Arama sonuçlarınız

1. A

Uygulamalarda yazı görüntü bulanık gözüküyor

Merhabalar . Uygulamalarda ( Google chrome ,Discord vs.) görüntü ve yazılar bulanıklaştı ne kadar araştırsamda bulamadım . Masaüstünde daha belirkin keskinken discord google chrome da daha bulanık gibi. Nasıl düzeltebilirim ? Örnek olarak resimler :
  2. A

Bilgisayarım Özellikler farklı yerde açılıyor

Merhabalar Windowsa format attım fakat bi sorunum var . Bilgisayarım özellikler diyince böyle açılıyor Nasıl düzeltebilirim
  3. A

Yapıcak olan güncelleme nasıl engellenir veya silinir?

Merhabalar . Bu güncellemeyi nasıl engelleyebilirim ? yeniden başlattığımda yapmıyor . Silmek istiyorum da mümkünmüdür?
  4. A

Sıfırlamak ile Format arasındaki fark

Merhabalar bilgisayarı aldığımdan beri hep bir sıkıntı olsa sıfırlıyorum . Bugün sıfırlamak ile format arasında baya bi fark olduğunu öğrendim sizce doğru mu ? FPS farkı veya sistem performans farkı oluyor mu ? Bir de windows orjinal yani ne yapmam gerekiyor ? Teşekkürler şimdiden
  5. A

Sysmain (Superfetch) sizce Kapatılmalı mı ?

Merhabalar . Kafama takıldı soruyum dedim . İnternette Sysmain'i araştırdığımda herkes kapatılmasını söylüyor .Fakat ben HDD kullanıyorum ve bazı sitelerde HDD kullananların açmasını söylüyor. . Kapatsam daha mı fazla yoksa daha mı az fps alırım acaba ? Not: 8 GB ram var
  6. A

Sistem geri yükleme noktaları zamanla silinir mi ?

Merhabalar. Sistem geri yükleme noktası oluşturdum ve zamanla silindiklerini gördüm acaba bu normal mi veya yedekleme imkanım var mı ?
  7. A

Sanal bellek atamak fps düşürür mü veya donma yapar mı ?

Merhabalar bir sorunum var 8 GB ram var ve HDD kullanıyorum . Sanal Bellek atamazsam oyuna girerken Cihazınız düşük bellekte çalışıyor hatası alıyorum . Bu yüzden Sanal bellek atamak zorundayım . Atarsam ne gibi artısı veya ne gibi eksisi olur ? Fps düşer mi ?
  8. A

Cihazınız düşük bellekte çalışıyor

Merhabalar . Valorant Vs. Oyuna girmek istediğimde cihazınız düşük bellekte çalışıyor hatası alıyorum Çözüm olarak Sanal bellek atadığımda sorun kalkıyor fakat sanal bellek atamak istemiyorum . Yardımcı olabilecek var mı acaba? Ram: 8 gb
  9. A

Turbo Boost kendiliğinden kapanıyor

İyi günler . İntel core i5 6200U CPU 2.30 GHZ 2.40 GHZ işlemcisinin turbo boost özelliğini açtığım zaman 2.70 2.80 civarı çıkıyor fakat oyundayken kendiliğinden kapanıyor ve tekrardan 2.30 düşüyor anlamadığım şekilde . Sıcaklıkları kontrol ettiğim zaman Max 70 derece ısınıyor (genellikle 65...
  10. A

Kendiliğinden turbo boost'u kapatıyor

İyi günler . İntel core i5 6200U CPU 2.30 GHZ 2.40 GHZ işlemcisinin turbo boost özelliğini açtığım zaman 2.70 2.80 civarı çıkıyor fakat oyundayken kendiliğinden kapanıyor ve tekrardan 2.30 düşüyor anlamadığım şekilde . Sıcaklıkları kontrol ettiğim zaman Max 70 derece ısınıyor (genellikle 65...
  11. A

Bu ayarlardan bazıları gizlidir veya kuruluş tarafından yönetilir

İyi günler dün bilgisayara format attım . Bir kaç ayar yaptıktan sonra bilgisayara res atıp şöyle bi hata aldım . Sadece Windows---ayarlar--- gizlilik kısmında böyle hata alıyorum. Mikrofon,kamera,konum vs. kullanılmıyor aktif edemiyorum . Yardım ederseniz sevinirim
  12. A

İşlemci overclock

İntel core i5-6200u CPU 2.30 ghz 2.40 ghz işlemciye sahibim . Bunu maks 2.70 civarına çıkardım sıcaklık 65 civarı oldu . Bunu Daha fazla artırabilir miyim ? Teşekkürler
  13. A

Oyun oynadığım halde %60 dereceyi geçmiyor

Arkadaşlar iyi akşamlar . Csgo,Gta 5 tarzı oyunlar oynadığım zaman 60-120 fps kasmadan oynuyorum fakat %60-62 dereceyi geçmediğini farkettim. Acaba sistem tam kullanmıyor mu , Bios'tan felan bişey mi yapmam gerek ekran kartı işlemci vs. tam anlamıyla çalışıyor . Acaba bişey yapılabilir mi ...
  14. A

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi

Merhaba arkadaşlar sorunum var . aygıt yöneticisi , services.msc vs. tarzı dosyalara gireceğim zaman şöyle bi hata alıyorum Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi diye Nette araştırdım fakat cözümünü bulamadım .Sanırım mmc.exe tarzı programda oluyor bu diğerleri sorunsuz çalışıyor. şuan sfc...
  15. A

Yeni modem ping düşürme

Merhaba arkadaşlar fiber 35 mbps hızında figerhgw modem taktırdık aramızda 5-6 metre felan var fakat çok duvar olduğu için kablolu bağlanamıyorum odamdayım hiç kimse yokken internette 1-2 diş çeken internetle çok düşük ping alıyorum fakat biri modeme bağlanınca video felan izleyince ping uçuyor...
  16. A

TTNET Zxyel VMG3312-B10B Modem hız sınırlama

İyi akşamlar.TTNET kullanıyorum ve oyun oynayan birisiyim evde 3 pc bağlanıyor fakat onların Hızını birazda olsa düşürmek istiyorum ,Oyunlarda rahatsız ediyor ping Acaba mümkünmü
  17. A

Ping Sorunu TTNET (Türk telekom)

Zxyel Modem kullanıncısıyım . Sorunum Ping Üstğnde Speedtest yaptığımda 10 ping 35 mbps 2.70 upload alıyorum Kablolu vs. bağlandım Kabloları değiştirdim Hala aynı Lolde 20-27 ping arası alırken Fortnite'da 80 90 alıyorum.Sunucuları EU'da fakat Türkiye'deki oyuncular 30 40 la oynayabiliyorken ben...
  18. A

Zxyel Modemin Güvenlik Duvarı

İyi akşamlar Zxyel Modem kullanıyorum fakat güvenlik duvarı sekmesi var . Güvenlik duvarını devre dışı bırakırsak ne olur ?
  19. A

Yüksek Ping Sorunu (Fortnite VB.)

İyi günler. Birkaç Aydır yüksek ping sıkıntısı çekiyorum sebebini hala cözemedim. Bazen böyle akıcı bir pingle oynarken Bazen de yüksek pingle oynamak zorunda kalıyorum Speed test yaptım Sonuçlar normal fakat oyunda yüksek ping sıkıntısı çekiyorum Sebebi nedir Veya tavsiye (TTNET...
  20. A

Windows 10 format sonrası Oyunlarda Ram Kullanımının artması +Oyunlarda anlık donmalar

İyi Akşamlar Windows 10 format sonrası Fortnite adlı oyunda Ram Kullanımının %98 e kadar çıkıyor ve Anlık takılmalar oluyor Format atmadan önce Oyunu gayet sorunsuz oynarken Şimdi Takılmalar oluyor Her yolu denedim arkadaşlar. Görev yöneticisinde Eskiden oyunun ram kullanımı 2.000 küsürken...
  21. A

Lenovo İdeapad 310 Isınma Sorunu

İyi geceler Arkadaşlar. Benim bi Sorunum var Son günlerde Çok Olmaya başladı. Lenovo Markalı Bir Laptop'um var Fakat ısınıyor özellikleri: İntel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @2.30 2.40 GHz RAM:8GB Sistem Türü:64 bit Ekran Kartı : Nvidia GeForce 920MX Fortnite Adında Bir oyun oynuyorum Ve Bazen...