Arama sonuçlarınız

1. E

Led ve LCD farkı?

Philips 246E9QDSB/01 Bugün bu monitörü sipariş verdim ve sonra LCD olduğunu fark ettim. Daha kargoya verilmemiş. Monitörü baya beğendim fakat LED daha iyiymiş diye duydum. Bariz bir fark var mı sizce siparişi iptal edeyim mi?
  2. E

2. El bu sistem alınır mı?

Eyvallah hocam
  3. E

Başka önerisi olan yok mu?
  4. E

Neden alınmaz?
  5. E

İkinci el 1700₺ ye mouse fare monitör herşey dahil alacağım PC yi. Yaklaşık 4-5 yıllık. Bir tanıdıktan alacağım. Bu pc yi alsam ömrü ne kadar olur acaba? Ekran kartını işlemcisini falan test etmek için program önerir misiniz? Piyasadaki Pubg gibi yüksek performanslı oyunları kaldırır mı? PC...
  6. E

Ayasofya ibadete açılmalı mı?

Turist yine gelir sen merak etme. Hem Türk'ün namusu parayla satın alınmaz.
  7. E

O günü dört gözle bekliyorum kardeşim. O gün yakındır İnşaallah
  8. E

Öncelikle bu soruyu sorun kişi Müslüman ise durum çok vahim. Ayasofya Türk'lerin, Müslümanların namusudur, nişanesidir. Ayasofya'nın müzeye çevrilmesi Türk milletine ve İslam alemine yapılmış en büyük ihanetlerdendir. Atamız Fatih Sultan Mehmet Han'ın kılıç hakkıdır ayasofya. Ayasofya...
  9. E

Bilgisayarda bir şey açık değilken 2 gb ram yiyor

Bir çözümü yok mu peki? 4 GB alması fazla değil mi?
  10. E

Bilgisayarda bir şey açık değilken 2 gb ram yiyor

Ryzen 5 2400G işlemcili bilgisayar kullanıyorum. Mâlumunuz ekran kartı yok. O yüzden ram den 2 GB alıyor maalesef. Tamam o sıkıntı değil de hiç bir şey açık değilken bir 2 GB daha kullanıyor. Kaldı 4 GB. Bu diğer 2 GB yi neden kullanıyor çözümü yok mu?
  11. E

Ssd almama gerek var mı?

Sağolun arkadaşlar.
  12. E

Wd Blue 240 GB ssd iyi midir?

James Donkey 240 GB almıştım. Aleyhinde yapılan yorumları görünce ürün gelmeden iptal ettim. Şimdi Wd Green 240 GB aşağıdaki linkteki SSD yi almak istiyorum. Bu ssd iyi midir? Alınır mı...
  13. E

Ssd almama gerek var mı?

Bu iyi midir arkadaşlar; https://www.trendyol.com/wd/240-gb-2-5-sata3-ssd-545mb-s-3dnand-wds240g2g0a-p-2573318?boutiqueId=316717&merchantId=112586&gads=true&popup_id=2044348680&gclid=EAIaIQobChMIhNXHgJau6gIVD9GyCh3m3Q8GEAQYASABEgLBx_D_BwE
  14. E

Ssd almama gerek var mı?

O zaman ssd önerin arkadaşlar. Ssd almam lazım
  15. E

Ssd almama gerek var mı?

Harddiskimin hızı böyle. Ssd aldım mı pek bir hız artışı olur mu?
  16. E

Ssd almama gerek var mı?

James Donkeyi sipariş verdim ama sipariş verirken hiç böyle olumsuz yorumlar duymamıştım. Niye uzak durmalıyım açıklar mısınız? İptal edebilirim. 239 TL ye sipariş ettim mümkünse o fiyat civarında ssd önerin. Gönül ister ki ekran kartı da alayım (işlemci ryzen5 2400g) ama bütçe yok maalesef
  17. E

Ssd almama gerek var mı?

Okuma yazma hızları mâlum. 550-500 okuma yazma hızı olan James donkey marka SSD alsam baya bir hızlanır mı? Onu mu almam daha mantıklı olur yoksa Apu sistemime 8 GB daha ram alıp 16 ya çıkarmak mı?
  18. E

4000 TL Monitör Dahil PC Toplama

Overclock yapabilmek için anakartı B serisi alırsanız daha iyi olur.
  19. E

Hangisi daha iyi?

Ayrıntılarıyla kesin söyleyecek olan yok mu?
  20. E

Hangisi daha iyi?

Bunlardan hangisi daha iyidir. Artılarını eksilerini yazar mısınız. Bildiğiniz daha iyi f/ps ürünü varsa paylaşırsanız sevinirim. https://www.epey.com/laptop/hp-15-db1051nt-7dq47ea.html https://www.epey.com/laptop/asus-x512da-ej957.html...
  21. E

Evrim Sizce var mıdır

İnsandan önce bir varlık olabilir o konu hakkında bilgim yok lâkin şuan konuştuğumuz konu insan evrim geçirerek mı insan oldu. Ben bunu inkar ediyorum. Yoksa insandan önce yaşayan bir varlık var mıydı o konuyu bilemem.
  22. E

Evrim Sizce var mıdır

Kur'an bir biyoloji veya bilim kitabı değil ki herşeyi ayrıntılı açıklasın. Zaten herşeyi en ince ayrıntısına kadar aciklasaydi 6666 ayete nasıl sigardi. Öyle olsaydı Kur'an 600 sayfa değilde 6000 sayfa olurdu dolayısıyla da çogu insan ezberleyemeyecegi için unutulurdu. Hem dediğin gibi...
  23. E

Evrim Sizce var mıdır

“Sizi annelerinizin karınlarında, üç karanlık içinde, bir yaratılıştan başka bir yaratılışa geçirerek yaratmaktadır. İşte Rabbiniz olan Allah budur, mülk O’nundur. O’ndan başka İlah yoktur. Buna rağmen nasıl çevriliyorsunuz?” (Zümer Suresi: 6) Kur’an, bebeğin rahimdeki üç karanlık devresine bu...
  24. E

Evrim Sizce var mıdır

Kur'an-ı Kerim'de ilk insanın yaratılışı şöyle açıklanıyor; (Rabbin, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" dediği zaman, melekler, “Yeryüzünde fesat çıkaracak, kan dökecek kimseler mi yaratacaksın?" dediler. “Ben sizin bilmediklerinizi bilirim” buyurdu. Âdem’e bütün eşyaların isimlerini [neye...
  25. E

Evrim Sizce var mıdır

Evrimi kabul etmek insanların kolayına gelir. Nasıl dünyaya geldik? "Ya işte maymunduk sonra yavaş yavaş insan olduk felan filan". Evrim de cik işin içinden ne güzel din yok yasaklar yok. Dimi? Evrim denen şeyin saçmalık olduğunu açıklama gereği hissetmiyorum bile. Çünkü internette evrimi...
  26. E

Türk Telekom Tp-link w9970v3 modem

Eski modemim yanınca başlıkta belirttiğim Türk Telekom'un modemini almaya karar verdim. Dubleks dairede oturuyorum ve eski modemim üst katta pek çekmiyordu. Bu yeni alacağım modem üst katta da iyi çeker mi? Bir de anteni yok sorun olur mu?
  27. E

Çift slot ramlerin CL değerleri farklı olsa sıkıntı olur mu?

Gskill 8 GB 3000 MHz CL15 ram im var. Aynısından almak istiyorum da tıpa tıp aynısı yok. Sadece CL değeri farklı olan bir ram var onu alsam bir sorun çıkarır mı? Alacağım Ram CL16.
  28. E

Bu ram CL15 mı CL16 mı?

Ben 8 GB 3000 MHz ram alacağım İnşallah. Lâkin CL15 olanını bulamadım hepsi CL16. CL16 alsam sıkıntı olur mu.
  29. E

Bu ram CL15 mı CL16 mı?

Ram'in üstünde CL15-16 yazıyor şimdi bu ram CL15 mi CL16 mı?
  30. E

Ryzen 5 2400g 8 GB ram daha eklesem performans artışı olur mu?

Arkadaşlar çok teşekkürler de şimdi Cl15 3000 MHz ram yok galiba piyasada. Elimdeki rami satmak istesem satamam. Cl16 alsam ne sıkıntısı olur? 1590667785 CL15-16 yazıyor şimdi bu Cl16 yada mı uyumlu? 1590667843 CL15-16 yazıyor şimdi bu Cl16 yada mı uyumlu?
  31. E

Aynısından diyorsunuz da internette her siteye baktım lâkin 3000 MHz ddr4 Cl15 yok. Cl16 dolu var. Şimdi ben Cl16 alsam ne gibi bir sorun olur?
  32. E

Benim ram Cl15, Cl16 ram alsam sıkıntı olur mu. Bir de alsam ne kadar performans artışı olur?
  33. E

Sistem özellikleri bu; Ryzen 5 2400g (3.6 Ghz) A320M PRO VD/S Gskill 8 GB 3000 Mhz (tek slot) 1 TB HARDİSK Lâkin 8 GB olan ram 6 GB gözüküyor ne yaptimsa düzelmedi. Mâlûmunuz oyunlar ram istiyor. Acaba 8 GB ram daha eklesem ne kadar performans artışı olur. Yani 300 TL vermeme değer mi? Ha birde...
  34. E

Turknet Akn hakkında

Ekstra 10 TL daha ödeyerek alcam inşallah.
  35. E

TTNet Air 5650v3 modem iyi midir?

Çok mantıklı nasıl düşünemedim bunu
  36. E

Turknet Akn hakkında

Aynı hat derken aynı modemden mı kullananlar yoksa yan binadan felan kendine farklı modem alanlar mı oluyor? Birde bu yavaşlama indirirken mi olur yani indirme bittikten sonra yavaşlama devam eder mi?
  37. E

Turknet Akn hakkında

Kardeşim birde TTNet 5650v3 modem hakkında bilgin var mı? İyi çeker mi?
  38. E

TTNet Air 5650v3 modem iyi midir?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim modem bizde bir kaç senedir var. Turknet internetini bağlattiriyorum İnşaallah bu hafta 75 mbps. Acaba bu modem iyi midir yani çekim kapasitesi felan iyi midir? Birde bu hızı kaldırabilir mi?
  39. E

Turknet Akn hakkında

Yakınındaki kullanıcılar derken yan binalardan felan başka Turknet kullanan kişileri mi kastediyorsunuz?
  40. E

Turknet Akn hakkında

Turknet'e geçtim bu hafta. 75 mbps ve sınırsız internet var. Şimdi ben ayda 1-2 trabayt indirsem bile internet yavaşlamayacak mı yani internete abansam bile yavaslamaz mı? Birde 75 Mbps hız iyi mi?
  41. E

11. sınıf öğrencisi ve KPSS

Arkadaşlar şuan lise 3. Sinifa gidiyorum ve kpss ye girmek istiyorum. Kpss sınavı hakkında pek bilgim yok (sınav kolay mı nerelerden soruyorlar hangi kpss türüne girmem lazım vs.). Devlet memuru olmak istiyorum kaç puanla alıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim.
  42. E

Windows 10 sistemin internet yeme sorunu yüzünden Windows 8.1 e geçiş yapmak doğru bir karar mı?

Allah razı olsun kardeşim sayende sonunda kurtuldum şu zımbırtıdan. ltsc ne oluyor birde? 1575663011 İlk sürüm derken? 1575663049 Sürümünü bilmiyorum
  43. E

Windows 10 sistemin internet yeme sorunu yüzünden Windows 8.1 e geçiş yapmak doğru bir karar mı?

Biraz geç oldu ama yeni girebildim ancak. Bilgisayarım "Sistem" adı altında çok internet yiyiyor. Ne yaptıysam çözemedim. 1575630756 Ryzen 5 2400g A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK
  44. E

Windows 10 daha iyidir doğru ama yapacak birşey im kalmadı. Windows 8.1 indirsem aynı sorunu yaşar mıyım acaba?
  45. E

Her türlü şeyi denedim de olmadı. 1575309677 Yok usta linux değilde Windows 8.1 iyi midir?
  46. E

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Windows 10 sistem adı altında baya bir internet yiyor. Evimde İnternet yok o yüzden telefonumun internetini bağlıyorum ve sistem internet yediği için sıkıntı oluyor. Denemediğim yol kalmadı ama çözümü yok galiba. Windows 8.1 e geçsem sorun çözülür diye...
  47. E

Ekran açıldıktan sonra 10 saniye siyah ekran oluyor

Bilgisayarın açma düğmesine bastıktan sonra 10 saniye boyunca siyah ekran oluyor sonra ekran geliyor ve açılıyor. Toplam 17 saniyede açılıyor o baştaki siyah ekran olmasa 7 saniyede açılacak. Sorum şu o siyah ekran niye geliyor?
  48. E

Özellikleri iyi mi?

Bu laptop 700 TL bütçem de o civarlarda
  49. E

Özellikleri iyi mi?

Bu laptopun özellikleri iyi mi? İkinci el alacağım sizce ne kadar eder? Bu bilgisayarda Photoshop cs6 programını kullanacağım birde günlük işlemlerimi halledeceğim işimi görür mü?
  50. E

Sıfır laptop bataryası satın alma

Arkadaşlar Acer marka 150 TL ye laptop bataryası almayı düşünüyorum. Batarya 4400 mAH. Bu bataryayi Acer marka laptopuma taksam ve şarjını ful doldursam ortalama kaç saat gider acaba? Birde ayrı olarak şarj aleti almama gerek var mı? 1571934756
  51. E

Photoshop CS6'da Boyama İle Alakalı Bir Soru

Teşekkürler, denerim bilgisayara geçince
  52. E

Photoshop CS6'da Boyama İle Alakalı Bir Soru

Bu şeklin sadece sağ tarafını yeşil renk yapmak istiyorum fakat tıklayınca komple yeşil renk oluyor. Nasıl yapmam gerektiğini bilen var mı?
  53. E

Photoshop CS6'da Ayrı Katman Açmak

İnternet olan bir yere gidince indirim o zaman :)
  54. E

Photoshop'tan nasıl para kazanılır?

Fotoğrafçının yanında çalışsam maaşım ne kadar olur ortalama?
  55. E

Duzeltilcek birşey yok ki, ben yapmayı bilmiyorum sorun orda.
  56. E

Bir şekil çiziyorum alttan üste doğru ona ayrı katman acabiliyorum ama o şekilin yanını boyayınca o şekille boyadigim yer aynı katman oluyor. O boyadigim yere nasıl ayrı katman açabilirim?
  57. E

Photoshop bilen biri hangi işleri yapabilir?

Peki arkadaşlar Photoshop cs6 ile CC bin arasında bir fark var mı? İnternetten kurs alıyorum kurs Photoshop CC den veriliyor bende Photoshop Cs6 var CC yi indirmeme gerek var mı?
  58. E

Photoshop bilen biri hangi işleri yapabilir?

Şuan Photoshop cs6 yi az çok biliyorum ama İnşallah tam ogrenicem. Tam öğrendikten sonra hangi işleri yapabilirim ve maaşım ne kadar olur? Birde fotoğrafçının yanına girsem maaşım ne kadar olur?
  59. E

Photoshop öğrenmek istiyorum

Meslek edinmek istiyorum ama bu işi yapan veya bilen bir tanıdığım yok anca kurslardan ve pratik yaparak öğrenebilirim diye düşünüyorum. Bu işi öğrendikten sonra bir fotoğrafçının yanına ise girsem maaşım ne kadar olur acaba, bilgisi olan var mı? Fotoğrafçının yanında bir kaç sene çalışıp...
  60. E

ASUS X550JK Takas

SSD desteği varmış. Anliyorsaniz nasıl laptop pubg yi felan kaldırır mı? 1570549015 SSD desteği yokmuş pardon
  61. E

ASUS X550JK Takas

12 GB ram var 8 değil
  62. E

ASUS X550JK Takas

Benim bilgisayarıma ASUS x550jk laptopu takas yapsam olur mu sizce Bilgisayarımın özellikleri: Ryzen 5 2400g (3.6 Ghz) A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Takas edeceğim laptop ta Intel core i 5 işlemci GTX 850m ekran kartı 500 GB HDD 12 GB ram varmış. Sizce takas yapayım mı? GTA 5 pubg...
  63. E

8 GB ram var ama 6 GB gözüküyor

Arkadaşlar birde size şunu danışmak istiyorum; Benim bu bilgisayarıma ASUS x550jk laptopu takas yapsam olur mu sizce Bilgisayarının özellikleri: Ryzen 5 2400g (3.6 Ghz) A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Takas edeceğim laptop ta Intel core i 5 işlemci GTX 850m ekran kartı 500 GB HDD 12 GB...
  64. E

Peki format atsam düzelmez mı?
  65. E

A'dan Z'ye tamamen öğrenebilir miyim acaba?
  66. E

Peki Photoshop cs6 mı kullanmami önerirsiniz ya da Photoshop CC yi mi? Şuan Cs6 kullanıyorum. 1570544378 Siteye bir göz gezdirdim. Mesela Afgan Rasulov'un kursu var 32 TL'ye bu kursu alınca tüm herşeyi detayına kadar öğrenecek miyim? Mesela kartviz yapımınıda öğrenebilir miyim? Bir de kafama...
  67. E

Arkadaşlar Photoshop u tam anlamıyla öğrenmek istiyorum. Kartvizit yapımını felanda öğrenmek istiyorum. Onerceginiz bir YouTube kanalı felan var mı. Başka nasıl öğrenebilirim kursa gitmeden. Önerilere açığım
  68. E

Öyle tabiki de işleri yoğun olur felan diye düşündüm.
  69. E

Yapan bir kaç kişiyi gördüm olmaz mı hiç
  70. E

Önceden 8 GB yazıyordu. İşlemci zaten güçlü bir işlemci.
  71. E

Masaüstü bilgisayar ekran kartı işlemcinin içinde ayrı olarak ekran kartı yok. 1570466816 Bunu engellemek için ne yapabilirim 1570466835 Şuan fotoğraf atamıyorum malesef.
  72. E

Arkadaşlar Selamünaleyküm. Photoshop u az buçuk biliyorum. Bu fotoğrafçılar okul fotoğrafı yapınca çok öğrenci oluyor bazen. Acaba fotoğrafçılara sorsam mesela bana 1000 tane fotoğraf verse, fotoğrafları duzeltsem para karşılığında böyle birşey olabilir mi ek iş olarak? Öğrenciyim bu arada.
  73. E

Dediğim gibi 8 GB tek slot ram takılı fakat Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere basınca 6 GB yazıyor. Anakarti guncelledim ondan sonra oldu acaba onla alakası olabilir mi? İslemcim Ryzen 5 2400G
  74. E

Sistemimdeki fps sorunu

70 dereceyi geçtiğini görmedim 1566303121 Anakartı bayadır güncellemiyorum ondan olabilir mi acaba?
  75. E

Fifa 2017 oyuncu kariyeri ile ilgili...

Fifa 2017'de oyuncu kariyerinde maaş arttırma talebinde bulunabiliyor muyuz? Bir de yeni başladım oyuna oyunla ilgili tüyolar verirseniz iyi olur.
  76. E

r9 380 gaming 4g

Arkadaslar ikinci el r9 380 gaming 4g ekran kartini alacagim İnsallah. Bu ekran kartinda minning yapilmis olabilir mi? Veya minning yapilmis mi yoksa yapilmamis mi nasil anlariz? Birde adam kutusundan cikardi garantisi yok.
  77. E

Kamerasi iyi olan telefon önerisi

Aslında xiaomi de iyi de kamerası biraz sıkıntılı işte.
  78. E

Xiaomi Redmi Note 6 Pro nun kamerası iyi mi? Birde xiaomi mi a2 lite ile arasında ne fark var?
  79. E

Xiaomi redmi note 7 nin kamerası ne kadar iyi bilen varsa yazabilir mi? Pek anlamam da bu işlerden.
  80. E

İkinci el alabileceğim 0-1000 TL arası telefonlar

Telefon buldum teşekkürler.
  81. E

Abimde xiaomi a2 lite var fakat kamera özelliklerini beğenmiyor. Özellikle geceleri video çekerken karanlık gösteriyor. Kamerası iyi 1500-2000 arası güzel telefonlar önerir misiniz? (markası xiaomi olsa daha iyi olur.)
  82. E

Sistemimdeki fps sorunu

Ryzen 5 2400g A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Sistemim bu. Gta 5 de orta ayarlarda ilk 10 dakika 30 fps alıyorum ama kasmıyor pek. 10 dakika sonra 25 e iniyor ve hiç oynanmıyor. İnternetten bu sistemin videosunu izlediğimde bu sisteme göre bu kadar düşük fpsnin normal olmadığını anladım...
  83. E

iPhone istemiyorum.
  84. E

İkinci el en fazla 1000 tlye alabileceğim güzel telefonlar önerir misiniz?
  85. E

Ryzen 5 2400g Overclock

Anakart ayarlarından.
  86. E

Ryzen 5 2400g Overclock

Ne dediğinizi anlamadım.
  87. E

Ryzen 5 2400g Overclock

Biosuna baksam da bir şey anlamam yine de Teşekkürler. 1563815316 ?
  88. E

Ryzen 5 2400g Overclock

Ryzen 5 2400g A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Sistemim bu. Bu anakartla overclock yapmamın hiç imkanı yok mu?
  89. E

Masaüstünü C ye atma

Dosya gezgini derken hangi dosya orayı pek anlamadım.
  90. E

Masaüstünü C ye atma

Bu olayı C yede mi yapayım? 1563483318 "Dosya gezginini tekrar aç Solda Masaüstü/Desktop ögesine sağ tıklayıp özelliklere tıkla" Masaüstü Desktop diye birşey yok bende
  91. E

Masaüstünü C ye atma

Dediğim gibi işletim sistemi C de ama anlamadığım şekilde masaüstü D de. Benim de o garibimi gidiyor. Normalde masaüstüde C de olması lazım ama benim mi şanssızlığım desem bilemedim :) 1563480562 Attığın fotoğraf D sürücüsünde değil C sürücüsünde iken öyle çıkıyor.
  92. E

Masaüstünü C ye atma

D sürücüsü boş birtek C sürücüsünde işletim sistemi yüklü. Dediklerinizi yaptım ve bir daha aynı hatayı aldım.
  93. E

Masaüstünü C ye atma

Dediklerinizin hepsini yaptım fakat tekrar aynı hatayı verdi. 1563453381 Gerçi dediklerinizin hepsini yapıp uygulaya bastıktan sonra bu hata karşıma çıkıyor.
  94. E

Masaüstünü C ye atma

95. E

Masaüstünü C ye atma

Tüm dosyaları eski konumdan yeni konuma taşımak ister misiniz gibisinden bir uyarı penceresi açılıyor . Evete tıkladıktan sonra bu hata çıkıyor zaten
  96. E

Masaüstünü C ye atma

Tam dediğiniz gibi. 1563378494 ''Masaüstü Özellikleri penceresinde iken'' dekren? Anlamadımda pek bir daha anlatır mısınız?
  97. E

Masaüstünü C ye atma

Masaüstü şuan yerel disk D de. D klasörüne gelik özelliklere tıklıyorum. Ordan konuma tıklayıp Varsayıla yükleye tıklıyorum. Ona tıklayınca C klasörünü seçiyor. Ondan sonra uyula deyince D system volume information altındaki normal alt dizinlerin listesi oluşturulamadı. Erişim Engellendi...
  98. E

Asıl Hardisk belirleme

Dediğiniz herşeyi yaptım fakat hala çözülmedi sorun.
  99. E

Asıl Hardisk belirleme

harddiskin üzerinde 2 tane kablo var. Büyük olanı mı küçük olanı mı sata oluyor. Baya uzak kalmışım bu konulara. 1563302455 Büyük olan kablo galiba sata kablosu. O kablonun yerini bugün değiştirdim ondan olabilir mi diye. Birşey olmadı. Bir daha değiştireyim bakayım.
  100. E

Ryzen 2400G işlemciye Rx570

Bakarım o zaman onada
  101. E

Asıl Hardisk belirleme

Bu dediğiniz işlemi yapınca çıktı.
  102. E

Benim bilgisayarın fiyatı zaten o ekran kartından daha ucuz. Yinede teşekkürler. 1563292485 Onuda düşündümde minning olayları felan oluyor ondada sıkıntı o yüzden.
  103. E

Cevaplar için çok teşekkürler..
  104. E

Asıl Hardisk belirleme

Dediğinizi yapıp yeniden başlattım bu hata çıktı karşıma ctrl+alt+del yapınca yeniden başlayıp tekrar bu çıkıyor 1563280138 Cevaplarınızı bekliyorum..
  105. E

Uyardiginiz için teşekkür eserim. Dediğiniz gibi ürünün linkini atar misiniz size zahmet.
  106. E

https://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-rx570-pulse-gddr5-4gb-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
  107. E

950 tl ile rx570 almayı düşünüyorum
  108. E

Asıl Hardisk belirleme

Anakart A320M PRO VD/S 1563278831 Bura galiba ama sata port1 yazan yerlere tiklanmiyor.
  109. E

Düşündüm de malum öğrenciyim bütçem 4gb olana yetiyor.
  110. E

Asıl Hardisk belirleme

Eski harddisk 2 ye bölünmüş D- E diye. masaüstü şuan yerel disk D de. Ama windows Yerel Disk E de de var yeni harddisk olan yerel disk C de de var 1563278146 Bios a girdiğimde harddisk seçeneğini göremiyorum
  111. E

Ryzen 5 2400g A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Sistemim bu. Rx570 4gb almayı planlıyorum. Sizce bu sisteme rx570 taksam ne gibi fps artışları görürüm. Almaya değer mi? Darboğaz yapar mı? Bir de bu ekran kartını aldığım vakit işlemcideki harici ekran kartı iptal olacak değil mi...
  112. E

Asıl Hardisk belirleme

Yeni bilgisayar aldım. 1tb harddiski var bide 75 gb lık harddiski taktım ek olarak boşuna. Eski harddiski takdığımda masaüstü eski harddiske geçti. Sebebini anlayamadım halbuki windows yeni harddiskte. Şimdi masaüstünü nasıl eski harddiske alacağım?
  113. E

Açık liseye geçmeli miyim ?

Aynen öyle yapıcam İnşallah usta ne lüzum eder. Abim de meslek lisesinde boşu boşuna okudu gördük ne olduğunu. Açığa geçersem en azından senelerim heba olmaz. İlahiyat zaten o kadar çok başarı isteyen bir bölüm değil. Ama yinede sıkı tutmaya çalışacağım işi.
  114. E

Açık liseye geçmeli miyim ?

Bu sene 10. sınıfı bitirdim. Anadolu Meslek lisesinde sallama bir bölümde (büro) okuyorum. Meslek lisesindeki ders sistemini bilirsiniz zaten 11. sınıftan sonra bölüm dersleri felan ağırlıklı oluyor. 12. sınıfta da matematik biyo felan hiç görmüyoruz. Ek olarak staj var bide tabi. Ortam da...
  115. E

11. sınıfta Açıköğretim Lisesine Geçiş

Bu sene 10. sınıfı bitirdim. Anadolu Meslek lisesinde sallama bir bölümde (büro) okuyorum. Meslek lisesindeki ders sistemini bilirsiniz zaten 11. sınıftan sonra bölüm dersleri felan ağırlıklı oluyor. 12. sınıfta da matematik biyo felan hiç görmüyoruz. Ek olarak staj var bide tabi. Ortam da...
  116. E

Monitörlerde overclock

Arkadaşlar monitörlerde overclock olabildiğini öğrendim. Benim işlemci anakart felan amd. Monitörüm 60 Hz nasıl overclock yapabilirim?
  117. E

10. Sınıf Meslek Lisesinden İmamhatip'e geçmek

10. sınıfa gidiyorum. Bu dönemin sonlarında başka bir semte taşınacağız. Şuan meslek lisesinde okuyorum ve taşındığım vakit imamhatip lisesine geçiş yapmak istiyorum. Geçiş yapabilir miyim? Bir de geçiş yapacağım okul Fen bilimleri proje okulu bu liseler hakkında bilginiz varsa aydınlatırsanız...
  118. E

Teog puanım yetmiyor.

Peki direk internetten mi nakil almalıyım yoksa ailemle okula gidip mi nakil almalıyım
  119. E

Teog puanım yetmiyor.

İnşallah
  120. E

Teog puanım yetmiyor.

Arkadaşlar 10. sınıf meslek lisesinde okuyorum. Teog puanım 352. Ben 360 puanlık bir Anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum. Acaba nakil aldırabilir miyim? Anadolu lisesine gitmeyi çok istiyorum. Hukuk oyumak istiyorum meslek lisesinde baya sıkıntı hukuk kazanabilmek. Yani demem o ki müdüre...
  121. E

Teog Puanım Yetmiyor.

Arkadaşlar 10. sınıf meslek lisesinde okuyorum. Teog puanım 352. Ben 360 puanlık bir Anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum. Acaba nakil aldırabilir miyim? Anadolu lisesine gitmeyi çok istiyorum. Hukuk oyumak istiyorum meslek lisesinde baya sıkıntı hukuk kazanabilmek. Yani demem o ki müdüre...
  122. E

60 Hz ve 75 Hz monitör arasındaki fark nedir?

Bütçe Malesef kısıtlı 600-700 Civarı.
  123. E

60 Hz ve 75 Hz monitör arasındaki fark nedir?

Arkadaşlar Monitör almaya karar verdim. Fakat 60 hz ile 75 hz arasındaki fark nedir? Birde monitör önerirseniz çok mesut olurum.
  124. E

Ryzen 5 2400G İçin RAM-Ekran Kartı İkilemi

Cevaplar için Teşekkürler..
  125. E

Peki aradaki fiyat farkına değer mi?
  126. E

Ryzen 5 2400G Overclock

Hadi ya şansıma :))
  127. E

5 ms ile 1 ms nin arasındaki fark nedir ms ne demek bilginiz var mı?
  128. E

Ryzen 5 2400G Overclock

Ryzen 5 2400g (3.6 Ghz) A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Sistemim bu. İşlemcim 3.9 GHZ ye kadaar çıkabiliyormuş. Overclock yapabilir miyim? Nasıl 3.9 GHZ ye çıkartacağım bilgisi olan varsa aydınlatırsanız sevinirim.
  129. E

Önerebileceğiniz uygun fiyatlı 23.8 inç monitörler var mı?
  130. E

İlginiz için Teşekkürler. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Peki vaktiniz varsa bir sorum daha olacaktı. Bende 12 senelik bir monitör var 19.5 inç. Sizce 23.8 inç 75 hz bir monitör alsam oyunlarda felan bir akıcılık sağlar mı?
  131. E

Peki önerdiğiniz ekran kartını alırsam nasıl bir etkisini görürüm?
  132. E

Ryzen 5 2400g A320M PRO VD/S GSKIL 8 GB 1 TB HARDİSK Sistemim bu sizce 500 Tl ye 8 gb ram almaya değer mi? Yani performans açısından felan çok etkisi olur mu 1600 Tl'ye bir tane ekran kartı buldum özellikleri çok iyi fakat zaten pcyi 2000 tlye aldım o kadar para vermek istemiyorum ekran...
  133. E

Harici CD/DVD Rom

Internette 30 lirayada var 80 lirayada 30 liraligi alsam sikinti cikarir mi? Bir de hep resimlerde laptopa bagli olarak goruyorum masaustunde de calisir degil mi?
  134. E

Harici CD/DVD Rom

Arkadaslar masaustu bilgisayarimda cd yeri yok ve bende cd/DVD rom usb ile baglanan cd rom almak istiyorum. Masaustu bilgisayarima alsam calisir mi sikinti cikar mi sizce?
  135. E

Meslek lisesi mi imamhatip lisesi mi?

Sadece fikirleri degerlendiriyorum. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Peki nasıl calismaliyim fen liselerinden anadolu liselerinden bir sürü rakibim var. Nasıl calisirsam hukuk kazanabilirim? Bilgisi olan aydinlatirsa sevinirim.
  136. E

Meslek lisesi mi imamhatip lisesi mi?

Ben10. Sınıfa gidiyorum Meslek lisesi Büro yönetimi bölümünde okuyorum ve Hukuk okuyup savcı olmak istiyorum. Bir çoğunuzun vereceği tepkiyi tahmin ediyorum fakat savcı olmayı çok istiyorum. 12. Sınıfa gelince stajını adliyede yapacagim fakat bildiğiniz üzere meslek liselerinde mat, biyoloji...
  137. E

Turkcell winna sim kart takmak

Arkadaşlar turkcell vinna sim kart takarsam iyi çeker mi. Benim odada internet çok az çekiyor bu yüzden usb ile internetimi baglayamiyorum ve bundan dolayi turkcell vinn alıyorum. İnternet zaten turk telekomun rezilligi sayesinde yok. Acaba vinn alip sim kartı taksam çeker mi?
  138. E

Altyapi geldi ama sorgulatinca gozukmuyor

4-5 ay önce internet altyapısı için başvurdum. Altyapı geldi kutu felan geldi fakat altyapı sorgulatinca altyapı yok diyor. Bu sebepten ötürü internet baglatamiyorum. Neden gözükmediğini bilen varsa aydinlatsin
  139. E

Ssd nin sistemime ne gibi faydasi olur?

Gta 5 için değil ya ornek verdim yani değer mi sizce almaya?
  140. E

Sizce gereklimidir? Ekran kartı olmadığı için gta 5 i felan kapatırken yavaş kapatıyo.
  141. E

Ryzen 5 2400 g Amd işlemci 8 gb ram Sistemim bu. Sizce ssd alsam pcme ne gibi faydası olur?
  142. E

Meslek lisesi ve imamhatip lisesi

10. Sınıf meslek lisesi büro yonetimi okuyorum. Nisan ayında tasinacagiz. Ben hukuk okumak istiyorum sizce Nisan ayında imamhatip lisesine mi gitsem. Meslek te son sınıf matematik felan yok o yüzden gitmeyi düşünüyorum. Ya da meslek lisesinde mezuna kalıp öyle mi çalışsam?
  143. E

İnternet altyapısı

eee bizde böyle usta
  144. E

Gtx 1050ti

Çok pahalıymis ya peki o ekran kartını alsam nasıl bi artış alabilirim?
  145. E

İnternet altyapısı

2 yıl sözleşme var 30.24=720 tl neden çöpe gitsin
  146. E

Gtx 1050ti

Sence almaya değer mi? ---- Mesajlar birleştirildi ---- O zaman gerekmez heralde
  147. E

Gtx 1050ti

Render felan anlamam ben de oyun oynuyorum oyun sırasında nasıl bir artış olur acaba
  148. E

İnternet altyapısı

Türk telekomdan mı yani
  149. E

Gtx 1050ti

Pcmin ozellikleri; Ryzen 2400g işlemci 8gb ram Amd ddr4 anakart Bu pcme 1050ti taksam pc hızında ne gibi farklılıklar görürüm yani verdiğim paraya ne kadar değer?
  150. E

İnternet altyapısı

Arkadaşlar 4 aydan uzun sure önce internet altyapısı için başvurdum. gecen gün aradılar gittim. Altyapının geldiğini söylediler fakat ben internet alacağım firmayı aradığımda altyapının olmadığını söyledi. Neden böyle oluyodur acaba internet şirketinin ekranına mı düşmemiştir bilgisi olan...
  151. E

Meslek lisesi bölüm

Tamamdır sağolasın usta yeni bi sistem çıkmış nakiller e devletten yapılıyuş dün akşam muhasebeye nakil yaptım hadi hayırlısı. Allah yolumuzu açık etsin.
  152. E

Meslek lisesi bölüm

Peki bilişim nasıl bilgin varsa aydinlatabilirmisin. Ve de ben universitede öğretmenlik okumak istiyorum meslek lisesinde matematik yok son sınıfta ama kurslara felan gitsem arayı kapatabilirmiyim
  153. E

Meslek lisesi bölüm

Bu sene 10. Sınıfın bölüm olarak muhasebeyi seçtim ama büro çıktı muhasebeye aldircaktim ama ailem din açısından sakıncalı olduğunu söyledi. Bende kararsız kaldı büro okusam ileride ne olabilirim ve muhasebeden iyi midir acaba ve zormudur?
  154. E

360 puanli lise beni alir mi?

Geçiş yapabilirsem çok iyi olur çünkü unide öğretmenlik okumak istiyorum ve meslek lisesinin eğitimi malum.
  155. E

meslek lisesinde bölümden bölüme nakil ?

E devletten nakil yapabiliyorsun diye biliyorum
  156. E

Peki puanın o lisesin puanindan düşük olması beni almalarını etkiler mi yani boş kontenjan olursa nakil yapsam kesin alırlar mı beni?
  157. E

İstanbulT.O Bayrampaşa Mesleki Teknikten Mezun olup 4 Yıllık Üni kazanabilir miyim? + Sorular

Kardeşim aynı durumdayım bu sene 10. Sınıfa geçtim üniversitede öğretmenlik kazanmak istiyorum fakat meslek lisesindeyim. Artık dershaneyle halletmeye caliscam. Allah yardımcımız olsun.
  158. E

Bu sene 10. Sınıfa geçtim. Meslek lisesinde okuyorum ve sene içerisinde bir okula nakil yaptirmak istiyorum. İstediğim lise Anadolu lisesi puanı 360 benim teog puanım ise 352. Bu lisede boş kontenjan olursa ve nakil yaptirirsam acaba beni alma ihtimalleri var mıdır? Var ise ne kadar bir ihtimal...
  159. E

Turktelekom altyapi

Yaklasik 1 ay once turk telekom altyapisi icin basvurdum. Gelmediler halen gecen gun twitterden turktelekom ceosuna mesaj at Tim ve beni aradilar. Ilgilencez felan defiled. Ertesi gun ise tekrar aradilar ve 9. Ayda yani onumuzdeki ay geleceklerini soylediler acaba dedikleri gibi onumuzdeki ay...
  160. E

Internet altyapı

Yaklaşık iki ay önce yeni bir binaya taşındım. İnternetimi nakil ettircektim fakat altyapısı yokmuş binanın. Bir ay kadar öncede türk telekom müdürlüğüne gidip altyapı için başvurdum. Başvurduktan 1 hafta sonra beni aradılar internet altyapısı için başvuru yapmışsınız felan dediler evet dedim...
  161. E

Fitnessa kac gun gitmeliyim

Tamam patron sagol bugun dinleneyim o vakit
  162. E

Ben pazar gunu haric tum gunler gidiyorum neden boyle soyledin bi zararimi var hergun gitmemin?
  163. E

Evet hepsi bir arada. Sabahları zaten bi tane haşlanmış yumurta yiyiyorum zeytin peynir felanda yiyiyorum. Bi tane yumurta yeter mi acaba kaç tane tuketmeliyim? Kas yığını değilde yağsız kaslı bir vücut istiyorum
  164. E

Suan hem kol hem omuz hem ayak çalışıyorum 1 ay bu programla devam edecekmisim sonradan başka program verecekmiş hoca ---- Mesajlar birleştirildi ---- Bana sordu kilo vermek istiyomusun diye evet dedim. Senin fazla kilon yok ama dedi. Ikisini birden yapıyorum basta bisiklet sürüp koşuyorum...
  165. E

2 gün önce fitness a başladım. 2 gün gittim bu gün kollarim ağrıyor. Sol kolumu bukemiyorum. Acaba fitnessa bugün gitmelimiyim ve haftada kaç gün gitmeliyim? (Boyum 1.87 kilom 88
  166. E

Okul nakil işlemi

Usta bende senin gibi düşünüyorum ama benim senemde (2016-2017) puanlar fırladı malesef. Benim teog puanim 352 bilgin varsa sana bir sual soracağım. Simdi ben bu yaz nakil dönemlerinde baska bir anadolu lisesine gecmek istersem acaba yine benim senemdeki puanlarmi olacak? Mesela 400 puanlı bir...
  167. E

Okul nakil işlemi

Tamam Tamamdir kardesim saol ---- Mesajlar birleştirildi ---- Bide ben baska bir okula nakil aldirip o okulda baska bolume gidebilir miyim acaba?
  168. E

Evimde İnternet Altyapısı Gözükmüyor.

Ulan yuh kac yasindasin amca sen ben 2002 dogumluyum :D
  169. E

Liseden liseye nakil

Arkadaslar iyi gunler. Ben bu sene 9. Sinifi bitirdim 10 gecicem insallah. Suan meslek lisesindeyim bu yaz anadoluya gecis yapmak istiyorum ama kafama birsey takildi. Bu okulun taban puanlari 2016-2017 deki puanlar gibi mi olacak yoksa suan ygs felan cikti ona gore biseyler mi olacak ve 9. Sinif...
  170. E

Okul nakil işlemi

Kafam basiyor matematigede bende o dedigin sebepten dolayo secmedim bilisimi is imkani yok diyorlar. Sen kaca gidiyon bu arada
  171. E

Okul nakil

Kolay gelsin arkadaslar. Ben bu sene 9. Sinifi bitirdim yani 10. Sinifa geciyorum insallah. Bu sene bolum sectim. Bu yaz baska bir liseye nakil aldirabilir miyim acaba. Nakil aldirabilirsemde sectigim bolumu baska bir bolum ile degistirebilir miyim. Degistirebilirsemde bu yaz okula gidip mi...
  172. E

Sakal

Zaten suana kadar 1 kere jiletle kestim hep makineyle kesiyorum :))
  173. E

Okul nakil işlemi

Okuldakiler buroyu kotulediler ama. Bana uyan muhasebeydi cikmadi o da
  174. E

Okul nakil işlemi

Kolay gelsin arkadaşlar konuyla ilgili bilgi sahibi olanlar beni aydınlatsın. Bu sene 9. Sınıfı bitirdim sene sonunda Bölüm seçimi yaptım (meslek lisesindeyim). 1. Muhasebe 2. Bilişim 3. Büro şeklinde yaptım hiç istemediğim Büro çıktı (yıl sonu notum 63). Bu yaz nakil dönemlerinde başka bir...
  175. E

Okul nakil islemi

Kolay gelsin arkadaslar konuyla ilgili bilgi sahibi olanlar beni aydinlatsin. Bu sene 9. Sinifi bitirdim sene sonunda bolum secimi yaptim (meslek lisesindeyim). 1. Muhasebe 2. Bilisim 3. Buro seklinde yaptim hic istemedigim buro cikti (yil sonu notum 63). Bu yaz nakil donemlerinde baska bir...
  176. E

Sakal

Yok zaten erken ciksin istemezdimde ben cikiyosa bari duzgun ciksin :D cabucak uzuyo zaten kesmek zorunda kaliyom hep duzgun cikmadigi icin
  177. E

Sakal

7. Siniftan beri tras oluyorum mecburen suan 10. Sinifa gecicem sakallarim hizli ve gur cikiyo zaten uzatincada cene bolgesinde cikmadigindan kotu duruyor ondan kafaya takiyorum bende. Bende bitane makine var 0 ayarinda aliyor onla kesiyorum.
  178. E

Superonline kullananlar memnun mu?

Gerek kalmadi altyapi yok dediler sansima sıcim bu altyapiyi nasil baglatacagiz acaba ve ne zaman gelirler baglamaya?
  179. E

Sakal

Arkadaslar ben 15 yasindayim. Sakallarim yandan biraz altlardan cikiyor ama cene bolgesi ve cene bolgesinde hic cikmiyor scabs ileride cikar mi 17-18 yaslarinda felan? Yada sadece sakal cikmayan yere jilet vursam cikar mi acaba?
  180. E

Ben musteri hizmetlerini aradim bana kotasiz dediler 59.99 tlye
  181. E

Superonlline 59.99 tllik kotasiz internetini alacagim ins. Kullanan varsa hizi nasil ve memnun musunuz?
  182. E

Fitness e başlamadan kilo vermelimiyim

Arkadaslar kolay gelsin ben fitnesse baslayacagim ins. 01.01.2003 dogumluyum boyum 1.86 kilom 88 sizce boyumla kilom orantili mi yani fisnessta kas yapmaya baslamadan once kilo vermelimiyim?
  183. E

Fitness

Aynen oyle oluyo yasitlarim hep 170 boylarinda hele kizlar.. Ama ilk paragrafta yazdiklarini anlatmadim?
  184. E

Fitness

Kamburluk derken sirt bolgemde egrilik var biraz ben bunun ham oldugumdan sirtimdaki kaslarin tam gelismediginden kaynaklandigini dusunuyorum. Duz durunca sirtimdaki egrilik gidiyor ---- Mesajlar birleştirildi ---- Abarti degil zaten egrilik var biraz o da duz durunca gidiyor. Acaba spora...
  185. E

Fitness

Selamunaleykum arkadaslar, ben 15 yasinda 1.86 boyunda 88 kiloyum. Acaba fitnessa baslasam bana ne gibi faydalari olur. Ve biraz kamburluk var bende kamburluk gecer mi?