Arama sonuçlarınız

1. EFI Shell

Yardım AMD ekran kartını Windows 10 kurulumu sonrası kullanamıyorum

Buradan indirip kurmak: https://www.amd.com/en/support/downloads/drivers.html/processors/a-series/a10-series-apu-for-laptops/a10-4655m-with-radeon-hd-7620g.html
  2. EFI Shell

Yardım AMD ekran kartını Windows 10 kurulumu sonrası kullanamıyorum

Apunuzun sürücü desteği, harici ekran kartınızdan daha önce bittiğinden, apunuzun sürücüsünü indirip kurmanız yeterliydi. Amdnin hatası yüzünden harici ekran kartınız için de eski sürücü kullanmanız gerekmekte. Bilgisayarınızın özelliklerine sahip bilgisayarları unutmuş olmalılar ya da...
  3. EFI Shell

Haber Türkiye ile Irak arasında Kalkınma Yolu Anlaşması imzalandı

Bize bağlanacak yakın bir zamanda özerk olarak. Yeni Dünya Düzeni planında bu var. Diğer ülkeler Musul'un falan bize bağlanmasını direkt tanıyacak. Göç arttırma ve tek dünya devleti için gerekli bir eylem çünkü (özetle çok kötü bir durum. Olmaması gerekiyor).
  4. EFI Shell

Haber Türkiye ile Irak arasında Kalkınma Yolu Anlaşması imzalandı

Kalkınma yolundan öteye geçecek. Ne demek istediğimi birkaç sene içinde anlayacaksanız hatta göreceksiniz sanırsam.
  5. EFI Shell

Yahudiler nasıl dünyanın en zengini oldular?

Yahudiler derken hangileri? Rothschildler falan mı?
  6. EFI Shell

Soru Bu bilgisayar iyi mi?

Hayır, değil.
  7. EFI Shell

Soru Uygun fiyatlı internet sağlayıcısı önerisi.

Türk Telekom'un G-PON'u olabilir. Ha, Turkcell'in de G-PON'u yani fiberi olabilir. Altyapı sorgulayın. Lalahan'da falansanız tabii oralar köy ve belde gibi yerler olduğundan adsl olabilir. ikeanın oralarda fiber var. Ege mahallesinde var mesela.
  8. EFI Shell

Eski Android cihaza Windows nasıl kurulur?

ARMv8 sürümlerde normal x86 desteği var ama ARMv7'de yok.
  9. EFI Shell

ARMv7 ve ARMv8 için Windows'lar mevcut. Videolar bana ait.
  10. EFI Shell

Marka modeli nedir?
  11. EFI Shell

Haber Nostaljik tramvay yenilendi! İstiklal caddesine bataryalı tramvay geliyor

Google bile tramvaylı resim koymuş mesela.
  12. EFI Shell

Yardım Format sonrası oyunlar açılmıyor

Sisteminiz nedir? Birde driver booster yerine driver pack solution deneyebilirsiniz.
  13. EFI Shell

Yardım GNOME mi yoksa XFCE mi kullanmalıyım?

Öyle ama ekran kartı güçsüz ise xfce daha uygun olur. Intel hd graphics 3000'in falan gücü yetmiyor mesela gnomeye.
  14. EFI Shell

Huawei matebook d16 alınırmı?

Cod warzone oynanamaz adam akıllı. 96 yürütme birimli intel iris xenin gücü 1.61 tflops. 2 tflops bile değil.
  15. EFI Shell

Soru Forum'da hiç paylaştığı gönderiden dolayı, hukusal anlamda başı ağrıyan oldu mu?

Telifli müzikten dolayı sıkıntı yaşadı Hakkı Abi. https://webrazzi.com/2012/05/11/sdn-forum-kapatma-karar/#:~:text=Bug%C3%BCn%20Shiftdelete.net%20kurucusu%20Hakk%C4%B1,kapatma%20karar%C4%B1na%20itiraz%20etti%C4%9Fini%20s%C3%B6ylemi%C5%9Fti. https://shiftdelete.net/sdn-forum-kapatiliyor-37032
  16. EFI Shell

1080p video izlenebiliyor mu donma olmadan peki?
  17. EFI Shell

Ankara'nın hangi ilçesinde oturuyorsunuz?
  18. EFI Shell

Yardım ASUS TUF VG24VQE monitörde 165 Hz almam gerekirken 144 Hz alıyorum

Monitörden dp çıkmıştı. Turkcell'in verdiği sagemcom diw362'in yanında gelen hdmi'ı kullandım. HDR10 da çalışıyordu. Sürümü 2.0'ın sürümlerinden biri ya da 2.1.
  19. EFI Shell

O zaman çoğu monitörde sınırlama var ya da bilerek düşük sürümlü hdmi girişi ile veriyorlar.
  20. EFI Shell

Bizzat kendimden biliyorum. 144 alınıyor en fazla.
  21. EFI Shell

O zaman 144 hz devam.
  22. EFI Shell

Soru Linkteki Hangi Monitör F/P Monitörü

Çoklu konu yasaktır.
  23. EFI Shell

2.eli var ise bakabilirsiniz.
  24. EFI Shell

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_daytona-k-01e-type-c-to-display-port-dp-4k-hd-1-8m-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC-aktar%C4%B1m-kablosu-gri-1221617.html?gad_source=4&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJfID37Uv1nQ6JMOLvN7zVbYX-L2c8WW1kXdGBNKGJB6PLCF0Cqd8sxoCe28QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
  25. EFI Shell

Modeli nedir laptobunuzun?
  26. EFI Shell

Displayport desteği var ise tip c portunuzda, bir ucu tip c, bir ucu displayport kablosu var ise alıp onunla kullanmanız gerekiyor.
  27. EFI Shell

Normal 144 almanız hdmi ile.
  28. EFI Shell

Displayport ile kullanmanız gerekiyor.
  29. EFI Shell

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde, yoğun bakımdaki hastaların elini tutacak robot kol geliştirildi

Abi sizin üniversitenin eski öğrencileri sanırsam, Sylvester Stallone'u e-posta yağmuruna tutmuştu diye biliyorum 2007 yılında. Nedeni ise sözde Ermeni soykırımı ile ilgili olan Musa Dağı'nda 40 Gün adlı filmde oynayacağı için. Gerçekleri anlatmak için atılmış e-postalar...
  30. EFI Shell

Soru Türk Telekom 500 Mbps internette 100 Mbps hız alıyorum

Yeni geçtiyseniz modemi kapatıp açmanız gerekebilir. Ethernet ile mi hız testi yaptınız? Öyleyse Cat5E'den düşük ise normal. Kablosuz ise modeminiz nedir ve Wi-Fi kartınızın modeli nedir?
  31. EFI Shell

Soru PC Ram hızı kontrol etme

https://app.hb.biz/fDtP1hIZ9syv
  32. EFI Shell

Soru Nothing markası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Artık Türkiye'de tekrar ZTE satılıyor.
  33. EFI Shell

Soru Nothing markası hakkında ne düşünüyorsunuz?

F/P bir modeli olsa tercih edilir. Tasarımı pek takmıyorum.
  34. EFI Shell

Rehber Güncel Windows'larda 16 Bit Yazılımlar Nasıl Açılır?

Herkese merhaba. Bugün sizlere güncel Windows sürümlerinde nasıl 16 bit yazılımları çalıştırabileceğinizi göstereceğim. Gerekenler: 1. OTVDM Yazılımı (Link: GitHub - otya128/winevdm: 16-bit Windows (Windows 1.x, 2.x, 3.0, 3.1, etc.) on 64-bit Windows ) Adımlar 1. OTVDM yazılımını indiriyoruz...
  35. EFI Shell

Soru Acer Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 9 7940HS 16 GB 1 Tb SSD Rtx 4070-8

Arada ciddi farklar var. Panel, port gibi farklar mevcut. Bilgi amaçlı bu arada dediğim. Öneri değil.
  36. EFI Shell

Haber Toshiba, 5 bin çalışanını işten çıkarmayı planlıyor

Türkiye ve Avrupa ülkeleri için geçerli diye biliyorum sadece. Ondan dolayı olabilir ama sebebini bilmiyorum.
  37. EFI Shell

Haber Toshiba, 5 bin çalışanını işten çıkarmayı planlıyor

Yapay zeka mı alacak yerlerini yoksa kimse mi? Hiç kimse ise Dünya ekonomileri bilerek batırıldığından şirket batmasın diye çıkartılmış olabilirler.
  38. EFI Shell

Haber TÜİK Raporuna göre il olması beklenen ilçeler

Evet, dolu maalesef.
  39. EFI Shell

İl ve ilçe sayısı feci azaltılmalı. Mesela Ankara'da Evren diye bir ilçe var. 1990 yılında ilçe oldu Şereflikoçhisar'dan ayrılıp. Nüfusu ise 3000 ya da 1500 mü ne. Tekrar Şereflikoçhisar'a bağlanmalı semt olarak. Birde eski adı Çıkınağıl verilebilir istiyorsa halk. Evren ise Kenan Evren'den geliyor.
  40. EFI Shell

Polatlı il olamaz konumu sebebiyle. Sincan ile sınır komşusu. Birde şehir merkezine çok yakın: Zaten ekran görüntülerinde de gördüğünüz üzere şehir merkezi ile Polatlı merkezi aynı kareye sığacak kadar yakın. İl olması mümkün değil. Kırıkkale için de geçerli dediğim. Eskiden olmasa da 2009...
  41. EFI Shell

Soru Ankara'da hangi semtlerde Gigabit hızına çıkılabiliyor.

Dikmen'de G-PON mevcut. Keklikpınarı, Dikmen köyü (Or-An) (tam emin değilim ama Keklikpınarı'nda var ise Or-An'da da olma olasılığı yüksektir diye düşünüyorum) kısmında IPv6 bile mevcut hatta. Sokullu ve sanırsam Öveçler kısmında ise IPv4 var sadece. Mamak'ta Ege mahallesinde ise hem Turkcell...
  42. EFI Shell

Soru PC Ram hızı kontrol etme

1333 mhz cl9 bir rame sahipsiniz. Bilgisayar masaüstü ise dimm, laptop ise sodimm ram olmalı.
  43. EFI Shell

Haber Hastane randevularında yeni dönem

İlk madde daha önceden başlamamış mıydı? Diğeri ise yeni eklendi sanırsam. Tam bilmiyorum.
  44. EFI Shell

Soru Msi Notebook Harici Ekran Hz Sorunu

2005 yılından mı ne beri hdmi da 120 hz destekleniyor zaten. Kabloda bir sorun olabilir ya da windowsta vs. bir sorun olabilir. Ekran kartı sürücüsü yüklü mü peki?
  45. EFI Shell

Kablonuzun hdmi sürümü düşük ya da bir sorun var.
  46. EFI Shell

Sadece ikinci ekran diyerek yansıtmayı denediniz mi?
  47. EFI Shell

144 hz yi almanız gerekiyor hdmi ile. Denediniz mi peki?
  48. EFI Shell

Soru Asus tuf a15 mi? Monster Tulpar T7 v20.6.4 mü?

Monster daha performanslı i7 13700h'den dolayı.
  49. EFI Shell

Öneri Omix x700 alınır mı?

Realme 9 pro daha mantıklı.
  50. EFI Shell

Az daha ekleyince 11.700'e s20 fe gördüm. O alınabilir mesela. Realme 9 pro da alabilirsiniz. Bütçenizi 13-14 civarına çıkarabilirseniz realme gt2'yi öneririm.
  51. EFI Shell

Ekranında hdr yok ise 7500 civarı sanırsam redmi note 10s daha mantıklı. Biraz daha artırabilirseniz realme 9 pro öneririm.
  52. EFI Shell

Yardım Bilgisayar tavsiyesi

Aleyküm Selam. https://www.a101.com.tr/elektronik/lenovo-ideapad-gaming-3-82k101ektx-11-nesil-core-i5-11320h-gtx1650-4-gb-512-gb-ssd-8-gb-ram-15-6-notebook/?gclid=Cj0KCQjw84anBhCtARIsAISI-xemaHmZ2J1H2HVKplWRvT2SRT5irUfIECAPfBMX0QRNJyed9VuSSYAaAlIlEALw_wcB İkinci elden rtx 3050 ya da 3050 tilı...
  53. EFI Shell

Haber Öğrencilere Vergisiz Telefon Kampanyası Başladı mı?

Kurunun yanında yaş yanıyor. Telefon ve bilgisayar için yalandan kayıt olanları engellemek için ciddi okuyanlar mağdur ediliyor. Haksızlık yapılıyor maalesef.
  54. EFI Shell

Yardım Acer Bilgisayar no bootable sorunu

UEFI'ye ayarlayın ve windows 11 deneyin.
  55. EFI Shell

Yardım Yeni SSD'ye temiz Windows kurulumu

Şuanki windowsu herhangi bir linux dağıtımı üzerinden silebilirsiniz. Taşımaya gerek yok yani. Yeni SSD'yi ikiye bölüp windowsu kurun. Sonrasında mesela ubuntu indirip usbye yazın ve live usb olarak önyükleyin. Sonrasında eski ssddeki windowsun klasörlerini silin. Bu kadar. Daha sonra yeniden...
  56. EFI Shell

Soru MSI RX 6800 Gaming Z Trio boşta 50 derece normal mi?

Yük altında 75'i geçmiyorsa gayet iyi. MaşaALLAH.
  57. EFI Shell

Haber Atatürk Üniversitesi Öğrencilerinin Kişisel Verileri Sızdırıldı. KVKK Veri İhlali Bildirimi Yayınladı

Ülkemizdeki insanların kimlik numaraları ve kütükleri var internette. Ek olarak bazı yabancı korsan sitelerde, nereden buldukları bilinmeyen, insanlara ait eski kimliklerin fotoğrafları var. Yeni kimliklerin de resimleri vardı sanırsam.
  58. EFI Shell

Soru Windows 7 Kurulum Klavye & Mouse Sorunu

Sisteminizin özellikleri nedir?
  59. EFI Shell

Haber Elon Musk, Mark Zuckerberg ile gerçekleştireceği kafes dövüşü tarihini açıkladı!

Tarihi kasıtlı olarak 26 ağustos seçilmiş görünüyor. 26 ağustos 1071'de Malazgirt savaşını kazanmışız.
  60. EFI Shell

Yardım Bilgisayar açıldığında direk chrome dan malwareli site açıyor.

Virüs bulaşmış. Virüs programlarının birisiyle tarama yapın.
  61. EFI Shell

Öneri Victus mu Tuf mu?

Ryzen 7 7840hs daha güçlü bir soc. Hem igpu olarak hem de güç olarak. i7 13700h ile başa baş.
  62. EFI Shell

Öneri Victus mu Tuf mu?

HP.
  63. EFI Shell

Soru Hp Victus 15 rtx 3050 6gb i5 13500h laptop kullanan varmı?

250-400 arası alması gerekiyor.
  64. EFI Shell

Yardım Samsung A32 Android 13’den Android 11’e düşürme

Android 13 gsi ya da custom rom var ise onlardan birine geçebilirsiniz.
  65. EFI Shell

Yardım MSI 1050Ti ile uyumlu işlemci ve anakart

İşlemci ve anakartı yükseltebiliyorsanız ekran kartını da yükseltebilirsiniz diye düşünüyorum.
  66. EFI Shell

Soru Sürdürebilir şehir fikirleri

Okuduğunuz okul vs. falan mı istiyor?
  67. EFI Shell

Rehber Laptop işlemcisi değişir mi?

BGA'da ise bga makinesi ile kesip, yeni işlemciyi anakarta lehimlemek gerekir. Yapan da mevcut ama nadir sanırsam.
  68. EFI Shell

Öneri 6K telefon önerisi

Infinix hot 20'ye bakabilirsiniz.
  69. EFI Shell

Yardım Hp laptop 2. ekran kartını varsayılan yapabilir miyim ?

O bir çözüm değil işte. BIOS'tan devre dışı bırakmak çözüm.
  70. EFI Shell

Kaldırmak çözüm değil. Devre dışı bırakmanız gerekir ki harici ekran kartı çalışsın sadece.
  71. EFI Shell

Haber Twitter'ın adı neden X oldu? CEO'dan açıklama geldi

Tamamen uydurma nedeni. Hristiyanlıkta Hz İsa Aleyhisselam'ı temsil ediyor x. Bunu yapma sebebi ise elon muskın sahte mesih rolünde olması yeni dünya düzeni planına göre. Sanırsam Erkan Trükten bu videoda anlatıyordu: https://www.youtube.com/live/Gp6Cveje1RA?feature=share
  72. EFI Shell

Yapamazsınız. HDMI portu amdye bağlıysa ancak öyle masaüstüdeki gibi sadece harici ekran kartıyla kullanabilirsiniz.
  73. EFI Shell

Soru Oyunlarda 2 FPS Alıyorum ve Açılırken Hata Veriyor

Amdye girip indirin.
  74. EFI Shell

Soru Oyunlarda 2 FPS Alıyorum ve Açılırken Hata Veriyor

Ekran kartınız nedir ve hiç sürücü yüklediniz mi?
  75. EFI Shell

Yardım Dual band USB adapter AC1300 "Wi-Fi Ağı Bulunamadı"

Bu adaptörü neden aldınız peki? Sisteminizin özellikleri nedir peki?
  76. EFI Shell

Yardım Dual band USB adapter AC1300 "Wi-Fi Ağı Bulunamadı"

Birde wifi 1 mi var? Birde hizmetlerden yeni services.msc den wifi ile ilgili hizmetlerin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir misiniz?
  77. EFI Shell

Soru Asus x554lj için hangi SSD alınmalı?

WD Green gibi SATA SSD'ler alabilirsiniz.
  78. EFI Shell

Soru Fiber altyapı var mı binamda?

Gayet normal. Bu ülkede gpon çok az yerde var.
  79. EFI Shell

Yardım İntel sst audio device (WDM) aygıtı yok

Aygıt yöneticisini kontrol edebilir misiniz?
  80. EFI Shell

Öneri Annem için telefon önerisi 6.5k

Infinix Hot 20 varken asla alınmaz. https://www.epey.com/akilli-telefonlar/infinix-hot-20.html
  81. EFI Shell

Soru Bilgisayarımdaki type-c portuyla görüntü aktarımı yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz.
  82. EFI Shell

Soru Fiber altyapı var mı binamda?

Türkcell'de fiber var diyorsa evet, binanızda gpon var. 1 gbsn internet bağlatabilirsiniz yani.
  83. EFI Shell

Soru Sürücü bulmakta sıkıntı yaşıyorum?

Çipseti ve wifi kartını donanım kimliklerini aratarak bulabilirsiniz.
  84. EFI Shell

Yardım Kasadan ekrana hdmi bağladığım halde çalışmıyor

Kulun tedbir alıp, ALLAH'A CELLE CELALÜHU Tevekkül etmesi gerekir. Gayret göstereceğiz ki ALLAH TEALA HAZRETLERİ o şeyle ilgili edeceğimiz duayı kabul etsin. Duanın kabul olması için haram lokma yememek ve aceleci davranmamak gerekir birde.
  85. EFI Shell

Öneri Bu bilgisayarı satabilir miyim, ne kadar eder?

4500 eder en fazla galiba.
  86. EFI Shell

Yardım Bios güncelleme hakkında

Evet.
  87. EFI Shell

Yardım RTX 3050 Ti laptop az güç tüketiyor ve FPS düşüyor

Oynadığı oyun nedir? Ek olarak rami 16 ya da 32 gb yapmalı. 8 gb ram yetersiz çünkü.
  88. EFI Shell

Yardım Kasadan ekrana hdmi bağladığım halde çalışmıyor

Anakarttaki hdmi portuna mı takıyorsunuz? Öyleyse yanlış takıyorsunuz. Ekran kartına takmanız gerekiyor.
  89. EFI Shell

Yardım Wi-Fi çalışıyor ama bilgisayara bağlanmıyor

Ethernet sürücünüz yüklü mü?
  90. EFI Shell

Soru i5 12500h laptop mu yoksa ryzen 7 5800h laptop mu?

Tek fark i5 12500H olması değil. DDR5, Wi-Fi 6E (Intel AX211), PCIe 4.0 desteği de var ama bunlar Ryzen'li de yok.
  91. EFI Shell

Yardım 100 Mbps interneti tam alamıyorum ?

Evinizde bilgisayar var ise birde onda deneyebilir misiniz? Ethernet kablosunda problem olabilir belki. Cat5e ile 1 gbsn internet alınıyor çünkü. Birde modeminizin modeli nedir?
  92. EFI Shell

Soru Solidworks,Render ve Oyun için Laptop Önerisi

Alabiliyorsanız omenin rtx 4070'lisini öneririm. İşlemci ağırlıklıysa solidworks vs. rtx 4060lı omeni önerebilirim. Ama ekran kartı ağırlıklıysa 120 watt rtx 4070'i önerebilirim.
  93. EFI Shell

Yardım Bilgisayar

Acer tabii ki de. i5 11400h ile i5 12500h fark ciddi. i5 12500h, i7 11800h'den bir tık güçlü mesela.
  94. EFI Shell

Yardım Hukuk fakültesi tercih tavsiyesi

Dini sebeplerden dolayı.
  95. EFI Shell

Yardım Bios güncelleme hakkında

Takamazsınız ki de görüntü gelsin. A520m'de bios güncellemesi gerekmiyor zaten. Ryzen 5000 serisi için 500 serisi yonga kümeleri. (çipsetler) Merak etmeyin.
  96. EFI Shell

Soru HP Victus alınır mı?

Attığınız cihazda PCI Express 4.0 desteği yok Ryzen 7 5800H'den dolayı. Bunu önerebilirim...
  97. EFI Shell

Google Play Store tanımadığım cihazda açık

Google hesabı ayarlarından cihazlara bakabiliyorsunuz sanırsam. Orayı kontrol edebilirsiniz.
  98. EFI Shell

Soru Benden ekonomist olur mu?

Ekonomist olmanızı önermem. Olsanız bile mâlum yeni dünya düzeni yıkılmadıkça ekonomist olmanızın bir etkisi yok ülkeye. Öğretmenliği de bitirmeyi planlıyorlar. Okulun gerekli olup olmadığını tartışmaya başlayacaklar en geç 2030'a kadar sanırsam.
  99. EFI Shell

Yardım Hangi laptopu almalıyım

Rtx 4060 tabii ki de. 64 gb ram olsa ne olur ki? ne o socların gücü 64 gb gerektiren şeylere yetiyor ne de o ekran kartlarının gücü 64 gb ram gerektiren şeylere yetiyor.
  100. EFI Shell

Yardım A34 mü, S20 FE mi?

Realme gt2 alabiliyorsanız öneririm.
  101. EFI Shell

Soru cinsiyet değiştirme ameliyatı caiz mi?

Kadın hisseden birisinin gidip ameliyat ile kadına benzemesinden ve bu parayı da devletin ödemesinden mi bahsediyorsunuz? Cinsiyet değiştirmek diye bir şey yok. O kişilerin ruhsal ya da psikolojik sorunları var. Çift cinsel organlı doğanlara gelince. Ergenlikte adet görüyorsa o bir kadındır...
  102. EFI Shell

Soru General Mobile GM 8 Go Stock Rom atar mısınız?

Tek mi çift simli mi?
  103. EFI Shell

Soru Altyapısız İnternet Deprem Bölgesi

Turkcell superbox alabilirsiniz.
  104. EFI Shell

Yardım AMD Radeon HD 7450M ekran kartı çalışmıyor

Fotoğrafta sürücünün kurulu olmadığı gözüküyor.
  105. EFI Shell

Soru cinsiyet değiştirme ameliyatı caiz mi?

Cinsiyet değiştirmek caiz değildir.
  106. EFI Shell

Soru HP Victus 16 D-1055NT alınır mı?

Önemli sanırsam.
  107. EFI Shell

Soru HP Victus 16 D-1055NT alınır mı?

75 watt. RAM'i 16 yapmanız gerekir eğer alacaksanız. Sorunuz var ise cevaplayabilirim.
  108. EFI Shell

Soru Katı yiyecekler yemekte zorlanmak

Skolyozunuz ya da kamburluğunuz var mı peki?
  109. EFI Shell

Yardım Ekran Kartı Sürücü Problemi

Yaşadığınız problem amd ile ilgili. Wattman problemi yaşıyorsunuz. Nvidia ya da intel ekran kartına geçince sorununuz çözülecek İnşaALLAH.
  110. EFI Shell

AMD'den son sürücüyü indirmenizi öneririm. Beta olmayanı.
  111. EFI Shell

Yardım İ5 750 ve GTX 750Tİ uyumlu mu

550 watt fazlasıyla yeterli. 400 belki de 300 wattlık güç kaynağı bile yeterli olabilir sisteminiz için. Sorun olmaz İnşaALLAH.
  112. EFI Shell

C diskinde kurulumunun .exesinin ismini aratıp bulmaya çalışabilirsiniz. Setup.exe'ydi ismi sanırsam.
  113. EFI Shell

AMD software installer klasörünün içine bakabilirsiniz.
  114. EFI Shell

Öneri AMD Ryzen 5 5600 ve Sapphire rx6700xt için anakart önerin

ASRock B550M Pro4 öneririm.
  115. EFI Shell

Soru Laptop Overclock

Yapılamıyor maalesef.
  116. EFI Shell

Soru Format Atilimi

Yapabilirsiniz.
  117. EFI Shell

Öneri Gigabyte B550M DS3H 4000MHz(OC) rev 1.5 DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI matx anakart

Asrock B550m pro4'ü önerebilirim. VRM'si kaliteli, realtek alc1200 ses kartı var, usb 3.2 gen2 tip c portu mevcut. Gigabyte b550 gaming x v2'nin vrmsi hakkında bir bilgim yok ama araştırabilirsiniz.
  118. EFI Shell

Yardım Ekrani olmayan laptop tvye baglandiginda sinyal yok hatası

Windows logo+p yapmayı deneyin. Tab tuşu ile seçenekler arasında geçiş yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
  119. EFI Shell

Öneri Gigabyte B550M DS3H 4000MHz(OC) rev 1.5 DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI matx anakart

3500 tl olması mümkün mü peki? 500 tl helal para bulabilir misiniz? 3500'e kaliteli vrmye sahip anakartlar var çünkü b550m pro4 gibi.
  120. EFI Shell

PC Hocasının sistemi galiba. Neyse, ASRock B550M Pro4 modelini öneririm. A520M S2H ile alıp kendiniz alabilirsiniz dediğim anakartı.
  121. EFI Shell

Soru ga-h61m-ds2 Gigabyte anakart Geforce GT440 alır mı?

Evet, olur.
  122. EFI Shell

Soru Format Atilimi

Sıfırladıktan sonra sürücüleri ve kullanmak istediğiniz programları yüklemeniz gerekmekte.
  123. EFI Shell

Soru Sata SSD ve Display Port kablo önerir misiniz?

Samsung 870 evo ya da qvoya bakabilirsiniz. https://amzn.eu/d/c0OVKDH
  124. EFI Shell

Soru GeForce Experience'ı yükleyemiyorum

Güncel NVIDIA sürücüsünü indirin. İçinde var zaten geforce experience. Gfexperience diye geçiyordu klasörünün adı sanırsam. Sürücüyle birlikte kurabilirsiniz.
  125. EFI Shell

Yardım HP bilgisayarım Basic system diagnostics sorunu var

Laptobunuzun modeli nedir?
  126. EFI Shell

Soru Format Atilimi

Windows'u gerektiğinde kendiniz de kurabilirsiniz. USB'nizde windows 11 bulundurabilirsiniz istiyorsanız.
  127. EFI Shell

Kendiliğinden tikli diye biliyorum kurulumda. Değilse de özel kısmından tikleyip kurabilirsiniz sürücüyle beraber. Sürücünün içinde hazır kurulu hâlde diye hatırlıyorum. Direkt açabilirsiniz geforce experienceyi.
  128. EFI Shell

Soru Yazılıma nereden başlanır?

Önce donanım bilgisi gerekiyor (SoC, ISA vs. gibi). Sonra algoritma lazım. Bundan sonra ise yapacağınız yazılıma göre bir dil seçmeniz gerekiyor. En sonunda, SOLID, Clean Code gibi kaliteli kod yazma tekniklerini öğrenmeniz lazım. Siz ne üzerinde uğraşacaksınız?
  129. EFI Shell

Yardım Laptop önerir misiniz?

1 adet ram alabilirsiniz. Ek olarak ryzen 5 5600h'liyi almayın. i5 12500h daha güçlü ve pci express 4.0 destekliyor. Ek olarak rami ddr5.
  130. EFI Shell

Yardım Hukuk fakültesi tercih tavsiyesi

Hakim olmamanızı öneririm. Hukukta ısrarcıysanız avukat olmanızı önerebilirim.
  131. EFI Shell

Yardım Laptop açılırken kapanıyor

Servise göndermenizi öneririm.
  132. EFI Shell

NVIDIA sürücüsünün içinde var zaten. Sürücüyle birlikte kurabilirsiniz.
  133. EFI Shell

Evet, bir adet ekleme yapmanız lazım. Boş bir SSD (PCIe 3.0 olarak ama) ve RAM slotu bulunuyor.
  134. EFI Shell

Yardım Magiskin son sürümü yüklenmiyor

Hepsinin ekran görüntüsü atabilir misin (root ayarını vs)?
  135. EFI Shell

@Sametttttttty Aleyküm Selam. Bu hp ondan daha güçlü ve pci express 4.0 destekliyor: https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-d1055nt-intel-core-i5-12500h-8gb-512-ssd-4gb-rtx-3050ti-16-1-fhd-144hz-freedos-tasinabilir-bilgisayar-7h8y9ea-pm-HBC00003YWQRI
  136. EFI Shell

ADB ve Uygulama diye ayar olması gerekiyordu. Ben sorunsuz şekilde Termux'da vs su ya da sudo bash diyerek oluyordum root. # işareti de geliyor saatin oraya ve zaten izin verilsin mi diye soruyor.
  137. EFI Shell

Yardım SSD Değiştireceğim Lisansımda Sıkıntı Olurmu

Aldığınızda windows var mıydı? RWUtility indirip SLIC tablosundan öğrenebilirsiniz ürün anahtarı olup olmadığını.
  138. EFI Shell

Yardım SSD Değiştireceğim Lisansımda Sıkıntı Olurmu

Home single language ise anahtar biosunuzda olduğundan sorun olmaz.
  139. EFI Shell

Öneri Laptop önerisi 37k

Alınabilir.
  140. EFI Shell

Geliştirici seçenekleri üzerinden açmanız lazım. Türkçe ayarlı ise kök diye aratmanız yeterli.
  141. EFI Shell

Zaten rootlu ki o ROM? Ben de onu kullanıyordum.
  142. EFI Shell

Android kaç kullanıyorsunuz?
  143. EFI Shell

Soru Sizce monste mı hp victus laptopu almalıyım

Victus'u öneririm.
  144. EFI Shell

Rehber HP Victus 15-FA1008NT Notebook incelemesi

Konuda laptobunuzun rtx 3050'li olduğunu söylemişsiniz zaten. O kişi ise sadece 4 gb olarak bildiğinden öyle bir şey yazmış.
  145. EFI Shell

Rehber HP Victus 15-FA1008NT Notebook incelemesi

Ek delil: https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/laptops/30-series/
  146. EFI Shell

Yardım NVIDIA Ekran Kartı Driveri Kurarken "NVIDIA Update Core Başarısız" Hatası

GeForce 410M gibi GF119M bir GPU. Son sürücü sizin hata aldığınız sürüm değil. 391.35 sürümünü indirmeniz lazım.
  147. EFI Shell

Yardım Utorrent virüslü mü?

Hayır, o bir torrent yazılımı sadece. FOSS olan qBittorrent ve Android'de bulunan LibreTorrent daha iyi.
  148. EFI Shell

Yardım Xiaomi hard reset

ROM, androidin kendisi oluyor. Custom ve GSI ROM'lar ise başkalarının yaptığı androidler oluyor. Stock rom ise telefon üreticisininki oluyor. Fastboot olanını indirip kurabilirsiniz. Xiaomi'de, bazı kişilerde bu tür sorunlar olabiliyor. Öncelikle telefonunuzun kilidini açmak gerekiyor...
  149. EFI Shell

Soru Windows 11, GNU/Linux, macOS Ventura, Triple Boot nasıl yapılır?

Estağfirullah. MUX Switch, IGPU yerine NVIDIA'yı kullanmaya yarayan bir özellik. Optimus ise ikisi birlikte çalışan (NVIDIA sadece belirli programlarda çalışabilir) şekilde çalışması oluyor. GeForce 300 serisinde geldi Optimus. Apple, ARMv8 mimarisine geçtiği için ve Alder Lake normal bir x86...
  150. EFI Shell

Soru Windows 11, GNU/Linux, macOS Ventura, Triple Boot nasıl yapılır?

Alder Lake tamamen uyumsuz macOS ile.
  151. EFI Shell

Yardım Xiaomi hard reset

Girerse fastboot stock romu indirip kurun ya da gsi ya da custom romlardan birine geçebilirsiniz.
  152. EFI Shell

Yardım Laptop ısınınca donuyor

GTX 1650 güçlü bir kart değil. 3050 ve 3050 ti hatta neredeyse 4050 ve 3060 bile. Laptopta yüksek grafiklerde kasmadan oyun oynayabilmek için en az rtx 4060 ve 3070 gerekli. Ne zaman almıştınız laptobu? 1 yılı geçtiyse ve bu zamana kadar hiç termal macun ve fan temizliği bakımı yaptırılmadıysa...
  153. EFI Shell

Yardım Laptopuma hangi RAM'lerin uyum olduğunu nasıl anlarım?

Sorabilirsiniz.
  154. EFI Shell

Cihazınıza CL20 takılmış ama CL19'u destekleme olasılığı var. Piyasa CL19 RAM'lerle dolu. O attığınız uyumsuz cihazınızla yüksek ihtimalle. 3200 mhz olmasına rağmen cl12 gibi bir gecikme değerine sahip.
  155. EFI Shell

Bundan iki adet alıp 16 GB yapabilirsiniz: https://www.n11.com/urun/crucial-basics-ntb-cb8gs2666-8-gb-ddr4-2666-mhz-cl19-ram-1383368?magaza=aison&gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjwq4imBhBQEiwA9Nx1BnRhFJKbrOuxqUor7awSYXckYeAMRHb70AkN_3-X_6ee1_bVCFo_4BoC9EwQAvD_BwE Elinizdeki RAM CL20 ama CL19'u...
  156. EFI Shell

Soru Leptopum Var Kaç Lira eder

3000-4000 civarı sanırsam. Ek olarak 920m'in vrami 4 değil 2 gb.
  157. EFI Shell

Yardım Ram ile bilgisayarım uyumlu mu

İşlemcinizin modeli nedir? Ek olarak CPU-Z'ye girip SPD sekmesinin ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
  158. EFI Shell

CPU-Z indirip SPD sekmesinden ekran görüntüsü atabilir misiniz?
  159. EFI Shell

Soru Oyun İçin Gaming Laptop Arıyorum!

Acer önde.
  160. EFI Shell

Soru Oyun İçin Gaming Laptop Arıyorum!

Alınabilecek en F/P cihaz bu acer şuan o bütçede.
  161. EFI Shell

Öneri Şehir ve Bölge Planlama üniversite için Laptop

i7 12700H'li, RAM'i 16 Gb olan huawei matebook d16 kazık olmadıysa ona bakabilirsiniz.
  162. EFI Shell

Soru Msi Vector gp77 vs Asus Rog Strix G18

ASUS tabii ki de. Bu ülkede HP'nin servisi düzgün. Geri kalanlarınkinde sıkıntılar var diye biliyorum. ASUS'unki pek iyi değil diye biliyorum. MSI'ınki ise servispointti sanırsam. O da pek iyi değil. Servise pek takılmayın. ASUS'u almanızı öneririm.
  163. EFI Shell

Yardım Laptop ekranında mor yatay çizgiler

Öyleyse panelden yüksek ihtimalle. Mor şekilde kullanılabiliyorsa maddi durumunuz düzelene kadar öyle kullanabilir ya da harici monitör ile kullanabilirsiniz. İnşaALLAH en kısa sürede düzelir.
  164. EFI Shell

Soru Türkiyede yazılımcı olmak garanti midir?

Türkiye'de mezun olduktan sonra istihdam oranı gelişmiş ülkelere oranlara çok düşük. Mesela Japonya'da, lise mezunu genç kızların %98'i bir şirkete yada devlet kurumuna yerleşiyor. Fakat bu oran Türkiye'de ciddi oranda düşük. Tavsiyem, yurtdışında iş aramanız.
  165. EFI Shell

Yardım Laptop ekranında mor yatay çizgiler

BIOS'ta da oluyorsa ya panel bozulmuştur ya da ekran kartı bozulmuş olabilir.
  166. EFI Shell

Soru MSI gtx 1650 vga girişi varmı

HDMI to VGA sanırsam ya da VGA to HDMI dönüştürücü almanız gerekiyor.
  167. EFI Shell

Yardım Eski ekran kartına Amd Catalyst kurma

Sürücü klasörünün içinden ccc2_install.exe'yi bulun ve açıp yükleyin. İnşaALLAH catalyst control center gelecek.
  168. EFI Shell

Soru Bilgisayar mühendisliği için nasıl bir laptop almalıyım?

Bu HP, bütçeniz aralığındaki alabileceğiniz en kuvvetli laptoplardan. Yazılıma ilgim var ve onunla ilgili uğraşlarım da mevcut. i7 13700HX fazlasıyla kuvvetli bir SoC yani işlemci. RTX 4060 da aynı şekilde. Sizi en az 5 sene rahat götürebilecek bir cihaz.
  169. EFI Shell

Yok, şuan lise mezunu birisiyim.
  170. EFI Shell

https://www.teknosa.com/hp-omen-17cm2005nt-7p6d8ea-intel-core-i7-13700hx-173-16-gb-ram-1-tb-ssd-8-gb-rtx-4060-165hz-freedos-gaming-laptop-p-785354289 Satıcı Teknosa değil GPN Teknoloji bu arada.
  171. EFI Shell

50-60 hatta 40.000'e bile gerek yok ama sizin tercihiniz. Ryzen 5 5600H, RTX 3050'li bir laptop bile autocad vs. için yeterli. RTX 4060'lı, belki de o bütçeye RTX 4070'li laptoplar bulunabilir.
  172. EFI Shell

Soru Bu ekran kartı bu anakarta takılır mı ?

Olmaz.
  173. EFI Shell

Yardım Yeni laptopta ekran 144 hz olmuyor

Laptobunuzun özellikleri nedir? Ek olarak sürücü kurmadıysanız gayet normal eğer 144hz panele sahipseniz ve ayarlayamıyorsanız.
  174. EFI Shell

Yardım Boot Menu'de Checking Media Presence Hatası

Secure bootu kapattınız mı?
  175. EFI Shell

Soru Kendi BIOS Software'ımı nasıl yaparım

BIOS için Assembly öğrenmek zorundasın en başta. Ama bahsettiğin şey UEFI ise C öğrenmen lazım. Benim port ettiğim ve kullandığım bir tane var:
  176. EFI Shell

Soru Bu ekran kartı bu anakarta takılır mı ?

Tabii ki de.
  177. EFI Shell

Soru Laptopuma M2 ssd uyar mı?

3500/3000 vermesi gerekiyor. Rica ederim, iyi günler. Allah'a emanet.
  178. EFI Shell

Soru windows iso düzenleme

Aleyküm Selam. Forumumuzda bu konulardan anlayan aktif üye olmadığı için cevap alamıyor olabilirsiniz.
  179. EFI Shell

Soru Makine Öğrenmesi için laptop önerisi

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-gaming-16-s0055nt-amd-ryzen-7-7840hs-16gb-512gb-ssd-rtx4050-freedos-16-1-fhd-144hz-tasinabilir-bilgisayar-892q3ea-pm-HBC00004JBN0A https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i7-1255u-vs-amd-ryzen-7-7840hs
  180. EFI Shell

Soru Laptopuma M2 ssd uyar mı?

Uyar ama ona gerek yok. Cihazınızda PCIe 4.0 desteği olmadığından 6000 mbsn okumayı vs. göremezsiniz. Samsung 970 EVO Plus alabilirsiniz.
  181. EFI Shell

Soru Bilgisayarımda Breezip var onu winRaR ile nasıl değiştiririm?

Denetim masasından kaldırabilirsiniz. Bu arada 7-zip kullanmanızı öneririm.
  182. EFI Shell

Rehber Hp Victus 16 1 Ay Kullanım Süreci (Victus 16 almak isteyenler bakabilir)

Bataryada ise gayet normal. Şarjda tam performans çalışıyor.
  183. EFI Shell

Kontrol edin. Birde, omen gaming hubtan performansa ayarladınız değil mi?
  184. EFI Shell

NVIDIA ile çalıştığından emin misiniz? Ek olarak i5 12500h ile 13500h arasındaki fark az. Çoğu şeyde neredeyse aynı fpsyi almamız gerekiyor.
  185. EFI Shell

Yüksek grafiklerdeyse gayet normal. Düşükte 250-400 arası alınabiliyor.
  186. EFI Shell

Soru Wikipedia kaynakları güvenli mi?

Dini inancı olmayanların bakış açısıyla yazılmış gibi konuların çoğu çünkü.
  187. EFI Shell

Soru Wikipedia kaynakları güvenli mi?

Dini konulara oradan bakılmaz ama teknolojik konulara vs. oradan bakılabilir.
  188. EFI Shell

Soru SSD Önerecek Varmıdır?

Ha, evet. Onu da öneriyor insanlar. NVIDIA quadro serisi kartları da vardı pnynin.
  189. EFI Shell

Soru Hp RAM değiştirme

DDR3L 1600 MHz SODIMM RAM'lere bakmanız gerekiyor. 1.35V oluyor DDR3L RAM'ler.
  190. EFI Shell

Yardım Press ESC in 1 seconds to skip startup.nsh" uyarısı

UEFI olarak herhangi bir işletim sistemi yazdırıp kurmanız gerekiyor. Acer laptobunuz sanırsam.
  191. EFI Shell

Soru Hp RAM değiştirme

Laptobunuzun modeli nedir? İşlemcinizin modeli nedir?
  192. EFI Shell

Soru SSD Önerecek Varmıdır?

Samsung 870 EVO/QVO, WD Blue ve Green'e bakabilirsiniz.
  193. EFI Shell

Soru Yeni aldığım laptop kaç fps alır?

Ne kadara aldınız? 2.el mi?
  194. EFI Shell

Soru Huawei D15 10. nesil laptop OBS kaldırır mı?

Daha güçsüz cihazlar ile bile FHD 60 FPS video çekilip renderlanabildiğine göre evet.
  195. EFI Shell

Soru Msı GF63 Thin, Hp Victus ve Asus Tuf 3'lüsünden hangisi?

MSI'ı ya da HP'yi alabilirsiniz.
  196. EFI Shell

Xiaomi Sistem Uygulaması Silindi

Uygulama devre dışı kalmış olabilir. Ayarlardan kontrol edin.
  197. EFI Shell

Xiaomi Sistem Uygulaması Silindi

Bunu indirip kurmanız yeterli: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/getapps/getapps-29-2-0-1-release/xiaomi-getapps-29-2-0-1-android-apk-download/download/?key=6ee4e9312ea4c83feb4ec3000624fef81c5070f0
  198. EFI Shell

Soru Yazılım şirketleri nasıl yazılımcı arıyor?

Diploma, birkaç sene tecrübe isteniyor bu ülkede genelde. Eğer hiçbir şart istemeyen bir iş arıyorsanız yurtdışına bakmanız gerekiyor (ABD, Almanya, Japonya gibi).
  199. EFI Shell

Öneri Ekran kalitesi yüksek tablet önerisi

Bütçeniz ne kadar?
  200. EFI Shell

Soru Bilgisayar kapanıyor

Termal macun ve fan temizliği hiç yaptırdınız mı?
  201. EFI Shell

SDN AMD, USB 4.0 teknolojisine adım atıyor!

Ryzen 7735HS'li ASUS TUF'larda zaten USB 4.0 desteği mevcut ki.
  202. EFI Shell

Soru İnfinix note 30 oyuncu telefonu almaya değer mi?

G99 oyun için tercih edilebilecek bir SoC değil.
  203. EFI Shell

Öneri General Mobile e TAB 5 Android 7.1.2 üzeri ROM önerisi

Go edition rom kurmak daha mantıklı normal sürüm android yerine. Tabii portlandıysa.
  204. EFI Shell

Soru Ram Alacağım Ama Sistemim Yeterlimi?

Boşuna 3200 mhz almayın. Yine 2133 Mhz alabilirsiniz. Sanırsam 2400'ü de destekliyor işlemciniz. Öyleyse elinizdeki 2133'ü satıp, 2 adet 8 gb ddr 4 24000 alabilirsiniz. 3200 alırsanız da en fazla kaç mhz destekliyorsa onda çalışır (muhtemelen 2400).
  205. EFI Shell

Asus almaya değer mi?

Acer, 4060'lı MSI'a bakabilirsiniz.
  206. EFI Shell

Yardım Tenda V12 AC1200 İnternet Kopma Sorunu

Cihazın SoC'u vs. yetersiz. Sorun donanım kaynaklı yani. :(
  207. EFI Shell

Yardım Tenda V12 AC1200 İnternet Kopma Sorunu

Router almak zorundasınız. Mercusys MR80x'i öneririm.
  208. EFI Shell

[İnceleme] Huawei HG8245X6 Wi-Fi 6 Modem ve ONT Cihazı

Ben WPA ayarı vs. yapamıyorum. Aynı modeme sahibim. Artı 1000 MBPS yerine 100 MBPS ile bağlanıyor ethernet ile. Hepsini kısıtlamışlar sanırım güncelleme ile ve çok sinirliyim. Şifre öğrenme yöntemini de öğrenip değiştirmişler internet için. Düzenleme: Kendi kendine ayarlanabilir hale geldi ama...
  209. EFI Shell

Soru Tebilon güvenilir mi?

Evet, güvenilir. Kurucusu AMD Türkiye'nin ilk başkanı. Erdi Özüağ röportaj bile yaptı hatta.
  210. EFI Shell

Yardım HP Victus Driver kurulumu

Eksik ve her sürücü güncel değil. NVIDIA'yı kendinizin kurması gerekiyor. Update'in kurduğu güncel değil ve sürücü dışında bir şy kurmuyor. Physx'i, geforce experienceyi vs. kurmuyor.
  211. EFI Shell

Yardım HP Victus Driver kurulumu

Kurulu olmayanları kurmanız, kurulu olanları ise güncellemeniz gerekmekte.
  212. EFI Shell

Yardım Laptopum iyi ama oyunlarda kasıyor

Teamviewer üzerinden size yardımcı olabilirim.
  213. EFI Shell

Yardım Nvidia driverinda ekran bölümü gelmiyor? (harici monitör takılmazsa.)

MUX Switch yok cihazınızda anlaşılan. Öyleyse bu yöntemden başka bir yöntem yok.
  214. EFI Shell

Anket Türkiye'de yazılım sektörü ile ilgili bu bilgilere katılıyor musunuz?

Evet, doğru. Diğer ülkelerde sadece senior ilanlarına diploma ve tecrübe şartı koşuluyor (normal olarak). Burada ise juniora aynı şeyleri istiyorlar.
  215. EFI Shell

Soru Formatlanmış bir telefondan veri kurtarmak?

NAND ile çalışan depolama birimleri ile veri getirmek çok zordur yapısı gereği.
  216. EFI Shell

Sürücülerinizi güncellemeyi deneyin.
  217. EFI Shell

Sürücü yüklediniz mi hiç? Ek olarak NVIDIA denetim masasından 3d ayarlarının yönetilmesi sekmesinden yüksek performanslı NVIDIA işlemcisine ayarlamay8 deneyin.
  218. EFI Shell

Anket Türkiye'de yazılım sektörü ile ilgili bu bilgilere katılıyor musunuz?

LinkedIn üzerinden yurtdışı ile Türkiye ilanlarına bakınca bile bu rezillik ortaya çıkıyor. Mümkün olduğunca ABD gibi ülkelere gitmeleri gerekiyor diplomasız ama işi bilenlerin. Github profilinizi güzelce ayarlayıp, mülakatta başarılı olursanız genelde işe alıyorlar oralarda.
  219. EFI Shell

Yardım s0050nt Bilgisayarım Ram Mhzi Yükseltemiyorum

Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
  220. EFI Shell

Windows'tan görev yöneticisinden kontrol edin. CPU-Z ve AIDA64'ten de kontrol edin.
  221. EFI Shell

RAM'ler 5600'de çalışıyor. 5200'de değil. Laptoplarda zaten xmp gibi bir şey yok. Desteklenen mhzlerden ne takarsanız o değerde çalışıyor kendiliğinden. Nereden çıkardınız 3600'ü acaba?
  222. EFI Shell

Soru 28000 / 32000 Arası laptop önerileri

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-r0047nt--intel-core-i5-13500h-16-gb-ddr5-ram-1-tb-ssd-6-gb-rtx4050-freedos-161-fhd-tainabilir-bilgisayar-7p6l6ea-p-HBCV00004HVYDF?magaza=MTB%c4%b0L%c4%b0S%c4%b0M&url_src=and-product-detail
  223. EFI Shell

Yardım Laptopta AMD işlemci MHz sabitleme

Throttlestop programından çarpanı değiştirebilirsiniz.
  224. EFI Shell

Soru Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlanmalı?

Udemy'deki kurslara bakabilirsiniz. BTK Akademi'de de güzel kurslar var diye biliyorum.
  225. EFI Shell

Soru Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlanmalı?

Algoritma öğrenmekle başlamanız gerekiyor. Bundan sonra ise ISA, işletim sistemi gibi konular hakkında (yüzeysel de olsa) araştırma yapmanız ve ne yapmak istiyorsanız (UEFI, oyun, site tasarlama vs.) onunla ilgili IDE, dil vs. öğrenmeniz gerekiyor. Sonra clean code ve SOLID yapısını öğrenmeniz...
  226. EFI Shell

Soru Çözünürlük dışı

Monitörünüzün modeli nedir? 1920x1080'de çözünürlük dışı vereceğeni zannetmiyorum. Çok kez FHD bir TV ile windows 10 kurmuşluğum var. Sorun olmuyordu.
  227. EFI Shell

Yardım Redmi Note 10S 5Ghz gözükmüyor

Kullandığınız modem nedir (ben de kullanıyorum ve sorun yok).
  228. EFI Shell

Soru Root Olmadan Sistem Dosyalarına Erişebilir Miyiz?

Erişebilirsiniz fakat Android'in kendisinden mümkün değil. Bootloaderı açıp, TWRP gibi şeylerle erişebilirsiniz.
  229. EFI Shell

Yardım Win98 Kurulum Sırasında Donuyor

Windows 98'i günlük kullanım için kuruyorsanız kullanamazsınız. Merak içinse şu videoya bir bakın: Videodaki kişiye göre işiniz daha kolay olabilir.
  230. EFI Shell

Soru 9400 GT sürücüsü yüklüyken Genshin Impact açılmıyor

NVIDIA sürücüsü ile ilgili demek ki. Zorlamanın bir manâsı yok.
  231. EFI Shell

Yardım Win98 Kurulum Sırasında Donuyor

Sisteminizin özellikleri nedir?
  232. EFI Shell

Soru 30 - 40 arası gaming laptop.

Attığınız MSI alınabilir.
  233. EFI Shell

Microsoft temel ile çalıştığına göre NVIDIA ile alakalı problem. Ek olarak kartınız bayağı güçsüz. Bizzat kullanmışlığım var bu kartı. En yüksek grafiklerde NFSMW 2005'e ve NFSC'ye gücü yetmiyor.
  234. EFI Shell

2.el olarak GTX 1050 Ti, GTX 1650, RX 560, temiz var ise RX 570 ve RX 580 öneririm. 9400 GT güçsüz bir kart. Anlaşılan uyumsuzluk var 9400 GT ile.
  235. EFI Shell

Soru cl16-cl18 ram rgb farkına değermi?

Yine de değer.
  236. EFI Shell

Soru cl16-cl18 ram rgb farkına değermi?

Değer tabii ki de. Performans farkı var. CL16 olanı alabilirsiniz. Sırf RGB var diye performansı düşük ürün alınmaz.
  237. EFI Shell

Öneri Acer Nitro 5 AN515-55 Ram Önerisi

CL22 DDR4 3200 MHz SODIMM RAM'lerden birini almanız gerekiyor.
  238. EFI Shell

Yardım Euro Truck Simulator 2 DLC olmadan multiplayer oynamak zevk verir mi?

Harita dlclerinin tamamı gerekiyor diye biliyorum truckersmp'den çok oyunculu oynayabilmek için.
  239. EFI Shell

Yardım PC oturum aç ekranında kalıyor

Kurtarma seçeneklerinden komut istemini açıp, administrator hesabını etkinleştirmeyi denediniz mi?
  240. EFI Shell

Yardım PC oturum aç ekranında kalıyor

Ekran görüntüsü yok konuda. Eklemeyi tekrar deneyebilir misiniz?
  241. EFI Shell

Yardım İnternet bağlı ancak siteler açılmıyor

Kullandığınız Windows 7 güncel değil sanırsam. Güncellemeleri denetleyin.
  242. EFI Shell

Yardım İnternet bağlı ancak siteler açılmıyor

Windows 7 mi kullanıyorsunuz? Sisteminizin özelliklerini yazabilir misiniz?
  243. EFI Shell

Yardım rtx 3060 i7-12700H 16gbram laptop lolde kasıyor

Throttlestop programını indirip açın. FIVR butonuna basın. Sonrasında şu ekran görüntüsündeki kısımdan en sağdaki sayıyı seçip uygula deyin (sizde 47 yazacak sanırsam 4.7 GHz olduğu için i7 12700H): Sonrasında verimlilik çekirdeklerini de yine aynı şekilde ayarlıyoruz: Sonrasında apply diyoruz...
  244. EFI Shell

Soru Laptop için SSD arttırma

Samsung 970 EVO Plus alabilirsiniz. Bizzat kullanıyorum.
  245. EFI Shell

Yardım Windows Bluetooth Sürücüsünü Güncelleyince Bluetooth Bozuldu

Genel ve ayrıntılar sekmesinden de ekran görüntüsü atabilir misiniz?
  246. EFI Shell

Yardım Windows Bluetooth Sürücüsünü Güncelleyince Bluetooth Bozuldu

Fotoğrafını atabilir misin hatanın?
  247. EFI Shell

Soru 26.000₺ Bütçe Laptop Önerisi?

VRAM sebebiyle i5 13500H, RTX 3050 6GB'li HP Victus 15'e de bakabilirsiniz.
  248. EFI Shell

Soru Windows 10 geçme

Orası windows yüklemesi ile silinmiyor. D'yi silerseniz silinir. Windows kurulumu silmiyor. C diskini biçimlendirip ileri diyeceksiniz. Bu kadar.
  249. EFI Shell

Asus almaya değer mi?

Bu TUF'da ki en yüksek olan TDP'li RTX 4050 modeli zaten.
  250. EFI Shell

Asus almaya değer mi?

Evet. 16 yapmanız da yeterli olur. Size kalmış.
  251. EFI Shell

Yardım rtx 3060 i7-12700H 16gbram laptop lolde kasıyor

OMEN gaming hubtan performans moduna ayarladınız mı? Birde Omen gaming hub programını ve diğer gereksiz programları görev yöneticisinden kapatın. Birde techpowerup'ın throttlestop programından işlemcinizin performans çekirdeklerinin çarpanını 47'ye, verimlilik çekirdeklerinin çarpanı da en fazla...
  252. EFI Shell

Asus almaya değer mi?

Evet.
  253. EFI Shell

Soru Lenovo IdeaPad 3 laptop Yazılımda kullanılır mı ?

Bütçeniz ne kadar peki?
  254. EFI Shell

Asus almaya değer mi?

32 GB olmalarına gerek yok. Kendiniz alıp yapabilirsiniz. Yoksa @Leon Dayı nın attığı gibi kazık cihazlar almanız gerekir direkt 32 olsun diyorsanız. Sakın böyle bir hata yapmayın.
  255. EFI Shell

Asus almaya değer mi?

Attığınız ASUS tamamen kazık bir cihaz. Bunu önerebilirim...
  256. EFI Shell

Soru Bilgisayar harici HDD'yi görmüyor

Ayrılmamış alana yani siyah renkli olana sağ tık yapıp yeni basit birim deyin. Sonrasında ileri ileri deyin. İnşaAllah sorununuz çözülecektir. Ek olarak harici diskinizde dosya mevcut değil. Boş içi.
  257. EFI Shell

Sony Vaio VGN-FZ31Z alınır mı?

Oynatır tabii ki.
  258. EFI Shell

Yardım Samsung SSD Okuma Hızı Yavaş

PCIe 3.0 slota takmışsınız yani. En alttaki M.2 NVMe portu PCIe 3.0 portu. Ekran kartının altındaki yani üstteki M.2 NVMe portuna takmanız gerekiyor.
  259. EFI Shell

Soru bilgisayarım windows 10 ve 11 i kaldırır mı

Arkadaki gereksiz uygulamaları vs. kapatabilirsiniz.
  260. EFI Shell

Haber Japonya'da Eski Başbakan Abe'nin Suikasta Kurban Gitmesinin İlk Yılında İktidar-Kilise Bağlantıları Sorgulanıyor

Birleşme Kilisesi yerine asıl adı olan Moon tarikatı dense daha iyi olur. Liberal Demokrat Parti'nin çoğu rüşvetçi + liyakatsiz. Recruit Co. Ltd. gibi dolu skandalı var bunların. 38 yıl kesintisiz iktidar (1955-1993) ve ülkeyi kalkındırmış olabilirler fakat bu rezilliklerini görmezden gelemeyiz...
  261. EFI Shell

Yardım Samsung SSD Okuma Hızı Yavaş

Anakartınızın modeli nedir ve işlemcinizin modeli nedir?
  262. EFI Shell

Soru bilgisayarım windows 10 ve 11 i kaldırır mı

Sorunsuz şekilde 4 GB olarak Windows 11 kullanabilirsiniz. Ben de o şekilde kullanıyordum eski bilgisayarımda.
  263. EFI Shell

Öneri Verdiğim gaming laptoplardan hangisini almam en mantıklı olur?

Üzmez. i5 12500h'den bir tık güçsüz (neredeyse aynı). Ek olarak şunu söyleyeyim. RDR 2, ryzen 7 3750h, gtx 1650'li laptopta bile oynanabilen bir oyun. RTX 3070 yeterli fazlasıyla.
  264. EFI Shell

Öneri Verdiğim gaming laptoplardan hangisini almam en mantıklı olur?

Eksisi var ona göre. MSI Leopard PCIe 4.0 desteklerken, ASUS ROG desteklemiyor. Nedeni ise Ryzen 5000 mobil serisi PCIe 4.0 desteklemiyor ve 5900HS'nin gücü, i7 11800H ve i5 12500H ile aynı denilebilir. https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i5-12500h-vs-amd-ryzen-9-5900hs MSI...
  265. EFI Shell

Yardım Uyumsuzluk Olur Mu?

Hsyır, olmaz.
  266. EFI Shell

Yardım Mühendislik Laptop Önerisi 26 Bin TL

ASUS'u ve Lenovo'yu eleyin. O Casper'a ek olarak bunları da önerebilirim: https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-lp051-6gb-rtx4050-ryzen-7-7735hs-8gb-ram-512gb-ssd-15-6-inc-fhd-144hz-tasinabilir-blgisayar-pm-HBC000046NN3H...
  267. EFI Shell

Yardım Laptopta siyah ekran oluşması

Arctic mx6 ve cooler master mastergel maker nanoyu önerebilirim. İşlemci kullanımı artıp, bu biraz devam edip siyah ekran oluyorsa ısı kaynaklı olma ihtimali yüksek. 95-100 derece arası bir sıcaklığa ulaşıyor olabilir.
  268. EFI Shell

Yardım Laptopta siyah ekran oluşması

Hiç termal macun ve fan temiziliği yaptırmadıysanız yaptırmanız gerekiyor. Ek olarak RAM'inizi 8 GB yapmanızı öneririm.
  269. EFI Shell

Haber Macbook Air 13 inç yeni Bluetooth sürümü kazanıyor

Intel'de AX211 modeline, sürücü güncellemesi ile, 5.3 desteği verdi.
  270. EFI Shell

Yardım RAM uyumluluğu

CL22, DDR4 3200 MHz SODIMM RAM'uniz mevcut.
  271. EFI Shell

Yardım RAM uyumluluğu

Aldığınız RAM uyumlu mevcut RAM'inizle.
  272. EFI Shell

Yardım Lenovo bilgisayarım sarjda olduğu zaman ekranı renk değiştirdi

Resmi hızlı resime koyabilir, ya da galeriden ekran görüntüsü alıp buraya direkt yükleyebilirsiniz.
  273. EFI Shell

Yardım 30 bin tl bütçem var bu pc alınır mı

Alabileceğiniz en iyi laptoplardan. Alabilirsiniz.
  274. EFI Shell

Yardım bu bilgisayar alınır mı?

Bir varsayılan M.2 NVMe'nin markası bilinmedik. Geri kalan markalar bilinen markalar. Xigmatek, Everest vs.
  275. EFI Shell

Öneri 28-30 Bin TL Laptop Önerisi

Hayır, 45 Watt değil. O şu ucuz MSI için geçerli. ASUS'taki 140 Watt: https://asusturkiye.com.tr/notebook/Q1-2023-ROG/FA507NU-LP051-Gaming.html
  276. EFI Shell

Kaç watt olduğu konusunda tam bir fikrim yok maalesef. Rakip forumlardan birinin GPU wattı öğrenme sitesi var. Oradan bakabilirsiniz isterseniz.
  277. EFI Shell

Soru Intel Graphics 4000 GTA 5 açar mı?

Hayır. Disk ile bir ilgisi yok. Diskin FPS'e bir katkısı da yok.
  278. EFI Shell

Yardım Slot girişi ne işe yarıyor

Ben de bilmiyorum maalesef. :(
  279. EFI Shell

Öneri 28-30 Bin TL Laptop Önerisi

Attığınız ASUS tamamen kazık bir cihaz. Acer'a gelince. Bütçeniz 30.000 TL olduğuna göre RTX 4050'li cihazlar alabiliyorsunuz. Onu da bu sebepten dolayı elemenizi öneririm. Bunları öneririm...
  280. EFI Shell

Aynı paraya bu iki laptobu öneririm: https://www.hepsiburada.com/hp-victus-7p648ea-16-r0053nt-intel-core-i5-13500h-16gb-512gb-ssd-rtx-4050-6gb-161-in-144hz-full-hd-freedos-tainabilir-oyuncu-bilgisayari-p-HBCV00004IU681?magaza=Tekramarket&url_src=and-product-detail...
  281. EFI Shell

Yardım Slot girişi ne işe yarıyor

HP Victus 15 kullanıyorsunuz sanırsam. Oraya M.2 NVMe port girişi taktırılıp, yeni bir M.2 NVMe portu elde edilebiliyor sanırsam.
  282. EFI Shell

Yardım RAM uyumluluğu

CPU-Z programını indirip, SPD sekmesinden ekran görüntüsü atabilir misiniz?
  283. EFI Shell

Soru Acer Nitro 5 mi yoksa Asus Tuf mı

Attığınız her iki cihaz yerine bunu alabilirseniz öneririm: https://www.teknosa.com/asus-tuf-gaming-a15-fa507nulp052-ryzen-7-7735hs-156-8-gb-ddr5-ram-512-gb-ssd-6-gb-rtx-4050-fhd-144-hz-freedos-laptop-p-785355115 Alamazsanız ise bunu öneririm: Yoksa bunu öneririm...
  284. EFI Shell

Soru 3 Yıllık Wi-Fi 4 modemimi değiştirirsem kablosuzda verimim değişir mi?

Router, Wi-Fi'ın kendisi oluyor. Kullandığınız cihaz routera sahip bir modem oluyor. Modem+router deniliyor kullandığımız modemlere. Sizin modeminizdeki router güçsüz. Harici bir routera ihtiyacınız var. İnşAllah harici bir router ile sorununuz çözülecektir.
  285. EFI Shell

Soru 3 Yıllık Wi-Fi 4 modemimi değiştirirsem kablosuzda verimim değişir mi?

Modem yerine router almanız gerekli. Mercusys MR80x öneririm.
  286. EFI Shell

Soru MacOS'da sürücü tanıtma nasıl yapılır?

..
  287. EFI Shell

Soru Intel Graphics 4000 GTA 5 açar mı?

Gücü yetmiyor.
  288. EFI Shell

Yardım A21s Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası

Evet, önyükleme kilidini açınca bile rootlu muamelesi yapıyor uygulamalar. 1688402919
  289. EFI Shell

Yardım A21s Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası

Magisk ile root atın. Sonrasında magiskten zygiski açın ve samsung health uygulamasının root iznini iptal edin. Magiskte bir liste var, oradan kapatın samsung healthteki tiki.
  290. EFI Shell

Soru HP Victus mu, Acer Nitro mu almalıyım?

GPU sebebiyle evet. i7 11800H, i5 12500H'den bir tık güçsüz. Neredeyse aynı güçte diyebiliriz.
  291. EFI Shell

Yardım Samsung Odyssey G3 27'' monitör 120 veya 144 Hz gözükmüyor

144'te çalışmaz ama bir ihtimal 120 olabilir. HDMI 1.3a sürümü var 9800 GT'lerin birisinde. Anladığım kadarıyla 120 Hz destekliyor bu HDMI versiyonu. İsterseniz 120 Hz'i deneyin.