Arama sonuçlarınız

1. Soru hangi paket uygun olur ve bazı sorularım

paylaşım için çok teşekkür ederim. yani aylık trafik için bu kadar takılmana gerek yok diyorsun , adsense geliri ne kadar yapabiliyor ki bu üstteki parametrelere göre (umarım çok bilgisizce yada kabaca birşey sormuş olmadım) aylık 6.4 bin ziyaret var sanırım sitenizde. (ayrıca dilerseniz web...
  2. Soru hangi paket uygun olur ve bazı sorularım

arkadaslar projem ile alakalı olarak; ingilizce (bilim&kültür) sunumlar , ders içerikleri (daha çok sunum sitesi şeklinde ama kendi ürünlerimi de satmayı planlıyorum bi manada) o sebepten .com uzantısı daha uygun gibi. daha çok sunu sitesi olacak ve javascriptte uzman olmadığım için henüz...
  3. Soru adsense & adwords , vergilendirme ve diğer muhtelif konular

merhabalar, ilk sorum devlette öğretmenim ve adsense & adwords geliri elde etmenin cezaya tabii olup olmadığını öğrenmek istiyorum. bir seo ajansına sordum bana bildiğimiz alan müşterilerimiz var , ceza şans işi olur biz alan duymadık dedi. bir diğer husus vergilendirme ile alakalı. adsense...
  4. Soru tesol / tefl sertifika hakkında

selam ,online mı bu dediğiniz program aceba , birde tesol/tefl yetkilileri ile görüştü yanlış hatırlamıyorsan yüz üzerinden 70 geçme notu (final) ve tesol tefl da online mümkün. birde burda kadroyu bırakıp (istifa etmek) ne kadar doğru bilemiyorum.
  5. Soru tesol / tefl sertifika hakkında

yok hocam ben burda kadroluyum fakat dubai ye gitmeyi düşünmüştüm ,onlarda ielts ac 6.0 istiyorlar. sebep de burda para kazanamıyoruz pek. Ama şunu da ekliyim benimki sadece bir düşünce şimdilik ..aralık gibi tekrar girmeyi planlıyorum ielts ac e. 6.0 alabilecegimi hatta zorlasam 6.5 ve belki...
  6. Soru tesol / tefl sertifika hakkında

hımm ielts veya toefl a gidiniz mi hocam , ben de bunu düşünmedim değil ama branş öğretmeniyim ...ieltse ac girdim de 5.5 geldi önce benim bunu halletmem gerekli galiba. iyi çalışmalar (ne tür sorularınız olduğunu yazın bence)
  7. Blog Yazarak Para Kazanın.

merhaba bu yazıyı okudum. Evet yazı gerçekten çekici. Heleki son paylaşılan tabolardaki veriler. Yalnız benden de bir tavsiye. Dikkatli olunmasını öneririm , zira küçük bir hata hukuki meseleler ile ilişkili olmanıza da yol açabilir. Neyi kastediyorum? : tabiiki Telif ve Lisans hakları gibi...
  8. Domain veya Hosting Alırken Ne Gibi Şeylere Dikkat Etmeliyiz ?

merhaba blue host düşünüyorum çok bilinen ve kaliteli diye duydum ,sebep o. ama memnun kaldığınız diğer hosting hizmeti veren başka şirketler biliyorsanız ben öneriye açığım (yabancı olabilir tabiiki 2 taneden fazla yabancı dil hakkında bilgi sahibiyim) not: elbetteki bu yorumda hiçbir surette...
  9. Soru random seçilmiş web sitelerin trafiğini nasıl öğrenebilirim?

detayları paylaşayım, henüz yayın edilmiş bir websitem yok yani hosting ve domain almadım .. ancak bazı tahminlerde bulunabilmek için benzer web sitelerin trafik (aylık ziyaret sayısı) nı öğrenmek istiyorum. cevabınız için teşekkürler tabi. 1629196149 bu arada baktım Alexa ya random bir...
  10. Soru random seçilmiş web sitelerin trafiğini nasıl öğrenebilirim?

merhaba , bu bilgiye (basit istatistikler) nasıl öğrenilebilir aceba?
  11. Soru dokunmatik yüzey doğru çalışmıyor,neden?

merhaba ,önce sürükleme özelliği gitti , daha sonra sağ tıklama da olmuyor artık. dokunmatik yüzey kısmına gidip ayarları sıfırlıyorum gene düzelmiyor. acep diyorum işletim sistemimden mi kaynaklanıyor? yoksa başka bir şey mi (virüs vs) eğer üstteki son iki cümleden biri veya her ikisi...
  12. Forumdaki "Kullanıcı Adı"nızın Anlamı Nedir?

"wo xı huan ren"(tonlama yapılmadı) çince dilinde ,insanları seviyorum demek. çince dilini iyi bilmiyorum ama böyle bir cümleyi kurabilirim.
  13. Buraya bir uğrayın :)

çalışmak ... yani neye çalışmak. bana göre diksiyon kendine özgüven duygusuyla alakalı , zaman zaman genelde uzun denebilecek süreler boyunca , tane tane ve gerçekten güzel bir ses tonuyla (kendimce) konuşabilen biriyim çünkü konuştuklarım hayran hayran dinliyorlar .. ancak zaman zaman...
  14. Buraya bir uğrayın :)

Değişken...(bazen mükemmel bazen de berbat ,bazen de bunların arasında ama her biri uzun zamanlarda olabilyor yani mesela en az 2 yıl mükemmel, 2yıl berbat ,2 yıl da bunların arasında. iyi çalışmalar
  15. Buraya bir uğrayın :)

ahaha bu başlık niran ünsal hazretleri radiyallahu anhumanın şarkısı gibi olmuş adeta :) :) :) :) yani birde şöyle bir durum var , bana uyan seçim şıklarda yok inanki.. :) :) :)
  16. Matematik yapamıyorum fakat yazılım yazabiliyorum?

1) yapamıyorum, olmuyor vs. bunları unutun. Yanlış Yöntem kullanmış olmanız ve zaman mekan yönetiminde sorunlar yaşamış olmanız ihtimaldir. 2) matematik lise matematiği ile de sınırlı değildir. Bildiğim bazı yazılımcılar özel olarak matematikte uzmanlaşmışlardır. (zaten tezli e doktora...
  17. solidworks/solid e alternatif var mı?

merhabalar.... ben etikdışı kabul edildiği için ve yasallığından da emin olamadığım için tübitaka proje vermeyi ve solidworks yazılımının ücretini tübitaka ödetmeyi planlıyorum. malesef ...beklemek zorundayım şimdilik.
  18. Ne dinliyorsunuz?

@Görkem Say bu şarkı size gesin :)
  19. Https ne anlama geliyor

selamlar, emin değilim ama şu açıklama cevaplıyor olabilir. Http, tcp protokolüne göre yapılan iletişimde iletişim yapılabilmesi için her iletimde yolun kullanıldığı port numarası vardır. Https port numarası ile normal http port numarası farklıdır. (bi tanesi 80 idi , diğerini hatırlamıyorum...
  20. solidworks/solid e alternatif var mı?

baktım ona. ama onun sistem gereksinimleri çok fazla (20gb veya daha fazla ram diyor , ee bu bilgisayar 1035 g1 ,4gb ram olmuyor yani. 1601322627 autodesk ücretsiz değil bu arada değil mi?
  21. Windows Kurulumu

merhabalar, windowsu kurduğunuzda ilk 30 gün ücretsiz o yüzden hemen çıkmaza düşmediniz aslında. yani 30 gün boyunca düşünebilecek zamanınız var. (ah keşke her çıkmaza düşenin hali de böyle olsa dedim) sonra , gittigidiyor dan ürün anahtarı alabilmektesiniz ... çok acayip tuhafötesi işler...
  22. solidworks/solid e alternatif var mı?

merhabala, yaf .. programı indirebileceğim link var mı (crack yapacağım) yani var biryerlerde linkler ama güvenemedim içinde virüs vardır diye güvenerek indirebileceğim link var mıdır?
  23. solidworks/solid e alternatif var mı?

merhaba, sizce cracklemek için ...bir arkadastan yardım almam gerekli mi? yani ben ücretlerini henüz bilmiyorum ama pahalı olduğunu d üşünüyorum. Şu an para vemek istemem heralde (şu aşamada)
  24. html5 css3'te deli eden sorun!

merhaba, css kodları eksik yada hatalı görünüyor...
  25. solidworks/solid e alternatif var mı?

selamlar, çizim yapabileceğim (patent başvurularında) başka program var mı,ücretsiz bir alternatif varsa daha iyi olur tabi. teşekkürler.
  26. Linuxta c# kodlanır mı?

merhaba, bildiğim kadarıyla emacs ta yazıyosunuz ama tabii kurulum ve bazı dosyaların çalıştığınız dizinde yer alması gerekiyor. ya linuxta işte böyle neredeyse her zaman ya da çoğu zaman insana "benim mutlaka bu konuda bilmediğim birşeyler var" dedirten bir detay çıkıveriyor. bunun yanında...
  27. Her yazının altında oluşan benzer içerik linkleri hatası ?

merhaba html ve js den geçici süreliğine biraz uzaklaştım fakat lweb siteye götüren bi ink atarsanız kaynak koda bakarak nasıl giderebilirsiniz belki cevaplandırmış olurum yada başka arkadaslar cevaplarlar.. iyi çalışmalar.
  28. Amerikada Geçinmek

BAZI TEMEL BİLGİLER üniversiteyi orada okumanız mümkün. bana sorarsanız önünüzde kişisel problemleriniz yoksa ve yeterli mali imkanınız bulunmakta ise ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi.. tezli master (MS-MSc) - doktora (PhD) başvuruları başvurudan önce lisansınızı burada bitirirseniz ve...
  29. Ne dinliyorsunuz?

vay vay vay ..... by by by :) :) :)
  30. Münazara - Eğitimde okul mu önemli yoksa aile mi ?

üstteki bağlamlardan soru üretmeniz mümkün. dediklerimin bi kısmını yapmadınız henüz (konu ile ilgili makaleleri okuyun) ondan sonra öncelikle kendi cevabınızı niye desteklediğinize dair sorular sorun. daha sonra acaba karşı taraf da haklı olabilir mi gibi sorular. ... not: ülkemizde...
  31. Münazara - Eğitimde okul mu önemli yoksa aile mi ?

rica ederim.kendilerinin bu savunması sizi haklı duruma koyuyor zaten. çağdaş eğitim ögeleri uygulanamıyor olsada zaman ilerlemekte ve şuan bu eğitim sistemi nerdeyse gelişmiş ülkelerin tamamında benimsenmiş bir uygulama olup türkiye de bu konuda çalışmalar yapmaktadır. ancak çoğu öge kağıt...
  32. Münazara - Eğitimde okul mu önemli yoksa aile mi ?

bir öğretmen olarak cevaplıyorum: aile. aslında çağdaş eğitim direktiflerine göre biraz olsun beceri kazandırılmış öğrencinin ihtiyaç duyduğu gereksinimler de azdır. mesela sıcak ortam (uygun sıcaklıkta),sessiz ortam , uygun gıdalar sağlandığında (tabi temel bir bilgisayar,internet,defter...
  33. Ne dinliyorsunuz?

Ahahaha ateş eediyorum bak :) :) :) dhurata dora nın sözleriyle hemde :) :) çok sinirlendirirsen hintçe ateşleyeceğim ...hiç acımam bak en populerinden ateşlerim hemde ahahaha :) :) :)
  34. Ne dinliyorsunuz?

yani şuan bu üstteki .. genellikle hep POPüler şarkılar dinlerim wow ! irkenc hyka nın yeni şarkısı fena da olmamış.. her ne kadar ska rena dasni ile çıkış yapan sidorella roli nin ki ile kıyaslanamayacak olsa bile bu de fena değil. ahahaha dashni dashni ... :) :) :)
  35. Geceye Bir Şarkı Bırak

36. İnternetten Aylık Gelir Sağlamak

hepsini okuma şansım olmadı ancak düşündüğüm gibiyse total değerlendirme de : mantıksız. clixsense de sanıyorum aynı işleri yaptırıyor fakat çok çok cüzi para kazanabilyorsunuz ,bu tarz işlerin ne için yaptırıldığını şahsen bilmiyorum ve buda ucu açık birşey.üstelik clixsense daha tanınıyor...
  37. Bios güncellemesi sonra bilgisayar açılmıyor

eğer sürüm yükseltme ise kybolmaması lazım ama windows veya ubuntuyu dediğim şekilde yüklerseniz evet kaybolacak. 1580843407 yalnız bu minimal BASH like line editing ile nasıl yapılacak bende bilmiyorum.. konu hakkında bilgili bir arkadastan cevap beklemeliyiz.
  38. Bios güncellemesi sonra bilgisayar açılmıyor

sorun yok .. uygun bir usb üzerinden boot ettireceksiniz ve windows veya ubuntuyu yeniden yükleyeceksiniz 1580842199 bir detay: bu olay komut sistemiyle ubuntu sürüm yükseltmesini gerçekleştirmeye çalışırken bendede olmuştu. konu hakkında bilgili bir arkadas, ubuntuyu nasıl kurtarabileceğimizi...
  39. Bu laptop alınır mı ? Başka öneriniz var mı ?

hayırlı olsun :)
  40. windows 10 single language problemli mi gerçekten ve neden...?

selamlar, diğer bilgisayarıma da (celeron cpu) windows yükleyeyim dedim. resmi sitesinden windowsu indirdim. yüklerken hangi windows 10 diye sormadı. ve yükleme tamamlandığında ürün anahtarıda sormuyor. (windows etkinleştirildi diyor bu arada) böte mezunu arkadasım o windows sorunlu diyor doğru...
  41. Bu laptop alınır mı ? Başka öneriniz var mı ?

valla U serisi işlemcilerden ise önerilmiyor ,hatta ben ryzen 7 alacaktım ama önerilmedi. dell g1 çok övüldü bende onu aldım. (isterseniz h serisi işlemcilere bakın ryzen buna daha olumlu bakılıyor genelde) yalnız bence biraz daha ekleme şansınız varsa 4300 felan g7 yi değerlendirebilirsiniz...
  42. Resim çalışmalarım nasıl olmuş?

merhaba, hangi programla/programlama ile çalışıyorsunuz acaba öğrenebilir miyim? bazı projelerim var ve bu tarz şeyleri yapamıyor olmaktan tamamlayamıyorum :( yani video ve resim işleme yi en iyi nasıl yapabilirim bilmiyorum şuan.
  43. Amerikada Okumak

selamlar, abd de okumak için (eğer lise mezunu iseniz) bildiğim kadarıyla SAT sınavı zorunlu. üniversite mezunu iseniz ve tekrar lisans programlarından birini okumak istiyorsanız üniversiteden üniversiteye değişkenlik gösterme ihtimali var fakat daha kolay. ancak tabiiki hemen herkesin...
  44. Bu laptop alınır mı ? Başka öneriniz var mı ?

dell g7 yi değerlendirebilirsiniz belki.. yalnız ben g1 kullanıyorum ama visual studio iyi çalışmıyor diyebilrim ya yavaş yada bazen donma oluyor ,fakat internet / tarayıcılar çok hızlı ,genel olarak da (tabii celeronla kıyaslamak doğru olmaz da) yinede ben ordan buraya geçiş yaptığım için bana...
  45. İlerleyen sorunlar Ubuntu 18.04

selamlar tekrardan. bence bu anlattıklarınız sanki normal gibi..(bilgisayarınızın özelliklerini paylaşmanız mümkünmü acaba?) eğer uygunsa en son veya geçerli bir sürümü yükleyin ve komut sistemiyle (özellikle sudo ile başlayan veya root terminali ile) hiç uğraşmayın derim. ha sonradan yazılımda...
  46. Geceye Bir Şarkı Bırak

47. Visual Studio'da derleme nasıl yapılır?

rica ederim. sizin de yanıtınız aracılığıyla bu tarz bir bilgiyi arayan fakat henüz bilmeyen arkadaslar da bilgilenmiş olurlar iyi çalışmalar
  48. Visual Studio'da derleme nasıl yapılır?

merhaba, ben komut sistemine hakim değilim ancak ulaşabildiğiniz bir linux işletim sistemi varsa terminalden "convert" komutunu deneyebilirsiniz (tabii eğer sormak istediğiniz uzantı değiştirmek idiyse)
  49. Format atamıyorum

bi bilgisayarcıya götümeyi değerlendiriyorsanız o zaman bunu yapmadan önce aşağıda yer alanları kontrol etmenizi öneririm. zira format atmak o kadar zor değil. --->> 1. usb portunuz bozuk olabilir mi? (başka bir porttan deneyin derim ama aşağıdakini okuyun) --->> bence windows kurmak zaten bi...
  50. Geceye Bir Şarkı Bırak

51. Web sitesi telifi

tabi yani aslında en güzel yol bu,yapılmayacak iş de değil. web siteleri zaten kaynak kodları sunuyorlar sonuçta onlar üzerinden araşatırma/alıştırma/antrenman da yapılabilir pekala iyi çalışmalar
  52. Web sitesi telifi

selam yeniden, ben risk almak istemediğim için yayıncının Rights & Permissions teamine bir mail attım. genel bir (otomatik) cevap geldi. ama umarım olumlu cevaplarlar. cevabı buraya yazmayı düşünüyorum
  53. GRUB Loading Error 17

valla nasıl cevap versem ki :) benzer bir durumu yaşamıştım sanırım bende de GNU GRUB 14.13 bilmem ne siyah bi ekran altına limited command system supported felan yazmış ...şimdi anladığım kadarıyla komut sistemi ile çalışabiliyordu orası çok açıktı da bu komut sisteminin sadece siyah bir...
  54. Aliexpress Korona Virüsü

yani benim bildiğim kadarıyla ,virolojide kendi içersinde bambaşka bir alan olarak kabul edilebilmekte. çünkü bazı bilim insanları onları canlı olarak tasnif etmemekteler. çünkü asli bir üreme özeliği yok bildiğiniz üzere. bazı virüslerde genom materyali sadece rna dır.(örnek: retrovirüsler...
  55. Aliexpress Korona Virüsü

yani şurada çok çık bi cümle var (sizin anladığınızla benim söylediğim şeyin aynı olduğundan emin değilim) Results of mutations can produce changes in structural or colony characteristics or loss in sensitivity to antibiotics. Some potential consequences of mutations are as follows...
  56. Aliexpress Korona Virüsü

hayır burda böyle olduğuna dair referans var,bu gösterilmiş.sizin analdığınız şekilde değil bu arada tam olarak https://www.reactgroup.org/toolbox/understand/antibiotic-resistance/mutation-and-selection/
  57. Aliexpress Korona Virüsü

valla hiç mikrobiyoloji dersi almadım veya kendim özel bi çalışma da yapmadım bununla alakalı ,daha çok sinir sistemi ile alakalı şeyler işledik fakat şunu da biliyorum bakteriler de değişime uğrar... hatta bu sebeptendir ki mesela antibiyotik aldığınızda doktorun reçete ettiği şekilde veya...
  58. İlerleyen sorunlar Ubuntu 18.04

illa ubuntuda (daha genel olarak linuxta) kalacaksanız ve komut sistemine hatta genel olarak linuxa hakimiyetiniz yoksa. o zaman iki önerim var 1) size özel ve çalışmanıza özel işlemler dışında işlemleriniz hep genel şeyler olsun 2) komut sisteminde sudo yu veya root terminlini çok kullanmanızı...
  59. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

ben satın aldım ürün anahtarını yaf...baya ucuzdu ama sorun olmadı gerçi erken şuan sanki bişey söylemek için ama satın aldım...gittigidiyordan
  60. [COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

ben sanmıyorum,bildiğim kadarıyla piyasada zaten çok az antiviral ilaç var. ama bişekilde eradike oluyor bu tarz hastalıklar mesela kuş gribindede benzer detay var gibi benim annem bulaşık deterjanıyla yıkıyordu yumurtaları bir zamanlar hatta matematik öğretmenim de öyle yaptığını söylemişti
  61. Web sitesi telifi

merhaba,buna benzer birşeyi bende daha önce düşündüm ...fakat tavsiye edilen şey : kendi başınıza kendi ürettiklerinizden hareket edin. basit de olsa böyle yapmak önerildi .. sanıyorum zamanla çok gelişmiş web sitesi yapmayı öğrenebileceğimiz ima edildi yalnız şöyle de bir durum var. dikkat...
  62. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

tekrar merhabalar, benim gittigidiyordan 125 tl indirim kuponum var üzerine biraz koyup bu aşağıdakini mi yoksa üsttekini mi alayım emin olamadım , (üsttekinin kampanyası geçmiş yalnız hp2633 kodu. alttakindede kartuş tipinde mürekkep tankı yazıyor yani bu tanklı yazıcılardan diyebilir miyiz...
  63. yeni aldığım philips mouse bu sebepten mi böyle davranıyor?

teşekkürler, yani yakın olsa mutlaka gelmek isterdim. yani ben philips fena değil ,çok iyi değil belki bilmiyorum daha iyileri vardır mutlaka ama ben memnun kalmıştım mp3 çalarlarından filan hlen de kullanıyorum. ondan. neyse çay daveti için teşekkürler içmiş kadar oldum.
  64. Aliexpress Korona Virüsü

olur mu olur ama şöyle de bir durum yok mu. biz sadece bizzat kendimizin alıcı olarak aracı olduğumuz durumları dikkate alıyoruz şuan ,halbuki ordan diğer insanların aldığı ve bize sattığı bissürü ürün yok mu,atıyorum ben daha geçen gün dell bilgisayar aldım evet bunu ben gittigidiyordan aldım...
  65. yeni aldığım philips mouse bu sebepten mi böyle davranıyor?

anladım ben bu kitapla idare edeceğim o zaman ,yani belki bilmediğim fare ayarlarıyla alakalı olabilir demiştim ama sanırım değil.
  66. yeni aldığım philips mouse bu sebepten mi böyle davranıyor?

valla aklıma gelmedi değil ama optik kısmına mı yapıştırdınız? ben öyle yapmayı düşünüyorum ..yalnız bahsettiğim ayarlarla oynadım ama değişen bişey olmadı malesef
  67. yeni aldığım philips mouse bu sebepten mi böyle davranıyor?

merhaba, pürüzsüz alçı masam var verniklenmiş. (pürüzsüz ama gayet hoş bir masa) neyse mouse bunun üzerinde çalışmıyor gibi yani çalışıyor ama imleç sanki kayıyormuş gibi ve çok yavaş ve bozuk gibi. acaba mouse dokunma / yüzey hassasiyet gibi şeyler vardı bilgisayarda ondan kaynaklanıyor...
  68. [COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

merhaba,izahat için teşekkürler. zaten ben de kötüye yormamistim.. :)
  69. Coca-Cola'nın fiyatı artmış!

ben çok nadiren did içiyorum ama gürül gürül türkçayı çaykur içiyorum valla.. not: ordan mı gelmiştir bilmiyorum ama didi sanıyorum çincede erkek kardeşlerden buyuğu yada küçüğü olacaktı :) didi fena değil ama ...:)
  70. [COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

yalnız ,hapşırırken burnunu kapatmak çok riskli...bu yüzden ölenler var. hatta bi tanesi haber olmuştu ana haberde ,gelin hanım nikah töreninde miydi düğündemiydi öyle olacak, rezil olmayayım düşüncesiyle burnunu kapatarak hapşırığını tutmaya çalışmıştı ve öldü. burda heralde o yazıyı yazan...
  71. Windows 10 kurulum hatasi

...................
  72. 10 TL'ye Windows 10 Pro Alınır mı? (ePttAVM)

6.5 tl ye satan varmış yaf (oem görünmüyor ama), gittigidiyor üzerinden valla almayı düşünüyorum sanki.. :)
  73. windows etkinleştirme

merhabalar , windowsu en erken vakitte etkinleştirmek istiyorum ve bunun için ürün anahtarı gerekli ,peki ürün anahtarını en uygun (içinde sahtecilik veya illegal bişey olmadan) nerden alabilirim? birde şu soru var: bu ürün anahtarını ,bu bilgisayarı birkez daha formatladığımda kullanabilecek...
  74. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

bilgisayarım geri geldi :) :) :) windows 10 pro yu yukledim ama tabi kardeşimin bilgisayarında windows 7 vardı onunla indirerek yükledim. yalnız biri şu konuda yardımcı olabilir mi: oem ürün anahtarı alabileceğim söylendi ama nasıl nerden girmem gerekli windows un bu ürün anahtarını acaba...
  75. bu bilgisayara gereken bir medya sürücüsü yok

windows 10 kurmaya çalışıyorum,ubuntu üzerinden diskler programıyla iso dosyasını usb belleğe yazdırdım , ve dell bilgisayarımda bios ayarlarında uefi sandisk (bu disk) görüntülenebiliyor (başında EEFI var) neyse fakat başlarken windows ülke , dil ve klavye tercihlerinin ardından bu mesaj...
  76. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

merhaba yeniden, ya,bu iso dosyasını nasıl kalıp olarak yazdıracağım ubuntuda? (dosyayı indirdim bu arada) yani windowsta iken Rufus programı ile yazdırmıştım ,fakat ubuntuda aynı program çalışır mı yada başka ne yapabilirm bilmiyorum 1579714826 çok eskiden brasero yada nero gibi bir program...
  77. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

tamam 30 gün süresi varsa bence olur. indireceğim de bekletiyor şuan bikaç dakika. teşekkür ederim yardım için. yaf ne kadar mutlu olacaktım ubuntuyu komut sistemiyle yükseltmiş olsaydım. ama deniycem ... 1579711545 windowsu indirmeye başlayamadım daha, şöyle bir mesaj var ve yaklaşık birkaç...
  78. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

peki ama ücretli yazılım değilmi windows? nasıl olacak bu durum (kurulumdan sonra ne kadar süreliğine gecerli olur),bende 16gb disk var yalnızca. bide bilgisayar (başk bi bilgisayar)
  79. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

merhaba, askubuntudan yönlendirdiler biraz bazı komutları denedim ve sanırım olacak. ama 2-3 saat alabilir diyor o yüzden yüklemeleri bekleyeceğim. bilgisayar şuan işlem yapıyor 1579709344 sanırım olmadı. çok saçma şeyler gerçekleşti galiba. ama bilgisayar açılırken bios ayarlarına giriş...
  80. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

Resmi atamiyorum cunku cok buyuk hacimde felan diyor resmin buyuklugu fakat soyle bir durum var komut sistemiyle olmuyor bir error var gideremiyorum Elimde win7 dvd si var cok eskiden kalma bide 2014 lerden kalma ubuntu versiyonlarivar bunlardan birini yuklesemmi
  81. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

sudo apt-get upgrade yaptim baska bir yorum onerdi onu yazdi ama sudo ile, simdi onu yapiyor ya komut sisteminden cekiniyordum neyseki baska cihazlar var iletisim tamamen kopmuyor
  82. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

2 guncellemenin acil indirilmesi 1 tanesinin guvenlik ile alakali oldugunu soyluyor...
  83. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

Intel i5 1035g1 dell inspiron 1tb 4gb ram Ya acma kapama tusunun oldugunu unutmusum ac kapa yaptim fakat komut sistemi ile aciliyor ekrandaki yaziyi telefonumla cekip atayimmi
  84. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

Dell notebook, bunun pili tumlesik odugundan pil bitene kadar biosa da giremeyecegim
  85. Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

Askubuntuda soru sordum, Birileri de bakin su sayfada cozum var mi diye sudo ile bazi komutlar girdikten ve yaptigi islemlerden sonra Sag ust ekranda bir uyari belirdi (uyariyi tam hatirlamiyorum fakat bilgisayar calisiyordu) Kapattiktan sonra acilmiyor suam Surekli saniyede 1-2kez yada daha...
  86. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

Bu dediginizin boyle oldugunu bilmiyordum. Yalniz bisey daha ekleyecegim ve bu soyleyecegim sizin dediginiz bilgiyle celismiyor mu. Sony cihazimdada batarya tumlesik (telefon) ancak sony rehberini okudugumda bataryanin omru 5 yildir gibi bir cumle kullaniyor. Gerci batarya belki baska...
  87. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

2 soru 1) bu ayarlar sekmesinde bence hatalı bişiler var. (source code seçilmeli mi? veya diğerlerinden bazısı çıkarılmalı mı?) 2) other software de neleri secmeliyim?
  88. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

yazdım şu aşağıdakiler geldi Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done The following NEW packages will be installed: gnome-tweaks 0 upgraded, 1 newly installed, 0 to remove and 1 not upgraded. Need to get 57,9 kB of archives. After this...
  89. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

yaa ..ben bissürü komut denedim de. sürekli şu hatayla karşılaşıyorum (genel olarak yani bu output) the following packages have been kept back: libsnmp30 0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 1 not upgraded. ne yapacam yaf? 1579641594 şöyle bir veri daha var ,bir komut girdim ve...
  90. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

olmadı sanırım (biraz da çekiniyordum komut sistemiyle çalışmaya) fakat sudo apt-get dist-upgrade denedim ama olmadı galiba yinede 1579615616 yani eğer sürüm tekrar güncellersem bu saçma cursor problem ortadan kalkar diye ummuştum.
  91. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

hımm neden bunu önermedi ki sistem ,ubuntu 19.04 ü yükletti bana. yalnız ben upgrade onay verdim fakat ekranda hiçbir şey belirmedi.
  92. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

aha! software updater ubuntu 19.10 available diyor. 19.04 ne ara 19.10 oldu çok şaşırdım 6 ayda bir değil miydi sürüm güncelleştirmeleri.
  93. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

dediğiniz komutu girdim ve şöyle bir sonuç çıktı. Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done E: Unable to locate package dconf-tools 1579613486 yinede teşekkürler. zaten bende duyduğumda şaşırmıştım ama 6 yıl önce YTÜ de okuyan elektronik ve...
  94. Ubuntu 19.04 ve kullandığım bilgisayardaki iki durum

merhabalar, 1 ubuntu 19.4 sürüm yükselttim ancak cursor un görünümü bir sekmenin üzerine gelince ok tan el işaretine dönüştürüyor ve sinirimi bozuyor buda. bunu nasıl değiştiririm acaba bulamadım. cursorun hızı , metnin boyutu ,cursorun boyutu ile alakalı ayarlar var fakat bu dediğim ile...
  95. Linux'a Geçiş

genellkle 4gb veya daha fazla bir disk gerekli oluyor. ancak en doğru bilgiye ve sistem gereksinimlerine ,ndirdiğiniz (işletim sstemine ait resmi) web sitesinde ulaşabilirsiniz ama tabi sorduğunuz soru ve verdiğiniz birlgiyle biraz alakalı şöylede bir detay var: evet işletim sisteminin kalıp...
  96. Linux'a Geçiş

bir öneri de bulunabilirm yalnızca (detaylı bilgi için belki diğer arkadaslar yardımcı olabilir) indirdiğiniz .iso uzantılı dosyayı açmayın (zarar görebilir). dosyayı uygun bir flash diske veya dvd diske uygun biçimde yazdırın (ben rufus programını indirerek yazdırmıştım) yalnız (varsa) UEFI...
  97. Linux'a Geçiş

selam, oyunlar konusunda bilgim yok. ancak kendi ücretsiz office paketleri var. (LibreOffice) aslında bu office paketleri windowsta da kullnılabiliyor fakat linuxta çok daha iyi performans verecektir. driverlarda ne gibi bir problem yaşayabileceğinizi düşünüyorsunuz? daha önce ubuntu yüklediniz...
  98. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

merhaba; bu pc üzerindeki yeterli uzunluktaki zaman dilimi ayırarak elde ettiğim gözlem sonuçlarını paylaşıyorum. pc nin benim için en çok dikkat çeken olumlu özellikleri tarayıcılar ve internet bağlantısı çok iyi. eğer web ile alakalı bir çalışma yapmakta iseniz iyi bir avantaj. ekran çok...
  99. Girişimcilik Projeme Sponsor Arıyorum

1) sana özgü bir projen olduğu zaman kimseye anlatma ta ki uygulayana kadar 2) yalnız başına da bişiler yapabilmen lazım en azından 70% tan fazlası senin kendi katkılarınla olması güvenirlik açısından önemldiir, mesela burda sponsor arıyorsun ya olmazsa ,pekala veren olabilir ,sende alabilirsin...
  100. js de bu bağlamlar çok önemli mi?

(ingilizce dökümandan takip ettiğim için ve bazılarının tam türkçe karşılıklarını bilmediğim için veya kullanmadığım için başlıklar ingilizce) ---->> type coercion & weak typing (converting types,boolean to string or inverse,etc.) ---->> truthy,falsy values (üsttekilerden) ek soru: DOM kısmı...
  101. Telsiz kullanım ücreti 2.85 tl olmuş!

evet alıyorlar. hatte (eskiden) en sinir edici şey şu idi: sen hatının telsiz kullanım ücreti borcun var mı bilmiyorsun veya ne kadar var bunu bilmiyorsun ,ama paket kullanıyorsun atıyorum her yöne şu şu şu paketi şu fiyattan ...adam tam yükler yüklemez senden (önceden haber vermediği) o telsiz...
  102. Ne dinliyorsunuz?

valla dinlediğim şarkılar çok fazla ...genelde bir tanesi yeni keşfettiğim birşeyse sürekli onu dinliyorum nerdeyse.ama dinlediklerimin ortak özellikleri var bence hepsi POPüler müzikler .. şu aralar favorim şu:
  103. Harici Ram ve Ekran Kartı Ekleme

tamam arkadaslar yardımcı olacaklardır ben donanımdan çok anlamıyorum. bu arada bu aldığım yeni pc mde o kompleks dediğim bios ayarlarında evet ram i yükseltebileceğimi rahatlıkla görüyorum çünkü 2 tane slot görüntüleniyor (A ve B ,Adaki ne de boş diye not edilmiş. bissürü daha başka bilgide...
  104. Harici Ram ve Ekran Kartı Ekleme

modelini , işlemcisini yazın bence arkadaslar yardımcı olacaklardır ,aslında tam modelini biosa girdiğinizde görüntüleyebiliyorsunuz. aşina iseniz biosa girin (restart yapınca f2 ye basın sonra çıkan ekranda ilgili sekmeyi bulup modeli notettikten sonra esc veya f4 ile çıkış yapın.)..ama aşina...
  105. MediaMarkt Karne indirimi kampanyası

merhaba, aceba indirimler bu gösterilenlerle mi sınırlı. onu merak ettim.
  106. Google Crome Kendi Kendine Sayfa Açma Sorunu

cihazınız hızlıysa hiç uğraşmayın derim format atın problem tamamen yok olsun...
  107. Kulak içi kulaklık

merhaba (ben populer ve daha çok dans türü müzikler dinlediğimden bende desibeli yüksek kulaklıkla dinlemeyi tercih ediyorum,ancak) tecrübe ile farkettiğim şöyle bir detayı da paylaşmak istedim: kulaklığı taktığınız cihaza göre bu nicelik değişkenlik gösterebilmekte hatta efektlerde bu şekilde...
  108. Telsiz kullanım ücreti 2.85 tl olmuş!

Degerli musterimiz mobil hattinizda yeterli bakiye olmadigi icin devlete odenecek olan 2.85 TL Telsiz Kullanim Ucreti bakiyenizden tahsil edilememistir. TL yuklemek icin web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
  109. Geceye Bir Şarkı Bırak

110. tübitak 1512 başvurmalı mıyım?

ben (aralarında ticarileştirilme potansiyeli yüksek) kendi projelerimi bir web sitesi kurarak satmayı düşünüyorum ama bildiğiniz üzere tübitak 1512 programını açarak destek sağlıyor. fakat başvuru konusunda emin olamıyorum. nedenleri 1) bu kurum en çok ihtiyaç duyduğum zamanlarımda destek...
  111. Hangi modemi almalıyım ?

valla bir detay paylaşmak isterim: bence bu fiber interneti abartıyorlar çünkü biz normal internet kullanıyorduk ve fibere geçtikten sonra bence birşey değişmedi..
  112. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

yani bunun i7 (g7 idi sanırım işlemci 1.3 ghz) onu alacaktım o ssd li idi ama sadece ssd vardı ve 250gb ile sınırlı idi. fiyatıda uygundu valla (4669 du diye hatırlıyorum) neyse bununla yazılım çalışılabilirdir ayrıca ekranı hoşuma gitti ,elimde sony vaio nun eski bir bilgisayarı vardı o gözüme...
  113. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

değil ama SSD yi niye bu kadar çok takıyor herkes bilmiyorum (muhtemelen donanım bilgim olmadığından kaynaklanıyor :) ) ama bu visual studio dada tüm programları/paketleri indirdiğimi varsay. ram ekleme işini bence ben tek başıma yapamam ,yaf zaten önerini tam dikkate almadığıma pişman oldum...
  114. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

doğrudur ama marka olunca o şirkettekilerin bunu da düşünmesi gerekirdi diye düşünüyorum ...(apple o yüzden pahalı olabilir) yani neden markana halel getiriyorsun ki ... bu arada bu bilgisayarın kasası tümden açılabilenlerden ... ve bataryası da tümleşik (çıkmıyor) batarya çabuk bitiyor olsada...
  115. Maksimum 60₺'ye kadar kulaklık

ben iyi bir kulaklık biliyorum gerçi iyi ifadesi göreceli şimdi anlıyacaksınız zaten SONY XPERIA E5 cep telefonu kulaklığı (şarjı ile birlikte 50 tlye satılıyordu kvk da) ama tabi hem plastik hemde jak a yakın kısmı hemen deforme olabiliyor yani 3-4 ay dayanır hiçbişey yapmassan fakat ben bant...
  116. Mediamarkt 150/30TL indirim kodu

ben isterim... :) daha doğrusu biçok kişi isteyecektir. ama kendi tercih ettiğiniz birine verin (benim önerim: akrabalarınızdan birine vermeniz. Allah adaleti iyiliği ve AKRABAYA yardım etmeyi emreder çirkinlikleri ve fenalığı yasak eder...) islam dininin dışında bir din tercihiniz var olabilir...
  117. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

sanırımm evet. çünkü saçma sapan problemlerin çoğu giderildi. bilgisayarın performansı iyi şu an. boş yere kıyametler koparmış gibi hissettim endişe yüzünden yalnız ben şu konuda hala şaşkınım : dell neden bu bilgisayarın daha doğrusu bir bilgisayarın çevresini saran kısmını bu kadar kalitesiz...
  118. Berber saçımı 3 numara yaptı :(

119. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

valla şuan iyi performans vermeye başladı .. bilmiyorum iyi ama yeni sürüm çıkınca kendi kendine güncelleştirme almıyor mu ki? bu arada bir önceki sürümde ubuntuOS yazıyordu yanlış değilsem (recovery yaptımda) yani bunlar performansı etkileyebiliyor anladığım kadarıyla doğru mudur ? yani hala...
  120. Lenovo thinkpad x395

her nasıl bir marka/model alacaksanız alın gidin görün derim dış cephesi dellin acayip şaşırttı beni. iyi bir bilgisayar olduğunu düşünmeye veya inanmaya başladım fakat kulanılan malzeme kalitesi sıfır mesela internetten alacaksanız sizin başınıza böyle bişey gelebilir onu söyliyim.
  121. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

yani bu bilgilere göre bilgisayar da (model) sorun yok diyebilir miyiz? valla garip şuan anormal özellikler yok oldu sanki. (ama güncelleştirmelerden mi kaynaklandı yani , 687mb güncelleştirme yapıldı o civar yani) rahat şu an diyebilirim bitek malzemesi sakat...plastik bu ne yaf. benim 10 yıl...
  122. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

kargo yeni ulaştı elime. eski çin malı telefonlar olur ya kullanılan malzemeler bana sadece onu hatırlattı (ilk izlenim / dış görünüş) internet bağlantısı gayet hızlı fakat ekranda (üst kısımda yanıp sönmeler (güncellemeler yüklendi ve bu problem kayboldu şu an için ama bilmiyorum tekrar...
  123. DELL 3593 ,1035G1 i5 (4GB RAM) 1TB

arkadaslar çok kötü bir bilgisayar desem... :( :( acaba sahte olabilir mi diyorum? ayrıca bilgisayar alacaklar (özellikle laptop için söylüyorum) gidin görün öyle alın.
  124. Yazılım için macbook pro alınır mı

yanlış anlaşılmaz umarım. bence sizin isteğiniz ve bunun ne kadar kuvvetli olduğu önemli elhamdulillah celeron işlemci ile bile ortaya bişiler koyabiliyorum şahsen .. yani sizin sorunuza cevabım : bence sorun yaşamazsınız fakat dediğim gibi isteğiniz çok önemli. tabi şans meselesi de var ama bu...
  125. Sorunuma bakar mısınız.

bence format atın bunun içinde bilgisayar açılır açılmaz (yaklaşık 2 saniye sonra veya hemen) F2 ye basın ,bios önünüze gelmelidir ama tabi bunun için windovs veya linux yükleme diski ne ihtiyacınız var. 1579117477 not: linux ücretsiz yazılımdır (işletim sistemi)
  126. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

anladım bu siyah kartuş ondan sanırım ,neyse alırsam pişman olacağımı sanmıyorum çünkü tarayıcı özelliği de var bu cihazın
  127. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

hayır burda 304 demişsiniz :) :) 1579097908 ama tabiiki çok teşekkür ederim bilmediğim ve ihtiyac duyduğum bazı bilgileri öğrenmiş oldum
  128. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

hım anladım , burda mürekkep satılıyor ama acaba bunlar buna uygun mudur öyle yazıyor ama bilmiyorum birde demoya uyacak mı oda var...
  129. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

teşekkürler, peki bu dediğiniz kartuş renkli mi ? 1579097191 çok teşekkürler son bir soru ilk aldığımdada kartuşlar dolu gelir değilmi ?
  130. bu all in one yazıcı için yorumlarınız

ve bir iki sorum: kartuşu bitince ne yapacağım ben (kendim değiştirmem mümkün mü teknik servis mi yapmalı?) bir de kartuşu mesela sadece sihay beyaz alma imkanım olur mu bu durumda fiyatı ne olur? (ücret belirtmeniz rica olunur ,çünkü kartuşu bu yazıcı fiyatında diyenler var)...
  131. 3000TL'ye Laptop önerisi?

merhabalar bunu aldım bende yani pek anlamıyorum ama görkem iyi demişti bende tercih ettim yalnız arada bir fark var ben ram 4gb aldım (görkem 8 demişti) arada nasıl bir fark olacak anlamadığım için bunu aldım valla .. birde yakında öğretmenlik ataması olacak atanırsam masaüstü alacam bi tanede...
  132. 6000-7000 tl laptop önerisi

merhaba, bu üstteki bilgisayarı bende düşündüm henüz hala karar vermedim (evdekiler bir ay daha bekle diyor) :) benim için performans önemli ... 3000 -7000 arası bişey alıcam .. ama kararsızım
  133. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

valla alabileceklerim arasında dell g3 e baktım fakat onunda şekli çok saçma geldi ...hiç tarzım değil. açıkçası bu g1 e de güvenesim gelmiyor (işlemcinin hızı 1ghz (çok düşük)) acaba biraz daha beklesemmi diyorum ama ... 1578999659 masaüstü önerenler oldu 2 monitor kullanırsın dediler fakat...
  134. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

yani aynı performans mı? 1578953012
  135. Hangi linux dağıtımını kullanmalıyım?

ama ubuntunun en sevdğim tarafı şu: yazılım erkezinde programı arat indir kur bu kadar basit.. gezginler.com du ben kullandım bi ara ama ... çok garip şeyler yapmıştım hepsi de benim saçma sapan keşif merakım yüzündendi sanırım yani windowstaki dosyaları linuxta aratıp değiştiriyordum...
  136. Hangi linux dağıtımını kullanmalıyım?

aaa bu arada bir tecrübemi paylaşmak istedim , yazılım merkezinde (ubuntu) otomatik gelen güncellemeler haricinde siz kendiniz güncelleme var mı yokmu diye konrol edip güncelemedikçe sorun çıkmıyor biraz garip ama böyle bir bulgu var sanki
  137. Hangi linux dağıtımını kullanmalıyım?

hımm bilmiyordum birde bunu gerçi bence çoğu kişi bilir ama yinede söyleyim: birde windovsta çok fazla virüs var linuxta çok fazla korkmuyorsun vardır illaki ama windovstaki gibi değil. hatta linuxun sanırım debianda görmüştüm kendi rehberinde belirtmişlerdi evet linux virüsü çok azdır...
  138. Hangi linux dağıtımını kullanmalıyım?

evet ben ubuntudayım kullanımı basit yalnız bir detay vereyim dil seçeneğinde dili tüm sisteme yayıyor parçalı olarak kullanamıyorsun windows 10 da dilde 3-4 dili kullanabiliyordum sadece klavyede ama .. sisteme yaymıyordu ayrıca dil paketi sistemde vardı fakat genel performans sanıyorum...
  139. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

bu mesajdan sonra iyice kafam karıştı peki aynı değerlendirmeyi birde intel i7 8565u için yapabilir misiniz? o değilde g1 in ryzen7 den üstün olmasına şaşırdım 1578950790 ayrıca (çok saçma gelebilir belki ama düz mantıkla hareket edicem )biz i-ler yükseldikçe daha iyi performans verir demiyor muyuz.
  140. Siz olsanız hangi bilgisayarı seçerdiniz? Dell 3593 FHDS26F81C -VS- HP Pavilion 15-CW1000NT

Merhaba , ben ryzen 7 liyi almayı planlıyorum da yarın felan. aldığınız ürünü (ryzen 5li) biraz anlatmanız mümkün mü acaba hem diğer arkadaslarda bu bilgisayar hk. bilgi sahibi olur. nasıl hızlı mı donma oluyor mu (bilgisayara yüklendiğinizde) biraz anlatmanızı rica etsek yazabilir misinz iyi...
  141. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

yani rahat çalışayım istiyorum mesela visual studioyu açmak ve kullanmak için kısa donmalar olmasın ,interneti kullandığımda donmasın ve aynı anda birkaç tane programı kullanabileyim istiyorum ama tabi oyun oynamayacam ben orasıda kesin.(bir detay: internet kullanıren yaşanan donmaların sebebi...
  142. En çok hangi moderatörü seviyorsunuz?

"Görkem Say" :) :)
  143. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

merhaba, emin misin bu linkteki bilgisayarın daha iyi olduğuna ...(çünkü 1ghz yazıyor hızında gerçi 6 tane processor varsa bilmiyorum ama onu da yazmıyor .. not: donanıma müdahale edemem ben çünkü bilmiyorum görkem bu arada editörlerden en çok seni seviyorum ahaha içimde kalsa rahatlamazdım...
  144. AMD Ryzen 7 3700U işlemcili bilgisayar kullanan varmı?

yani şu bilgisayar , ihtiyacı karşılar mı emin olamıyorum , ben kesinlikle oyun oynamam onu biliyorum ,fakat yazılım çalışmak için alacam ve hala karar veremedim. birde burda belirtilen hızı doğru mudur acaba (4.ghz yazıyor)...
  145. Şoka gittim Şok oldum

merhaba, bence bilerek yapılıyor ben de ve çok kez karşılaştığım bir durum bu çünkü. hatta ben cimerden şikayet bile gönderdim,ama fotoğraflar sisteme yüklenemiyor gibi cimerden (e devlet). birde açıkçası devletde biraz korkuyor mu ney bazı durumlarda ceza kesmeye ..neden dersen bende...
  146. HTML+CSS Site yakınlaşınca ya da uzaklaşınca divler iç içe giriyor

şunu mu ifade etmek istediniz: <div id="alt"> box ında sayfa yakınlaştırıldığında görseller iç içe giriyor? eğer evet ise (emin olmamakla birlikte) şundan kaynaklanmış olabilir : ilgili görsellerin px leri verdiğiniz ölçüde ayarlanmış mıydı önceden (height: ?px; width: ?px; bunu soruyorum)...
  147. alan adı gizliliği hakkında

merhabalar, godaddy den sorgulatma yaptığımda alan adı gizliliği istiyor musunuz diyor (ekstra ücret) ve bazı açıklamalar var. iyi ama ben zaten kendi e-malimi hatta resmimi koymayı planlıyordum sayfama (about us kısmında felan) o zaman bu ne işe yarayacak .. tahmin ettiğim bikaç şey var...
  148. html & css kütüphaneleri

çok çok da zor değilmiş yaf sanıyorum ilk etapta çok karışık görünüyor ama bikaç tane alıştırma bile yapınca hemene hemen oturuyor bakın bu box çalışmasını ben yaptım hemen. yani bu basit fakat yinede 50 satırlık yer kapladı.(tabi,mesela 100 -150 ile veya biraz daha fazla bir satır aralığında...
  149. html & css kütüphaneleri

merhaba yeniden, altı çizili söz için özel olarak teşekkür ediyorum. peki sizin öneriniz nedir bu konuda (şöyle dersek) kendi başına herhangi bir web sitesinin kaynğını görüntüleyip pratik yapmak mı (mümkün olduğu kadar) yoksa üstte belirttiğiniz yollardan birini kullanmak mı? yoksa başka...
  150. html & css kütüphaneleri

çok teşekkürler. bunlardan Laraveli bilmiyorum ama dremweaver i duymuştum ve bildğim veya anladığım kadarıyla da hazır web tasrım iskeletleri koleksiyonu sunmuyor ama tabi bundan emin değilim. sadece bir ortam,bi nevi notepadin gelişmişi.öyleyse hiç gerek yok bence çünkü şuan visual studio code...
  151. Bu Konuda Bana Yardım Eder Misiniz ?

merhaba, bence bu forum sitesini ve benzer we siteleri bi kurcalayın , yabncı dilde birsürü başka forum da mevcut ama şurasıda var burdada bazı arkadaslar mesela profesyonel görünüme sahip hakkaten benim çok da kötü bulmadığım web sayfaları üzerindede birsürü olumsuzlukları bulbilmişler yani bir...
  152. html & css kütüphaneleri

anladım sanırım. (bende saf saf hangi lisans sözleşmesi nevinden sormuşum :) :) ) diyorsunuz ki hizmeti aldığınız birim/mercii size zaten sözleşme şartlarını (lisans sözleşmesi) sunacak ve sizinde buna sadık kalmanız gerekecek. sanıyorum da bootstrap ta da bu böyle olacak. şu aşamada kafama...
  153. Rehber Cs go güncelleme?

bu bilgi için çok teşekkürler.biyografisini bulursam okuyacağım kesinlikle. neyse yaf, bu başlığı daha fazla meşgul etmek yerine hadi çalışalım biraz :)
  154. çince dili ile alakalı bazı bilgiler

doğrudur , benim bu dili öğrenmek istememdeki en fazla etkili olan sebep bu dilin çok kişi tarafından konuşulması birde çince karakter çalışması çok hoşuma gidiyor benim. çince metinler gördüğümde açıkçası çok fresh hissediyorum kendimi :)
  155. çince dili ile alakalı bazı bilgiler

bu dil ile alakalı kısa kısa bilgi aktarmak istedim. amacım ilgi duyanlara yardımcı olmak ve teşvik etmek (bende tam bilmiyorum ,inşallah tam öğreneceğim bir gün) tek heceli bir dil olan çince dili tonal bir dildir (bu şu demek?: ) ağzınızdan çıkan kelimelerin tonlamasına göre hem anlamı...
  156. Natro Hosting %80 İndirim Ve + 1 Yıl Hosting Hediye Kampanyası

teşekkürler. doğrudur ,aslına bakarsanız 0.99 $ (aylık) er ciddi düşünebilecek birinin rahatlıkla alltından kalkacağı bir para. yalnız şunu da söylemedim ..kafamda bazı sorular vardı onlardan daha emin olamadım. (zaten forumda açtığım başlıklardan anlaşılıyordur biraz) bu yalnız 1 adet web...
  157. Natro Hosting %80 İndirim Ve + 1 Yıl Hosting Hediye Kampanyası

kampanya bitmiş arkadaslar :) yaf ..çok düşündüm gene karar almak için (öyleki zamanı geçti) galiba çok düşünceliyim. neyse canım suç bende deil bilmiyordum tarihini , bilsem yoksa programlı bir düşünürüm :)
  158. Rehber Cs go güncelleme?

bilmem ... ben ... eğer, yeteri kadar mülküm olsaydı/olursa sabahtan akşama kadar çalışırdım sanırım ...evet bu bir zevk. amaç da şu olacak: insanlığa hizmet edebilecek faydalı bişey üretmek. mesela şunu düşünüyorum çoğu zaman: bir problemi yaşayan insan gerçekten mutsuz oluyor. (çok problem...
  159. Rehber Cs go güncelleme?

bir haftayı geçkin çalışmadığım bir zaman dilimi olmamıştır ihtimal bunu gün e de daraltmak mümkün. fakat çok işsiz kaldım diyebilirim ...
  160. html & css kütüphaneleri

merhaba. çok teşekkürler. peki link atmanız mümkün mü bahsettiğiniz "lisans sözleşmesinin"? @Web Kartalı bakıcam. yani düşünüyorum düşünüyorum şimdi.... bahsettiğim web siteleri 1500 ila 5 bin satır arası web siteleri . hani bunları tek kişi neden ve ne kadar sürede nasıl hazırlar ,açıkçası...
  161. html & css kütüphaneleri

wordpress ile alakalı kafama takılan ve emin olamadığım sorular var: 1) telif hakları ile alakalı sorun yaşar mıyım. 2) javascript kodlarının tamamını çıkardım ve kendimkileri ekledim diyelim (güvenlik sorunlarına yol açıyor çünkü ,takip ettiğim js kaynağında, css üzerinden bile güvenlik...
  162. html & css kütüphaneleri

selamlar, düşündüm ve neredeyse emin oldum ki değil tek kitapla ...on kitap bitirsen bile yeterli gelmeyecek koca bi sitenin tüm birimlerini yalnız başına ayarlamaya - dizayn etmeye (yani baya zaman alıyor şuan için)... çünkü sadece html ve css den ibaret 160 satırdan ibaret bir web sayfasını...
  163. telif hakkı olur mu?

selam, kendime ait bir websitesi oluşturacağım. kalıptan ne kastettiniz onu tam anlamadım. yani css kodları dahil bi çok değişiklik yapacağım. zaten alacağım örnek bir şablon niteliğinde o yüzden bir veri yok denebilir. (makale vs yok içinde , telif hakkı konusu olabileceğini düşündüğüm tek...
  164. telif hakkı olur mu?

merhabalar, bir kitaptan (kitabın en son kısmında verilmiş bir örnekten) alacağım şablon bir web sayfasının kodlarını genişleterek, değiştirerek , ve kendime göre düzenleyerek elde edeceğim yeni versiyonunda o kitabın yazarına ait bir telif hakkı olur mu? teşekkürler. iyi çalışmalar
  165. Düşük PHP Ve CSS Bilgisi İle Blog Sitesi Yazıyorum

js de uzman değilseniz uzak kaynaktan veya hazır kodlar içersinde bilmediğiniz kodlar varsa (özellikle DOM kısmında) ben kullamanızı önermiyorum. oldukça tehlikeli olabilir
  166. yatay açılır menü(açılan alt menüde yatay olacak)

merhaba , css nin display özelliğini kullandığınız yerde (dikey açtırırken yazıyorduk ya) "block" değeri yerine "inline" yazdığınız zaman ,dikey yerine yatay olarak açılacaktır. 1577528266 ÖRNEK: HTML <link href="dosya.css" rel="stylesheet" type="text/css"> <div class="dropdown"> <button...
  167. açılır menude iç içe geçmeyi ve hareketi sağlayan öge nedir? (css)

çözüldü sonuç: hareketi sağlayan display ve css3 ün :hover özelliklerinin birlikte kullanılması.
  168. açılır menude iç içe geçmeyi ve hareketi sağlayan öge nedir? (css)

merhaba kodu buraya alıntılamaya gerek görmedim (ben ilk başta js ile yapılıyor sanmıştım), yani fakat herhangi bir açılır menude hareketi sağlayan ve iç içe geçmeyi sağlayan ögeyi de bulamadım dilerseniz bir tanesini buraya alıntılayabilirim.(bence gereksiz) kendim de bulurum tabiiki ne...
  169. Doktor mu Pilot mu?

kolay mı.. valla tercihleri yaptık ama (düz) memurluk matematik öğretmenliğine tercih edeceğim. bi süürür sıkıntısı var. bilmiyorum tam olarak yeri mi bunu söylemenin ama sanırım davulun sesi uzaktan hoş gelir (yakından sağır olursun emin olabilirsin). cerrah ünvanını alabilmek için 6 yıl tıp...
  170. Yemek arasında su içmeyin

merhaba ,aynı işi yapmasalar dahi günümüzde doktorlar ,mühendisler ortak noktada buluşabilmektedir ...(mesela kullanılan medikal cihazlar buna örnek verilebilir) ancak hem emek vermek gerekli hemde belli prosedürlere uymak gerekli. ama tabiiki diploma herşey değil pekala sizde ilgi duyduğunuz...
  171. Yemek arasında su içmeyin

bak kardeşim ... kırılmak gücenmek yok.. (amacım bu değil zaten) anlayacağınız dilde yazmaya çalışacağım zaten. 1) önce insanlar birbiri ile anlayacağı dilde konuşur , halbuki biz sizi bu şekilde anlamış olmuyoruz. ben tıp alanında dersler almıştım halen de bağımsız araştırmacı olarak...
  172. Yemek arasında su içmeyin

aklımda oluşan sorular. 1) Kimsiniz ? 2) bize bir polisakkarit/protein sindiriminin nasıl olduğunu tarif edebilecek bir yetkinliğiniz varmı ?( kendi kendinize sorgulayınız,buraya yazma zorunda değilsiniz) 3) dayanağınız nedir? (şu haliyle hiç dikkate almadım doğrusu bu başlığı)
  173. JS deki evaluation ve loop larda f77 deki gibi saçma mı?

selamlar, event handlerse geçecekken ara verdim ... (nedense henüz öğrendiklerimin nerdeyse hiçbişey yada devede kulak olduğunu söylüyor içimdeki bi ses yalnız ..sorunun cevabını buldum bence yani saçma değil. f77 tamamen saçma sapan bi program (illaki ilgi duyan da olabilir ,saygı gösteririm...
  174. İngilizce öğrenmek istiyorum, ilk baş kelimeleri ezberleyeceğim site önerir misiniz?

CAMBRIDGE, Advanced Grammar In Use / A self study reference and practice book for advanced students of english. (pahalı olabilir ,ithal çünkü ama istanbuldaysanız beyazıtta ucuzunu bulabileceğinizi düşünüyorum) yalnız bu bir set önce beginner var sonra intermediate var sonrası bu elimdeki...
  175. İngilizce öğrenmek istiyorum, ilk baş kelimeleri ezberleyeceğim site önerir misiniz?

ben kurs önermiyorum ama tabi sizin kararınız. (çünkü paranızı alırlar ve pek bişey kazandırmama ihtimalleride yüksek epey) kendinize kendinizden bahsedin biraz ..ve şu sorular hakkında irdeleme yapınız. ders çalışmayı seven bir yapınız var mı? film izlemeyi sever misiniz? insanlarla iletişim...
  176. İngilizce öğrenmek istiyorum, ilk baş kelimeleri ezberleyeceğim site önerir misiniz?

merhabalar , öğrenebilirsiniz tabiiki. bence seçenekler arasında "hangisini seçmeliyim?" üzerinde düşünebilirsiniz. ondan ben önce şu soruyu sorayım mali durumunuz nasıl? eğer iyiyse ben yurtdışına çıkmanızı öneririm kesinlikle. özel ders - kurs vs bunlar pek kullanışlı olmasada hala...
  177. MathJax güvenli mi?

selamlar, js de çok iyi değilim şuan. ondan soruyorum. MathJax kendi web sitesinde bu scripti web sayfanıza ekledikten sonra eşitliklerinizi fonksiyonlarınızı yazın, çalışır demiş denedim hakkaten çalışıyor. denklemleri yazmaya biraz alışmak gerekli ihtiyaç olan peki bu script güvenli midir...
  178. Natro Hosting %80 İndirim Ve + 1 Yıl Hosting Hediye Kampanyası

bu indirim ne zamana kadar gecerli aceba?
  179. Websitesi fikri arıyorum

basit dediğine bakma ama herkesin basit aynı olmuyor , zor olduğunu söylemiyorum sadece herkesin basit kolay zor iyi kötü gibi anlayışlarının farklı olabileceğini hatırlatmak istiyorum :)
  180. Düşük PHP Ve CSS Bilgisi İle Blog Sitesi Yazıyorum

biraz ..biraz demeye göre bence gayet iyi. (yani baştan sona hepsini siz tasarladı iseniz) js de uzman olmak gerekli tabi.
  181. Yazılımda kendini geliştirme

merhaba , bence inandığınız şeyleri ,realiteyi gözardı etmemek koşuluyla yapmalısınız.
  182. sony artık bilgisayar ve telefon üretmiyor mu?

bu forumun moderatörlerinden biri bikaç marka dizüstü bilgisayar denediğini ve en çok samsung dan memnun kaldığını belirtmişti.. bende bi değerlendireyim dedim ama ...tüh samsung yokmuş :) yalnız amazon (usa) dan alacağım kesinleşti nerdeyse. çünkü daha ucuz ve uygun bence. gerçi import ve...
  183. Bu bilgisayar nasil?

ben amazon (usa) dan almaya karar verdim sanırım çünkü çok daha ucuz ve daha uygun bilgisayarlar var. bakın şu bilgisayar yaklaşık 3 bin tl (hatta daha ucuz) ve i5 işlemcili , gayet ram belleği de 8gb. ben sadece yazılım çalışacam ondan bence uygun gibi. (yani bu bilgisayar mı kesin bişey...
  184. sony artık bilgisayar ve telefon üretmiyor mu?

hımm şurda varmış telefon : Latest Smartphones - Sony Mobile (United States) ben görememişim sanırım
  185. sony artık bilgisayar ve telefon üretmiyor mu?

belki sağır sultan duymuştur bilmem ama benim haberim yok valla :) fakat sony nin global websitesinde ve türkçe websitesinde telefon ve bilgisayar reklamı göremedim. acaba dedim bende birde benzer şekilde samsung mağazasındada bilgisayar yok. doğruysa acaba neden? iyi keyifler
  186. bu basit JS kodu hatalı mı çalışıyor ?

var table = 3 var operator = 'addition'; var i = 1; var msg = ' '; if (operator === 'addtion') { while (i < 11) { msg += i + '+' + table + '=' + (i + table) + '<br />'; i++; } } else { while (i < 11) { msg = i + 'x' + table + '=' + (i * table) + '<br />'...
  187. programlama sertifika

merhabalar ,uluslararası geçerliliği olan sertifika sınavları nelerdir? şurada tesadüfen internet üzerinden sınav yapıldığını öğrendim ( ama başka varsa bilmiyorum ) : W3Schools' Certifications şuanda JS öğreniyorum ve devamında inşallah java gelecek. iyi çalışmalar.
  188. JS deki evaluation ve loop larda f77 deki gibi saçma mı?

dediğiniz sitede bence cevap yok. . . (what is JS for ? sorusunun cevabı var ama oda çok genel zaten) neyse ben bu kısmı da bitirdim (DOM'a geçicem yarın) ama meraklı forumdaşlar vardır belki, öğrenirler. iyi çalışmalar
  189. JS deki evaluation ve loop larda f77 deki gibi saçma mı?

merhabalar, arkadaslar evaluation yani karşılaştırmalar (comparison) ,logic operatorler (ve ,veya ,ise..) if ,else (ama döngülerin tamamı) ben bu kısımlardayım henüz. yalnız bu şuanki kullandığım kitap (jon ducket javascript and jquery ,wiley publishing) çok güzel öğretmesine ,öğretci olmasına...
  190. Anakart Bios update

güncelleme derken? siz bilgisayara ne yaptırmak istiyorsunuz ? (sadece merak ettim)
  191. bunlar işime yarayacak mı?

Görkem bey , uzun zaman aradan sonra,bu bölümdeki yazılarınızı buyuk bir zevkle okudum. malesef biraz geç kaldım sanki ,bazı elimde olmayan olaylarda gelişti çünkü ama yinede bu metinlerden istifade edeceğim inşallah.önceki yazımda söylediğim gibi şimdi javascript çalışıyorum wiley publishing...
  192. Bu bilgisayar nasil?

merhaba biraz beklesem sanırım daha iyi olacak , şu aralar yok öyle bi bilgisayar. şöyle bişey var birde https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_%C4%B1depad-s145-15%C4%B1-ryzen7-3700u-8gb-ram-512gb-ssd-vega10-15-6-fhd-w10-81ut003htx-laptop-gri-1204448.html#teknik-bilgiler 2.3 ghz diyor...
  193. Bu bilgisayar nasil?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_%C4%B1depad-s145-15%C4%B1-ryzen7-3700u-8gb-ram-512gb-ssd-vega10-15-6-fhd-w10-81ut003htx-laptop-gri-1204448.html?rbtc=cri%7Cret%7C%7C%7Cp%7C%7C&dclid=COn_pOnwluYCFbIw0wodFOYNOw Arkadaslar sadece yazilim uzerinde rahat calismak icin almak istiyorum. Daha...
  194. web güvenliği & hack

ahahaahah gülmekten öldümm :) :) :) :) ne yazdınız yahu. neyse ... ben vakit kaybetmek istemiyorum açıkçası (yani başka (uygun) başlık olursa ve vaktim de varsa..yazarım belki ama şimdi..) kusura bakmayın size deha cevap yazmayacağım .....
  195. web güvenliği & hack

ben üniversite mezunuyum. 2 adet tezli master programını yarıda bıraktım. zaten başkalarına bağımlı olmamak için tek başıma çalışmak istiyorum. matematik mezunuyum (lisans).iyi derecede ingilizce bilmekteyim biraz çince biraz rusça biliyorum. çince (yazı dilini sadece) geliştrmeyi amaçlıyorum...
  196. web güvenliği & hack

teşkkürler ama java daha mantıklı geliyor bana nedense. çok populer filan, appletler ile güvenlik amaçlı bazı yazılımlarda üretilebiliyor :) :) size de iyi forumlar.
  197. web güvenliği & hack

ok ,teşekkürler. java zaten öğrenmeye merak saldığım bir dil. çok kaliteli kaynaklar da var wileyin ,üstteki yayıncının. ama java yetecek mi acaba. sadece üstteki kitabın bile kapsamı 700 sayfayı aşkın java 1000 sayfaya yakın bi kitap.. şu aralar javascript baktığım için javaya ne kadar vakit...
  198. web güvenliği & hack

yani üniversitelerden mi..? ders almak istemiyorum ...bence tek başına da öğrenir insan yeterki istekli olsun. üniversitelerde saçma sapan bir sürü dersler veriliyor ayrıca saçma sapan birsürü uygulama mevcut.
  199. web güvenliği & hack

ne demek istediğinizi anlamadım ..
  200. web güvenliği & hack

selamlar , şu kitabı buldum ama ... ne kadar tabbiyet sağlayabilirm emin değilim neticede hem eski bir kitap (2009a ait) hemde ben bu kitabın henüz muhtevasını anlayacak kapasitede miyim bilmiyorum. dediğim kitap şu: HACKING EXPOSED 6: NETWORK SECURITY SECRETS & SOLUTIONS TM ST UART M C CLU...
  201. okuduğunuz bir kitabın sonunu getirebiliyor musunuz?

yok canım bitirdiğim birsürü kitap vardır ,fakat nedense (sanırım şunu düşünür gibi oluyorum :) : "bu kitabı fethettim sayılır") .. bu arada pozitif düşünceniz için teşekkür :) aaa hala da bi kitap aklımda lisede okumuştum "oliver twist" (charles dickens) bu kitap 800 sayfaya yakındı ve son...
  202. okuduğunuz bir kitabın sonunu getirebiliyor musunuz?

nedense ben bazen okuduğum kitapların sonunu getiremediğimi sonuna yakın bir yerlerde devam etmediğimi ve bıraktığımı farkettim. . .
  203. Java script kitap

hhhhhühhhhh , güzel bir kitap keşfettim valla ..yani bu ikisinin kombinasyonu javascript için çok güzel olacak anlamadığım yerleri anlıyorum şu an.
  204. Java script kitap

çok da iyi anlatan bi kitap değilmiş sanırım ,çok kompleks anlatmış daha basit anlatan bi kitap bulmalıyım sanırım şimdi. mesela w3scools bile daha güzel anlatmış. objects kısmında (chapter 2) hiçbişey anlamadım herşeyi birbirine karıştırmış diyebilirm. belki de ben C,C++ gibi dilleri...
  205. çeviri plagiarisme girer mi?

referans göstersem bence yeterli olur.
  206. web sitenizden ayda ne kadar kazanıyorsunuz ?

selamlar, web siteniz ayda ne kadar ziyaretçi alıyor ve ne kadar kazanıyorsunuz ? paylaşımlarınız bizi sevindirecektir. (bir soruyu da ekleyeyim: şurda: Google AdSense - Web Sitesinden Para Kazandırma Özelliğiyle Gelir Elde Edin google , bir ölçüm vermiş fakat anlamadığım bir durum var...
  207. çeviri plagiarisme girer mi?

selamlar, arkadaslar henüz istediğim kadar html5 & css3 bilgisi bilmiyorum. (yani istediğim kadar olmadığını farkettim) ,ayrıca web-güvenlik konusundada sıkıntı çektiğim için açıkçası kendime ait akademik makaleleri henüz yayın etmeyi düşünmüyorum. o yüzden şu opsiyonu da değerlendirmek...
  208. Bilgisayarıma Ubuntu Yükledim Ancak Windows'a Geri Dönmek İstiyorum !!!

eğer windovsu silerek ubuntuyu kurmuşsanız o zaman yapacak bişey yok diye biliyorum ,fakat eğer windovsun yanına kurmuşsanız o zaman o bilgisayarı sıfırlayarak ubuntuyu silebilir ve windovsu da yeniden kurmuş olursunuz.
  209. web sayfasının dilini çince düzenlemek,olağanüstü katkı sağlar mı?

bu dile özel bir ilgi duyuyorum ben,ayrıca çok kalabalık olduklarını bildiğimden bu dili güzelce öğrenmke istiyorum ,fakat para kazanma açısından değerlendirilmesini rica ediyorum
  210. web sayfasının dilini çince düzenlemek,olağanüstü katkı sağlar mı?

merhaba değerli arkadaslar; öncelikli olarak açmak istediğim web sitesini / sitelerini ingilizce dilinde hazırlamayı düşünüyorum fakat , ileride çince (mandarin diyalekti) dilinde hazırladığımı varsayarsak, bunun bana olağanstü bir katkısı olacak mı sizce ? (para kazanma açısından...
  211. Tahtakurusu denilen illet

bence çok dikkatli olmalısınız... mümkünse ev değiştirin derdim ama biz de öğrencilik yaptık o kadar kolay olmuyor tabi yine de siz bilirsiniz ama şu an yeni kulandığım dikkatli sözünden kastım şu o böcekleri başka eve bilhassa (amn hata yapmayın , kendi evinize!) allah muhafaza ....oldukça...
  212. Tahtakurusu denilen illet

tanrımm!!!! nefrettt ,nefret ediyorum onlardan.... ben tecrübe etmiştim elimden geldiğince yardımcı olacağım... bunlar sanırım alman hamamboceği oluyor , modifiye veya mutasyona uğrayabilmekteler,çoğunlukla yılda 2 kez modifiye olurlar (modifikasyona uğrarlar) bunlardan kurtulmak çok...
  213. web güvenliği & hack

değerli arkadaslar, html & css çalışmalarımın %40 veya daha fazlasını yada ihtiyacım kadarını tamamladım diyebilirim. akademik çalışıyor olduğumdan , hazırlayacağım web sitesinin güvenliği son derece önem arzettiğinden kıymetli arkadaslarımdan yardımlarunı rica etmekteyim .(hangi yazılı...
  214. Java script kitap

bilmem ....dökümandan kastınız neydi acaba ? (kitap da yazılı bi döküman sonuçta) neden böyle söylediniz ki acaba? bizimle paylaşmanız mümkün mü ,anlatın isterseniz belki faydalı olur. şunları da eklerseniz seviniriz: hangi programları bireysel çalışarak (döküman veya video) öğrendniz ? ve ne...
  215. Java script kitap

ben bir forum sitesinden bir arkadas yardımıyla epub ekledim tarayıcıya , ve complete reference javascript thomas a powel kitabından bakacam , bende öğrenmek istiyorum. ama eğer bir kursa kayıt olacaksam da muhtemelen öğrenmek için değil de , yeni insanlarla tanışmış olmak için yaparım bunu...
  216. java-f77

Dogrudur f77 fortran java bilenler bu basliktaki sorunun cevabini bilirler diye dusundum. 1571243337 Dogrudur f77 fortran. java bilenler bu basliktaki sorunun cevabini bilirler diye dusundum.
  217. java-f77

arkadaslar , ben biraz f77 biliyorum. the complete reference JAVA (McGrawH) kitabını indirdim ve şöyle ilk 150 sayfasına göz gezdirdim ve bana pek yabancı gelmedi açıkçası nedense. arada (syntax olarak) bir benzerlik var mıdır? birde bu üstteki kitap sizce güzel mi hitabetinden felan...
  218. tarayıcıdan mı kaynaklanıyor??

merhabalar, thomas powell ın kitabından takip ediyorum ve form changes bölümündeyim. ama daha bu giriş bölümünde bile bazı kodlar düzgün çalışmıyor. linux işletim sistemindeyim ve tarayıcı mozilla firefox ile google chromium. teşekkürler 1571172294 ek soru: arkadaslar html ye her yönüyle...
  219. bu kitabı online okumak gerçekten ücretsiz mi?

yani kitabı niye açamadınız bilmiyorum benim masaüstü linux (ubuntu) acaba ondan mı erişim açık (sanmıyorum da) birde amazon hesabım açık ..ondan da olabilir. 1569928354 (look inside linkine tıkladınız mı kitap resminin sağ üst kısmında) 1569928366 (look inside linkine tıkladınız mı kitap...
  220. bu kitabı online okumak gerçekten ücretsiz mi?

kitabın tamamı açık bulunuyor tarayıcıda. tabi indirme mümkün değil. alma istiyorum ama çok pahalı açıkçası.
  221. Web tasarım ve kodlama için notebook tavsiyesi

merhaba ,yalnızca merak ettim html de nerdesiniz :) ben yalnız çalışıyorum ve daha canvas çizimlerindeyim. biraz yavaş ilerliyorum sanki ama olsun thomas powellin kitabından bireysel çalışıyorum. ben çok anlamam pc niteliklerinden ama dell i öneren bir e.ve haberleşme müh arkadasım vardı...
  222. yurtdışı tecrübeleriniz ...(?)

selamlar, yurtdışında İŞ HAYATINA DAİR Varsa edindiğiniz tecrübeleri bizlerle paylaşabilir misiniz ? çok teşekkürler
  223. yurtdışı ,hukuki konular

tc de emeklerimin boşa gittiğini düşünmeye başladımo yüzden de yurtdışı seçeneklerini araştırıyorum. her ne kadar spesifik olarak singapur , dubai düşünüyor olsamda sorularımı genelleştirerek sormayı uygun buldum 1) yurtdışında iken oranın vatandaşı olmaksızın , orada suçlanacağımız bir durum...
  224. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

selamlar, linux (ubuntu) kurdum (windowsuda tamamen sildim) ve notepad++ linux yazılımındada var onuda kurdum çalışıyor gayet güzelce. ama baştaki soruya tekrar döndük. çünkü çalıştır kısmına tıklıyorum menülerden fakat google chromium veya firefox tarayıcısı yok listede. yani başınızı...
  225. bu dersin içeriği hk. bilgisi olan var mı?

okul: akdeniz üniversitesi program: bilgisayar mühendisliği /lisansüstü ders adı: 1)network security 2) advanced web programming benim bilgi ve becerim henüz bana göre çok dar. bu yüzden network security seçmeyi planlıyorum ,alanım bilgisayar müh. değil bu arada. fakat bu dersler hakkında...
  226. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

yani hocam biz üni de bilgisayar dersleri aldık ,en son f77 görmştük. ama tabi halihazırda sizin gibi bu konuda girdileri ve çıktıları bilmiyorum. pek ezberden de hoşlanmıyorum açıkçası. tekrar teşekkürler
  227. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

malesef bu teklifinizi reddetmek durumundayım. (haddizatında nasıl yapacağımı da bilmiyorum o dediğinizi.) anlayışınız için müteşekkir olacağım. ben bilgisayarıma, bu saçma sapan hatayı gideremediğim için sanıyorum linuxu yükleyeceğim (.iso kalıbı hazır. herşey için teşekkürler.
  228. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

valla bunu daha önce denedim ama sanıyorumprintscreen tuşu bu bilgisayarda çalışmıyor...
  229. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

1568640807 şu an bu hatayı alıyorum.
  230. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

hımm doğrudur kusura bakmayınız biran kafamkarıştı. aynı anda birçok şeyle de ilgilendiğim için ... ben bidaha yükleyeyim notepad++ yi ,olmazsa fotoğrafını çekip atayıp problemin. çok teşekkürler.
  231. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

notepad++ de dediğim sorunları yaşıyorum şu an.güncelleştirme yaptım ve çalışamaz hale geldi. program kaldır dan kaldırdım ve tekrar yükledim ama aynı sorun devam ediyor. ben linuxa geçmeyi düşünüyorum ama...emin değilim sonuçta bilgisayarımın kalitesi düşük Ubuntu nedir? - Ubuntu Türkiye Wiki...
  232. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

kusura bakmayınız "sebük" menüsü ne demek bilmiyorum. biraz daha detaylı yazmanız mümkün mü? birde şöyle bir problem var, notepada güncelleştirme penceresinde yer alan tüm sekmeleri işaretleyerek yükledikten sonra notepad malesef çalışamaz hale geldi ,yani düzgün çalışmıyor sürekli hata veriyor...
  233. html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

merhabalar. html belgesini hazırladık kaydettik diyelim ,çalıştırmak için notepad deki tarayıcı listesine chrome yi veya firefoxu nasıl ekleyebiliriz? teşekkürler
  234. hangi dili önerirsiniz?

ben sanırım R yi kullanıcam .. çok çok populer olmayan bir dergide yayın yapacak kadar işimi görür diye düşünüyorum.
  235. hangi dili önerirsiniz?

çok tesekkürler 1564163014 HAYIR HAYIR HAAYYIR! bu deneme süreli ve 30 gün ile sınırlı malesef. :( :( :(
  236. hangi dili önerirsiniz?

hımm hocam ,matlab kaldıracak bilgisayarım yok malesef şu an. celeron işlemcili pc kullanıyorum. pythonu okuyorum dökümanlarını iyi derece ingilizce bildiğimden dökmanlarını okuyorum şu an ..ama bu maltplotlib diye bir eklentisi/uygulaması mi var ney emin değilim bundan ama buda zaten...
  237. hangi dili önerirsiniz?

merhabalar, bilimsel çalışmalarım için R mi Python mu yoksa başka bir dil mi seçmeliyim aceba. üç boyutlu çizimler de gerçekleştirmek istiyorum ancak; aradığım 2 temel nitelik bulunuyor 1) kolay ve çabuk öğrenilebilir olmalı (R bunu sağlıyor ama python için emin değilim hatta öyle olmadığını...
  238. html ve php ile ilgili KALİTELİ kitap yada yazılı döküman arıyorum

merhabalar. bazı nedenlerden dolayı yazılım (programlama) konusunda istediğim hedeflere ulaşamadım. neyse ben kitap yada önümde bulunabilecek yazılı (basılı) kaynaklardan çalışmayı seviyorum. önerebileceğiniz KALİTELİ kaynaklar nelerdir ,paylaşmanızı öneriyorum (mümkünse antalyada...
  239. Dil mi html mi çalışsam ?

bilmem bu dil nüfusundan dolayı en çok konuşulan dil olmanın dışında n zaman bu dilde bir metin görsem çok fresh hissettiğim ve öğrenme arzusu uyandıran bir dil ...ondan istiyorum.
  240. Dil mi html mi çalışsam ?

çok hoş yorumlar ,allah razı olsun güzel insanlar var burda :) :) hele üstteki geniş yorumu büyük bir zevkle okudum.aynen katılıyorum.
  241. Web tasarimim nasil

kaç yaşındasınız ve ne mezunusunuz merak ettim. ben daha başlardayım o yüzden bence çok hoş olmuş. bide en önemli şey (en çok merak ettiğim şey) 1) bu tasarım toplam kaç satırlık 2) javascript ve html5 dışında ne kullandın ? (bilmediğim için atıyorum php,.net filan :) :) ) ben daha başlardayım...
  242. Dil mi html mi çalışsam ?

hahayt :) :) süpersiniz arkadaslar şu an öyle bir moral patlaması yaşıyorum ki. muhtemelen cevaplayanlarda bilgisayar mühendisidir öyleyse daha bi moral yükselsin .. neyse sevgili arkadaslar yalnız şunu belirteyim : html derken ,güzel bir websitesi hazırlayabilmek için gerekenleri yapmak bunu...
  243. Dil mi html mi çalışsam ?

merhabalar, ingilizce bilmekteyim. çince mi çalışsam (buna yatkınım da) yoksa öğrenmeye başladığım html üzerine mi yoğunlaşsam? kararsız kaldım.
  244. antalya bilim üniversitesi/ece(bilgisayar müh)

nasıl bu bir şans mı yani? çünkü yemek yol ücreti vermeyecekler üstüne üstlük birde haftalık 10 saat ders anlatacam ordaki öğrencilere. bilmiyorum ki ordaki öğrencilerden (lisans) kalanlar çok mu birde butun bunlar hep soru işareti ,ama matematik yerine bilgisayar mühendisliği okumadığıma da...
  245. antalya bilim üniversitesi/ece(bilgisayar müh)

merhabalar burada yüksek lisans kazandım (burslu) ama tabi karşılığında haftalık 10 saat derse gireceğim ,ama bilimsel hazırlık olucak kabul edersem tüm bu koşullarla okul nasıl acaba? bilimsel hazırlık lisanstakilerle aynı sınıfta derslere katılıcam bana söylenen bu. peki dersten kalmalar...
  246. windovs ücretli mi? bide bu bilgisayar nasıl?

mesajlarınız için teşekkürler. linux açık kaynak kod ve ücretsiz olduğunu biliyorum. ama windovs yüklenir fakat kısıtlanır derken ne demek istediniz acaba yani ne gibi bir kısıtlama olur. tekrar teşekkürler
  247. windovs ücretli mi? bide bu bilgisayar nasıl?

merhabalar. sony vaio (2.4ghz * 2) cihazıma linux yükledim (bu 32 bit) şu an gayet rahat ,çok hafif ve hızlı. ancak windovs yüklemeyi de düşünüyorum yada bunu silip sadece windovs. şu an iso dosyasını indirmeye başladım ama windovs ücretli mi bilmiyorum.yani ürün anahtarını isteyecek mi (bende...
  248. dot vpn mi yapıyor bunu

Zenmate de olmuyordu bu o yüzden sordum. ya aralığı (sıklığı) tolere edilebilecek düzeyde neredeyse. yani sn.tuğ han o dediğiniz şekilde test edilemez kanımca ,genel olarak dot vpn kapalı iken sorun yok fakat kullanılıp (aç kapa) normal döngüye geçtikten sonra bu problem ortaya çıkıyor...
  249. dot vpn mi yapıyor bunu

yasaklı sitelere giriş için bu programı (uzantıyı) kullanıyorum çünkü zenmate eskisi gibi hizmet vermiyor. (sanırım ücretli) neyse tarayıcım aralıklarla kullanılamaz hale geliyor , yeniden başlat veya uyku moduna atıp açmama gereksinim duyar hale getirir hale getiriyor. bu dot vpn yüzünden mi...
  250. Olymp trade hakkında beni bilgilendirip konuşabilcek?

Kumardan pek farkı yok gördüğüm kadarıyla
  251. force(fortran) artık ücretli mi?

oldu oldu ,daha önce force 3 kullanıyordum ama buda olur teşekkürler
  252. force(fortran) artık ücretli mi?

burdan indiremedim ücret çıkıyor 69 $ Fortran Tools for Windows, 64-bit | The Fortran Company
  253. bunlar işime yarayacak mı?

teşekkürler. evden çalışmak ,bilmem yani o dediğim arkadaslar internet web siteleri üzerinden yabancı dillerini kullanarak yapıyorlardı. bilmiyorum ne tarz servisler ama bana bunu söyledi hatta bi tanesi ben haftada mı günlük mü 500 dolar kazanıyorum dedi çocuk ama ailesi zengindi özel okulda...
  254. bunlar işime yarayacak mı?

yani anlattığınıza bakılırsa öyle haftada 5 gün saat 8.30 da hazır ol yok öyle mi? aslında 8.30 dada kalkarım kalkmasına da hastalık bazen ilerliyor bazen sıfır oluyor ilaçlar yüzünden değişik oluyor dönem dönem , yani şöyle olur , bir yıl çalıştım diyelim 2. yılın a döneminde rahatsızlık...
  255. bunlar işime yarayacak mı?

peki evden çalışarak mı yapıyor sizce google mühendisleri , kendimizi geliştirdik diyelim yazılım konusunda biz evden çalışarak ne yapabiliriz?
  256. bunlar işime yarayacak mı?

bu arada içinde sıkıntı olmayan bi iş hiç görmedim henüz sağol kardeşim , internetten e-çalışıp para kazananlar gördüm ama nasıl yapıyorlar pek araştırmadım ondan , evden çalışıp para kazanmak mümkünse benim için çok iyi. kod yazmak zevkli sadece çok uzun olunca karışabiliyor fortranda...
  257. bunlar işime yarayacak mı?

ne açıdan ,bu programları öğrenmek için mi? zaten bilgisayar-mak. müh tezli yüksek lisans hk. konuşyoruz orda geliştirebileceğimi düşünüyorum yok o değil merak ettiğim , ben bu programları öğrendim varsayalım bi şekilde bu koşullar altında yani evimden çalışarak istediğim miktarda parayı...
  258. bunlar işime yarayacak mı?

evet hocam üni bitirdim zaten yüksek lisansa asgari lisans mezunları alınır. matematik mezunuyum yalnız benim koşullarım diğer matematikçilerden farklı ailem okumamış olduğu için bana çok engel oldular. eve gelmek çok hata oldu yani ama artık başka seçeneğim yok. odamda soba yok soğuk oluyor o...
  259. bunlar işime yarayacak mı?

yok hocam eğitim varken kursa neden para vereyim gerçi yeme içme yol bana ait olacak yurt ücretsiz ama merak ettiğim şey yabancı dil biliyorum bu programlarla evden çalışarak geçinebileceğim kadar veya daha fazla para kazanabilir miyim ---- Mesajlar birleştirildi ---- dil bilince aslında biçok...
  260. bunlar işime yarayacak mı?

merhaba, evinde oturup evde çalışmayı seven biriyim ama zaman zaman düzenli çalışma sistemim de olmayabiliyor (yani her gün sa:8 de kalkmak gibi,ben ortalama 11 de kalkıyorum bu da mühendis olarak düzenli bir işte çalışmama engel) Şu an fortran biliyorum ama bir vakıf üni burslu makine-...
  261. patent alma

merhaba, benim patent çalışmalarım var ama mali gücüm yok. bi tanesi için tpe ye başvuru yaptım ama önce şekli eksiklik bildirimi geldi istedikleri şekilde düzeltme yapmayınca reddedildi. ne yapmalıyım,nasıl yapmalıyım yurtiçi yurtdışı bildiğiniz sponsor kurumlar var mı? (yani patent büroları...
  262. pdf yi worde nasıl çeviririm

adobe acrobat pro trial indirdim ama dosyaya zarar verdi dönüştürdükten sonra. yinede bunu crackleyebilir miyiz. hocam online güvenmiyorum akademik döküman çeviriyorum (çeviriyorum derken dosyanın uzantısı pdf den worde) --- Gönderi Güncellendi --- yania ama acrobat pro pdf üzerinde word gibi...
  263. pdf yi worde nasıl çeviririm

komut sistemiyle olursa daha iyi olur,ms-dos. yada ücretsiz bir program. teşekkürler
  264. İngilizce Altyazılı film izlenebilecek siteler

Watch Free Movies Online - Streaming MoviesFast - Fmovies
  265. Yazılıma yeni başlayanlar, Tanışalım

merhaba ben html ve C# üzerinden başlıyorum. 28 yaşında ve matematik mezunuyum. antalyadan yazıyorum tanışmak isteyenler varsa tanışabiliriz. saygılarımla
  266. solid kullanmayı bilen bana yardımcı olabilir mi?

merhaba ,patent başvurusu yaptım ama teknik çizim yapamıyorum bana çizecek biri var mı yardımcı olabilecek??
  267. C yi nasıl indirebilirim ve ...?

iş güme gitti arkadaslar ya sağlık olsun ama çalışmayı düşünüyorum yarızamanlı olursa belki daha iyi olur.
  268. C yi nasıl indirebilirim ve ...?

merhaba, kıymetli yorumlarınız için teşekkürler. hocam şöyle bir durum var , bu yıl kpss çift yıl ama ailem bana 5 yıldır sessiz ortam ile sıcak ortamı sağlamadı bu yüzden de atanamadım,bana "odana klima taktırıcaz,sınava çalış " diyorlar ama gvenemiyorum çünkü önceki yıllardada kalorifer vardı...
  269. C dili Fonksiyon yönlendirme

programı buraya copy paste etsen olmaz mı? --- Gönderi Güncellendi ---
  270. C yi nasıl indirebilirim ve ...?

windosvs 10 işletim sistemi kulanıyorum. ben programlamaya yeni başlıyorum ,diğer bir forumdan arkadas bana ilk önce C den başla dedi bende biraz baktım,önceden fortran bildiğim için program metinleri bana yabancı gelmedi (ama programı hala indirmedim tabi) şimdi bu aşamada ben C++ ya...
  271. Ne öğrenmeliyim ?

hımm overview ettim mantık (C için konuşuyorum) fortran77 ye çok benziyor hatta belki daha kolay.ilersine henüz gelmedim tabi ama ilk gözlemim çok benzediği (bazı fonksiyonlar if komutları ve henüz gelmedim belki do döngüleri dış fonksiyon ve subroutine alt programlar vs)
  272. Ne öğrenmeliyim ?

Hım belki birarada olur. Peki C yi Microsoft visual studio olarak mı yüklemeliyim? --- Gönderi Güncellendi --- birde bana sunulacak iş imkanını html ile (web tasarım) daha çok artımış olmaz mıyım?
  273. Ne öğrenmeliyim ?

hımm hocam CSS ve JSS açınımı nedir , C ve Java baş harfleri mi acronym? --- Gönderi Güncellendi --- yalnız html çok eğlenceli hocam emin misiniz ?? --- Gönderi Güncellendi --- (bilgisayar mühendisi misiniz bu arada?) --- Gönderi Güncellendi --- ++ artı html için 1.sınıf dil değil denilmiş bu...
  274. Ne öğrenmeliyim ?

hakkaten kolaymış aceba temel kaynak kodları öğrenip bir kenara bıraksam mı ,başka program çalışırım değil mi (dediğiniz gibi C çalışırım)
  275. Ne öğrenmeliyim ?

g.chrome --- Gönderi Güncellendi --- ben göremiyorda olabilirm dikkatslik ama görmedim gerçekten.
  276. Ne öğrenmeliyim ?

bişey sorucam bir web sayfasına "incele" dediğimde neden tüm notlar çıkmıyor ?
  277. Ne öğrenmeliyim ?

arkadaslar ben html den başladım çok zevkliii....bunla web sayfası oluşturabilirim değilmi (komple). valla daha başlardayım ama çok eğlenceli.
  278. Ne öğrenmeliyim ?

Programı visual C++ olarak mı indireceğim?
  279. Ne öğrenmeliyim ?

birde linux işletim sistemi mi windovs üzerinden mi gideyim?
  280. Ne öğrenmeliyim ?

şu konuda cevap yazabilir misiniz java,javascript mi öncelikli olmalı yoksa C# mı? --- Gönderi Güncellendi --- hocam C ile neler yapabilirm ama , bana ne imkanlar sunar aceba ne nitelik kazanmış olucam yani? --- Gönderi Güncellendi ---
  281. Ne öğrenmeliyim ?

merhaba ben sordum bir iki yere , bana C# tan başlayın dediler ,şimdi html kitabı var pcm de (Thomas powel complete html idi sanırım ismi) bu ama biraz kapsamlı çünkü html kolay diye biliyorum. ama C# ne kadar sürede öğrenebilirm ve bunula ne yapabilirm bilmiyorum yazılım istiyorum bende tabi...
  282. Ne öğrenmeliyim ?

merhabalar 28 yaşında atanamamış bir matematik öğretmeniyim ,ingilizce biliyorum 2 yıl önce toefl 51 yds 56 ama tabi şu an daha iyidir. ingilizceyi kullanabilecek kadar biliyorum listening de hafif sorun var sadece neyse bu alana ilgi duymak istiyorum hangi programı öğrenmeliyim bilmiyorum yani...