Arama sonuçlarınız

1. G

Trendyolla Başım belada/ Çözülemeyen HDD sorunu

Teşekkürler ilginize. Ben olayı çözmekle boğuşurken forumla ilgilenmeyi unutmuşum. Kusura bakmayın. Trendyol mh ile ürünün orijinallik araştırması başlatıldı. İki üç hafta geçtikten sonra satıcı ürünün orjinal olduğunu kanıtlayamadı ve lehime karar çıktı. Satıcıya ürünü gönderdim eline varır...
  2. G

ssd hızının düşük olması

Çok kaliteli olmadıktan sonra çoğu marka vaad ettiği hızı tam olarak veremez. Onun dışında hızlar tam olarak istediğiniz gibi olmasada kötü hızlar değil. Günlük kullanımda sorun yaşatmaz fakat bu kadar hıza falan takılıyorsanız neden bu modeli tercih ettiniz? Çünkü bu model başlangıç seviyesi...
  3. G

Bilgisayar performansım ciddi şekilde düştü

Diskiniz normal hocam. Başka bir sorununuz var kolay gelsin
  4. G

Hocam böyle bi sağlık taraması değil hız testi yapmanızı öneririm. Crystaldiskmark kullanabilirsiniz. Daha sonra ssdnizin marka modeline göre kaç mb/s hız vaad ediyorsa onunla karşılaştırın.
  5. G

Ssd veya hdd ne kullanıyorsanız önce bi onun sağlığına bakın. Bi anda düşmesi bunlara işaret
  6. G

bluetooth kulaklığın neden olduğu internet yavaşlama sorunu nasıl çözülür

Ben cevap vereyim hayır olmaz
  7. G

bluetooth kulaklığın neden olduğu internet yavaşlama sorunu nasıl çözülür

Buna yapacak bir şey yok. Cihazlarda Bluetooth ve wifi aynı donanımı kullanıyor. Doğal olarak yavaşlama oluyor. Btde kopmalar cızırtılar wifi de net %50 internet yavaşlaması yaşıyorum çözüm bulamadım kabullendim.
  8. G

ALINIK : General Mobile e-tab5

Merhaba film ve dizi izlemek için tablet arıyorum. En iyi f/p cihazı bu gibi duruyor. Full hd 10.1" ekran ve stereo hoparlör cazip. Başka marka model önerilere açığım. Elinde olan varsa sahibinden get ilan üzerinden satın alabilirim. (Taksitli almak zorundayım)
  9. G

Hepsiburada rezilliği

E devlet üzerinden tüketici hakem heyeti yazıyorsunuz. Ordan sizi siteye yönlendiriyor. Yönergeleri izleyip şikayetçi olduğum konuyu detaylı şekilde yazdım. Kendimce kanıt olan ssleri de sisteme yükledim bakalım süreç nasıl ilerleyecek
  10. G

Hepsiburada rezilliği

Bugün dayanamayıp başvuru yaptım tüketici hakem heyetine. Sonu hayrola
  11. G

Hepsiburada rezilliği

Aynı sorunu Trendyolla yaşıyorum. Ama trendyol bu konuda yardımcı olacağını söyledi. Şuanda süreçteyiz. Bakalım sonu ne olacak.
  12. G

Telefon Önerisi

Snapdragon 865 işlemci kullanan bi cihaz alın. Mi10T mutlu etmemiş şaşırdım ancak başka bi 865li cihaz mutlu eder.
  13. G

Fiyat/Performans HDD`si Önerir misiniz?

Mutlaka bunu biliyorum ama yoğun bi memnuniyetsizlik söz konusu.
  14. G

Fiyat/Performans HDD`si Önerir misiniz?

Nolursa olsun artık Seagate ürünü önermiyorum daha dün bununla ilgili konu açtım. 1 hdd aldım bozuk çıktı satıcı değişim yaptı o da bozuk çıktı. Sıkıntıdayım. Belki de satıcıdan ama sorun yaşadıktan sonra araştırdığımda Seagatein son 3-4 senedir eski kalitesinden çok çok uzaklaştığını okudum...
  15. G

Trendyolla Başım belada/ Çözülemeyen HDD sorunu

Merhabalar. Konu yanlış yerde ise çok özür dileyerek konuya girmek istiyorum. Kasım ayının sonunda bankanın da trendyolla olan anlaşması üzerine verilecek bonuslarla ucuza geleceğini düşündüğüm bi hdd siparişim oldu. Bi kaç aydır aklımdaydı fırsat kolluyordum. Laptopum için bi hdd almak...
  16. G

Valorant fps nasil yukselir

Ekran ya 60 hz ya 120 hz (max 144 olsun) kullanıyorsunuzdur. 120 nin altına düşmedikçe fark yaşamazsın. 1650yle normalde optimum ayarlada 150 nin altına düşmez. Eğer düşüyorsa ya çok ısınıyordur ya da internet sorunludur. Tüm bunların dışında ayarları düşür fps yükselir
  17. G

Paketi yırtılmış ürünün garantisi

Merhaba elimde bi tane sandisk ssd var. Bu ürünün garantisi devam ediyor. Garanti belgesi mevcut. Sadece ilk açarken paket yırtılmış. Bu ürünün garantiye gönderdiğimizde bu konuyla ilgili sorun yaşar mıyım? Sadece paket üzerinden gidelim ürünün arızalanma şekli garanti kapsamında olduğunu...
  18. G

Laptopumu satıp hangi masaüstü PC'yi alabilirim?

2000-2500 e satılır bence. Kozmetik olarak iyiyse
  19. G

Nasıl laptop yardımcı olurmusunuz

Evet ikinci el 6 ay kullanılmış 18 ay garantisi var daha.
  20. G

Nasıl laptop yardımcı olurmusunuz

4000-4500 civarına alınabilir. 6500e msi marka nvidia 1650 i5 9300 lü bilgisayar aldık.
  21. G

Monster Notebook Alınır mı ?

Malzeme kalitesi aman aman kaliteli değil yani ham plastik. Dikkat gerektiren cihaz düşürmedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum. Menteşeler falan bana gayet sağlam geliyor. Tabi 1 senelik bi tecrübe bu ileriyi yaşayıp göreceğiz. Google Chromeun popüler olduğu şu dönemde bence ram 16 olmalı...
  22. G

Monster Notebook Alınır mı ?

Alınmaz diyen arkadaşlar sebebini açıklasaydı keşke. Ben kullanıyorum bi arkadaşım da benden 6 ay önce aldı. O 1 senedir kullanıyor bende 6 aydır. Donanımlarımız biraz farklı ama benzer oyunları oynuyoruz. O 1050 kullanıyor benimki yeni seri 1650ti var. İkiside 16 gb ramlı. 500 gb m2 ssdli...
  23. G

Serbest simulasyon oyunu önerisi.

Hacı sararsa bi farming similatör serisine bak. Sistemine uygun olanı bi versiyonunu dene. 200 saat olmuş benim 2019da ne zaman nasıl oldu haberim yok :)
  24. G

İşten ayrılmalı mıyım ?

Gerekirse maaşdan biraz düş sigorta yapsın
  25. G

Harddisk Takmak Zor Mu?

Kolay onda bir şey yok. Seagatenin eski kalitesi yok ben aldım bozuk çıktı şuan satıcıyla mahkemeye doğru gidiyoruz. Tabi bana denk gelmiştir ama internette araştırdım Seagatenin 5-6 sene önceki kalitesi yok deniyor. Zamanında Türkiye de şubesi varmış arızalı ürünleri değiştiriyorlarmış. Ama...
  26. G

Seagate Donuyor mu ?

27. G

Gaming Pc Tavsiye

Ets için şuan belirlediğiniz bütçeyle oluşturulmuş her pc yeter. İtopyaya girin i3 / i5. Ekran kartı 1650/1650 super. 8 gb ram ve bi depolama birimi işinizi görür. Hazır kasalar vardı herhangi birini alabilirsiniz 4k civarında.
  28. G

Watch Dogs2-Epic Games sorunu

Teşekkür ederim ilginize hocam. Oyunu oynayıp silerim bende şimdilik tüm indirmeleri yaptığım için oynuyorum
  29. G

Watch Dogs2-Epic Games sorunu

Merhaba. Watch dogs 2'yi ücretsiz olduğu zaman almıştım. Bilgisayara hdd takıp yer olunca merak ettiğim oyunları oynamaya watch dogsla başlıyım dedim. Dün gece epicten indirme başlattım 40 gb indirme istedi. Oyunun sistem gereksinimlerinde 27 hadi 30 gb olsun bi depolamaya ihtiyacı var yazıyor...
  30. G

Arkadaşlar merhaba lise 1 im ve Tıp okuyup genal cerah olmak istiyorum bunun için bir ders çalışma programı önerirmisiniz

Orta okul demedim orta öğretim dedim. Lisenin bu sistemdeki adı. Yani lise ortalamanı iyi tut.
  31. G

Arkadaşlar merhaba lise 1 im ve Tıp okuyup genal cerah olmak istiyorum bunun için bir ders çalışma programı önerirmisiniz

Forumda bunu sormak yerine ders çalışıyor olmalısın hedefin bu denli yüksekse. Üniversite sınavına yönelik çalışacaksın ama okuldaki sınavların orta öğretim başarı puanın için çok önemli. Zira en az 90 lı puanlar olmalı. Yani yol uzun ve zahmetli olacak umarım hayatında ve öğrenim hayatında çok...
  32. G

Bi takas durumu var bakar mısınız?

Up
  33. G

Yeni hdd ama hep dosya doğrulama yapmam gerekiyor

Kardeşim senin hdd ölmüş mezar arıyor denildiği gibi iade değişim bi an önce kurtul
  34. G

Bi takas durumu var bakar mısınız?

Merhaba bende bi ıphone 8 plus 64 gb var. Garantisi bitti bitecek. Tanıdıkta da ıphone 7 var 32 gb ( pil sağlığı 93 kasa durumu iyi) + bide aşağıda özelliklerini paylaşacağım bi kasa var. Kafa kafaya takasa girecek gibiyiz. Benim için mantıklı olur mu sizce?ıphone 7 de işimi görecek ve kasa da...
  35. G

İnternet altyapım yok ne yapmalıyım.

Superbox. Turkcellin çektiği her yerde prize taktığınızda internete bağlanabiliyorsunuz
  36. G

SDN Dizüstü Bilgisayarlılar Kulübü

İyi soğutulan bir masaüstü 60 derecelerde çalışır. Bizim laptoplar ise nerdeyse boşta o sıcaklarda çalışıyor. En basit oyunda 70 derecelere çıkıyor ki gta5 de soğutmasız 90 dereceleri görüyor. Şimdi altında iyi bi soğutucu var. Sistem ancak öyle rahatlıyor.
  37. G

SDN Dizüstü Bilgisayarlılar Kulübü

Klavyeyi ucuza kaçtım nerde bozulursa orda bırakırım [emoji1] monster abra a5 i7-10750h 1650ti 16 gb ram
  38. G

Valorant elo boost

İyi de biri zaten kötü oynuyorsa sen en üst dereceye getir ver o yavaş yavaş kademe düşecektir. Şu elo boost olayını hiç anlamam
  39. G

Piyasada laptop yok

Monster da 2 ay önce aldığım bilgisayar 1.5k artmış ve stokta yok deli gibi bilgisayar satılıyor. Bu talep varken fiyatın azalması çok zor.
  40. G

Laptop Tavsiye

Ekran kartı ram ve hafıza olarak daha düşük yani Lenovodan iyi değil ama ben işinizi göreceğini düşünüyorum. İlerde hafıza sorunu çekeceğiniz muhakkak.
  41. G

Laptop Tavsiye

Monsterda bu kombinasyonu 10 civarında bulabilirsiniz. Bu biraz pahalı
  42. G

Monster notebook aşırı fan sesi

Monster kontrol merkezinden görebilirsiniz sıcaklık değerini.
  43. G

Laptopum aşırı ısınıyor

Gta 5 90 derecede çalışan bilgisayar 76 lara, valorantta 85 lerde çalışan bilgisayar 73lere düşüyor. Sağlam bi soğutucu iş görecektir. Ben 12 volttan güç alıyorum değerlerim böyle.
  44. G

Laptop Soğutucu hk. Soru

Piyasadaki iş görecek laptop soğutucuları ciddi pahalı. Bende eskiden bilgisayarcı da çalıştığımdan gittim eski patrona eski kasalardan fanları söktüm. Bi de eski psu dan anahtar söktüm. Marangozda kafama göre kestirdim. Çıkma bir de adaptör buldum. Bana maliyeti marangoza 10 lira ateşlemek...
  45. G

HDD Laptopa Uymuyor

Anladım teşekkürler
  46. G

HDD Laptopa Uymuyor

2 TB Sony Hdd var hocam. Buna oyunları atmak istiyordum.
  47. G

HDD Laptopa Uymuyor

O olmadan zaten olmaz benim sorum kırmızı çıkıyor mu? Ama cevabı aldım teşekkür ederim.
  48. G

HDD Laptopa Uymuyor

Kapak direk içeriye bağlanıyor o zaman. Bizim işler yattı. Sağlık olsun. Temiz satılık 750 GB Bad sectorsuz hdd var [emoji23][emoji23][emoji23]
  49. G

HDD Laptopa Uymuyor

Mavi mi kırmızı mı hocam? Mavi laptopun içinden çıkan sabitleme aparatı. Bazen fotoğraflar yanıltabiliyor. Emin olalım :)
  50. G

HDD Laptopa Uymuyor

Merhaba arkadaşlar. Yeni bi laptop aldım. Monster marka 500 gb ssd ile geliyor. Eski laptopa 250 gb ssd almıştım boşa çıkan hdd'de 750 gbı da depo olarak monsterda kullanmak istedim. Bilmeyenler için monsterda alt kapak açmak garantiyi bozmuyor. Söktüm baktım benim hdd kalın geliyor. Yıllardır...
  51. G

Şuanda ne hayali kuruyorsunuz?

Orta güçlü (150-180 hp) şasisi dengeli iyi yol tutan bi adabayla hafif yokuş virajlı bir yolda gazlamak. İleriye dönük ise bi otomobil üretimininde(yerli veya değil hiç önemi yok) mühendis olarak rol almak.
  52. G

Acil Sadece dokunmatik bir telefon lazım lise icin j1 gibi kücük olucak oyun falan oynamam varmı öneriniz?

Iphone 5s satılıyordu 1000 civarında Hepsiburada da. J1 den falan kat kat iyi olur
  53. G

Bu iki bilgisayardan hangisini seçmeliyim?

O zaman şimdi bu kombinasyon ile alın yani 256 ve 16 gb haliyle zaten monsterde alt kapak açmak serbest garanti bozmuyor. Bütçeye ve ihtiyaca göre 500 yada 1 tb 7200 rpm bi hdd takarsınız. Mis gibi olur.
  54. G

Uygun Fiyata En iyi Fare önerisi

Lenovo Legion m200 aldım ben. 80 TL ye. Mouse f/p olarak iyi ama uzun ömürlü olur mu olmaz mı onu zaman gösterecek
  55. G

Valorant düşük fps sorunu

Bi güncelleme sonrasında bi grup sorun yaşadı 10 saat sonra küçük bi patch geldi düzelmişti. Eğer siz hala sorun yaşıyorsanız oyunu silip yeniden yükleyin zira ben 1650ti da 200-220 de stabil oynuyorum.
  56. G

Bu iki bilgisayardan hangisini seçmeliyim?

Monsterın kendi sitesine gidip ssd veya hdd yükseltmenizi tavsiye ederim. 256 yetmeyecektir.
  57. G

Yeni Aldığım Monstera eski hdd takmak

Eyvallah hocam sağolun
  58. G

Yeni Aldığım Monstera eski hdd takmak

Merhabalar 15 gün önce bi monster notebook aldım. Abra A5 V15.8 modeli i7-10750H ve 500 Gb m2 ssd var. Önceki bilgisayarımda 2012 de aldığım exper ultra-notebook. İ7 3630 qm bi işlemcisi vardı. Onda da 750 gb hdd vardı. Expere ssd takmıştım. Hddyi de cd writer'ın yerine takmıştım. Monsterı...
  59. G

liseyi yatılı okumak

İlk iki hafta zorlanırsın ilk kez ailenden ayrılıyorsan. Ama okul hayatının en iyi seneleri yurtta geçecektir. Üniversite öğrencisiyim evde kalıyorum sabaha kadar kağıt oyunu alkolü kızlı ortamı vs lise yurdumu her gün özlüyorum. (Kyk ile kıyaslamayın orda 77 milletten adam(!) Var)
  60. G

Grand Theft Auto V

Harici bi ekran kartı yok mu? Nvidia ya da amd ?
  61. G

Grand Theft Auto V

İ7-3630QM gt635m grafik kartlı bi laptopum vardı. 8 gb ramlı. Bi kaç seneye kadar akıcı bir şekilde oynatıyordu sonra ekran kartı güncellemesi kesildi. O dönemde de story modda oynuyordu. Online de fena drop sorunları vardı. Oynamaya oynatır ama keyif verir m bilmiyorum.
  62. G

Xiaomi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Redmi serisi patlayıncaya kadar iyidi. Şuan 2018 de aldığım Xiaomi mi 6 yı kullanıyorum. Ekranın çerçevesinin çok fazla olması haricinde hiç bi sıkıntısı yok. Performansı ilk günkü gibi batarya performansı biraz düştü ama bi bataryaya bakar. Xiaomi (red mi olmayan) hala çok iyi. Alacak olsam mix...
  63. G

Sosyal bilimler lisesi nasıl bir yer?

Hukuk okumak istediğine emin misin kardeşim :) baroları vs bi araştırabilirsin bence. Ben üniversite 2'yim mühendislik okuyorum o ayrı. Mezun olan abilerim var 2018 mezunları. Hala bi avukatın yanına asgari ücretin yarısı gibi çalışıyorlar. Bi kaçı kendi bürosunu açtı ve gün gün iş bekliyorlar...
  64. G

Laptopa 120 gb yeni nesil ssd ye windowsu kursam sizce pc hızlanırmı

Fps yükselmez pc açılışı Windowsta gezinirken klasörler va daha hızlı açılır. Oyunlar hızlı açılır ama oyun performansı değişmez
  65. G

Windows 10 Mağdurluğu

Lisans sadece single language izin veriyor bunun için tercih ettim
  66. G

Windows 10 Mağdurluğu

Boşta ısınma problemi yok. Oyunlarda da yıllardır aynı ısınma, kasma sorunu yok. Windows dosyalarında google Chrome açarken vs yavaşlık hep. Yenile diyince bile gecikme var
  67. G

Windows 10 Mağdurluğu

Driver ler güncel. İlk win 10 a geçip temiz kurulum yaptığımda stabildi. Sonra bi anda yavaşladı. Bide garaptir masaüstünde dosyalarda vs gezerken sıkıntı yaşıyorum güçlü oyunlarda bile 60-70 dereceye çıksa bile kasma yok
  68. G

Windows 10 Mağdurluğu

Günlük işleri ve 2-3 sene öncesinin oyunları oynayacak bi bilgisayarım var. İlk aldığımda 2012 Windows 8.1 vardı yanlış hatırlamıyosam. Sonra win 10 yükseltmelerinde yükselttim ve temiz kurulum yaparak kullanmaya başladım. O zaman gayet stabil çalışıyordu. Şimdilerde ise yaklaşık 3-4 aydır aşırı...
  69. G

Kulaklık tavsiye

Jbl t290 aldım memnun kalmadım iade edip rock zircon denicem. Sonylerde iyisi olmadıktan sonra tercih etmem yoksa Kafa kulaklıkları çok hoşuma gidiyor
  70. G

Kulaklık tavsiye

Merhabalar. 50-60 liraya kadar kulakiçi kulaklık arıyorum. Dışarıya içeriye ses alma verme mümkün olduğunca az olsun istiyorum. Bass önemlidir. Mi 6 kullanıyorum. Type c olursa tadından yenmez olmazsa çok problem değil. Le eco diye bi kulaklık var alan çoğu kişi memnun ama ben sesi dışarı...