Arama sonuçlarınız

1. asemih159

Yardım Amerika'da Self-Host Sunucu Kurmak

Merhaba, Amerika'da Self-Host sunucu kurmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de CDN havuzu kullanıldığı için dinamik IP ile port açmak ve sunucu host'lamak mümkün değil. Aynı durum Amerika için geçerli mi? Amerika'da modem ve firewall'dan port açarsam public IP'den sunucuya erişebilir...
  2. asemih159

Soru Fiber Altyapı ile Gigabit İnternet Alınabilir mi?

Merhaba, Yakın bir zamanda binamıza fiber altyapı gelecek. Tahminimce daire içine kadar fiber kablo ile gelecektir. (Yani GPON fiber.) Altyapının sahibi Türk Telekom. Bu altyapı ile gigabit internete almak mümkün mü? Herhangi bir fiber altyapı gigabit destekliyor mu? Gigabit internet...
  3. asemih159

Yardım Linux Bilgisayarı Yerel Ağda Ssh Ile Kontrol Etmek

Merhaba, Elimde eski bir bilgisayar var. (1 GB RAM) Ve içine masaüstü ortamı olamayan bir Linux kurmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir Linux var mı? O bilgisayara monitör bağlamak istemiyorum, yerel ağ üzerinden SSH bağlantısı ile kontrol etmem mümkün mü? Ana bilgisayarımdan SSH ile konsol...
  4. asemih159

Ubuntu Server'de Port Açma

Merhabalar, Windows 10 işletim sistemli cihazımın içine (Windows 10'un içinde gelen) Hyper-V ile bir Ubuntu Server kurdum. Ubuntu'nun içine de Minecraft'ın server yazılmını kurdum. Ve sorunsuz çalıştı. Windows 10'dan Minecraft sunucuma bağlanmaya çalıştığımda sorunsuz bir şekilde sanal Ubuntu...
  5. asemih159

Geliştirdiğimiz The Darked Oyununun Steam Mağazası Açıldı!

Bu forumda daha önce de The Darked hakkında konular açmıştım ve oyun hakkında fikirlerinizi almıştım. Şimdi ise sizinle Steam mağaza sayfasını paylaşacağım. İstek listesine ekleyenlere sürpriz hediyeler var. Yorumlarınızı bekliyorum...
  6. asemih159

Bakır Altyapıyı Binamıza Almak Hakkında

Merhaba; Sokağımızda bakır internet altyapısı bulunuyor. Bu altyapıyı binamıza almak için nereye başvurmamız gerekiyor. Süreç nasıl işliyor? Yardımcı olursanız sevinirim. ??
  7. asemih159

The Darked Geliştirici Ekibine 3D Modellemeci Aranıyor

Ön bilgi; Darked Studios olarak The Darked adında açık dünya hayatta kalma oyunu geliştiriyoruz. Oyun hakkında detaylı bilgi içi internet sitemize ve bu forumda açtığım konuya bakabilirsiniz. Darked Studios web sitesi: Home | Darked Studios Konu: Tavsiye - Geliştirmekte Olduğumuz Oyun Hakkındaki...
  8. asemih159

Geliştirmekte Olduğumuz Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

Merhaba; Bir grup yazılımcı olarak bir oyun geliştiriyoruz. Oyunun fragmanını yayınladık, görüşlerinizi ve yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum...
  9. asemih159

Astral seyahat nedir? Nasıl yapılır? Gerçekten var mı?

Merhaba, Astral seyahat gerçekten var mı? Varsa nasıl yapılır? Samimi olarak yapan varsa nasıl bir duygu? Ve bir tehlikesi var mı? 1595716798 Up
  10. asemih159

PHP'de aldığım hata.

Öncelikle merhaba, PHP ile veri tabanından veri güncellemeye çalışırken şöyle bir hata alıyorum. Hatanın işaret ettiği yer şurası, $id = $_GET["id"]; Verdiğim bilgiler yetersiz gelebilir o yüzden çözüm için ihtiyacınız olan yerleri sizinle paylaşabilirim. Tablodaki butonlar. 1594394936...
  11. asemih159

Türkçe Karakter Sorunu

Hata böyle görünüyor; phpMyAdmin'de böyle görünüyor; mysqli_set_charset($conn,"utf8"); set_charset kullanıyorum. Bir türlü anlam veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. 1594302638 up 1594303294 Sorun çözüldü "utf8" yerine "utf-8" olmalıymış.
  12. asemih159

En iyi Linux dağıtımı?

Merhaba; Sizce en iyi Linux dağıtımı hangisidir. Dual Boot yaparak Windowsla birlikte kullanmayı planlıyorum.
  13. asemih159

Modemi Access Point Olarak Kullanma hk.

Merhaba; Evimin yakınlarında bir kahvehane/cafe var, cafe’nin interneti evin heryerinden çekmiyor. Cafe’nin internetini kullanmak için access pointe ihtiyacım var. Access point 100₺ civarında bir fiyatı var, elimde de bir modem var. Modemi access point olarak kullanmam mümkün mü?
  14. asemih159

SPOT mu LED mi?

Salonumda asma tavan var. Spot için delik açıp spot mu takmalıyım yoksa içine led mi döşemeliyim?