Arama sonuçlarınız

1. A

Geceleri gelen ağır koku hakkında

Dediğim gibi geceleri çok ağır bir koku yayılmaya başlıyor kafamı çıkarıp kokladığımdaysa başım felan dönmeye başlıyor.Şehirin ortasında yaşıyorum.Koku da sanki yanmış plastik gibi felan kokuyor.Etrafta fabrika felan da yok.(Eğer yazım kötüyse kusura bakmyın 5 te kafam allak bullakken yazıyorum.)
  2. A

Argb fan önerisi

Başlıkta da göründüğü üzere 400 tl bütçe ile 3 lü argb fan kiti almak istiyorum.Kontrolcülü olması lazım çünkü anakartımda argb portu yok.Son olarak da kasamın önü çok açık değil (Yan tarafta delikler var)bu sebeple hava çekim gücü yüksek olmalı kendim baya bir araştırdım buradan da bilen birine...
  3. A

Usta Laptopçulara soru

Arkadaşım maksimum 5k ya Gta 5 te medium ayarlarda 60 fps verebilen bir laptop arıyor.Piyasada böyle bir şey bulamadım sizlere sormak istedim.
  4. A

ssd düşük yazma problemi

apacer panther as340 ssdyi incehesaptan aldım Apacer Panther AS340 240GB 550/520 MB/s 2.5" SATA 6Gb/s SSD Disk - AP240GAS340G-1 - incehesap.com ssd de 550 mb okuma 520 mb yazma vaat edilmiş benim sistemdeyse 560 okuma 450 civarlarındaysa yazmaya sahip bu ssd problemli mi yoksa gayet normal mi...
  5. A

SSD önerisi

400 tl bütçem var bunun için bir ssd önerebilirmisiniz uzun ömürlü olması benim için daha önemli. Ekran kartı yerine açtığımı yeni fark ettim afedersiniz.
  6. A

Gtx 1660 vs rx 5600 xt

Başlıkta da olduğu gibi bu iki ekran kartı arasında kaldım.Gtx 1600 serisi hakkında bilgim var fakat rx 5000 serisi hakkında hiçbir fikrim yok.Bu sebeble sizlere danışmak istedim rx 5600 xt kartına sahip olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.(lütfen fanboyluk yapmayın.)
  7. A

kuzenime pc alacağız

Dostlar başlıkta da olduğu gibi kuzenime bilgisayar almayı planlıyoruz ama sağlam bir şey olacak.İtopya'da da hazır bayram fırsatları başlamışken şu işe bir el atalım dedik monitör dahil olacak bu arada monitör ıps panel 144hz olsun istiyor.Bütçe 8000-8500 civarı şimdiden yardım edenlere çok...
  8. A

gta 5 grafik bozulması

Resimde olduğu gibi sürekli göz tırmalayan bir grafik bozulması var.Screen tearing desem o da değil monitör 100 hz oyun da 100 fps bir de g-sync açık yani ne yapacağımı şaşırdım dostlar. Bir yardım edin grafik ayarlarından her şeyi denedim ama yine de düzelmiyor eşyönsüz filtreleme 16x te o...
  9. A

Oyun önerisi.

Evett sistemi topladım sıra geldi oyuna, Şöyle tüm gün oynamalık başından kalkamayacağımız,bağımlısı eden;güzel grafikli,güzel hikayeli bir oyun var mıdır efenim? Her türlü öneriye açığım fakat LoL felan demeyin gözünüzü seveyim :)
  10. A

ultrada da 100fps en düşükte de 100 fps

Başlıkta da yazdığım gibi far cry'4 te ultra ayarda da 100 fps alıyorum en düşükte de sistemde tek hızı etkilediğini düşündüğüm şey hdd sizce hdd mi darboğaz yapıyor ? Sistem: gtx 1660 asus a320m-h 8gb 3000mhz ram ryzen 5 1600 af 1tb 7200 rpm hdd
  11. A

gtx 1660 6gb vrami işleyebilir mi ?

aldığımda beri o kadar oyun oynadım ama maksimum 4003 mb vram kullandığını gördüm benim karttamı bir sorun var yoksa oyunlarda mı gerek duyulmuyor anlamadım Oyunlar Battlefield 1 (yeni hali) mirrors edge catalyst lol cs go fortnite gta 5 (sanki burda bi 5000 gördüm diye hatırlıyorum ama) hepsi...
  12. A

furmark testi yaptım değerlerden emin değilim.

dediğim gibi furmark testi yaptım ve değerler bu şekilde bu ekran kartı için normalmi yoksa çok mu düşük anlayamadım sistem özellikleri ryzen 5 1600 af 8gb 3000 mhz ram wd 1tb hard disk gigabyte a320m-h anakart 500w psu
  13. A

İşlemci çekirdek sayısı.

Hala biraz bu konuda eksiğim yardım lazım arkadaşlar.Ryzen 5 1600 af işlemcim ver 6 core 12 thread diye biliyorum ama msconfigden önyükleme seçeneklerine bakınca işlemci sayısı 12 gözüküyor eğer thread lerde çekirdek olarak sayılıyorsa bu kalan 6 sı nerede bir aydınlatırsanız sevinirim.
  14. A

Hdmi 2.0 ile gsync açılır mı

(Freesynce monitörden gsynce açma)Soru belli zaten bilenler cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
  15. A

Monitör önerisi

En az 2 gündür monitör bakıyorum bir türlü bulamadım bir de siz el atarsanız çok sevinirim. Aradığım özellikler: İps panel tipi(Bu da olmalı renklerin canlı olması çok önemli bence) Display port girişi(olmak zorunda g sync açıcam.) 75 hz min Çok da yüksek olmayan bir ms değeri(fps oyuncusu...
  16. A

Gtx 1660 Evo ısınma sorunu mu var ?

Geçen gün itopyadaki indirimi görüp ASUS DUAL GeForce GTX 1660 EVO OC 6GB GDDR5 192 Bit Ekran Kartı nı aldım çok fazla araştırma yapamamıştım gtx 1650 super alıcam diye bakmıştım 1700 e indiğini görünce direk bunu aldım.Şimdi sorun şu alırken pek bir araştırma yapamadım tdp fps değerleri felan...
  17. A

geforce gtx 1650 super önerisi

gtx 1650 super almaya karar verdim şöyle çok yukarı fiyatlara çıkmayan çok da boş olmayan kartlar önerirseniz sevinirim arkadaşlar. piyasada hepsi birbirine bezeyen çok kart var. Ayrıca inno3d nin türkiye distribütörlüğü varmıdır?
  18. A

1300 tl bütçeyle ekran kartı önerisi

Arkadaşlar ekran kartı almak istiyorum 1300 tl civarlarında bütçem var şöyle çok ısınmayan ve performansı güzel olan bir kart söylerseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.Isınmama konusu cidden önemli çünkü yaşadığım yer itibariyle hava ciddi sıcak.
  19. A

HDD hızında sorun var mı?

Yeni pc aldım.5 güne yakın sürede pc geldi gayet de güzel açılıyor.Harddisk yazma hızını internetten direk ürün kodunu girerek baktım ama bi cacık anlamadım. Bu konuda yardım lazım yani yazma hızında bir sorun var mı felan. Harddisk: WD 1TB Blue 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache Ürün...
  20. A

Acayip fikir ?

Anakartıma uyumlu xeon işlemci modlu bios aradım aradım bir türlü bulamadım.Bu yüzden yine gigabyte a ait ddr 2 ram girişli,benim anakartıma benzer bir anakarta göre yapılmış modlu biosu alıp kursam çalışır mı ?Çalışsa ne kadar çalışır merak ettim.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. :)...
  21. A

Yeni işlemci almak istiyorum yardıma muhtacım :)

Anakartımın modeli GİGABYTE GA-8I945GZME-RH (direk kasayı açıp baktım) eski bir anakart ama yine de 3 ghz üstünü destekleyeceğini düşünüyorum. Bu konuda da bilgili olan arkadaşlardan öneriler bekliyorum şimdiden çook teşekkürler. Bir de sata 3 desteği olduğunu gördüm ssd almak istersem yazma...
  22. A

RC-418 Direksiyon Titremesi Kapatma

2-3 saat önce gamemaster rc-418 direksiyon setinin driverını internetten yükleyip kurdum kurmadan önce direksiyonda titreme yoktu gayet rahattım ama kurduktan sonra titreme ayarını kapatmak için 2 buçuk saattir uğraşıyorum her şeyi denedim driver silmeyi felan ama bi türlü önceki driverına...
  23. A

Temp klasöründe sam_mic, sam_ref adında dosyalar var, bunlar nedir?

bu sabah bilgisayardaki gereksiz şeyleri silmek için temp klasörüne girdim ama beklemdiğim bir şey gördüm bilgisayarın mikrafonundan kendi kendine kayıt alınmış anlayamdım önce direk silicektim 75 kb olduğunu görünce açayım dedim evdeki konuşmalarımın çoğu kaydedilmiş sebebini anlayamdım bi tür...
  24. A

minecraft opengl hatası

bu sabah saat 12 de başladım saat 7 de bıraktım ama hala bu hata için bir çözüm bulamadım ne zaman oyunu açıp launch desem crash veriyor ve No OpenGL context found in the current thread. gibi bir hata alıyorum artık kafayı yiyiycem ciiden çözümü nilen varsa lütfen yazsın bilgisaya format felan...
  25. A

Life İs Strange HATA alıyorum

oyunu steamden alamam rağmen oyunu açtığımda life is trange çalışamyı durudrdu hatası veriyo daha sonra mesaj geliyo lütfen yardımcı olun resim bu :