Arama sonuçlarınız

1. ByMoToRisT

Soru Nadirgold.com güvenilir mi?

Ben enpara'dan alıyorum diğer bankalardan ve kuyumculardan daha avantajlı. Bir sorun da yaşamadım. Mesai günleri ve saatleri içinde alım satım daha mantılı ama. Çünkü diğer zamanlarda çok daha düşükten satıyorsun, çok daha yüksekten alıyorsun.
  2. ByMoToRisT

tuttu tutmadı

Tutmadı, alttaki fiber internet kullanıyor.
  3. ByMoToRisT

SDN Windows 11 ile 10 rekabetinde beklenmeyen gelişme!

Hala windows 7 kullananlar neden ve nasıl kullanıyor acaba :sweatsmile:
  4. ByMoToRisT

Öneri HP Victus 16 kullananlar öneriyor mu?

Anladım teşekkür ederim.
  5. ByMoToRisT

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-d1021nt-intel-core-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-4gb-rtx-3050ti-16-1-fhd-144hz-freedos-tasinabilir-bilgisayar-6g0e9ea-p-HBCV00002WSHEB...
  6. ByMoToRisT

Bilgisayarı kullananlar pili, soğutması ve malzeme kalitesini göz önünde bulundurarak öneriyor musunuz?
  7. ByMoToRisT

Soru Mac için mssql kurulumu nasıl yapılıyor?

macbook kullanıyorum ve sql server kurmaya çalışıyorum. İnternette hep docker ile yapıldığı yazılmış ama yapamadım. Anlayan biri var mı?
  8. ByMoToRisT

Rehber 2022-2023 kyk bursu kaç tl olacak?

yurtlara çok büyük zamlar yapıldı. Kendimden örnek vereyim. Ben 375 Tl veriyorken 650 Tl vereceğim. ocağa kadar 850 yatacak, bunun 650 lirası yurda gidecek.
  9. ByMoToRisT

Rehber 2022-2023 kyk bursu kaç tl olacak?

2022-2023 kyk burs zamları açıklanmasına birkaç ay kaldı. Şimdiden aşağı yukarı tahminini yapmak faydalı olacaktır. Mevcut TÜİK verilerini ele alarak (devlet bu verilerle iş yaptığı için.) basit bir matematik hesabıyla kyk bursunu hesaplayalım. 2021 Aralık TÜFE -----> 720.91 2022 Temmuz TÜFE...
  10. ByMoToRisT

Yardım [ÇÖZÜLDÜ]C++'da fonksiyonların kullanımını öğrenmeye çalışıyorum aldığım hatayı anlamadım.

Arkadaşlar bu kodlardaki sorun ne? fonksiyonları double int ve void olarak denedim her seferinde farklı hatalar veriyor. Doğrusu ne? #include <iostream> #include <stdlib.h> using namespace std; double ikili(double s1, double s2) { int sec; cout << "İşlem seçin: "; cin >> sec...
  11. ByMoToRisT

Anket IOS 15 kullanmaya başlayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

Arkadaşlar iphone 11'e kurdum ve ısınma yaşıyorum boştayken bile.
  12. ByMoToRisT

Bu sıfır kurulumda veri kaybı oluyor mu?
  13. ByMoToRisT

IOS 15'deki deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
  14. ByMoToRisT

Soru Yazılım alanında universite bölümünde MacBook kullanmak

Ben Windows şart diye duyuyorum hep. Elimdeki PC pil konusunda sıkıntılı. Sırf pile ve taşımaya sebep i5 islemci 8gb ram 256 GB ssd (taşınabilir HDDile desteklerim) alip windows da kurup dualboot yapsam sorun yaşar miyim?
  15. ByMoToRisT

Soru Yazılım alanında universite bölümünde MacBook kullanmak

Merhaba. Bu sene bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri (lisans) tercihi yapacağım. Yazılım eğitimi alacağım çoğunlukta. Okurken Windows yerine MacBook Pro (Windows da kurabilmek için Intel işlemcili) almak mantıklı mı? Elindeki 15 bin TL değerindeki laptop pil konusunda en basından beri...
  16. ByMoToRisT

Haber 08.08.2021 Koronavirüs Vaka Sayısı

Aynen öyle. Tatil yerlerinden gelen videolara bakıyorum herkes dip dibe ve maske yok. 20 bin olması imkansız.
  17. ByMoToRisT

Anket Monster Vs Excalibur

Excalibur G900 kullanıyorum. Bileşen olarak muadillerinden çok daha uygun fiyatlı ama malzeme kalitesi ve pil olarak kötü. Pili normal kullanımda max 50 dk gidiyor. Onun dışında daha uygun fiyata manyak güçlü bir pc. (Fan sesi ve yüksek sıcaklık promosyon.)
  18. ByMoToRisT

Soru Windows 11 Beta yüklenilir mi?

Henüz kullanmak için uygun değil ama deneyimlemek için dual boot ya da sanal makine öneririm.
  19. ByMoToRisT

Soru Mühendislik fakültesi mi teknoloji fakültesi mi

Teknolojide daha çok uygulamalı dersler görüyorsun. Diplomada bir şey değişmez ama. Web sitesinden ders programlarını kıyasla.
  20. ByMoToRisT

Soru iPhone 11 bırakıp S20 Fe (SD 865) geçilir mi?

Hayır hocam. Var mı başka kafana takılan?
  21. ByMoToRisT

Soru Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (IT) (lisans) bölümü okuyan var mı?

Başlıkta belirttiğim IT bölümünü okuyan var mı? Bazı üniversitelerde yazılım derslerine ek olarak işletme derslerini de zorunlu olarak veriyor. Muhasebe bile var. Kafam karıştı.
  22. ByMoToRisT

Soru Gazide 2 yıllık mı Mersinde 4 yıllık mı?

Merhaba. Bu sene üniversite tercihi yapacağım. Gazi üniversitesinde 2 yıllık uçak teknolojisi ile Mersin üniversitesinde 4 yıllık bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü arasında kaldım. Sizce hangisi? NOT: Uzun zamandır amatör olarak yazılımla ilgileniyorum ama uçaklara da ilgim var.
  23. ByMoToRisT

Yardım Pc Durduk Yere Kasmaya Başladı

Kastı 1626130767 Baktım ama göze çarpan bir şey görmedim.
  24. ByMoToRisT

Crackli program yükledim 3 gün önce. SSDden birkaç dosya sildim düzeldi. Torrentten indirmiştim o dosyaları. Windows defender çuvalladı.
  25. ByMoToRisT

Merhaba. Daha birkaç saat önce CyberPunk oynadığım PC şimdi oyun dışında klasörlerde bile kasmaya başladı. ful ayarlarda rtx ful açıkken 60 fps verecek kadar güçlü bir PC bu. Sizce neden oldu bu? Formasız düzelir mi? Çok fazla verim var depolamak sıkıntı.
  26. ByMoToRisT

Utorrent.exe Açılmıyor

Bunu nasıl çözebiliriz? Utorrent ve bittorrent indirdim sonuç bu. Setup dosyaları açılmıyor.
  27. ByMoToRisT

İphone 11 3 ayda %99 pil sağlığı.

arkadaşlar 3 aydir kullandığım iPhone 11in piline çok dikkat ediyorum. Gece şarja bırakmıyorum. Dolunca hemen şarjı kesiyorum. Bunlara rağmen %99 olmuş 3 ay içinde. Sizce bu normal mi?
  28. ByMoToRisT

incehesap.com güvenilir mi?

Bu siteden almadım. Siparişlerde sorun yaşayanlar telafi etmiş. Mağdur olan çok az.
  29. ByMoToRisT

MacBook Air 2021 benim işime yarar mı?

Yorumların icin teşekkür ederim. Hala araştırıyorum ve onu alırsam Windows’u tamamen unutmam gerektiğimi farkettim. Rosetta 2 ile Intel uygulamaları açılıyormuş. Onu araştırıyorum su an. 8gb RAM olanı kimse tavsiye etmiyor. Oyun kısmını silecek olursak is icin hiç mi is görmez? Mesela su an...
  30. ByMoToRisT

Nvidia sorun çıkarıyor. Onu bir şekilde hallettik ama donup kalıyordu. Müşteri hizmetleri de çözemedi. Dediğiniz gibi destek yok anlaşılan.
  31. ByMoToRisT

Sorun şu ki ben 10 yıllık PC’ye bile deepin os kurup kullandım ama bu Excalibur’a kuramadım. Yetmedi deepin os Türkiye telegram grubundaki uzman kişilerle uğraştık yine olmadı.
  32. ByMoToRisT

Oyun oynamayı bırakıyorum artık. Dediğim gibi eskisi gibi oyun hevesi kalmadı içimde. Bunu alırsam birkaç oyun var onları 30fps haftada 1 gün ya oynarim ya oynamam. Amacim hobi olarak yazılım ile vs ilgilenip günlük multimedya gibi ihtiyaçlarımda kullanmak. Bir de mac kullanmak istiyorum...
  33. ByMoToRisT

Eski airler icin haklısınız ama yenileri bence hos duruyor. Pro kadar olmasa da gideri var. Pro icin telefonumu da satmam gerekiyor. :)
  34. ByMoToRisT

Dediğiniz çok mantıklı. Peki 2019 MacBook Air ikinci el almamı önerir misiniz? Pil döngüsü az olanlardan bulabilirsem tabii. Böylelikle Windows da yükleyebilirim. daha önce hiç mac kullanmadım. Windows’a göre kısıtlama var mi? İstedigim her şeyi kurup çalıştırabilir miyim? Mesela discord...
  35. ByMoToRisT

Merhaba. Öncelikle o paraya yok su ekran kartlı yok söyle kasmayan PC alırsın, toplarsın diyecekler çıksın. Elimde su an Excalibur g900 var. Daha önce alacağım zaman da buraya yazmıştım. Hatırlayan olur belki. acikcasi pek memnun değilim. Hem gürültülü hem de dışarıda ders çalışacağım zaman...
  36. ByMoToRisT

2015-2016 yıllarında YouTube’dan sadece 3-4 TL kazandım. Vergi ödemeli miyim?

Adsense hareketlerime baktım ve 2015-2017 arasında toplam 7Tl kazanç gözüküyor. O zamanlar asgari 150 TL olunca çekiliyordu. Dolayısıyla hiç banka hesabı tanımlanmamış hesaba. Zaten o zamanlar reşit de değildim. Çekmediğim sürece sorun olmayacağı kesin değil mi? Onunla uğraşmak istemiyorum da. ?
  37. ByMoToRisT

2015-2016 yıllarında YouTube’dan sadece 3-4 TL kazandım. Vergi ödemeli miyim?

Merhaba. 2015 ve 16 yıllarında toplamda 5tlden az kazanç elde ettim. Bu parayı hiçbir zaman banka hesabıma çekmedim. O zamanlar reşit değildim ve banka hesabım yoktu çünkü. Bir de 5 TL çekilmiyordu diye hatırlıyorum. Benim bu paranın vergisini ödemem gerekir mi? Lütfen yardımcı olur musunuz? Üç...
  38. ByMoToRisT

8000 tl var ne almalıyım

3 daha iyi olur gibi.
  39. ByMoToRisT

Yaptığım otomasyonu nasıl paylaşabilirim?

Arkadaşlar kendim bir otomasyon ayarladım ve bunu bir arkadaşıma internetten indirilen kestirmeler gibi ona da hazır bir şekilde göndermek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
  40. ByMoToRisT

Iphone 11 ekran modülü değişim programı

Zoomu kim ne sıklıkla kullanıyor ki? 4sn işledigini ilk defa senden duyuyorum. 1609092557 Zoomu kim ne sıklıkla kullanıyor ki? 4sn işledigini ilk defa senden duyuyorum. 1609092570 Zoomu kim ne sıklıkla kullanıyor ki? 4sn işledigini ilk defa senden duyuyorum.
  41. ByMoToRisT

Tamam iPhone 11 ekranı kötü de tasarımının neyi var? Ayrıca 2.el riskli.
  42. ByMoToRisT

Ben bu bütçeyi zor topladım. Bir asgari ücret daha nasıl koyabilirim?
  43. ByMoToRisT

Merhaba. İPhone 11 almayı düşünüyorum ama iPhone 11de çıkan kronik sorun aklıma takıldı. Buna rağmen almalı mıyım? Fanatik arkadaşlar uzak dursun lütfen.
  44. ByMoToRisT

Pegasus kabin bagajı hala yasak mı?

Merhaba. Kabin bagajı bi ara yasaktı o yasak kalktı mı? Yakın zamanda uçağa binen var varsa yardımcı olabilir mi?
  45. ByMoToRisT

Pcde hangi gamepad daha iyi?

Hiçbir kolum yok. Ps3 kolu nispeten biraz daha ucuza buldum.
  46. ByMoToRisT

Teşekkür ederim. Bluetooth konusunda sıkıntı yok laptop kullanıyorum.
  47. ByMoToRisT

Dualshock 3 pc oyunlarında is görür mü? Kablosuz önerebileceğiniz modeller neler?
  48. ByMoToRisT

F1 2020 almak mı? 21i beklemek mi?

Merhaba arkadaşlar. Şu an f1 2020 indirimde. Sizce almalı mıyım? Online oynamak için alıyorum. Önümüzdeki yaz 21 çıktığında bu oyun elimde kalır mı?
  49. ByMoToRisT

Qcy t7 vs t5

1 yıldır Qcy t5 kullanıyorum. Pcde kullanımı sıkıntılı ama telefonda fazlasıyla işimi görüyor. Basslar harika, tizler ful seste biraz rahatsız ediyor.
  50. ByMoToRisT

500Tl bütçe ile araç içi kamera önerisi.

Merhaba arkadaşlar. Araç içi kamera kullananlar varsa hangi modelleri önerirsiniz? Telefon ile kontrol edilebilmeli Kendine ait pili olmalı (araç çalışmıyorken aküden yemesin.)
  51. ByMoToRisT

Yüksek watt değerli şarj adaptörü önerisi

IPhone 11
  52. ByMoToRisT

Yüksek watt değerli şarj adaptörü önerisi

Herkese merhaba. Telefonumu daha hızlı şarj edebilmek için güçlü adaptör arıyorum. F/P ürün önerebilir misiniz?
  53. ByMoToRisT

Huawei mate 20 litedan IPhone 11e geçmek

Neden? Asıl uzun ömürlü olduğu için istiyorum. Uzun süre güncelleme alıyor. Bir önceki android telefonum 1. Senesi dolmadan güncelleme almamaya başlamıştı. 2016 ocakta almıştım.(Samsung galaxy a8 2015)
  54. ByMoToRisT

OzkanK için mi yoksa iPhone için mi?
  55. ByMoToRisT

Androidte harcanan mobil veri takibi olayı iosda yok galiba. Bunun çözümü var mı? IPhone 11in ekran çözünürlüğü, şu an kullandığım telefondan düşük. Sizce bu göze batar mı?
  56. ByMoToRisT

Merhaba arkadaşlar. Bugune kadar tüm telefonlarım android idi. Uzun zamandır da iPhone kullanma hevesim var. Sizce bu telefondan iPhone 11e geçmeli miyim? Androide alışmış biri olarak zorlanır miyim?
  57. ByMoToRisT

Pirelli mi Michelin mi?

Bilgi için çok teşekkür ederim. Pirelli cinturato p7 nin tasarımı çok hoşuma gitti ama eğer bütçe yeterse Michelin primacy 4 alacağım.
  58. ByMoToRisT

Pirelli mi Michelin mi?

Merhaba arkadaşlar. 205/55/R17 yazlık lastik bakıyorum. Yumuşak ve sert lastiğin ne konuda artısı eksisi oluyor? Pirelli cinturato p7 ile Michelin primacy 4 arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?
  59. ByMoToRisT

Cuma Günü Ne Müjdesi Verilecek?

Bence doğal gaz bulundu.
  60. ByMoToRisT

Yatırım Yapıyormusunuz ? Hangi Yatırım Türünü Tercih Ediyorsunuz ?

Biraz yükselmeye başlayınca borç alıp altına yatırdım parayı. Şu an aldığım borçtan 3 kat param var. Altın yatırımı kimseyi üzmez :))
  61. ByMoToRisT

Telefon ve Laptopta kullanılabilecek kulaklık tavsiyesi

Ben de onu aldım kullanıyorum. Güzelmiş :D
  62. ByMoToRisT

Bankadan altın alsam zarar edermiyim?

Bence zarar etme ihtimalin yüksek. 480i gördü gram altın. Satış çok olacak ve fiyatlar düşecek. 500ü görme ihtimali de yok değil.
  63. ByMoToRisT

Üsteki Üyeyi Saçma bir şekilde Banla forum oyunu

Haksız ban attığın için BAN
  64. ByMoToRisT

Evrim ile ilgili Ayetler - Evrim-İslam ilişkisi

Evrime karşı bir şey demedim. Evrim teorisi islama karşı. 1596666935 Evrime karşı bir şey demedim. Evrim teorisi islama karşı.
  65. ByMoToRisT

Evrim ile ilgili Ayetler - Evrim-İslam ilişkisi

Evrim teorisi, islam ile tamamen çelişmektedir. Yani evrim gerçektir, evrim teorisi islama uymamaktadır. Umarım anlatabilmişimdir.
  66. ByMoToRisT

Akbank mı İş bankası mı?

İş banaksının kartında çip ve temassız yokmuş. Bazıları da bende var diyor. Sizde var mı?
  67. ByMoToRisT

Akbank mı İş bankası mı?

Bir bankadan hesap açmayı düşünüyorum. Yatırım amaçlı almadığım için kriterlerim arasında faiz oranları ve kurlar yok. ATM sayısı, kampanyalar ve kart tasarımı benim için önemli. Hangisinin ATM sayısı daha fazla?
  68. ByMoToRisT

Samsung Galaxy Watch Active 2 alınır mı?

Hem heves hem de takip amaçlı alıyorum. Aynı zamanda sık sık saat satın alarak çok para harcıyorum. Akıllı saat biraz daha masrafımı düşürür. Band sevmiyorum. Gerçek saate ne kadar benzerse o kadar iyi benim için.
  69. ByMoToRisT

Samsung Galaxy Watch Active 2 alınır mı?

Bu saat alınır mı? Kullananlar var mı?
  70. ByMoToRisT

Halamın kocasının kardeşinin kızı benim neyim olur ?

Hocam o uzak akrabadan da uzak. :D
  71. ByMoToRisT

En sevmediğiniz reklamlar

Episode ve Trivago
  72. ByMoToRisT

Türk Telekom faturalı hat taahhütten cayma

Daha önce birinden duymuştum. Taahhütten 3 gün içinde cayilirsa ceza ödenmiyormuș. Doğru mu bu? Bilgisi olan var mı?
  73. ByMoToRisT

YKS mi? DGS mi?

Kredi puanı iki üniversitenin de aynı olması gerekiyor. Farklılık varsa dediğiniz oluyor.
  74. ByMoToRisT

YKS mi? DGS mi?

DGS, YKS'den zor diyorlar. Bilgisi olan var mı? Ne soruluyor onda?
  75. ByMoToRisT

Haylou GT1 Plus vs QYC T5

QCY T5 kullanıyorum telefonda kullanırken hiçbir sorun yaşamadım. Dokunmatiği bazen sinir ediyor ama o da algılamamasından değil, tutturamam. PCde kullanımda oyun oynarken DC ya da skype ile konuşmaya girince sesler bozuluyor.
  76. ByMoToRisT

Bilgisayara Yük Binince Donma Sorunu

Sorun HDD'de olabilir.
  77. ByMoToRisT

technopat

Technopat diyince aklıma gelenler: Winows 10 uefi kurulum windows 10 uefi windows 10 windows Legacy mi kaldı "Milattan kalma" legacy
  78. ByMoToRisT

Lojistik Dersleri; Ro-Ro Güzergahları

Araştıracak konu arıyordum. Teşekkürler, artık lojistik terimlerini öğrenmeye karar verdim. :D
  79. ByMoToRisT

Sayıdan ya da harften büyük yazı yazma

http://patorjk.com/software/taag/#p=display&h=0&f=Rozzo&t=SDN%20Forum Tam olarak istediğin bu değil galiba ama işini görebilir. 1596018168 Bir de bu var. https://www.ascii-art-generator.org/
  80. ByMoToRisT

wireless kulaklık tavsiyesi

QCY T5 kullanıyorum. PCde oyun oynarken aynı zamanda dc ile görüşme yapılmıyor. Sesler bozuluyor vs. Telefon ile kullanım ya da PCde görüşme haricinde çok iyi bir kulaklık. Öneririm.
  81. ByMoToRisT

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

Geçmiyor hocam. Zamanla geçer gibi oluyor ama yerine onu unutturacak birini bulamazsan ara ara gelecektir o his yine.
  82. ByMoToRisT

8000 TL OYUNCU PC ÖNERİSİ WİNDOWS 10 KURULU GELSİN LAPTOP

Hocam freedos alırsanız daha ucuza gelir. İnternetten 10tl gibi bir fiyata key alabilirsin.
  83. ByMoToRisT

Paket içeriği eksik geldi. Ne yapmamı önerirsiniz?

İade ile uğraşmak istemiyorum. En iyisi böyle kabulleneyim ki zaten alırken de yedek uç vs yazmıyordu. Gerekli yerlere internetten şikayet edip bekleyim. :D
  84. ByMoToRisT

Paket içeriği eksik geldi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Merhaba. n11 üzerinden mıknatıslı usb kablo siparişi verdim. Yedek uç gönderilmesine dair bir bilgi yoktu. Ürün geldi ve pakette yedek uç için yer vardı ama içi boştu. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? Satıcıya yazdım. Satıcı da yedek uç gönderiyoruz diye bir şey demedik diyor. Geldiğinde paketin...
  85. ByMoToRisT

Huawei Watch GT 2 alınır mı?

Merhaba. Kullananlar var mı? Önerir misiniz? Custom watch face yüklemek sıkıntılı diyorlar. O olayı nasıl çözdünüz?
  86. ByMoToRisT

Sizce ABD de seçimi kim kazanır neden kazanır?

Biden ile iyi olabilir ama partisi devreye girer bence.
  87. ByMoToRisT

OSYM sitesi çöktü

Teknosa
  88. ByMoToRisT

OSYM sitesi çöktü

Hocam biz de çalıştık köpekler gibi.
  89. ByMoToRisT

OSYM sitesi çöktü

+1
  90. ByMoToRisT

Sizce ABD de seçimi kim kazanır neden kazanır?

Biden kazanırsa Türkiye'yi gelecekte daha zor günler bekliyor olacaktır. Biden demokrat, Trump cumhuriyetçidir. Tarihte demokratlar, Türkiye'ye cumhuriyetçilerden daha fazla salça olmuşlardır.
  91. ByMoToRisT

OSYM sitesi çöktü

up
  92. ByMoToRisT

Laptop u şarjda kullanmak sakıncalımı

Oyunlarda şarjda takılı olması gerekiyor ama uzun süre dolu pille kullanınca ölü hücreler oluşmaya başlar ve daha %30 40 şarjı varken kapanır. Bunun olmaması için günde 1 kere pilini kullanarak sıfırlamanı öneririm.
  93. ByMoToRisT

OSYM sitesi çöktü

ÖSYM aday işlemleri web sitesi çöktü. Sınav sonucu mu açıklandı?
  94. ByMoToRisT

Huawei watch GT2

Başta almak istiyordum ama custom watchface yüklemek resmen zulüm olduğu için vazgeçtim.
  95. ByMoToRisT

Intel=Çöptel

Hocam konuya hakimim. İkisinin de iyi ve kötü yanları var ve biliyorum. Konu açma sebebim fanboyların tepkilerini görmekti. Evet artık güç olarak neredeyse aynılar ama böyle olunca araya fiyat mevzusu giriyor. Amd fiyatta önde. :)
  96. ByMoToRisT

Intel=Çöptel

Valla çok sıfır var sayamadım. 1595794984 Intel i5 8.nesil Amd fx 6100
  97. ByMoToRisT

Intel=Çöptel

3 yıl intel, 6 yıl amd kullandım.
  98. ByMoToRisT

Intel=Çöptel

Fikrimi değiştirin.
  99. ByMoToRisT

Youtube Kanalım Hakkında

Giriş ve isimden olabilir mi acaba?
  100. ByMoToRisT

Opera mı Chrome mu diğerlerimi

Google ekosistemi benim için çok kullanışlı olduğu için genelde chrome kullanıyorum ama opera çok çok daha iyi. Hem vpn var hem de reklam engelliyor, üstelik ram de sömürmüyor. Daha ne olsun. :)
  101. ByMoToRisT

Aurdino'ya yeni başlayanlara tavsiyeler

Başlangıçta boy ölçme cihazı(mesafe), park sensörü yapabilirsin. Youtube bu konuda sana fazlasıyla yetecektir. Hem Türkçe hem de İngilizce kaynak çok fazla. Kitap ve kurslarla uğraşma. Arduino C diline benzer bir dil kullanıyor.
  102. ByMoToRisT

[26 Temmuz] Tarihte Bugün

1945 - İngiltere'de Sir Winston Churchill seçimleri kaybetti; İngiltere tarihinde ilk kez İşçi Partisi iktidara geldi: Clement Attlee başbakan oldu. 2000 - Kısa adı RTÜK olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İstanbul'da yayın yapan Özgür Radyo'ya 365 gün kapatma cezası verdi.
  103. ByMoToRisT

ciddiye alınmıyorum

Kız için biten arkadaşlıktan hayır gelmez. Çıkar ilişkilerinden ne kadar uzak kalırsan o kadar mutlu olursun.
  104. ByMoToRisT

Hangi interneti almalıyım

Şubat ayından beri netspeed kullanıyorum. Tarife linkim Hiçbir sorun yaşamadım. Eskiden millenicom kullanıyordum ama vaat edilen hızı asla alamadım. Netspeed vaat edilen hızı veriyor. Forumlarda geçen ping olayını da çok nadiren yaşıyorum o da çok etkili olmuyor. Evde aynı anda 6 cihaz bağlı...
  105. ByMoToRisT

Numaramı yaymışlar!

Kvkk'nin deveye girebilmesi için bir kurumun bunu yapması gerekiyor diye biliyorum. Burada şahıs yaymış numarayı.
  106. ByMoToRisT

Numaramı yaymışlar!

Bu tür olayları sallamıyorlar. En iyisi numaranı değiştir. Uğraştığına değmez.
  107. ByMoToRisT

Hayal ettiğiniz şey ?

Bilgisayar mühendisi olup ilginç girişimlerde bulunmak.
  108. ByMoToRisT

Aynen öyle. Ben altını erken bozdurdum. Keşke 1 ay daha bekleseydim. Karım %30dan %40a çıkardı şimdi.:tearsofjoy:
  109. ByMoToRisT

İstanbul Bilişimden Ürün Alınır mı ?

Concordato ilan ettiler. Zaten en başından planları buydu galiba. Haberi alınca hiç şaşırmadım. :)
  110. ByMoToRisT

Dolar alınca havalı olduklarını sanıyorlar. :D Hava atacağım derken para kaybediyorlar.
  111. ByMoToRisT

Soru kolay yerden gelmişti ama haklı çıktım galiba. :)
  112. ByMoToRisT

Adı ‘yerli’ ama altyapı yabancı

Teşekkür ederim. Maalesef pek çok insanda algılama sorunu var. :(
  113. ByMoToRisT

Adı ‘yerli’ ama altyapı yabancı

Öncelikle; Türkiyede destekleyebileceğim, benim gibi düşünen bir siyasetçi olmadığı için tarafsız olduğumu belirtmek isterim. Bu tür girişimlerde dışarıdan yardım almak başlangıçta finansal olarak zorda kalmamak adına yapılması gereken bir şeydir. Seri üretim başladığında şirket (genelde)...
  114. ByMoToRisT

Yanlışlıkla Forum Temasını Gündüze Çevirmek

Geçici körlük yapıyor maalesef. :D
  115. ByMoToRisT

Çin'den ürün getirtip Türkiye'ye satmak

Ben denedim ama yapamadım. Çevren iyi değilse deneme bile.
  116. ByMoToRisT

Kesinlikle evlenmeyi düşünmüyorum.

Böyle diyenler genelde çoğu arkadaşından önce evleniyor. :)
  117. ByMoToRisT

Hayalinizdeki araba hangisi??

1- Ducati Panigale 1299 2- Tesla Model S
  118. ByMoToRisT

Reddedileceğini Bile Bile Teklif Eden Erkek

Dök içini bitsin gitsin.
  119. ByMoToRisT

Leptop fanı çok gürültülü çalışıyor

Tozlanmış olabilir. Temizlenirse belki düzelir.
  120. ByMoToRisT

Neden diğerleri değil de apple?

Malzeme kalitesi, işçilik, yazılım konularında çok başarılı.
  121. ByMoToRisT

Csgo açılmıyor

https://lmgtfy.com/?q=https%3A%2F%2Fsupport.steampowered.com%2Fkb%2F7849-RADZ-6869%2F%3Fl%3Dturkish
  122. ByMoToRisT

Gece Yatarken Garip Tıkırtılar Duyuyorum.

Faredir o :)
  123. ByMoToRisT

Logitech m705 alınır mı?

Logitech m510 aldım. Hem daha ucuz hem de büyüklüğü elime göre. Bugün 4 5 saat oyun oynadım bir sorun yaşamadım.
  124. ByMoToRisT

Logitech m705 alınır mı?

Hem oyun hem de is için kullanacağım. Detaylı yorumun için teşekkür ederim.
  125. ByMoToRisT

Logitech m705 alınır mı?

Arkadaşlar, Logitech m705 alınır mı? Kullananlar var mı?
  126. ByMoToRisT

Internet Download Manager hakkında sorularınızı alabilirm.

Neden kullanmalıyım? İhtiyaç var mı?
  127. ByMoToRisT

Arkadaşlar Bilgisayarım Mafia 2 Açarmı

https://lmgtfy.com/?q=https%3A%2F%2Fwww.game-debate.com%2Fcan-I-run%2F%3FEA&iie=1
  128. ByMoToRisT

Telefon ve Laptopta kullanılabilecek kulaklık tavsiyesi

Merhaba. Hem telefonum hem de laptopta kullanabileceğim kulaklık arıyorum. Tavsiye verebilir misiniz? Bütçe: 200Tl
  129. ByMoToRisT

İlk oynadığınız oyun?

Ateş ve Su Demirci ustası super mario
  130. ByMoToRisT

Huawei fan boyları

Bu fanboyluk değil, cebini düşünmektir... Abartmamak şartıyla tabii.
  131. ByMoToRisT

Survivor gibi yarışma programlarına SMS atan var mı?

Mesajı geç, izleyenler var hala. Survivor, 3 sene önce bitti.
  132. ByMoToRisT

Kadın ve Erkekte Vücutta Kıl olmalı mı ?

Erkek kıllı, kadın kılsız olmalı.
  133. ByMoToRisT

Çektiğim Video Kasıyor !!

Youtube'da onlarca obs kasma sorunu videosu var. Onlar fazlasıyla sorununu çözecektir. Zamanında bende işe yaramıştı, şimdi hiç hatırlamıyorum.
  134. ByMoToRisT

WhatsApp çöktü mü?

Gün geçmiyor ki yine rezalet WhatsApp çökmesin. Bırakın şu WhatsApp illetini.
  135. ByMoToRisT

WhatsApp

Hiç uğraşmayıp indirmen daha iyi olur. :)
  136. ByMoToRisT

Günlük hayatta kullandığımız sesli asistanlar acaba bizim düşmanımız mı?

Siri gerçekten işe yarar özelliklerle dolu bu yüzden pek göze batmaz.(iphone kullanmadığım için ne kadar kullanılıyor bilmiyorum.) Google asistan hiçbir işe yaramıyor. Sürekli de arkada çalışıyor. Çok şüpheli. :) J.A.R.V.I.S. kadar akıllı olana kadar bu yapay zekalar pek kullanılmaz bence.
  137. ByMoToRisT

WhatsApp

Aynı olay eskiden speedtest.com'da da vardı. Mobil kullanıyorsan indirmeni istiyor ki gayet de haklı bence. Tarayıcıyı açınca sağ üstte masaüstü görünümünü seçersen düzelebilir.
  138. ByMoToRisT

Rufus ile Rufus olmayan format farkı

Hiçbir farkı yok. Ben Ventoy (indirmek için tıkla.) kullanıyorum ve memnunum. Tek flasha birden fazla iso dosyası atıyorum, hangisine ihtiyaç varsa kurulumda onu kullanıyorum.
  139. ByMoToRisT

Laptop için kablolu/kablosuz kulaklık tavsiyesi

Merhaba. Laptop için F/P kablolu ya da kablosuz kulaklık arıyorum. Bütçe vermiyorum sadece F/P ürünlerin önerisi yeterli.
  140. ByMoToRisT

Havacılık Hakkında Açtığım Blogum Hiç Hit Almıyor!!

Daha yeni açmışsın. Bu işler sabırla ilerler. Reklam vererek, uygun tagler kullanarak hızlandırabilirsin. Ayrıca kendine ait bir domain şart.
  141. ByMoToRisT

8 yılın arkasındaki perde; Windows 8 neden başarısız oldu?

Win 8 kullandığım zamanlar ortaokuldaydım. Arkadaşlarım dalga geçiyor diye 8.1 kullanmaya başladım. (yaklaşık 5 yıl kullandım.) Win8 o kadar da kötü değildi bence.
  142. ByMoToRisT

Tiktok Türkiye'de Yasaklansın

Sırf Türkiye'de yasaklandı diye isim değişmez.
  143. ByMoToRisT

Tiktok Türkiye'de Yasaklansın

Hayır diyenler, savunmanız nedir?
  144. ByMoToRisT

Uzay Mekiği mi Roket ve Kapsül mü

Bence yine kapsül önde. Tasarım görecelidir. Kapsülü Ruslar berbat yapıyor, Amerikalılar güzel yapıyor. :)
  145. ByMoToRisT

Uzay Mekiği mi Roket ve Kapsül mü

Uzay mekiğinin maliyeti çok fazla. Mekik kullanışlı değil. Yaşam alanı kısıtlı. Kapsul çok hafif olduğu için yakıt maliyeti düşük, kendi küçük ama yaşam alanı fazla olduğu için de malzemeden kar. Kısaca kapsül daha iyi.
  146. ByMoToRisT

Düşük sistem oyun tavsiyesi.

Minecraft ? Game dev tycoon Papers please
  147. ByMoToRisT

Excalibur G900 boot menude linux flashı gözükmüyor.

Deepin'in yanında manjaro hikaye ?
  148. ByMoToRisT

Cumhurbaşkanı açıkladı: Sosyal medyaya düzenleme geliyor

Bu kez cidden hedef 2023..!
  149. ByMoToRisT

Herkes kullandığı Laptop/PC marka, model ve özelliklerini yazsın. Memnun mu değil mi onuda yazsın.

Excalibur g900 i7 10.nesil RTX 2060 16Gb ram 1Tb ssd 144 Hz ekran Beğendiklerim: Tasarımı, hafifliği ve özelliklerine göre ucuz olması beni benden alıyor. Beğenmediklerim: oyun oynarken fazla ısınıyor ve fanlar biraz gürültülü. Linux kurulmuyor, kurulsa bile sıkıntılar çıkıyor. Genel olarak...
  150. ByMoToRisT

Arkadaşlar sorunu çözdüm diyemem ama yüklemenin bir yolunu buldum. Ventoy adlı program ile flash hazırladım pc gördü.
  151. ByMoToRisT

Deepin 15.11 ve 20 beta sürümlerini denedim. 64 bit Hash nedir bilmiyorum. Deepin b ve Rufus ile denedim. 2 flash ile denedim.
  152. ByMoToRisT

Boot menüde windows flashı gözüküyor ama linux kurulu olan gözükmüyor. Yardımcı olur musunuz?
  153. ByMoToRisT

15.6 inç laptop suğutucu önerisi.

Merhaba. 15.6 inç laptopum için soğutucu arıyorum. Sessiz bir şey istiyorum. Önerinizi alabilir miyim? Bir de 17 inç soğutucu kullansam fanlar boşta kalma gibi bir şey olur mu?
  154. ByMoToRisT

Hangi oyunlar SSD'ye yüklenmeli?

Aynen ben de hdd için geçerli diye biliyorum.
  155. ByMoToRisT

Laptopuma uçan tekme attım.Bozuldu.

Aman hocam sinirinizi farklı şekilde çıkarın. Ne bir mala zarar gelsin ne de birine.
  156. ByMoToRisT

Hangi oyunlar SSD'ye yüklenmeli?

Hangi oyunlar ssd'de olmalı?
  157. ByMoToRisT

hangi lise seçilir

Kardeşim emin ol okuduğun lisenin hiçbir önemi yok. Kimse kimseye hangi liseden mezunusun diye sormaz. Dikkat edilecek şeyler: 1- Düzgün çevre. 2- Ulaşım. Onemli olan her yaz o senenin tekrarını güzel bir şekilde yapıp üniversiteye güzel bir şekilde hazırlanmak. En kötü okulda da en iyi okulda...
  158. ByMoToRisT

Sonradan Google servisleri yüklenmiş Huawei telefonlar.

WhatsApp, instagram gibi sık kullanılan uygulamalar yok diye biliyorum. Onu kullanmıyor musun?
  159. ByMoToRisT

Laptop ile kablolu mouse kullanmak.

Laptop için mouse a ihtiyacım var. RGB ve ek tuşları olması benim için önemli. Kablosuz mouselar cidden çok pahalı. Kablolular nispeten daha ucuz. Kablolu mouse laptopta zor olur mu? Kablosunu bir şeyle katlayıp bağlayarak kısaltsam rahat kullanım olur mu?
  160. ByMoToRisT

? :D
  161. ByMoToRisT

İlk buluşmada hesabı kim ödemeli?

Kadın davet ettiyse alman usulü, erkek davet ettiyse erkek ödemeli.
  162. ByMoToRisT

Ufak tefek sorunlar oluyormuş ama çözülemeyecek şeyler değil. Asıl sorun güvenlik. :)
  163. ByMoToRisT

Bildiğiniz gibi Huawei cihazlarda Google servisleri yok. Internette, Google servislerini yükleme rehberleri bir sürü var. Sizce bu güvenli mi? Huawei alan birisi dışarıdan Google servislerini yüklediğinde kredi kartı, banka, hesap şifreleri vb. güvende olur mu?
  164. ByMoToRisT

Linux'a virüs neden bulaşmaz?

Sen bir hacker olsan piyasaya süreceği virüsün %90000 ihtimalle birilerine gideceğini öğrensen Windows'a abanmaz misin? Linux kullanıcı sayısı çok az. Şahsen ben hacker olsam 3 5 kişi için uğraşmam. Direkt Windows'a virüs yap gönder birkaç güne binlerce pc ye gider. Yani linuxe virus bulaşmama...
  165. ByMoToRisT

Mimarlık için bilgisayar

Excalibur G 900: Islemci: Intel I 7 gen10th Ekran kartı: 192 bit Rtx 2060 6Gb Ram: 32 Gb Depolama: 1Tb HDD + 1Tb SSD Casper sitesinde bu pc 12.600 TL. Ben kullanmadım ama almayı düşünüyorum. Kötü yorumların çoğu Casper'a olan ön yargı. Evet Casper iyi bir marka değil ama excalibur g900 ile...
  166. ByMoToRisT

Tuttu Tutmadı- Forum Oyunu

Tuttu Alttaki karantinada kilo aldı.
  167. ByMoToRisT

Laptop ekranı nasıl temizlenir?

Yumuşak dokulu bir peçeteye kolonya döküp bastırmadan siliyorum. Ekran temizleme sıvıları var, onları deneyebilirsin ama masraflı olur.
  168. ByMoToRisT

Hayatınızda yaşadığınız en ilginç olay (başkasının yaşadığı olay da kabul olur.)

Sevgilimin abisine yakalanmaktan korkuyordum. Bir gün okulda son dersteyim mesaj geldi. Hemen baktım ki yabancı numara. "Demek XXXX ile he palayı g****e sokacam. " yazıyordu. Tabii ben de hemen yusuf yusuf oldum. Adam ülkücü bi de düşünün yani durumu. Sonra ben çıkışta titreye titreye...
  169. ByMoToRisT

192 bit ekran kartı alınır mı?

Excalibur g900 almayı düşünüyorum. Konfigrasyonda 192 bit rtx 2060 ve 256 bit rtx 2070 var. Bütçem kısıtlı. Sizce 192 bit is görür mü? NOT: Laptopu sadece oyun için almıyorum. Oyunu arada bir kafa dağıtmak için oynayacağım. NOT2: Excalibur alınır mı diye çıkıșmayın. Kullananlara ulaştım...
  170. ByMoToRisT

Yabancı ülkeye VPN dışı bağlanma

Vpn de zaten yabancı ülkeden ip alıyor. Her türlü vpn ile aynı mantık.
  171. ByMoToRisT

Elementary os kullananlar memnun musunuz?

Deepin os kullanmaya başladım. Şu an memnunum. Bazı sorunlar çıkıyor onu da deepin tr telegram grubunda soruyorum.
  172. ByMoToRisT

Epic Games'den birden fazla ücretsiz oyun alanlar.

Vergiler sayesinde beleşçi olduk.
  173. ByMoToRisT

Sistem 2 taneden fazlasına izin vermiyor. Stokçular yine de bir yolunu buluyor tabii.
  174. ByMoToRisT

Sahte hesaplarla stok yapıp satmayı düşünenler bir hayli fazla. Ne düşünüyorsunuz?
  175. ByMoToRisT

HDP'li belediyelere kayyum atandı, ses CHP'den geldi.

Aklım almıyor. Bunların terörist olduğu net bir şekilde belli... Atatürk'ün kemikleri sızlıyor. (Yorumuma muhalefet olmayın lütfen...)
  176. ByMoToRisT

SDN Forum Çekilişi #4

Katılıyorum.
  177. ByMoToRisT

Elementary os kullananlar memnun musunuz?

Bir süredir Debian tabanlı linux araştırıyorum. Elementary os'in tasarımını beğendim. Teknik açıdan önerir misiniz? İyi değilse bunun gibi güzel tasarımlı önerebileceğiniz dağıtımlar neler?
  178. ByMoToRisT

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Çin menşeili olduğunu biliyordum ama bu istihbarat olayını ilk defa duydum. Teşekkür ederim.
  179. ByMoToRisT

Peki debian tabanlı Deepin önerir misin?
  180. ByMoToRisT

Pisi Linux kullanan var mı?

Pisi linux önerir misiniz?
  181. ByMoToRisT

Kubuntuyu önerir misin? Debian tabanlı mı ubuntu tabanlı mı?
  182. ByMoToRisT

Söyle Rahatla

Üniversite sınavından sonra ne olacak. İçim içimi yiyor.
  183. ByMoToRisT

GNU Dağıtım Önerisi(Hafif ve Stabil)

Teşekkür ederim. ?
  184. ByMoToRisT

Kolay destek alabilmek için hangisini önerirsin? hafiflik önemli değil. Tasarımı güzel olsun yeter. :)
  185. ByMoToRisT

Kali linux öneririm. Kapladığı alanı hatırlamıyorum.
  186. ByMoToRisT

Msi GE 75 Gaming laptop ile render, yazılım.

Bu laptop ile yazılım işleri yürütülebilir mi? Fazla mı gelir? https://www.incehesap.com/msi-ge75-raider-10sfs-042xtr-17-3-full-hd-gaming-notebook-fiyati-45660/
  187. ByMoToRisT

Güvenlik testi amaçlı hack yaptım ve site sahibine bildirdim

Hack'i kötü amaçlı yapma konusunda çizgisini bozmasın. :)
  188. ByMoToRisT

Fare kendi kendine hareket ederek tıklamalar yapıyor

Trojan olabilir. https://softfamous.com/darkcomet-rat-remover/ Bu programla tarama yapıp silebilirsin. Ama bu Trojan eğer dark comet rat ile yapılmamışsa ise yaramaz. 1589204244 Format atman gerekebilir.
  189. ByMoToRisT

Ekonomi (iyi) diyen arkadaşlarımızı bekliyorum !

Ekonomi iyi değil farkındayım ama bu olayın ekonomiyle alakası yok. Fırsatçılık bence. Enflasyon olma ihtimali de var tabii.
  190. ByMoToRisT

windows 10 kurulum

Ram yetersiz. En az 4gb olmalı. Islemcin destekliyorken 64 bit işletim sistemi daha kararlı çalışacaktır.
  191. ByMoToRisT

Sokağa çıkınca ilk ne yapacaksınız?

Kızılay meydanında özlem gideririm. :)
  192. ByMoToRisT

Yurt dışından telefon alıp IMEI klonlamak

Çeyiz sandığının açıldığı gün.
  193. ByMoToRisT

Her şeye alıştığımız gibi bu vergiye de alışıp paşa paşa vereceğiz. Yapacak tek şey o günü beklemek...
  194. ByMoToRisT

Format flashina exe dosyası atmak.

Denemekten zarar gelmez diyip denemek istiyorum ama zamanım yok. :) Bilgi için teşekkürler.
  195. ByMoToRisT

Klonlamak yasal değil. Btk farkettiğinde sim kart kullanımını o telefon için süresiz kapatıyor. Yıllar önce çakma s3 mini almıştım. 3310 IMEI klonlamistik. 4 ay sonra sim kart okunmamaya başladı.
  196. ByMoToRisT

Hangi işletim sistemi kullanmalıyım?

Gereksiz bir sürü program var. Sürekli arka planda çalışıyor. Ben Win10 yükleyince her şeyden önce onları kapatıyorum. Game bar, Xbox
  197. ByMoToRisT

Muhtemelen sorun olmaz ama win10'un sağı solu belli olmaz.
  198. ByMoToRisT

Korona Destek Kredisi aldınız mı ?

Almayı düşünmüyorum. 6 ay sonra ödeyebileceğim maaşım olacak mı olmayacak mı belli değil.
  199. ByMoToRisT

Bu sene mezuniyet töreni olur mu sizce?

Bu sene tüm hayaller yalan oldu. :(
  200. ByMoToRisT

Eğer SSD kullanıyorsan Win10(ben win 10'u HDD ile kullanıyorum kanser.), HDD kulanıyorsan win 8.1 kullan. Win 7'den uzak dur.
  201. ByMoToRisT

Format flashina exe dosyası atmak.

Formst flashina yüklemek istediğimiz programların exe dosyalarını ve istediğimiz driverlarin dosyalarını atsak, Windows kurulurken onlar da otomatik kurulur mu? Deneyen var mı?
  202. ByMoToRisT

Herkese teşekkür ederim. Ben ikna oldum. Bir de 2 banka ile anlaşması var. Bankalar sakat yerlere yatırım yapmaz. :)
  203. ByMoToRisT

O gecikmeleri göze alıyorum. 2.el ürün gelirse veya hasarlı ürün gelirse sorun yaşar mıyım diye düşünüyorum.
  204. ByMoToRisT

Rtx 2060 Super Sistem Yorumlama

Pc canavar gibi. Ama işlemci bir tık dusurulebilir.
  205. ByMoToRisT

Ssd olan laptop'a takviye.

Teşekkür ederim. ??
  206. ByMoToRisT

Bu siteden pc satın almayı düşünüyorum. Sizce güvenilir mi? Sorun yaşadığımda ilgilenirler mi?
  207. ByMoToRisT

Ssd olan laptop'a takviye.

Halihazırda ssd olan laptop'a hdd mi takviye edilmeli ssd mi?
  208. ByMoToRisT

ZYXEL vs Keenetic

35mbps ile zyxel kullanıyorum. Çok kişi girse bile etkilenmiyor. Arayüzü basit, kullanışlı.
  209. ByMoToRisT

Bu dolar düşmeyecek mi?

Acaba aldı mı? :)
  210. ByMoToRisT

İdrarım azar azar geliyor, yanıyor...

Masturbasyonla alakalı olmadığından eminsen idrar yolu iltihabı olabilir.
  211. ByMoToRisT

Bu dolar düşmeyecek mi?

? 5in altına düşmez. Şimdiden öğren de hayal kırıklığına uğrama. Taş çatlasa 4.80. Not et zamanı gelince hortlatırsın bu yazıyı. :)
  212. ByMoToRisT

Bu dolar düşmeyecek mi?

Şu an Türk lirasına karşı manipülasyonlar yapılıyor. 1 sene içinde düşer ama eski rakamları görmemiz çok zor.
  213. ByMoToRisT

Güvenlik testi amaçlı hack yaptım ve site sahibine bildirdim

Geleceğin yazılımcısı. Umarım çizgini bozmazsın. :)
  214. ByMoToRisT

Oppo a5 2020 mi p smart 2019 mu

Kesinlikle oppo al. F/P
  215. ByMoToRisT

SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Windows'da Chrome, Kali Linux'de Opera Developer.
  216. ByMoToRisT

Steam satmak legal mi illegal mi

Buradan bi hesap alsak, çalınma ihtimali var mı?
  217. ByMoToRisT

Google de ben robot değilim sorunu yaşayan var mı?

VPN ile girince bazen olabiliyor.
  218. ByMoToRisT

Teşekkürler ??
  219. ByMoToRisT

Hangisi daha başarılı Steve Jobs mu Bill Gates mi?

Steve Jobs, konu kilit. :)
  220. ByMoToRisT

Yasal durumunu bilemiyorum ama çok mantıklı bir şey. Yasalsa ben de satabilirim. :)
  221. ByMoToRisT

Video nasıl montaj yapabilir im.

Premiere pro ile İngilizce kısa film yaptım. Rahatlıkla kullanabilirsin.
  222. ByMoToRisT

Fotoğraf Makinesi mi Telefon mu?

Profesyonel olarak fotoğraf cekeceksen dslr makine alman gerekir. Ama zevkine güzel fotoğraflar çekmek istersen telefon.
  223. ByMoToRisT

Huawei Matebook X pro 2020

40 50fps kafi. :)
  224. ByMoToRisT

Yazın alma ihtimalim var. Üniversiteyi kazanabilirsem tabii. ?
  225. ByMoToRisT

Her açıdan tam istediğim gibi ama onu taşımak bana zor gelir. Pc yanımdayken günde 10km civarında yürüme ihtimalim var. :)
  226. ByMoToRisT

Belirlediğim pc msi gl75
  227. ByMoToRisT

Arkadaşlar laptop fanından ses geliyor bi bakarmısınız ?

Tozları temizlemek çözüm olabilir.
  228. ByMoToRisT

Bütçe 10 15K Aslında almak istediğim pc belli. Ama bu biraz daha ince ve düşük fiyatlı olunca bi araştırmak istedim.
  229. ByMoToRisT

120hz 8gb ram vs 60hz 16 gb ram

Yükseltme ihtimalin varsa düşünmeden 8gb 120 hz al, bir süre idare et. :)
  230. ByMoToRisT

NVIDIA GeForce MX250 ekran kartıyla ilgili hiçbir fikrim yok. Hem yazılım işleri için hem de oyun için önerir misiniz? Gta5 Ets2 Csgo Ark Payday2 Flight simulator X
  231. ByMoToRisT

En iyi Laptop markaları hangisi?

Fanboy değilim ama MSI'dan başkasını gözüm görmüyor. (F/P olarak başka marka görürsem es geçmem tabii.)
  232. ByMoToRisT

120hz 8gb ram vs 60hz 16 gb ram

İlerde yükseltemem diyorsan mecbur performanstan biraz düşüp 16gb al.
  233. ByMoToRisT

Antarktika koronavirüs için dünyada en güvenli bölge

Nasıl gidebilirim? Erzurumluyum soğuk işlemez. :tearsofjoy:
  234. ByMoToRisT

AMD mi, Intel mi?

2017'den beri AMD. Intel, amd üzerine çok oyun oynamış. O yüzden geri planda kalıyor hep. Ama şu an özellikle de is gücü olarak amd önde. Oyunda Intel birazcık önde. Ama o azcık fark için tonla para vermeye gerek var mı orası size kalmış.
  235. ByMoToRisT

Yeni telefon vergileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Petrol çıkaramıyoruz. Sebeplerden biri bu ama tabii ki de başka sebepleri de var. ;)
  236. ByMoToRisT

Farketmeden alıştık galiba. ?
  237. ByMoToRisT

Dolar 7,09 TL!

Akıyor bu gece maşallah...
  238. ByMoToRisT

Türkiye avrupa birliğine katılırsa ne olur

Müslüman olduğumuz için hayalini bile kurmak saçma. Asla bizi yanlarında istemezler. :) Düşük bir ihtimalle euro kullanırız. Euro olmasa bile TL değişir. Yönetimde bayağı bi değişim olur ki bu muhtemelen bizim aleyhimize olur.
  239. ByMoToRisT

Bilgisayarda jack girişi çoğaltıcı

Tam olarak anlayamadım. Mikrofon girișinde kulaklık mı kullanmak istiyorsun yoksa 1 jack ile 1 den fazla kulaklık mı kullanmak istiyorsun?
  240. ByMoToRisT

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  241. ByMoToRisT

Nasıl Animasyon Yaparım?

Ya After effects ya da blender. Blender'ın sistem gereksinimleri daha fazla diye biliyorum.
  242. ByMoToRisT

Favori GTA Oyununuz Nedir?

Ilk göz ağrım Vice city En çok oynadığım San Andreas Uzun bir uğraş sonucu elde ettiğim gta 4 Hala oynayamadığım gta5
  243. ByMoToRisT

Başörtülü öğretmene tepki gösteren Can Ataklı'ya soruşturma

Yıl olmuş 2020 hala başörtüsünü yargılayan insanlar var. ?‍♂️
  244. ByMoToRisT

Nasıl Animasyon Yaparım?

AutoDesk 3ds Max Maxon Cinema 4D Blender
  245. ByMoToRisT

Saçımı nasıl uzatırım?

Bence hiç böyle işlere girme. Uzatayım derken hepsinden olma. :)
  246. ByMoToRisT

Kanal D haber spikeri Buket Aydın istifa etti

Tv 100'e geçebilir. :d
  247. ByMoToRisT

Video nasıl montaj yapabilir im.

Giriş seviyesi montaj programı Camtasia 9 Orta-Üst seviye Premiere pro. Premiere pro öneririm.
  248. ByMoToRisT

Sizce telefon mu almalıyım bilgisayar mı

Telefonun yoksa önceliğin teefon olmalı. eğer ikisini de istersen ucuz bir telefon işini görecektir.
  249. ByMoToRisT

7.1 ch ses kartı önerisi.

Teşekkür ederim.
  250. ByMoToRisT

fps nasıl artırabilirim

Ekran kartının tüm ayarlarını performansa çekebilirsin.
  251. ByMoToRisT

Hoslanmak gunah mıdır?

Ben de demek istiyorum ki dinin kuralları belli. Dinde zorlama yok. Herkes istediğine inanır, sonucuna katlanır.
  252. ByMoToRisT

Hoslanmak gunah mıdır?

Sevmek, sevgili olmak günah olsaydı islam nasıl yayılacaktı? Demek ki sevgili olmak günah değilmiş. AMA eğer inancın varsa dinin kurallarına uyarsın. Ayrıca lütfen kimse kimseyi bu konuda yargılamasın. :)
  253. ByMoToRisT

Mavi ekran hatası.

Ram kaynaklı gibi duruyor. Bios'dan ramleri kontrol eder misin? Fotğraf atarsan teknik bilgisi olanlar yardımcı olabilir.
  254. ByMoToRisT

Kendi Oyunumuzun Gelişimini Gösterdiğimiz Youtube Kanalımız

Kapalı beta sürümü vs. çıktığında denemek isterim. :)
  255. ByMoToRisT

ETS 2 online sürüm hatası

Oyunun 1.37 sürümü betadan yeni çıktı. Truckersmp hala güncellemedi kendini. Birkaç güne onlar da 1.37 için hazır olurlar.
  256. ByMoToRisT

7.1 ch ses kartı önerisi.

Anakartımın dahili ses kartı 7.1 ch desteklemiyor. Bunun için hangi ses kartını önerirsiniz? 1589018962 up Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  257. ByMoToRisT

Bilgisayarım Çöktü Mü?

Çak formatı dobarlansın. ;)
  258. ByMoToRisT

Bilgisayar kablolaması nasıl (görsel)?

Bence gayet güzel. :)
  259. ByMoToRisT

2000- 3000TL arası telefon önerisi verebilir misiniz ?

Kesinlikle mi9t
  260. ByMoToRisT

İphone 7 mi, Redmi Note 8 Pro mu ?

IPhone 7 eskidi artık. Redmi Note 8 Pro öneririm.
  261. ByMoToRisT

Kablonet müstakil eve fiber internet çeker mi?

Parayı gösterince her türlü yapılır bence. :)
  262. ByMoToRisT

Düzce Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi'nde okuyanlar yardım...

Teşekkür ederim.
  263. ByMoToRisT

Netlerim ortada. Öğretim üyesi fazla olan ve puanı düşük olan üniversiteleri araştırıyorum.
  264. ByMoToRisT

Merhaba. Burada okuyanlara birkaç sorum var. 1- KYK yurtları okula yakın mı? 2- Kampüs var mı? 3- Şehirde ulaşım kolay mı? 4- Şehrin insanları nasıl? 5- Kiralar ne durumda? 6- Hocaların genel tutumu nasıl? 7- Hangi ülkelere Erasmus var? 8- Önerir misiniz?
  265. ByMoToRisT

steam hesabım çalınmış olabilir mi?

Steam e posta değiştirmeye izin veriyor muydu hatırlamıyorum ama mümkünse e postayı değiştir.
  266. ByMoToRisT

Hangi tableti almalıyım ?

Eski ipadler bile hala diğerlerinden iyi calisiyor.
  267. ByMoToRisT

Yazılım İçin İdeal Bilgisayar

2.el macbook air ya da pro butcene uygunsa bi bak derim. En azından belli bir süre kendini geliştirene kadar idare eder.
  268. ByMoToRisT

Yıl 2020! Google servisleri yok. Yine de Huawei telefon alır mısınız?

Alırsam fotoğraf makinesi olarak kullanırım. Onun dışında Google olmadan hayatım zorlaşır. Her şeyim Google üzerinden işliyor.
  269. ByMoToRisT

Altından şaşmayın. Altın, yatırımcısına her zaman kazandırmıştır.
  270. ByMoToRisT

Film önerir misiniz?

Edit: Önerdiğim film romantik komedi değilmiş. 2018 de çıkan filmi öneriyorum. Ben dedim romantik film hiç izlemem nasıl oluyor. ?
  271. ByMoToRisT

Film önerir misiniz?

Normalde romantik komedi izlemem ama bu filmi beğendim.
  272. ByMoToRisT

Neden iPhone veya Neden Android ?

Android, çünkü özgür bir ortam. Ios, çünkü güvenliğe önem veriyor ve hızlı çalışıyor. Ikisinin de yeri ayrı. :D
  273. ByMoToRisT

Film önerir misiniz?

Terminal The revenant The Martian The platform
  274. ByMoToRisT

Sizce neden bunalıyorum

O kadarını bilemiyorum. Uzmana sormak lazım. :)
  275. ByMoToRisT

Sizce neden bunalıyorum

Dediğim gibi. Kendini rahatlat. Her şey kafada bitiyor.
  276. ByMoToRisT

Ping düşmesi

İnternet hızına bakılırsa Adsl kullanıyorsun. Adsl tamamen başa bela. Boşuna yeni modem falan alma. Mümkünse vdsl ya da fiber internet kullan. Ben bu seneye kadar adsl kullandım. Eve misafir gelince hiçbir şey yapılmıyordu. Son 3 aydır netspeed vdsl kullanıyorum. Pcde film inerken diğer...
  277. ByMoToRisT

Sizce neden bunalıyorum

Kendini rahatlatmaya çalış. Bu yaşta her şeyi çok takarsan ileride sorunlar yaşayabilirsin. Kendini rahatlatmanın en kolay yolu koşmak ama karantina süresince bekle. Dinlediğin müzikleri de gözden geçir. Günümüz şarkıları (birçoğu) insanı gerçekten geriyor. Bilgisayar oyununa bir süre ara ver...
  278. ByMoToRisT

Sizce neden bunalıyorum

Daha önce ergenliğinde böyle bir şey yaşayan kimseyi görmedim. Dediğin gibi ya stresten ya da panik ataktandır.
  279. ByMoToRisT

Ping düşmesi

Bandwidth düşük olabilir.
  280. ByMoToRisT

Retail ve Oem keyler yasal mı?

Burada win 10 pro için 25tl key de var 800tl de var. Neden böyle?
  281. ByMoToRisT

Retail ve Oem keyler yasal mı?

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? https://www.lisansbudur.com/arama?tip=1&kat=0&word=Windows+10+pro Bu sitede fiyatlar birbiriyle çok alakasız. Güvenilir mi sizce?
  282. ByMoToRisT

Uygun fiyatlı kablosuz oyuncu fareleri.

Oyuncu istememin sebebi ek tuşlar ile ileri geri yapabilmek. Ayrıca ışık da ambians katıyor :D 1588787542 Not ettim. Teşekkürler.
  283. ByMoToRisT

Telefona keylogger bulaştığını nasıl anlarım ? (ANDROİD)

Ters psikoloji olabilir mi? ?
  284. ByMoToRisT

https://urun.n11.com/mouse/inca-iwm-551-kablosuz-sarj-edilebilir-usbtype-c-2-alicili-mouse-P380857602 Bu iş görür mü? Şu an Inca kablolu gaming mouse kullanıyorum. Memnunum.
  285. ByMoToRisT

Max 100 TL.
  286. ByMoToRisT

Önerebileceğiniz modeller neler? Fazladan tuşları olanlardan alacağım.
  287. ByMoToRisT

4000-6000 laptop önerisi

Daha iyileri bulunabilir ama bi bak istersen...
  288. ByMoToRisT

Nano ekran koruyucu korur mu?

Iyi markadan alırsan her türlü korur. Ben daha önce düşürdüm ve ekrana bir zarar gelmedi. Nano cam + kaba kılıf=3310 torunu Tercih senin. :)
  289. ByMoToRisT

İphone 11 Pro

Yeni iPhone'u bekleyenler karlı çıkacaktır.
  290. ByMoToRisT

Windows 10 çok yavaş

Haklı olabilirsin ama en güncelde kalmak iyidir. Win8.1 son kalem. :)
  291. ByMoToRisT

Kulaklık Önerisi

Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun. İyi forumlar. :)
  292. ByMoToRisT

Kulaklık Önerisi

Rm-19 daha dikkat çekici. Özellik olarak bir fark göremedim ben.
  293. ByMoToRisT

Kulaklık Önerisi

https://www.vatanbilgisayar.com/rampage-g16-siyah-7-1-surround-sound-system-metal-kasa-profesyonel-mikrofon.html 1588761323 Eğer bütçe yüksekse bunu öneririm. https://www.vatanbilgisayar.com/hyperx-khx-hscp-rd-cloud-ii-headset-kirmizi.html
  294. ByMoToRisT

CS:GO Bedava Skins Kazanma Siteleri ...! 2019

Kumar batağına düşmeyin arkadaşlar. :)
  295. ByMoToRisT

Kulaklık Önerisi

3 senedir Rampage SN-R10 kullanıyorum. Kablosu kendi kendine burgu yapıyor. Sürekli onu düzeltmek için uğraşıyorum ama onun dışında ses kalitesinden memnunum. Mikrofonu da küçük, geride olmasına rağmen gayet güzel kaydediyor.
  296. ByMoToRisT

PC'ye ne sıklıkla format atılmalı?

Bir kesim sadece virüs bulaşınca format atıyor, bir kesim de belli zamanlarda format atıyor. Kaç ayda bir format atılmalı?
  297. ByMoToRisT

Kitap Önerileri

Tanısan sen de seversin :) Ayrıca bu isimde bir kitap var. Okumadım ama arkadaşım önermişti. :)