Arama sonuçlarınız

1. Frosa

AMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.2 Sürücüleri Yayınlandı !

AMD'nin yeni çıkarmış olduğu, Crimson'dan sonraki Adrenalin kod adlı sürücüsünün 18.3.2 sürüm numaralı sürücüleri yayınlandı. Yeni yayınlanan sürücüde en çok Final Fantasy XV hakkında optimizasyon ve %4 performans artışı gözlemlenmiş ve bu yönde çalışmalar yapılmış. Ayrıca Destiny 2 hakkında da...
  2. Frosa

PUBG GEFORCE CUP Başlıyor! Hemen Kayıt Olun!

$12,000'dan fazla ödül havuzuna sahip PUBG GEFORCE CUP başlıyor! Ayrıca MVP ödülü bir HP OMEN GeForce GTX Gaming Laptop! Türkiye ve MENA ülkeleri kıyasıya rekabet ediyor, tek takım şampiyon oluyor! Bu mücadeleye katılmak için hemen turnuvaya kaydolun! Kayıt ve detaylı bilgi için...
  3. Frosa

[Rehber] Bilgisayarınız Spectre ve Meltdown Açığına Karşı Korunup Korunmadığını Kontrol Etme

Son zamanlarda popüler olan, donanımsal bir açık olan ve bu açığa yazılımsal olarak erişilebilen Spectre ve Meltdown açıkları ile ilgili, bilgisayarınızın korunup korunmadığını biliyor musunuz? Öyleyse aşağıdaki linkten indirdiğiniz ''Spectre Meltdown CPU Checker'' isimli programdan kontrol...
  4. Frosa

Apple Eski iPhone Modellerini Yavaşlatıyor mu?

Evet arkadaşlar merak ettiğim bir soru olarak sürekli aklıma takıldı. Fikirleri olan arkadaşları konuya davet ediyorum. Zira her güncellemede telefonunun biraz daha yavaşladığını idda edenler var ve Apple bu yavaşlatmayı en sonunda itiraf etti. Fakat bunu batarya performansını korumak için...
  5. Frosa

Hangi Filmi İzliyorsunuz?

Herkes izlediği, sevdiği, favorisi olan filmi yazabilir mi? Mesela kendim başlayayım: Dünya: Yeni Bir Başlangıç Not: Daha önce izlediği, şuan izlediği veya ileride izleyeceği, izlemeyi planladığı film, dizi, sinema dilediğinizi yazabilirsiniz..
  6. Frosa

SDN Dizüstü Bilgisayarlılar Kulübü

Evet arkadaşlar Macbook'da dahil, tüm dizüstü bilgisayar kullanıcılarını davet ediyorum. Ayrıca kullandığı cihazı ve ortamını atmasını rica ediyorum... :) İyi Forumlar...
  7. Frosa

Asus'un Ryzen İşlemcili ROG Strix GL702ZC-WB74 Dizüstü Bilgisayarı Tanıtıldı!

Asus'un Ryzen işlemciye ve RX 580 Grafik işlem birimine sahip dizüstü bigisayarı ROG Strix GL702ZC-WB74 tanıtıldı! Resimler: Teknik Detaylar: ROG Strix GL702ZC-WB74 CPU: AMD Ryzen, 8C/16T, 3GHz (up to 3.7GHz Max Turbo) GPU: AMD Radeon RX 580 4GB GDDR5 Ekran: 17.3” IPS-type...
  8. Frosa

Asus ROG Strix GTX 1080Ti Limited Assassın’s Creed: Orıgıns Edition Ekran Kartı Tanıtıldı !

Asus'un yeni Strix kartı Assasın's Creed: Orıgıns Edition adlı GTX 1080Ti kartı tanıtıldı.... Kart orijinal halinden çok daha güzel olmuş... Sizce nasıl? Kartın genel resimleri: Kaynak: Check out our limited edition Strix 1080 Ti graphics card for Assassin’s Creed: Origins | ROG -...
  9. Frosa

Dr DRE ft Snoop Dogg ft Ibrahım Tatlıses - Still Neye Yarar Hakkındaki Görüşleriniz

Bunun gibi birçok şarkı piyasada bulunmakta... Sizce iyi mi kötü mü anlam veremedim. Adamlar işini biliyor... :D Sizin bu(İbrahim Tatlıses Edition) müzik hakkındaki fikirlerinizi bekliyorum...
  10. Frosa

Ludacris - Vices

11. Frosa

Hayalinizdeki Meslek

Selam SDN ailesi... Sorum kısa. Hayalinizde ki meslek nedir? Ben başlıyorum benim hayalimdeki meslek ''Avukatlık'' Olduğunuz veya olmayı çok istediklerinizi de yazabilirsiniz...
  12. Frosa

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 1. Bölüm | Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 1. Bölüm İzle

13. Frosa

En Sevdiğin Film, Dizi veya Sinema Oyuncusu

Başlıktan anlaşılacağı üzere, ''En sevdiğiniz film, dizi veya Sinema aktörü kimdir?'' Ben başlıyorum, avatarımdan anlaşılacağı üzere ''Dwayne Johnson''
  14. Frosa

[Satılık] Sapphire R9 270X 2 GB OC Edition

Selamlar daha güncel bir karta geçtiğim için satmaya karar verdim... Garanti kutu vs. yok. İzmir içi elden elden test edilip alınabilir. 350 TL son fiyat...
  15. Frosa

Intel ve AMD Ortak Çalışacak: AMD Grafikli Intel İşlemciler Yolda!

''Intel ve AMD bugün yaptıkları resmi açıklamayla işbirliğine gittiklerini duyurdu. Yapılan teknolokji ortaklığı sonucu yeni yıl ile birlikte Intel, AMD GPU kullanan mobil işlemcilerini piyasaya sürecek. Bu da AMD tarafından 14 nm VEGA GPU, Intel tarafından 14nm + Coffee Lake CPU ile güçlerini...
  16. Frosa

Bölüm Moderatörü Hakkında Görüş ve Düşünceler

'' Bölümümüzün daha iyi yönetilmesi için moderatörlerimiz hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bu başlık altında lütfen belirtiniz. ''
  17. Frosa

Bölüm Moderatörü Hakkında Görüş ve Düşünceler

'' Bölümümüzün daha iyi yönetilmesi için moderatörlerimiz hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bu başlık altında lütfen belirtiniz. ''
  18. Frosa

[Rehber] MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi

Birçok arkadaşımızın bilmediği veya bildiği halde kullanmadığı veya kullanamadığı bir program ile karşınızdayım. Oyunlarda ne kadar FPS aldığınızı, GPU ve CPU sıcaklık, RAM kullanımını ve frekanslarını hep görmek istemişizdir. İşte burada MSI Afterburner imdadımıza yetişiyor. AfterBurner bu...
  19. Frosa

[Rehber] Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı - Recuva

Evet arkadaşlar, Birçok arkadaşın başına bela olmuş, geçmişte yanlışıkla silinen veya ileride lazım olmayacağını düşünerek silen arkadaşların derdine çare olacak bir programdamdır Recuva... Recuva, bilgisayarınızda silinen dosyaları geri getirme konusunda kullanıcıların en büyük yardımcıları...
  20. Frosa

Yüzyılın Sorusu... Reflowing Nedir?

Birçok arkdaşımızın başına gelen bu sorunu bu konuda açıklığa kavuşturmak istedim. Günümüz anakart yapılarında en sık karşılaşılan arıza yonga setleri kaynaklıdır; özellikle yüksek ısılara maruz kalan chiplerde lehim yapılarında bozulmalar meydana gelir. Lehim yapısı bozulan chipler işlevlerini...
  21. Frosa

[Duyuru] Sürücü ve Güncelleme Konuları Hakkında

Selam SDN ailesi, Tüm konulara, sorunları cevaplamaya yetişemeyebilirim... Bazı arkadaşlar cevap alamadığı için "acill, yardım, bakan yok mu?" Gibi kelimeler kullanıyor... Tüm üyelere yardım etmeyi elbet isterim... Bu yüzden yetişemediğim konulara beni etiketlemenizi isterim... Bu sayede etiket...
  22. Frosa

[Duyuru] Donanım ile İlgili Konular Hakkında

Selam SDN ailesi, Tüm konulara, sorunları cevaplamaya yetişemeyebilirim... Bazı arkadaşlar cevap alamadığı için "acill, yardım, bakan yok mu?" Gibi kelimeler kullanıyor... Tüm üyelere yardım etmeyi elbet isterim... Bu yüzden yetişemediğim konulara beni etiketlemenizi isterim... Bu sayede etiket...
  23. Frosa

i3 8350K VS İ5 7600K

Biraz da Intel tarafında ortalığı karıştıralım değil mi :D Arkadaşlar düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.
  24. Frosa

i3 8350K VS İ5 7600K

Biraz da Intel tarafında ortalığı karıştıralım değil mi :D Arkadaşlar düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.
  25. Frosa

Lumia 950XL mı iPhone 6S Plus mu?

Evet arkadaşlar belirttiğim telefonlar arasında kaldım. Eğer iPhone 6S Plus alırsam monitör alamıyacağım. Fakat monitör şimdilik çok lazım olan birşey de değil... İkilimde kaldım sizlere soruyorum. Nedenleriyle birlikte fikirlerinizi almak isterim... :) Bu arada bütçe maksimum 2000 TL.
  26. Frosa

SDN Masaüstü Bilgisayarlılar Kulübü

Selam SDN üyeleri, Böyle bir kulüp açma gereği duydum. Masaüstü ile ilgili konu dışına çıkmadan tartışabileceğimiz bir konu olacak inşallah. Sizlerden de bu gayreti göstermenizi bekliyorum. Masaüstü setuplarımızı paylaşmak ve bunlar ile ilgili tartışmak için kurulmuştur. Tüm üyelerimizi konuya...
  27. Frosa

Turkcell Superonline Sağolsun...

Daha Fibernet altyapısı gelmediğinden dolayı 16 mbps'lik paketim bulunmaktaydı. Normalde 100 GB olan AKK'yi doldurduğum için hızımın 5mbps'e düşmesi gerekirken bu civarlarda... Bir arkadaşım da Superonline bağlattığında 50 mbps'lik paket satın almıştı, fakat aldığı hız 64-70 mbps...
  28. Frosa

Yaptığım Tetris Oyunu

Bir yerden gördüm. Ben de meraklandım. Şöyle bir küçük bir oyun ortaya çıkardım umarım bu oyunu beğenirsiniz. Yakında Shiftdelete Edition gelecek. :D İyi Oyunlar... :) Link: By Huso Tetris V1
  29. Frosa

Dwayne Johnson Kimdir?

Dwayne Johnson kimdir, Sinema oyuncusu ve profesyonel güreşçidir. Dwayne Douglas Johnson, 2 Mayıs 1972 tarihinde ABD., Kaliforniya‘da doğmuştur. Annesi Ata Johnson, babası Rocky Johnson’dur. Güreşteki lakabı “The Rock” dur. Babası da profesyonel güreşi’dir. Babası güreş yüzünden sürekli...
  30. Frosa

[Rehber] Nvidia Grafik Sürücüsü Uygun Donanım Bulunamadı Hatası Çözümü

DDU ile eski sürücüyü veya diğer kart sürücülerini kaldırın... Komut istemini(CMD'yi Yönetici) açın ve altta belirteceğim komutu girin, ardından sistemi yeniden başlatın güncel sürücüyü yeniden kurun. İyi Forumlar... :) bcdedit /set pciexpress forcedisable
  31. Frosa

[Çözüm] Nvidia Grafik Sürücüsü Uyumlu Donanım Bulunamadı Hatası

DDU ile eski sürücüyü veya diğer kart sürücülerini kaldırın... Komut istemini(CMD'yi Yönetici) açın ve altta belirteceğim komutu girin, ardından sistemi yeniden başlatın güncel sürücüyü yeniden kurun. İyi Forumlar... :) bcdedit /set pciexpress forcedisable
  32. Frosa

Sistem Toplama Konusu Açarken...

Sistem toplama konusu açarken aşağıda belirttiğim form neticesinde açarsanız çok daha iyi olacak, konunuz daha çabuk cevaplanacaktır... Konu açarken etiketleri de eklemeyi unutmayın.. Ayrıca beni etiketlerseniz size gün içerisinde yardımcı olabilirim. Zira tüm konuları göremeyebiliyorum. :) -...
  33. Frosa

[Rehber] DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Özet: Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizlere çok merak edilen ve talep edilen bir rehber ile karşınızdayım. Sürücüleri düzgün kaldırmama veya kaldırsanız bile kök dizininde kalıntılarının kalması nedeniyle birçok hata meydana gelebiliyor. Bunların önüne geçmek için, istemediğiniz sürücüleri güvenle...
  34. Frosa

LG G Flex 2 Aniden Kapanma Sorunu

Selam SDN ailesi; LG G Flex 2 32 GB bir telefona sahibim. Telefonumun bu sorunu 1 ay öncesinden başlamıştı. İlk başlarda birkaç kere bunu tekrarlıyor sonrasında düzeliyordu. Şimdi ya hiç açılmıyor, yada açılsa bile kilit ekranı görünür, görünmez kapanıyor. Sizce sebebi nedir? Şarjı dolu olmasına...
  35. Frosa

[Duyuru] Rehberler ve Sabit Konular Güncellenmiştir!

Selam arkadaşlar; ''Bölümdeki sabit konular ve rehberler güncellenmiştir. Gereksiz mesajlardan arındırılmış, ''Meta Açıklaması'' girilerek tekrar paylaşılmıştır'' İyi Forumlar...
  36. Frosa

[Rehber] Nvidia veya AMD Ekran Kartı Sürücüleri Nasıl Yüklenir, Güncellenir?

Yeni bir ekran kartı satın aldığımızda ilk yapmamız gereken şeylerden biri de sürücü güncellemektir. Genellikle Windows Update kullandığınızda sürücüler yüklenmiş olur ama yüklenmemişse bunu elle yapmak gerekir. Güncellemek oldukça kolay olsa da acemi olanlar için bir rehber hazırlamayı mantıklı...
  37. Frosa

GPU/Ekran Kartı Sürücüsü Güncellemek İsteyenler!

GPU sürücüsü arayan arkadaşlar, aşağıda belirttiğim form ile birlikte cevap yazarsanız, bu konu üzerinden yardımcı olabilirim. Sürücü için gerekli bilgiler: İşletim Sistemi : .................... (Örn: Windows 10 64/32 Bit) Donanım Türü : .................... (Örn: GPU) Markası ...
  38. Frosa

Bölümde Konu Açmadan Önce Okuyunuz!

Bölümümüzde konu açacak arkadaşların sorunlarının daha kolay anlaşılabilmesi, çözüme kavuşturulabilmesi için aşağıda belirlediğimiz kriterlere göre konu açmaları gerekmektedir! Öncelikle başlık konusunda forum kurallarımızca da yasak olan; (Acil Yardım , Çok Acil, Ustalar Bi bakın ,Yardım Edin...
  39. Frosa

Konu Açmadan Önce Mutlaka Okuyun!!!

Sevgili Arkadaşlar, Öncelikle konu başlığını seçerken daha önce açılmamış olmasına dikkat edin. Diğer Bileşenler bölümümüz; Kasa tanıtımları, Kasa modifiyeleri ve özelliklerini, donanım önerileri, ana bileşen hariç diğer bileşenler konularını kapsamakta. Bunlarla ilgili kişisel yada resmi...