Arama sonuçlarınız

1. Soru hangi paket uygun olur ve bazı sorularım

arkadaslar projem ile alakalı olarak; ingilizce (bilim&kültür) sunumlar , ders içerikleri (daha çok sunum sitesi şeklinde ama kendi ürünlerimi de satmayı planlıyorum bi manada) o sebepten .com uzantısı daha uygun gibi. daha çok sunu sitesi olacak ve javascriptte uzman olmadığım için henüz...
  2. Soru adsense & adwords , vergilendirme ve diğer muhtelif konular

merhabalar, ilk sorum devlette öğretmenim ve adsense & adwords geliri elde etmenin cezaya tabii olup olmadığını öğrenmek istiyorum. bir seo ajansına sordum bana bildiğimiz alan müşterilerimiz var , ceza şans işi olur biz alan duymadık dedi. bir diğer husus vergilendirme ile alakalı. adsense...
  3. Soru random seçilmiş web sitelerin trafiğini nasıl öğrenebilirim?

merhaba , bu bilgiye (basit istatistikler) nasıl öğrenilebilir aceba?
  4. Soru dokunmatik yüzey doğru çalışmıyor,neden?

merhaba ,önce sürükleme özelliği gitti , daha sonra sağ tıklama da olmuyor artık. dokunmatik yüzey kısmına gidip ayarları sıfırlıyorum gene düzelmiyor. acep diyorum işletim sistemimden mi kaynaklanıyor? yoksa başka bir şey mi (virüs vs) eğer üstteki son iki cümleden biri veya her ikisi...
  5. solidworks/solid e alternatif var mı?

selamlar, çizim yapabileceğim (patent başvurularında) başka program var mı,ücretsiz bir alternatif varsa daha iyi olur tabi. teşekkürler.
  6. windows 10 single language problemli mi gerçekten ve neden...?

selamlar, diğer bilgisayarıma da (celeron cpu) windows yükleyeyim dedim. resmi sitesinden windowsu indirdim. yüklerken hangi windows 10 diye sormadı. ve yükleme tamamlandığında ürün anahtarıda sormuyor. (windows etkinleştirildi diyor bu arada) böte mezunu arkadasım o windows sorunlu diyor doğru...
  7. yeni aldığım philips mouse bu sebepten mi böyle davranıyor?

merhaba, pürüzsüz alçı masam var verniklenmiş. (pürüzsüz ama gayet hoş bir masa) neyse mouse bunun üzerinde çalışmıyor gibi yani çalışıyor ama imleç sanki kayıyormuş gibi ve çok yavaş ve bozuk gibi. acaba mouse dokunma / yüzey hassasiyet gibi şeyler vardı bilgisayarda ondan kaynaklanıyor...
  8. windows etkinleştirme

merhabalar , windowsu en erken vakitte etkinleştirmek istiyorum ve bunun için ürün anahtarı gerekli ,peki ürün anahtarını en uygun (içinde sahtecilik veya illegal bişey olmadan) nerden alabilirim? birde şu soru var: bu ürün anahtarını ,bu bilgisayarı birkez daha formatladığımda kullanabilecek...
  9. bu bilgisayara gereken bir medya sürücüsü yok

windows 10 kurmaya çalışıyorum,ubuntu üzerinden diskler programıyla iso dosyasını usb belleğe yazdırdım , ve dell bilgisayarımda bios ayarlarında uefi sandisk (bu disk) görüntülenebiliyor (başında EEFI var) neyse fakat başlarken windows ülke , dil ve klavye tercihlerinin ardından bu mesaj...
  10. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

Askubuntuda soru sordum, Birileri de bakin su sayfada cozum var mi diye sudo ile bazi komutlar girdikten ve yaptigi islemlerden sonra Sag ust ekranda bir uyari belirdi (uyariyi tam hatirlamiyorum fakat bilgisayar calisiyordu) Kapattiktan sonra acilmiyor suam Surekli saniyede 1-2kez yada daha...
  11. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

merhabalar, 1 ubuntu 19.4 sürüm yükselttim ancak cursor un görünümü bir sekmenin üzerine gelince ok tan el işaretine dönüştürüyor ve sinirimi bozuyor buda. bunu nasıl değiştiririm acaba bulamadım. cursorun hızı , metnin boyutu ,cursorun boyutu ile alakalı ayarlar var fakat bu dediğim ile...
  12. js de bu bağlamlar çok önemli mi?

(ingilizce dökümandan takip ettiğim için ve bazılarının tam türkçe karşılıklarını bilmediğim için veya kullanmadığım için başlıklar ingilizce) ---->> type coercion & weak typing (converting types,boolean to string or inverse,etc.) ---->> truthy,falsy values (üsttekilerden) ek soru: DOM kısmı...
  13. Telsiz kullanım ücreti 2.85 tl olmuş!

Degerli musterimiz mobil hattinizda yeterli bakiye olmadigi icin devlete odenecek olan 2.85 TL Telsiz Kullanim Ucreti bakiyenizden tahsil edilememistir. TL yuklemek icin web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
  14. tübitak 1512 başvurmalı mıyım?

ben (aralarında ticarileştirilme potansiyeli yüksek) kendi projelerimi bir web sitesi kurarak satmayı düşünüyorum ama bildiğiniz üzere tübitak 1512 programını açarak destek sağlıyor. fakat başvuru konusunda emin olamıyorum. nedenleri 1) bu kurum en çok ihtiyaç duyduğum zamanlarımda destek...
  15. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

arkadaslar çok kötü bir bilgisayar desem... :( :( acaba sahte olabilir mi diyorum? ayrıca bilgisayar alacaklar (özellikle laptop için söylüyorum) gidin görün öyle alın.
  16. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

ve bir iki sorum: kartuşu bitince ne yapacağım ben (kendim değiştirmem mümkün mü teknik servis mi yapmalı?) bir de kartuşu mesela sadece sihay beyaz alma imkanım olur mu bu durumda fiyatı ne olur? (ücret belirtmeniz rica olunur ,çünkü kartuşu bu yazıcı fiyatında diyenler var)...
  17. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

yani şu bilgisayar , ihtiyacı karşılar mı emin olamıyorum , ben kesinlikle oyun oynamam onu biliyorum ,fakat yazılım çalışmak için alacam ve hala karar veremedim. birde burda belirtilen hızı doğru mudur acaba (4.ghz yazıyor)...
  18. alan adı gizliliği hakkında

merhabalar, godaddy den sorgulatma yaptığımda alan adı gizliliği istiyor musunuz diyor (ekstra ücret) ve bazı açıklamalar var. iyi ama ben zaten kendi e-malimi hatta resmimi koymayı planlıyordum sayfama (about us kısmında felan) o zaman bu ne işe yarayacak .. tahmin ettiğim bikaç şey var...
  19. çince dili ile alakalı bazı bilgiler

bu dil ile alakalı kısa kısa bilgi aktarmak istedim. amacım ilgi duyanlara yardımcı olmak ve teşvik etmek (bende tam bilmiyorum ,inşallah tam öğreneceğim bir gün) tek heceli bir dil olan çince dili tonal bir dildir (bu şu demek?: ) ağzınızdan çıkan kelimelerin tonlamasına göre hem anlamı...
  20. html & css kütüphaneleri

selamlar, düşündüm ve neredeyse emin oldum ki değil tek kitapla ...on kitap bitirsen bile yeterli gelmeyecek koca bi sitenin tüm birimlerini yalnız başına ayarlamaya - dizayn etmeye (yani baya zaman alıyor şuan için)... çünkü sadece html ve css den ibaret 160 satırdan ibaret bir web sayfasını...
  21. telif hakkı olur mu?

merhabalar, bir kitaptan (kitabın en son kısmında verilmiş bir örnekten) alacağım şablon bir web sayfasının kodlarını genişleterek, değiştirerek , ve kendime göre düzenleyerek elde edeceğim yeni versiyonunda o kitabın yazarına ait bir telif hakkı olur mu? teşekkürler. iyi çalışmalar
  22. açılır menude iç içe geçmeyi ve hareketi sağlayan öge nedir? (css)

merhaba kodu buraya alıntılamaya gerek görmedim (ben ilk başta js ile yapılıyor sanmıştım), yani fakat herhangi bir açılır menude hareketi sağlayan ve iç içe geçmeyi sağlayan ögeyi de bulamadım dilerseniz bir tanesini buraya alıntılayabilirim.(bence gereksiz) kendim de bulurum tabiiki ne...
  23. MathJax güvenli mi?

selamlar, js de çok iyi değilim şuan. ondan soruyorum. MathJax kendi web sitesinde bu scripti web sayfanıza ekledikten sonra eşitliklerinizi fonksiyonlarınızı yazın, çalışır demiş denedim hakkaten çalışıyor. denklemleri yazmaya biraz alışmak gerekli ihtiyaç olan peki bu script güvenli midir...
  24. sony artık bilgisayar ve telefon üretmiyor mu?

belki sağır sultan duymuştur bilmem ama benim haberim yok valla :) fakat sony nin global websitesinde ve türkçe websitesinde telefon ve bilgisayar reklamı göremedim. acaba dedim bende birde benzer şekilde samsung mağazasındada bilgisayar yok. doğruysa acaba neden? iyi keyifler
  25. bu basit JS kodu hatalı mı çalışıyor ?

var table = 3 var operator = 'addition'; var i = 1; var msg = ' '; if (operator === 'addtion') { while (i < 11) { msg += i + '+' + table + '=' + (i + table) + '<br />'; i++; } } else { while (i < 11) { msg = i + 'x' + table + '=' + (i * table) + '<br />'...
  26. programlama sertifika

merhabalar ,uluslararası geçerliliği olan sertifika sınavları nelerdir? şurada tesadüfen internet üzerinden sınav yapıldığını öğrendim ( ama başka varsa bilmiyorum ) : W3Schools' Certifications şuanda JS öğreniyorum ve devamında inşallah java gelecek. iyi çalışmalar.
  27. JS deki evaluation ve loop larda f77 deki gibi saçma mı?

merhabalar, arkadaslar evaluation yani karşılaştırmalar (comparison) ,logic operatorler (ve ,veya ,ise..) if ,else (ama döngülerin tamamı) ben bu kısımlardayım henüz. yalnız bu şuanki kullandığım kitap (jon ducket javascript and jquery ,wiley publishing) çok güzel öğretmesine ,öğretci olmasına...
  28. Bu bilgisayar nasil?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_%C4%B1depad-s145-15%C4%B1-ryzen7-3700u-8gb-ram-512gb-ssd-vega10-15-6-fhd-w10-81ut003htx-laptop-gri-1204448.html?rbtc=cri%7Cret%7C%7C%7Cp%7C%7C&dclid=COn_pOnwluYCFbIw0wodFOYNOw Arkadaslar sadece yazilim uzerinde rahat calismak icin almak istiyorum. Daha...
  29. okuduğunuz bir kitabın sonunu getirebiliyor musunuz?

nedense ben bazen okuduğum kitapların sonunu getiremediğimi sonuna yakın bir yerlerde devam etmediğimi ve bıraktığımı farkettim. . .
  30. web sitenizden ayda ne kadar kazanıyorsunuz ?

selamlar, web siteniz ayda ne kadar ziyaretçi alıyor ve ne kadar kazanıyorsunuz ? paylaşımlarınız bizi sevindirecektir. (bir soruyu da ekleyeyim: şurda: Google AdSense - Web Sitesinden Para Kazandırma Özelliğiyle Gelir Elde Edin google , bir ölçüm vermiş fakat anlamadığım bir durum var...
  31. çeviri plagiarisme girer mi?

selamlar, arkadaslar henüz istediğim kadar html5 & css3 bilgisi bilmiyorum. (yani istediğim kadar olmadığını farkettim) ,ayrıca web-güvenlik konusundada sıkıntı çektiğim için açıkçası kendime ait akademik makaleleri henüz yayın etmeyi düşünmüyorum. o yüzden şu opsiyonu da değerlendirmek...
  32. web sayfasının dilini çince düzenlemek,olağanüstü katkı sağlar mı?

merhaba değerli arkadaslar; öncelikli olarak açmak istediğim web sitesini / sitelerini ingilizce dilinde hazırlamayı düşünüyorum fakat , ileride çince (mandarin diyalekti) dilinde hazırladığımı varsayarsak, bunun bana olağanstü bir katkısı olacak mı sizce ? (para kazanma açısından...
  33. web güvenliği & hack

değerli arkadaslar, html & css çalışmalarımın %40 veya daha fazlasını yada ihtiyacım kadarını tamamladım diyebilirim. akademik çalışıyor olduğumdan , hazırlayacağım web sitesinin güvenliği son derece önem arzettiğinden kıymetli arkadaslarımdan yardımlarunı rica etmekteyim .(hangi yazılı...
  34. java-f77

arkadaslar , ben biraz f77 biliyorum. the complete reference JAVA (McGrawH) kitabını indirdim ve şöyle ilk 150 sayfasına göz gezdirdim ve bana pek yabancı gelmedi açıkçası nedense. arada (syntax olarak) bir benzerlik var mıdır? birde bu üstteki kitap sizce güzel mi hitabetinden felan...
  35. tarayıcıdan mı kaynaklanıyor??

merhabalar, thomas powell ın kitabından takip ediyorum ve form changes bölümündeyim. ama daha bu giriş bölümünde bile bazı kodlar düzgün çalışmıyor. linux işletim sistemindeyim ve tarayıcı mozilla firefox ile google chromium. teşekkürler 1571172294 ek soru: arkadaslar html ye her yönüyle...
  36. bu kitabı online okumak gerçekten ücretsiz mi?

kitabın tamamı açık bulunuyor tarayıcıda. tabi indirme mümkün değil. alma istiyorum ama çok pahalı açıkçası.
  37. yurtdışı tecrübeleriniz ...(?)

selamlar, yurtdışında İŞ HAYATINA DAİR Varsa edindiğiniz tecrübeleri bizlerle paylaşabilir misiniz ? çok teşekkürler
  38. yurtdışı ,hukuki konular

tc de emeklerimin boşa gittiğini düşünmeye başladımo yüzden de yurtdışı seçeneklerini araştırıyorum. her ne kadar spesifik olarak singapur , dubai düşünüyor olsamda sorularımı genelleştirerek sormayı uygun buldum 1) yurtdışında iken oranın vatandaşı olmaksızın , orada suçlanacağımız bir durum...
  39. bu dersin içeriği hk. bilgisi olan var mı?

okul: akdeniz üniversitesi program: bilgisayar mühendisliği /lisansüstü ders adı: 1)network security 2) advanced web programming benim bilgi ve becerim henüz bana göre çok dar. bu yüzden network security seçmeyi planlıyorum ,alanım bilgisayar müh. değil bu arada. fakat bu dersler hakkında...
  40. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

merhabalar. html belgesini hazırladık kaydettik diyelim ,çalıştırmak için notepad deki tarayıcı listesine chrome yi veya firefoxu nasıl ekleyebiliriz? teşekkürler
  41. hangi dili önerirsiniz?

merhabalar, bilimsel çalışmalarım için R mi Python mu yoksa başka bir dil mi seçmeliyim aceba. üç boyutlu çizimler de gerçekleştirmek istiyorum ancak; aradığım 2 temel nitelik bulunuyor 1) kolay ve çabuk öğrenilebilir olmalı (R bunu sağlıyor ama python için emin değilim hatta öyle olmadığını...
  42. html ve php ile ilgili KALİTELİ kitap yada yazılı döküman arıyorum

merhabalar. bazı nedenlerden dolayı yazılım (programlama) konusunda istediğim hedeflere ulaşamadım. neyse ben kitap yada önümde bulunabilecek yazılı (basılı) kaynaklardan çalışmayı seviyorum. önerebileceğiniz KALİTELİ kaynaklar nelerdir ,paylaşmanızı öneriyorum (mümkünse antalyada...
  43. Dil mi html mi çalışsam ?

merhabalar, ingilizce bilmekteyim. çince mi çalışsam (buna yatkınım da) yoksa öğrenmeye başladığım html üzerine mi yoğunlaşsam? kararsız kaldım.
  44. antalya bilim üniversitesi/ece(bilgisayar müh)

merhabalar burada yüksek lisans kazandım (burslu) ama tabi karşılığında haftalık 10 saat derse gireceğim ,ama bilimsel hazırlık olucak kabul edersem tüm bu koşullarla okul nasıl acaba? bilimsel hazırlık lisanstakilerle aynı sınıfta derslere katılıcam bana söylenen bu. peki dersten kalmalar...
  45. windovs ücretli mi? bide bu bilgisayar nasıl?

merhabalar. sony vaio (2.4ghz * 2) cihazıma linux yükledim (bu 32 bit) şu an gayet rahat ,çok hafif ve hızlı. ancak windovs yüklemeyi de düşünüyorum yada bunu silip sadece windovs. şu an iso dosyasını indirmeye başladım ama windovs ücretli mi bilmiyorum.yani ürün anahtarını isteyecek mi (bende...
  46. dot vpn mi yapıyor bunu

yasaklı sitelere giriş için bu programı (uzantıyı) kullanıyorum çünkü zenmate eskisi gibi hizmet vermiyor. (sanırım ücretli) neyse tarayıcım aralıklarla kullanılamaz hale geliyor , yeniden başlat veya uyku moduna atıp açmama gereksinim duyar hale getirir hale getiriyor. bu dot vpn yüzünden mi...
  47. force(fortran) artık ücretli mi?

burdan indiremedim ücret çıkıyor 69 $ Fortran Tools for Windows, 64-bit | The Fortran Company
  48. bunlar işime yarayacak mı?

merhaba, evinde oturup evde çalışmayı seven biriyim ama zaman zaman düzenli çalışma sistemim de olmayabiliyor (yani her gün sa:8 de kalkmak gibi,ben ortalama 11 de kalkıyorum bu da mühendis olarak düzenli bir işte çalışmama engel) Şu an fortran biliyorum ama bir vakıf üni burslu makine-...
  49. patent alma

merhaba, benim patent çalışmalarım var ama mali gücüm yok. bi tanesi için tpe ye başvuru yaptım ama önce şekli eksiklik bildirimi geldi istedikleri şekilde düzeltme yapmayınca reddedildi. ne yapmalıyım,nasıl yapmalıyım yurtiçi yurtdışı bildiğiniz sponsor kurumlar var mı? (yani patent büroları...
  50. pdf yi worde nasıl çeviririm

komut sistemiyle olursa daha iyi olur,ms-dos. yada ücretsiz bir program. teşekkürler
  51. Yazılıma yeni başlayanlar, Tanışalım

merhaba ben html ve C# üzerinden başlıyorum. 28 yaşında ve matematik mezunuyum. antalyadan yazıyorum tanışmak isteyenler varsa tanışabiliriz. saygılarımla
  52. solid kullanmayı bilen bana yardımcı olabilir mi?

merhaba ,patent başvurusu yaptım ama teknik çizim yapamıyorum bana çizecek biri var mı yardımcı olabilecek??
  53. C yi nasıl indirebilirim ve ...?

windosvs 10 işletim sistemi kulanıyorum. ben programlamaya yeni başlıyorum ,diğer bir forumdan arkadas bana ilk önce C den başla dedi bende biraz baktım,önceden fortran bildiğim için program metinleri bana yabancı gelmedi (ama programı hala indirmedim tabi) şimdi bu aşamada ben C++ ya...
  54. Ne öğrenmeliyim ?

merhabalar 28 yaşında atanamamış bir matematik öğretmeniyim ,ingilizce biliyorum 2 yıl önce toefl 51 yds 56 ama tabi şu an daha iyidir. ingilizceyi kullanabilecek kadar biliyorum listening de hafif sorun var sadece neyse bu alana ilgi duymak istiyorum hangi programı öğrenmeliyim bilmiyorum yani...