Arama sonuçlarınız

1. L

Yardım iPhone 13 Ekran Renk Sorunu

Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce iPhone 13 satın aldım ama bir gün sonra iade ettim. İade etmemin sebebi ise şu; true tone ve night shift kapalı olmasına rağmen (ki zaten her zaman öyle kullanıyorum telefonumu) ekran çok soluk ve sarımtıraktı. Özellikle beyaz renkler bildiğiniz sarı gibi. Ben...
  2. L

Öneri Oyuncu Mouse Önerisi

Arkadaşlar merhaba.. Başlıktan da anlaşılacağı üzere oyuncu mouse'u önerisi alabilir miyim çünkü çok fazla çektim bu mouse'lardan. Şöyle anlatayım; önce SS Rival 3 mouse aldım; lod sorunu çıktı bir de sol clickte beni rahatsız eden bir sesten dolayı iade ettim. Daha sonra Logitech MX 518 alayım...
  3. L

iPhone Teknik Destek

Bizzat tecrübe ettiniz mi ? Çünkü ben 2018 yılında aldım telefonumu ve 1 yıllık süre içinde yetkili servislere götürebildim ve hepsi de garanti kapsamında değerlendirdi telefonu. Yani gözlerinizle şahit olmadıysanız yanlış yönlendirme olur diye söylüyorum. Ha sizin dediğiniz şöyle bişey...
  4. L

Yardım iPhone 1080p 60fps Video Kaydı Sorunu

Aynen açıkçası ben de onu düşünüyorum ama bu konuyu açtıktan sonra birkaç deneme daha yaptım sorunu buldum diyebilirim. Şöyle; kamerayı biraz uzaklaştırınca sorun tamamen geçiyor ama yakınlaştırınca tekrar başlıyor. Yakınlaştırınca tekrar sorun çıkarması da bence sizin bu dediğinizle alakalı...
  5. L

Yardım iPhone 1080p 60fps Video Kaydı Sorunu

Arkadaşlar merhaba bir süredir yaşadığım bir problemi sizlere sormak istedim. iPhone 8 telefonumda 1080p 60fps video kaydı aldığımda, kaydı izlerken farkettim de sürekli odaklama yapıyor. Aynı problemi ön kamerada yaşamayınca arka kamera ayarını da ön kamera gibi 1080p 30fps yapıp deneyeyim...
  6. L

Yardım Kablolu Oyuncu Mouse Önerisi (200-400 TL)

Valla 4 sene falan kullandım ben o mouse u çok da memnundum ama tabi şu zamana kadar kullandığım tek mouse du diyebilirim o yüzden de memnun kalmış olabilirim. Üstad gönderdiğin logitech mouse'un orta kısmı çok basık, palm grip tutuş şekli için pek uygun değil gibi geldi bana ama steel series...
  7. L

Yardım Kablolu Oyuncu Mouse Önerisi (200-400 TL)

Arkadaşlar hepinize merhabalar, açtığım konuyla ilgili başlıklar gördüm umarım konum kapanmaz fakat yeni tarihli olması açısından yeni bir konu olarak açtım. Sorum şu ki; yaklaşık bir iki gündür kullanmış olduğum mouse ömrünü doldurdu sanırım ve sensörü gitti artık. Yeni bir mouse alma planı...
  8. L

Soru iOS 15 Yuklemeli miyim?

Çok iyi, sende de bir problem olmamasına sevindim ama gerçekten sürüm başarılı bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyordum açıkçası. Sana da hayırlı olsun :)
  9. L

Ya ben öyle çok aman aman bir problem olacağını düşünmüyorum ama imkan yaratabilirsen itunes üzerinden kurulum yapmak daha iyidir tabi. Mesela ben 14.8 i telefon üzerinden yapmıştım o da gayet iyiydi onda da bi problem yaşamamıştım. Yani demem o ki telefon üzerinden yapınca da öyle çok ciddi...
  10. L

Yok itunes üzerinden yükledim.
  11. L

Dün geceden beri kullanıyorum belki size pek inandırıcı gelmeyecek ama bataryadan çok memnun kaldım 14.8 den bile iyi gibi geldi bana. Performans konusunda zaten bir problem yok, bence indirebilirsin.
  12. L

Rehber iPhone SE 2020 anormal ve düzensiz şarj düşüşü çözümü

Hmm tamamdır bi sonraki şarjda dediğin şekilde yapayım bi test edeyim
  13. L

Yok yine %30 lardan sonra arada ani düşüşler oluyor üçlük dörtlük şeklinde. Diğer çözüm ne ?
  14. L

Yardım İphone Kamera Odaklama Sorunu

Arkadaşlar herkese merhaba, birkaç gün önce telefonumun(iphone 8) kamerasında tesadüfen şöyle bir problem fark ettim, örnekle anlatmam daha iyi olur kanaatindeyim; şimdi video çekmek istediğim zaman mesela yakın çekim yapacağım, iki tane nesne koydum kamera önüne biri önde biri arkada. Öndeki...
  15. L

Yapalı daha bir gün oldu bi kaç gün test etmek lazım tabi ama şimdilik bi problem yok gibi duruyor normal stabil bir şekilde azalıyor şu an
  16. L

Ya aslında ben de uzun bir süredir var ilk zamanlar ben de hiç önemsemiyordum ama sonra sonra gözüme batmaya başladı ama yine de bi çözüm falan aramıyordum üstüne düşmüyordum çok çünkü ikişer üçer düşse de totalde aslında yine 1 günü çıkarıyordu hep. Sonra işte senin bu yazına denk gelince ben...
  17. L

Aynen öyle onlar bu sorunu yaşamıyorlardır bile :D
  18. L

Bence oluyodur da çok önemsemiyorlardır dikkat etmiyorlardır
  19. L

Valla bu iphone larda hep böyleydi ya mesela %95 e geldiğinde telefonu aç kapa %100 görünüyo ben de denemiştim daha önce bi iki kere
  20. L

Sendekinin hemen hemen aynısı işte %20-30 aralıklarında veya daha aşağısında daha hızlı ve düzensiz düşüyo. Aynen kalibrasyon mantığı ama kalibrasyon biraz daha farklı daha detaylı o yüzden sordum gerçi zaten sen söylemişsin tam anlamıyla kalibrasyon yapmadığını. Ama dediğini bi denemekte fayda...
  21. L

Aslında bu durum ne zamandır bende de var çok fazla önemsemiyordum ama yaptığın şekilde olduysa denemekte fayda var. Şimdi tam olarak ne yaptın, sadece şu çözüm dediğin yerde yazdığını mı yaptın ekstra olarak başka bişey var mı ?
  22. L

iPhone 11, iOS 14.7 güncellenmeli mi?

Aynen ben de öyle düşündüm aslında dedim birkaç hafta bekleyeyim belki yazılımla senkronize olur diye ama beklemeye kalmadan zaten 14.7.1 i verdiler. Şimdi ona güncelleyeceğim zaten.
  23. L

Verileri geri getirme

Hmm o zaman dediğim gibi yedeklemediğin içindir. Şu an düşünüyorum da başka bildiğim bir yöntem yok belki çeşitli programlar yardımıyla oluyordur ama varsa öyle bir yöntem iphone larda olur mu bilmiyorum
  24. L

iPhone 11, iOS 14.7 güncellenmeli mi?

Dostum modelden modele tabi farklılıklar olabiliyor ama ben şu açıdan yüklemeni tavsiye etmem; telefonu şarj etme problemi var yani telefon (iphone 8) yaklaşık olarak 4 saatte şarj oluyor (tam olarak 3 saat 45 dk da şarj olmaya başladı benim telefonum ki normalde 2 saatte şarj olan telefon). Ha...
  25. L

Verileri geri getirme

Kardeş daha dün birebir aynı olay benim başıma geldi tek yapman gereken apple desteği araman durumu izah edince silinen fotoğraflarını tekrar sana gönderiyorlar. Ha şunu belirteyim, bizim icloud yedeğimiz vardı fakat yedeklerden de silmiştik ama senin hiç yedeğin yokmuş. Yedek yapmadığın için...
  26. L

İos 14.7’Ye Güncellemelimiyim

Valla dostum 14.7 bir tık daha stabil gibi geldi bana o yüzden yükleyebilirsin. Zaten telefonun da 1. nesil se imiş yani hızlı şarj desteği yok çünkü bu sürümün hızlı şarjla alakalı çok ciddi bi sıkıntısı var gibi görünüyor. O yüzden yüklemende bi sakınca yok bence gayet stabil
  27. L

Yurt Dışından Iphone Getirtmek

Evet, telefonu kullanabilmen için kayıt yaptırmanın haricinde bir de telefonun içinde kullanacağın hattın, pasaportuna kaydettirdiğin kişinin adına olması gerekiyor.
  28. L

Iphone İçin Dosya Yöneticisi Önerisi

Bulamadım bunu link atabilir misiniz 1625783538 Bi süredir silmiştim zaten ama bilgi için teşekkürler
  29. L

Gifleri oynatmıyor işte bu
  30. L

Yok farklı bi özellik istemiyorum tam olarak aynısı olsun yeter :) 1625342925 Yok bu gifleri oynatmıyor 1625343236 Valla dostum kullandıklarım arasından en iyisi buydu zaten ama bunda da şöyle bi şey var: Şimdi mesela diyelim ki hem fotoğraf hem de video var dosyalarının içinde, sen...
  31. L

Arkadaşlar iphone için iyi bir dosya yöneticisi uygulaması arıyorum. Birçoğunu indirip denedim ama kafama yatan çıkmadı, belki sizin kullandıklarınız arasında benim de bilmediğim iyi bir uygulama vardır. Yazabilirseniz sevinirim.
  32. L

Soru Iphone Mail Ve Mesaj Bildirimi Gelmiyor

Valla hiç böyle bişey başıma gelmedi dostum ama telefonu itunes üzerinden sıfırlayıp yeniden kurarsan çok yüksek ihtimalle düzelir gibi görünüyo. Mesajlar uygulaması için bişey diyemem ama apple'ın şu yerleşik uygulamalarından mail uygulaması cidden sıkıntılı çok garip hatalar oluyo ben de...
  33. L

Soru Iphone Mail Ve Mesaj Bildirimi Gelmiyor

Şu ayara baktın mı; Ayarlar>mail>hesaplar>yeni verileri al bölümüne girip "anında ilet" i seç. Bir de oranın altında bi bölüm daha var onu da "otomatik olarak" seç bi de öyle dene
  34. L

Soru İphone 8 Almalı Mıyım?

İkinci el fiyatları mı 4000 TL ? Yok hiç bir sıkıntı yaşamazsın rahat bir şekilde kullanırsın. Ben de iphone 8 kullanıyorum çünkü hiç bi sıkıntısı yok şu an için
  35. L

Soru İphone 8 Almalı Mıyım?

Bütçeni artırma imkanın yoksa o bütçede alabileceğin en iyi iphone cihaz olur. Bahsettiğin oyunları rahat bi şekilde oynarsın sadece pil konusu sıkıntı olur. Bu arada ikinci el satışı var mı şu an için bilmiyorum ama -illa ki vardır- ikinci el se2020 de düşünebilirsin. O fiyatlara bulunabilir...
  36. L

Se2020 Itunes Güncelleme Hatası Resimli

İtunes daha temiz yapıyor aslında kurulumu ama yapmışsın artık bi dahakine kabloyla yapmak istersen dediğim şekilde yap sorun olmuyo
  37. L

Se2020 Itunes Güncelleme Hatası Resimli

Dostum o sorun ios 14 ile ilgili. Çözümü buldun mu bilmiyorum ama ben yine de söyleyeyim çözümü: Ayarlar>touch id ve parola>parolayı kapat yaptığında sorun çözülüyor. Güncellemeyi yaptıktan sonra tekrar açarsın.
  38. L

İos 14.5.1 Güncellemesi Geldi Se2020 Ve 11 Kullanıcıları Ne Yapacak

Benim ios 14.2 den beri pille alakalı problemim vardı, açıkçası hiç ama hiç umudum yoktu. Sonuç olarak 14.5.x sürüm numaralı bi güncelleme; fakat pil sorununu düzeltmişler gayet iyi olmuş. 2 gündür kullanıyorum çok memnunum hatta öyle ki tekrar batarya sorunu oluşur mu diye 14.6 ya bile...
  39. L

iPhone 12 Sarı Ekran Skandalı!

Dostum büyük ihtimalle denemişsindir ama yine de söyleyeyim, true tone açık mı baktın mı ona çünkü true tone açıksa o sarımtırak ekran olabiliyor. Belki o diğer baktıklarında o mod kapalıdır. Bi öyle dene istersen onunla alakalı olabilir.
  40. L

Netspeed de sorun yaşayan var mı ?

Şöyle söyleyeyim zaten bulunduğunuz ilde netspeedin alt yapısı yoksa internet üzerinden başvuru yapıyorsunuz mail yoluyla size birtakım belgeler yolluyorlar siz de onları doldurup kargoyla gönderiyorsunuz. Haliyle kargonun gitmesi için geçen süre var, kargo ellerine ulaştıktan sonra da 1-2 gün...
  41. L

Türk sunucusu ise hiç problem yaşayacağını düşünmüyorum. Pingin de zaten 10-15 civarı bişey olur.
  42. L

Valla dostum ben 1 yıla yakın oldu kullanalı şu ana kadar hiç bir problem yaşamadım çok memnunum açıkçası. Sadece son 1 aydır şöyle bi problemim olmuştu akşam 18-19 ile gece 21-22 saatleri arasında oyunda %7-15 arası loss oluyordu (o da her zaman değil) ama son iki üç gündür o da kalmadı olmuyor...
  43. L

A50'den iPhone 8 Plus'a geçiş nasıl olur?

Peki
  44. L

Saat bazında bakmak lazım ama o da dediğim gibi 1-2 saatlik bi farka karşılık geliyo ki bu da çok büyük bir fark değil bence. Yani önceden gece saat 10 gibi şarja takıyorsam şimdi 8.30-9 gibi takıyorum. Bu da öyle kullanımıma çok büyük bir sekte vuracak kadar fazla bir değer değil bence.
  45. L

Ya aslında ben bu düşünceye çok katılmıyorum dostum. Şimdi bi kere devamlı güncelleme yaptıkça tüm yeniliklerden faydalanmış oluyorsun. Hadi güncellemenin bize ne kattığını geçeyim, bataryadan konuşmam gerekirse de ben iphone 8 kullanıyorum ve telefon ilk çıktığı zaman aldım. Yani 3 yılı...
  46. L

iphone se 2020 20 günde pil sağlığı %98 oldu

Pil sağlığını çok kafaya takma bence ama o beklemede şarj düşüşü olayı yazılımsal. ios 14.2 den beri var o problem ben de yaşıyorum ios 14.2 de %10 lara varan şarj kaybı oluyordu evet ama biraz düzelttiler o problemi artık en fazla %5 kayıp yaşıyorum beklemede tabi yine çok fazla düzeltmelerini...
  47. L

iPhone 6s Plus Ekran Süresi son ios güncellemesinden sonra

Dostum sürümün 14.3 bu sürümde pil gerçekten çok kötüydü ama 14.4 te pilde cidden iyileştirmeler var en azından 14.3 e göre baya iyi diyebilirim ama tabi yine de tam olarak istenilen düzeyde değil bence çünkü yine boştayken şarjın %5 ile %10 arasında boşalması sorunu hala var 14.2 den beri var...
  48. L

iOS 13.6'dan iOS 14.3'e geçilir mi?

Ben iphone 8 ime yükledim ama benim telefonuma pek yaramadı açıkçası telefondan telefona farklılıklar gösteriyo sanırım ama bana çok olumlu yansımadı. Uzun zamandır dikkat ediyorum telefonun boşta %5 batarya tüketmesini geçtim artık normal kullanımda da çoğu zaman ikişer ikişer falan düşmeye...
  49. L

Pil değişim

Evet hepsi mi kabul etmiyor bilmiyorum ama öyle bir durum varmış sanırım
  50. L

Pil değişim

Fatura sordular mı peki yoksa hiçbişey sormayıp direk değişimini mi yaptılar
  51. L

İphone se 64gb mi yoksa iphone 7 128gb

Evet evet bundan bahsediyorum zaten boşta dediğim geceden sabaha yani
  52. L

Evet doğru, benim telefon da özellikle ios 14.2 de batarya konusunda boştayken %10 lara kadar şarj tüketiyordu 14.3 le biraz çözdüler olayı ama yine istenilen düzeyde değil bana göre hala boştayken %4 falan yiyor. İlk zamanlar %4 bile değildi. O yüzden güncellemeler tabi yıpratıyor biraz.
  53. L

Ben güncellemelerin etkili olduğunu düşünmüyorum ya. Bugüne kadar telefonuma ne kadar güncelleme geldiyse güncellemeden sonra veya güncelleme sonrası yakın tarihlerde pil sağlığının düştüğünü hiç hatırlamıyorum.
  54. L

Gel 5 yapalım biz onu
  55. L

3 yıl mı ? İphone 8 kullanıyorum geçen ay 3 yılını bitirdi 4. yıla giriyor pil sağlığı %86 şu an. 3 yılda %70 in altına düşmesinin imkanı ihtimali yok.
  56. L

iTunes hata kodu (4000)

Ekran kilidini kaldırdığında düzeliyor evet
  57. L

iPhone 11 Klavye ve Kilit Sesi sorunu

3 yıldır kullanıyorum telefonumu aynı şeyler bende de oluyor. Çok takmıyorum ben açıkçası bu durumu ama neyden kaynaklandığını ben de bilmiyorum açıkçası.
  58. L

Pil Yüzdesi Düşüşü

Yani bir anda düşmesinden ziyade diğer seviyelere oranla daha hızlı düşüyor. Evet ani düşüşler olduğu zamanlar da oluyor ama genelde hızlı bir düşüş oluyor. Onun sebebini merak ediyorum. Hatta son iki gündür kendimce yaptığım bir test var. Çok yüksek ihtimalle yazılım kaynaklı ama son 1-2...
  59. L

Pil Yüzdesi Düşüşü

Arkadaşlar bu iphonelarda kendim de dahil olmak üzere bir kaç kişide gözlemlediğim kadarıyla pil yüzdesi %20 ile %30 arasındayken çok daha hızlı bir şekilde düşüş oluyor %30 üstü seviyedeki değerlere oranla. Bu durum sizde de yaşanıyor mu ?
  60. L

Telefonumun pili durduk yere bitiyor

Yazılım sürümün ne
  61. L

Mophie USB-C - Lightning Kablosu

Yok yok güvenilir olup olmamasını sormuyorum sadece farkları ne onu soruyorum. Mesela kendi kabloları için yazılan açıklamalar bu marka kablo için de geçerli midir? İşte örneğin adam kendi kablosu için şu notu düşmüş : "Ayrıca, bu kabloyu Apple 18 W, 20 W, 29 W, 30 W, 61 W, 87 W veya 96 W USB-C...
  62. L

Mophie USB-C - Lightning Kablosu

Arkadaşlar merhaba, iphone için hızlı şarj kablosu alacaktım fakat bugün farkettim apple, sitesinde başlıkta belirttiğim marka kabloyu eklemiş, önceden yoktu. Kafam karıştı şimdi bunun diğerinden farkı nedir bilen var mı ? Biraz araştırayım dedim ama hiçbir şekilde bir bilgi de yok bilen varsa...
  63. L

İPhone X deji batarya

Aynen valla dostum şimdi bana da böyle söyledikleri için emin olamıyorum fatura sorarlar mı sormazlar mı diye. Çünkü en azından pil sağlığı daha %80 in altına düşmemişken satarım yenisine geçerim. Ama şimdi satsam mı beklesem mi kararsızım.
  64. L

İPhone X deji batarya

Ya bu konu cidden çok enteresan. Ben bunu apple destekle konuştum, benim telefonum da yurt dışı ürünü ama model numarasından baktı "sizin cihazınız türkiyede desteklenen modeller arasında ama yine de servis size fatura sorarsa gösteremediğiniz takdirde sizinkine de ücretli dahi işlem yapmazlar"...
  65. L

iPhone 11 App Store yavaş indirme problemi

Bana kalırsa biraz daha bekleyin zira benim sorunum ios 14 çıkana kadar düzelmedi, ios 14 le de kısmi olarak düzeldi hala düzelmiş değil yani. Ama bi yandan da garanti süresi de geçiyor tabi siz bilirsiniz yine de.
  66. L

iPhone 11 App Store yavaş indirme problemi

Telefona özgü yazılımsal bir problem de olabilir. Çünkü bunu bizzat tecrübe ettim. Burda açtığım bir konu vardı; denetim merkezi problemi.. O mesela benim iphone 8 imde vardı ama başka bir iphone 8 kullanıcısında yoktu. Ki iphone 8 le de sınırlı kalmadı kimi iphone 7 lerde kimi 6s lerde de bu...
  67. L

Pil değişim

Ama ürün yurt dışı ürünüyse (her model değil) ücretli dahi hizmet vermiyorlar. Tabi garantisi ve faturası olmaması durumunda. Aklında bulunsun diye yazmak istedim açıkçası. Yine bu forumda muhabbeti dönmüştü çünkü. Onun dışında pil değişim konusunda bir sıkıntı yaşamazsın diye biliyorum.
  68. L

IOS 13 denetim merkezi reaksiyon sorunu

Evet arkadaşlar uzun bir süre sonra yeniden yazıyorum. Sorunu çok büyük ölçüde düzeltmiş olmalarına rağmen nadir de olsa hala var problem, bilginiz olsun. Bende geçen günlerde yine yaptı çünkü. Hatta biraz üzerine gittim baya bi kurcaladım bug ı bile buldum. Yani artık hangi durumlarda yapıyor...
  69. L

İphone Temiz Kurulumu Hangi Yöntemle Yapmam Gerekir

İşte herkes farklı bi yöntem dediği için emin olamıyorum ama yine de biraz daha araştırayım. Çok teşekkür ettim bilgiler için.
  70. L

İphone 7 den önceki modellerde böyle sanırım.
  71. L

Hmm tamamdır anladım. Peki dfu moda alarak formatlama hakkında bilgin var mı ? Çünkü internette net birşey bulamadım kimisi dfu moda almak için ses kısma ve güç butonu kombinasyonundan söz ederken bi kısım da önce ses aç sonra kısma butonu sonra güç tuşu gibi kombinasyonlardan bahsetmiş benim...
  72. L

O zaman şöyle bişey sorayım bu ikisini birlikte yapanlar var yani adam önce ıpsw yi kendisi indiriyor sonra telefonu dfu moda alıp geri yükle derken shift e basıp yükle deyip sonra da indirdiği ıpsw dosyasını seçiyor. Ama hiç bunlarla uğraşmayıp dfu moda alsam başkaca bi tuşa basmada doğruca...
  73. L

Restore mod dediğin ıpsw yöntemi dediğim mi oluyor.
  74. L

Arkadaşlar iphone'a temiz kurulum yapmak istiyorum; fakat dfu mod ile yapsam mı temiz kurulum yapmış oluyorum yoksa şu ıpsw yöntemiyle yapınca mı ya da bunların haricinde telefonu bilgisayara bağlayıp itunes da başkaca hiç bir işlem yapmadan direk "iphone'a yükle" seçeneğini seçerek formatlasam...
  75. L

Trendyol iademi kabul etmiyor

Yiğidim sen beni bulsana yaa :D Her zaman dedim yine diyorum bu safsatalar firmaların kendilerini garantiye almak için uydurduğu laflar. 1604749127 Valla forumda tekim sanıyodum da böyle insanları görmek güzel. Yani yönetmeliği okuyup içinde telefon olmadığını anlayabilen bir insan daha.
  76. L

Sonunda doğru bir yol izleyen tüketici gördü bu gözler. Aynen öyle dostum yasal düzenlemeleri doğru okumak doğru yorumlamak gerekiyor. Bunları söyleyince de yanlış yönlendiriyo oluyorum. Yahu bi kere akla mantığa uygun değil. Diyelim ben 50 yaşında bir adamım hiç teknolojiden anlamıyorum gittim...
  77. L

Şunu en az 50 defa söyledim ama hala kutu açılınca iade olmuyor diyenler var. Doğru olanı yapmışsın dostum.
  78. L

Tamam dostum belli ki yönetmelikteki maddeyi sen koymuşsun kusuruma bakma bilemedim
  79. L

Evet doğru; fakat biz maddenin sadece belli bir kısmını alıp sadece o yönden bilgi veremeyiz ki. Bahsettiğin maddenin devamı da var. Yazdığın yere kadar olan kısmın devamını söyleyeyim: "... iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar..." . Yani ambalaj, bant, mühür veya paketi açılan tüm...
  80. L

Yanlış yönlendirme değil dostum doğrusunu söylüyorum. Kanun var ortada çok açık bir şekilde. Senin bahsettiğin durumun yasal bir dayanağı yok. Bu sadece firmaların kendilerini garantiye almak için söyledikleri şeyler. Ben daha önce de benzer konuyla ilgili yorum yaptım. Asıl yanlış yönlendirmeyi...
  81. L

Dostum kanun çok açık mesafeli satışlarda 14 gün içinde hiçbir şart belirtmene bile gerek olmadan ürünü olduğu gibi iade edebilirsin. Aksi halde hakem heyetine git. Orada da çok yüksek ihtimalle reddedecekler, mahkemeye taşı mutlaka kazanırsın zaten.
  82. L

Amerika’dan alınan iphone x batarya değişimi ?

Amerika cihazlarında garanti yok mu
  83. L

Amerika’dan alınan iphone x batarya değişimi ?

Bunu yurt dışından alınan tüm telefonlar için mi yapıyorlar yoksa belli ülkelerden alınan belli serilerde mi yapıyorlar ?
  84. L

İOS 14 instagram bildirim sorunu

Dostum o sorun ios 12 te bende de olmuştu. Sorun aslında ios'la da instagramla da alakalı değil yüksek ihtimalle çünkü instagrama gelen güncellemelerle de sorun düzelmemişti. Bu problemin tek çözümü telefonu tekrardan sıfırlamak. Abartısız söylüyorum aklına gelebilecek tüm yöntemleri denedim ama...
  85. L

İphone dokunmatik sorunu

Yok dostum o zaman sorun dediğim gibi ekran değişimi ile alakalı o yüzden yazılımsal olarak çözebileceğin bi konu değil
  86. L

Dolandırılmak Üzereydim!!

Birebir aynısı benim başıma gelmişti hatta ilk olarak royalbank adı altında bi mail atıyolar paranız önce askıda kalacak sonra hesabınıza yatacak diye ama dikkat etmek lazım tabi böylelerine
  87. L

İphone dokunmatik sorunu

Telefonun ekranı değişmiş mi ? Genelde telefonun ekranı servis dışında başka bi yerde değişmişse bu sorun oluyor. Dediğim gibi ekran değişmişse yapacağın bişey yok.
  88. L

Paylaşma Esnasında Kişi Önerileri

Merhaba arkadaşlar, telefondan herhangi bir fotoğraf, link vs. paylaşmak için paylaş simgesine bastığımda açılan ekranda önceden whatsapp ve telegram gibi uygulamaların yanında bir de bu platformlarda hatta sms uygulaması için bile sıkça konuştuğum kişileri direkt öneri olarak gösteriyordu...
  89. L

iphone 12 mini neden alınmaz?

Daha yeni nesil bir telefonla iphone 8 i kıyaslayarak yaşadığın akıl tutulması peki :D
  90. L

iphone 12 mini neden alınmaz?

İphone 8 kullanıyorum 1 günü çıkarıyor. Yoğun kullanımdan kastın sabahtan akşama kadar oyun oynamaksa 1 günü zaten çıkarmaz ama normal kullanımda çıkarıyor 1 günü. 1.5 günü çıkardığını bile gördüm şu anki pil sağlığı için konuşuyorum tabi. Yoksa pil sağlığı tamken 2 günü bile çıkarıyordu.
  91. L

iOS 14 Pil Sağlığı Sorunu

E yani olması gereken olmuş ona da işte
  92. L

WhatsApp mı? Telegram mı?

Ayarlar>bildirimler ve sesler>en altta "yeni kişiler" sekmesi var onu deaktif ettiğiniz zaman kapanıyor. Telegram'a girdiğiniz zaman sohbetler bölümünde yine bildirim olarak görünüyo ama girmediğiniz sürece telefona bildirim düşmüyor.
  93. L

Kapatabiliyorsunuz onu
  94. L

Bundan birkaç hafta öncesine kadar telegram kullanıyordum çok sık ama şu an whatsapp kullanıyorum. Ama telegram birçok yönden çok çok daha iyi whatsapptan. Gerek arayüzü olsun gerek serbestlik bakımından olsun çok daha iyi. Tek kötü özelliği daha önce rehberimde olan fakat rehberimden sildiğim...
  95. L

Ama dostum sorun yine senin telefonunda değil o iphone 6 nın düşmemesinde problem var 3 senede pil sağlığının %92'den aşağı düşmemesi mümkün değil yani.
  96. L

Bak bu ilginç işte buna hiç rastlamadım
  97. L

Ben totale bakıyorum ve ona göre konuşuyorum. Yani 1.5 sene içerisinde %10-12 lik bir kayıp normal. İsterse bir günde %10 düşsün, 1.5 sene sonunda olması gereken değerde demek istiyorum. Zira benim telefonum önümüzdeki ay 2. seneyi tamamen dolduracak ve pil sağlığım %86. Etrafımdaki hemen hemen...
  98. L

Ben hala normal görüyorum. Bi sorun olduğunu düşünmüyorum ama yine de sen bilirsin tabi.
  99. L

Dostum tamamen şahsi fikrimi söylüyorum çok çok yüksek ihtimalle yazılımsal bir bug dır. 1.5 yıllık xr 100 den 94 e düştü diyosun. Bi telefonun pil sağlığının 1.5 yıl boyunca %100 de kalması sence normal mi ? Zaten 1.5 yıl gibi bi sürede pil sağlığının 90 ları görmüş olması gerekirdi. O yüzden...
  100. L

İphone Kullanılabilir Alan Farklılığı

Arkadaşlar merhaba bir süredir dikkatimi çekti telefonun içinden bilgilere baktığımda kullanılabilir alan 41 gb görünürken telefonu kabloyla bilgisayara bağladığımda kullanılabilir boş alan 32-33 gb görünüyor. Yani yaklaşık bi 7-8 gb farklılık var. Bunun sebebi nedir ?
  101. L

Kesinlikle yap üstad performans açısından da çok olumlu duyumlarım oldu hem de denetim merkezi sorununu çözmüşler. Yapmanı tavsiye ederim.
  102. L

Arkadaşlar tekrar merhaba birkaç gün kullanıp denemeden yazmayayım dedim. 5 gündür kullanıyorum, sorun ios 14 le çözülmüş. Yüklemeyen varsa yükleyebilir halletmişler problemi. Önümüzdeki günlerde veya önümüzdeki güncellemelerde tekrar bir sıkıntı çıkmazsa düzelmiş gibi görünüyor bilginiz olsun.
  103. L

ios 14 yüklenmiyor

Evet evet o yüzden çok takmadım zaten ben bunun gelmemesini çözümü var çünkü
  104. L

ios 14 yüklenmiyor

Denemekte fayda var 1600420773 Benim iphone 8 ime de gelmedi ama se 2020 ye gelmiş. Tam olarak neye göre bu özelliği verip vermediklerini anlamadım ama belli ki kimi modele vermiş kimi modele vermemişler.
  105. L

ios 14 yüklenmiyor

Aynen büyük ihtimalle öyle
  106. L

ios 14 yüklenmiyor

Valla dostum aynı sorunu ben de yaşadım dün itunes üzerinden defalarca denedim indirmeye indiriyo ama yükleme kısmında hata veriyo (4000 hatası) baktım oradan olmayacak dedim wi-fi üzerinden yapayım orada da yine dediğin gibi doğrulama kısmında hata verdi ve "yeniden dene" , "sonra anımsat"...
  107. L

iOS 14 Yayınlandı! İşte Yepyeni Özellikler

Pek sanmıyorum ama yine de bekleyip göreceğiz.
  108. L

Aynen kompozisyonun altında sadece ızgara var bende başka bişey yok
  109. L

Bazı modellere gelmemiş o zaman
  110. L

Aynen ben de beklemiyodum ama gelmiş ama bu sefer de ilk betalarda olan şu selfie çekilince görüntünün ters olmasını düzelten ayna ayarı yok maalesef
  111. L

Yoo çalışıyo iphone 8 kullanıyorum güncellemeyi yaptım back tap özelliği gelmiş
  112. L

64 GB mi 128 mi?

Çok fotoğraf ve video çekiyorum diyosanız 128 sizin için daha iyi olur.
  113. L

kişisel erişim noktasını açıyorum ancak diğer cihazlar bağlanamıyor (birinci nesil iPhone SE)

Tabi öyle zaten de sorun şu ki tekrar bağlansın diye wifi kısmına girdiğimizde görmemesi. Defalarca kişisel erişim noktasını açıp kapatıyoruz ki görsün, problem o yani. Hem bir de zaten android telefonlarda "kaç dk interneti kullanmayınca kapatılsın" diye bi seçenek koymuş adamlar bunun iphoneda...
  114. L

kişisel erişim noktasını açıyorum ancak diğer cihazlar bağlanamıyor (birinci nesil iPhone SE)

Tabi tabi zaten bahsettiğim bu durum başka bir iphone telefonundan bağlanmayı denediğimde de oldu windows bilgisayarımdan bağlandığımda da oldu. Anladığım kadarıyla apple android falan farketmiyo hepsinde aynı sıkıntı. Ama siz yine isterseniz bi apple destekle görüşün çözüm bulamasalar da en...
  115. L

Valla dostum bu iphone larda kişisel erişim noktası ile ilgili sıkıntılar var. Bende de mesela kişi bağlanıyo 2 dk işlem yapmasın hemen bağlantıyı kesiyo. Sonra tekrar bağlansın diye wifi bölümüne giriyoruz kişisel erişim noktası açık olmasına rağmen görünmüyo. İki üç kere kapatıp açınca görüyo...
  116. L

Hangi iphone?

Bu senaryoda arkadaşın dediği gibi gün içinde belki bi kere daha şarja takman gerekebilir ama ben sanmıyorum ya yine bence yüzde 3 lere yüzde 5 lere kadar da olsa çıkarabilir bir günü diye düşünüyorum
  117. L

Hangi iphone?

Dostum sen tamamen kendi kullanımına göre düşün taşın. Şu an kullanmış olduğun telefonda ne yapıyorsan veya genel olarak bir telefonda neler yapıyorsan veya yapacaksan ona göre düşün yaz ki daha rahat yönlendirebilelim. İlk sayfada bi arkadaş "pil sağlığın 95'in altına düşsün görürüm seni" gibi...
  118. L

Netspeed alınır mı alınmazsa başka ne alınır?

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum netspped i şimdilik bir problem yok beklenileni veriyor.
  119. L

iPhone Hızlı Şarj Hakkında

Uzun bi süre 5 w ile dene bi de istersen onda da tutarsızlık varsa şarj aleti ile ilgili değildir; çünkü üstte yorumda da belirttiğim gibi bende 5 w lık şarj aletinde de tutarsızlık yaptığı oluyordu. Soketi de şu saç sakal traş makinelerinin içinden çıkan ufak temizleyici fırçalar oluyo ya...
  120. L

Aynen bir tutarsızlık var işte bak sende de varmış. Hani tesadüf de olamaz heralde bu kadarı o yüzden ben de elektrik olduğunu düşünüyorum. Ama tabi şu iyileştirilmiş pil şarjını kapatıp denemek lazım bi bakmak gerek acaba o mu diye. Ben bugün şarj soketini de baya bi temizledim pislik kalmadı...
  121. L

Aslında bu yorumumda da belirttiğim gibi adaptör veya kabloyla alakalı bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü ikisinde birden olabileceği gibi bi tesadüf olmaz diye düşünüyorum ama son çare dediğiniz gibi servis yolu görünüyor ama tabi önce başkaca yöntemleri de bi denemekte fayda var.
  122. L

Aynen normal değil hatta daha bugün şarj ettim yine telefonu kutudan çıkan aletin yaklaşık iki veya iki saat on beş dakikada şarj ettiğini bugün hızlı şarj 2 buçuk saatte şarj etti.
  123. L

Umarım öyle olur bi deneyeceğim.
  124. L

Evet evet o da aklıma gelmedi değil ama denemedim ki onu da deneyeceğim sanırım. Bu arada siz açık olması gerektiğini mi yoksa kapalı olması gerektiğini mi söylüyorsunuz ?
  125. L

Yani evet o da olabilir ama ben yine de öyle düşünmüyorum çünkü konuda belirtmedim ama bu bahsettiğim durum kutudan çıkan cihazda da oluyordu yani kutudan çıkan cihazın da bazen normal doldurması gereken süreden çok daha uzun sürelerde doldurduğu oluyordu. Bu yüzden benim aklıma direk elektrik...
  126. L

Doğru haklısınız ama yine de normal şarja göre hızlı doldurması gerekmiyor mu yoksa hızlı şarj cihazı almanın bi mantığı kalmaz ki 1597923605 Kabloyu alalı 4 ay olmadı daha yeni yani
  127. L

Arkadaşlar merhaba, aranızda hızlı şarj kullanan iPhone kullanıcısı varsa şöyle bir sorum olacaktı: Kullandığım iPhone 8 için yaklaşık 4 aydır 18 w'lık hızlı şarj aletini kullanıyorum; fakat bi zamandır dikkatimi çeken bir husus var. Telefonu şarja takıyorum ilk yarım saat için herhangi bir...
  128. L

Telefon İade Edebilir Miyim

Aynen öyle 1597008553 Aynen öyle
  129. L

Sms bildiriminin ingilizce olması

Dostum o ios 13 ten beri öyle. Ios 13 ün hatalarından biri. Çok illet bi sürüm sağından solundan hata fışkırıyo :D Çok takılma yani bende de öyle zaten. Büyük ihtimalle ios 14 le çözerler. Yani umarım :)
  130. L

Yok valla dostum bende halâ aynı düzelen bişey yok yani
  131. L

Tüketici hakem heyeti değil mahkeme kararlarına göre konuşuyorum zaten ben. Tüketici hakem heyetlerinden böyle sonuçlar bazen çıkabiliyor. Hukukçu olmadıkları için kanunları, mevzuatları çok doğru bir şekilde yorumladıklarını düşünmüyorum zaten.
  132. L

Tamam işte böyle bir uygulamanın olmadığından bahsediyorum ben de. Tamamı ile yanlış, geçerliliği olmayan ve tüketicinin bu hakkını kullanmasının önüne geçmeye çalışan bir uygulama. Yani iade talebi reddedilse dahi tüketici hakem heyetine giderek bu hakkını her halûkârda kullanabilir; zira kanun...
  133. L

Arkadaşlar rica ediyorum yanlış yönlendirmeyin. Şayet bir konuyla ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz veya bizzat tecrübe etmediyseniz yazmayın lütfen. 1594387324 Dostum ayın 2 sinde almışsın ve internet alışverişi olarak yapmışsın. Daha üzerinden 14 gün geçmediği için herhangi bir koşul ve...
  134. L

Hayır benim anlamadığım bu sorunu yaşayanlar gördüğüm kadarıyla azınlıkta da değil neden bir güncellemeyle bu soruna bir çözüm getirmediler. Demek ki onların anlayışında yeterli çoğunluğa ulaşılamadı.
  135. L

Iphone 8 2020 de almayı tavsiye eder misiniz?

Valla dostum öyle bi telefon önerdin ki bu senaryoda yapacağı en mantıksız tercih olur :D
  136. L

Öyle görünüyo zaten dostum tamamen yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüm ben hep ki zaten başka model iphone kullanıcıları da yazdığında da daha bi kesinleşiyo; çünkü farklı modellerle tek kesişim noktamız yazılım. Haliyle de çok donanımsal bir sorun olduğunu düşündürmüyo bu durum. İos 14 ü...
  137. L

Iphone 8 2020 de almayı tavsiye eder misiniz?

İphone 8 kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır falan çok memnunum hatta çok rahatlıkla bi 2-3 yıl daha götürebileceğini söyleyebilirim. Gerçekten o izlenimi veriyo; fakat yine de bu arkadaşın dediğine katılıyorum. Sonuçta sıfır olarak bir telefon almayı düşünüyosunuz o yüzden se daha mantıklı olur...
  138. L

Deji Batarya (iPhone 7)

Yok üstad sen büyük ihtimalle iphone x ve üstü için olan fiyatlandırmaya bakmışsındır ki iphone x ve üstü modeller için fiyat 449 TL, senin de aklında bu kalmış muhtemelen. İphone x üstü ve altı için farklı fiyatlandırma mevcut. https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/battery-power
  139. L

Deji Batarya (iPhone 7)

Bu yine çıkmış hali çok değil yaklaşık 1-2 ay kadar önce 300 dü.
  140. L

Deji Batarya (iPhone 7)

Pil değiştirme fiyatlandırması apple ın sitesinde 319 lira, orijinal bataryanın 450 lira olduğuna emin misiniz ?
  141. L

Cepteteb'den memnun musunuz?

Bence gayet kullanışlı ve stabil. Ben çok memnunum, bi cepteteb bir de enpara bu ikisini beğeniyorum
  142. L

True Tone kullanan var mı?

Ben kullanmıyorum. Özellik açık olunca sanki beyaz renkler sarı gibi oluyo ismi true tone güya ama renkleri doğru vermiyo gibi geliyo bana. Özellikle açık renkler sarımtırak oluyo gibi o yüzden tercih etmiyorum
  143. L

Aynen değişen hiç bir durum yok maalesef
  144. L

Dostum sen de baya geride kalmışsın ama ya :) En azından bi 12 ye güncelleseydin emin ol 12 11den de iyi ki bu üçü arasında en iyisi 12 diyebilirim
  145. L

Yaptım yaptım dostum her yöntemi denedim emin ol yapmadığım hiçbir yöntem kalmadı :)
  146. L

Servise göndermekte kararlıysanız servisten sonraki süreci de paylaşırsanız iyi olur en azından fikir verir
  147. L

Aynen bi kaç gün dene hatta bi arama yap ondan sonra dene genelde arama yaptıktan sonra oluyo o sorun 1585078516 Ne gibi hatalar onları da bi yazabilir misin
  148. L

Alırken şans işi. Aldığımda hiç bi problem yoktu İos 13 gelene kadar :) Ne illet bi sürümmüş arkadaş bu da
  149. L

"ilk beta sürümlerinde oluyordu (iOS 13.1 beta çıkana kadar devam etti) ama suan öyle bir problemim yok (iOS 13.1.1’de bıraktım güncelleme yapmayı)" Valla böyle yazan bi arkadaş da vardı o yüzden ben halâ donanımsal olduğunu düşünmüyorum ama bilemiyorum tabi ki
  150. L

Arkadaşlar bende sorun iOS 13.4 ile de düzelmedi. Buraya yazmış olayım bilginiz olsun. Sizler de bi deneyin geri dönüşlerinizi yazın.
  151. L

1-2 hafta içinde gelir diye tahmin ediyorum
  152. L

Tamam aynı kanaldan bahsediyormuşuz.
  153. L

Dostum o bahsettiğin youtube kanalını tahmin ediyorum. O kanal, söz konusu hatanın iOS 13.2 beta 2'de de düzeltildiğini söylemişti. O yüzden çok da bel bağlama derim :) Not: Bu arada yanlış anlaşılmasın o kanal yanlış veya yalan bilgi veriyor demiyorum sadece yeterince test etmiyor kanaatimce...
  154. L

Ben düşünmüyorum donanımsal olduğunu her kullanıcıda olmuyor veya başka kullanıcılarda da bizim telefonlarda olmayan problemler çıkabiliyo 1582478379 Hem donanımsal olsa bunu sürekli olarak yapması lazım ama bahsettiğimiz bu problem ara ara oluyor ve sadece ana ekranda oluyo herhangi bir...
  155. L

Son sürüm yüklü evet
  156. L

Yani ben de yerinde olsam beklerdim. Ha İOS 14 e kadar düzeltebileceklerini düşünüyor muyum hayır orası ayrı konu ama bence tamamıyla yazılımsal o yüzden bekle derim
  157. L

Yok valla dostum sorun aynen devam ediyo da servislik ne durum var ki, sorun yazılımsal yani en azından ben öyle düşünüyorum, sonuçta iOS 13 ten sonra başladı bu sorun. Bir de servise götürsen ekranın değişeceğine emin misin öyle mi dediler ?
  158. L

Valla pek sanmıyorum açıkçası onunla da çözüleceğini
  159. L

Bu arada bahsettiğin bu diğer sorun bende de kişiler bölümünde var. Rehberde bi kişinin üzerine tıkladığımda bi tık geç açılıyo ya da yanındaki ünlem işaretine bastığımda. Sürüm cidden çok kötü
  160. L

Aynen, ios 12 bu zamana kadarki en iyi ios sürümüydü bence. Bi gelişme olursa haberdar et bizi de
  161. L

Aynen zaten sıkıntı bi arama yapıp kapattıktan sonra oluyo o benim de dikkatimi çekti. Bi telefon görüşmesi yapıyorum, görüşme bittikten sonra denetim merkezini açayım dediğimde sorun ortaya çıkıyo yine. Aramadan kaynaklı bir durum bence de yani onunla bağlantılı
  162. L

Yok ben defalarca söyledim zaten hatta hemen her gün de apple destek uygulamasından ileti olarak da yazıyorum bu durumu
  163. L

Valla sorun hala devam ediyor bende de 13.3 ile de düzelmedi
  164. L

Bazı kullanıcılarda hala düzelmemiş, hala bu problemi yaşayanlar var
  165. L

Iphone 8 plus

Dostum o biraz da kullanım amacına göre değişir. İşletim sistemi bazında bi akıcılık, stabilite veya uzun ömürlülük istiyosan iphone almalısın bence yok şayet ben daha özgür olayım gibi bir derdin varsa android düşünebilirsin. Ben daha ziyade işletim sistemi olarak akıcılık ve uzun vadeli...
  166. L

Aynen birkaç yerde açtım konuyu cevap vermiyorlar çünkü çoğu zaman :) Valla bende iOS 13 ten beri var, hiçbir sürümünde de geçmedi.
  167. L

Sanırım belli bi çözümü yok. Çok uğraştım ama olmuyor bir türlü.
  168. L

Merhaba arkadaşlar, iphone 8 kullanıcısıyım ve ios 13 çıktığından beri şu sorunu yaşamaktayım; denetim merkezini açarken ara ara reaksiyon problemi oluşuyor. Yani denetim merkezini açmak için ekranın aşağısından yukarıya doğru kaydırdığımda bazen parmağımı çok yukarılara kadar çekmem gerekiyor...
  169. L

İntel Grafik Sürücüsünün Görünmemesi

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir masaüstü bilgisayar aldım fakat şöyle bir sorun farkettim, bu masaüstü bilgisayara İntel grafik sürücüsünün son sürümünü yükledim fakat masaüstünde sağ tıklayınca intel menüsü görünmüyor sadece Nvidia menüsü görünüyor. Sağ alttaki kısayol menüsünde(bildirim tepsisi)...
  170. L

İphone 8 Şarj Soketi Sorunu

Arkadaşlar ben de 8 kullanıyorum, bende de şöyle bir sorun var sürekli yapmıyor ama bazen şarj aletini takıyorum telefonda hiçbir tepki yok yani görmüyo sonra çıkarıp bi daha takıyorum yine tepki yok sonra çıkarıp bi daha taktığımda üçüncü seferde görüyo ondan sonra şarj oluyo zaten. İlk...