Arama sonuçlarınız

1. R

Kablosuz Ağ Bant Genişliği Ne Olmalı?

Tp-Link Archer VR1200 AC aldım. ZyXEL modem kullandım onunla 35 mbps paketimden kablosuzda 32 mbps alıyordum. Şimdikinden 23 mbps alıyorum. Kablosuz ağ ayarlarından yapmam gereken birşey var mı? Çift bant kullanıyorum, 2.4 ghz için bant genişliği 20 mhz ve 40 mhz var. 5 ghz için bant genişliği...
  2. R

Tplink Archer vr1200 vs vr300?

Vr1200 gigabit ethernet desteğü sunuyor fiber kullanmıyorum vdsl kullanıyorum belki ping için iyi olabilir emin değilim bilgisi olan yazabilir. Vr300 ise tether uygulaması için destek sunuyor böylece telefondan modeme erişebiliyorsun sizce hangisi...
  3. R

Telefon kutusuyla modem arasında ki internet?

Türknet e geçtim 2 hafta oldu. Geçince bağlantı koptu aradım bana türk telekom ekibini gönderdi. Binadaki kutuya baktı sonra düzeldi daha sonra vdsl desteklediğini öğrendim altyapının, vdsl destekli bir modem aldım. Bu sefer hız düşüklüğü için aradım, yine TT ekibi geldi ve telefon kutusuna şuan...
  4. R

Vdsl modem?

Arkadaşlar tt den türknet'e geçtim. Modemim arızalı şuan türknet i kullanamadım hiç. Benim iki sorum olucak; 1) Adsl modemden 9 mbps hız alıyorum paketim 16 ya kadar diyor. Şimdi vdsl modem almak istiyorum, bugün gelen ekip sokağınız vdsl i destekliyor dedi. Şimdi ben vdsl alsam türknet in bana...
  5. R

Modem ayarları yaparken ses hizmeti çalışıyor hatası !

Türk Telekom'dan Türknet'e geçtim bana kullanıcı adı ve şifre gönderdiler, bunu modem ayarlarından halledecekken "düzenle" ye bastığımda chrome bana " 192.168.1.1 den mesajın var: Ses hizmeti çalışıyor" diye bir küçük pencere açıyor. Tamam diyip kapatıyorum tekrar düzenleye basıyorum yine aynını...
  6. R

Spotify Premium da şarkılar internet yiyor mu?

Spotify da şarkılar internet yiyor mu? Bir de öğrenci premium da bireysel premium un aynı hakkına sahip mi? Öğrenci premium da sınırsız atlama yazmıyor. Kullananlar bilgilendirebilir mi?
  7. R

Kaç Watt PSU Almalıyım?

Arkadaşlar kaç watt psu almalıyım onu biliyorum fakat şöyle bir durum var. Şimdi psu üstünde 12V ' dan şu kadar watt alırsın diye yazıyor ya. Bu pc sisteminde ki herşey 12V 'la mı çalışıyor? Yani 12V olan mı bağlayıcı? Eğer öyleyse 550 watt düşündüğüm psu'yu 650 watt'a çıkarmalıyım.
  8. R

Kasamda ki molex fanlar

Kasamda ki molex bağlantılı fanlar, anakarta değil de direkt psu ya bağlandığından yani anakart pinlerine bağlanmadığı için fan kontrolğ yapamatacağım anlamına mı geliyor. Yoksa psu ya bağlı molex fanlar da kontrol edilebilir mi? Bir de molexten 4 pinli dönüştürücü var mı?
  9. R

Gigabyte b450m gaming anakart?

GIGABYTE B450M GAMING 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart | ITOPYA hakkında ki yorumlarınız nelerdir, bir de her ssd ve ram her anakarta uyar mı? Böyle birşey okudum da sorayım dedim. Bence uyar ama yinede emin olayım.
  10. R

FreeSync/G-Sync orta donanım için gerekli mi?

Ryzen 5 2600 ve Geforce 1660 / RX 590 gibi bir donanımda, güncel oyunların ultra ayarlarında 40 fps ve 80 fps ortalama değerler çıkıyor. Lol veya CS:GO gibi oyunları saymazsak. Ben 75 Hz bir monitör almayı düşünüyorum ve zaten oyunlarda bu donanımla en fazla bu değerlere çıkıyor belki 5-10 fps...
  11. R

AM4 soket ?

Arkadaşlar belki uygun konuya yazmıyor olabilirim kusura bakmayın, benim bir sorum olacaktı. 1) Herkes duymuştur bu AMD 2020 yılına kadar AM4 soket kullanma sözü mü vermiş yoksa ryzen 2000 serisine mi destek sağlayacakmış. Şu konuyu bi aydınlatabilir misiniz? 2) Bir de AM4 ile ilgiliyse eğer...
  12. R

GTA 6 için RX 580 yeterli mi?

Ekran kartı alacağım ve kısa vadede upgrade etmeyi düşünmüyorum, AMD Radeon RX 580 GTA 6 için yeterli mi :)
  13. R

Her Power Supply (PSU) Midtower kasaya uyar mı? (600w-750w)

Arkadaşlar Power Boost VK-G2080C midtower kasama alacağım 600- 750 watt arası her psu uyar mı? Hepsi standart boyutta mıdır? (Psu yerim üstte )
  14. R

Satılan anakart başlıklarındaki OC?

Arkadaşlar anakart satın alıcam, mesela bazı anakartlarda 3200 mhz(OC) diyor. Şimdi OC overclock yani hız aşırtma olduğunu biliyorum fakat bilmediğim şey: bu OC ram için mi yoksa sistemin geneli için mi yani ram de max 3200 yapar cpu da max 3200 den fazlasını göremez mi? Yoksa sadece ram le mi...
  15. R

Acer AL1916W monitör Windows 10 ile çalışır mı?

Arkadaşlar kafamı karıştıran bir olay var, eski Acer AL1916W monitörümü kullanmak istiyorum. Yeni bir sistem toplayacağım ryzen 5 2600 işlemcili, b450m gaming plus anakartlı, rx580 ekran kartlı bir sistem ve buna Windows 10 yükleyeceğim FAKAT monitörün üstünde " Works with Windows Vista" yazıyor...
  16. R

Peugeot 206 otomatik vites 1 2 3 ?

2002 model 206 araç aldım. Viteste P R N D ve 1 2 3 var. Bunlar manuel kullanım için fakat 1. Vites düğmeli. Bu düğmeye D'de iken mi basıcaz ?
  17. R

OEM KEY kullanırsam...

Arkadaşlar freedos sisteme oem key alsam her hangi bir sıkıntı olur mu? Yasal olarak şahsi pc'lerde kullanılamaz ama kullansak sistemde anlaşılır mı? Yoksa "Al kardeşim herkes böyle kullanıyor hiçbir sıkıntı olmuyor" mu?
  18. R

Yatay Geçiş / Dikey Geçiş

Arkadaşlar bu sene üniversite sınavına giricem ve durum pek iç açıcı değil. Mimarlık istiyorum fakat puanımın çok üstünde... 1) Bildiğim kadarıyla yatay geçiş yaparken bölümler birbirleriyle alakalı olmak zorunda değilmiş bu doğru mu? 2) Yatay geçiş yaparken üniversite not ortalamasıyla mı...
  19. R

Samsung Note 10.1 Şarj Adaptörü

Arkadaslar note 10.1 e adaptor ve kablo aldim fakat tablete 5 saniyeligine sarj verip daha sonra kesiliyor. Neden ? Adaptörlere çıkış 5v 2A - 9v 1.6A yazıyor gt n8005 i olan arkadaslar adaptöründe ki değerleri soyleyebilir mi acill. Yada sizin oneriniz nedir? Neden boyle yapar napmaliyim?
  20. R

Maximum ivme için devir önemli mi?

Arkadaşlar bi arabanin torkunu yazarken 1750 diye belirtiyorlar, bu maximum değere burada ulaşıyor demektir diye düşünüyorum. Sorum şu bi yarış yapmak istesek ve maximum ivmelenmeyi sağlamak için 1750 yi geçip 2000 e geldimi hemen vites yükseltip 1750 ye yakın tutmalı mıyız?
  21. R

CS 1.6 oyundaki yazılar nasıl büyür ?

arkadaslar cs 1.6 nın mobile uyarlanmış versiyonunu oynuyorum fakat bu kill aldığımız çıkan yazıları falan büyütme yerini bulamadım boyle bi ozellik var mı. Ayni oyunu daha buyuk ekranlı biri daha oynuyordu onun yazılari büyüktü, tamam illaki büyük ekran da büyümesi doğal ama fazla büyüktü...
  22. R

İkinci el PS3 alırken nelere dikkat etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, Ps3 almak istiyorum ikinci el fakat daha önce hiç oyun konsolu kullanmadım yani cafeler hariç. Pek bilgim yok yani sadece oyunu açıp oynadım onun için detaylı bilgim yok. Sizden ikinci el ps3 alirken nelere dikkat etmem gerektiğini, neyi kontrol etmem gerektigini, hayat...
  23. R

Samsung mesajları yeşil baloncuk oluyor.

Arkadaslar s6 edge kullanicisiyim mesaj kutucuklari turuncu renkti. baska bir arkadasima mesaj attigim da yesil baloncuklu oldu. ama degiskenlik gosteriyo herkese yesil yapmıyor neden? ben yesili sevdim nasil yesil yapabilirim ?hdjdjddh
  24. R

Android oyununa nasıl reklam alınır?

Arkadaşlar android bir oyun yaptığımızı düşünelim popüler olduk diyelim. Adamlar bize reklam vermek istiyorlar nereden ulaşacaklar.
  25. R

EN İYİ GRAFİKLİ 1O OYUN-OLMAZSA OLMAZ

Arkadaşlar sizden bir isteğim var. 5 yılın ardından bilgisayara kavuşucam, bana olmazsa olmaz en iyi grafikli hikaye konulu oyunlari onerebilir misiniz hem bu sayede başka takipçiler de yararlanır. Oyun tarzim COD,GTA,NFS,ASSASIN'S tarzı bu turler de.
  26. R

Şampiyonlar Ligi için ?

Arkadaslar ben d-smart almayı düşünüyorum ve araştırırken bisey dikkati mi cekti. Aslinda şampiyonlar ligi ve film icin mega paket istiyorum. Fakat şampiyonlar ligi nin hakları tivibu'daymış bana cok sacma geldi dogruysa bile. Yani ben simdi tivibu alsam . 2 sene sonra haklar digiturk e gecse...
  27. R

nVidia GeForce M ve MX Ekleri Neyi Temsil Eder?

Arkadaslar nVidia GeForce'lar da M ve MX takıları var bunlar bi eksiklik düşük performansı temsil eden terimler mi? Geforce 950m degil de sadece 950 leri de mi var bunlarin. Bir de 1050 mi 960 mı?