Arama sonuçlarınız

1. E

Yurtta yan odada gece yapılan aşırı gürültü

Olsun, sizlerin düşünmesi bile yeterli. En azından temel bilgiyi almış oldum. Biliyorum etik değil ama polisle kapısına dikilmek dışında, bütün etik yolları kullandım, teşekkürler hepinize.
  2. E

Yurtta yan odada gece yapılan aşırı gürültü

Arkadaşlar, yurtta yan odadaki mahlukatlar, Güz döneminden beri her gece 3buçuk-4'e kadar aralıksız ses yapıyorlar. Uyardım, üstüne biraz zaman geçti lakin yine devam edince yönetime şikayet ettim. Buna rağmen hâlen devam ediyorlar. Ben de yurtta belli bir saatten sonra, androidden kodlama ile...
  3. E

S9 plus SideSync Sorunu

Telefonu bilgisayara yansıtıp oradan devam etmek istiyorum lakin SideSync programı S9+'ı desteklemiyor ve herhalde artık SideSync kullanılmıyor. Ben apk indirdim ve bilgisayara da gerekli programi kurduktan sonra denedim ve yansidi. Sorun şu mu fare ile telefonu kullandığımda tuşlarda sorun...
  4. E

Mouse hemen bozuluyor

Trust ucuz ama uzun bir süre götürür mü beni şüpheliyim, büyük ihtimal a4 tech alacağım sağ olun önerileriniz için..
  5. E

Mouse hemen bozuluyor

Hadron mouse almıştım, asker desenli bir oyuncu mouse'u idi. Bundan önce logitech kablosuz mouse'um vardı. Ve daha birçok mouse'um her seferinde 1-1.5 aylık kullanımdan sonra sol tık ve tekerleği bozuluyor. Biraz hoyrat kullanıyorum herhalde. Hadronu tamir edeceğim ama yurt ortamında tornavida...
  6. E

Sistem bakımı ve Disk, Kayıt Defteri birleştirme

Çok teşekkürler CCleaneri zaten kullanıyorum Glary ve Ashampo' yu da deneyeğim.
  7. E

Anladım sizin tavsiyeniz hiç bulaşmamamız yönünde o zaman dikkate alacağım Sağ olun..
  8. E

Onu biliyorum. Sizce Windows'un kendi disk temizleme ve birleştirme özelliği tek başına yeterli midir?
  9. E

programlarından "derin araştırmam sonucu :)" birkaç tane buldum; AVG PC Tune Up TweakNow Reg Cleaner Auslogics Registry Cleaner COMODO Registry Cleaner Advanced System Optimizer Ashampo CoreTuner Ace Utility bunlardan (tek başına yeterli ise) hangisini veya hangilerini bilgisayarıma...
  10. E

Bilgisayarımdaki Ne Yaparsam Yapayım Çözemediğim Sorun..

Deneyeceğim sorunun nerede olduğunu tespit edersem ona göre götürmem daha uygun olur.. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Deneyeceğim de kullanımı çok karışık videolarından da bir şey anlamadım :(
  11. E

format atmadan önce 5 farklı virüs programıyla taradım hiçbir sorun çıkmadı..
  12. E

Tamam da ben böyle işlere girmekten çekiniyorum Masaüstü bilgisayarların kasasıyla uğraşmayı seviyorum lakin dizüstüler biraz karmaşık geliyor bakımda bunu da söyleyeceğim sağ olun.
  13. E

Ara sıra saç kurutma makinasıyla son güçte soğuk olarak fan bölümünün içine bilgisayarı açmadan tutuyordum demek ki işe yaramamış, belki de daha fazla zarar vermiş.. :) İnşallah söylediğiniz sebeptendir en doğru yolu bulup ona göre bakıma vermeliyim yoksa maddi olarak sıkıntı olur öğrenciyim :D...
  14. E

Daha önceden şöyle bir konu açmıştım ve burada önerilenlerin hepsini yaptım. https://forum.shiftdelete.net/threads/bilgisayarim-dusuk-oyunlarda-dahi-cok-kasiyor.606984/ Bunun üstüne bir de bilgisayarı Windows 10'da olan bir özellik sayesinde sıfırladım ve bir nevi format atılmış gibi oldu ve...
  15. E

Casper Windows 10'u sıfırladım

Çok sağ olun teşekkurler iyi aksamlar :)
  16. E

Sag olun tesekkurler bu son şansim, bu da işe yaramazsa saglam bir bakima götürücem. Orada format atarlarsa lisansımın gitmemesi için ne yapabilirim bir bilginiz var mı acaba?
  17. E

Cd veya USB kullanmadım Formattla arasında bir fark var mıdır bir de bilgisayarı ilk aldığim zaman bana bir cd verdiler Capser Nirvana CSY drivers diye mavi bir Cd bu sıfırlamayı yaptiktan sonra bu CD'yı kullanmali mıyım bu konuda tecrubesizim kardeşlerim cevaplarınızı bekliyorum.
  18. E

Albaraka Gold-Platinum ve Klasik

Tamam çok sag ol değerli bilgilerin için ben limiti cok olsun düşünüyordum beni bu noktada uyardın iyi ki sormuşum hayırlı aksamlar :)
  19. E

Anladım yani borcumu zamaninda ödersem faiz yok bana da devletten burs veya kredi gelirse rahatlarim ama onlar da biterse ailemden istemiyeyim diye kartın limitini 300 ila 500 arası tutmayı düşünüyorum. Bu arada albarakada nakit avans yokmuş doğru mu?
  20. E

Eyvallah kardeşim bilgilerin için sence en avantajlısı gold mu platinum mu ben öğrenciyim hiç birikmişim yok, calışmaya yazın veya yarı dönemde başlıycam bu kartı da faizsiz diye almak istedim bana verirler mi bu karttan banka ile görüşsem?
  21. E

arasındaki fark nedir arkadaşlar biliyor musunuz. Ben biraz baktım bir tek Platinum'un sağlıkta biraz avantajlı olduğunu anladım. Ama diğerlerini de anlatır mısınız acaba hiçbir şey anlamadım kendi sitesinde de detaylı bir açıklamaları yok.
  22. E

Faizsiz kredi kartı alacağım

Üni okuyorum ve ailemden istemekten utanıyorum. Burs veya kredi çıkarsa biraz rahatlayacağım ama diyelim ki yetmezse diye faizsiz kredi kartlarını kabaca arastırdım ve 3 tane buldum; Kuvey Türk Saglam Kart Türkiye Finans Happy Albaraka World Bu 3 kredi kartindan en çok kampanyası bulunan ve...
  23. E

Sonunda yurda internet bağlattım ama

Ben ethernet kablosuyla kullanıyorum oyunlarda falan rahat etmek için arakadaş da fazla paylaşımcı değil en zor durumumda internete ihtiyacim olduğunda teklif dahi etmedi ben de ona internetten kullandırmak istemiyorum ama o kesin gizliden bir şeyler yapacak gibi duruyor. Ethernet kablosunu...
  24. E

Bilgisayarım düşük oyunlarda dahi çok kasıyor

Yok şu an lisans var da işte başka bir bilgisayar servisine gittiğimde lisanssız sürüm atabilir ondan korkuyorum bu arada sağ olun dediklerinizi de yapacağım halen düzelmezse mecbur götüreceğizz..
  25. E

Buyur kardeşim benchmark ve health
  26. E

Düşük olan oyunlardan uç bir örnek verirsek Gta San Andreas'ı yüksek ayarlarda oynamaya kalksan kasar ben de bu durumu anlamıyorum. Sadece oyunlarda değil windowsta gezinirken de kasmalar oluyor.
  27. E

4 senelik bir bilgisayar. Özellikleri Casper İ7 4. nesil core, 2GB GT 745M ekran kartı, 8 gb ram birkaç sene öncesinde Gta 5'in aşırı popüler olduğu zamanlarda indirip oynamıştım gram kasma yoktu ama şu an Steam'deki Heroes and Generals tarzı ücretsiz fazla sistem gerektirmeyen oyunlarda dahi...
  28. E

Yeni internet almak istiyorum

Sağ ol kardeşim inşAllah olur deneyeceğim. Edit: Ben de bu netspeed ve tcell superboxu app zannedip sevinmiştim. Demek ki anlaşılan app ile bu işl olmuyor.. ?
  29. E

Kardeşlerim bildiğiniz en iyi wifi güçlendirici hangisidir

Çok ihtiyacım var üniversitede ve yurtta internet yavaş ve üstüne wifiden uzaktayız tek çubuk çekiyor. Bildiğiniz wifi güçlendirici programları yazar mısınız?
  30. E

Yeni internet almak istiyorum

Üniversitede özel yurttayım ve interneti aşırı yavaş herkese 1mbt'den az düşüyor kimse bağlanamıyor bile genelde telefon paketlerinden kullanıyorlar ama o da okulda lazım oluyor ay sonu gelmeden internetim bitiyor ya da çok az kalıyor. Önerebileceğiniz uygun, hızlı ve hesaplı internet servisleri...
  31. E

250-300 gb arası bir harddiske ihtiyacım var

İyi ki sizlere danışmışım yoksa körü körüne atlayacaktım :)
  32. E

Yurtta internet sıkıntı mobilde 10 gb internet paketi var zaten şu an da bilgisayarda onunla yazıyorum :D Ben yedeği alayım da formattan sonra yavaş yavaş bilgisayara çekerim artık :)
  33. E

Tam da onu sormuştum :) Mecburen artık internetten detaylı bir araştırma yapıp onu kullanacağız..
  34. E

Hmm sağ ol. O zaman almayayım :) google drive, one drive veya diğer bize bellek veren yerlere yedekleyebilir miyim. Formattan sonra yüklemelirimde sorun olur mu?
  35. E

pahalı ama işte cebimde fazla para yok 90 tl'yi geçmemeli :) sizinde ucuz kaliteli bir tavsiyeniz varsa alabilirim?
  36. E

Yedek alma amaçlı bilgisayarımda öyle yüksek boyutlu oyunlar yok. 250-300 gb yeterli diye düşündüm. Bazı önemli bilgisayar donanım programlarının setupları, 30-35 gb arası film fotoğraf, bunları yedeklemeyi düşünüyorum.
  37. E

ve biraz hesaplı olanından almalıyım Everest Hd3-260 Harici 2.5 Usb 3.0 diye bir harddisk buldum lakin kaç gb olduğunu anlamadım teknik özelliklerinde de yazmıyor. Acaba Model isminde belirtildiği 260gb mıdır. Kusura bakmayın ilk defa harddisk alacağım. Bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla..
  38. E

S9 Plus antivirüs uygulaması 360 security

bazı apk'ları tehdit olarak algılayıp kaldırmamı istiyor apk'yı yüklesem de kurduğum uygulamaya geldiğimde uygulamadan atıyor bunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum kardeşlerim..
  39. E

Samsun galaxy s9un antivirüs uygulaması

indirdiğim bazı apkları tehdit olarak algılıyor apkyı da yüklemiyordu ama onu apkeditor pro ile çözdüm ama apkyi kurup uygulamayi actigimda uygulamadan atıyor büyük ihtimal 360 security'de tehdit olarak algiladigi icin yardimci olur musunuz bu uygulamayi antivirüs tehditlerinden nasıl kaldırırım?
  40. E

Özel Yurtta TC Kimlik No ile Wifi'ye bağlanıyoruz

yöneticiler her ay log kayıtlarını inceleyeceklerini ve yasaklı sitelere girenleri ya göndereceklerini ya da internetten atacaklarını söylediler. Yöneticilere yakalanmadan yasaklı sitelere nasıl girerim çözümlerinizi bekliyorum kardeşlerim..
  41. E

s9+ 64 gb hafıza yeterli mi?

:D
  42. E

Hayırlısı olsun siz de mi s9'a geçeceksiniz? note serisini beğeniyorsanız note9'u bekleyin derim note9'da daha çok yenilik gelecek gibi..
  43. E

S9+ , Mİ8 Hangisini Almalıyım?

:D Bir de mi8'in sadece İzmir İletişim'de garantisi vardı, ben Giresun'da okuyacağım seneye büyük ihtimal sorun olursa telefonu İzmir'e göndermek zorunda kalacaktım S9 Samsung Türkiye garantili diye Samsung'a yöneldim diyebilirim..
  44. E

Samsung Galaxy S9 Plus 128 GB (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı buradan sipariş verdim daha ucuzu var mı bilmiyorum ama..
  45. E

1040 lira hayır amaçlı öğrenciyim diye bana harçlık geldi yani benden çıkan para 3460 lira gibi bir şey o yüzden S9siparişi verdim yoksa mi8'de kararlıydım..
  46. E

Sağ ol teşekkürler :)
  47. E

Görüşleriniz için teşekkürler ama bi yarım saat önce 128gb sipariş verdim iş işten geçti herhalde kardeşlerim..
  48. E

8-9 oyun, sosyal medya uygulamaları bazen defotoğraf çekerim beni uzun vadede (5-6 sene) bu hafıza götürür mü yoksa 128 gb'a yönelmeli miyim?
  49. E

Explorer Edition şu an mağazalarda yok EEditionun tek artısı 8gb ramı ama batarya kapasitesi mi8'de 3400 iken EEdition'da 3000mAh 'e düşüyor. Bende Explorer Edition istiyordum aslında ama maalesef mağazalarda yok şu an yarın telefon alacağım için..
  50. E

Mi8'i tasarımı Iphone X'e benziyor, s9+ özelliklerini taşıyor ve ucuz diye beğenmiştim aslında ama burada onun garantisi yok ve parçaları daha zor bulunur diye korkuyorum açıkçası..
  51. E

S9+ , Mi8 bunlardan hangisini almalıyım 4500 TL bütçem var siz de bu bütçeye göre telefon önerebilirsiniz bana kardeşlerim..