Arama sonuçlarınız

1. yigitx

SDN Ve Canon'dan Yazıcı Ödüllü Yarışma

784 defa okunmuş yazı,, çekiliş olsaydı dah iyi olurdu, bir sürü üyemiz var, ben eve gelene kadar kota doluptaşıyor =(
  2. yigitx

Bizimle Çalışmak İster misiniz?

kameramanlık ta pro değilim ama oyun makine denemeye adam lazımsa benide alın =)
  3. yigitx

Kasa tavsiyeleri Ana Konusu [PSU'lu F/P Kasalar ve Özellikleri ]

AEROCOOL VS-9 550W MidT ATX SİYAH KASA 9 fan yuvası vardı yanlış hatırlamıyorsam
  4. yigitx

DVD-ROM'lardaki CD veya DVD Okuma Sorunu Hakkında?

bende de aynı sorun vardı, NEC 7173A light scribe özelliği bile var ama bazı dvd leri acmıyordu, üreticinini sitesinden firmware indirip dvd nin yazılımı güncellediğimde sorun halloldu..!'!
  5. yigitx

Masaüstü toplayacağım yardım eder misiniz?

x6 gereksiz değilmi, şuan 6 çekirdek kullanacak bir uygulama varmı?, onu x4 yapsak, tabi para varsa o ayrı mesele ama , ordan kalan TL ile Ekran a destek oluruz, iyi bir LCD alırız...
  6. yigitx

Bilgisayar Eğitim Kitabı Kazanın!

cevab tabikide D D - Askeri stratejiyi kusursuzlaştırmak ve hava operasyonlarının başarılarını hesaplamak için. otaokulda lisede herbiyerde eniac da eniac, 2 futbolsahası byüyüklüündeymiş, yanlış jhatırlıyorum belki ama ...
  7. yigitx

Windows XP'nin Ömrü Yine Uzadı

yeni bir kasa alınca xp yide emekli ederiz ama böyle iyi, dokunmayın xp me :D :D :D tabi bill gates amca yeni kasa göndertirse bize , seve seve 7 ye geçeriz... :D :D :D
  8. yigitx

Toshiba Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

tebrikler arkadaşlar,, mini bir hdd iniz oldu, :D
  9. yigitx

Nükleer Bombalar Böyle Patladı!

bigün birinin elinde patlayacak, ozaman görücek ,,,,, ozaman oturur güleriz :D :D :D :D :D ahanda elinde patladı,,,,,,
  10. yigitx

Toshiba'dan Bellek Kazanma Şansı

A- sandisk diyorum,çünkü bende emeklerken adamlar beellek üretimine başlamışlar :D
  11. yigitx

Shiftdelete'e Girince Uyarı Çıkıyor :S

az öncede bende oldu, sdn de n iş dedim virüs felan .... defans ii ama bişi olmaz. :D
  12. yigitx

Antivirüs Yazılımları Anketi

eset ss4 kullanıyorum, fakat daha önce silemediğim bir virüsü panda ile rahatlıkla temizledim, ve kasperin de ii olduğuna inanıyorun, bitdefender deki game mod da baya hoşuma gitmişti, kesi nbir şey söyleyemeyiz ama ilk 5 den birini herkes kullanıyodur zaten...
  13. yigitx

Windows üzerinde başka işletim sistemi çalıştırmak

bende yazzim :D ben Vmware kullanmıştım, bana göre basit gibiydi, sanal pc oluştur diyorsun, ram i cpu sunu seciyorsun , sanal bi pc oluşuyor, hatta ilk linux ümü böyle kullanmıştım, ama nete girmeyi başaramadım, nede olsa ilk kullanmamdı, kur yükle kur yükle denemeler yaptım :D ama Vmware...
  14. yigitx

Wireless ağ- dosya paylaşımı

evvett benimde böle aklıma geldi, herseferinde farklı atayabilir ama , genelde ben kulanıyorum ağı, hep aynı ip , diğer arkadaş genelde benden sonra geliyor, ama statik olması gerekiyor dediğin gibi, teşekkürler cvplar için, bi deneyeçeğim, kota ya bi etkisi olurmu peki bu olayın...
  15. yigitx

Wireless ağ- dosya paylaşımı

merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak, 2 pc wirelessdan net e giriyor , ben dosya paylaşımı yapmak istiyorum fakat bir türlü yapamadım, ev ağı kurulum sihirbazından giriyorum... ağı kuruyoruz ama dosya paylaşımı yapamıyoruz... wireless bağlantıda farklı bir yol mu izliyoruz :helpsmilie:
  16. yigitx

Sata2 hdd

telef olmuş benimki, emekli edilmiştir kendisi :D alt taraf tırtık tırtık, sanki içerden ısınmış kabarmiş, içte ne olduysa artık, gitmiş...
  17. yigitx

Sata2 hdd

merhabalar, geçen gün arkadaştan bir hdd aldım Western digital WD2500JS 250GB SATA2 elektrik gelip gidince, hdd açılmamış, bende denedim ama hiç bişi yok, ses gelmiyor hiç ama alttaki yeşil plaka ısınıyor, , artık telefmi olmuştur, belki aynı sorunla karşılaşan bnri vardır, emekli etmeden...
  18. yigitx

Saphire ati x1600 pro- anakart ile uyumlumudur?

merhaba arkadaşlar, elimde saphire ati x1600 pro (AGP 8X ) ekran kartı var, kullanmak için aldım fakat pc ye taktiğimda görüntü gelmiyor, anakart a mı uymuyor acaba , yanlış hatılamıyorsan ddr2 ydi 512mb diye biliyorum ekran kartını, benim anakartım Gigabyte 8KNXP Ultra, kutuda ati...
  19. yigitx

Dns değişikliği,,, ??

merhaba arkadaşlar, bikaç gün önce birden nete girememeye başladım, nete bağlanıyorum fakat hiç bir sayfa acılmıyordu, nese ara tara , dns ayarları gitmiş, daha önce hiç olmamıştı, otomatik olarak alıyordu, neyse elle yaptım ayarları, modemdeki dns ip lerini girdim öyle nete girebiliyorum...
  20. yigitx

Nedir ne değildir. işe yararmı abit an-m2hd

ne onboard dan nede pcı ekran dan görüntü gelmediğini söylediği arkdaş, AMMA hangi işlemciyi kullandı bilmiyorum, k.köy de 25 tl gibi bi ücret miş tamiratı,kendisi öyle dedi, işten dolayı gidememiş, Valla arkadaşın yalancısıyım, belki de board telef, ama genede bi denemek lazım , belkide...
  21. yigitx

Nedir ne değildir. işe yararmı abit an-m2hd

merhaba arkadaşlar , elimde abit an-m2hd anakart var, arkadaş görüntü vermediğini söyledi , sormuş 25 tl civarı masrafı varmış, çift çekirdek destekliyor, desteklediği cpu aşağıda, soru 1- eleman üstündeki vga 512 mb dedi, dedi ama ben tereddütteyim, 512 onboard, 2--görüntü vermiyor dedi...
  22. yigitx

Harddisk boot ayarı ile ilgili

bilgisayarım-özellikler-gelişmiş- te başlangıç ve kurtarma var orda ona tıkladığında şöyle bir satır cıkar [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition"...
  23. yigitx

Eternet kartı sürekli "ağ kablosu takılı değil" uyarısı veriyor...

aynı sorun ile bende karşılaştım, servise götürdük mac adresi silinmiş dedi, virüz yapmış bu olayı, Ama ben mac adresini ilk 6 byter yada öle bişi tam hatırlamıyom , sadece o alete özel olduğunu biliyorum , fabrika tarafından yakılıyo , nese gitti geldi gene aynı ne kablodan n modemden, bende...
  24. yigitx

Network Uzmanı Aranıyor

hmm bi ara CCNA eğitimi almıştım ama gerisini getirmedik :w00t: CCNP den aşası kurtarmaz herhalde sizi :blink:
  25. yigitx

Harikiri yapan BIOS u UPDATE ??? yardım ....

bir defa daha olmuştu, ilk pc m celeron 466 da, daha ilk defa görüyoz, ecnebiler yapmış işte nese pc hiç acılmıyor, yap et olmadı, hala olu, benm birader ve ben , tüm organlarını yaydık odanın ortaya, prof doc dt hesabı. :clap: senmisin acılmyan, topladık hiç bişi olmamış gibi geldi...
  26. yigitx

TP-LINK modem--AES ve TKIP ne demek ?

TKIP,Geçici Anahtar Bütünlüğü Protokolü RC4 akış şifreleyici algoritma üzerine kuruludur.4 yeni algoritma ile WEP şifreleme mekanizmasını sarar. IV 48 bite çıkarılmıştır ve paket numarası olarak kullanılmaktadır. Zayıf Anahtarlar kullanılmamaktadır. Yeni bir mesaj bütünlük kontrol mekanizması...
  27. yigitx

neyse sorunu çözdüm, ne başlangıç disketi nede bios image ,hiç biri işe yaramadı, güç kablolarını pc den cıkarttım, bios pilinide cıkarttım , ertesi akşam kabloları taktik tekrar, bios pilinin yerine bir tornavida ile + ve - leri birleştirdim, pc yi öyle actım ( bir kol kasanın içinde:w00t...
  28. yigitx

diskete attım bi acılıs diski yaptım . bu seferde klavye de hiç tık yok....
  29. yigitx

tam olarak anlatırmısın kardeş nasıl oalcak, windows üzerinde diskete biçimlendir deyip ordam ms dos disketi yaratayım, bios uda onun içinemi atayım, birde text dosyası yapıyorurz galiba @ECHO OFF FLASH891 8i875.BIN /py/sn/f/cc/r py = program yes sn = save no f = flash cc = clear cmos r =...
  30. yigitx

slm arkadaşlar , pc kafayı yedi, açıyorum, award bios versiyon felan yazıyor, no bios image found in harddisk diyor no flash felan bişiler orda kalıyor,, hiç gitmiyor, anakartın sitesinden son bios u cektim 8i875u.F11 , FLASH891.exe ve autoexec dosyası var nese ms-dos başlangıç...
  31. yigitx

Kartmı arızalı, anakartmı desteklemiyo, psu mu yetersiz

slot çalışıyor , aksitakdirde buralara yazamazdım :thumbup1: şuan ati 9200 128 mb kullanıyorum, slot çalışıyor, haatta başka bire kart daha var ama o bozuk , ekran kare kare geliyo ama gel,iyo genede, bu saphire ati x1600pro yu taktiğımda acılmıyor hiç ekran, birde anakart kitapcıgında...
  32. yigitx

ati 9200 kullanıyorum şuan , onda bir sorun yok !!!???
  33. yigitx

anakart desteklemiyormu sizce, sorum tam olarak ne olabilir, olmadı ekran kartını bir başkası ile değiştireyim..
  34. yigitx

Google Çin'e Savaş Açtı

sözde bizdede youtube yasak ama pc kullanan herhangi birisi bile rahatlıkla sayfaya giriş yolunu bulabiliyor,, bu çağda zor biraz bu tür engellemeler, sözkonusu internetse tamamen havada kalıyor bunlar, google da reklam yapıo güzel güzel, haber siteleri forumlar, para verse bu kadar olmaz :D :D :D
  35. yigitx

merhaba arkadaşlar, saphire ati radeon x1600 pro ekran kartı var ama taktığımda ekran hiç gelmiyo gigabyte 8knxp ultra anakart 2 gb ram ddr p4 3.0 işlemci 420 waat everest psu yiğen denettirdi, çalıştığını söyledi, fakat ben pc ye taktığımda ekran hiç gelmiyo, no signal sürekli...
  36. yigitx

Pro ekran kartı takmak,,, ??

parça çıkıyor, çıkardım birkeresinde, ama pro ekran kartındada orası boş diye hatırlıyorum, eğer boş kalıyorsa genede çıkarmak zorundamıyım onu merak ediyorum...
  37. yigitx

Pro ekran kartı takmak,,, ??

merhabalar, sadece merakettim, geçen anakartın (gigabyte 8knxp ultra) kitapçığını gözden geciriyordum, orada pro ekran kartı taktığınız zaman , slot taki küçük parçayı cıkarın diyor, şuan ati 9200 var , ekran kartının önündeki boşluğu beyaz bir parça ile kapatmışlar, ben saphire ati x1600pro...
  38. yigitx

Pc restart atıyo en ufak sarsıntıda

cevapları için teşekkürler arkadaşlar, deneme yanılmayla bulazağız artık, daha önce ekran kartını cıkarmıştım birkaç defa, farklı 2 ekran kartı daha vardı, onları denemiştim ,
  39. yigitx

Pc restart atıyo en ufak sarsıntıda

slm arkadaşlar , benim sorunum ,; pc herhangi bir sarsıntıda reset liyor, önkağpaığı sert bir kapatışta bile restart atıyor, çekmeceyi hızlı kapat gene reset,, , belki aynı sorunla kaarşılaşan vardır, acıp bakmadan bi sormak istedim, bazen hiç açmıyo, 12v luk 4pinlik güç kaynağını felan...
  40. yigitx

Bien 20+4+4 power gigabyte anakarta olurmu?

peki bu power, bien 380 watt, saphire ati radeon x1600 pro 512mb ekran kartını kaldırırmı:w00t:
  41. yigitx

power bu 20 + 4 +4 pin bien 380 waat bu da anakart i birtane 20 pinlik güç var birde 4 lük , bir 4 pin boşta kalıyor, bir sorun olurmu,,,,
  42. yigitx

merhaba arkadaşlar, bende gigabyte 8knxp ultra anakart var güç kaynağı lazım, ati x1600 pro ekran kartı takıcam, power yetmiyor, arkadaşta bien marka power var 380 watt ama 20 +4+ 4 pin li, benm anakartta ise 20+4 pinlik giriş var, 4 pin fazla bir sorun olurmu, çalşıtrırımı, birde 380 watt...
  43. yigitx

WinFast TVPro 1680 kazanan üyemiz!

tebrikler...
  44. yigitx

Ödüllü Anket: WinFast TVPro 1680 sizin olabilir mi? Tek soru, kolay cevap!

herkese bir tane lazım ne diyelim ki ! tabiki hepsi... bence :D
  45. yigitx

AMD'den Ödüllü Anket - Phenom II X3 720 Black Edition Kazanma Şansı

aynı saat hızında daha fazla işlem (diğeri işlemcilere göre) 45 nm teknoloji , 3 ü 1 aradaçekirdek (3in 1) x4 de sıvı azot ile soğutacak o hızla evrende hayat bilem buabiliriz AMD en dış kulvardan atağa kalktı ve tüm rakiplerini ssolladıı (at yarışı nedir bilmem ama bu aralar bu söz...
  46. yigitx

Ödüllü Anket - Sapphire Radeon HD 4830 Kazanma Şansı!

bendede ati vardı emekli olma zamanı gelmişti onun.. yerini yabancıya bırakmıyacak anlaşılan :D