Arama sonuçlarınız

1. kaberdey

AliA'yı almışlar

Çoook geç kalınmış bir uygulama aslında. Ama geç olsun güç olmasın. Hayırlı olsun...
  2. kaberdey

Samsung Galaxy S4'e Özel Oyun Kolu

3. kaberdey

Telefon sapığı

Haklıyken suçlu duruma düşebilirsin. Dikkat etmek lazım. Savcılık işi bir dilekçeye bakıyor sadece.
  4. kaberdey

Shiftdelete.net tapatalk hakkında ?

Sizi zor durumda bırakmak için söylemedim zaten. teknik kısmını sen daha iyi bilirsin. Ben aslında şu anda yaptığın açıklamanın yapılmasını beklediğim için yazdım :) Taleplerin görmezden gelinmediğini, arkada çok yoğun tartışmalara neden olduğunu çok iyi biliyorum. Ama bu taraftan bakınca...
  5. kaberdey

key demişsin ama bence böyle durumlarda öncelik "ben sana bunları sundum aradan seç" demek yerine talepleri değerlendirmek mi olmalı acaba? Tabii ki güvenlik konusu düşünülmesi gereken bir konu, onu da gözardı etmemek lazım...
  6. kaberdey

Nedir durum var mı bir gelişme?
  7. kaberdey

Sd Karta Taşınamayan Uygulamaların Çözümü

adb kodu tanınmıyor hatası alıyorsanız ya SDK kurulu değildir ya da yanlış klasör içerisindesinizdir. SDK kurulu ise klasör içerisinde aşağıdaki dosyaları görebiliyor olmalısınız.
  8. kaberdey

İnternetin yeni fenomen dansı

http://www.matematik.us/ siteye girin ve sağdaki "harlem shake" düğmesine tıklayın :)
  9. kaberdey

Çok Gerçekçi Çamurlu Su Sahnesi

Araba neden sol şeritten gidiyor?
  10. kaberdey

Günün Komik Fotoğrafları

Biçimlendirme ile ilgili, kopyaladığınız yazıyı önce not defterine yapıştırın, sonra not defterinden kopyalayıp buraya yapıştırın sorun düzelecektir.
  11. kaberdey

Kapsamlı TV arşivi...

Hevesinizi kırmak istemem ama maalesef her istediğiniz diziyi, filmi, futbol maçını izleyemiyorsunuz. Kısıtlamaları var. Ama yine de diğer bir çok program için çok işe yarayabiliyor.
  12. kaberdey

Dikkat testi. Cok Farkli :D

bir de bu var http://www.youtube.com/watch?v=N4bMR0lSC20
  13. kaberdey

Beni nasıl bilirsiniz ?

Zorhak yaşıyomu acaba :)
  14. kaberdey

Online Fotoğraf Düzenleyici 5 Siteyi Tanıtıyoruz

pixlr Türkçe desteği var.
  15. kaberdey

Sizce elime ulaşır mı?

Buna benzer bir çok siteden alışveriş yaptım, bir sorun yaşamadım. Hatta başka siteden yeni telefon aldım, ben de beklemedeyim :) bir de şöyle bir video vardı... http://www.youtube.com/watch?v=63u6b-eHYzU
  16. kaberdey

Sol Göğüste Büyük,Ağrılı Şişlik (Erkeğim)

Benzer bir durumu arkadaşım yaşamıştı, sadece birisinde şişme vardı. jinekomasti teşhisi koydular ve ufak bir operasyonla aldılar. Yani ikisinde de aynı şekilde olmak zorunda değilmiş... Doktor en doğru tanıyı koyacaktır...
  17. kaberdey

Satılık Ainol Aurora II 16 GB Tablet Bilgisayar

Alet güzel ben de kullanıyorum. Temiz ise fiyatı da oldukça iyi görünüyor. (D&S Rom attım, dokunmatiği falan da gayet güzelleşti.)
  18. kaberdey

Android Uygulaması: tvyo

D-smart da benzer şekilde tüm kanallar ücretsiz olacak bilmem ne diye reklamlarla başladı. Milleti aptal yerine koydular, normal uydu alıcılarını aldılar ellerinden, bi sürü paraya yenisini verdiler sonradan da para istediler. Bunda da benzer bir uygulama olmaması için bir neden yok. Önce...
  19. kaberdey

Ayna karşısında kamera görünmeden fotoğraf çekme

Bu komik olay aklıma geldi birden :) Söz meclisten dışarı tabi, kimse üzerine alınmasın
  20. kaberdey

Office world köpü

Bence ne istediğinizi yeterince açık ifade edemediniz, o nedenle talebiniz anlaşılamadı...
  21. kaberdey

Ankara'dan - Amasya'ya Bisikletle Seyahat Etmek !

Bu soğukta bisikletle gidilir mi? Zatürre olursun, romatizma olursun... Bence fikrini havaların düzeldiği bir zamana ertele...
  22. kaberdey

SDN Ankara Buluşması Tarih Mekan Ayarlandı- 27 Ocak, saat 14:00

Saol dostum :) Ben size online olarak katılırım, sırayla pokelerim sizi :D
  23. kaberdey

SDN Ankara Buluşması Tarih Mekan Ayarlandı- 27 Ocak, saat 14:00

yemekleri modlar mı ısmarlayacak? Yoksa SDN bütçesinden mi karşılanacak?
  24. kaberdey

Google60 - Mutlaka Deneyin!

Eskiden bilgisayara veri girişi için ilk sayfada çıkan delikli kartlar (punchcard) kullanılırdı. Oradan yola çıkarak, o zamanların makinelerinde google olsaydı nasıl çalışırdı fikriyle değişik bir çalışma yapılmış...
  25. kaberdey

Facebook ta ne düşünüyorsun yazısı değişenler

Nasıl hissediyorsun yazmış bana da...
  26. kaberdey

Değerli Çalışma Arkadaşımız Power'ı Kaybettik

Allah mekanını cennet eylesin, sevdiklerine sabır versin...
  27. kaberdey

Sevgilim Bana Atom Bombası Yaptı

belli belli :) Ben de yapayım dedim :D
  28. kaberdey

Sevgilim Bana Atom Bombası Yaptı

Güzel çalışma. Şans eseri denk geldim. Sırf bu resmi beğenmek için online oldum :)
  29. kaberdey

SWF Dosyalarını HTML5'e Çevirin

Daha önceleri SDN'de görmüş olduğumuz Adobe Flash'ı bitirmeye yönelik çalışmalara GOOGLE da katıldı. http://shiftdelete.net/adobe-flasha-windows-8-darbesi-31884.html http://shiftdelete.net/adobedan-windows-8-hakkinda-aciklama-31899.html Google yeni geliştirdiği Swiffy adlı hizmeti ile .swf...
  30. kaberdey

Laptopu lcdye bağlamak

CRT monitörü bağla ikinci monitörü (bu monitöre uzat seçeneği ile) aç bu şekilde açııkan sağ tıklayıp özelliklere bakarsan iki monitörü de görebilirsin, istediğin monitörün çözünürlüğünü ayarlayabilirsin...
  31. kaberdey

Kadir Geceniz kutlu olsun

Tövbe İstiğfar, Bağışlanma Duası, Mağfiret Duası Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete...
  32. kaberdey

Hard Disk Birimini Yanlışlıkla Sildim Doluydu !!

recover my files programını bul, deep format seçeneğini kullanarak tarat, eski yeni koyduğun sildiğin tüm dosyaları bulacaktır. Sonra içinden istediklerini diğer harddisk bölümüne kaydedebilirsin.
  33. kaberdey

SDN Ailesi 2.Hatim Dağıtımı

21,25,26 bitti Allah kabul etsin
  34. kaberdey

Google arama sonucu

birisinde google'da hesabın açıkt aratmışsındır. Hesabın açıkken daha çok kullandığın sitelerin daha ön sıralarda gösterilir...
  35. kaberdey

|SeYYaH| sadece 10 ve 11 kaldı sanıyorum. Şimdilik onları da sen alırsan yetiştirebiliriz.
  36. kaberdey

sword.q Alnair Alsad elmalisoda 1907 arkadaşlar yok mu okyabilecek? yarına yetiştirelim...
  37. kaberdey

Arkadaşlar internet download manager gibi videoyu .flv olarak indirebilen başkavar mı

mozillada flashgot var ben de onu kullanıyorum.
  38. kaberdey

25 ve 26 yı da ben alıyorum yarına yetiştirelim...
  39. kaberdey

12 de bitti...
  40. kaberdey

Ben 21'i de alayım
  41. kaberdey

Format Oynatma Sorunu

laptopla da izlersin media player alarak da izleyebilirsin ben laptopu da bağlıyorum, http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-cinemaniaxs-1080p-truehd-71-mkvdtsdolby-media-playerhdmi-kablo-hediyeli-dkmpcinxs/ProductDetails.aspx?productId=bd85406&categoryId=112123 bu media player'ı da...
  42. kaberdey

+359 Alan Kodu İle Cep Telefonuna Gelen Aramalar

+306930377628 beni çaldıran numara da bu.
  43. kaberdey

+359 Alan Kodu İle Cep Telefonuna Gelen Aramalar

beni de bir kaç gündür +30 bir numara çaldırıp kapatıyor :) +30 da yunanistanın kodu...
  44. kaberdey

Facebook telefon rehberinizi çalıyor

Bu durumda @Elbruz46 kullandığın facebook uygulaması bunu yapıyor gibi görünüyor. Belki adını paylaşırsan başkaları kullanmaz. Ben snaptü kullanıyorum bende de sadece facebookta olan ve telefonumda kayıtlı olmayan isimler var...
  45. kaberdey

Arabam Kayıp :)

vallaişaretleri olmayan otoparklarda kaybedilebiliyor. Yaklaşık olarak yerini tahmin ediyorsun ama etraftaki araçlar değiştiği için karıştırabiliyorsun. Ben öyle durumlarda arabanın kumandasını kullanıyorum kiliti açınca alarm ötüyor, öttüre öttüre buluyoz :)
  46. kaberdey

Arabam Kayıp :)

Büyük ihtimalle GPS ile çalışıyor bu nedenle kapalı otoparklarda kullanılması çok zor. Sanırım arabayı bıraktıktan sonra programı çalıştırıp yerini kaydediyon, sonra GPS ile sana kayıtlı yeri gösteriyordur. çalınınca da zor gibi :)
  47. kaberdey

Bilgisayar tavsiye si ?lütfen bi tavsiyede bulunun !

ben bunu yeni aldım http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5110-b63f45-laptop-urun5733.html crysis2, COD black ops, nfs shift 2 full grafik hiç kasılmadan oynuyorum...
  48. kaberdey

Dreamweaver dan anlayan arkadaş yardımcı olabilir mi?

o sitenin arkaplan resminin adresi http://www.aydesign.net/Images/Bg.jpg buradan indirip boyutlarına bakabilirsin. arkaplanın tekrar etmemesiz için CSS ile background-repeat:none; eklemelisin.
  49. kaberdey

EasyPhp Sorunu!!

mysql aktarırken hata veriyor default değer ataması yapılmış ama kabul edilmiyor default değeri kaldırıp import edince de script içerisinde değişken hataları çıkıyor. Çok uğraştırabilir...
  50. kaberdey

KYK Sorunu

emekliliği yoksa şu anda da çalışmıyorsa ev hanımı yazacaksın, bu durum kredi yerine burs alabilmen için daha etkili olabilir
  51. kaberdey

LYS sonuçları açıklandı!

Herkese hayırlı uğurlu olsun...
  52. kaberdey

Digitürk e üyelikle ilgili

24 ay taahhütlü aldığında hiçbir ücret ödemiyorsun, hiçbirşey almana da gerek yok. Teknik servis geliyor uydu alıcısını veriyor, kendi çanağını da takıyor, döşenen kablo uzunluğuna göre kablo parası ödüyorsun. Aboneliğini kapattıracağın zaman uydu alıcısını, kumandasını ve kartı iade etmen...
  53. kaberdey

Monitör sinyal yok hatası [Çözüldü]

Ben de ekran kartı sorunu olduğunu düşünüyorum. öncesinde görüntü alabiliyorsan driver güncellemesi denenebilir, hiç görüntü gelmiyorsa ölmüş diyecektim.
  54. kaberdey

PHP sabit tablo sorunu

1. soru: tablonu sabit genişliğe getir. <table width="250px" id="table1"> 2. soru: SELECT * FROM tablo ORDER BY id ASC ASC: ascending(Artan sıralama) DESC: descending (Azalan sıralama)
  55. kaberdey

Monitör sinyal yok hatası [Çözüldü]

Bilgisayarı açtığında hiç mi görüntü alamıyorsun yoksa baştan dos ekranında birşeyler görüp sonramı sinyali kaybediyorsun.
  56. kaberdey

Harç paraları! Bu konuyu bilenler açıklığa kavuşturabilir mi?

Ek bir kural yoksa 1. öğretim hakkı kazanmışsan ona göre ödeme yapman lazım. Yani yolunu baştan kapatmamışlarsa kazanılmış hakkın geçerlidir ;) Okulun yönetmeliğine bakmalısın, buna göre bir madde yoksa yönetim kurulu kararı çıkarırlar bu durumda ne çıkarsa bahtına diyip beklemek zorundasın...
  57. kaberdey

Yöneticilerle Röportajlar

Beni merak eden 4 kişi kimmiş acep :) öğrenmek istedikleriniz neyse sorun söliim :P
  58. kaberdey

4 bitti ;)
  59. kaberdey

Artık Herkes Crysis 2 Yapabilecek

Benimkide ofiste iniyor yarın alıp kurcalayacam akademik anlamda bir projem var belki bu altyapıyı kullanabilirim. :)
  60. kaberdey

Açacağım facebook sayfası için profil resmi tavsiyesi istiyorum

tabi deliler varsa huni de olmalı ;)
  61. kaberdey

Resimdeki bir nesnenin boyutunu hesaplama

Referans kullanabilmek için iki nesnenein de aynı açıdan ve aynı uzaklıkta olması gerekir.
  62. kaberdey

Paper Camera

+1 bende de aynı adres çıktı bu android için özel bir adres yapısı mı?
  63. kaberdey

Somaliye nasıl yardım edebiliriz?

Akıllı telefonunuzda qr code okuyucunuz varsa aşağıdaki kodu okutun, Afrika'ya 5 TL yardımda bulunun...
  64. kaberdey

SDN Ailesi Hatim Dağıtımı

23. cüzü bitirdim Allah Kabul etsin. @by efsane bir dahaki hatimde de bana bir cüz ayırıp haber verebilirsen çok sevinirim...
  65. kaberdey

Prof. Olduk Haberimiz Yok

Serkan herkese susamli doner ismarlicakmis
  66. kaberdey

Ankara metrosunda esrarengiz oda !

beyaz çizgiyi geçmemiştim o nedenle korkaracak birşey yok :D
  67. kaberdey

Tema birşey istiyor ama çözemedim

özel menü oluştur diyor ama wp 3.0 ve üstü versiyonlarda çalışıyormuş sadece.
  68. kaberdey

Site yazımı için uygun programı arıyorum.

Kullanıcı, üyelik kontrol paneli vs işlerine gireceksen hazır sistemleri kullanman daha uygun olur. joomla olabilir ya da DLE kullanabilirsin. Bu konularda internet üzerinde de bir çok kaynak var. Bunları inceleyip hangisini istediğine karar verebilirsin. benim önerim joomladan yana...
  69. kaberdey

Ankara metrosunda esrarengiz oda !

ben de önünden geçmiştim bu odanın :)
  70. kaberdey

özel ders ;)
  71. kaberdey

tam ortamızda optimum var işte :) elvankente de ders için geliyordum geçen sene...
  72. kaberdey

eryaman 3
  73. kaberdey

HD'ye mi gidiyoz hankisine, mümkünse optimuma gidelim orası yakın :)
  74. kaberdey

Yasal Lisanslı Antivirüs Kullanımı Konusu

En son kampanyadan ücretsiz Lisanslı 1 yıllık Comodo pro aldım onu kullanıyorum :)
  75. kaberdey

Google+ Davetiye Paylaşımı

gönderildi
  76. kaberdey

gönderdim
  77. kaberdey

gönderdim
  78. kaberdey

PHP'de ereg_replace(); Hatası.

PHP 5.3 ile bazı sıkıntıları var bu fonksiyonun PHP versiyonunu güncelleyip deneyebilirsin ya da eregi_replace yerine ereg_replace dener misin?
  79. kaberdey

SDN Ailesi Hatim Dağıtımı

Furkan 1 tane de bana yaz.
  80. kaberdey

Google Voice Türkiye'de yine yok!

şu anda proxy ile ulakbime bağlıyım ve bende çalışıyor. ama Normal bağlantıyla denemedim
  81. kaberdey

Ücretsiz tasarım programı arıyorum

Resimden CSS kodlarını oluşturan bir program duymadım. Bu işi bir çok insan parayla yapıyor, programı olsaydı onu kullanırlardı sanırım. Ama yine de bekleyelim belki duyan gören başkaları olabilir.
  82. kaberdey

Çocuklarda Kronik Böbrek Yetmezliğine Neden Olan Yeni Bir Gen Bulundu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırıcıları Mutasyonları Çocuklarda Kronik Böbrek Yetmezliğine Neden Olan Yeni Bir Gen Buldular Ayrıntılar için tıklayın (Not: Dosya PDF olduğu için direk siteden link verilmiştir.)
  83. kaberdey

Davetiyesini almakta başarılı olanlar varsa belirtsin diyecektim ama davetiye isteyenlerin çoğunun ilk mesajı geri dönüp bakarlar mı acaba :)
  84. kaberdey

Oyun Teorisi ve Sarışın

Bir de şöyle bir teori var:) Cerez tabagi - 1 Bir kuruyemis tabagi kalabalik bir grubun onune geldigi zaman sirasiyla once antepfistiklari , ardindan bademler, sonra findiklar gider. En sona beyaz ve sari leblebiler kalir. Eger belli bir yasa kadar evlenmemissen de durum farkli olmaz. Ya kalan...
  85. kaberdey

3. SDN Ankara Buluşması

uzun bir aradan sonra merhaba :) benim için 3 temmuz açıkçası muğlak bir tarih, izne çıkmayı planlıyorum ve Ankara'da olup olmayacağımı bilemiyorum. O yüzden söz veremeyeceğim. Ama Ankara'da olursam katılmaya çalışırım.
  86. kaberdey

Sunu Hazırlama Yardımınıza İhtiyacım Var...

Multimedia builder ile yapabilirsin.
  87. kaberdey

Sitenin Her sayfasına Facebook "Like" ve "Recommend" Butonu

paylaşma kodu bu şekilde http://www.facebook.com/share.php?u=buraya tavsiye edilecek adres beğenme sayfasının adresi de http://www.facebook.com/like.php belki mantık ayunı olabilir ancak parametre olarak u, url, uri denedim olmadı... zaten çözüm yazılmış :) bu arada...
  88. kaberdey

Yeni Süper Moderatörümüz By Efsane

Hayırlı olsun. Başarılar dilerim...
  89. kaberdey

YGS'ye giren adaylara uyarı

Girecek herkese başarılar dilerim... Ben de görevliyim sınavda ve anahtar bile sokmamızı yasakladılar. Herşeyi arabaya bıraksan araba anahtarını bile içeri sokamayacakmışız. Nolcak bakalım görelim...
  90. kaberdey

May I Challenge - Yapay Zeka Yarışması

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu'nun düzenlediği yarışma duyurusu... Bu sene ilk kez düzenlediğimiz uluslararası May I Challenge yarışması; katılımcıların bizim yazdığımız oyun için geliştirdikleri yapay zekaları birbirleriyle karşılaştırmayı amaçlıyor. Geliştirdiğimiz oyun temel olarak sıra...
  91. kaberdey

Google Summer of Code 2011 Semineri

Google Summer of Code 2011 hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın Bu yaz açık kaynak kodlu projeler üzerinde çalışarak 5000$ kazanmak ister miydiniz? Peki bu sırada özgeçmişinize önemli bir katkı sağlayacak bir proje geliştirme tecrübesine ne dersiniz? Google, bu sene yedincisini düzenlediği...
  92. kaberdey

EEE PC Overclock Denemeleri

overclock yapmak sorun değil ama zaten netbookların en büyük sorunlarından birisi ısınmadır. Dikkat et ya da ekstra soğutucu kullan, büyük ihtimalle kendi fanları yetmeyecektir
  93. kaberdey

Bu Fotoğrafları Anlamak Zor...

Bence yeşilli arkadaş oraya greenbox teknolojisi ile isteyen kişiyi eklemek için konulmuş
  94. kaberdey

Matematik Geliştirme Programı

Programlama konusundaki çaba ve heyecanını takdir ediyorum ancak programlara isim koyarken biraz daha dikkatli olmakta yarar var diye düşünüyorum. Bu yazmış olduğunuz program maalesef geliştrime yapmaz sadece "drill and practice" denilen soru çözmek, alıştırma yapmak için hazırlanmış. Belki...
  95. kaberdey

Tofaş'tan Bir Kıyak Bekliyorum! (Doğan, Kartal, Şahin)

Bence esas kıyağı bu arkadaş hakediyor. http://www.facebook.com/profile.php?id=530817935 NOT: bu arkadaş da şahsen tanıdığım gerçek birisidir.
  96. kaberdey

Sizce Hangi Alana Başvurayım?

Kişisel tüm değişkenleri göz ardı ederek gelecekte en çok ihtiyaç olacak sistem & ağ uzmanı diyorum.
  97. kaberdey

Speed Dial in Yedeği Alınır mı?

Mozbackup proramı mozilla firefox ve thunderbird yedeğini alıyor aynen geri yükleyebiliyorsun
  98. kaberdey

D-smart mı digiturk mü?

Digitürk başka uydudan alıyor yayınları, çift çanak kullanmayacaksan d-smart diyorum çünkü d-smart yayınlarını Türksattan alıyor, d-smart kesilse de yine normal olarak izleyebilirsin. Lig tv vb istiyorsan digitürk tek seçenek tabiki ama bence belegesel kanalları konusunda d-smart çok daha iyi...
  99. kaberdey

Benimle bir elmanın iki yarısı olmaya ne dersin?

Başka siteden izlenmesine izin verilmiyormuş buradan izleyebilirsniz http://www.facebook.com/video/video.php?v=485369810982 http://video.ak.fbcdn.net/cfs-ak-ash1/78827/985/485369810982_1883.mp4?__gda__=1294923731_b552fab2f518a6f6fff1539afb534968
  100. kaberdey

Çok fonksiyonlu yazıcı-tarayıcı-fotokopi makinesi tavsiye

vay be ben de EPSON'u kötüleyim diye girdim konuya :) HP'ninkiler canavar gibi oluyor al kafan da rahat olsun ;)
  101. kaberdey

Kahvenin yanında su !!

Bunlara ek olarak kahvenin tadı daha iyi anlaşılsın diye ağız diğer tadlardan arınsın diye önce su içilir kahve ardından içilir efsanesi de var :)
  102. kaberdey

2010'un En Popüler 10 Cihazı

bence listede 5800 XM eksik belki de en başta olması gereken oydu
  103. kaberdey

Hücrenin şartına göre biçimlendirme

Türkçe olarak koşullu biçimlendirme ile yapılıyor :) Koşullu biçimlendirme yi açtığın zaman sana yol gösterecek bir arayğz çıkıyor zaten. Çok zor değil ;)
  104. kaberdey

SDN Ve Teknobiyotik Ödüllü Anket Sonucu

Çölde su arasam ütü bulurum Voltranı oluştursak ... olurum değilmiydi o söz :)
  105. kaberdey

Navigasyon Cihazı Alacağım Yardım

bu konuda en iyilerinden birisi garmindir. Türkiye haritaları gayet ayrıntılı... http://www.hepsiburada.com/Liste/garmin-nuvi-205w-navigasyon-cihazi-81-il-sokak-detay-haritasi-yuklu-yenilenmis-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme-/ProductDetails.aspx?productId=sporgar10007184d&categoryId=257643
  106. kaberdey

Nokıa 5800 xpressmusic sertifika sorunu ?

Sertifika hatasının 2 çözümü var. 1- kuracağın programı sertifiakalndırmak ya da sertifikalı kırığını bulmak. (sertifikalandırm aişini bir çok site yapıyor ama IMEI numaranı falan vermen gerekiyor.) 2- telefonu kırdırmak, o zaman da garanti kapsamı dışına çıkarsın.
  107. kaberdey

Photoshop Cs4 Beyaz renk sorunu

Bilgisayarın renk yönetimiyle ilgili bir durum. masaüstüne sağ Ayarlar sekmesine gel Gelişmişi tıkla Renk Yönetimi sekmesine gel Renk profillerini göreceksin, ekle düğmesine basarsan başka ekleyebileceklerin de çıkacak. yanılmıyorsam Photoshop oraya bir kaç tane renk profili atıyor zaten...
  108. kaberdey

Webmastersitesi.com Davetiyesi

r10 davetiyesi zaten hotmail, gmail,windowslive gibi jenerik maillere gönderilemiyor. ek olarak denetimi çok sıklaştırdılar, herkes davet ettiği kişiden sorumlu olacağı için davetiye etmekte çekingen davranılıyor...
  109. kaberdey

Php Arkaplan Flv video oynatıcı

http://hotfile.com/dl/92669493/a7786ca/kaberdey_video_arkaplan.rar.html al dostum içine video.flv dosyanı at direk çalıştır.
  110. kaberdey

<meta http-*****="content-type" **********text/html; charset=utf-8" /> olan kısmı aşağıdaki gibi yazman lazım (aralardaki noktaları sil, site göstermediği için . ekledim aralara) <meta http.-.e.q.u.i.v="content-type" c.o.n.t.e.n.t.=."text/html; charset=utf-8" />
  111. kaberdey

yeni kodları denermisin? şu anda çalışması lazım, divleri ekledim koda
  112. kaberdey

bende çalışıyor bir sorun yok ama kodları yeniliyorum. ---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:06 ---------- Kodu yeniledim tüm kodu ekledim.
  113. kaberdey

Ubuntu xampp kurulumu

Ubuntu'ya XAMPP Kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.: 1. Buraya tıklayarak XAMPP for Linux version 1.7.1 indirin ve. tar.gz doyanızı masaüstüne kaydedin. 3. Terminali açın ( Applications > Accessoires > Terminal ) 4. Masaüstüne geçin cd Dekstop5.super admin olarak giriş yapın sudo...
  114. kaberdey

Windows server 2003 php eklentisi ?

http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html buradan indirip direk program olarak kuruyorsun. Sonra kontrol paneli açılıyor. Oradan apache ve MySQL yazanları başlat diyorsun. o kadar. :) Svc olan yeri tıklarsan windows açıldığında kendisi çalışacaktır. server her başlattığında tekrar...
  115. kaberdey

Öss Dogrular Yanlışlar

Etkileyemez herbirinin katsayıları farklı...
  116. kaberdey

Windows server 2003 php eklentisi ?

XAMPP kur PHP MySQL FTP Tomcat hepsini kurar ;)
  117. kaberdey

player.swf olan yere player'ın adresini yaz video.flv olan yere de video adresini yazdınmı olay tamamdır. örnek için http://fizy.com/ bakabilirsin. player yoksa buradan indirebilirsin
  118. kaberdey

DVD Yazıcı Alıcam Samsung mu Asus mu? Acil Yardım Lütfen!

Benim de elimde çok LG patladı :) Samsung'u tek geçerim CD DVD yazıcı olayında. Yıllardır samsungdan başka CD-DVD yazıcı almadımda aldırmadım da, daha bozulan olmadı...
  119. kaberdey

SDN Ve Teknobiyotik'ten Ödüllü Anket!

100. kişi kazanacakmış muhtemelen sen ilksin :)
  120. kaberdey

İlk Gözlük Gerektirmeyen 3D TV Satışta

o çekimin kalitesizliğinden olmuş :) normalde dönen paraşütçüler var görüntüde, onlar arkaplandan daha bağımsız gibi, daha önde gibi görünüyor dikkat edersen. tek sağladığı da o zaten :)
  121. kaberdey

Ve Yeni Moderatörlerimiz !...

Hayırlı olsun herkes hoşgelmiş
  122. kaberdey

Bilgi İşlem

Adında veri ile ilgili bir durum göremiyorum ben. Veri girmek esas görevleri değildir aslında ama ülkemizde maalesef oratada kalan hamallık işleri de birilerine yamandığı için o konuma gelindi. Örneğin devlet dairelerinde veri girişi için VHKİ memurları bulunmaktadır. Ama özel sektörde az eleman...
  123. kaberdey

İlk Gözlük Gerektirmeyen 3D TV Satışta

bu televizyon o kırmızı mavi ışıkları göstermiyor. O görüntüye gözlükle bakıldığında elde edilen görüntüyü sunuyor. Yani bazı nesneler daha ön plana çıkmış gibi görünüyor sadece.
  124. kaberdey

Bilgisayarlara Google Sistemi Geliyor

Ama formdaki country alanında Türkiye var ve özel bir uyarı yapılmamış. Mantıksız tek yer var, Hangi ülkeyi seçersen seç Amerika'daki eyaletlerden birisini de seçmen gerekiyor.
  125. kaberdey

İbrahim Tatlıses Beyaz TV'de!

Osman Gökçek bildiğiniz gibi Saaaayın belediye başkanımız Melih Gökçekin oğlu. İyi para kazanıyolar demekki bir yerlerden :)
  126. kaberdey

Forumda neden haksızlığıa uğradığımı öğrenmek istiyorum

dostum sakin ol, varsa bir hata çözülür. Açıklamalar da yapılır merak etme, biraz sabret lütfen.
  127. kaberdey

Forumda neden haksızlığıa uğradığımı öğrenmek istiyorum

olarak açıklama yapılmış. TazzzY gelirse daha detaylı bir açıklama yapacaktır. Bekleyelim.
  128. kaberdey

Kredi Kartı Kullananlar Bu ay Extrenizi Kontrol Edin

o zaman bana yalan söyledi şer...siz call center görevlisi
  129. kaberdey

Kredi Kartı Kullananlar Bu ay Extrenizi Kontrol Edin

bunu yapabilmek için kredi kartı borucunun olmaması ya da hemen kapatabilecek olmak gerekiyor. Eğer taksit durumu varsa onu peşin ödetmiyorlar, o yüzden taksit süresince de kartı kapattıramıyorsunuz. Yani bu gibi durumlar varsa kartımı kapatın blöfünü yemiyolar maalesef...
  130. kaberdey

Özel Güvenliğe Posta Konur mu?

bu özel güvenlikler yakın dövüş eğitimi almışlar. Bizim buradakiler böyle değil maalesef, buralarda olsa muhtemelen 10'u da pert olurdu :)
  131. kaberdey

Mp3'te müzik ile sesi ayırma?

ses ile müziğin ayrılamaması konusuna katılıyorum ama şeker çayın içinden ayrımsal damıtma ile çıkarılabilir :) ona katılmıyorum...
  132. kaberdey

Merhaba millet yeni üyeyim de :)

hoşgeldin o zaman
  133. kaberdey

Facebookla çizilen dünya

evet yeni geldim, gözümden kaçmış sonradan farkettim, konuyu rapor etmiştim zaten. Sorumlu mod arkadaş gelince kilitler :) uyarılar için teşekkürler
  134. kaberdey

Facebookla çizilen dünya

10 milyon kişilik arkadaş ağı çizgilerle birleştirilseydi ortaya nasıl bir resim çıkardı? İlk bakışta uzaydan çekilmiş gibi görünen bu Dünya haritası, aslında Facebook arkadaşlıklarının çizdiği bir dünya. Facebook&#8217;ta çalışan stajyer mühendis Paul Butler&#8217;ın hazırladığı yazılım...
  135. kaberdey

İstediğimiz adresle GMAIL'den mail hesabı açalım

biraz geç kaldım sanırım ama cevaplayayım bu işlem domain yönlendirmesine karışmıyor. MX kayıtlarını değiştiriyorsunuz bu da sadece mail için kullanılıyor,
  136. kaberdey

Memnuniyetimi nereye bildirebilirim?

diğer açıdan bakmak da lazaım acaba seni memnun eden mediamarkt mı yoksa bilgisayar mı? aynı bilgisayarı başka bir yerden alsan de aynı memnuniyeti yaşamazmıydın?
  137. kaberdey

6 Bin TL Ödüllü Logo Yarışması (AOÇ)

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖDÜLLÜ LOGO YARIŞMASI Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, misyon ve vizyonuna uygun, devlet kurumu olma niteliğini ön plana çıkarıcı, akılda kalıcı, çeşitli medya ortamlarında kullanılabilir özellikteki yeni logosunu oluşturmak için ödüllü yarışma...
  138. kaberdey

Aranıza Hoş Geldim

Hoş geldin
  139. kaberdey

Web sitesinden para kazanmak?

bir reklama tıklanma ücreti yaklaşık olark 0,01 ile 0,05 $ arası değişmektedir. (içeriğe kaliteye göre de değişir ama Türkiye şartlarında en çok gördüğün siteler için ortalama durum bu) Buradan yaklaşık hesap yapabilirsin. Bazı dizi film siteleri günlük bir kaç bin hit alabiliyor. Günde 2000 hit...
  140. kaberdey

211 ADET - Photoshop Eğitim Videosu - DVIX

bu videolar legal mi? legal ise rapidden indirip hotfile'a yükleyecek bir gönüllü çıkar mı acaba?
  141. kaberdey

Fıkra gibi mektup

daha önce başka yerde okudum gibi geldi bana...
  142. kaberdey

Matematik Sorusu ??

topu aldım ve 90'a taktım bende ;) asisti de sana yazdım :D
  143. kaberdey

Matematik Sorusu ??

cevap (x-y)/x.y biraz bekjlersen mathtype yüklüyürum cevabı yazcam.
  144. kaberdey

Eray045 Spor Bölümünde Moderatör Olmuştur

+ ben :)
  145. kaberdey

SDN İstanbul Buluşması?

Ankara hadi biz de SDN Kardan Adam etkinliği yapalım, hazır kar yağmışken :)
  146. kaberdey

Ankarada İlk Kar

içlik falan al kendine yünlü :)
  147. kaberdey

Ankarada İlk Kar

sen gel gel daha çok üşüycen burda :)
  148. kaberdey

Ankarada İlk Kar

resimleri direk ekledim
  149. kaberdey

Ankarada İlk Kar

resimlerim görünüyor mu? albümü herkese açık yapmıştım, oradan bakabilirsin. Ama bizim köy biraz yüksekte, merkezde durumu bilemiyorum...
  150. kaberdey

Ankarada İlk Kar

burasıda bizim köyün karı cm'ler var burada :)
  151. kaberdey

337. Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları

Beytepe bildiğin köy, gelip naapcak burada :) inekler tavuklar, tarlalar var. Hayat kızılayda, bahçelide, tunalıda akıyor ;)
  152. kaberdey

mamak yakın değil maalesef, Beytepe ve Mamak'a neredeyse Ankara'nın iki ucu diyebiliriz. ortada buluşurlar (sıhhiye ulus kızılay)
  153. kaberdey

bize komşu geliyor desene:) Herkese hayırlı tezkereler
  154. kaberdey

Kadın asyada farklıdır

Demekki street fighterdaki hareketler uçuk değilmiş, hayatın içinden alınmış :)
  155. kaberdey

Özel numaraların alan kodu ile aranması çözüm mü ? 02124440xxx

ben de aynı tarifeyi kullanıyorum sitede de aşağıdaki açıklama var
  156. kaberdey

The_Bekir Yakalandı!

r10daki tartışmalara bakıldığında esas suçlu tontonq imiş ve The_Bekir'i yanında sürüklemiş. Sonradan da The_Bekir serbest kalmış. Hacker konusu hala tartışılan bir konudur (kavram koyanlar değil, kavramı yaşatmaya çalışanlar arasında :)) ama bu adamlar botnet'çiymiş...
  157. kaberdey

Wordpress 3.0.3 Çıktı! Güncelleyin!

güncellemeler sadece açıkları kapatmıyor maalesef, bazı fonksiyonlarda değişiklik oluyor ve özellikle temalarınızın çalışmalarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Güncelleme yapmadan önce yedeklerinizi almayı unutmayın...
  158. kaberdey

Arabanız Ne Renk?

füme, griye yakın bir renk.
  159. kaberdey

Pc'ye deneme amaçlı mac os kurmak mümkün mü?

yasal bir olay değil, ama google'da hackintosh diye arama yaparsan nasıl yapıldığıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsin.
  160. kaberdey

Aspirin kanser riskini azaltıyor!

Aspirinin sürekli kanser benzeri hastalıklara etkisi olduğu söyleniyor ama gerçekten etkisini yararını gören var mı acaba?
  161. kaberdey

Facebook'ta "ilişkisi yok" tahrik sayılsın!

yaşanan sosyal çevreya bağlı olarak bu bir tahrik sayılabilir. Ancak sınırlarını çizmek maalesef çok zor.
  162. kaberdey

Eray045 Spor Bölümünde Moderatör Olmuştur

Hayırlı olsun Başarılar...
  163. kaberdey

Şehirler

dünya üzerinde arabaya "geri geri gel" demek yerine "g*tün g*tün gel" denilen tek yer Çorum'dur :) Ama ödeve uygun mudur bilemem :)
  164. kaberdey

Güzel Bir Çerkes Şarkısı Danner Sip'o

evet çok güzel bir şarkıdır, teşekkür ederiz :)
  165. kaberdey

Öğretmen atama sonuçları belli oldu. Ataması olanlar kimler?

Hayırlı uğurlu olsun...
  166. kaberdey

Beceremediğiniz şeyler neler?

hayır demeyi beceremiyorum galiba
  167. kaberdey

R10.net Davetiye Dağıtımı

hotmail, gmail gibi jenerik adreslere davetiye gönderilemiyor.
  168. kaberdey

Bu modifiye bu arabayı ne kadar değiştirmiş

sen modifiye yapmamışsın bence arabayı baştan yapmışsın :) sadece camdan görünen koltuk başları ile silecekler eski arabadan kalma :) kasa arka tekerleğe tam oturmamış, oraya bir kaç fırça darbesi gerekiyor bence...
  169. kaberdey

Gök çöktü!

ben de cevap gelmiştir diye ara sıra bakıyom konuya 1 kişi de ben katıldım taş çıkarmaya
  170. kaberdey

Filmin Adını Hatırlayana Çİkolatalı Gofret

fındık hanım alır iki gofret nolcak, dokunmaz ona :)
  171. kaberdey

Filmin Adını Hatırlayana Çİkolatalı Gofret

goya's ghosts olabilir mi? Ben yazana kadar doğru cevap verilmiş :( gofreti kaçırdım galiba
  172. kaberdey

5800 hafıza dolu sorunu

Hazfıza kartıyla bir ilgisi yokki ram ile ilgili bir durum, ram düşük olduğu için bir kaç uygulama çalışıyorsa çok çabuk doluyor. Bende normal çalışmada yaklaşık 30 MB ram boş görünüyor. (SPB Shell ve handy taskman kurulu, sürekli çalışıyorlar ve biraz sömürüyorlar) Ram 7MB altına düşünce...
  173. kaberdey

Bakanlık Hacker'lara Açık Kapı Bıraktı

Bakanlıklarda hala basit sorgular yapacak sistemleri yazacak kapasitede insanlar bulunmuyorki excel dosyasında bunları yayınlıyorlar. bilgi güvenliği konusunda ne zaman sağlam adımlar atılacak hala merak ediyorum.
  174. kaberdey

Uzaylılara halay çektirdik!

Üniversitedeyken Fen bilgisi öğretimi dersinde konuya &#8220;Hiç UFO gördünüz mü?" sorusuyla başlayan arkadaşımın o dersten kaldığını biliyorum...
  175. kaberdey

LPG'li araç sahiplerine şok

Ben de ne zaman gelecek diye bekliyordum...
  176. kaberdey

Audi anahtarlık reklamı..

bir de benzer şekilde hazırlanmış bu reklam var http://www.dailymotion.com/video/x1l9ej_komik-pepsi-v-coca-cola-reklam_fun
  177. kaberdey

Öğrencilere Ücretsiz Microsoft Yazılımları - Dreamspark

Ücretsiz programları direk indirebiliyorsun Ücretlilere ürün anahtarı veriyor
  178. kaberdey

OHA: Ataları Türk olan Türk bulundu

mesaj attım zaten kendisinden cevap bekliyorum bu konuda bakalım neymiş istediği
  179. kaberdey

Sigarayı bırakıyorum...

Ben de seni alkışlıyorum
  180. kaberdey

Aylık 120 TL ye Ne Yaparsınız

Ben olsam ihtiyacı olan öğrencilere burs verirdim ;) 2 kişiye versen 60'ar lira, en azından yol parasını karşılar...
  181. kaberdey

Facebook AbazaN Yorumlar

bomba olmuş çok güldüm. Ek olarak Elbruz açıklamalarında haklıdır. Ben de kaberdeyim yani çerkesim.
  182. kaberdey

En ucuz domain nereden alınır?

Domain alırken de hosting alırken de adı sanı duyulmamış yerlerden uzak durmakta yarar var. bir kaç dolar kar etcem diye sinir hastası olabilirsiniz. mesela ben böyle bir isimtescil faciası yaşadım, tüm domainlerimi godaddy'ye taşıyorum.
  183. kaberdey

Okul Logosu

Bu okul bir dönem heryere yapılan okul planı galiba ben de aynı planda bir okulda okudum :)
  184. kaberdey

Akademik Ağ' da (ULAKNET) erişilemeyen siteler!

rapid ve hotfile sürekli engellei değil arasıra bir açılmıyo, normalde açılıyor, şimdi denedim :)
  185. kaberdey

SDN Anasayfa hakkında....

Aynı sorunu biz de alıyoruz, yönetime bildirildi, ilgileniliyor.
  186. kaberdey

Memur Sikayet

Direk gidip Milli eğitime şikayette bulunabilirsin. Kanıtlarını da yanında bulundur. Personel dairesine ilet durumu, ikna olurlarsa soruşturma açarlar ve gereğini yaparlar.
  187. kaberdey

Memur Sikayet

bu ciddi işlerin direk milli eğitim müdürlüğüne iletilemsi gerekir. Maille ilgileneceklerini sanmıyorum. + Bu kadar rahat kendi işinde çalışıyorsa milli eğitimde de arkası olabilir dikkatli olmak lazım.
  188. kaberdey

Memur Sikayet

Kendi işyeri dediğin kısımla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirebilir, diğerleriyle okul müdürü ilgilenmelidir, eğer göz yumuyorsa oda milli eğitime bildirilmelidir.
  189. kaberdey

Memur Sikayet

yasa dışı işten kastın nedir? MEB personel dairesi bakar böyle işlere ama tam olarak anlamadım ne demek istediğini
  190. kaberdey

Araba tavsiyesi

Ben de aynı özellikleri isteyerek yeni Mazda 626 aldım. Bir tane skoda felicia bulmuştum, satılmaz diye aldırmadılar. Mazdanın yedek parçası pahalı dediler ama çok sorun yaratmıyor. Çok rahat araba MAzdayı tavsiye edebilirim. Ford fiesta yüksek olsuğu için hızlanınca yol tutuşu azalıyor diye...
  191. kaberdey

Profil kartı

Kod çalışıyor.
  192. kaberdey

Uçuşan Üyeler

Reklam amaçlı gelen osiyojjj'e tek yön bilet armağan ettik.
  193. kaberdey

Sahte Facebook Domaini ve sitesi !DİKKAT!

googledan girenlerde sorun yok adamlar facebook gruplarında falan bu adresle başlayan video linkleri paylaşıyorlar. Videolar açılmıyor, login ekranı geliyor, dalgınlıkla şifrenizi girerseniz hesabınızı hüpletiyolar ;)
  194. kaberdey

Online Alışveriş Sorunu

3d security kullanan sistemlerde normal bir süreç. Bankanın sitesine yönlenirsiniz, şifrenizi orada girersiniz, sonra tekrar alışveriş sitenize yönlenirsiniz. Ama link verdiğiniz site çalışmıyor. 3D security olmayan ödeme linki varsa onu kullanabilirsiniz. Eğer yoksa bu sorunu alışveriş...
  195. kaberdey

Sahte Facebook Domaini ve sitesi !DİKKAT!

Bazı uyanıklar facebookun adresine benzer bir domain alarak facebookun klonunu yapmışlar. Facebook üzxerinden de video vb adresleri paylaşarak şifrelerinizi çalmaya çalışıyorlar. Şifrenizi girmeden önce dikkat etmeniz gereken ADRES:
  196. kaberdey

Uçuşan Üyeler

kamuran1989 forumda tanıttığı illegal programla yine forumda illegal işler yapmaya kalkınca maldiv adalarına tek yön bilet kazandı...
  197. kaberdey

İyisigelsin.com

İletişim bilgileri yok ama telefon numarası aşağıdaki şirkete kayıtlı çıktı. Arma Bilgisayar (İstanbul) İstanbul Cad. No: 4 Mimar Sinan Mh. Esenler, İstanbul, İstanbul, Türkiye 34726 (212) 646 3030
  198. kaberdey

Spybot Bundan Böyle Süper Moderator Biline :)

arkadaşlar modları her zaman eleştirebilirsiniz, hiç kimse mükemmel değildir, herkesin eleştirilerden alacak bir çok şeyi vardır. Ek olarak belirteyim SDN yönetimindeki herkes eleştiriye açıktır ve "eleştirilerden alacakları çok şeyler" olduğunun farkında kişilerdir. Her bölümde sabit olarak...
  199. kaberdey

Browserlarda Kayıtlı olan Şifreleri Almak

Mozilla Firefox için Araçlar > Seçenekler > Güvenlik > Kayıtlı Parolalar yolunu kullanabilirsiniz.
  200. kaberdey

Söyle Rahatla

ingilizcesi ambulance, Türkçe'ye de oradan geçmiş olabilir
  201. kaberdey

Forum Kod Hatası

evet bu tüm profil sayfalarına ulaşmak istediğimizde karşılaştığımız bir sorun. Çözümü için bekliyoruz şimdilik.
  202. kaberdey

Arkadaşlar bu banlanan arkadaş daha önceden de banlanmış olan ve bir şekilde IP'sini saklamış bi arkadaş. Yönetim kim olduğunu biliyor. Sadece emin olmak için takip ediliyordu. Yaptığı eleştiri nedeniyle değil diğer yazdığı nedeniyle yakalandı.
  203. kaberdey

multi üyelik için arkaplanda çalışan bir sistemimiz var. Kimse kimseyi egosu için banlayamaz, arka planda herkes yaptığının hesabını vermek zorundadır ve bir yanlışlık varsa çözülür. Siz sadece sitenin ön tarafını görebiliyorsunuz ancak sitenin arkasında da çok büyük bir yönetim sistemi...
  204. kaberdey

Sbsde Çıkımış Sorular

SBS soruları ve cavapları burada istediklerini sorların içerisisnden alabilirsin.
  205. kaberdey

Bu sözlerin üzerine geldi değil, zaten şüpheleniliyordu kendisi de itiraf etti yukarıdaki gibi... Banlanan üye tekrar gelecekse banlanmasının ne anlamı var ki? Kurallara aykırı davrandığı için banlanmıştır. Tekrar gelmesi yine aynı tutumu sergileyeceğini göstermez mi. Konuyu dağıtmayalım lütfen.
  206. kaberdey

Kurallar açık, banlanan üyenin tekrar gelmesi yasak. Kim olduğunu değil, kuralın doğru işletildiğini görmek gerekebilir bazen.
  207. kaberdey

Hayırlı olsun Kolay gelsin
  208. kaberdey

Sizin Balık Kaç CM?

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/b8ZPzf, seninki kaç santim? bu bir sosyal sorumluluk projesi, bence destek verelim...
  209. kaberdey

18+ Sigorta Yaptırımı

Erkeklerde 18 yaşını doldurduğunda (öğrenci değilsen) sigortalı olmaktan çıkıyorsun. Çalışıyorsan oraya yaptırtabilirsin. Çalışmıyorsan özel sağlık sigortası yaptırman gerekebilir. Eğer maddi durumun buna yeterli değilse yeşil kart vardı hala geçerliyse ondan alabilirsin. ama SGK'ya sormak lazım...
  210. kaberdey

Time Dergisi 2010 için Yılın Adamını seçiyor. Adaylardan birisi de R. Tayyip Erdoğan

Arkadaşlar konuyu siyasi boyuta taşımadan görüşlerinizi bildirirseniz iyi olur. Bu oy verin çağrısı değil, bu konudan haberdar olmanız için açılömış bir başlıktır.
  211. kaberdey

Kesinlikle...

:) :)
  212. kaberdey

Boyacı

güzeldi :)
  213. kaberdey

Barış Manço - Bal Böceği

çok muhterem! elvan dalton da bu şarkıdan esinlenip kobra şarkısını yazmıştı. Buraya ekleyip şarkının güzelliğini bozmayayım, merak eden arayıp dinleyebilir...
  214. kaberdey

[Kampanya] Taksitle Microsoft Windows 7 Home Premium imkanı

Türk Telekom ve Microsoft'un yaptığı işbirliği kapsamında, dünyanın en çok kullanılan yazılımlarından birisi olan Microsoft Windows'un en yeni versiyonu olan 'Microsoft Windows 7 Home Premium'a, daha az zamanda daha çok iş yapmak isteyen KOBİ'ler, esnaflar ve ev kullanıcıları, Türk Telekom...
  215. kaberdey

MySQL ci aranıyorr....

WHERE kullanmadan "SELECT * FROM kullanicilar" sorgusu yaptığında bu kayıt listeleniyor mu?
  216. kaberdey

New York’ta Beş Minare hangi kanalda?

Türkmax'ta ne zaman yayınlacakmış, o konuda bir bilgi var mı?
  217. kaberdey

İş Arayan Bütün Tanıdıklara...

arkadaşlar bu yalan/uydurulmuş bir haber, okuduğunuz herşeye hemen inanmayın, kaynağına bakın önce. CV toplayıp İK sitesimi açılırmış. Hem de 12 yıllık CV'leri kullanarak öyle mi. 12 yıl önceki durumunuz ve şimdiyi düşünün...
  218. kaberdey

Türkiye'nin en iyi psikoloğu kim?

İstanbul'da gideceksen bence soruyu İstanbul'un en iyi psikoloğu diye değiştirmen lazım :)
  219. kaberdey

FORMUN action olayı

Ajax için PHP ve JavaScript bilmen gerekiyor. Biraz araştırırsan bulursun istediğin olay çok karışık değil.
  220. kaberdey

FORMUN action olayı

1. yol post edilen sayfadan yeniden başka sayfaya göndermek olabilir. Diğer çözüm için AJAX öğrenmen gerekir. Ajax ile aynı sayfada sayfa yenilenmeden formu işletip sonucu yazdırabilirsin. Ama biraz çalışman gerekecek...
  221. kaberdey

Acer Laptop Isınıp Kapanma Sorunu

Arkadaşların söylediğini deneyebilirsin ek olarak soğutma desteğine ihtiyaç duyabilirsin. Laptop soğutucuları var onları deneyebilirsin.
  222. kaberdey

Öğrenci var Öğrenci var

223. kaberdey

İzlenilmesi Gereken Mini Diziler

sonrası ilginçliğini kaybediyor ve zorlama olmuş. Ben de 3. sezona kadar merakla izledim ama sonra yuh artık dedim... Ama başlamışken bitir bence :)
  224. kaberdey

İzlenilmesi Gereken Mini Diziler

@uma350 O zaman ben "kötü" diyim 3. sezondan sonrası zaman kaybı. Keşke izlemeseydim diceksin :)
  225. kaberdey

Kendine yol vermeyen arabaya ceza veren sürücü

gerçek olduğunu düşünüyorum, hatta benzer bir şeyi yapan bir tanıdığım var...
  226. kaberdey

Kendine yol vermeyen arabaya ceza veren sürücü

http://www.youtube.com/watch?v=gVUziXovAUM
  227. kaberdey

Meb K.12.Tr Joomla Kurmak

Önceden ASP destekliyordu bu hostlar. Yine de Joomla ya da Wordpress kuramıyordun. Ama verdiğin özellikler PHP ya da ASP desteklemediği için İçerik Yönetim Sistemi (Joomla, Wordpress vb) kuramazsın. Gerekli yerlere sormanda yarar var, belki isteyenlere ASP ve Mysql desteği falan veriyorlardır.
  228. kaberdey

Hangi Programlama Dilini Öğrenmeli?

VB ile başlamak otomatik viteste araba sürmeyi öğrenmeye benzer. Kesinlikle önermiyorum. Öncelikle her işi sana yaptıran, tüm hataları senin düzeltmen gereken C ile başlamak işin temelini öğrenmek için çok önemli. ben ilk C öğrendim, çok çok kısa süreler çalışarak VB ve Fortran öğrendim, her...
  229. kaberdey

Hangi Programlama Dilini Öğrenmeli?

Bunun için öncelikle amaçlarını ve hedeflerini ortaya koymalısın. Amacına, yapacaklarına göre dillerin verimli kullanımı değişiklik gösterebilir. Ama genel birşeyler diyorsan C++ ile başlayıp OOP mantığını öğrenebilirsin. (C++ biliyo olmak, PHP ve JavaScript biliyor olmak sayılabilir...
  230. kaberdey

S.A. SDN Forumdaşları

Hoşgeldin
  231. kaberdey

Turkish Mod Team [ Arma II Adına Yapılmış Türk Askerleri Modu ]

bence de oldukça başarılı bir çalışma. açıkçası bu oyunu oynamadım ama bu mod çıktıktan sonra denemek isterim
  232. kaberdey

Yazı Yazmak İçin Yepyeni Bir Yol

Farklı bir deneyim olmuş, zor gibi görünüyor ama alışınca belki de kolay olacaktır. İlk başlarda harflere sürekli bakmak gerekecek. tek tek saymak gerekecek. Tavla oynarken sayarak oynamak gibi olacak :) bir harf için bir tıklama mı daha kolaydır, yoksa tıklayıp parmağını bir çok kez kaydırmak mı?
  233. kaberdey

İlk Alışverişim Olacak

Ben çok alışveriş yaptım hiçbir sorun yaşamadım. Kredi kartı kullanacaksan, mümkünse sanal kart kullan, yoksa güvenli bir bilgisayar kullan. Gerisinde kafan rahat olsun.
  234. kaberdey

SPB TV Full (İngilizce | Signed | S60v3/v5)

5800 wireless ile denedim trt'ler show tv, samanyolu, kanal a, cine 5 gibi kanallar var
  235. kaberdey

bende çalıştı bir sorun yok
  236. kaberdey

güzel uygulama teşekkürler
  237. kaberdey

Haydi ilk cep telefonu anılarımızı anlatıyoruz

Ericsson 768 Tek satır ekranıyla melodi bile besteliyordu
  238. kaberdey

Msdos'ta Dosya Birleştirme

Başlat çalıştır CMD ya da donatılardan Komut istemi hepsi işletim sistemi olan DOS'u açar zaten. DOS windowsun altında çalışır durumdadır. ama ayırma işlemini, ben de hiç duymadım
  239. kaberdey

En acayip plakalar

En son resim bana ait ben çekmiştim :) görmek hoş oldu
  240. kaberdey

Kızılaydan Atakuleye otobüs seferleri?

http://www.ego.gov.tr/ Sağda Güzergah Bilgi Sistemine tıklayıp arama yaparak tüm otobüsleri bulabilirsin.
  241. kaberdey

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Casper ve Acer Extenza'ların çok tamirini yaptım. Şiddetle bunlara karşıyım. DELL notebookum vardı gayet memnundum. Şimdi Acer Aspire One (Netbook) kullanıyorum. (Ekran boyutu dışında) gayet memnunum. Alacak olursam Asus, Lenovo ya da Toshiba alırım.
  242. kaberdey

Matematikteki İşçi Problemi Saçmalığı

güzel tespit...
  243. kaberdey

Matematikteki İşçi Problemi Saçmalığı

teorik ile pratiği ayrı tutmakta fayda var herşeye teorik olarak ulaşamazsın, iş pratiğe geçtği zaman bir çok değişken girer işin içerisine, ama matematikçi olarak belirteyim (işlem hatası yapmadıysan) teorik olarak söylediklerin doğrudur.
  244. kaberdey

Veri Kurtarma Programı Tavsiyesi

Ben de Recover My Files kullanıyorum. gayet memnunum
  245. kaberdey

Hangi programlama dilini öğrenmeli?

Amacına göre değişir. stand alone istiyorsan java öğrenmeni öneririm, web tabanlı uygulamalar da yazabilirsin. Ama web programlama diyorsan PHP ile devam edip daha da ayrıntılara girmende fayda var. Herkes ASP ve PHP öğreniyor artık. Önemli olan diğerlerine fark atabilmek. örn olarak "ZEND...
  246. kaberdey

İranlı kızdan süper dans coşuyor

stajyer apaçi
  247. kaberdey

Sabah omlet yaptım kendime :)

Herşey hakkında birşey bilin ama birşey hakkında herşeyi bilin ;)
  248. kaberdey

Hayalinizdeki Araba

tabii ki shelby :)
  249. kaberdey

Guppy

Bunu ilk çıktığında kullanmaya çalışmıştım çok zor ve karışıktı, şekil olarak düzeltmişler, kullanımı da kolaylaşmıştır umarım.
  250. kaberdey

SDN Forum'da tepe yönetimde değişiklik

Hayırlısı olsun. Doğru yapıldığı sürece değişiklik her zaman iyidir
  251. kaberdey

SDN Forum İçin Live Linux Dağıtımı

Dostlar sakin olun lütfen. Dağtımdan vazgeçildiği için konuyu kapatıyorum. Lütfen kırıcı ifadelerden kaçınalım.
  252. kaberdey

Link Vermek Nedir, Nasıl Yapılır?

Link Türkçe'de bağlantı anlamına gelir. Bir siteden link verilirse o link tıklandığında link verilen site açılır. Linkler dosyalara da verilebilir bu durumda link tıklanırsa o dosya (bilgisayardaki program yapılanmasına göre) açılır ya da bilgisayara kaydedilmesi için sorulur. <a href="www...
  253. kaberdey

Sunum Hazırlama

ben de bunu yazacaktım...
  254. kaberdey

Multiplayer oyun oynamak

Yurttaysanız zaten internetiniz hub ile dağıtılıyordur. Önce bir multiplayer oyunu ile deneyin olmazsa diğer çözümlere yönelin. bilgisayarlarınızın ip'si 10.40.1.1 gibi ise DHCP vardır ve direk bağlanıp oynayabilirsiniz.
  255. kaberdey

Açtığım Konular İkinci Defa Yalan Oldu

Yazılan mesajlar kayıt edilemedi hatası almadıysanız çok çok büyük ihtimalle veritabanına kayıt edilmiştir. Eski konular da veritabanında tutulmaktadır. Aramalarda çıkmaması konusunda çalışmalar sürüyor. Biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor. Gerekli düzenlemeler ve ayarlamalar yapıldıktan sonra...
  256. kaberdey

Gitti 50 millon

Çeki kazanan Allah'ın kulu başkalarına sorar mı peki :)
  257. kaberdey

Kaymak Lazım - Ankaralı Turgut 2010

http://www.dailymotion.com/video/xdng96_ankaraly-turgut-kaymak-lazym-2010-d_music
  258. kaberdey

Eskiler gibisi yok

Lise yıllarıma döndüm bir an :)
  259. kaberdey

Bir soru !!

cevap 144 ancak soru hatalı böyle bir soru sorabilmek için aradaki işlemin + değil, anlamı olmayan bir işaret olması gerekir. Yani aradaki işlem toplama işlemi değil, bir fonksiyonun yerine geçiyor...
  260. kaberdey

Fırat

Bunu ben hazırlamadımki internette gördüm sadece :) Benim aklım bilmişti ama birincilik telini sen kazandın dipnot: Kaberday değil kaberdey olacaktı :)
  261. kaberdey

Fırat

Best Of Fırat
  262. kaberdey

Tulga Linux 2011 Live Cd Edition Performans Testi

Testi yaptığın bilgisayarın özellklerini de yazabilir misin?
  263. kaberdey

Resmi plakalı güneş enerjisiyle çalışan makam aracı

Çok güzel bir gelişme. Oyuncak yapıp yarıştırmanın ötesine geçilebilmiş demekki...
  264. kaberdey

Spam, hoax, phıshıng nedir? Nasıl önlem almalıyım?

rica ederim. Okulun sitesinde gezerken gördüm. Belki birilerinin işine yarar diye koyayım dedim.
  265. kaberdey

Spam, hoax, phıshıng nedir? Nasıl önlem almalıyım?

SPAM Hemen hemen her e-posta kullanıcısı her gün posta kutusunda istemediği bir çok reklam vs. amaçlı e-posta ile karşılaşmaktadır. Internet dünyasında alıcının istemi dışında gönderilen bu tür mesajların tümüne SPAM adı verilmektedir. Spam, aslında 1960'lı yılların sonunda İngiltere'de...
  266. kaberdey

Universite açılıyor

En önemlisi bu :)
  267. kaberdey

Nokia Symbian Telefonlarını Hızlandırın ( Denenmiş Cihazlar N73, 5800, E71, N97 )

Şaka gibi ama menü geçişleri hızlandı :) Geçici midir bilmiyorum
  268. kaberdey

Merhaba SDN ailesi:)

Hoşgeldin
  269. kaberdey

Yeni Mousepadim Nasıl? :)

bilek desteği olduğu için ergonomik :) mudoda görmüştüm yanılmıyorsam.
  270. kaberdey

Merhaba :)

Hoşgeldin Forum kurallarımıza göz atarsan seviniriz.
  271. kaberdey

Comodo Internet Security 2011 (türkçe)

http://forum.shiftdelete.net/yazilim-haberleri/171531-comodo-internet-security-premium-5-0-162636-1135-turkce.html buradan devam edelim
  272. kaberdey

Yün Yastık Nasıl Yıkanır?

Öğrenci evi ve yün yastık-yorgan bir araya gelmemelidir bence. temizliği de kullanması da zordur, aynı zamnda ergonomik de değildir. en güzeli silikon yastık almak ayda bir yada 2 ayda bir makineye tıkıştırmaktır...
  273. kaberdey

Dünyanın En Aptal İnsanıyım Ben

Korkacak bir durum yok ders kayıtlarından 1-2 hafta sonra ekle-sil haftası olur. Ekle-sil süresince istediğin dersleri üzerine ekleyebilir ya da üzerinden silebilirsin. Bu dönemdeki tek sorun derslerin kotalı olması ve kotalarının dolmuş olmasıdır. Ama alacağın dersler zorunlu dersler ise...
  274. kaberdey

Yos Sinavi Hakkinda Yardim

muko var öm ile iletişime geçebilirsin
  275. kaberdey

Text To Image|backlink|watermark|favicon|roundpic

Roundpic kodlamasını da bitirdim Kullanıma hazır :)
  276. kaberdey

Katkı Kredisi Başvuru

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burada iletişim bilgileri var arayıp sorabilirsin.
  277. kaberdey

Hüzün_lü Konu Dışı Bölümüne Mod. Olmuştur

Hayırlı olsun
  278. kaberdey

Genç Arabası =)

Honda civic ya da megan coupe
  279. kaberdey

Referandumun Oyununu Yaptılar

http://www.2010halkoylamasi.com/wp-content/uploads/2010/09/pacman.swf
  280. kaberdey

Yok Artık Iphone !!

o videoların da bu videodan farkı yok :)
  281. kaberdey

Paint Ile Windows Logosu

http://www.vibox.ru/flvideo/11511.flv
  282. kaberdey

Ani Halsizlik Ve Bayılma Hali :s

oruç tutuyorsan kan şekerin de düşüyor olabilir. Bünye büyük, tüketim fazla ama karın aç olunca sıkıntı yaratıyor olabilir.
  283. kaberdey

Doc. Docx. Yardım

Yükleme ayrıntıları: Word, Excel ve PowerPoint 2007 Dosya Bi&#231;imleri İ&#231;in Microsoft Office Uyumluluk Paketi bu programı kurun. Office 2007 ile hazırlanmış dosyaları Office 2003 ile açmanızı sağlayacaktır.
  284. kaberdey

Seri Üretim ( Poker Kart)

her destenin son kağıdı belli
  285. kaberdey

Mc Yakışıklı !!

Bu insanlar arada kalmış insanlar maalesef. Fransada yaşıyormuş. Avrupada yeni yetişen Türk gençlerin durumu bu. Arabesk Rap diye birşey uydurmuşlar. Herkes rapçi , herkes müzisyen. Orada kendilerini böyle kabul ettirmeye çalışıyorlar, ama orada yaratık gibi görülüyorlar Burada da nasıl...
  286. kaberdey

Havlunun Gücü

http://vi15.mynet.com/mynetvdostore/6cadc32ee2a96eba6596628c5bc10a474c839505/20/13/951913/951913.flv
  287. kaberdey

Bir Skandal Da Ygs'de!!

sonuçta kurum aynı, diğer sınavların haberlerini bekliyorum ben...
  288. kaberdey

Hz. Muhammed Hiç Teravih Kılmamış!

nasıl oluyor
  289. kaberdey

Wordpress Kalıcı Bağlantı Sorunu?

wp-admin wp-content wp-includes dosyalarının bulunduğu dizinde .htaccess dosyası varsa izinlerini değiştirip 777, ya da yazılabilir yapmalısın. Eğer o klasörde .htaccess dosyasıyoksa öncelkle bu dosyayı oluştur.
  290. kaberdey

2010 Baketbol Şampiyonası Biletleri

biletix'in bayileri var oralardan alabilirsin sitede yazıyordu
  291. kaberdey

G.kore den bir geometri kitabi :)

çaktırmaaa :P
  292. kaberdey

Text To Image|backlink|watermark|favicon|roundpic

Merhaba Arkadaşlar, yeni aldığım bir domaini değerlendirmek için bir site hazırladım. Site hala gelişme aşamasında ve zaman buldukça yeni özellikleri eklemeye devam ediyorum. Web tasarımla ilgilenen arkadaşlar için bir çok hizmet hazıradım ve hazırlamaya da devam ediyorum. Umarım işinize...
  293. kaberdey

Php Video Yükleme

Siteye video eklemekten kastın videoyu yüklemesi ise sadece php sana yetmez. Yüklenen videonun işlenmesi vs gerekir, hem de bir süre sonra hosting yer ve bandwith giderlerin çok artacakatır. Video sitesine yükletip embed kodunu kendi sitende kullanabilirsin.
  294. kaberdey

Fanın Takılış şekli

fana elektrik ver, havayı ne tarafa üfürüyorsa orasını dışa gelecek şekilde monte et büyük ihtimalle 2. resim kasaya monte edilecek yerdir, ilk resim kasanın içerisine bakar.
  295. kaberdey

Grup 84 - Ölürüm Hasretinle

Bu şarkıyı hala dinleyen varmı acaba? Bu arkadaşlar hacettepe edıyla çıkıp sonra kampüse gelip, konserde rahatsız bir ifadeyle konuştular, ondan beri gıcığım kendilerine...
  296. kaberdey

Dansa Bak :))

apaçi yaz kampı belki :)