Arama sonuçlarınız

1. MeNTHoR

Vincent van Gogh’un Yıldızlı Gece Tablosu

Mühendislik bilimlerinin en zor konularından biri akışkanlar mekaniğidir. Bu zamana kadar birçok fizikçi bu konuyla ilgili formüller türeterek, konuyu çözümlemeye çalışmıştır. Her ne kadar formüller bulunmuş olsa da akışkan türlerinden ortaya çıkan farklılıklar, sorunun çözümünü de doğrudan...
  2. MeNTHoR

Arılar Yok Olursa Ne Olur?

Einstein, ‘Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır, arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan ve insan olmaz’ demiştir. Arılar 130 bin farklı bitki türünün çoğalmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda insanoğlunun da çok önemli gereksinimlerini karşılıyor. Gelişen teknoloji...
  3. MeNTHoR

Biyomühendislik ve Çalışma Alanları

Biyomühendislik Nedir? Biyomühendislik, biyolojik teknikler ile mühendislik bilimlerinin birleştirilerek canlı sistemlere ve yine biyolojik alanda karşılaşılan sorunlara çözüm olarak uygulanan bir disiplindir. Biyomühendislik MF puan türünde yeterli puan alınarak ilgili üniversitelerin...
  4. MeNTHoR

Biyomühendislik ve Çalışma Alanları

Biyomühendislik ve Çalışma Alanları Biyomühendislik Nedir? Biyomühendislik, biyolojik teknikler ile mühendislik bilimlerinin birleştirilerek canlı sistemlere ve yine biyolojik alanda karşılaşılan sorunlara çözüm olarak uygulanan bir disiplindir. Biyomühendislik MF puan türünde yeterli puan...
  5. MeNTHoR

Question2Answer ile Wordpress Entegrasyonu

Question2Answer ike wordpressi entegre şekilde nasıl kullanabiliriz aynı üyelikler geçerli olmalı iki sistemde de ve bunun bir zararı olur mu?
  6. MeNTHoR

Gta 5'de Arabanın üstünü açmak

Burada anlatılmış bakabilirsin. GTA 5'te Arabanın Üstü Nasıl Açılır? | Zompir
  7. MeNTHoR

Saç Sağlığı ve Beslenme

Saç pek çok insan için güzelliğin göstergesi olarak kabul edilmektedir. Parlak, canlı, güçlü saçlar kişiye öz güven verir. Saç bakımında genellikle şampuan ve saç kremleri kullanılmaktadır. Halbuki beslenme de saç sağlığı için çok önemlidir. Çünkü saçın görünen kısmının bakımı ve beslenmesi...
  8. MeNTHoR

Kuantum Fiziği

Kuantum Fiziğinin Önemi Bir çoğunuz kuantum fiziğini daha önce duymuştur. Kuantum fiziği veya kuantum mekanizması dediğimiz şey 19. yüz yılın sonlarında ortaya çıkmıştır. Ancak günümüzde de oldukça yaygındır. Bunun nedeni kuantum fiziği ile ilgili yakın zamanda bir çok bilgi edinmiş olmamızdır...
  9. MeNTHoR

Seo Nedir ?

Ayrıca SEO Nedir? Nasıl Yapılır? gibi sorular için makalemizi okuyabilirsiniz.
  10. MeNTHoR

Türkiye'deki En Popüler Bloglar

Bilim ve teknoloji konusunda favorim diyebilirim :) Bilim Ve Tekno
  11. MeNTHoR

Yeni Reklam Sitesi Arayışı

Konu güncel mi bilmiyorum ancak bu bilim ve teknoloji sitesinin takipçisi oldukça fazla olduğunu düşünüyorum. Yararlı ve güzel bir site ben de takip ediyorum. Düşünürsen sahibi ile iletişime geçebilirsin. Bilgi verici yazılar da mevcut örnek vermek gerekirse; Günümüz Genetik Mühendisliği CRISPR...
  12. MeNTHoR

Sitene ekle kodlari?

Sitene Ekle Bu sitede var mesela. Bildiğim kadarı ile buradaki kodları html şeklinde görünmesini istediğin yere ekliyorsun. Atıyorum mesela bilim ve teknoloji ile ilgili olan haberleri oradan çekip sitende yayınlamış oluyorsun. Site sahibi de backlink ve tanıtım aldığından senin için de onun...
  13. MeNTHoR

Yeni Nesil Robot “Cassie”

Günümüzde Yapay Zeka Günümüzde yapay zeka oldukça gelişti ve bununla orantılı bir şekilde robot üretimi ile ilgili çalışmalar da hız kazandı. Ancak günümüzdeki robotlar insan gibi yürüme aşamasında belli başlı sorunlar yaşıyor. İnsanların denge mekanizması iç kulakta yer alan sıvıdır. Ancak...
  14. MeNTHoR

Dyson Elektrikli Araba Yapıyor

Dyson Elektrikli Araba Yapacağını söyledi İngiliz teknoloji grubu Dyson geçtiğimiz günlerde ,elektrikli araba üreteceğini açıkladı. Dyson ilk arabasını 2020yılında satışa çıkaracağını söyledi ve bu araba için 400 mühendis alındı. Elektrikli ev aletleriyle bilinen Dyson, bundan önceki zamanlarda...
  15. MeNTHoR

ASELSAN’nın Askeri Yürüyüş Asistanı ASYA

Ülkemizde savunma ve sivil alanda çalışmalar yapan, giyilebilir teknoloji üzerine çalışan ASELSAN, kısa adı ASYA olan “Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi” geliştirdiğini açıkladı. ASYA ile göreve çıkan askerler ağır yüklerle yorulmadan çok daha uzun mesafelere yürüyerek ulaşabilecek. Böylelikle...