Arama sonuçlarınız

1. A

Soru Artık Ana Bilgisayarıma Windows 11 Yüklemeli miyim?

Windows11 sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan bir sistemim var. Developer preview sürümlerini ana bilgisayarıma kurmak istemedim. Ancak artık beta sürümleri de yayınlanıyor bildiğiniz gibi. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi kullanışlılık açısından? Stabil mi, performansı nasıl...
  2. A

İpucu Magsafe Kablosuz Şarj Cihazı Hakkındaki Düşüncelerim

Merhabalar değerli forum üyeleri. Geçtiğimiz günlerde iphone 12 cihazım için Magsafe kablosuz şarj aletinden satın aldım. Bugün de iade ettim. Deneyimlerimden ve neden iade ettiğimden bahsetmek istiyorum. Ürünün benim kullanım şeklime göre dezavantajı çok fazla çıktı. Ben telefonu asla kılıfsız...
  3. A

İpucu [İnceleme] Macbook Air M1

Merhaba değerli forum üyeleri. Satın alma sürecinden de bahsettiğim ve yaklaşık 20 gündür kullandığım Macbook Air M1 cihazı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak isterim. Sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım. İyi okumalar. PİL: 40dk boyunca kamera açık zoom görüşmesi = -%5 şarj 8...
  4. A

Türk Telekom'un Avantajlı(!) İnternet Paketleri

Az önce Türk Telekomdan sms aldım. "ERKEN GELIN AVANTAJI YAKALAYIN! Degerli musterimiz, evde internet kampanya yenileme isleminizi Online Islemler ile evinizin rahatliginda hizlica gerceklestirebilirsiniz. Siz de hemen Online Islemlere ozel "Yuksek Hizda Avantaj Kampanyasina" katilin, avantajli...
  5. A

Yardım Hepsiburada Sitesine Girildiğinde Anormal Ram Kullanımı

Merhabalar. Daha önceden konusunu açtığım üzere M1 işlemcili bir Macbook Air kullanıyorum. 16gb ram içeren bu modelde 7gb aşağısı ram kullanımı görmedim daha. Ancak hem gpu hem cpu bu rami ortak kullandığından bunu anormal karşılamıyorum. Anormal gelen tek durum ne zaman ki hepsiburadanın...
  6. A

İpucu M1 İşlemcili Macbook Air Satın Alma Deneyimi

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Hali hazırda güçlü bir masaüstü sistemim bulunmakta. Evde değilken de işlerimi, derslerimi yapabilmek için macbook air almayı düşünüyorum. Yani genel olarak kodlama, (olursa online ders), internette gezinme gibi işlerde kullanmayı...
  7. A

Duyuru Raporlama Sistemindeki Geliştirmeler

Merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bildiğiniz üzere bir değişim sürecine girdik ve sizlerin deneyimini güzelleştirebilecek yenilikler getiriyoruz. Bunlardan biri ise raporlama sisteminde yaptığımız değişiklik. Bundan sonra "Raporla" tuşuna tıkladığınızda karşınıza böyle bir ekran çıkacak...
  8. A

Java Arraylist Kodum Hatalı Çalışıyor. Hatayı Çözebilir Misiniz?

Merhabalar. Programlama dersimin ödevini yapmaktayım. Ancak bir kısmında yazdığım kod hatalı çalışıyor. Hem ödevin ilgili bölümünün sorusunu paylaşacağım hem de yazdığım kodları. Aranızda java bilen arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim. Karşılaştığım temel hata: Ne zaman bir...
  9. A

Sdn Forum Valorant Turnuvası İçin Takım Bulmak İsteyenler Gelsin

Arkadaşlar selam. Bazı üyelerimizden arkadaş/takım bulamadıklarına dair mesajlar almamızdan dolayı böyle bir konu açmayı düşündük. Bu konuya lütfen SADECE TAKIM ARAYANLAR VEYA TAKIMINA OYUNCU ARAYANLAR mesaj yazsın. Konuyu kirtletmeyelim ki insanlar takım arkadaşı bulabilsinler. Bunun...
  10. A

[İnceleme] Sony Wh-1000Xm3 Kulak Üstü Kulaklık

Merhaba sevgili SDN Forum kullanıcıları. Bilgisayar aksesuarlarımı incelediğim yazılarımdan sonra bu sefer de mobil aksesuarlarımı incelemek istedim. Buna da favori kulaklığım olan Sony WH-1000XM3 ile başlamak istedim. İyi okumalar. Kulaklığın tasarımıyla başlamak istiyorum. Oldukça sade ve...
  11. A

[Yeni Özellik] Soru, Oy Ve Çözüm Sistemi

Değerli SDN Forum kullanıcıları hepinize merhaba. Bugün kullanıma açtığımız yeni özellik hakkında bilgi vermek istiyoruz sizlere. Yeni gelen bu özellik sayesinde "Soru" konuları açabiliyorsunuz. Bu seçeneği seçerek konularınızı açtığınızda konuya gelen cevaplara oy verilebilir, konu sahibi...
  12. A

[İnceleme] Casio FX-991EX Bilimsel Hesap Makinesi

Merhaba dostlar. Bugün çok severek kullandığım hesap makinemi elimden geldiğince anlatacağım sizlere. İyi okumalar. Casio markasının programlanamaz hesap makineleri arasındaki en üst seviye ürünü FX-991EX. Kendi içerisinde 552 adet fonksiyon barındırıyor. Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere...
  13. A

Nvidia Resizable BAR ile Performans Artışı

Dün bilgisayarımda aktifleştirdiğim Resize BAR özelliği hakkında bilgi vermek istiyorum. Resizable BAR Nedir? Resizable BAR isteğe bağlı olarak açılabilen bir PCI-E arayüz teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde İşlemci direkt olarak Ekran kartının VRAM'ine erişebiliyor ve çok daha hızlı ve...
  14. A

[İnceleme] Gigabyte G32QC Monitör

Tekrar, tekrar, tekrar merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bugün sizlerle monitörümün incelemesiyle beraberim. 7 aydır kullandığım Gigabyte G32QC model monitörümün teknik özellikleriyle başlayalım. Monitör 31.5” boyutuna, 1500R kavise, 165 Hz tazeleme oranına, 1ms gecikme değerine ve...
  15. A

[İnceleme] Huawei HG8245X6 Wi-Fi 6 Modem ve ONT Cihazı

Merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bugün sizlerle farklı bir cihaz incelemesiyle beraberim. Bu incelemeyi @Jarvisit abimin önerisiyle yapıyorum. Bu yazımda sizlere yaklaşık 5 aydır kullandığım Huawei HG8245X6 ONT Cihazından bahsedeceğim. Bu cihaz bana Superonline tarafından sağlandı...
  16. A

[İnceleme] Steelseries QCK Prism XL Mousepad

Tekrar merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bu yazımda sizlere Steelseries QCK Prism XL mousepad kullanım deneyimlerimden bahsedeceğim. Biraz kısa bir yazı olabilir ancak faydalı olacağını düşünüyorum. İyi okumalar ? Öncelikle tasarımından başlamak istiyorum. Mousepad 900x300x4 mm...
  17. A

[İnceleme] Razer Kraken Tournament Edition

Merhabalar değerli SDN Forum kullanıcıları. Bugün sizlere Razer Kraken Tournament Edition kulaklığımın incelemesiyle geldim ? İyi okumalar. Diğer ekipmanlarım gibi kulaklığımı da yaklaşık 6 ay gibi bir süredir kullanmaktayım. Öncelikle kulaklığın tasarımıyla başlamak istiyorum. Kulaklığın iki...
  18. A

Corsair Dark Core RGB Pro Fare İncelemesi

Tekrar merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Kullandığım ekipmanları incelediğim bir diğer yazıma hoşgeldiniz. Bugün kullandığım Mouse olan Corsair Dark Core RGB Pro modelini inceleyeceğim. İyi okumalar ? Diğer tüm ekipmanlarım gibi bu fareyi de yaklaşık 6 aydır aktif bir şekilde...
  19. A

Corsair K95 RGB Platinum Klavye İncelemesi

Merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bu ay sizler için hazırlamayı düşündüğüm içerikler kullandığım ekipmanların incelemeleri olacak. İlk ekipman olarak klavyemden başlamak istedim. İyi okumalar dilerim :) Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum Corsair K95 Platinum'u. Bu klavye modelinde Corsair...
  20. A

Superonline Hız Testi Numarası

Merhabalar. Geçtiğimiz aylarda fark ettiğim ve son zamanlarda sık sık insanların bu konuda yanılgıya düştüğünü gördüğüm için böyle bir içerik hazırlamaya karar verdim. Superonline kullanıp Speedtest.net üzerinden hız testi yapanlar fark etmişlerdir ki download hızları olması gerekenden 2 kat...
  21. A

Eski konular cevaplanmaya kapatılmalı

Uzun süredir cevap yazılmayan konular otomatik olarak kilitlenmeli bence. Mesela 1 aydır hiç cevap gelmeyen konular kilitlenebilir. Çünkü sonra birileri anlamadığım şekilde milattan kalma konuları bulup hortlatıyor. Sonra biz de altına cevap yazınca sıkıntı oluyor maalesef. Tarihi kontrol...
  22. A

Geforce Now Türkiye Sunucusuna Müthiş Ping

Biliyorsunuz bugün itibari ile geforce now türkiye sunucuları beta olarak açıldı. Ben de sunuculara bir ping testi yaptım ve çıkan müthiş sonucu sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüde de görebileceğiniz gibi sadece 3ms ping değeri var. Gerçekten müthiş. Sunucu sanki evimin yanındaymış gibi :D...
  23. A

Forum için kategori filtresi

Merhabalar. Bir süredir aktif olarak sdn forumda bulunmaktayım ve en çok eksiğini hissettiğim bir özellikten bahsetmek istiyorum. Eğer bu özellik hali hazırda mevcutsa ve ben farkedememişsem affola. Bence anasayfada görmek istediğimiz konuları filtreleyebilmemiz güzel olurdu. Bu sayede mesela...
  24. A

Whatsapp'ı kullanmamayı düşünenler

Herkes telegramı en güvenli mesajlaşma uygulaması sanıyor sanırım ancak videodan da görebileceğiniz gibi (6.41-8.27) o da pek güvenli değil. https://youtu.be/W_xhe_QGNog Benim fikrim ise: İnstagram, Twitter, Google gibi uygulamalar, Android, IOS, Windows gibi işletim sistemleri kullanıyoruz...
  25. A

Kişisel Bilgisayarda Mining Yapmak

Merhabalar. Öncelikle bu konuyu yaşadığım/yaşayacağım tecrübeleri aktarmak için açtığımı belirtmek isterim. Sistemimde İ9-10850K işlemci + Asus TUF Rtx 3080 Oc ekran kartı ile mining yapmaktayım. Daha önceden minik minik denemiş olsam da bugün artık uzun süre mining yapmak amaçlı işe koyuldum...
  26. A

Kablo nasıl çekilir

Merhabalar. Evime daha önceden türk telekomdan ethernet kablosu geliyordu binadan. Şimdi ben superonline bağlattım aynı daireye ve superonline fiber kabloyu çekerken türk telekomun kablosunu kılavuz olarak kullanıp onu iptal etmiş oldular. (Baştaki planım türk telekom aboneliğini kapattırmak...
  27. A

Cayma Bedeli Saçmalığı

Merhabalar. İyi forumlar dilerim. Yıllardır kullandığım türk telekom internetimi superonline ile değiştirmeye karar verdim. Bunun için superonline kurulumu yapılmadan önce superonline çalışanıyla beraber 31.10.20 tarihinde türk telekom müşteri hizmetlerini aradım. cayma bedelimin kaç tl olduğunu...
  28. A

Cooler Master Sıvı Soğutma Pompasından Ses Geliyor

Merhabalar. Cooler Master ML360R model sıvı soğutmasını 1 ay önce aldım ve sistemimde kullanıyorum. yaklaşık 10 gün önce pompadan hafif hafif tıkırtı sesleri gelmeye başladı ortam sessizken anca duyulabildiği için ve kısa bir süre sonra geçtiği için pek önemsememiştim. Bu ses git gide daha sık...
  29. A

bilgisayarımı kendim mi toplamalıyım mağazada mı toplatmalıyım

Merhabalar. yakın zamanda yeni bir bilgisayar alacağım. fiyatı yaklaşık 25000 tl civarında olacak bu bilgisayarımı Vatan bilgisayar ankara söğütözü mağazasından almayı düşünüyorum. Fiyatı biraz yüksek parçalar içerdiğinden dolayı kendim toplarken acaba bir yerine bişey yapar mıyım çizer kırar...
  30. A

Profesyonel oyuncu koltuğu önerisi

ortalama 1500-2500tl bandında gerçekten verdiğim parayı sonuna kadar hak edecek, beni üzmeyecek, konforlu, ergonomik, kaliteli bir oyuncu koltuğu almak istiyorum. boyum 195 kilom 100. bu konuda pek fazla bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. şimdiden herkese teşekkürler:)
  31. A

Orjinal windows mu 50tlye oem key mi?

Yakın zamanda yeni bilgisayar alacağım. Herhangi bir perakende mağazada da windowsun kendi sitesinde de orjinal windows 10 pro 1900 2000tl civarlarında. Ancak n11, gittigidiyor gibi sitelerde bir sürü ilan var 50 100tl gibi fiyatlara windows 10 pro oem key verdiklerine dair. oem key olarak...
  32. A

25000TL Sistem Toplama

Oyun, render ve yazılım kodlama için üst seviye bir bilgisayar toplayacağım. Kafamda aşağıdaki gibi bir kombinasyon var. Sizce bu parçalar arasında uyumsuzluk olabilir mi yoksa sıkıntısız çalışır mı? Ayrıca genel olarak bir öneriniz olursa paylaşırsanız sevinirim. Bütçem 20000-25000 arası sadece...
  33. A

Xbox One X mi PS4 Pro mu?

Arkadaşlar bu iki konsol arasında kararsız kaldım. özellikler açısından xbox one x beni çok cezbetti açıkçası ama oyun çeşitliliği bakımından da ps4 bir adım daha önde. sizce hangisi?