmiş yada oksitlenmiş olabilir. Eğer soket üzerindeki iletkenler tamamen parlak değilse, ince uçlu birşeyle temizlemeniz işe yarayabilir. Bu sorunla bende karşılaşmıştım ve anlattığım şekilde çözmüştüm sorunu.
  181. K

Kamyon yazıları yarışması yapılırsa!?

Hatalıysam ... serisi: Hatalıysam, aramızda kalsın. Hatalıysam, çaktırma.;) Hatalıysam, yüzyüze görüşelim. Hatalıysam, sıkıysa ara! Hatalıysam "hatalı" yaz 2277*'ye gönder, orhan gencebaydan hatasız kul olmaz melodisi cebine gelsin.:D Hatalıysam çaldır, ben seni ararım.:devil: Hatalıysam...
  182. K

En Çok Oynadığınız ve Sevdiğiniz Pc Oyunu var mı?

Fifa, Red Alert, Cod5 , 18 WOS serileri ve Euro Truck Simulator, NFS serileri...
  183. K

Hangi firmadan internet alayım?

2 yıllık sözleşmelere kanmadan ttnetten devam edin şimdilik, 3g faaliyete geçip kampanyalarla mobil internet rekabeti piyasayı coşturunca, ya ttnet fiyat kıracak yada mobil internet sektörü ttneti de diğer kablolu internet sağlayıcılarını da bitirecek...
  184. K

Korkulan oldu, Kılıçdaroğlu kayboldu

Puhahahaha, bol keseden sallaya sallaya sonunda kendini de kaybetti zavallı :D
  185. K

Erdoğan Davosta Esti Gürledi

Sayın Erdoğan, kendine ve Türkiye'ye yakışan, ayakta alkışlanacak bir tepkiyle restini çekti. Tek kelimeyle HELAL OLSUN.
  186. K

Ereyon.com'a ne oldu

Bir süre önce kapattılar.
  187. K

Firefox yüklü Windows gerçek olabilir mi?

Harika olurdu Firefoxlu windows ama Bill amca tarafı bunu zor kabul eder biraz. Not: Ben olsam ben de kabul etmem.. :D
  188. K

Hangi araştırma şirketi kimin?

Hangi araştırma şirketinin kimin olduğu aslında çok fazla önemli değil. Neden derseniz, Chp yanlısı olanlar da AKP kazanacak diyor, AKP yanlısı olanlar da AKP kazanacak diyor. Yani aslında gerçeği onlar da biliyor. Ha fark ne derseniz, CHP yanlısı olanlar aradaki %20-30 luk farkları %5-%10 gibi...
  189. K

Abd Türkiye'ye Saldırdı ( Mesela Yani )

İnsansız keşif uçaklarını bile İsrail gibi, birçok şehrimizden küçük ve buna rağmen dünyaya taşeronluk yapan bir ülkeden alacak kadar üretmekten aciz bir millet olmamıza rağmen, buraya karamsar mesajlar yazıp moral bozmak istemiyorum. Savaşların artık karada, mertlikle, insanın bileğinin gücüyle...
  190. K

Windows 7'ye Yakın Takip

İyi ya da kötü, microsoft belki de ilk defa daha piyasaya çıkmasına aylar kala bir mucize gerçekleştirdi, resmen bir efsane doğdu. Beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez ama, Windows7'nin şimdiden efsaneleşmiş bir işletim sistemi olduğu bilinen bir gerçektir.
  191. K

SanDisk'ten Uuuu Dedirten Sürücü

Resim temsili resim değilse, çok iri olmuş, biraz daha küçük boyutlu olsa daha iyi olurdu, sandisk tercih ettiğim markalar arasındadır.
  192. K

Biz Hazırız.. Ya Siz?

Konuyu başlatıp geriye çekilen, temsil ettiği misyon gereği amacı kaos çıkarmak olan ve milletin birbirine düşeceği anı beklerken gerilen mesajlarla avuçlarını ovuşturup bıyık altından kıs kıs gülen şahsın ekmeğine yağ sürmemek adına konuya mesaj yazmak istemiyordum ama bu mesaja inanın...
  193. K

Windows 7 gercekten farkli bir vista deneyimi.

İstenilen sistem gereksinimlerine göre, herhangi bir kasma olmaması gerek, sisteminiz windows7 için yeterlidir.
  194. K

DDR2 Ram Tavsiyesi (Acil)

2*1gb takılı olan makinaya ek olarak 2 gb'lık tek parça ram takmak mantıklı değil. Kapasiteyi iki katına çıkaracaksınız ama, ramleriniz dual channel olarak çalışmayacak. Eğer anakartınızda 4 adet ram yuvası varsa, mevcut ramlerinizin aynısından 2*1gb daha alıp takarak dual channel olarak 4gb...
  195. K

CHP'ye ait güncel karikatürler

Chp'nin Baykal'dan ibaret olmadığını aslında herkes biliyor. Diğerlerinden bazıları: yargı, asker, medya ..vs. vs. :D
  196. K

CHP'ye ait güncel karikatürler

Bazılarını daha önce de görmüştüm ama, şu hakemin takdir hakkı tabir yerindeyse "cuk oturmuş" :D
  197. K

Ses sorunu

Farklı bir ses kartının driverini kurmaya çalışmıyormuşsun gibi gözüküyor.
  198. K

Ben de 32 bitten 64 bite terfi etmeye karar verdim. Bakalım farkı neymiş..
  199. K

Taraftar Anketi

Cim Bom Bom
  200. K

En Güzel Renk

Mavi
  201. K

Yoğun program Vista SP2'yi geciktirecek mi?

Microsoft Vistayı gözden çıkardı artık vistaya öyle şaşalı yatırım yapmaz. Windows7'ye yoğunlaşmak durumundalar artık, çünkü donanım üreticileri baskı yapıyor 2010 yılbaşı döneminde windows7 yüklü ürünleri piyasaya sürüp iyi satışlar yapabilmek için. Microsoft akıllı oynuyor oyunu, 2010...
  202. K

Bilgisayar açılırken boot etmeden hata veriyor!

Bilgisayarını yeniden başlattığında (fişi çekmeden ve PSU üzerindeki anahtardan elektriği kesmeden) sorun artık çıkmıyorsa, bios pilin ölmüş demektir, bios pilini değiştir. Elektrik kesilince biosun sıfırlanmış gibi gözüküyor. Not: Normal çalışan sistem olarak kabul ediyorum, yeni ram filan...
  203. K

Deli ve Salak Arasındaki Fark

Güzeldi. :)
  204. K

Yarsav başkanı köşeye sıkıştı

Çocukların rüyasına girer bu suratla bu adam yav.
  205. K

Anket - İstanbul'u kim alır? AKP mi yoksa CHP mi?

Anketin seyri herşeyi ortaya koymuş zaten :)
  206. K

Yasaklanan Reklam Filmi

Allahtan mesajını okumuşum izlemeden önce, ses full açıktı kapatıp izledim ne olur ne olmaz diye, iyiki de öyle yapmışım :D
  207. K

Tarafsız dediğin böyle olur...

Senin gibi kişiliksiz birini adam yerine koyup muhatap aldığım için, Tüm sdn ahalisinden özür diliyorum. Şimdi senin ne tip bir varlık olduğunu daha iyi anladım..
  208. K

Anket - İstanbul'u kim alır? AKP mi yoksa CHP mi?

2004 seçimlerinde Akp %42, Chp%25 almıştı, bu seçimde CHP'nin yanlış aday seçimi yüzünden aradaki farkın dahada açılacağı görüşündeyim.
  209. K

Apartman HACK !

hahaha:D
  210. K

Neymiş en dürüst şuymuş buymuş, efendim çürükleri şutluyorlarmış da falanda filanda, yalana bak! yesinler sizin dürüstlüğünüzü, Kerhanede Pkklılarla, ergenekoncularla basılan adamı Belediye başkanı adayı yapacak kadar galiba sizin dürüstlüğünüz... Bir de utanmadan ahlaktan dürüstlükten...
  211. K

Büyük solucan kabusu başlamak üzere!

conficker dedikleri bizim meşhur flash disk virüsü, çözümü kolay endişe edilecek bir durum yok bilnçli kullanıcılar açısından ama çok yaygın olduğu kesin. Giriş seviyesindeki kullanıcıların çoğunda var malesef...
  212. K

Hahaha bir de yamyamlar konusu vardı değil mi, bak arkadaş kapağı koymuş benden önce, bizden yamyamlara hırsızlara arsızlara oy çıkmaz canım hadi başka kapıya.. :D
  213. K

İşte bittiğimiz resmidir yani!!!

Arkadşım insanları yanlış bilgilendirmeyin. Trendmicronun bahsettiği virüs bu değil bikere. Her klasöre klasörün adıyla klasör görünümünde bir exe oluşturan trojan işte. Bu virüs antivirüs kullanmadan bile temizlenebilmektedir. Ayrıca harddiskin boot sektörüne filan yerleşmez. Virüs C, D, E gibi...
  214. K

Arkadaşım bahsettiğin virüsten flashdiski olan herkeste var neredeyse, yukarıdaki arkadaşın da bahsettiği gibi amvo türü virüsler, kendini sistem dosyası gibi gösteriyor evet. Bu virüsten çok temizledim, üstelik antivirüs kullanmadan. Daha önce sitelerden birinde bunu temizlemeyle ilgili uzunca...
  215. K

Haa şunuda belirteyim, benimle adam gibi tartışacaksanız mesajlarımdan alıntı yapın! Mesajlarıma karşı saçma sapan alakasız cevaplar yazarsanız, çok kötü kapak yaparım! Benim buradaki yazdıklarım, kılıçdaroğlu içindir. Cevap veremeyince ortaya attığınız alakaya maydanoz konular sizi bağlar...
  216. K

Ben iddia etmiyorum bunları güzelim, görüntüleriyle kanıtlanmış çarşaf çarşaf bir olay bu!;) Ne o zorunamı gitti yoksa?:whistling: Pornocuyla kerhaneciyle belediyecilik olmaz. Tamam güzelim tamam ağlama, sen git sıradaki gelsin...:devil:
  217. K

Işıksaçanlar hakkında şok suçlamalar!

winstoncash kızma hemen :) Tartışmanızı bölmek istemedim, okuyup eğlenmek daha güzel oluyordu aslında, bu şaka gibi, virüs gibi tiplerden banada gına geldi.. Ne demişler; Cahil ile etme muhabbet fıttırırsın, cam ile etme taharet yırttırırsın.:D
  218. K

Bahsettiğiniz virüse biz flash disk virüsü diyoruz, bu virüsü ben artık antivirüs kullanmadan temizleyebiliyorum ama siz avast'ın pro sürümünü kullanarak silebilirsiniz, home sürümü de bulur fakat silemez.
  219. K

Nerden bay temiz oluyor bu adam yaav? Temiz görmesek yutturacaklar uyanıklar, Almanyada kerhanede basılan adam değilmiydi bu Kılıçdaroğlu :devil: Zaten şovmenliğe de kerhanede basıldığı haberi yayılınca ara vermedi mi? Şurda o adamı savunanların komik savunmalarını okudukça gülme krizleri...
  220. K

Windows 7 ile Bir Sonraki Randevumuz

Microsoft'tan yeni bir açıklama daha geldi: Yazılım devi, betanın indirilme süresini 10 Şubat'a kadar uzattığını duyurdu. Dileyenler, yaklaşık 2 hafta daha Windows 7 betasını indirme ve anahtar alma şansına sahip olabilecek. Kaynak: chip
  221. K

Yeni deniz feneri skandalı mı?

Belki elemanların zoruna gidiyordur, katledilen insanlara yardım edilmesi... :whistling: Neticede ülkemizde yamyamların, kan emicilerin, bebek katillerinin de destekçileri var. Şaşırmamak lazım arkadaşlar.
  222. K

Sistem özelliklerine göre neye ihtiyacım var

Ati HD3650 512 MB türevlerinden bütçene uygun olan birini alabilirsin. DirectX 10.1 filanda destekliyor. Daha üst seviyeli kartlar bu sisteme lüks kaçar.
  223. K

Donanımlara karşı güç kaynağım kaç wolt olmalı???

Gigabyte GZ-X2 kasayı incelemeni tavsiye ederim, oldukça şık ve kaliteli bir kasa, ayrıca tamamen vidasız tasarım. GZ-X2 bulamazsan, X3, X4, X5 yada X6 da alabilirsin. Bu kasalar piyasada 400w ve 460w PSU seçenekleriyle satılıyor. Gigabyte kasalarda kullanılan PSU'lar, Toshiba, Acer gibi dev...
  224. K

Sistem özelliklerine göre neye ihtiyacım var

Müzelik bir ekran kartın varmış :)
  225. K

Verdiğin Oyun Fotoğrafını Çek Yardımı Kap

Kaybetme korkusu böyle birşey demekki. Siyasi propagandalar bitti, psikolojik propagandalar, provakasyonlar başladı. Milletin iradesinden korkacak bu provakatörler tabiki ama, korkunun ecele faydası yok. Kaybetmeye mahkumlar... :whistling:
  226. K

Windows 7 ile Bir Sonraki Randevumuz

Şuanda 32 bit kullanıyorum, 1-2 çökme denemesinde başarısız oldu, şimdilik idare ediyor gibi.. Ama ilk günün tadını vermez oldu, bunun da program kurdukça tadı kaçacak gibi.. Tekrar indirmeye sunulduğunda 64 biti indirip deneyecem bende..
  227. K

Bu sözün altına imzamı atarım işte... :)
  228. K

Savulun yamyamlar geliyooor. :D Yamyama, hırsıza oy yok, bunların belediyeciliğini kendi belediye başkanlarından biri deşifre etti. Başka kapıya diyorum başkada bişey demiyorum.
  229. K

Nvidia sürücü güncellemeye doymuyor.. [181.22]

Çok kurcaladıklarına göre çok sorun çıkıyor olmasın? :D
  230. K

RAM Sorunu

Diğer donanımlar nedir? Eğer diğer donanımların yavaşsa 100 gb ram da taksan performans artışı olmaz.
  231. K

Pc devamlı donuyor

Muhtemelen meşhur flashdisk virüsü senin pcye de bulaşmış. Virüs anında kendisini D, E gibi diğer sürücülere de bulaştırdığı için, format sonrası D'ye E'ye Flash diskine vs. girdiğin anda virüs tekrar aktif hale geliyordur. Güncel ve kaliteli bir antivirüs ile taratırsan muhtemelen sorun...
  232. K

Seagate: İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor

Hayırlı uğurlu olsun sıkıntı yaşayan arkadaşlara, ben demiştim mutlaka bir çözüm sunacaklardır diye, büyük firmaların başlarına bu tip durumlar her zaman gelebilir. Hızı, sessizliği ve stabil çalışmasından dolayı HDD konusunda favorim seagate.
  233. K

Windows 7 Tecrübeleri

Windows7de Türkçe Q klavye seçeneği var.
  234. K

Ses Sorunu

Kasa içerisinde ses yapabilecek fanlar: 1-Kasa fanı 2-İşlemci fanı 3-Ekran kartı fanı 4-Chipset fanı (bazı anakartlarda fansız (silent) soğutma var.) 5-Power Supply fanı Çözüm basit aslında, sistemi açmadan tüm fanların soketlerini çıkarın. (Bu aşama PSU fanından mı onu anlamak için.) Pcyi...
  235. K

Windows 7 için özel güvenlik setini indirin!

Kullanım süresi ne kadar peki bunun? Win7nin beta süreci bitene kadar mı yoksa 1 aylık mı?
  236. K

zamunda.net {üye alımı açık}

warez sitesi mi spam sitesi mi belli değil!
  237. K

İşletim sisteminiz en uzun süre ne kadar dayandı

Hiç zaman tutmadım ama, arada 3 ay filan gittiği olmuştur herhalde :whistling:
  238. K

Çöken sabit diskler için firmware güncellemesi

Arkadaşlar seagate gibi sektör öncüsü şirketler öyle yada böyle mutlaka bir çözüm sunacaklardır. Geçenlerde aldığım seagate 250gb sata2 disk bir süre sonra arızalanmıştı. Aldığım yer aracılığıyla garantiye gönderdim diskin yenisini göndermişler. Yedekli çalışın ve önemli verilerinizi...
  239. K

Gücünüz Eksik Kalmasın - GlacialPower GP-AL650A

Sistemimde bu PSU'yu kullanıyorum, tek kelimeyle harika bir fiyat/performans ürünü. Bilgisayarda ağır programlarla yada oyunlarla uğraşmadığınız zamanlarda fanı hiç dönmüyor! Ayrıca ısıya göre fan devri otomatik ayarlanıyor. 12 cmlik fan oldukça sessiz zaten. Benzerlerine göre kalite ve...
  240. K

Monitörünüz kaç inç?

19 Geniş
  241. K

Herşey Windows 7 için!

Bir de windows tarihinin en başarısız wallpaper koleksiyonu ile karşı karşıyayız win7 de umarım final sürümde daha iyi bişeyler sunarlar..
  242. K

Türk Telekom Haklıymış

Yargıtayın güvenirliğini söylemeye gerek yok! Ergenekon davası onların da rengini belli etmesine yetti de arttı bile. Adaletmiş pehh!! parayı veren düdüğü çalıyor malesef. Yargıtay bu ülkenin kanunlarına göre karar veriyorsa, vatandaşı haklı bulan mahkeme hangi ülkenin kanunlarına göre karar...
  243. K

Ekran kartı sıcaklığı

Fan ve soğutucu aşırı tozlanmış olabilir, elektrikli süpürge gibi bişeyle temizlemen iş görebilir.
  244. K

Herşey Windows 7 için!

Gizli simgeleri göster butonunu adam gibi bişeye benzetirler inşallah. Win7de en gıcık olduğum şeylerden biri o butonun şekli :happy:
  245. K

SDN Üyelerinin Eğitim Seviyesi

Lisans
  246. K

Street Fighter IV İçin Özel Paket

1 Numara Ryu, 2 numaram Ken'di. Hey gidi günler hey...
  247. K

Obama Markalı Cep Telefonu Çıktı!

E oldu olacak bitanede Kahramanmaraş için yap bari :happy:
  248. K

SDN Yapma bunu...

Bedava hizmet veren, yüksek giderli, tv, radyo, internet sitesi gibi iletişim araçlarının neredeyse tek gelir kaynağının reklam olduğunun bilincinde olan bir vatandaş olarak bir iki kelam da ben etmek istedim. Bu siteye üye olmadan önce de, üye olduktan sonra da bu tip saçma sapan konuları...
  249. K

Cpu sorunu

Windows7 resmi logosunu düzenlemeyle ilgili olabilirmi? Neymiş? Resmi logoymuş :)
  250. K

Psu Öneri

Eğer fiyat/performans oranı iyi bir ürün istiyorsan, Glacial Power 650w olanı öneririm, Pclabs'tan fiyat/performans ödülü almış bir ürün. Şuanda kullanıyorum, gücüne göre fiyatı çok iyi ve PSU ısınmadıkça fanı hiç çalışmıyor! Detaylı incelemesini şurada bulabilirsin...
  251. K

Tank ihalesinde büyük skandal

Ergenekoncular zorla israile verdirdi ihaleyi, israil amerikan firmalarına fason olarak yaptırıp komisyonunu aldı, elini değdirmeden cebini doldurdu, bizim verdiğimiz paralar ne oldu? Filistine, Lübnan'a bomba olarak, füze olarak, mermi olarak geri döndü.. Yazıklar olsun!!
  252. K

Cpu sorunu

Arkadaşım mesleğini bırakmana filan gerek yok, topladığın sistemlere de sözümüz yok zaten, aşağıdaki mesajda da belirttiğim gibi tartışmak ta değil amacım, ama nod32 3.küsür sürümlerin birinde bu donma sorunu sıkça karşılaşılan bir durumdu, ha güncellemelerle filan sonradan çözmüşlerdir şimdiye...
  253. K

Garanti olayı varmı peki?:D Yoksa dükkandan çıkana kadarmı garantisi :whistling:
  254. K

Ubuntu cd talep formu[Yardım]

Saçma gelebilir ama bir de internet explorerla denermisin? (Yine Türkçe karakterleri kullanmadan.)
  255. K

Elbruz46 hemşeriyiz galiba, telefonların süper gerçekten, hurdaya çıkmış telefonların imeisini çakma olayı da varmı bunlarda :ph34r:
  256. K

İ yerine I, ş yerine s ğ yerine g yazarak denermisin.
  257. K

İngilizcede büyük i harfi yoktur. Eğer büyük i harfi varsa yazdıkların arasında (I) harfidir karşılığı. Ayrıca küçün ı harfinin karşılığı da küçük i (i) dir. Türkçe hangi karakterler var? forma yazman gereken
  258. K

Türkçe karakterlerin latin karşılıklarını yazmayı denemen gerekiyor sanırım. ç yerine c, ü yerine u gibi..
  259. K

Sp3 lü sisteme ie7 yüklenmiyor

Windows7'ye geçmeden önce yaptığım Sp3lü cdye i.e7yi de sorunsuzca entegre etmiştim, kurulumda da kullanımda da sorun yoktu. Gerçi ben firefox kullanıyordum ama o ayrı konu. Kısacası sorun Sp3ten değildir.
  260. K

Galatasaray 4-2 Malatyaspor

Bu sözün altına imzamı atarım işte.. :turned:
  261. K

Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan?

%95i korsansa sorunu kendilerinde aramaları lazım bence :) İşin sanat boyutunu katmazsak, maddi açıdan maliyeti 1 TL altında olan bir ürünü, fahiş fiyatlara satarak %5 lisanslı satış sağlanması bile büyük oran. Halbuki maliyetinin 2-3 katına filan satsalar eminim evlerimiz cd çöplüğüne döner...
  262. K

Elektrik Prizine Bağlı Bir Cep Telefonunu Kullanmayınız.

Spam maillerden biri :)
  263. K

Windows 7'ye ilk yama

Bu yeni değilki, windows7 yayınlanmadan önce bu hata tesbit edilip yaması yayınlanmıştı. Kurulum biter bitmez yamamıştım ben. :)
  264. K

Cpu sorunu

Haklısın. :D
  265. K

Cpu sorunu

Avast neden kötü bilinir bilin bakalım? Şöyle özetleyim. Avastın spyware ve kod algoritmasına göre henüz tanımlanmamış zararlı kod algılama mekanizması olmayan home sürümü süre kısıtlamasız bedava, diğerlerinin deneme sürümleri ise özellik kısıtlamasız ama 1-2 ayla sınırlı, millet napıyor peki...
  266. K

Hangi ekran kartı ?

3850 yerine his, asus yada sapphire üretimi 3870 de düşünebilirsin. Fiyat konusunda 3850den ucuz olduğu yerler bile var. Asus EAH3870 512MB GDDR4 modelini kullanıyorum memnunum.
  267. K

2+1 tavsiyesi

Neredeyse hiçbir farkları yoktur güç olarak. Belkide ikisinin RMS (gerçek güçleri) aynıdır. Bazı firmalar abartmayı peak değerleri filan yazmayı seviyor. Kalite açısından Creative ile Logitech'in karşılaştırılması bile yanlış bence.. Ses kalitesi açısından creative ürünleri çok kaliteli çok...
  268. K

MS: Office 14 korsancıların işini bozacak

Reklam kokan hareketler bunlar corç. :) Microsoft şimdiden reklamasyona başlamış desenize...
  269. K

Windows 7 Kaç Günde Kırılır?

Mesajımda yazdıklarımı anlamadığınızı düşünerek şöyle örnekleyeyim. Toplam üretim maliyetinin önemli kısmı bir kerelik olan (ar-ge, yazılım geliştirme süreci, dvd kayıt masrafları, reklam giderleri vb.) bir ürünü tanesi 100 liradan 10 tane satarsanız 1000 lira kazanırsınız. 25 liraya 50 tane...
  270. K

Cpu sorunu

Sorun yok arkadaşım, benim amacım sadece ve sadece deneyimlerim ölçüsünde insanlara yardımcı olabilmek. Ama haksız ve kırıcı tepkilerle karşılaşınca hevesim kırılıyor. Böyle olunca, ister istemez ben de tepki veriyorum. Bu arada sen çözebildinmi problemini?
  271. K

Aslında 2 değil 20 liraya verseler, korsan yazılım oranı %70-80 oranında düşer. Hesaplasanız microsoft daha karlı çıkar. Çünkü sürümden kazanır. Ki ortalama 1000 TL verip bilgisayar alanların %90ı da 20-30 TL yi de gözden çıkarır. Ama microsoft öyle istemiyorsa vardır bir bildiği. %25 lisanslı...
  272. K

Fİnal sürüm çıkınca 24 saat sürmez aktivasyonun fixinin nete düşmesi. Ben bu aktivasyon fixlerini microsoftun yaydığını düşünüyorum. XP çıktı çok güvenlikli filan dediler, Vistada keza abarta abarta kırılamazda falanda filanda.. Microsoft tirübüne oynuyor benim görüşüm.. Adamlar zaten lisanslı...
  273. K

K-Lite Codec Pack yenilendi.

sağolasın hep güncel kalmak lazım.
  274. K

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Windows7 ve Vista ultimate, virtualda da xp..
  275. K

Windows 7

İlk başta tanımadığı 1 tane driver bile olsa 1 puan verir. Eksik driverları kur. Tekrar puanlama yaptır. Normale dönecektir.
  276. K

Cpu sorunu

Bu logo windows7'nin resmi logosudur! Hayatında kendi bilgisayarından başka bilgisayarlarla uğraştınmı hiç? Örneğin NOD32 benim pcmde sorun çıkarmıyor ama geçenlerde sattığım bir bilgisayarda geçici donmalar ve kilitlenmeler oluşmuştu, görev yöneticisinden baktığımda cpuyu %90+ kullanan nod32ye...
  277. K

Opera Mı? Yoksa Firefox Mu?

opera kullandıklarım arasında en hızlısıydı ama, şunuda unutmamak gerek, kontrolsüz güç güç değildir. Yani herşey hız demek değil, operanın katetmesi gereken epeyce yol var daha, firefox rakipsiz destek, kullanışlılık ve esneklik olarak.
  278. K

Windows 7 betası hazır: İndirin ve deneyin!

beta1 işte 7000 olan
  279. K

Windows 7 arka planındaki balığın sırrı ?

Al benden de o kadar, win7'yi kurunca ilk yaptığım wallpaperi değiştirmek olmuştu. Balık ta açmamıştı çünkü.
  280. K

Windows 7

Çok çok fark olabilir. 7000 resmi dağıtım, yani direkt microsoft dağıtıyor 7000i, daha öncekiler torrent ağlarından warez sitelerden yayıldı, ne idüğü belirsiz kısacası...
  281. K

hmm benimki 32bit 7000 ondan demekki. Ahanda vazgeçtim 64bite geçmekten, resmi bile dandikmiş :happy:
  282. K

Final sürümünde de pirana balığı koyar bunlar. ne dersiniz? :D
  283. K

Bende win7 den şimdi aldım ve 1920*1200 2.03Mb boyutunda Png formatında bir resim. Microsoft sana dandik resim göndermiş galiba :happy:
  284. K

O orijinali değil sanırım. Bendeki 1920*1200 2.03 MB
  285. K

Cpu sorunu

Nod32 bazı sistemlerde kasılmalara hatta tamamen kilitlenmelere sebep olabiliyor. İyiki varsın avast pro.. :)
  286. K

Windows 7

Merhaba, windows7 genelde driver sorunu yaşatmıyor. Çok büyük ihtimalle tamamını tanıyacaktır donanımlarınızın. Tanımazsa vistayla uyumlu modda vista driverlarını kullanabilirsiniz. Geri dönüş içinse, ne sorunu çıkacak ki? Temiz bir yükleme dvdsi varsa sorun çıkmaz. Geri dönüşte format atıp...
  287. K

Cpu sorunu

arkadaşım tekrar gir bak bakalım gizli dosyaları gösterme ayarları senin ayarladığın gibi mi? bazı virüslerde gizlileri göster diyorsun ama, gizlileri göremiyorsun. Çünkü virüs gizli dosyaları gösterme ayarlarının kaydedilmesini engelliyor.
  288. K

Ekran kapanıyor

Sıcak olması normaldir ama el değmeyecek kadar sıcak olması normal değildir tabiki..
  289. K

Cpu sorunu

Herhangi bir klasörü aç, üstteki menülerden araçlara gir. En altta klasör seçenekleri var. Klasör seçeneklerine gir. Görünüm sekmesine geç. Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini seç, sonra biraz daha altlarda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldır. Tamam de...
  290. K

Cpu sorunu

Xp mi kullanıyorsun? İşletim sistemin nedir ona göre tarif edeyim.
  291. K

Ekran kapanıyor

Kasanın fişini çek. Bios pilini çıkar, pil yuvasında pile temas eden iki pini 5-10 saniye kadar bir iletken yardımıyla birbirine kısa devre et. Sonra pili tekrar tak ve sistemi aç.
  292. K

Cpu sorunu

Virüsten olduğuna emin olmak için şöyle yapalım. Klasör seçeneklerinden, gizli dosyaları göstermeyi ve korunan işletim sistemi dosyalarını göstermeyi aç. C, D, gibi tüm sürücülerinin kök dizinlerine bak bakalım autorun.inf dosyası varmı?
  293. K

Ekran kapanıyor

Hmm, daha önce denemediysen, biosu bi resetle bide öyle dene istersen..
  294. K

Cpu sorunu

flash disk taktınmı son günlerde? Aklıma o meşhuuuuur flashdisk virüsünden başka bişey gelmiyor.
  295. K

Ekran kapanıyor

Arkadaşım gene aynıysa, kullandığın cdnin boot sektörü hiç yok yada sorunlu galiba..
  296. K

Ekran kapanıyor

Bu arada ben ekran kartı driverini yüksek grafikli oyunlarda ekranın gitmesi sorunu için önerdim:), format anındaki takılmalar psu yada arkadaşların dediği gibi ram sorunu olabilir.
  297. K

Ekran kapanıyor

Ya cd bootable değildir, yada biosu kaydetmeden çıkıyorsundur. Alternatif olarak, biosa girmek için, del tuşuna basacağın sırada (F12 genelde) boot menüsü tuşuna bas, ordan cdromu seçip tekrar deneyebilirsin..
  298. K

Ekran kapanıyor

Kaliteli bir PSU takıp, ekran kartının da en güncel sürücüsünü yükleyip denemeni tavsiye ederim.
  299. K

Ahlaksız reklamlar!

İlgili site adresleri iletilmiş ve yönetim tarafından gereken önlem alınmıştır. Ahlaki değerlerin hızla yok olmaya (edilmeye) başladığı günümüzde, para uğruna yapamayacağı şey olmayan, insanlıktan nasibini almamış zavallıların, insanlarımızı kirli dünyalarına çekme girişimlerine gereken...