Arama sonuçlarınız

1. A

Superonline Hız Testi Numarası

Herhangi bir platformdan video indirme hızım normal olan 200mbps idi. bu da saniyede 200/8=25mb civarı bir hız eder.
  2. A

Soru Artık Ana Bilgisayarıma Windows 11 Yüklemeli miyim?

Windows11 sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan bir sistemim var. Developer preview sürümlerini ana bilgisayarıma kurmak istemedim. Ancak artık beta sürümleri de yayınlanıyor bildiğiniz gibi. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi kullanışlılık açısından? Stabil mi, performansı nasıl...
  3. A

Yardım Bu kabloları nasıl birleştirmeliyim ?

Siyah olanın üstünde kulaklık resmi yok mu ben mi yanlış görüyorum. Sideav kısmı da video kamerası bağlamak için kullanılmıyor mu?
  4. A

Öneri İphone 7 plus şarj aleti ve kablo önerisi

Sizin attıklarınız da kullanılabilir. Ancak kablonun yorum puanı düşük. Kablonun mfi lisansı olmazsa telefonda uyarı yazısı çıkabilir. Bir kere alıyorsunuz zaten böyle şeyleri o yüzden bence üstüne biraz daha koyup iyi puanlı ürünlere yönelebilirsiniz. Karar size ait tabiki. Benim düşüncem bu...
  5. A

Soru Bilgisayar seçimi

Görkem abime katılıyor ve kendi cihazım hakkındaki görüşlerimi de şuraya bırakıyorum: İpucu - [İnceleme] Macbook Air M1
  6. A

Spigen Essential Apple USB-C to Lightning PD (Power Delivery Destekli) Hızlı Şarj ve Data Kablo MFI Lisanslı (1 Metre) C10CL - 000CA25416...
  7. A

18w ve üstü herhangi bir kaliteli marka şarj adaptörü olabilir. Ben apple orijinal 20w adaptörünü de kullanıyorum baseus marka 65w da kullanıyorum. Sıkıntı yaşamıyorum. (Burada w değerleri kafanızı karıştırmasın. İsterseniz 100w adaptör alın ancak telefon en fazla 18w çekecektir. O yüzden 18w ve...
  8. A

Çinli telefon üreticileri neden daha ucuz ?

Kalite ucuz olmuyor maalesef. Sözün özü bu.
  9. A

Soru Yeni Macbook Pro M1x beklenmeli mi ?

M1 için konuşmak gerekirse 8gb ram modeli kimse önermiyor özellikle ilerisi için. Çünkü upgrade imkanı yok. M1x işlemci için de durum aynı olursa öneremeyebiliriz 8gb ram modeli. Daha fazla para vermek istemiyorsanız ve araştırmalarınıza göre şuanki modeller de size yetecek ise alın geçin bence.
  10. A

Yardım Sağlam Antivirüs Programı

Yıllardır norton kullanıyorum. Fiyatı da uygun koruması da güzel. öneririm.
  11. A

Yardım Düşük İndirme Hızı

Sürekli mi düşük hızda devam ediyor yoksa bir süre sonra tekrar hızlanıyor mu? Steam bazen hızı kesip tekrar verebiliyor.
  12. A

Soru Paket hızım 50 mbps aldığım hız 35 mbps ?

Modeme kablo ile bağlıyken mi düşük hız alıyorsunuz? Modeminizin arayüzüne girip hat değerlerine bakabilir misiniz?
  13. A

Ben amacınızı anlayamadım ki. Monitör arkasındaki giriş de kulaklık girişi, bilgisayardaki de kulaklık girişi. İkisini birbirine bağlayamazsınız. Bilgisayarı monitöre hdmi ile bağladığınızda monitör üzerindeki kulaklık girişinin aktif hale gelmesi lazım.
  14. A

Soru 15 Yaşındayım Sizce hangi aşıyı vurunmalıyım?

Sinovac. Ancak nihai karar kendinize ait.
  15. A

Soru Yeni Macbook Pro M1x beklenmeli mi ?

Yani henüz belli olmayan bir ürün için doğru kıyaslama yapamayız. Ancak şuanki modellerin de gayet yeterli performans gösterdiğini söyleyebilirim. Eğer aceleniz yoksa ve bütçenizi artırma gücünüz de varsa m1x beklenebilir. Ancak aceleniz var veya bütçeniz bununla kısıtlıysa beklemeye gerek yok.
  16. A

En iyisi yeni kablo almak. Bu kablo artık kullanılmıyor.
  17. A

Ne kablosu olduğundan bahsederseniz bir de fotoğraf atarsanız belki daha iyi yardımcı olabiliriz.
  18. A

Soru Bilgisayar kasama sticker yapıştırmak istiyorum.

Paşa gönlüne bağlı :D
  19. A

90 günde Sayısal 50 bin

Valla mezuna kalan arkadaşlarım bile zar zor 50 bin seviyesine çektiler. Bu arkadaş da sessiz kaldığına göre muhtemelen hedefine ulaşamamış maalesef. Ha ulaştıysa da hikayesini dinlemek isterim. Gerçekçi ve kendimize uygun hedefler belirlemezsek hayal kırıklığından başka bir sonuca ulaştırmaz zaten.
  20. A

Soru iPhone 12 nasıl ?

Yurt dışındaki modellerde güç tuşunun alt kısmında 5g anteni için bir kısım var belirgin şekilde gözüken. Türkiye modellerinde bu yok. Ancak az önce bu konu hakkında bir yazı okudum ve sanırım benim bahsettiğim o anten normalinin daha güçlü versiyonuymuş. Yani sanırım bizim modellerde de 5g...
  21. A

Soru iPhone 12 nasıl ?

Son kısımda yanlışınız var. Türkiyede satılan 12 modellerinde 5G anteni yok. Yurt dışında satılan modellerde var.
  22. A

Yardım Youtube da sürekli saçma reklamlar çıkıyor

Saatlerce reklam olur mu yahu? Youtube reklamları atlanabilir olsa da olmasa da 5-10 saniye kadar sürer veya bu süre sonunda atlanabilir. Ayrıca youtube reklamlarında google reklam algoritması kullanılır ve sizin ziyaret ettiğiniz sitelere göre uygun reklam çıkartılır. Reklamsız izleme için...
  23. A

Soru iPhone 12 nasıl ?

11 LCD kullanıyor. 12 ise OLED. Özellikle film izlerken çok güzel bir deneyim sunuyor.
  24. A

Yardım Turkcell'de kendi internetimi bulamıyorum

Kendi internetimi bulamadım derken neyi kastettiniz? Kampanyanızı mı göremiyorsunuz? Kampanyanız yeni kullanıcı alımına kapandıysa gözükmemesi normal. Kıyaslamak için aldığınız hız ve ödediğiniz faturayı biliyorsunuz zaten daha hangi bilgiye ihtiyacınız var ki?
  25. A

Soru iPhone 12 nasıl ?

2 aydır severek kullanıyorum. Dört dörtlük bir telefon. Ancak bütçeyi zorlamaya değmeyeceği de bir gerçek. Fiyatını hak etmiyor yani. Yanılıyorsunuz. Görünüş açısından dediğiniz doğru ancak özellikle ekran tarafında çok güzel farkı var 12 serisinin: OLED. Ama bunun dışında aradaki fiyat farkına...
  26. A

Haber Fatih Altaylı: Sağlık Bakanlığımız inaktif Sinovac aşısının yok hükmünde olduğuna karar verdi

Şu sebeple “sinovacı yok hükmünde saydık” demek yanlış bir cümle bence. Sonuçta aşıların etkinlik oranları ortada. Sinovac da gayet etkili bir aşı. Buna da katılıyorum. Hep yaptığımız şey zaten ;)
  27. A

Soru gtx 980ti ile mining yapılabilir mi ?

Kardan çok zarar getirecek bir işlem olacaktır. Asla önermem. Rtx3080 kartım bile 7/24 çalışmadığı sürece kayda değer bir getiri sağlamıyor şahsen.
  28. A

Anket Aşı Olana Para Verilse Nasıl Olur?

Diyene bak derim başka da bir şey demem. Ben o alıntıladığınız mesajda ne diyorum: Ayrıca ben kaynak olarak ne belirtiyorum: Benim kaynağım sağlam yerler. Sizin gibi kulaktan doğma bilgilerden değil. Ha, siz bir video paylaşmışsınız alın benden de size bir haber: Sinovac'ın Türkiye'deki Faz-3...
  29. A

Soru Ups

Elektrik cihazlarında kalitesine güvendiğim bir markadır şahsen. Benim kullandığım Ups yanlış hatırlamıyorsam 600w destekliyor. Yani 600w üstü güç tüketemiyorsunuz ups ile. Benim bilgisayarımda 1000w güç kaynağı var ancak yaptığım ölçümlerde benim sistemim 650w kadar güç çekiyor en fazla. Oyun...
  30. A

Soru Ups

Elektrik işleri şakaya gelmeyeceğinden kaliteli markalar öneririm. Ben 1 yıldır Schneider Electric(APC) Easy Ups kullanıyorum. 1000VA modelini kullanıyorum. Memnunum.
  31. A

Iphone 12 Fiyatı Düşer Mi?

Kur değerleri böyle olursa bırakın düşmeyi yeni model çıksa bile zamlanır bunlar. Ben 1 aydır iphone 12 kullanıyorum. Oldukça memnunum. Her yönüyle tatmin edici. 11 ile 12 arasındaki en güzel fark ekranı bence. Ben sırf ekranı için aradaki fiyat farkını değer buldum ve verdim. Bütçeniz fazla...
  32. A

Fiyatını Tamamen Hak Eden Telefonlar Neler?

Öyle bir telefon yok günümüz şartlarında.
  33. A

Kredi Karti Ekstresi

Kimi işlemlerde gözükebiliyor. Mesela benim turkcell hattım otomatik ödemeye bağlı. Kart ekstresinde numaram da gözüküyor. Babanızın parasını babanızdan gizli harcamayın, böyle sıkıntılar yaşamayın :)
  34. A

Soru Ofis Ve Kişisel Işlemler Için Macbook

https://forum.shiftdelete.net/konular/inceleme-macbook-air-m1.756986/ Ben Macbook Air kullanıyorum 1 aydır. Tecrübelerimi bu konuda aktardım.
  35. A

İpucu [İnceleme] Macbook Air M1

Bütçeniz zorlanıyorsa windows bilgisayar düşünebilirsiniz. Çünkü sadece mac almakla bitmiyor. Aksesuara ihtiyaç duyuyorsunuz ve onlar da pahalı.
  36. A

Duyuru Sdn Forum Bayram Hediyesi Geliyor!

Katılıyorum. PCars
  37. A

Soru Bilgisayar Ve Telefon Hz Değerleri Farklı

Zaten telefonun ayarlarında hz düşürme ayarı olmalı. Bu sayede isterseniz daha düşük hz ayarında kullanabilmelisiniz telefonu. Bunu bir araştırın derim. Şahsen kullandığım bilgisayar 165hz ancak telefonum 60hz. Ben hiçbir sorun yaşamadım bu yönde.
  38. A

Evet zaten çok büyük bir kısmı önbellek olarak gözüküyor. Bu sayede uygulamalar çok hızlı çalışabiliyor. Vallahi cihazı aldığımdan hiç pişman değilim olcağımı da düşünmüyorum. Tavsiyemdir.
  39. A

Soru Macbook Air M1 Uygun Mu?

Kullanmayı düşündüğünüz tüm uygulamaların m1 desteğini araştırın. 8gb ram kimse önermiyor özellikle geleceğe yönelik. 16gb ram öneririm. Fansız olması bir problem değil çok uzun saatler ağır işler yapmıyorsanız.
  40. A

Boş derken yani arkada safari, whatsapp gibi 1-2 uygulama açıkken. Yani ağır bir işlemi yok gündelik kullanım. Bu aslında sadece işlemcinin kullandığı bir ram olmadığından dolayı bu kadar yüksek. Ekran kartıyla beraber kullanınca normal karşılıyorum. Ama mesela bilgisayardaki tüm uygulamaları...
  41. A

Soru Bankalarda Olan Arızalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Peşpeşe gelince insanlarda korku oluşturdu. Yoksa arada yoğunluk kaynaklı problemler olabiliyordu zaten. Akbank olayı aşırı ciddi bir şeydi sadece ancak diğer bankaların bu derece ciddi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Bu tarz sorunlara karşı en iyi çözüm birden fazla banka ile çalışmak...
  42. A

Hepsiburada Trendyol'a Rakip Olabilir Mi?

Yıllardır hepsiburada kullanırım. Çok uzun süreden beri trendyoldan gerek hizmet gerekse tasarım olarak daha öndeler bence. Trendyolu sevmeyen bir benim galiba. Şahsen ben amazon ve hepsiburadadan başka yerden kolay kolay alışveriş yapmıyorum.
  43. A

Soru Ups Kesintisiz Güç Kaynağı Önerisi

1000VA 600w Schneider Electric/APC marka öneririm. Ben APC Easy Ups modelini kullanıyorum memnunum.
  44. A

Yardım Blackwidow V3 Tkl İtopya'dan Alınır Mı?

Ben monitör, mouse ve kulaklığımı itopya internet sitesinden aldım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak bahsettiğiniz kötü yorumlara ben de rastladım sonradan. Biraz da şans işi sanırım.
  45. A

Soru Garanti Bankasında Hesap Açabilir Miyim?

Tüm bankalarda yaş sınırı aynıdır. 18 yaş altı veli muvafakatnamesi ile hesap açabilir.
  46. A

Haber Microsoft'tan Sürpriz: Bulut Tabanlı Hizmet Geliyor

Ne alaka :) Kurumsal kullanıcılar için oldukça faydalı olabilecek bir hizmet bu. Ayrıca benzer sistem Microsoft Azure adıyla kullanılıyor zaten çok uzun süredir.
  47. A

Haber Microsoft'tan Sürpriz: Bulut Tabanlı Hizmet Geliyor

Çok kullanışlı bir özellik olabilir. Mesela bunu mac cihazlara da getirirlerse ;)
  48. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/wujque.661969/ Huzur bozmaktan, anlamsız alakasız mesajlar göndermekten ve biriken puanlarından dolayı uzaklaştırılmıştır. 1626292887 https://forum.shiftdelete.net/uyeler/yasin-bey.662179/ Küfür/hakaretten dolayı uzaklaştırılmıştır.
  49. A

Bir süre dediğimiz 40 küsür saat. Bu süre zarfında hiçbir şekilde kart, bankamatik, cep şube gibi hizmetler kullanılamadığından büyük mağduriyet anlamına geliyor. Her ne olursa olsun birden fazla banka ile çalışmanın önemini de bir kez daha görmüş olduk. Ben şahsen akbankla çalışmayı...
  50. A

Öneri 20K Laptop Önerisi

İhtiyaçları nelerdir? Ne için kullanacak? Güç ve taşınılabilirlik beklentileri nelerdir vs vs gibi detayları da belirtirseniz daha doğru tavsiyeler alabilirsiniz.
  51. A

Soru Telefon Taksit

Kredi kartına taksit yasal olarak mümkün olmadığı için öyle bir site bulamazsınız. Alışveriş kredisi veya telefon faturasına yansıtma yoluyla alabilirsiniz ancak. Bunun da faizi vs. olduğunda fiyat epey yükselebiliyor. İyi araştırıp düşük faizli veya faizsiz kredi kampanyalarına bakabilirsiniz.
  52. A

böyle bir şey mi dedim? yasaklar döneminde nasıl 18 yaş altı ve 65 yaş üstüne bu ayrımcılığı yaptılarsa aşı olmayanlara da yapabilirler. bu kadar celallenmeye gerek yok. araştıracağım bunu ne gördüm ne duydum. yurt dışına çıkışlarda problem var evet ancak yurt içi uçuşlarda böyle bir sıkıntı...
  53. A

Anket Evrim Teorisi

Konu dışına çıkıldığı için kilitlenmiştir.
  54. A

Haber Ziraat Baknası Çöktü Mü?

Hiçbir sorun yok. O an internetinizde veya bankada kısa süreli sorun olmuş olabilir. Akbanktaki gibi bir olayın diğer bankalarda yaşanacağını sanmıyorum pek çoğunda yedek ana bilgisayar vardır.
  55. A

Son yaşananlardan sonra hala akbank kullanmak mantıklı değil bence. Ben Ziraat, Enpara, Garanti ve İş bankası kullanıyorum. Memnunum.
  56. A

Müşteri hizmetleriyle veya en yakın şubeyle görüşmeniz daha sağlıklı sonuç almanıza yardımcı olur. Ancak bildiğim kadarıyla 13 yaş üstü olmanız gerekiyor veli izniyle bile açabilmek için. İş bankası ilk imza hesabına da bakabilirsiniz.
  57. A

Para vermekten ziyade bir takım avantajlar vermek daha etkili olabilir. Mesela aşı olmayanların kafe, avm, otel gibi yerlere girişi kısıtlanabilir veya sokağa çıkma yasağına tabi tutulabilirler. Ancak para vermek bile bir nebze aşı karşıtlığını azaltabilir.
  58. A

Yardım Pc Durduk Yere Kasmaya Başladı

Crackli program yükledikten sonra bu sorun ortaya çıktığı için destek veremiyoruz.
  59. A

Soru Yeni Macbook Air Beklenmeli Mi

Eğer yapacağınız işlemler M1 ile hiç zorlanmadan yapılabiliyorsa zaten daha performanslı bir model gereksiz olacaktır. Zaten yeni modeller daha yüksek bir fiyattan giriş yapacaklar muhtemelen. Eğer vaktiniz yoksa beklemeyin derim ben şahsen. Şu an bu yazıyı M1 macbook air ile yazıyorum ve...
  60. A

Soru Telefon Kablosu Yerine Cat6 Kablosu

Ben olsam hiç uğraşmadan telefon kablosu alırdım. Dediğiniz gibi cat6 kablolar sadece rj45 soketli oluyor. Eğer kablo mesafeniz kısa ise en uygun fiyatlı telefon kablolarından alabilirsiniz.
  61. A

Soru Bu Arac Ticari Mi ?

Ticari olma ihtimali çok yüksek. Ancak yine de bir bayi ile görüşmenizde fayda var.
  62. A

Soru Ups Güvenilirmi

Apple'dan verdiğim bilgisayar siparişi birkaç ülke gezip adresime geldi ve dış karton kutusunda bile çizik yoktu. Tüm süreci UPS kargo yürüttü ve memnunum. Ancak yine de biraz şans konusu, her firmada kimisi sorun yaşar kimisi memnun olur.
  63. A

Soru Radyasyon Sisteme Zarar Verir Mi?

Mümkün bile değil. Öyle olsaydı ofislerdeki bilgisayarlar hiç çalışamazdı. Hiç düşünmenize gerek yok böyle ufak şeyleri. Gönül rahatlığıyla kullanın. Size zararı olmayan radyo dalgaları elektronik aletlere zarar vermez.
  64. A

Soru Sizce Yeni Açtığımız Forum Nasıl Olmuş?

Konuya gelen tonlarca anlamsız/alakasız mesajlardan ötürü konu kilitlenmiştir.
  65. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/shadow-the-hedgehog.658116/ Biriken puanları sebebiyle uzaklaştırılmıştır.
  66. A

İpucu Magsafe Kablosuz Şarj Cihazı Hakkındaki Düşüncelerim

Belki orijinal kılıfla tam performans veriyordur veya benim şarj aleti problemliydi bilemem. Orijinal kılıfa sırf bu özellik için o kadar para verdiyseniz bunu da alın bir deneyin derim. Hepsiburada indirimle satıyor şuan.
  67. A

İpucu Magsafe Kablosuz Şarj Cihazı Hakkındaki Düşüncelerim

Merhabalar değerli forum üyeleri. Geçtiğimiz günlerde iphone 12 cihazım için Magsafe kablosuz şarj aletinden satın aldım. Bugün de iade ettim. Deneyimlerimden ve neden iade ettiğimden bahsetmek istiyorum. Ürünün benim kullanım şeklime göre dezavantajı çok fazla çıktı. Ben telefonu asla kılıfsız...
  68. A

Soru Sizce Yeni Açtığımız Forum Nasıl Olmuş?

Konuyla alakasız mesajlar yazmayınız. Devamı halinde uyarı verilecektir.
  69. A

Teşekkürler :) Şahsen ben denemedim ancak bununla ilgili videolar var onları inceleyebilirsiniz. Ancak cihazın amacının kesinlikle oyun olmadığını belirtmem gerek. Oyun oynamak için alınmamalı.
  70. A

Öneri Iphone 12 Pro Max Aksesuar Önerileri

Araç içerisinde genelde üzerine güneş vurduğundan menfezi biraz kısarak açık bırakıyorum. Böylece ne aşırı soğumuş oluyor ne de aşırı ısınmış. Ben menfeze takılanlardan memnunum şuana kadar. Yalnız bu yukarıda attığım ürün biraz yer istiyor. Benim aracım mini countryman. Menfeze taktığımda...
  71. A

Merhaba değerli forum üyeleri. Satın alma sürecinden de bahsettiğim ve yaklaşık 20 gündür kullandığım Macbook Air M1 cihazı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak isterim. Sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım. İyi okumalar. PİL: 40dk boyunca kamera açık zoom görüşmesi = -%5 şarj 8...
  72. A

Yardım Paycell Hesabım Donduruldu

Hesabınızın bağlı olduğu mail veya cep numarasına herhangi bir bildirim gelmiyorsa müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.
  73. A

Öneri Iphone 12 Pro Max Aksesuar Önerileri

Orijinal 20W şarj adaptörünü öneriyor apple. Ancak ufak boyutlarda olsun isterseniz şöyle bir şey de kullanabilirsiniz: Anker PowerPort III Nano 20W USB-C Güç Adaptörü - Apple iPhone Hızlı Şarj Uyumlu - A2633 : Amazon.com.tr: Elektronik Kılıf olarak spigen öneririm. Yıllardır kullandığım tüm...
  74. A

Ptt Adres Yetersiz Nedeniyle Kargomu Göndermedi

İlgili şubeye gitmeniz gerekir muhtemelen. 3 gün kadar bekler kargo şubede, almazsanız iade olur.
  75. A

Soru Macbook Pro

M1 versiyonunun intelden daha performanslı olacağını düşünüyorum. Kullanmak istediğiniz programın M1 desteğinin olup olmadığını kontrol etmeniz şart tabiki.
  76. A

Rehber Discord Özel Emojileri Nitrosuz Kullanma

Korsana desteğimiz yoktur.
  77. A

Soru Şuan Şarjım 66

yüzde 20 ile 80 arasında tutmak en sağlıklısı diye biliyorum. ancak ihtiyacınız olduğunda yüzde 100'e kadar şarj etmenin de bir sakıncası yok. şahsen ben yüzde 30lara düşünce şarja takıyorum. bazen yüzde 50 olunca çekiyorum bazen yüzde 70 olunca falan. o anki ihtiyacıma göre ilerliyorum...
  78. A

Soru Elime Rtx 3080 Geçiyor ! Kaç Tl Eder?

3080'in 12gb versiyonunu mu çıkarmışlar? Benimki 10gb. 17-20 bin tl civarına satılabileceğini düşünüyorum. (Tabi alan çıkarsa :))
  79. A

Soru Kredi Kartında Habersiz Para Çekilmesi

Tam tersi olması gerek. 740tl onayda bekliyor diğeri provizyona geçmiş. Ayrıca bu tarz şeylerde benim bildiğim 150tlsi müşteri sorumluluğunda.
  80. A

Soru Kredi Kartında Habersiz Para Çekilmesi

Yukarıda da söylendiği gibi, anında bankaya bildirmelisiniz. Çok vakit geçmeden bankaya bildirildiğinde işlemlerin çok az bir tutarından siz sorumlu oluyorsunuz diye biliyorum. Geri kalanını banka hallediyor diye biliyorum. Bu tarz durumlarda hiç vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerini arayıp...
  81. A

Türk Telekom'un Avantajlı(!) İnternet Paketleri

Bimcell de zaten bildiğim kadarıyla türk telekom altyapısını kullanmakta. O yüzden kaliteleri benzerdir :) Ben mobil tarafta yıllardır turkcell kullanıyorum memnuniyetle.
  82. A

Dün Türk Telekom'dan arandım. Var olan internet hattımın taahhüt bitimine 6 ay kaldığı için yeni taahhüt yaptırmak istediler. Merak ettiğim için tekliflerini dinlemek istedim. Şu anda ödemekte olduğum tarife 100mbps 300gb kotalı internet ayda 107tl. "Sizin bu kotanızı kaldıralım, limitsiz...
  83. A

İpucu M1 İşlemcili Macbook Air Satın Alma Deneyimi

Evet. Windowsa yüklenen pek çok program yüklenebiliyor. Microsoft officeten tutun programlama idelerine kadar pek çok şey yüklenebiliyor ve gayet güzel çalışıyor. 15 gündür kullanıyorum bilgisayarı ve gayet işimi görüyor. Eğer oyun oynamıyorsanız pişman olacağınızı sanmam. Hatta oyun işini de...
  84. A

Öneri Yazılım Için Bilgisayar

Ben hep ide kullanarak çalıştığım için windows ile mac arasındaki farkı göremedim şuan. ide ile çalışırsanız işletim sisteminin bir farkı olmuyor denebilir. Aynı ide programını kullandığınız sürece tabi. Ben şuan java üzerine çalışıyorum ve intellij idea kulanıyorum. gayet de memnunum...
  85. A

Öneri Hayat Işte

Gereksiz konular açmayalım lütfen.
  86. A

Haber Windows 11 Yükseltme Yardımcısı Artık Neden Yükseltemediğinizi Söylüyor

En başından beri olması lazımdı zaten iyi yapmışlar.
  87. A

Öneri Yazılım Için Bilgisayar

Bende her iki işletim sistemine sahip cihaz var ve bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Özellikle başlarda bence hiçbir farkı yok programlama açısından iki sistemin de. Şahsen ben kendi kullanımımda henüz aman aman bir fark göremedim. Oyun oynamak gibi bir hobiniz yoksa mac cihaza...
  88. A

Soru Python Öğrenmek Için Editör Mü Ide Mi

Yeterli olur evet. Zaten bireysel kullanıcı için pek bir farkı yok diğer sürüm ile. Ki diğer sürüm ücretli zaten bir arkadaşımız da yazmış.
  89. A

Soru Python Öğrenmek Için Editör Mü Ide Mi

Ben ide tavsiye ederim. Pycharm tavsiye ederim. Çünkü ide sizin hatalarınızı gösterir ve hatta daha sade görünmesi için tavsiyeler verir. Bu sebeple ufak tüyolar öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum. En azından başlangıç seviyesi için işinizi kolaylaştırır.
  90. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/b-k.6639101/ Trol konu açmaktan dolayı uzaklaştırılmıştır. 1624614786 https://forum.shiftdelete.net/uyeler/batuhandn.652861/ Başka üyenin profiline spam yapmaktan dolayı ceza almıştır. 1624633128 https://forum.shiftdelete.net/uyeler/sergenica.6639308/...
  91. A

Rehber Windows 11 Için Sisteminiz Uygun Mu?

Özellikleri profilimin hakkında kısmında bulunan gayet iyi durumdaki bilgisayarım Windows 11 çalıştıramıyormuş. Secure boot aktif ancak tpm kısmında sorun var sanırım. hem PTT modunu hem de dTPM modunu denedim ancak ikisinde de sonuç aynı. Tpm managerda böyle bir yazı çıkıyor:
  92. A

İpucu Windows 11'De Gelecek Yenilikler!

Diğer konudan devam. https://forum.shiftdelete.net/konular/windows-11-canli-yayin-tanitimi-turkce.755974/
  93. A

Çok boşluğuma denk geldi acayip güldüm :D Türk telekom varsa muhtemelen türknet gibi sağlayıcılar da vardır. Çoğu yerde türk telekom altyapısını kullanıyorlar çünkü. Ya aslında benim oturduğum yerde yine iyi. Çok kopmalar yaşamadım ve sabit 100mbps alabiliyordum. Ancak fahiş fiyat...
  94. A

Az önce Türk Telekomdan sms aldım. "ERKEN GELIN AVANTAJI YAKALAYIN! Degerli musterimiz, evde internet kampanya yenileme isleminizi Online Islemler ile evinizin rahatliginda hizlica gerceklestirebilirsiniz. Siz de hemen Online Islemlere ozel "Yuksek Hizda Avantaj Kampanyasina" katilin, avantajli...
  95. A

Haber Bundan Böyle Bu Forumda Sağlıkla Alakalı Soruları Yanıtlamayacağım.

Şahsen ben de internet ortamında sağlıkla ilgili tavsiye/soru olmasını tasvip etmiyorum. Bir doktor hastayı muayene etmeden ona uygun bir çözüm sunamaz çünkü. Muayenesiz verilen çözümler hastayı yanlışa yönlendirebilir. Konu kilit.
  96. A

Rehber Youtube Oynatma Listesi İndirme

Korsan sayılabileceğinden dolayı konu kilitlenmiştir. Youtube premium kullanarak videoları indirebilirsiniz.
  97. A

Soru Game Gurdian Zararlımı

Korsana destek vermiyoruz. APK dosya indirmenizi önermem.
  98. A

Soru Gt 730, Çift Monitör Olur Mu

https://forum.shiftdelete.net/konular/cift-monitor-nasil-yapabilirim.755720/
  99. A

Yardım Monitör Hz Sorunu

O zaman muhtemelen monitörünüz desteklemiyor olabilir. Ancak maalesef neden zorunlu olarak 75hz ayarandığını bilmiyorum. Ne gördüm ne duydum.
  100. A

Yardım Monitör Hz Sorunu

Monitörünüz veya ekran kartınız desteklemiyor olabilir. Zaten 60 ile 75 arasında aman aman bir fark yok bence 60ta kullanmaya devam edin.
  101. A

Soru Aldığım Internet Hızı

Paketiniz 16 ise zaten daha üstünü alamazsınız. Modemden uzak olmanıza rağmen 11 12 13 gibi hızlar alıyorsanız da gayet normal.
  102. A

Soru Çift Monitör Nasıl Yapabilirim?

Maalesef bilgim yok.
  103. A

Soru Çift Monitör Nasıl Yapabilirim?

Evet, ekran kartınızın üstündeki çıkışlara bağlarsanız direkt çalışması lazım. Windowsta "başlat tuşu+P" basarsanız yansıtma seçeneklerini görebilirsiniz. İki ayrı ekran olarak kullanmak isterseniz "genişlet" seçeneğini seçmeniz lazım. Ekran kartı yanması gibi bir durum olacağını sanmıyorum.
  104. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/celilcecen.657221/ Reklam yapmak yasaktır. https://forum.shiftdelete.net/uyeler/erdhy.657388/ Reklam cezası yiyen üye durmamış yine aynı reklamı yapabilmek için multi açmış. Forum kurallarının 16. maddesi der ki: "Üyelerin birden fazla hesap açması...
  105. A

Soru Bmw 3 Serisi Vs Audi Q3

q3ten çok daha dikkat çekici bir araç bence 3 serisi. daha sportif ve agresif bir görünümü var. q3 daha aile arabası görünümünde bana göre :) bmwnin kanında var sportiflik.
  106. A

Soru Bmw 3 Serisi Vs Audi Q3

Biraz zevk ve ihtiyaç meselesi ancak benim şahsi görüşüm 3 serisinden yana.
  107. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/coderf-sapiens.640342/ Küfür ve hakaret yasaktır.
  108. A

Soru Papara Kart'ta Harcama Limiti Kaç?

https://www.papara.com/fees-and-limits Buyrun en doğru ve güncel bilgi. Harcamanız ile ilgili sınırınız hesabınızdaki bakiye kadar diye biliyorum.
  109. A

İpucu Artık Bende Profesörüm.

Profilinizde paylaşabilirsiniz bu tarz yazılarınızı :)
  110. A

Yardım Eve Arı Girdi Ve Çıkmıyor Nasıl Çıkartabilirim?

Konu kilit. Konu açmaya değmeyecek bir sorun maalesef. Buna verilecek cevap da bellidir yapılacak şey de bellidir. Gereksiz mesaj yazmak yasak olduğu gibi gereksiz konu açmak da yasaktır.
  111. A

Yardım Hepsiburada Sitesine Girildiğinde Anormal Ram Kullanımı

Merhabalar. Daha önceden konusunu açtığım üzere M1 işlemcili bir Macbook Air kullanıyorum. 16gb ram içeren bu modelde 7gb aşağısı ram kullanımı görmedim daha. Ancak hem gpu hem cpu bu rami ortak kullandığından bunu anormal karşılamıyorum. Anormal gelen tek durum ne zaman ki hepsiburadanın...
  112. A

Valorant Val 51 Hatası

https://forum.shiftdelete.net/konular/valorant-val-51-hatasi.747892/
  113. A

Öneri Crack Desteği Yasak Olmamalı!

Konu kilitlenmiştir. Korsana destek yok.
  114. A

Öneri Crack Desteği Yasak Olmamalı!

Nasıl ki bütçesine uymayan bir telefonu çalmaya izin yoksa ve kanunlarla bu korunuyorsa, aynı şekilde bütçenize uymuyor diye bir başkasının emek harcadığı şeyi ücretsiz kullanamaz yani emek hırsızlığı yapamazsınız. Bu da kurallarla korunmaktadır. Ayrıca konu dışına çıkan tartışmalara girilirse...
  115. A

Soru Crack Windows 10'Lar Windows 11'E Geçebilir Mi?

Korsana destek vermiyoruz.
  116. A

Yardım İnternet Hızımdan Fazla Download Alıyorum

Bir indirme yaparak test ediniz lütfen. Attığım konuda da görebileceğiniz gibi speedtest sonuçları yanıltıcı olabiliyor. Herhangi bir indirme yaparken saniyede 10mb civarında indirme yapıyorsa 100mbps hız alıyorsunuz demektir. ama 4mb civarında alıyorsanız 35mbps hız alıyorsunuz demektir. İster...
  117. A

Yardım İnternet Hızımdan Fazla Download Alıyorum

https://forum.shiftdelete.net/konular/superonline-hiz-testi-numarasi.735585/ Şu konuda benim anlattıklarımı deneyebilir misiniz?
  118. A

Öneri Sizce Hangisi?

Bence ikisi de görsel olarak pek farklı değil. Kendi zevkinize, bütçenize ve arabanın temizlik durumuna göre tercih edebilirsiniz bence.
  119. A

[İnceleme] Huawei HG8245X6 Wi-Fi 6 Modem ve ONT Cihazı

Maalesef sorularınızın tam bir cevabı yok bende. Başka bir router bağlamayı denemedim. Macbook Air 2020 ile Wifi6 + 5Ghz bağlantıda 1200mb/sn aktarım hızı gösteriyor. Wifi6 + 2.4Ghz seçtiğimde ise bu değer 154 mb/sn oluyor. Modem ile bilgisayar arasında herhangi bir engel olmadığını ve...
  120. A

Soru Almanya Mediamarkt Garanti?

Konsol ithalatıyla ilgili durumlara bakmanız lazım. Konsol kargo yoluyla ithal edilebiliyor mu diye. Edilse bile bunun bir vergisi olacak ve tahminimce ürünün türkiye fiyatına gelmesine sebep olacak. 1000tl için hem garantiyi riske atmazdım hem de vergisiyle türkiye fiyatından daha pahalıya alma...
  121. A

Soru Samsung Galaxy J4 Uzun Pil Ömürlümü? [18 Saat Ekran Açık Süresi]

Grafiği bekliyorum ben de sayın konu sahibi.
  122. A

Soru Türkiye'de 5G Var Mı

5G değil o. 5Ghz. Çoğu yeni nesil modemde 2.4Ghz ve 5Ghz bantları bulunmakta. 5Ghz bant, 2.4Ghz banda göre daha yüksek hızlara olanak sağlarken çekim mesafesi daha kısadır. Ancak telefonlarda kullandığımız 4G gibi olan 5G henüz ülkemizde kullanımda değil.
  123. A

Yardım İninal Ne Kadar Para Çeker?

Sadece kullandığınız aylarda para çekiliyor. Kullanmadığınız aylarda bakiye eksiye düşemeyeceğinden dolayı para çekmiyor bakiyeniz 0 olarak kalıyor. Tekrar yüklediğinizde tekrar aylık 2tl almaya başlıyor.
  124. A

Soru İninal Kartımı 1 Yıl Kadardır Kullanmıyorum, Bi Sorun Olur Mu?

Hayır herhangi bir borç birikmesi veya bakiyenin eksiye düşmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ben 1 yıldan da uzun süredir kullanmıyorum. Sıkıntı yok. Bu devirde papara, tosla gibi rakipleri varken ininal kullanmak hata olur zaten.
  125. A

Corsair Dark Core RGB Pro Fare İncelemesi

Bugün yeni mouse geldi. Değişim ürünü olduğundan dolayı seri numarasına kadar aynı mouse gelmiş. Şu an için doğal olarak bir sıkıntısı yok. Umarım bu mouseta da benzer sorunları yaşamam. Ama genel olarak müşteri hizmetlerinden çok memnun kaldım.
  126. A

Öneri Volkswagen Polo Tavsiye

TSI olmayan model almamanızı tavsiye ederim. Benim de ehliyet kurs arabam 2020 model Polo idi. 1.0 motor 80 beygir olanlardandı. İki kişi ile yokuş çıkmakta zorlanıyordu araç. Asla turbosuz almayın derim. Onun dışında eğer çok uzun birisi değilseniz rahat edersiniz. Ben 1.95 boyumla 2020 kasa...
  127. A

Yardım Python Ogrenmek Icin Kitap

https://www.dr.com.tr/Kitap/Herkes-Icin-Python/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0001780310001 Ben bunu kullanıyorum. Memnunum.
  128. A

Laptoptaki̇ Bu Gi̇ri̇ş Ne Ola Ki̇?

Usb type c girişi olan bir usb, harddisk gibi cihazla veri aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca ben sanki o portun üzerinde bir de D harfi görüyorum. Bir ihtimal ekran da bağlayabiliyor olabilirsiniz. Ancak emin değilim.
  129. A

Yardım Torrent Yavaş İndirme Sorunu

Korsana destek vermiyoruz.
  130. A

Yardım Dizüstü Bilgisayar Şarjdayken Daha Fazla Performans Verir Mi?

Sebebi basit, güç tasarrufu. Özellikle harici ekran kartı içeren laptoplarda bilgisayar fişe takılı değilken ekran kartını devre dışı bırakıp işlemcinin grafik birimini çalıştırır. Bunun bir diğer sebebi de bilgisayarın içindeki pilin aynı anda hem işlemciyi hem de ekran kartını besleyebilecek...
  131. A

Soru Sim Karta Uzun Isim Kaydetmek

Telefon hafızasına kaydediliyor. Üreticiler telefon hafızasına kaydedilen numaraları kendi sistemlerine yedeklemek için sizden mail adresinizi isteyebilir. Hangi maili kullanıyorsanız onu seçebilirsiniz.
  132. A

Tabiki. MacOS Big Sur yüklü şu an. MacOS deneyimlerimden de bahsederim.
  133. A

Kısaca satın alma sürecini son kez özet geçeyim. 1 Haziran akşamında sipariş verdim. 3 Haziran sabahı Çin'deki fabrikadan çıkış yaptı. 7 Haziran tarihinde Türkiye'ye ulaştı. Bu 4 günlük süredeki rotası: Çin-Güney Kore-Birleşik Arap Emirlikleri-Almanya-Türkiye. 11 Haziran günü gümrük işlemleri...
  134. A

Neden Apple

Şimdiye kadar apple almamak konusunda aşırı ısrarcıydım. Ancak artık ben de apple ekosistemine dahilim ve ilk izlenimlerim oldukça iyi. Evet ülkemiz koşullarında oldukça pahalı yani sırf ekosistem olsun diye bütçeyi zorlamaya gerek yok. Ancak yeterli bütçeniz varsa kesinlikle alınabilecek...
  135. A

Bunu ikinci bir bilgisayar olarak aldım. Sadece iş için kullanacağım. Evde duran bir masaüstü windows sistemim var.
  136. A

Herkese çok teşekkürler :)
  137. A

Ve an itibariyle bu yazıyı Macbook ile yazıyorum. Bu sabah saat 11.30da elime ulaştı. Canlı yayında kutusunu açtık, kurulumunu yaptık ve şuana kadar sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum çok şükür. İlk izlenimlerim oldukça olumlu. Ancak detaylı düşüncelerimi bir süre sonra yeni bir konu açarak...
  138. A

Soru Bu Monitör Iyimi Sizce ?

Bilmem, hiç denemedim ve araştırmadım. Monitörde hız aşırtma nedir bilmem bile :) 1623611119 Stand olarak daha çok işlevi var diğerine göre. Kavisli olması pek bir fark yaratmıyor bana göre ancak bu monitör de alınabilir duruyor.
  139. A

Soru Bu Monitör Iyimi Sizce ?

En iyisi midir bilemem ancak fiyatına göre gayet iyi duruyor. Asus zaten bilindik bir marka. 165hz, 1ms, fhd gayet iyi duruyor.
  140. A

Yardım Macbook Pro Vs Matebook D16

Sürekli taşınılabilir olarak kullanmayacaksanız evde çalışırken bir monitöre bağlayabilirsiniz macbooku. Şahsen ben de yeni Macbook air aldım ve evde çalışırken monitöre bağlayacağım. İki cihazın da inceleme videolarını vs. izleyip kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre kararı vermeniz...
  141. A

Yardım Macbook Pro Vs Matebook D16

M1 cihazlara windows arm yüklenebiliyor sadece. Orada da çalışan uygulamalar sınırlı diye biliyorum.
  142. A

İphone 12 Mini Mi ? İpad Air Mi ?

Karşılaştırma yaptığınız iki cihaz birbirinden alakasız cihazlar. Bu sebeple ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bunun cevabı değişecektir. Mesela benim tablete bir ihtiyacım yok, telefonumu yenilemek istedim ve iphone 12 alacağım. Ancak sizin tabletle işiniz var ise, not almayı vs. tablete...
  143. A

Soru Windows 8.1 After Effects Inmiyor

Korsan yollarla mı indirmeye çalışıyorsunuz?
  144. A

Telefona Kulaklık Takınca Otomatik Çağrı Yanıtlıyor.

Çağrı ayarlarında bu özelliğin bulunması lazım. Erişilebilirlik menüsünde de olabilir.
  145. A

Yardım Msi Dragon Center Fanlarım Dönmüyor Gösteriyor

Fanlarınız PWM özellikli olmayabilir. Veya anakarta bağlı olmayabilirler. Ek bir kontrolcü üzerinden çalışıyor olabilirler.
  146. A

Xbox Series X Vs Xbox Series S

Konu sadece saçma ve dayanağı olmayan tartışmalara döndüğü için kilitlenmiştir.
  147. A

Yardım Minecraft Ekran Tırtıklanması

Korsana destek yok.
  148. A

Yardım Ekran Tırtıklanması

https://forum.shiftdelete.net/konular/minecraft-ekran-tirtiklanmasi.754524/
  149. A

Haber Iphone 13 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

Peki cihazların tanıtım tarihleri belli mi?
  150. A

Yardım Ekran Kartı Siyah Ekran Sorunu

https://forum.shiftdelete.net/konular/ekran-karti-driver-yuklenirken-siyah-ekran-sorunu.754413/
  151. A

Az önce kontrol ettiğimde "Ankara Hub Şubeye Gönderildi" ibaresini gördüm. Yani ürün gümrükten çıkmış ve Ankara'ya doğru yol alıyor şuan. Beklenenden çok daha kısa sürmesi beni mutlu etti. Umarım yarın dağıtıma çıkarılabilir. Ben evde değilken veya sınavdayken eve gelmesi hiç hoş olmayabilir :)
  152. A

Yardım Msü Hakkında Bilgisi Olan Var Mı? Sorularım Var

Ben geçen yıl girmiştim ancak hiç aktif yazdığını hatırlamıyorum. Yerleştirme sonucu olarak hava harp okulu çıkmıştı ve mülakat için gitmem gerekiyordu. Buna benzer bilgiler yazıyordu bende. Unutmuş da olabilirim ama :)
  153. A

Yardım Msü Hakkında Bilgisi Olan Var Mı? Sorularım Var

Direkt olarak sorularınızı yazarsanız daha rahat cevaplayabilir üyelerimiz.
  154. A

Soru İnternetten Hazır Kasa Alsam Eski Monitörume Takabilirmiyim?

Alacağınız sisteme ve monitörünüze göre değişiklik gösterir. Ancak direkt uyumlu olmasalar bile adaptörle kullanabilirsiniz. Şahsen ben vga girişli çok eski bir monitöre rtx3080 bağladım yan ekran olarak kullanıyorum :) O yüzden sıkıntı olmaz uygun giriş/çıkışı ve çözünürlüğü sağladığınız sürece.
  155. A

Bugün bir güncelleme oldu UPS tarafında. Ürün "İstanbul Avrupa Hub Şubeye Gönderildi" olarak gözüküyor. "Gümrükleme devam ediyor" yazısı da kalkmış durumda. Bunu görünce acaba gümrükten geçti mi diyerek heyecanla apple müşteri hizmetlerini aradım. Konuştuğum kişi durumun belirsiz olduğunu...
  156. A

İpucu Epic Games, Bedava 3 Aylık Nitro Veriyor !!!

Yeter artık herkes aynı konudan açıp duruyor. https://forum.shiftdelete.net/konular/discord-nitro-ucretsiz.754304/
  157. A

Soru Epic Games Gta 5

Kazanç ve menfaat amaçlı kısaltılmış link, referans içerikli linkler yine aynı şekilde forum üyelerinden para, oyun, oyun içi item, Uygulama vb şeyleri istemek yasaktır. Yönetimin izin vermiş olduğu genel kullanımda olan ininal,Tosla, Turknet vb hariç tutulmaktadır.
  158. A

Haber Twitter'daki Microsoft Gönderisi

https://forum.shiftdelete.net/konular/windows-11-mi-geliyor.753469/
  159. A

Soru Bu M2 Bu Anakarta Uyumlu Mu?

Evet ben de açıkçası net bir şey söyleyemiyorum bu konuda. Ben samsung 970 evo kullanıyorum. Crucial da micron markasına ait aslında o da kalitelidir bence.
  160. A

Soru Bu M2 Bu Anakarta Uyumlu Mu?

Evet, uyumlular. Crucial hiç kullanmadığım için bir şey diyemem ancak samsung kullanıyorum ve çok memnunum.
  161. A

Yardım 1. 16.5 Minecraft Sürümü Kaldırmıyor. Hangi Programı Önerirsiniz? Roblox Bile Zor Kaldırıyor. 2Gb Ram 64Bit Windows 10

4. Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir. Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız. Başlıkta soru yazmayınız lütfen...
  162. A

Corsair K95 RGB Platinum Klavye İncelemesi

Bilek desteği de dün elime ulaştı. Kutudan çıkan ile aynı dokuya sahip değildi gelen bilek desteği ancak daha çok hoşuma gitti. Yumuşacık yastık şeklinde olanı göndermişler çok hoş oldu :) Sonuç olarak müşteri hizmetleri deneyiminden tümüyle memnun kaldım. Corsair önerebilirim hala sırf bu yüzden :)
  163. A

Uzun süren konuşmalar sonucunda bugün yeni mouse'u kargoya vermişler. Hollanda'dan DHL ile geliyor. Gelişmeleri yine buradan paylaşacağım. Şuana kadar gayet memnunum müşteri hizmetleri deneyiminden. Bu arada benim mouse'umu geri istemeden gönderdiler yeni mouse'u :)
  164. A

Yardım Cyberpunk 2077 Boyutu Epic Games'te 111Gb Görünüyor ?

En son güncellemesi 30gb civarındaydı. Sorun olduğunu düşünmüyorum.
  165. A

Soru Hepsiburada Üzerinden S3 Mini Gördüm

Asla önermem. Aşırı eski. Pek çok uygulamada ve telefonun hızında sorun yaşarsınız. Paranız boşa gider.
  166. A

Yardım Soğutucunun Kablosu Anakartın Cpu Yazan Yerine Takılmıyor?

Fan soketinin fotoğrafını atabilir misiniz? İşlemci soğutucusunda olacağını sanmam ama bazı fanlar molex bağlantısını kullanır ve direkt güç kaynağına bağlanır. Sorununuzu fotoğraflarsanız üyelerimiz daha rahat yardımcı olacaklardır :)
  167. A

Soru Grafik Ayarları

Grafik detayları düştüğünden dolayı kimi durumlarda low ayarlarda oynamak avantaj sağlıyor oyuncuları görmeniz açısından. Bu sebepten low ayarlarda oynayın derler. Aynı zamanda fps artacağı için de avantaj sağlanabilir. Ancak ben görüntü kalitesine de önem verdiğimden yüksek ayarlarda oynuyorum.
  168. A

Öneri 3080 Ti Ekran Kartına Bu Kasa Gider Mi?

Ram olarak yine TridentZ RGB alabilirsiniz. Ben öyle yaptım. PSU olarak da corsair öneririm. Ben HX1000 almıştım.
  169. A

Öneri 3080 Ti Ekran Kartına Bu Kasa Gider Mi?

Katılıyorum. Bu kadar iyi bir sisteme 16gb yakışmaz. 2x16 yapmanız yakışır. 850W yettiğinden eminseniz sıkıntı yok. Parçalar güzel. Ben olsam ileriye dönük düşünüp 1000W alırdım.
  170. A

Dayanılmıyor zaten. İşin sinir bozucu yanı da bu. İlk sipariş verirken diyor ki 24-28 Haziran arasında gelecek. Ondan sonra diyor ki 21 Haziranda gelecek. En son da diyor ki 8 Haziran'da teslim edilecek. Diyorsun ki "wow, süper" ve heyecanını artırıyorsun hevesleniyorsun falan. Ondan sonra bir...
  171. A

Soru Csgo Dan Düşen Kasanın Parasını Karta Aktarma

Hayır aktaramazsınız. Çeşitli platformlar var oyun içi itemleri satıp nakite çevirebildiğiniz ancak yüksek komisyon oranlarından dolayı elinize 3-5tl ya geçer ya geçmez muhtemelen. Yerinizde olsam o 10tlyi steam bakiyesinde bekletir, ya oyun içi item alımında kullanır ya da herhangi bir oyun...
  172. A

Soru Forza Horizon 4 Yaz İndirim Fiyatı

En düşük paketi 50 küsür tl civarlarına kadar düşmüştü diye hatırlıyorum indirim zamanlarında. Eğer yanlış hatırlamıyorsam.
  173. A

Bugün saat 13.33'te gümrüğe giriş yapmış paket. Bakalım kaç gün sürecek. Apple sitesinden alışveriş yapan pek çok kişinin şikayet ettiği tek konu çok uzun süren gümrük süreleriymiş. Güncellemeleri paylaşacağım.
  174. A

Yardım 18 Yaş Altı Banka Hesabı.

İş bankası İlk İmza Hesabına bakabilirsiniz. Hatta bildiğim kadarıyla veli muvafakatnamesi ile her bankada kısıtlamasız hesap açılabiliyor. Ancak birebir deneyimlemediğim için kesin konuşmuş olmayayım bu konuda.
  175. A

Özellikle pil ömrü, kalınlık, sıcaklık gibi pek çok etkende dezavantajlı olurdu. Zaten hali hazırda oldukça iyi bir masaüstü sistemim olduğundan bunu sadece iş için kullanacağım denebilir. 1623057652 M1 işlemcili bu boyutlarda olan bir model şu an olsaydı belki düşünebilirdim :)
  176. A

Bu da sanırım 13.3 ama 13 olarak geçiyor direkt. Burada yıl önemli değil ki amaç taşınılabilirlik. Napayım 32 inçlik laptop mu alayım :D
  177. A

Teşekkür ederim. İlginç bir politika gerçekten. Ha, zaten yaptığı indirim aman aman bir şey değil ama yine de madem adı "Öğrenci İndirimi" o zaman bu doğrulamayı şart kılmaları lazımdı bence. Neyse, ben sorunsuzca ürünümü teslim alayım da :D
  178. A

Çin'den geliyor zaten fabrika Çin'de :D Konu dışına çıkmayalım daha fazla :)
  179. A

Soru Watch Dogs Legion Alınır Mı

Ben şahsen yarısına falan gelince sıkılıp bırakmıştım ancak almamış olsaydım ve 70tl olsa direkt alırdım.
  180. A

Teşekkür ederim :) Bilgisayar benden çok gezdi dünyayı :D Bu kadar kısa sürede bu kadar ülke gezdi ancak bakalım şimdi gümrükte kaç gün boş boş bekleyecek... Evet doğrudur ancak macbooku aynı zamanda şarj edebilmek için böyle yüksek fiyatlara çıkmak durumunda kaldım.
  181. A

Haber Cs:go Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor!

https://forum.shiftdelete.net/konular/cs-goda-dereceli-maclar-ucretli-oluyor-fiyati-da-hic-uygun-degil.753765/#post-5994950
  182. A

Ping Sorunu

Arka planda internet kullanan uygulama çalışmamasına özen gösterin. Mümkünse internete kablo ile bağlanın. Evde o esnada interneti yoğun kullanan başka cihaz olmaması daha iyi olur. Tüm bunları yapmanıza rağmen sorun devam ederse internet servis sağlayıcınızla görüşmenizi tavsiye ederim. Bazen...
  183. A

Soru Macbook Pro M1 Logitech Option Sorunu.

Rosetta 2 hala kullanılabilir durumda diye biliyorum. Yakın zamanda da kaldırılması mümkün değil bence çünkü pek çok önemli uygulama hala daha M1 uyumlu değil. Logitech sitesinde M1 versiyonu için ayrı bir indirme linki bulunuyor olabilir, kontrol ettiniz mi? Silip sıfırdan yüklemeyi...
  184. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/berke0007777.658475/ Huzur bozucu ve agresif mesajlarından dolayı işlem yapılmıştır.
  185. A

Soru Vatan Bilgisayardan En Az Şekilde Kazıklanmak

Ben de yıllardır neredeyse tüm teknoloji alışverişimi vatan bilgisayardan yaptım ve yapıyorum. Teknosa, mediamarkt gibi marketlerle fiyat farkı yok zaten. Hepsiburada gibi yerlerle fiyat kıyaslaması yapmak da doğru olmaz bana göre. O yüzden "kazıklanmak" gibi bir olayın doğru olduğunu...
  186. A

Soru Kredi Kartı Başvurusu Kaç Güne Sonuçlanır?

Bende de aynı karttan var. Benim başvurum 1 günde sonuçlanmıştı. Muhtemelen pazartesi, en geç salı sonuçlanır diye tahmin ediyorum.
  187. A

Öneri Samsung Değişim Kampanyası Ile Cihaz Alınır Mı?

Ben olsam almazdım. Yepyeni bir cihazı hemen bir üst modeline yükseltmeyi pek doğru bulmuyorum özellikle de telefon tarafında. Çünkü telefon tarafında aman aman bir geliştirme olmuyor sonraki modellerde. Elinizdeki cihaz yetersiz geliyorsa durum başka. Kişiden kişiye değişir bu yüzden...
  188. A

Konu Ile Alakası Olmayan Veya Anlamsız Olan Iletilerin Gönderilmesi Yasaktır!

Forumu premium bir ortama çevirmek aslında biraz da kullanıcıların elinde. Bunun için para verilmesine gerek yok. Ancak yine de konu dışına çıkmayalım lütfen.
  189. A

Konu Ile Alakası Olmayan Veya Anlamsız Olan Iletilerin Gönderilmesi Yasaktır!

Konuyla alakasız şeyler yazarsanız maalesef ki silmek zorundayım başka ne yapabilirim? Düşük sisteme oyun önerisi konusuna "yönetici ile moderatör arasındaki fark" sormuşsunuz. Bunu silmeyeyim de ne yapayım? Uyarı da vermiyorum yani insiyatif kullanarak. Devamı halinde uyarı da vereceğim...
  190. A

En çok hangi film türünü seversiniz

Bilim kurgu ve Aksiyon
  191. A

Soru Hoperlör Sistemini Pille Beslemek

Maalesef bir önerim yok :(
  192. A

Soru Pc Mi Satsam 1.500 Liraya Alan Olur Mu

https://forum.shiftdelete.net/konular/bu-pcye-kac-verirdiniz.753353/
  193. A

Haber Nerede Bizim Win 10'Cular? :D

Konu dışına çok çıkıldığından ve siyaset yapıldığından dolayı konu kilitlenmiştir. İyi forumlar.
  194. A

Soru Ziraat'dan Ininal'e Havale Yapılabilir Mi?

Evet, tüm bankalardan havale veya eft yoluyla para yüklenebilmesi gerekiyor. Sitelerinde de yazmışlar. Cep uygulaması yüklü olmadığından dolayı görüntülü gösteremiyorum. Para yükleme ekranından havale/eft seçtiğinizde sizi yönlendirecektir muhtemelen.
  195. A

Soru Anakartıma Hangi M.2Ssd Takabilirim

Amazon linki çalışmıyor. Ancak anakartınız M.2 uyumlu. Nvme M.2 ssd alıp kullanabilirsiniz.
  196. A

Çok teşekkür ederim. Şimdilik küçük hub alma sebebim hem taşınabilir olması hem de ihtiyacımın ne olacağını bilmediğimden. İleride daha çok porta ihtiyaç duyduğumda böyle büyük bir şey alacağım. Tavsiyeniz için çok teşekkürler :)
  197. A

Çok teşekkürler :)
  198. A

Konuya güncelleme getirdim. Bütün satın alma deneyimimi bu konuda paylaşacağım. Bilgisayar geldikten sonra da bilgisayar ve aksesuarları hakkındaki düşüncelerimi anlatan başka bir konu açacağım. 1 Haziran akşamı bilgisayarı Apple'ın kendi internet sitesi üzerinden sipariş verdim. Özel...
  199. A

Soru Meb In Tabletlerinde Sim Kartı Takılı Olmasa Takip Edilebilirmi?

Bu alana üyeler mesaj yazamaz. Boşuna çabalamayınız.
  200. A

Soru Valorant Videomu Yorumlar Mısınız?

Tamamı kalın mesaj yazmak ve youtube kanal reklamı yapmak yasaktır.
  201. A

Soru Efekt Paketi ?

Korsana destek yok.
  202. A

Öneri 2700 Tl Pc Toplama

https://forum.shiftdelete.net/konular/2650-tl-pc-toplama.749100/ Bütçe güncellemelerinizi bu konu üzerinden yapınız.
  203. A

Yardım Oyun Öneri̇r Mi̇si̇ni̇z

https://forum.shiftdelete.net/konular/oyun-oneri-si-yapar-misiniz.752607/
  204. A

Öneri Oyun Öneri̇r Mi̇si̇ni̇z

https://forum.shiftdelete.net/konular/oyun-oneri-si-yapar-misiniz.752607/
  205. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/iris-von-everec.630520/ Kendi isteği ile forumdan ayrılmıştır.
  206. A

Soru Sim Karta Uzun Isim Kaydetmek

Sim kart hafızası küçük olduğundan dolayı karakter limiti var ve bunu aşamazsınız diye biliyorum. Telefona kaydetmek en iyi seçenek günümüzde bence. Telefon rehberini yedekleyebilirsiniz sonradan, veya hem telefona hem sim karta kaydedebilirsiniz (sim karta anlayabileceğiniz şekilde kısaltılmış...
  207. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/barisaga37.651770/ Küfürlü rapor mesajından ve kuralları bir çok kez çiğnemesinden ötürü perma ban ile süresiz olarak uzaklaştırılmıştır.
  208. A

Bilemiyorum daha önce hiç böyle bir şeye girişmediğimden. Gereken watt ve voltaj değerini verebilecek kadar iyi bir devre kurup çok çabuk bitmeyecek kalitede (duracell gibi) piller almanız lazım. Tavsiye edebileceğim bir şey değil açıkçası. 1622628789 Onun yerine taşınabilir bluetooth hoparlör...
  209. A

Soru Antivirüs Kullanmak Bir Tek Bana Mı Saçma Geliyor?

Kişiden kişiye ve kullanım alışkanlıklarına göre değişiyor tabi. Ben yıllardır norton kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Farkında olmadan girdiğim veya yüklediğim zararlı site ve dosyaları anında fark edip engelliyor. Ram konusunda bir sıkıntısını yaşamadım ben şahsen. Ancak çevremdekilere...
  210. A

Soru Hafta Sonu Aşı Olunmuyor Mu?

İlgili günlerde uygun randevu kalmamış olabilir veya dediğiniz gibi haftasonu aşı yapılmıyor da olabilir. Ben haftasonu da yapılıyor diye biliyordum ancak yeni uygulama getirmiş olabilirler. 182yi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz bence.
  211. A

Soru Matebook X Pro Vs Macbook Pro M1

Araştırdığım kadarıyla sadece windows ARM versiyonu yüklenebiliyor. ARM uyumlu olmayan uygulamalar yine çalışmayacaktır muhtemelen :(
  212. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/alierendeniz.661288/ Huzur bozan ve sakıncalı ifadeler içeren konu/mesajlarından ötürü sınırsız uzaklaştırılmıştır.
  213. A

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Hali hazırda güçlü bir masaüstü sistemim bulunmakta. Evde değilken de işlerimi, derslerimi yapabilmek için macbook air almayı düşünüyorum. Yani genel olarak kodlama, (olursa online ders), internette gezinme gibi işlerde kullanmayı...
  214. A

Soru Torrent Oyun Yüklemenin Zararları

Hiçbir şey olmayabileceği gibi ciddi hasarlara yol açabilecek şeyler de olabilir. Biz forum ailesi olarak kimseye korsan içerik kullanmasını tavsiye etmiyor ve forumda bu konuyla ilgili yardım sağlanmasına izin vermiyoruz.
  215. A

Samsung J7 Prime Nasil Bozulur?

Konu dışına çıkıldığı için konuyu kilitledim. Bu tarz konulardan hiç hoşlanmıyorum açıkçası. Elindekinin kıymetini bilmek gerek bu dönemde. Aileniz size yansıtmıyor olabilir ancak belki de ekonomik olarak zor dönemlerden geçiyorsunuzdur. Bu sebeple bilinçli olarak bir aleti bozmak çok yanlış...
  216. A

Soru Windows 8.1 De Format Atınca Suruculeri Otomatik Yukler Mi?

https://forum.shiftdelete.net/konular/windows-8-1-de-suruculer-nasil-yuklenir.752810/
  217. A

Soru Dj Setlerindeki Sadece O Sesi Arttırıp Azaltan Kısmın Ismi

Bahsettiğiniz şey sanırım ses mikseri.
  218. A

Yardım Virüslü Setup

Korsana desteğimiz yok.
  219. A

Tuşlar bugün elime geçti. Tayvan'dan Türkiye'ye DHL Express Kargo ile geldi, İstanbul'dan Ankara'ya Yurtiçi Kargo ile bana teslim edildi. 15 dolar değerindeki paketi cebimden 1 kuruş bile vermeden teslim aldım. Paketin içerisinde özel dokulu WASDQERF tuşları ve keycap sökme cımbızı geldi. Çok...
  220. A

Gripdemi Covid-19 Belirtisi?

Evet, soğuk algınlığı belirtileri de covid belirtilerine benzer. Ancak covid belirtilerinin en büyükleri (kişiden kişiye farklılık gösteriyor) koku ve tat kaybı, eklem ağrıları, yüksek ateş... gibi belirtilerdir. Ancak bu durum herkeste aynı olmayabiliyor. Mesela bende sadece koku ve tat kaybı...
  221. A

30Db Fan Için Çok Mu Gürültülü

30 desibel, kütüphane ortamı veya hafif fısıltı şeklinde ifade ediliyor. Zaten 30 desibel o fanın tam güçte çalıştığı zaman çıkaracağı sestir. Normal kullanımda tam güçte dönmeyeceğinden sorun oluşturacağını sanmam.
  222. A

Hangi Adaptörü Kullanmalıyım? Neden?

Orijinal olanı (üstteki) kullanmanız her zaman en iyi seçenek olacaktır.
  223. A

Sizce Bi Sorun Varmıdır

Performansta herhangi bir sıkıntı yoksa sorun olmamıştır. İçiniz rahat etmiyorsa sürüm kıyaslaması yapabilirsiniz. Ekran kartınızın sürücü numarasıyla güncel sürücü numarası aynı ise yüklenmiştir güncelleme.
  224. A

Oyuncu Koltuğu

Bütçenizi, boy ve kilo bilgilerinizi de paylaşırsanız daha rahat yardımcı olabilir üyelerimiz. Mesela ben 195 boyunda 100kg biriyim. Cougar Armor Titan Pro Royal aldım koltuk olarak. Memnunum yaklaşık 7 aydır kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım. Bana göre üretilmiş gibi sanki.
  225. A

Bu gücü sağlayabilecek bir pil sistemi akü ile eşdeğer olacaktır muhtemelen. Sallantılarda aküye sorun olacağını sanmıyorum sağlam yerleştirildikten sonra. Eğer sallantılardan etkilenen bir cihaz olsaydı arabalarda sıkıntı yaşanırdı.
  226. A

Soru Cat5 Mi Yoksa Cat6 Mı Almalıyım Ethernet Kablosunu

Giriş konusunda bir farklılıkları yok. Kablo standartları hızı ve frekansı etkiler. Cat6 çok daha yüksek hız sunabilen bir kablodur. Ben hızınız ne olursa olsun almışken yüksek standartlı olanı almanızı öneririm. Fiyat farkı neredeyse yok.
  227. A

Soru Shiftdelete Forumunda Bir Şeyi Tekrar Tekrar Yazmanın Cezası Nedir?

Konu dışına çıkılmaması adına kilitlenmiştir.
  228. A

Soru Shiftdelete Forumunda Bir Şeyi Tekrar Tekrar Yazmanın Cezası Nedir?

Cezası var dememize rağmen aynı konulardan 2-3 adet açmışsınız. Forum kurallarını okuyunuz. Aksi halde ceza alacaksınız.
  229. A

Soru ''Grand Theft Auto: The Trilogy'' Sistemim Yeter Mi?

https://forum.shiftdelete.net/konular/grand-theft-auto-the-trilogy-sistemim-yeter-mi.752574/
  230. A

Soru Bilgisayarım 5Ghz Ağı Görmüyor

Cihazınızın (wifi alıcısının) sürücüsünü güncellemeniz gerekebilir.
  231. A

Soru Geforce Now Üyelikleri

1 Haziranda gelecek diye biliyorum.
  232. A

Yardım Burada Ne Yapacağım?

Bölüm 3 seçmeniz lazım. Eğer içindeki tüm verileri silmek istiyorsanız biçimlendir diyebilirsiniz.
  233. A

Soru Matamatik Sorusu

Paralelkenarın alanı yükseklik ile tabanın çarpımı ile bulunur. Bu durumda üstteki soru 20, alttaki soru 12 santimetrekare olarak bulunur.
  234. A

Yardım Technopat Sosyal Ban Süresi Doldu Ama Ban Kalkamış.

Herhangi bir yer ile olan sorunlarınızı başka bir yer ile çözemezsiniz. İlgili yere başvurunuz.
  235. A

Anket Beats Kulaklık Mı Yoksa Airpods 2 Mi?

Beats airpodsa göre daha kalitelidir bana göre. Ancak airpods deneyimlemediğimden bir şey diyemeyeceğim. Beats markasını apple satın aldığı için evet, aynı airpodslar gibi bağlantı özelliklerine sahip ve pil durumunu gösteriyor diye biliyorum.
  236. A

Soru Kırık Ps4 İçin Oyun İndirme Siteleri

12. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi ve sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır. Buna ek olarak Torrent yardımı ile telif hakları bulunan dizi, film vb. yayınlar için yardım başlığı açmak yada paylaşımında bulunmak yasaktır.
  237. A

Soru Adventure Time Baştan Şimdi Sona Izlenir Mi?

Silinen hiçbir mesaj gözükmemekte. Sistemsel bir hata olmuş olabilir. Hepimizi etiketlemek yerine raporlayabilirdiniz :)
  238. A

Güncelleme: Klavye kutusu içerisinden gelen farklı dokudaki WASD tuşlarında soyulmalar oluştu. Bir de bilek desteği kısmında kabarıklıklar oluştu tam bileğimi koyduğum bölgede. Konuyla ilgili corsair ile iletişime geçtim. WASD tuşlarını ücretsiz kargoladılar. Haftaya elime ulaşacak. Diğer...
  239. A

Mouse ile ilgili güncelleme: 8 ay kullanımımdan sonra Double click(çift tıklama) ve mouse yüzeyinde soyulma problemleri oluştu. Mouse herhangi bir şekilde düşmedi/sarsılmadı hatta mousepad dışına değmedi bile. Kullanışımın da gayet nazik olduğunu düşünüyorum ancak böyle bir sorunla karşılaştım...
  240. A

Yardım Bana Mount And Blade Warband Oyunu Verirmisiniz

Böyle bir konuya izin veremem maalesef. 7. Kazanç ve menfaat amaçlı kısaltılmış link, referans içerikli linkler yine aynı şekilde forum üyelerinden para, oyun, oyun içi item, Uygulama vb şeyleri istemek yasaktır. Yönetimin izin vermiş olduğu genel kullanımda olan ininal,Tosla, Turknet vb hariç...
  241. A

Soru Asus Tuf Gaming Laptop Ekranı Kaç Ms?

https://www.epey.com/laptop/asus-tuf-gaming-f15-fx506li-hn077.html Bu siteye göre ekran 144hz.
  242. A

Soru Papara Yaş Sınırı ?

13 yaş ve üstü olmak gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Detaylı bilgiyi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.
  243. A

#ZkuşağıBilmez tagı gündemde!

Konu dışına çıkılmış, saygı sınırını aşan laflar edilmiş, kişiler arası tartışmaya girilmiş. Konu kilit.
  244. A

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/uyeler/siradan-kullanici.566978/ Huzur bozucu mesajlardan dolayı uzaklaştırılmıştır. Birisinin yazdığı mesaj sakıncalıysa raporlamanız gerekir, saygısızca cevap vermeniz değil. Ondan sonra "ben banlanıyorum başkası banlanmıyor" diyorsunuz. Haklıyken haksız konuma...
  245. A

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Uyarı atmadım farkındaysanız, burada asılsız iddialarda bulunmayınız lütfen. Size göre haksız uyarılar atıldığını düşünüyorsanız bu durumu uyarıyı atan moderatörle veya üstleriyle konuşmanız gerekmektedir. Bu konu bir şahıs itiraz yeri değil, foruma öneri yeridir. Bu sebeple şu mesajlarınız...
  246. A

Moderatörler keyfi ban/uyarı atmıyor. Kurallara aykırı davranırsanız bunun suçlusu biz olamayız. Şu mesajınız bile alakasız aslında.
  247. A

Yardım Papara 50 Tl Mevzusu

Hayır. Ne gördüm ne duydum. Yıllardır papara kullanıcısıyım ve böyle bir şey hiç olmadı. İtibar etmeyiniz.
  248. A

Soru Altyapının Hazır Olması Fakat Port-Altyapı Gözükmemesi

Muhtemelen altyapı yeni bağlanmıştır. Birkaç gün içerisinde bağlanabilir. Bağlanmazsa türk telekomu arayıp durumdan bahsederseniz gerekli işlemleri yapacaklardır muhtemelen.
  249. A

Soru Kasa Sallanırsa Zarar Görür Mü?

https://forum.shiftdelete.net/konular/kasa-sallanirsa-kasaya-zarar-verir-mi.751612/ Daha şiddetli sallamayla ilgili konu açmış ve onunla ilgili cevap almışsınız zaten. Daha şiddetlisinde sorun olmuyorsa daha hafifinde de sorun olmaz. Dikkatli kullanın yeter.
  250. A

Soru Papara Faiz Eklermi

Biliyorum bende de var aynısından. Ancak ön ödemeli kart. O bilgileri alma sebepleri de yasal zorunluluklar. 1621932250 Papara kart için kargo ücreti olmaz, kart ücreti de olmaz. Burasında bir tuhaflık var işte.
  251. A

Soru Papara Faiz Eklermi

Yok yok öyle bir durum olmaz. Dediğim gibi ön ödemeli kartlarda bakiye eksiye düşmez.
  252. A

Yardım Monitörde Ölü Pixel Çıktı..

Üsluplarınıza dikkat edin arkadaşlar. Konunun kilitlenmesine yol açıyorsunuz.
  253. A

Soru Papara Faiz Eklermi

Hayır hiçbir şey olmaz. Hesabınız eksiye düşmez, faiz de işletilmez. 0 bakiyede durur. Kredi kartı değil bu, ön ödemeli kart. İçindeki bakiye asla eksiye düşemez.
  254. A

Ininal Kart Kapanan Hesab

yüzde 1 idi sonra tekrardan binde 2 yaptılar sanırım. zaten verginin tutarından değil benim sıkıntım, yanlış işlemden vergi alması. başka bankalar, ödeme kuruluşları bunu almazken tosla alıyor saçma bir şekilde.
  255. A

Soru 4K 60Hz Vs 2K 144Hz

Kesinlikle 2k 144/165hz. Oyunlar için en optimum seçenek budur bence.
  256. A

Tosla da fena değil evet. Beni tosladan soğutan tek şey netflix, spotify gibi ödemelerimden KMV(Kambiyo Muamele Vergisi) kesmesiydi saçma bir şekilde. Bu sebeple kullanmayı bıraktım o kurumu. Paparaya havale yoluyla anında para yatırabiliyor/çekebiliyorum. Spotify ve netflix ödemelerimin 15er...
  257. A

Müşteri hizmetlerini ararsanız muhtemelen hesabınızı yeniden aktifleştireceklerdir. Ancak ben artık ininal önermiyorum şahsen. Papara çok daha iyi, masrafsız ve cashback özellikli. Hazır ininalden kurtulmuşsunuz geri dönmeyin bence :)
  258. A

150 Tl Kablosuz Kol Tavsiyesi.

https://www.polosmart.com/shop/gaming/polosmart-psg05-kablosuz-ps4-oyun-kolu-siyah/ Öneririm. Bluetooth ile bilgisayara bağlanabiliyor ve tüm özellikleri çalışıyor. Hatta DS4 Windows uygulaması sayesinde touchpad kısmı bile çalışıyor. Fiyatına göre çok tatminkar.
  259. A

Tüm öneriler derlenip toplanıyor ve uygulanabilirliği konusunda sıralanıyor. Daha sonrasında belirli dönemlerde yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda bu öneriler tüm yönetim ekibi tarafından değerlendiriliyor ve uygun görülenler hayata geçiriliyor. Anında gerçekleşememesinin sebebi bundandır.
  260. A

itiraz için ilgili moderatöre veya üstlerine özel mesaj yoluyla başvurabilirsiniz.
  261. A

Bilmem. mantıken engelliyordur.
  262. A

Reklam işi için sanırım google servisleri kullanılıyor. Ne tür reklam çıkacağı kullanıcıya bağlı olmalı.
  263. A

Soru Anlamsız Araba Fiyatları

Konu dışına çıkıldı...
  264. A

Soru Anlamsız Araba Fiyatları

Şu anda maalesef hiçbir ürün fiyatını hak etmiyor neredeyse. Arabalardaki fahiş vergilendirme bu durumu arabalar için çok daha fazla can sıkıcı hale getiriyor maalesef. Sadece 1 yılda neredeyse 2 kat arttığını görüyorum hem ikinci el hem de sıfır fiyatlarının. Çok acı bir durum maalesef.
  265. A

Soru Uygulamalar Nereden Para Kazanır

Bir uygulama sizden para almıyorsa orada ürün sizsiniz diye bir laf vardır. Reklamlar, kullanıcı verileri, cambridge analytica gibi olaylar vs. vs. pek çok faktör var para kazanabilldikleri.
  266. A

Soru Okulun Verdiği Bisiklet Kaç Jant

Ne okul belli, ne bisikletin markası belli... Hiçbir şey belli olmadan neye göre tahmin etsin kullanıcılarımız? Üzgünüm bu sebeplerden ötürü konu kilitlenmiştir. Gerekli bilgiyi okul yönetiminden alabilirsiniz eğer okul verecekse bu bisikleti.
  267. A

Twitch'ten Ödenen Para Gelmedi

Eğer yapabilecekleri bir şey varsa tabiki yardımcı olacaklardır. Müşteri hizmetlerini arayın. Twitchten de ödeme dekontunu isteyin eğer gerekirse bankaya gönderirsiniz.
  268. A

Yardım Freelancer Çalışmak

Ben bionluk platformunda çalıştım bir süre. Ödeme konusunda zaten platformun güvencesi var sıkıntı yaşamadım. Çalışırken gayet memnundum, ödemeler birkaç gün içerisinde banka hesabıma aktarılıyordu.
  269. A

Soru Kullanıcı Adım?

Konu dışı kategorisinde çünkü. Ve evet, hatırladığım kadarıyla maskley idi isminiz hep.
  270. A

Soru Bu Forumun Ne Eksiği Var??

Benzer konu zaten bulunmakta. https://forum.shiftdelete.net/konular/forum-hakkinda-gorus-oneri-sikayetleriniz.510892/
  271. A

Soru Başlık Bulamadım Kusura Bakmayın

Başlık bulunamayan konuda problem var demektir. Bu sebeple kilit. Konu hakkında yorumum ise, bu tarz şeylere bir sınav öğrencisi olarak takılmamanız gerektiğidir. Sınavdan ve dersten başka bir şey düşünmemeniz gerekir böyle küçük detayları düşünmemek için bu tarz videolar izlemeyin. Faydalı...
  272. A

Müstakil Binada 4.5G Internet

Hali hazırda var olan mobil hattınızı kullanmak istiyorsanız piyasada tp-link gibi markaların 4.5g modemleri var. deneyimlemediğim için bir öneride bulunamayacağım ancak araştırıp yorumlara göre bir karar verebilirsiniz belki.
  273. A

Anket Nvidia Mı Yoksa Amd Mi? (Ekran Kartı Olarak)

https://forum.shiftdelete.net/konular/ekran-kartinda-amd-vs-nvidia.738440/
  274. A

Öneri Iphone 12 Pro Max Alınır Mı?

Elinizdeki telefonla arasında geçmeye değecek bir fark yok asla bana göre. Zaten oldukça güncel bir cihaz kullanıyorsunuz. Hiç gerek yok yenilemeye. Performansından tatmin olmayacağınız güne kadar gerek yok. Onun yerine ihtiyacınız olan bir ürün alabilirsiniz bütçenizle.
  275. A

Duyuru Raporlama Sistemindeki Geliştirmeler

Merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bildiğiniz üzere bir değişim sürecine girdik ve sizlerin deneyimini güzelleştirebilecek yenilikler getiriyoruz. Bunlardan biri ise raporlama sisteminde yaptığımız değişiklik. Bundan sonra "Raporla" tuşuna tıkladığınızda karşınıza böyle bir ekran çıkacak...
  276. A

Soru İphone Almak Neden Mantıksız Geliyor?

Bana da mantıksız geliyor. Türkiye fiyatlarından dolayı ama bu tamamen. Yani artık yeni nesil amiral gemilerinin tümünde sıradan bir kullanıcıyı tatmin edebilecek özellikler bulunduğundan iphone'a 15k tl gömmek istemiyorum ben şahsen. Ha, şu sıralar bir macbook veya ipad hevesim var yavaş yavaş...
  277. A

Twitchden Nasıl Para Kazanılıyor

Ortalama bir yayınım 5-6 saat sürer benim. Dediğim gibi ortalama 5-10 izlenirim, reklam geliri yok desek daha doğru. yüzlerce, binlerce izlenmeden hatırı sayılır bir reklam geliri almak mümkün değil. Küçük yayıncılar için tek gelir kaynağı abonelik ve bağış.
  278. A

Ssd Kayboldu Geri Gelmiyor!

Maalesef aklıma gelen tek şey yukarıda söylediğimdi :(
  279. A

Müstakil Binada 4.5G Internet

Evinizde bir altyapı varsa (fiber gibi) böyle bir işe kalkışmanızı önermem çünkü bilindiği üzere mobil internet tarifeleri aşırı pahalı ve her bölgede iyi değil. Ancak yine de mobil ağ üzerinden tüm eve internet dağıtmak istiyorsanız Turkcell Superbox gibi bir abonelik satın alıp onların...
  280. A

Hayır maalesef. 1.5 ay kadar düzenli yayın açtım, ortalama 5-10 izlendim ve reklam gelirim 5 cent bile değil düşünün.
  281. A

Gmai̇l Google Hesap Hangi̇si̇ni̇ Hangi̇ Yerlerde Kullanılmalı

Her iş için ayrı olması gelen mailleri düzenleme açısından güzel oluyor. Tüm maillerinizin gelen kutularını da zaten tek sayfada görebildiğinizden (mobil uygulama için konuşuyorum) bir şeyi kaçırmamış oluyorsunuz. Ben ayrı kullanmayı sevenlerdenim.
  282. A

Gelen abonelikler en temel para kazanma yöntemi. Buna ek olarak gelen bağışlar ve izletilen reklamlar da sayılabilir. Ancak en büyük ve temel para kazanma yöntemi abonelikler ve bağışlar.
  283. A

Hiç Hayatınızda Yurtdışına Çıktınızmı?

Kanada ve İspanya'ya gittim. Kanada'da 1 aylık öğrenci değişim programına dahil oldum (profil fotoğrafım kanadadan), İspanya'da da World Scholar's Cup yarışmasına katıldım 1 hafta. Onun dışında yurt dışına çıkmadım. İmkanı olan herkese tavsiye ederim bu arada.
  284. A

Twitch Ile Ilgili Iki Soru

Profilimde yazmakta hakkında kısmında :)
  285. A

Windows 10 Gittikçe Kötüleşiyor Mu?

Hayır siz yanlış anlamışsınız :) Burada kastettiğim şey güncellemelerin arka planıydı yani bizim göremediğimiz kısım. Masaüstü arka planını kastetmedim :)
  286. A

Twitch Ile Ilgili Iki Soru

1- Hayır diye biliyorum. Bunun için ben yayın tekrarlarımı youtube kanalıma yüklüyorum. İlgili yayın tekrarının yanındaki seçeneklere girdiğinizde dışarı aktar kısmı var. Oradan kendisi direkt youtube yükleme işlemini yapıyor. Youtube yüklendikten sonra da yayın tekrarını twitchten siliyorum...
  287. A

Bu sadece bir arka plan. Arayüz değil ki.
  288. A

Iphone Cihazlarda Ram'in Düşük Olması

İşletim sistemi ve içerisinde çalışan uygulamaların, cihazın donanımıyla optimize çalışmasından kaynaklı.
  289. A

Eskisini hatırlamıyorum bile o derece alıştım :D
  290. A

Güncellemelerin boş olduğunu düşünmüyorum. Kullanıcıya bir değişiklik yansımasa bile arka planda bir güvenlik açığı vs. kapatıyor olabilirler. Bu yüzden bence kötüye gitme gibi bir durumu yok. Severek kullanıyorum yıllardır.
  291. A

Bir Linki Uygulama Üzerinden Değil, Google Üzerinden Açmak Istiyorum

Uygulama ayarlarından sahibinden.com varsayılan tercihlerini sıfırlayın. Bunu yaptıktan sonra tıklayacağınız ilk linkte sorması gerek uygulama ile mi açmak istersiniz yoksa google ile mi diye. Google seçerek devam edebilirsiniz.
  292. A

Rtx 3060 12 Gb Neden Kullanamıyor

İşlemciniz ile darboğaz yapıyor olmasın? Ben İ9-10850K + rtx3080 kullanıyorum. 2k çözünürlükte ultra ayarlarda yüzde 99 kullanıma ulaşabiliyorum mesela watch dogs:legion oynarken. 9.5gb falan kullanıyor vramden. her kart yüzde 95-100 bandında çalışabilir uygun donanımlarla beslenirse.
  293. A

Bilgisayar Fiyatları Düşer Mi

Tüm dünyada yaşanan stok sorunu sebebiyle fiyatlar olması gerekenin çok üstünde yurt dışında bile. Şu anki durum ne bitcoine bağlı ne de dolara bilmem neye. Talep çok ama arz yok meselesi. Stoklar düzeldiğindeki fiyat durumu dolar, euro ve vergilere bağlı olacaktır :)
  294. A

Numlock Tuşlarına Tıklayınca Sayı Yazıyor

Numlock açıkken oradaki tuşlar sayı işlevi görür, numlock kapalıyken ise page up, page down gibi diğer işlevleri görür.
  295. A

Yasaklar Bitti. Normale Mi Dönüyoruz?

Mümkün değil. Toplumun çok ufak bir kısmı aşılıyken ve insanlarımız daha mesafe, maske kurallarına bile uymuyorken eskisine dönmemiz mümkün bile değil bana göre.
  296. A

Xbox Gamepass Ulimate Vs Pc

Ultimate alınca xbox üzerinden de bu hizmeti kullanabiliyorsunuz. Bir de Xbox live gold üyeliği de veriyordu sanırım. Detaylı bilgi için xboxun kendi sitesinde karşılaştırma sayfası var oraya bakabilirsiniz.
  297. A

Twitchde Iştirak Oldum Vergi Olayları Hakkında Bilgim Yok

Evet vergi ödemek durumundasınız. Twitch veya bağışlardan gelen ücreti kendi banka hesabınıza çektiğiniz anda vergi mükellefi olmak durumundasınız. Bunun için de şirket kurmanız gerekmekte. Ben de twitchte yayın yapıyorum ve şu anda şirket kurma ve işletme maliyetlerini karşılayacak durumum...
  298. A

Banka Uygulamasından Harcamaya Taksit Yapma

Hayır yapamazsınız diye biliyorum. Çünkü satın aldığınız yere özgü değil, yasal olarak bir taksit kısıtlaması var. Bu sebeple sonradan da taksitlendiremezsiniz. Günümüzde taksitle telefon almanın iki yolu var: Alışveriş kredisi veya telefon hattı üzerinden satın almak.