Arama sonuçlarınız

1. C

Öneri Pes Nasıl Oynanır?

Merhaba.ps4 pes2017 oyunu hakkında birkaç sorum var.Aslında futbolu hiç sevmem ama bi arkadaşla neredeyse hergün oynuyoruz.İyi oynasamda bazı bir türlü yapamadığım yerler var.o konularda ne yapabilirim diye yazıyorum. - Bütün havalı şutlarda benim oyuncularım daima onun oyuncularının arkasına...
  2. C

Javascript hatamı bir türlü bulamadım?

basit bir slayt yazarken takılı kaldım. sorun şu ki, a elemanına (".slide__toLeft") ilk tıklamada sorunsuz çalışıyor.slaydı bir sonrakine kaydırıyor.2. tıklamada ise, 2 defa çalışıyor. activeIndex ile active clasına sahip elemanı buluyorum ve nextIndex ile de sonraki elemanı...
  3. C

Hostingte Sql Agent çalışır mı?

Konuyu nereye açacağımı bilemedim? En uygun yer olarak burayı düşündüm. Öğrenmek istediğim şey şu: Web sayfayı tasarlamada, örneğin sql server developer gibi bir sürüm kullanıyorum ve bu sürümde Sql Server Agent hizmetlerini kullanabiliyorum. Varsayalım haftalık,aylık gibi görevler ekledim agent...
  4. C

Sql injection dan korunma?

Merhaba.Sql injectiondan tam olarak nasıl korunabiliriz. inputlardan gelen verileri replace etmek mantıklı geliyor ama yeterli midir? Varsa bildiğiniz bir kaynak, okumak isterim?
  5. C

elektrik kesintisi sonrası text dosyasının içindekilerinin sadece boşluk olarak görünmesi

Merhaba.asp.net kod yazıyordum.8-9 sayfalık bir web sayfası.elektrik kesintisi oldu.Daha sonra sadece index sayfasının içi boşaldı.diğer dosyalarda herhangi bir bozulma yok.word ve metin görüntüleyici ile açtığımda karakterler yerine boşluk görünüyor.boşluk çünkü dosyayı python ile okuduğumda...
  6. C

tarayıcı eklentileri hangi dilde yazılır ?

Merhaba. Daha önce bir sayfa'ya yönlendirip oradan istediğim bir alana tıklatmak istemiştim.Çok aradım bulamadım.Kendi sayfam'da yönlenecek sayfa'yı iframe içinde açıp öyle de denedim cross-domain güvenliğini aşamadım. Ama chrome'da bazı eklentiler açılan sayfada istenilen yere...
  7. C

yönlenecek sayfada javascript çalıştırma

merhaba.sayfamdan başka bir url (bana ait olmayan) 'e kişiyi yönlendirdikten sonra orada javascript çalıştırabilir miyim? script elemanı oluşturup , yeni pencerede açtıktan sonra appendchild olarak eklesem çalışır mı?
  8. C

Youtube'ye yüklenen video telif hakları ?

Konuyu nereye açacağımı bilmediğimden internet altına açtım. Sormak istediğim youtubeye yüklediğim videolarımın paylaşılmasını istemeyip bu videolara telif hakkı nasıl koyabilirim.Varsayılan ayarlarda Standart youtube lisans ve creative common lisans görünüyor.creative sanırım paylaşılmasına...
  9. C

uygun driver nasıl bulunur ?

Bilgisayar ssd'si bozulmuştu yeni bir tane alıp windows u ona kurdum.Daha önceki performansın yarısını bile alamıyorum nerdeyse.Ekran donuyor,internet gidip geliyor(3-5 dk arayla) , hoparlör ses çalmıyor.Aygıt yöneticisinde tüm sürücüler yüklü görünüyor.kurulum sonrası windows...
  10. C

pc diskleri görmüyor

bilgisayarda 240 gb ssd ve 1.8 tb harddisk var.açılışta ikisini de görmüyordu ve reboot system hatası veriyordu.ssd ve harddiski çıkarıp temizledim.şimdi pcyi açtığımda 2tb görünüyor(toplamını gösteriyor) ama yine pc reboot hatası veriyor.biosa baktığımda diskleri hiç görmüyor.önceden...
  11. C

bilgisayar ramleri görmüyor.

daha önce kontrol etmemiştim kaç gb ram yüklü diye.geçenlerde temizledim kasayı.cpu termal macununu yeniledim,fanları temizledim falan.sonra pc açılışta 1 ,2 veya 3 defa açılıp kapandıktan sonra tamamen açılıyor.Ramini kontrol ettim.3*4GB tan 12 gb ram var.ama bilgisayar-özelliklerde görünen 4...
  12. C

ckeditor ve ckfinder entegre

merhaba.resimlerden de görüleceği gibi ckeditor dosyalarını solution içine yükleyip replace yaptıktan sonra editör yükleniyor ve resimleri yüklemek için sunucuya gözat butonu da ekleniyor ama tıklayınca resimdeki 404 hatasını veriyor(editor1.jpg resmi) ckfinder dosyalarını da solution içine...
  13. C

.net framework hakkında?

merhaba.visual studio da yeni bir proje veya yeni bir web site oluşturmak istendiğinde seçilebilen .net framework sürümleri de geliyor. .net içinde neler var nasıl öğrenebilirim.kütüphaneler olduğunu biliyorum sıfırdan yazmamak adına kolaylık olsun diye geliştiiricilere yapılmış diye...
  14. C

asp.net projeyi başka pc de açmak

merhaba.kendi bilgisayarımda yeni-web olarak bir asp.net projesi oluşturmuştum daha önceden.şimdi bu projeyi diğer bilgisayarıma taşımak istiyorum.her 2 bilgisayardaki sql ve visual studio sürümleri aynı.normalde böyle mi olur bilmiyorum ama.bu projenin solution dosyası...