Arama sonuçlarınız

1. gollik29

Yardım Bilgisayarda performans eksikliği

Arkadaşlar haziran 2023 de aldığım laptopumu ilk kullandığım zamanlar oyunlarda max. 85 dereceye kadar ısınırdı ve gayet akıcı performans alırdım. Son 2-3 aydır bilgisayarım 85 dereceye gelmiyor ve performansda düşüş var. Şöyle ki ets 2 de bütün ayarlar full iken sorun yok, sadece ölçekleme...
  2. gollik29

Yardım Gigabyte Aorus 15P Xd anlık takılma sorunu

Arkadaşlar elimde Gigabyte 15P Xd laptop var. Bu bilgisayarı haziranda aldım ve aldığımdan beri oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum. Driver, windows herşey güncel. Oyuna girdiğimde otomatik oyun moduna geçiyor ve performansı otomatik yükseltiyor. Windows 11 le geldi. 10 a düşürmeme rağmen anlık...
  3. gollik29

Soru Gta 5 fps düşmesi

Arkadaşlar gta 5 oynadığımda gpu sıcaklığı 85, 150-200 e varan fps alabiliyodum. Ancak dün akşam trevor karekterinde oynarken takılmalar başladı. fps ise 100-130 civarları ve gpu 65-70 derece arasında. Bilgisayarı sıfırladım ama fps 150 nin üzerine çıkmıyor ve gpu sıcaklığı max. 78-80. Fps ve...
  4. gollik29

Yardım Sıfır alınan bilgisayarda kullanım izleri!

Arkadaşlar hayırlı bayramlar. Gıgabyte 15P XD bilgisayar aldım sıfır. Ancak bilgisayarı açar açmaz monitör kapağında parmak izi, mousepad kısmında iğne ucu boyutunda ezik ve monitörün köşesinde yine eziklik mevcut. Ve bilgisayarda şöyle bir problem var, sabah şarjı 78 iken kapatıyorum, akşam 74...
  5. gollik29

Yardım Gıgabyte Aorus Önerilir mi?

Gıgabyte aorus nasıl bir bilgisayar? Bu marka hangi markaya eşdeğer? Almaya değer mi?
  6. gollik29

Öneri Acer nitro 5 mi Msi katana 17 mi?

39.999 tl ye iki tane bilgisayar var. Acer nitro 5 ve msi katana 17. Acer nitro 5 rtx 4060 8 gb İ7 12. Nesil, msi ise rtx 4050 6 gb i7 12. Nesil. Hangisini tercih etmeliyim?
  7. gollik29

Öneri Samsung buds2 pro vs Huawei freebuds pro

Arkadaşlar airpods pro yüzünden kulaklıklarımı değiştiricem. Samsung buds 2 pro ya da huawei freebuds pro 2 arasında kaldım. Samsung note 10 kullanıyorum buds2 pro iyi gider ama huawei de fema değil freebuds pro 2 çok övüldü şöyleydi böyle oldu falan. Bu iki kulaklığı kullanan arkadaşlar...
  8. gollik29

Yardım Civciv yürüyemiyor

Sabah pazardan 5 tane civciv aldık, 3 siyah 2 sarı. Sarılardan biri sabah sapasağlamdı, şuan yürüyemiyor. Ne yapabilirim bilgisi olan var mı? 1655067145 ?
  9. gollik29

Yardım Airpods pro kablosuz şarj problemi!

Selamlar. Airpods pro ve Samsung note 10 kullanıyorum. Airpods pro'yu telefonumdan kablosuz şarj ediyorum, bir süre sonra şarjı kesiyor. Aynı problemi Samsung marka kablosuz şarj özellikli taşınabilir şarj cihazında da yapıyor. Apple'a götürdüm sorun yok dedi ama değişti cihazı. Ama yine yaptı...
  10. gollik29

Ekran Parlaklığı Değişmiyor

Arkadaşlar bilgisayarda çözemediğim bir sorun var oda ekran parlaklığının gram değişmemesidir. Disk değiştirip yeni sistemler kurdum, bios güncelledim, bios sıfırladım lakin çözemedim. Anakartta ekran parlaklığı ile ilgili bi parça var mıdır?
  11. gollik29

Sata 3 Ssd

Arkadaşlar eski bilgisayarım için ssd alacağım lakin sata 3 desteklemiyor. Sata 3, sata 2 ye oranla sadece aktarma hızında mı fark var? Arayüz geçişlerinde her iki nesilde aynı performansı mı veriyor?
  12. gollik29

Huawei freebuds pro win8.1 düzgün ses vermiyor

Arkadaşlar Huawei Freebuds Pro kullanıyorum, bilgisayara eşleştirdim ama arama modunda gibi ses veriyor normal telefon kalitesini vermiyor. Yaşayan var mı aynısını? Win 8.1 Pro
  13. gollik29

Excalibur ne kadar kaliteli?

Casper excalibur bilgisayarları ne kadar iyi? Alınır mı? Kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim?
  14. gollik29

Eski bilgisayara m2 ssd

Eski nesil bir bilgisayar var elimde. Bu bilgisayara dönüştürücü takılarak m2 ssd kullanmak ne kadar doğru olur? Ya da böyle kullanan var mı?
  15. gollik29

Hdmı-e Sata girişleri kapalı

Selamun aleyküm. Bilgisayarda bu portlar kapalı nedense bilmiyorum ama açılabiliyor mu yoksa üretimde bu portlar takılmadan mı üretildi? Acer Extensa 5630EZ
  16. gollik29

BTK imei sorgulama ile ilgili

Selamun aleyküm arkadaşlar. Konuyu buraya açtım, yanlış açtıysam affola. Bi abimiz kardeşinden Samsung A30 aldı, telefon yurtdışı tabi yeni yasaya göre kayıtlı. Telefonun İmei numaralarını (Çift Hat) kontrol edene kadar bi mesaj gelmemişti, ama e-devlet'ten kontrol ettim, her ikiside kayıtsız...
  17. gollik29

Exper Sürücü sitesi

Arkadaşlar Exper sürücü sitesinde seri numarası girerek sürücülere ulaşmaya çalışıyorum, lakin numarayı girip 'Bul' dediğim zaman herhangi bir şey açılmıyor. Var mı bir bilginiz?
  18. gollik29

4 GB Ekran kartı Yeterli Mi?

Arkadaşlar, Monster Bilgisayar alacağım ama, 4 gb ekran kartı yeterli mi? Mesela ekran kartı yetmez ise, ram yükseltmek işe yarar mı? 4000-4800 civarında önerebileceğiniz günümüz oyunları kaldıran oyun bilgisayarı önerebilirsiniz. Monster şart değildir. Oynayacağım oyunlar euro truck simulatör...
  19. gollik29

Pubg Sürüm hatası, girmiyor

Cümleten Selamun aleyküm. İphone SE'den pubg oynuyorum, güncelleme geldi , alan yetmediği için oyunu silip tekrar yükledim. Facebook üzerinden oynuyorum, verdiği hata 'Bu hesap ile yen bir sürümden giriş yapıldı. Artık eski sürümlerden giriş yapılamaz. Lütfen oyunu en son sürüme güncelle.'...
  20. gollik29

Dizüstü paylaşımsız (e.kartı) oyun laptop tavsiyesi

Cümleten selamun aleyküm. Bir kaç gündür oyun bilgisayarları ile kafamı meşgul ediyorum. Bilgisayar alırken freedos almaya karar verdim. Freedos Bilgisayar önerilerinizi alabilir miyim? Ekran kartı 2-4 hangisinden daha iyi performans alırım? Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Bütçe de olsun...
  21. gollik29

Dizüstü paylaşımsız (e.kartı) oyun bilgisayarı önerisi

Cümleten selamun aleyküm. Bir kaç gündür oyun bilgisayarları ile kafamı meşgul ediyorum. Bilgisayar alırken freedos almaya karar verdim. Freedos Bilgisayar önerilerinizi alabilir miyim? Ekran kartı 2-4 hangisinden daha iyi performans alırım? Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Bütçe de olsun...
  22. gollik29

Wifi

Cümleten Selamun Aleyküm. Arkadaşlar bilgisayarı her açtığımda wifi kilitli oluyor. Yani tuşa basmasam açılmıyor. Wifi de sıkıntı yok, sorun şu. Bilgisayarı her başlatmamda wifi kilitli oluyor. Fn+F11 yaptığımda açılıyor. Bu böyle değildi. Sizce nedir? Exper E5128 Windows 10 pro
  23. gollik29

Ekran Parlaklığı

Cümleten Selamun Aleyküm. Arkadaşlar, bilgisayarda ekran parlaklığı muhtemelen son seviye ve inmiyor. Format falan bu işi çözmüyor. Bilgisayarın kendi sitesinden bios güncellemesi de yaptım değişmedi. Öneriniz var mıdır? (Grafik programı hariç) Acer Extensa 5630 Windows 10 Pro
  24. gollik29

Wi-fi durduk yere gitti.

Cümleten Selamun Aleyküm. Windows 10 Exper E5128 model pc wi-fi durduk yere gitt. Yeniden başlattım, tuşlar ile kilidi açmayı denedim (Fn+F11), içi açılmadı bile, sorun giderdim lakin açamadım. Fikri olan var mıdır, ne yapmam gerekiyor? 1588035477 Babalar sorun giderdim düzeldi, ilginç. Sağ...
  25. gollik29

Bluetooth Kartı

Cümleten Selamun Aleyküm, Hayırlı Ramazanlar. Arkadaşlar, Bilgisayarıma ne kadar bluetooth driver'ı yüklediysem, windows'u yükselttiysem, sıfırlasam da bir türlü bluetooth'u kullanmak nasip olmadı. Bilgisayarın içinde bluetooth kartında sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Google'a bluetooth kartı...
  26. gollik29

Taksitli alışveriş

Selamun aleyküm arkadaşlar. Kuveyttürk kredi kartı ile 133 tl lik bir alışveriş yapıyorum ve 3 taksit ile birlikte vade farkları ile birlikte 141.20 tl olarak ödemesini yapıyorum. Daha sonra ürün elime ulaşmadan iptal ediyorum. Taksitin kapanmadığını fark ettim ve aralık 6 sında taksiti...
  27. gollik29

Gear 360

Selam arkadaşlar. Samsung gear 360 2017 kamera aldım 3 gün önce falan. Birkaç şey söyleyeceğim. 5 dakika geçti geçmedi yüzde 3 düştü şarjından. Ve sonra 4k video çektim ama diğer çözünürlüklerden bi arkını göremedim. Mesela 4k nın yüksek çözünürlükte video çektiği bilinir ama 4k videoyu az bişey...
  28. gollik29

18 yaş altı ziraat banka hesabı

Selamun aleyküm arkadaşlar. Bi kaç gündür banka hesabı açma peşindeyim. Önce garanti hesabı açıcaktım eft havale ücretlerinden dolayı vazgeçtim. Sonra kuveyt açmaya karar verdim. Aylık kullanım ücreti havale eft ücretleri yokmuş. Daha sonra ziraat açmaya karar verdim. Ziraat ın nedeni ise yanlış...
  29. gollik29

Bir bilgisayara farklı Ram takmak

Selamun aleyküm arkadaşlar. Benim pc de hynix 2 GB Ram takılı. Sorum şu : 1) hynix 2 GB Ram takılı. Diğer yuvaya Samsung marka 2 GB Ram takabilir miyim? 2) hynix 2 GB Ram takılı. Diğer yuvaya 4 gb Ram takabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler.
  30. gollik29

Lisans anahtarı

Arkadaşlar pc için n11 de satılan Windows key alıcam. Ama bu keyler dijital galiba. Gerçekten Windows tarafından onaylanmış mı? Bunu nasıl anlarız?
  31. gollik29

Windows 10

Arkadaşlar selamun aleyküm. Pc me Windows 7 den Windows 10 a yükselteceğim. Ama '' yüklemeye hazır olduğunuz doğrulanıyor. '' ekranında en fazla 1 saat bekledi. Nasıl çözerim?
  32. gollik29

Harddisk

Arkadaşlar selamun aleyküm. Bilgisayarım ile uğraşırken yani söktüm alt kapağını. Ram almak amacıyla Ram i çıkardım resmini felan çektim. Dedim harddiski de çıkarayım. Neyse taktım pc yi açtım. Windows 7 logosu geldi bi süre öyle durdu sonra açılmadı. Kapattım bi daha açtım. Bu sefer logo da...
  33. gollik29

Fazladan 700 TL'niz Olsa Ne Alırdınız?

Arkadaşlar selamun aleykum 600-700 TL lik bütçem var tel tab pc hariç... Ben samsung markasının çıkardığı 400 TL lik bottle hoparlör almayı düşünüyorum. Sizin önerileriniz nedir? Sizin 600 yada 700 TL niz olsa ne alırsınız. Cevap için teşekkür ederim...