Arama sonuçlarınız

1. Alphaghost

Soru S23 Ultra 5G kullanımı?

Türk Telekom ayarlarından aktifleştirmeme rağmen 5G hala kullanamıyorum. 2 yıl olmasına rağmen hala bu aksaklıkların yaşanması normal mi? Nasıl kullanımı aktifleştirebilirim?
  2. Alphaghost

Yardım Sesini kapattığım uygulamanın sesi bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar açılıyor!

Windows 11de ses düzeyi karıştırıcısından sesini kapattığım bir uygulama, bilgisayar her açıldığında sesi tekrar açılmış hale geliyor. Bunu çözmenin bir yolu var mı yada başka bir yerden mi kapatmam gerekiyor uygulamanın sesini?
  3. Alphaghost

Yardım Valorant system error

Selamlar. 1 2 gün önce C:\ diskinde çok yer kapladığı için silip F:\ diskine kurduğum valorantı, o günden beri oynayamıyorum. Verdiği hatayı baya bir araştırdım, silip yeniden falan kurdum ama bir işe yaramadı. Bu konuyla ilgili bir bilginiz veya bir çözümünüz var mı?
  4. Alphaghost

Yardım Hwinfoda bilgisayarımda hata var olarak görünüyor

Arkadaşlar bilgisayarımda hwinfo64 tarafından hata olduğu görünüyor. Dün öylesine bakarken bir sıkıntı yoktu. Fakat bugün hata gösterdiğini farkettim. Yeniden başlatmama rağmen geçmedi. Nasıl düzeltebileceğim hakkında bilgisi olan var mı? Sistem: Winsows 11 Intel i7 10700k işlemci Ballistix...
  5. Alphaghost

Yardım Teknoloji mağazası için öneri ve kosgeb vs.

Selam arkadaşlar. Ben bir teknoloji mağazası açmayı planlıyorum. Bunun için önerileriniz var mı? Daha önce hiç mağaza açmadım. Bunun ilgili, aktarabileceğiniz deneyiminiz, tecrübeniz var mı? Ayriyeten kosgeb ile ilgili neler yapabilirim veya bu bilgilere nereden ulaşabilirim. Şimdiden teşekkürler.
  6. Alphaghost

Yardım Coolermaster ARGB çalışmıyor

Arkadaşlar bir tane cooler master argb fan aldım. (sickleflow 120mm argb). Argb kablosunu d_ledlere takıp çalıştırdım. Fanda sıkıntı yok fakat ledler yanmıyor. Ayrıca dragon center üzerinden baktığımda fanın tanınmadığını gördüm. Anakart gigabyte z490 gaming x
  7. Alphaghost

Soru Wallpaper Engine için tavsiye ettiğiniz wallpaperlar?

Wallpaper Engine yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Bulduğum wallpaperlar zamanla sıkmaya başladı. tavsiye ettiğiniz bir wallpaper var mı?
  8. Alphaghost

Öneri Valoranta Yeni Başlayanlar İçin Öneriler!

Öncelikle belirteyim, bütün maddeler benim şahsi deneyimlerim. O yüzden eksik veya kusurlu kısımları, uzun süredir fps oynayanlar tamamlayabilir. 1=>Benim ilk ve en büyük hatam, önceden alışagelmiş olduğum yüksek dpi değerleri. Oyunlarda, hele fps oyunlarında dpi ayarı çok önemli. Eliniz yüksek...
  9. Alphaghost

Haber Ziraat Baknası Çöktü Mü?

Anlık olarak ziraate giriş yapamıyorum. Büyük ihtimalle bir akbank vakası daha.
  10. Alphaghost

Öneri Pc Kullandığım Programlar

Arkadaşlar, sizler için pcdeki programları (Linklerle) derlerdim. Belki bir işinize yarar. 1=> Tarayıcı = Opera GX 2=> Kodlama = Visual Studio 2019 3=> Kodlama 2 = Visual Studio Code 4=> Android Emülatör = Bluestacks 5=> FTP = Filezilla 6=> Disk Yönetimi = EaseUS Partition Master 7=> Ses...
  11. Alphaghost

Soru Mekanik Low Profile Klavye

Arkadaşlar mekanik low profile klavye arıyorum. Gördüklerim arasında en içime sinen Logitech G915 (Clicky) oldu ama Türkiyede satışı yok. Elimde sadece Corsair K70 ve MSI Vigor gk50 var. Sizin bir öneriniz var mı?
  12. Alphaghost

Soru Evde Nas Sistemi

Arkadaşlar, evde bir NAS sistemi kurmayı düşünüyorum. Fakat çokta anladığım söylenemez. NAS için özel makinamı alsam yoksa elimdeki eski pcyi NAS Sistememi çevirsem bilemedim. Birde bildiğim kadarıyla NAS harddisleri farklı oluyor. HDD öneriniz var mı? En önemlisi de modemim türktelekomun...
  13. Alphaghost

Rehber Tl Anlık Çevirme

Arkadaşlar kendi ihtiyacım üzerine yazdığım bir programı sizinlede paylaşmak istiyorum. Anlık olarak döviz kurunu görmek ve anlık olarak çeviri yapabilmek için yazdım. Kullanmak isteyenler için ücretsiz olarak sunuyorum. Tavsiyem Başlata sabitleyerek kullanmanızdır. Daha kolay ulaşmak için...
  14. Alphaghost

Rehber Direct Save V0.1

Arkadaşlar kendi ihtiyacım üzerine yazdığım bir programı sizinlede paylaşmak istiyorum. Bazen aklıma gelen birşeyi hemen kaydetmem gerekiyor. Bu programda tam bu işe yarıyor. Yazacağını yazıyorsun ve kaydet butonuna basıyorsun. Gün,ay,yıl saat,dakika,saniye.txt ismiyle masaüstüne kaydediyor...
  15. Alphaghost

Masaüstümdeki Küçük Dikdörtgen

Masaüstümde wp değiştirsem bile olduğu yerde duran küçük bir dikdörtgen var. Ne olduğunu bir türlü çözemedim. Her gördüğümde sinirimi bozuyor. Ne olduğunu bilen var mı?
  16. Alphaghost

Birinin günlüğü?

Arkadaşlar bir film vardı. Bir adamın günlüğü ile ilgiliydi. Torunları günlüğü okuyunca yeşil canavarlarla falan savaşıyordu. Çok aklıma takıldı. Bu filmi bile var mı?
  17. Alphaghost

Windows 10 görev çubuğundaki uygulamaları ayırmak

Windows 10 görev çubuğundaki aynı uygulamaların simgelerini ayırmak mümkün mü? Resimde iki tane opera pencerisinin görev çubuğundaki hali var. İki pencereyi ayrı ayrı uygulamalarmış gibi göstermek mümkün mü?
  18. Alphaghost

VirtualBox PCI-E donanım tanıtmak

Arkadaşlar VirtualBox içerisinden PCI-E donanımlarına ulaşmak mümkün mü?
  19. Alphaghost

Wallpaper Engine de en sevdiğiniz tasarım

Wallpaper Engine kullananlar hangi tasarımları kullanıyor? Ben : Silk - Interactive Generative Art
  20. Alphaghost

Bir yazılımcının bilgisayarında olması gereken programlar.(Linklerle beraber)

Web için: Kodlama için: Visual Studio Code (Tavsiye) Brackets (Tavsiye 2) Atom Sublime Text Adobe Dreamweaver (Ücretli) FTP için: FileZilla (Tavsiye) SmartFTP FTP Rush Yardımcı Programlar: Just Color Picker Online Color Picker (Site) MyFonts WhatTheFont (Site) CSS Gradient Generator (Site)...
  21. Alphaghost

Biriktirmeyi veya toplamayı sevdiğiniz bir şey var mı?

Hayatınızda biriktirmeyi çok sevdiğiniz, zamanım veya param olsaydı da şunun koleksiyonunu yapsaydım dediğiniz bir şey var mı? Mouse pad ve çakmak koleksiyonum var. Ama param olsaydı da koleksiyon yapsaydım dediğim şey klasik araba.
  22. Alphaghost

Nvidia ekran kartları için studio vs game ready driver

Arkadaşlar internette çoğu yerde studio driverların game ready driverlardan daha yüksek fps verdiğini gördüm. Daha çok oyun oynayan birisi olarak hangisini kullanmalıyım?
  23. Alphaghost

Forza Horizon 4 oyunu kaydetme

Oyunda baya ilerledim fakat nereden kaydedileceğini bulamıyorum. Masaüstüne çık dediğim zamanda uyarı veriyor.
  24. Alphaghost

Javascriptte tek basamaklı sayıları iki basamaklı yapmak

Arkadaşlar 1 den 9 a kadar olan rakamların başına sıfır alarak ilerlemesi lazım. var sna = 0; var int1 = setInterval(marv,1000); function marv(){ if ( stst == 0){ if (document.getElementById("fesln").innerText < 11){ sna = sna + 1; document.getElementById("fesln").innerText = sna...
  25. Alphaghost

Easy Context Menu v1.6

Arkadaşlar bu program ile windows sağ tık menüsüne neredeyse windowstaki tüm özellikleri ekleyebiliyorsunuz. CMD den tutunda dosya engellemeye kadar birçok özellik var. Ben bazı dosyalara erişim sağlayamıyordum. Dosya sahipliğini bir türlü üzerime alamıyorum. Bu Program sayesinde onuda...
  26. Alphaghost

Ağ üzerinden dosya paylaşımı

Arkadaşlar internetten baya araştırdım fakat paylaşım verdiğim dosyalara hala diğer bilgisayardan erişemiyorum. Ağ üzerinden bilgisayarı görebiliyorum fakat içine girince paylaşım verdiğim dosyalar görünmüyor. Bu klasör boş diyor. Ben bunu nasıl halletcem
  27. Alphaghost

2666 Ram 1333

Arkadaşlar elimde 2 tane 2666 mhz ram var fakat 1333 mhzde çalışıyor. Nasıl düzelticem?
  28. Alphaghost

Casper bilgisayar için yönetim merkezi yok mu?

Arkadaşlar casper bilgisayarlar için yönetim merkezi yok mu? Yani rgb yi kontrol etmek, fan ayarı yapmak için falan.
  29. Alphaghost

Netflixin wikisi

Arkadaşlar sizce netflix için wikipedi tarzı bir site yapsam kullanılır mı? Yani gelen dizileri, filmleri ve bunların fragmanlarını paylaşan (ve editör bulabilirsem yorumlayan) bir site. Hatta tutulursa dizi filim paylaşımı için bi forum. Siz olsanız bu tarz bir siteyi kullanır mıydınız?
  30. Alphaghost

3200 mhz ram overclock nasıl yapılır?

Arkadaşlar elimde 3200 mhz ram var fakat overclock ile 3600 çıkarmak istiyorum. Bunun için yeterli döküman bulamadım. Yeterli anlatan videolar falan varsa önerebilir misiniz? Tabi sizde anlatabilirsiniz.
  31. Alphaghost

64gb ram 3200 mhz

Ben casper e600 model bir bilgisayar aldım fakat ram hızı aklıma takıldı. Sizce 64gb ram için 3200 mhz hız yeterlimi, yoksa daha yüksek olmalı mıydı? Diğer bileşenler gerçekten yüksek olduğu için ve cebide biraz yaktığı için 3200 mhz den emin olamadım. Merak edenler için diğer sistem parçaları.
  32. Alphaghost

Web designer için 4500 - 5000 TL arası laptoplar.

Web siteleri için front-end hazırlayan bir yazılımcı olarak eski dizüstü bilgisayarımdan verim alamamaya başladım. Kolay taşınanilir ve 4500 - 5000 TL arası laptop tavsiyeniz varmı?
  33. Alphaghost

TURKISH SOLDIER klanımız için üye arıyoruz.

Klanımızda klan savaşlarına, klan ligi savaşlarına ve klan oyunlarına önem verilmektedir. Klanımızın üyeleri için telegram grubumuz ve isteyenler için ayrıca whatsapp grubumuzda vardır. Klanı henüz yeni kurduğumuz için 1 seviyedir. Klan Kodumuz : #2PQ0L0JGY Seviyemiz : 1 Şuanki üye sayımız : 5...
  34. Alphaghost

A70 telefonda instagram storyler ve whatsapp durum

A70 telefonda instagram storylerinde ve whatsapp durum kısmında görüntüler yandan kırpılmış bir şekilde görünüyor bunu nasıl halledebilirim?
  35. Alphaghost

Yeni açacağımız dizi ve film yorum sitesinde bize yardımcı olacak iş arkadaşları aranmaktadır.

Öncelikle konu yanlış alanda ise kusura bakmayın. Açacağımız site için editör ve moderatör alınacaktır. Günde 2 3 saat ayırıp dizileri ve filmleri yorumlayıp yayınlayacağız. İlgilenenler benimle irtibata geçebilirler.
  36. Alphaghost

Tarayıcı üzerinden program çalıştırmak?

Chrome veya başka bir tarayıcı üzerinden program başlatma nasıl yapılıyor? Bir bilgisi olan varmı acaba?
  37. Alphaghost

10 15 yıllık filmi bulamıyorum!

Bundan 10 15 yıl önce bir film izlemiştim.Filmde iki çocuk vardı biri kız biri erkek. Bu çocuklar yaşadıkları evin çatı katında gözlük merceği buluyordular.Bu mercekle görünmeyen yaratıkları falan görebiliyodular. Bir tanede çok önemli bir kitap vardı.Bu kitabı diğer görünmeyen yaratıklardan...