Arama sonuçlarınız

1. E

s20FE vs se2020

Selamlar, kusura bakmayın birdaha kafanızı şişireceğim ama cidden öyle bir ikilemde kaldım ki anlatamam. Öncelikle bütçem 5k civarları 6'ya çıkaramam 200-300tl arası anca arttırabilirim. Oyun oynayan biri değilim. Bu iki cihaz arasında kaldım. Aslında ikisinin de kendine özel özellikleri var...
  2. E

5000TL Altında Telefon Önerisi Güncel Efsane Cuma Fırsatlarıyla

Selamlar, Çok oyun oynayan birisi değilim ve hala iphone 4s kullanıyorum. Artık telefonumu değiştirmeye karar verdim. Özellikle bu efsane cuma indirimlerinden faydalanarak beni böyle 4-5 sene rahat götürecek bir telefon bakıyorum. Öncelikle benim için önemli olan batarya, ekran ve kamera...
  3. E

Windows'tan Gelen Gizemli Ses

Selamlar, Yaklaşık 1.5 - 2 yıldır aradığım fakat bir çözüm bulamadığım ve forumlarda bir umut çözüm üretmeye çalıştığım bir sorun bu. Şimdi öncelikle cihazım: Hp Probook 4540s Başta sorundan bahsedeyim biraz. Ses dosyasını buraya eklerim. Böyle bir ses Windows'ta bazen açıldıktan hemen...
  4. E

Bilgisayar Yenileme ?

Selamlar, malum son zamanlarda bilgisayar fiyatları uçtu gitti. Bizde elimizdekiyle idare etmeye çalışıyoruz. Fakat elimdekinin de birkaç sorunu var sizce bilgisayar özelliklerine göre yapacağım masrafla bunu toparlasam sizce değer mi yoksa boşa çaba mı harcamış olurum? Not: Seneye üni sınavım...
  5. E

TYT-AYT için öneriler

Selamlar, 11.sınıf sayısal öğrencisiyim. Malum pandemi falan bayağı bir süredir ders çalışmamıştım. Şimdi malum artık sınava hazırlanmak istiyorum. Sınava hazırlanırken nasıl çalışmamı önerirsiniz, nelere dikkat etmeliyim kaynak olarak sizin görüşleriniiz nelerdir? TYT ve AYT için özellikle TYT...
  6. E

Xiaomi Mi Note 10 Lite Bildirim Sorunu

Selamlar, kuzenim yeni Xiaomi Mi Note 10 Lite aldı. Fakat şöyle bir problem var. Aramayı kapatınca ya da telefonu sessize alıca ekranda böyle bir bildirim çıkıyor fakat bu bildirim 3-5 dakika boyunda kalıyormuş ve sonra gidiyormuş acaba bunun süresini azaltma gibi bir şey ne yapabiliriz?
  7. E

4000TL Altı telefon önerisi

Herkese selamlar, biliyorum grupta çok konusu var ama tam aradığımı bulamadım o yüzden yazmak istedim. Kuzenime telefon bakıyorum. 4000TL altında , oyun oynamıyor fotoğraf ve sosyal medya için. Bataryası ve kamerası iyi olan güncel ve uzun ömürlü bir cihaz önerebilirmisiniz? Not: OPPO RENO 3...
  8. E

Basit macOS kurulumu

Selamlar, bu aralar başka türlü işletim sistemlerine merak sardım ve özellikle MacOS'a da bir merakım var. Fakat birkaç yerden bakmama rağmen kurulumlar bana çok karışık geldi şu an Ubuntu 18.04lts kullanıyorum. Temiz kurulum yapacağım yani diskteki yedeklerimi aldım komple sadece macOS kurmak...
  9. E

Hangi Bluetooth Kulaklığı Önerirsiniz ?

Birde haylou gt1 'in xr modeli var yeni çıkmış sanırım epeyden özelliklerini bulamadım sizce hangisini önerirsiniz ? Not: Şarj süresi benim için ön planda
  10. E

Huawei'in Güncel cihazları alınır mı ?

Selamlar sizce şuanda huawei'in güncel telefonları alınır mı ? veya bu bütçede ortalama 3-3.5k'yı geçmeyecek şekilde ne önerirsiniz ?
  11. E

Laptop tavsiyesi

Selamlar, üniversite sınavına hazırlanacağım için çok fazla oyun oynamyacağım fakat yinede 5k altında f/p olarak laptop önerebilir misiniz ? Ben kendime birkaç tane alternatif buldum bunlar arasından yada bunlar dışındaki önerilerinizi bekliyorum. 1-Lenovo IdeaPad S145-15API AMD Ryzen 7 3700U...
  12. E

Linux'ta Hapis Kaldım

Selamlar, Kısa süre önce Windows'ta yaşadığım bazı sorunlar yüzünden başta dualboot olarak linux'a geçtim. Fakat daha sonra grup ile yaşadığım sorunlar yüzünden bu seferde tek sistem ubuntu 20.04lts kurdum. Fakat kurduğumdan beri pek çok problemle karşı karşıya kalıyorum. Bu yüzden tekrar...
  13. E

Windows Format Atamıyorum

Selamlar, Ubuntu 20.04lts'den Windows'a geçmek istiyorum. 'Woeusb' ile flash diskime windows10 isosunu yazdırdım, fakat formata geçmeye çalıştığımda windows logosu gelip hemen gidiyor ve siyah ekranda (_) imleçle beraber başbaşa kalıyoruz. Video: Yazdırma işini ikisini de denedim. Hem "Fat"...
  14. E

Woeusb Kurulumundaki Hata

Selamlar, Ubuntu’dan Windows’a geri dönmek istiyorum. Fakat Win10 isosunu yazdırmak için woeusb programını yüklemeye çalıştığımda ; “ woeusb : Bağımlılıklar: p7zip-full ama kurulabilir değil Bağımlılıklar: libwxbase3.0-0v5 (>= 3.0.4+dfsg) ama kurulabilir değil Bağımlılıklar: libwxgtk3.0-0v5...
  15. E

Ubuntu'dan Windows'a geçemiyorum

Selamlar, Ubuntu 20.04lts kullanıyorum (tek işletim sistemi) fakat bazı nedenlerden dolayı artık Windows'a temelli dönüş yapacağım. Fakat ISO dosyasını bir türlü yazdıramıyorum.(Yaptığım yöntemlerle bile açılışta siyah ekranda (_)imleç kalıyor. Acaba önerebileceğiniz ISO yazdırma programı var...
  16. E

Linux DualBoot Kurulum Seçeneği Yok

Selamlar, Windows'un yanına dualboot Linux kurmak istiyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Disk bölümüne geldiğimde diskleri seçmeden önce orada bana aynı resimdeki gibi iki seçenek geliyor. İnternetten diğer baktığım 20.04lts kurulumlarında ise 3 seçenek var. Benim karşıma çıkan seçenekler...
  17. E

Windows'tan BIOS'a girme

Selamlar, kısa bir süre önce BIOS'a girmiştim ve orada hızlı başlatma diye bir şeyi açtım (açmaz olaydım). Bilgisayarın açılışı birkaç saniye etkiliyor fakat ben BIOS'a giremiyorum. Acaba Windows'tan BIOS'a girme gibi bir durum var mı? Not: Gelişmiş seçeneklerde UEFI başlatma diye bir seçenek...
  18. E

Windows açılınca gelen garip ses

Merhabalar, bundan 1 yıl önce de aynı sorun oldu, o zaman format atarak sorun düzelmişti. Fakat şimdi format atmama rağmen hala devam eden garip (hala ismini bile koyamadığım) bir hata var. Bazen Windows açıldığı gibi bazen de birkaç saat sonra geliyor. Sesi kayıt aldım. Aynı zamanda ses...
  19. E

Windows Format Atamıyorum

Evet bu işi bitirdikten sonra ilk isim bu sektöre ya dönmemek üzere bir ara vermek yada uzun bir süre ara vermek. Selamlar , yine gereksiz bir hata yüzünden mobilde kaldım. Sorun şöyle sabah Windows açılırken bir sıkıntı oldu , aynı sorun geçen sene de başıma geldi ve formatla çözdüm. Windows...
  20. E

Kulaklık Önerisi

Selamlar Hayırlı Pazarlar ; Düşük bütçeli önerebileceğiniz kulaküstü kulaklık var mı? En fazla 100TL'yi geçmeyecek şekilde (sanırım bu bütçede kablosuz biraz zor airdots falan seste gecikme olmaması lazım yada kablolu kullanabilir de olabilir) genelde oyun-müzik ve film için kullanacağım büyük...
  21. E

Yazılım ve okul bir arada gider mi ?

Merhabalar, lise 2.sınıf öğrencisiyim ve yazılım mühendisliği istiyorum fakat 2 seçim arasında kaldım . Bu yaz için planlar yapmak istiyorum . Yazın yazılım üzerine yoğunlaşarak arada tyt çalışarak geçirmeyi veya 2.seçenek yazılımı boşverip sadece ders üzerine odaklamak var. Şimdi bu 2...
  22. E

Eski Bioslu PC'ye WinXP Format Atamıyorum

Merhabalar , Eski masaüstü bilgisayarıma format atacağım. (768 Mb ram ve intel pentium işlemcili baya bir eski) Fakat şöyle bir sorun var. Ben Win Xp'yi Rufus ile flash diskime yazdırdım. Fakat bios ayarlarında usb zip/flash seçeneğini başta seçmeme rağmen hata veriyor . Genelde read error gibi...
  23. E

Uyumsuz Eski Sürücü

Herkese Merhabalar , Çok kısa bir olaydan bahsetmek istiyorum . Şimdi samsung e1205y cihazına benim bilgisayardan bir yazılım atmam gerekiyor fakat driverlar cihaz gibi eski olduğu için şuan kullanmakta olduğum windows10'a yüklenmiyor(her türlü yönetmi denedim uyumluluk/yönetici çalıştır).Bende...
  24. E

Veri Aktarımında Uyumsuzluk Sorunu

(Konuyu tam olarak nereye açıcağımı bilemedim yanlış yere açtıysam affola) Merhabalar , Samsung e1205y cihazına bilgisayardan veri aktarımı yapmam lazım fakat cihazın driver'ları çok eski olduğu için windows10'a kuramıyorum.Sanal makinede windows xp kurup denedim ve dosyalar yükledi.Ama şöyle...
  25. E

100TL'ye kadar kablosuz kulaklık önerisi

Merhaba , konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim ,bu fiyata harika bir şey olmadığını biliyorum ama 100TL'ye kadar özellikle kablosuz olursa memnun kalırım (eski kablolu olanların hepsi bana fazla dayanmıyor) .Bilgisayarda arada oyun oynayabileceğim , tabletten video izleyip telefondan müzik...
  26. E

50TL'ye kadar kablosuz kulaklık önerisi

Merhaba , bu fiyata harika bir şey olmadığını biliyorum ama 50TL'ye kadar özellikle kablosuz olursa memnun kalırım (eski kablolu olanların hepsi bana fazla dayanmıyor) .Bilgisayarda oyun oynayabileceğim , tabletten video izleyip telefondan müzik dinleyebileceğim kulak üstü olabilir ama kulak içi...
  27. E

İphone 4s Whatsapp Sorunu

Merhaba Herkese Hayırlı Akşamlar; Telefonum:İphone 4s 16GB İos:9.3.5 Selamlar,Whatsapp'a dün akşam gelen 2.19.40 sürümüne güncelledim ve bugün uygulamayı kullanamadım.Whatsapp'a girmeye çalışınca beni tekrar ana menüye atıyor.Uygulama arka planda açık gözüküyor ve oradan da girmeye çalışınca...
  28. E

Linux'tan Windows'a Geri Dönemiyorum

Merhabalar ; Geçen günlerde windows'ta oluşan problemlerden ötürü bilgisayara 2.işletim sistemi olarak elimde bulunan kali linux'u yükledim ve daha sonrada ilave olarak ubuntu kurdum (tabi ubuntuyu kurarken windows'u sildim artık linux devam ederim diye "keşke böyle karar vermez olaydım").Şuan...
  29. E

Sizce Ne Yapmak Daha Mantıklı?

Merhabalar , ortalama 5 gün önce "seg 81 ekran 32sch5630" markalı televizyonu aldık 1100TL (köye) . Dün akşam elektrikler kesildiğinde televizyon yere düşmüş ortalama 1 metreden biraz yan gibi yani kısacası televizyonun iç panel ekranında lcd ekranda çatlak var .Bundan dolayı zaten bütün ekran...
  30. E

Laptop sarj adaptörü alirken voltaj değerlerindeki oynama

Merhaba hayırlı aksamlar , ortalama 1 saat önce laptop sarj adaptörüm bozuldu . Internetten yenisine bakarken orjinali ortalama 250TL felan tabi ürünün muadili birebir ayni kalitede diye yazan ortalama 45 50TL ye var ama orjinal ürünün 250TL nin voltaj degerleri 90W 19,5w çıkış 4,62A ama daha...
  31. E

Sac kurutma makinasi tavsiyesi

Merhabalar kisa sure oncesine kadar çalışan bir saç kurutma makinası vardı dün bozuldu 40TL ye kadar ucuz ama biraz kaliteli güçlü uzun ömürlü olabilir sac kurutma makinası onerirmisinz ucuzundan 40 Tl ye kadar
  32. E

2000TL Her Konuda Performanslı Telefon Önerisi

Merhaba ben 2000TL'ye telefon bakıyordum . Şu cihazlar arasında arada kaldım ; 1-Nokia 8 2-Asus ZenFone 4 3-Huawei Mate 10 Lite 4-Honor 7X Bunlardan hangisini önerirsiniz veya bunlar dışında önerebileceğiniz 2000TL civarı ve performans üzerine kurulu tabiki kamera performansıda...
  33. E

Wmware Kullanarak Kali Linux'u Ana Bilgisayarın Wifi Kartına Bağlama

Merhaba virtualbox ta kali linux kullanıyordum , fakat bazı sorunlar var ana bilgisayarın internet kartını ona bağlayamıyorduk yani ayrıca wifi adaptörü almamız gerekiyordu bende aklıma başka bir çözüm yolu geldi acaba bu wmware ı kullanarak kendi bilgisayarımın wifi kartını kali'ye direk...
  34. E

Kali Linux Kurulumda Hdd yi Tek Parça Görüyor

Merhaba Kali Linux u laptopa 2.işletim sistemi olarak kuruyorum disk seçme bölümünde ben windows üzerinden ayarlamış olduğum E diskini başta ntfs sonra ex4 olarak ayarladım 90GB e bölümü görmüyor flash belleği görüyor ve üstünde benim hdd var ama tek parça 500Gb gözüküyor parçalaya basarsam...
  35. E

Kali Linux Kurulumda CD-ROM Hatası

Merhaba bilgisayarıma 2. işletim sistemi olarak kali linux kurmaya çalışıyorum uefi kurulum yapıyorum yani flash bellek üzerinden ama bir sıkıntı var başta herşey güzel türkçe dili q klavye yi fln seçiyorum ama cd rom bölümüne gelince algılanamadı hatası alıyorum bilgisayarım laptop ve cd rom u...
  36. E

VirtualBox Kali linux için wifi adaptörü

Merhaba VirtualBox içnde kali linux kullanıyorum acaba önerebileceğiniz bir usb wifi adaptör varmı ? Not:(Hacking ve monitör modunu destekleyenlerden) Bütçe:40-50TL yi fazla geçmesse güzel olur
  37. E

VirtualBox Kali Linux Kullanırken Ana Bilgisayarın Wifi Kartına Bağlanma

Merhaba windows 8.1 de virtual box üzerinden Kali linux kullanıyorum acaba wifi adaptörü almadan ana bilgisayarın wifi kartını buna bağlama gibi bir şansımız varmı programla vb. gerekirse şuda sıkıntı olmaz örneğin ben kali linux u kullanırken wifi kartımı windows ta kullanamayacam yada tam...
  38. E

Merhaba windows 8.1 de virtual box üzerinden Kali linux kullanıyorum acaba wifi adaptörü almadan ana bilgisayarın wifi kartını buna bağlama gibi bir şansımız varmı programla vb. gerekirse şuda sıkıntı olmaz örneğin ben kali linux u kullanırken wifi kartımı windows ta kullanamayacam yada tam...
  39. E

40. E

VirtualBox ile Kali linux ta Ana bilgisayarın wifi kartını bağlama

Merhaba, Virtualbox uygulamasını kullanarak Kali Linux çalıştırdım. Ama şöyle bir sıkıntı var ki, ben bu Virtualbox'ta kullandığım Kali Linux'u Wi-Fi'a bağlamak istiyorum. Normal olarak NAT Network yaptım ve ordan interneti kullanıyorum ama bir de Wi-Fi kartını kullanarak Wi-Fi'a bağlamak...
  41. E

Kali Linux Wifi Kartı Almadan Wifi Bağlama

Merhaba Virtualbox üzerinden kali linux kullanıyorum harici bir wifi adaptörü almadan wifi ye bağlama yapğabilirmiyim aslında şu kali linux u kullanırken bilgisayarın kendi wifi kartından kullansın yani harici bir wifi adaptörü istemeseni
  42. E

PhpMyAdmin Veri Tabanı Açma Hatası

Merhaba infinityfree den kendime bir site açtım bu php ve mysql öğrenirken daha rahat öğrenebilmek için.orda kontrol paneliyle alakalı bir sıkıntı yaşadım şimdi siteye kayıt sistemi yapacaktım myadmin den tablo oluşturmam lazım ama malesef phpmyadmin e girince tablo oluşturamıyorum orda admin...
  43. E

Php de myadmin bölümü yardım

Merhaba php de biraz yeniyim mysql hakkında fazla bilgim yok biraz sanırım acele ettim kendim bi web sitesi geliştirmeye başladım ama şöyle bir sıkıntı var infinityfree den bedava sitemi kurdum siteye şuan giriş yap ve kayıt ol bölümleri için uğraşıyorum infinity freeden php my admin e girdim...
  44. E

Php Koddaki hata nerde?

Merhaba php ye daha yeni başladım youtubeden bir kanal izleyerek ilerliyorum temel php bilgisi şimdi o videoda bi sipariş verme yeri tasarladı kodların aynısını yazdım sadece işte o telefon numarası yazdı ben onun yerine adres yazdım vb üzerinde sadece kod olmayan yerlere değişiklik yaptım geri...
  45. E

php hatayı bulamıyorum

Lütfen yardım edin 45 dk dır kodu yazıyorum sonunda çalışmadı evde kırılmadık birşey birazdan kalmayacak kafayı yemek üzereyim şurda hata nerde <?php if ($_POST){ }else{ echo "<h1>Merhaba Siparis Vermeye Hosgeldin</h1>"; <form action="" method="post"> <table callpadding ="5" callspacing...
  46. E

Web Sitesi kurmak istiyorum

Yazılıma daha yeni başladım ve html css i bitirdim kendime bir denemelik birazda hevesimi alsın diye web site yapmak istiyorum yapması sıkıntı değil ama dagıtması ben kendi bilgisayarımı server gibi kullanmak istiyorum birkaç yere baktım fazla bir şey anlamadım bide şu var ip yide gizlemek...
  47. E

1,5 Ayda Fen Lisesi Kazanma

Merhaba şimdi direk konuya gireyim ben 8.sınıfa gidiyorum şuanki düzeyim ortalama deneme sınavlarında dikkatli olacak şekilde en az 15 taneye yakın yanlış oluyor ben bunu 1,5 ayda nasıl düzeltip daha iyi bir duruma gelip fen lisesini tutturabilirim biliyorum biraz saçma bir giriş yaptım...
  48. E

Xiaomi mi 6 mı 7 mi ve alınırmı

Merhaba xiaomi mi 6 almayı düşünüyorum bütçem 1600 1700 tl arasında zorlarsak 1800tl olabilir xiaomi mi 7 çıkacakmış benim için önemli olan başta işlemcisi ram grafik işlemcisi (ekran kartı) :D sonra görünüşü sizce telefon benim hoşuma gitti almak istiyorum ama xiaomi mi 7 çıkıcağını duyunca bi...
  49. E

Android sürüm güncelleme

Samsung galaxy tab 4 t230 7.0 8gb tabletim var. Android 4.4.2 kullanıyorum artık yazılım güncellemesi gelmeyeceği için ben android 5.1.1 yada zorlamassa 6.0 a güncellemek istiyorum cihazı 3 yıl önce aldığım için garantisi bitti root atıp android sürümünü değiştirmek istiyorum önerebileceğüiniz...
  50. E

Android Sürümümü İstediğim Bir Sürüme Yükseltme

Samsung galaxy tab 4 sm-t230 7.0 8gb tabletim var Ben bunu istediğim bir android sürüme güncellemek istiyorum Şuan 4.4.2 ama ayarlarda 5.0.1 gösteriyor ben bunu 5.1.1 e güncellemek istiyorum Sizce nasıl yaparım samsung kies ve odin uygulamasının indirdim ama dosyaları bulamıyorum özellikle 5.1.1...
  51. E

Yeni klavye alıcağım ama ürün fiyatları değişik

Bilgisayarım Hp probook 4540s klavyesini değiştirmeyi düşünüyorum Yeni klavyeyi internet üzerinden alıcağım orjinal olup olması sadece renk varkı var ve grinin içinde az bişi siyah sırıtmaz bence neyse n11 üzerinden almak istiyorum ama birsürü fiyat var 44 tl den 120 tl ye kadar hiçbiri orjinal...
  52. E

Windows Soğutma Yazılımı

Başlıkta olduğu gibi bi sorum olacak.Yazılım bilgim daha yok işlerde öğrenmeye başlayacağım ama şöyle bişey aklıma geldi Şimdi bi yazılım olacak .bat gibi bi tabana dökülebiliecek yani bu kodları not defterine yapıştırıp .bat olarak kullanabilecek.1.kod fan hızı artacak laptoplarda böyle bişi...
  53. E

HDD mi SSD mi?

Öncelikle merhaba hp probook 4540s bilgisayarımın hard diski arızalandı Yeni hard disk almayı düşünüyorum Toshiba var n11 de 500Gb sizce o hard diskimi alsam yada gelip bi ssd mi alsam gene 500 gb onun için bi aparat ta almam lazım sanırım sizce hangisi eğer bende harddisk istiyorum sizce hard...
  54. E

Batarya Çalışmıyor

BENİM SORUNUM LAPTOPTAKİ BATARYA GİRİŞİ ÇALIŞMIYOR Bilgisayarım hp probook 4540s bundan 1 yıl önce şarj almıyordu bende bilgisayarcıya verdim o da şarj soketinde sıkıntı varmış değiştirdi 50tl (öyle dedi) ama malesef batarya çalışmıyor batarya sağlamdı (bilgisayarcıya götürmeden,bozulmadan önce)...
  55. E

Sizce ZTE Nubia Z17 Mini 4GB-64GB iyimi

Başlıkta yazdığım gibi sizce ZTE Nubia Z17 Mini 4GB-64GB almayı planlıyorum sizce nasıl telefon kamera anlamında biraz kötü gibi ama bence performans olarak gayet iyi sizin görüşlerinizi bekliyorum
  56. E

Asus Zenfone 3 mü Samsung Galaxy C7 Pro mu?

Başlıkta olduğu gibi Asus Zenfone 3 mü Samsung Galaxy C7 Pro mu? sizce hangisi? Asus zenfone 3 1200tl ye n11 de var onu derseniz şurdan alıcam; Asus Zenfone 3 Ze552kl 32 Gb Cep Telefonu Siyah (asus Türkiye Gar - n11.com Size Göre Hangisi ?
  57. E

Bilgisayarımın Klavyesi Sökülmüyor Vidalar Dönmüyor

Bundan 1 yıl önce benim bu hp probook 4540s açılmadı güç almıyordu neyse bilgisayarcıya verdik tabi ozamanlar fazla araştırma yapmamıştım baksamda cesaretim yoktu içini açmaya bilgisayarcıya verdim adam yaptı pc ne güzedl bataryada çalışıyordu güç şeyini düzeltirken bataryayı iptal etmiş neden...
  58. E

Gm Discovery Ekran

3-4 ay sonra yeni telefon alıcam bu eskiyide satmadan önce biraz kurcalamak istedim şuan samsung galaxy ace yi kullanıyom (bozulduğu için) Ben gm discovery e root attım ordan mobil amca fln kurdum şu android sürümü değiştirecektim en merak ettiğim şeydi zaten sonra benim tel şarj girişi bozuk...