Arama sonuçlarınız

1. FlameWinder

Harddisk'teki verileri sonsuza kadar yok etme

Şu saatten sonra bir veri merkezine gitmediği sürece böyle bir şey mümkün değil. Zaten yapılacak veri kurtarma işlemi öyle 1-2 dakikada falan gerçekleşmez en azından 12-18 saatin geçmesi gerekiyor hacklense bile. Verinin hassasiyetine göre karar vermek size kalmış. Dediğim gibi diske doğrudan...
  2. FlameWinder

Harddisk'teki verileri sonsuza kadar yok etme

Şimdi 10-15 kere format atmak pek bir şey değiştirmez aslına bakarsanız. Çünkü verileri silerken 1 olan bitleri 0 olarak değiştiriyorsunuz. 0 olan bitler yine 0 olunca haliyle etkisi olmayabiliyor. %100 değil elbette ancak böyle bir ihtimal mecvut. Eğer gerçekten önemliyse en iyisi yeni bir hard...
  3. FlameWinder

Sistem ve PSU Tavsiyesi

Evet sistem uyumlu ve 500W yeterli olacaktır. İstediğiniz oyunları da rahatlıkla oynatır. PSU performansının düşmesi pek olağan bir şey değil. Özellikle Xigmatek gibi kaliteli firmalar uzun ömürlü olması adına yüksek kaliteli kapasitör kullanıyorlar. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
  4. FlameWinder

Bilgisayarımın problemi Monitör'de mi?

Madem google'de bir şey yaparken de alıyorsunuz hatayı eğer işlemcinizin dahili bir grafik birimi varsa ekranı anakartınıza bağlayın ve ekran kartını kasadan tamamen çıkartın. Bir de o şekilde kullanın. Eğer hatayı almazsanız bilin ki ekran kartınız arızalanmış.
  5. FlameWinder

Bilgisayarımın problemi Monitör'de mi?

Eğer bilgisayarınız mavi ekran hatası veriyor ve kendi kendine resetliyorsa muhtemelen arıza monitör kaynaklı değil. Çok yüksek ihtimalle ekran kartınız arızalanmış. Hangi işlemler esnasında alıyorsunuz bu hatayı?
  6. FlameWinder

Bu Bilgisayar Gta 5 i Kaldırırmı

Yüksek ayarlarda oynarsın
  7. FlameWinder

Ekran Kartı Önerisi

230W yeterli olacaktır.
  8. FlameWinder

Ekran Kartı Önerisi

Muhtemelen en düşük ayarlarda 25-30 fps alırsınız.
  9. FlameWinder

Ekran Kartı Önerisi

R7 240 daha iyi performans verir.
  10. FlameWinder

Ekran Kartı Önerisi

R7 240 alabilirsiniz. Fazlasını önermem bir çok oyunda darboğaz yaşamanız mümkün.
  11. FlameWinder

ekran kartım işlemcime göre uygun mu?

Öncelikle şu yanlış anlaşılmayı düzeltelim, 3000 Mhz işlemci frekansı için değil bellek frekansı içindir. LGA 1551 soket olan bütün anakartlara istediğiniz işlemciyi takabilirsiniz. Anakartlar işlemcinin performansına bir kısıtlama getirmez. K ibaresi çarpan kilidinin açık olup olmadığını...
  12. FlameWinder

3000 tl ye bilgisayar

Sistem güzel olmuş ancak i3 7100 yerine Ryzen 3 1200 öneririm. Fiyatlar hemen hemen aynı performanslar hemen hemen aynı ancak Ryzen gelecekte yükseltmeye daha açık olacaktır. İşlemcinin yetersiz gelmesi durumunda anakart değiştirmeden Ryzen 7 işlemci takılabilir. AMD verdiği sözü tutarsa uzun...
  13. FlameWinder

Pc açılırken bios ekranına giriyor ve f1 e basmamı istiyor.

BIOS güncellemesi yapmak ya da CMOS sıfırlamak çözüm olabilir bu durumda.
  14. FlameWinder

Halt On'u "Disable" ya da "None" işaretleyip deneyin bir de
  15. FlameWinder

Bu sistem kasarmı?

Kasanın genel sıcaklığı genellikle baz alınmaz çünkü diğer bileşenlerin ısısının kasa içinde birikmesi olağan bir durumdur. Bunu çözebilmek adına öne ve arkaya eşit sayıda fanlar takabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ön taraftan havanın girmesi arka taraftan da çıkması gerektiği. İşlemcinizin...
  16. FlameWinder

Denedikten sonra sonucu yazmayı ihmal etmeyin ;)
  17. FlameWinder

BIOS'a girin Boot sekmesinde Boot Setting Configuration menüsünden "Wait for "F1" If Error" seçeneğini "Disabled" olarak değiştirin ve sistemi yeniden başlatın. Sorun çözülecektir.
  18. FlameWinder

En azından tam olarak ne yazdığını yazarsanız yardımcı olabiliriz.
  19. FlameWinder

Bu hata mesajının görüntüsünü atma şansınız var mı?
  20. FlameWinder

Bu sistem kasarmı?

Sisteminiz kötü değil. Normal şartlarda kasmaması gerekir. Ancak eğer açılma ve kapanmalarda sıkıntı yaşıyorsanız SSD performansını yitirmiş olabilir ki bu geçmişte sıkça gördüğümüz birşeydi. Özellikle ucuza kaçılan SSD'ler bunu çok yapıyordu. Sizden ricam CrystalDiskMark ile bunu test edip...
  21. FlameWinder

SDN Warframe kulübü :)

E toplanalım biz ufaktan o zaman? Önümüzdeki hafta sonu görüşmek üzere!
  22. FlameWinder

Bu PC TOPLANIR MI?

Evet toplanır. Ancak güç kaynağınızı 500 ya da 600W tercih etmenizi öneririm. Böylece gelecekte sisteminizi yükseltirken sorun yaşamazsınız. Çünkü sisteminiz gelecekte Ryzen 7 bir işlemciye uyumlu. Dolayısıyla daha iyi ekran kartlarına da uyumlu. Bugün bilgisayar toplanırken ne kadar geleceğe...
  23. FlameWinder

Kulaklıktan Ses Gelmiyor

Sorun büyük ihtimalle ön panel portlarının anakarta bağlanmamasından kaynaklı. Eğer kendiniz bu bağlantıları yapamayacaksanız bir bilgisayarcıya götürün bir kaç dakikalık bir işlem zaten hızlıca biter işleri. Sorunuza gelecek olursak evet düzelecektir.
  24. FlameWinder

Bilgisayar Toplama Yardımı

Birinci sistemi tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Sistem uyumlu ancak 2300 liraya kadar bütçenizi çıkarabilirseniz bizim hali hazırda donanım tavsiyesi bölümünde sabit bir 2300TL sistem önerimiz var. Çok daha makul bir karar olacaktır. İşletim sistemini orjinal olarak 50 TL gibi fiyatlara...
  25. FlameWinder

5 Ağustos Ankara Sefa Huzur Evi Ziyareti Çektirilen Tüm Fotoğraflar

Çok keyifli bir gündü. Tekrar mı yapsak diye düşündürmedi değil :) Katılan herkese çok teşekkür ederim.
  26. FlameWinder

RX 480 ve FX 8350 kasma sorunu

MSI 970 Gaming önerebilirim.
  27. FlameWinder

2500-3000 TL Arası Sistem Önerisi

Burada 2300 TL sistem önerimiz var. Eğer bütçeniz kalırsa önem sırasına göre ekran kartını 1050Ti ya da üstü ile değiştirebilir, SSD ekleyebilir ya da bellekleri 16GB albilirsiniz.
  28. FlameWinder

Anakart cidden zayıf. Yine de son ihtimal olarak düşünmekte fayda var diye düşünüyorum sonuçta harcama yapacaksınız bu parçayı değiştirmek için. Bir ihtimal HDD kaynaklı olabilir bir de oyunlardan birini SSD'ye atıp oynayın. En kötü ihtimali en sona saklayarak haraket etmek en doğrusu bana...
  29. FlameWinder

Saydığınız oyunların tümü işlemci gücüne oldukça yüklenen oyunlar. Eski bir işlemci kullanıyorsunuz. Bu nedenle darboğaz yaşıyor olmanız mümkün. Tavsiyem overclock yapmanız. Kötü bir işlemci kullanmıyorsunuz kesinlikle bu nedenle değiştirmeden önce overclock yapın ve bunu yapmadan önce bolca...
  30. FlameWinder

Hangi oyunlarda yaşadınız bu durumu?
  31. FlameWinder

2600 TL den pc alcam

Muhtemelen ayrı ayrı parçalar halinde gelecektir ve montajı sizin yapmanız gerekecek. Sanırım Sinerji belli bir ücret karşılığında bu hizmeti veriyordu. Onlarla iletişime geçip net bir bilgi alırsanız daha iyi olur. Bir işletim sistemi kurulu olarak gelmeyecektir bu nedenle USB'den windows...
  32. FlameWinder

Amd Ryzen 7 1700 Stok Soğutucu Rgb Led Rengi Nasıl Değiştirilir?

Asus Aura programı aracılığıyla değiştirmeniz mümkün.
  33. FlameWinder

AMD Ryzen 5 1500X (lütfen yardım)

Bir bilgisayar toplarken yapılan en büyük hata bu bilgisayarı tekrar geliştirmeyeceğinizi varsaymaktır. Yarın bir gün ekran kartınızı değiştirmek istediğinizde başka bir parçanın değişecek olması sizin için gelecekte sorun çıkaracaktır. Bu nedenle işlemci bütçesini bugün düşürmek yarın...
  34. FlameWinder

Söyle Rahatla

Ban yemek isteyenler eklesin :)
  35. FlameWinder

Dead by Daylight kaldıran PC önerisi

Buradaki konumuzu inceleyebilirsiniz. Ekran kartını 1050Ti ile değiştirip SSD eklerseniz aşağı yukarı 3000TL civarına denk gelecektir.
  36. FlameWinder

DirectX 11

Ekran kartı modeliniz nedir?
  37. FlameWinder

[Çözüldü Sayılır] MSI mı Monster mi ?

500 lira fark MSI deniz aşırı ülkelerden geldiği için olabilir mi :)? Bu bilgisayar kutulanacak kargolanacak gümrükten geçerken vergi alınacak raflara gelene kadar tekrar taşıma maliyeti olacak raflara koyan adam deposuna koyacak bunun maliyeti olacak sonra kendisi kazanç sağlamak için aldığı...
  38. FlameWinder

Gtx 1060 a b150 mi b250 mi

Yanlış hatırlamıyorsam B150M bir BIOS update aldı ve kabylake işlemcileri şuan destekliyor yine de B250M daha güncel bir anakart ve daha yüksek bellek frekanslarını destekliyor.
  39. FlameWinder

Gtx 1070 Ryzen 7 1700 1080p Gpu Kullanımı

Chroma Subsampling denilen işlemden kaynaklı. Her pikselin kendi datasını aktarmak oldukça zor. Bu nedenle Chroma Subsampling yöntemiyle her pikselin parlaklık değeri saklanır ve her piksel komşusu olan 3 piksel ile Cb ve Cr bilgilerini (Renk bilgileri) paylaşır. Buna 4:2:0 chroma subsampling...
  40. FlameWinder

Gtx 1060 a b150 mi b250 mi

Öncelikle ekran kartına göre anakart tercih edilmez. İşlemcinize göre bir anakart tercih etmelisiniz. Ekran kartını etkileyen tek unsur PCI slotlarının hızı ve onlar da performansı ciddi anlamda etkilemiyor. Gözle görülemeyecek seviyede diyebiliriz. Sorunuzun cevabına gelecek olursak...
  41. FlameWinder

Bu PC Gta5 i Hangi Ayarlarda Açar

Peşin peşin bilgisayarı almamanız gerektiğini söyleyim öncelikle. İşlemcisi çok eski ve geleceğe kesinlikle dönük değil. R7 240 bulunuyor ekran kartı olarak. R7 250 ile en düşük ayarlarda oynanabiliyor sorunsuz. 240 muhtemelen ortalamanın biraz altında bir FPS ile açacaktır en düşük ayarlarda...
  42. FlameWinder

1600 tl civari sisteme tavsiye bekliyorum

Her şeyden önce AMD'nin muadillerine göre çok ısındığı doğrudur buna lafım yok da sesli çalışıyor nedir yahu :D ? Kullandığınız soğutucu ile alakalı o durum. Ayrıca şu dönem sıfır bir bilgisayar alan birinin DDR3 sistem alması pek mantıklı değil. G4560 ile RX460 kullanabilirsiniz muazzam bir...
  43. FlameWinder

4000 TL bütçe ile toplama PC önerisi.

Parçalar uyumlu ve dengeli bir sistem olmuş. Gelecekte bellekleri 16GB yapmak isteyebilirsiniz. Biraz daha bütçeniz varsa SSD almayı da düşünün derim. Ryzen 3 kullanmayın işlemciniz ne kadar güçlü olursa o kadar geleceğe dönük bir sisteminiz olur.
  44. FlameWinder

600 Tl'ye Masaüstü Bilgisayarımı yenileyemeyi düşünüyorum.

Evet bileşenleriniz uygun ve anakart eğer eskisiyle aynı boydaysa (mATX) ya da daha küçükse sığacaktır. Bir çok soğutucu kendi üstünde termal macun ile geliyor tabi sizin tercih ettiğiniz soğutucu hakkında pek bir bilgim yok. Son sorunuz hakkında benim de bir bilgim yok ne yazık ki. Parça...
  45. FlameWinder

Olabildiğince düşük fiyata PC Toplama Tavsiyesi

2300 TL Sistem Önerisi Önceden hazırladığımız bir öneri vardı inceleyebilirsiniz.
  46. FlameWinder

DVD Romışığı yanmıyor, açılmıyor

Aygıt yöneticisinde tanımlanmayan bir cihaz var mı onu da kontrol edin. Eğer yoksa cihazı aldığınız yere götürün bi kontrol ettirin.
  47. FlameWinder

DVD Romışığı yanmıyor, açılmıyor

Muhtemelen anakartınıza ya da güç kaynağına bağlı değildir. Kasayı açıp bağlantıları kontrol edin.
  48. FlameWinder

Eronis Linux bölümü moderatörü olmuştur!

Eronis uzun sayılabilecek bir deneme sürecini başarı ile tamamlamış ve forumumuzun Linux bölümüne moderatör olarak atanmıştır. Vermiş ve vereceğin emekler adına teşekkür ederim @eronis :)
  49. FlameWinder

Ram önerisi?

Çift modül olursa performansta artış olur.
  50. FlameWinder

Ram önerisi?

Aynen, bu işinizi görecektir.
  51. FlameWinder

Ram önerisi?

Eğer elinizdekini değiştirecekseniz işlemci modelinizi yazar mısınız? Bir kaç öneride bulunabilirim.
  52. FlameWinder

Ram önerisi?

Alacağınız belleklerin şuan kullandığınız bellekler ile uyumlu olması gerekli. Özelliklerini biliyor musunuz?
  53. FlameWinder

Bilgisayarımdan verim alamıyorum.

Öncelikle madem 1 ay önce toplandı neden FX işlemci tercih ettiniz? Performansı çok düşük ya da yetersiz demiyorum ancak 1 ay önce tercih edilebilecek çok daha iyi işlemciler vardı. Her neyse verim açısından eğer konu sadece GTA 5'de ortalık karışınca oluyorsa muhtemelen ayarları köklediniz...
  54. FlameWinder

Bilgisayarımdan verim alamıyorum.

Sistem özellikleri nedir ve hangi oyunlardan verim alamıyorsunuz?
  55. FlameWinder

2500 TL'ye Ekran Kartı Hariç Bu Sistem Alınır mı ?

Şuan o bütçede intel almaya kalksanız daha düşük performanslı bir işlemci alırsınız muhtemelen ayrıca AM4 platformu muhtemelen uzun soluklu olacak ve gelecekte işlemci değiştirmek isterseniz anakart değiştirmenize gerek kalmayacak. Bellekleriniz sistem ile uyumlu, 600W yeterli ve anakart seçimi...
  56. FlameWinder

2500 TL'ye Ekran Kartı Hariç Bu Sistem Alınır mı ?

Alınabilir dengeli ve güzel bir sistem olmuş. EDİT: Gelecekte Bellekleri 16GB yapmak isteyebilirsiniz.
  57. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Oraya gittiğinizde bütçenize göre bir seçim yapın kasada hem görerek almış olursunuz içinize siner. SSD olarak OCZ Trion 150 120GB yada 240 GB öneriyorum.
  58. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Ryzen'in performansı daha iyi ayrıca ileride değiştirmek isterseniz anakartı değiştirmeden şuanki en güncel ryzen işlemciye güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bellek frekansları daha iyi birinci sistemde.
  59. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

SSD olarak OCZ Trion 150 serisini önerebilirimy ya da Samsung Evo serisinden alabilirsiniz. Şahsen 1. sistemi tercih ederim.
  60. FlameWinder

Darboğaz

Darboğaz yapacak bir işlemci değil darboğaz yaşanmaz.
  61. FlameWinder

Windows 10 insider güncelleme

Eğer NVMe'yi seçtikten sonra sistem açılmıyorsa Windows harika bir hata yapmış demektir :/ Ubuntu Live USB ile sisteminizi bootlayıp dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Ondan sonra temiz kurulum yapıp insider programından çıkın aklıma gelen tek çözüm bu ne yazık ki :/
  62. FlameWinder

Sistemim ile Bu Oyunlarda Kaç FPS Alırım?

Net bir sayı vermem zor ancak oyunların kasmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.
  63. FlameWinder

Ne dinliyorsunuz?

Ne zaman gerilsem bunu dinliyorum. Oysa ne sözlerin ne de ritimin beni rahatlatması lazım.
  64. FlameWinder

4600 tl ye oluşturulan sistem mantıklı mı?

Yakın zamanda hazırlamış olduğum bir sistem var tavsiye edebileceğim. Optik sürücüsünü kendi seçtiğinizi eklerseniz fiyat aşağı yukarı 4600 TL'ye denk gelecektir. İşlemci: Ryzen 5 1600X Anakart: Msi B350M Gaming Pro Ekran kartı: MSI 1060 3GB OC Bellekler: 8x2 16GB Kingston HyperX Fury 2133...
  65. FlameWinder

Aynen olabilir, bellek yerine tercih edilebilir.
  66. FlameWinder

Benimle yazmak, yarışmak isteyen var mı ?

Ne zaman bu sınav? :)
  67. FlameWinder

Bir yazılım dili öğrenmek istiyorum

Diagrama bayıldım! :D
  68. FlameWinder

Burada 2300 TL sistem önerimiz var. Bellekleri 16 GB yapın, bütçeniz kalırsa da SSD ekleyin ya da 80+ sertifikalı bir PSU ile değiştirin.
  69. FlameWinder

Laptop yeni rami görmüyor [ÇÖZÜLDÜ]

Konu çözüldüğü için başlığı değiştiriyorum.
  70. FlameWinder

Kasa Fanını Laptoba USB İle Bağlamak

Vurmayın :sweatsmile:! Kameralara kullandığımız adaptörler ile karıştırmışım :D
  71. FlameWinder

Ryzen 3 sizce nasıl olacak ?

@eronis hocam haklı. Örneğin i7 860 i3 6100'den daha kötü. Mimariden kaynaklanan bir uçurum söz konusu.
  72. FlameWinder

Karıştırdım sanırım ya teşekkürler düzenliyorum hemen postu
  73. FlameWinder

Standartları düşük tutmayalım yahu :) SSD candır,kandır,koldur,BACAKTIR YA! Bir de bellekler 16GB olması gerek çünkü oyunlar giderek fazlasını istemeye başladı. Kişisel görüş olarak da ekleyim monitör dediğin şöyle biraz kaliteli olacak oyun keyfini kısıtlamayacak :P Böyle düşününce 3000 oluyor...
  74. FlameWinder

3000 tl Sistem Tavsiyesi

Elbette. Tamamen kendi düşüncelerinize göre revize etmeniz daha iyi olacaktır. 1500x alırsanız 200 lira gibi bir fiyat farkı oluyordu sanırım. Anakart bütün Ryzen işlemcilerini destekliyor zaten.
  75. FlameWinder

Oyun oynarken ekranda beliren dama şeklinde ki kareler

Tüm sürücülerinizi ve DirectX'i bi' güncelleyin. Belki dosyalarda bozulma falan olmuştur bir umut :) Değilse ekran kartında bir problem olması muhtemel.
  76. FlameWinder

3000'e anca denk geliyor :D 2000 biraz düşük kalabilir :P
  77. FlameWinder

3000 tl Sistem Tavsiyesi

RX 480'ler 580 olarak değiştirildi ve fiyatlar aşağı yukarı 2000 lira civarında şuanda. Bunun nedeni inanılmaz bitcoin performansı. Öneri olaraksa Burada 2300 TL sistem tavsiyemiz var hali hazırda. Sistemin belleklerini 2x8GB şeklinde alın ve bütçenize göre bir monitör alın. Fiyat 3000TL olacaktır.
  78. FlameWinder

VK playeri yavaş açılıyor?

VK'dan kaynaklı olması muhtemel. Yoğunluktan kaynaklı olabilir ya da sunucu problemleri olabilir.
  79. FlameWinder

Alacağım ram bilgisayarıma uygun mu?

Mahallenizde muhakkak vardır bir bilgisayarcı. Onlarla iletişime geçin. Çinden alacaksınız arızalı ürün gelecek muhtemelen Gelmesi 1 ay göndermesi 1 ay derken astarı yüzünden pahalıya çıkar. 2. el alabilirsiniz bilgisayarcılar genelde bellekleri test edip öyle alırlar. Kasayı da götürün hatta...
  80. FlameWinder

Alacağım ram bilgisayarıma uygun mu?

Bellekler işlemci ayırt etmiyorlar :) O ürünü oraya yerleştiren belki de ürünün ne olduğunu bile bilmiyor. Çinden alınan bir ürün neticede. Bellek bilgisayarınız ile uyumlu ancak bunun yerine ikinci el ddr2 bir bellek almanızı tavsiye ederim. Hem sıkıntı çıkarsa geri götürüp değiştirme...
  81. FlameWinder

Biraz nazlı döner :)
  82. FlameWinder

USB 2.0'dan 5V 150 mA enerji alabilirken USB 3.0'dan 5V 500 mA enerji alabilirsiniz. Daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorsanız telefonların şarj aletini kullanabilirsiniz :p Bir çoğu 12V 1A oluyor genelde. Bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum. Prensip satılan fanlar ile aynı çünkü. EDİT: 12V...
  83. FlameWinder

MacBook Pro (2017 Version)

MACBOOK PRO MLH12TU bence yeterli olur. Çok fazla işlem gücü gerektiren şeyler yapmayacaksınız sonuçta.
  84. FlameWinder

Yeni bilgisayar topladım görüntü sorunu yasiyorum

Çok yüksek olasılıkla ekran kartınızdan kaynaklı. Eğer varsa ekran kartınızı çıkardıktan sonra onboard grafik yongasına (Anakartın kendi hdmi çıkışına) bağlayıp yeniden deneyin ve sonucu bildirin :)
  85. FlameWinder

Asus R7 240 Ekran kartı'nın performansı nasıldır?

ETS 2'den emin değilim ama CS:GO oynatır.
  86. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Monitör alındıktan sonra sistem kullanıma hazır olacaktır. Hazır bilgisayarları takip etmiyorum ne yazık ki.
  87. FlameWinder

2000TL PC Toplama

Burada 2300 tl bütçe ile güncel bir tavsiyemiz var. İnceleyebilirsiniz.
  88. FlameWinder

W10 format atarken bilgisayarı başlatmak için gerekli ayarları yapamadı hatası

Diskte oluşan deformasyonlar buna sebebiyet verebilir mümkünse farklı bir disk ile ya da USB ile yeniden atın. Başka dosyaların da bozuk olma ihtimali mevcut.
  89. FlameWinder

Rica ederim. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Office uygulamaları MAC üzerinde mevcut. Ufak tefek oyunlarda da her birisi için bir şey söylemek güç ama bazı popüler oyunlar oynanabiliyor MAC üzerinde. Buradan steam üzerindeki MAC oyunlarını görebilirsiniz. Belki karar vermenizde bir etken olur.
  90. FlameWinder

W10 format atarken bilgisayarı başlatmak için gerekli ayarları yapamadı hatası

USB ile mi attınız formatı yoksa DVD ile mi? İkinci bir kez format atmayı denediniz mi bir de?
  91. FlameWinder

Bu tamamen bilgisayardan ne beklediğinize bağlı. Örneğin bir geliştiriciyseniz (Yazılımcı vs.) işinize yarayacaktır. Aynı şekilde bir mimar ya da mimar adayıysanız ya da çizimle uğraşıyorsanız yine işinize yarayacaktır. Sıradan bir kullanıcıysanız, ufak tefek yazı işleriyle uğraşıyorsanız...
  92. FlameWinder

Bilgisayardan Tuhaf Sesler Gelmeye Basladi?

Şöyle bir olay var, bu ses diskin arızalanmasından dolayı değil diskin üstündeki iğnenin arızalanmasından (Kontrolcü tam olarak iğneyi de kontrol edemiyor olabilir.) dolayı çıkar. Eğer diski tamir ederlerse ve iğne diske zarar vermemişse veriler kalır. İğne diske zarar verdiyse muhtemelen hdd...
  93. FlameWinder

2. seçeneği seçin. Eğer Windows açılmazsa @ConfickerBelasi 'nin dediği gibi Ubuntu kullanarak HDD içindeki dosyalara erişin ve yedekleyin.
  94. FlameWinder

Exit diyip çıkın ve Windows'u normal bir şekilde başlatın.
  95. FlameWinder

Dediğim gibi verilerinizi bir yere yedekleyip servise gönderin. Çok yüksek ihtimalle bilgisayar servisten geldiğinde sadece Windows kurulu bir şekilde gelecek.
  96. FlameWinder

Asus R7 240 Ekran kartı'nın performansı nasıldır?

O işlemciye biraz daha iyi bir ekran kartı takılabilir. Daha iyi bir ekran kartı kullanılmalı. Eğer bütçe düşükse R7 250 OC modellerinden alın en azından. GTA V en düşük ayarlarda oynatabilir hiç yoktan.
  97. FlameWinder

PC Win 7'den 10'a Geçtiğinde Sapıttı Artık Oyunlara Girmiyor

Ekran kartı modeliniz nedir?
  98. FlameWinder

Siz yine de güncelleyin muhtemelen geçişte dosya kaybı yaşandı.
  99. FlameWinder

Tüm verileriniz gidebilir. :(
  100. FlameWinder

Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemeyi denediniz mi?
  101. FlameWinder

İşlemci ekran kartı darboğaz yardım

Darboğaz oyundan oyuna değişir. Eğer az işlemci kullanan bir oyun oynarsanız yapmaz. Eğer çok işlemci kullanan bir oyun oynarsanız yapar. Ama genel olarak sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.
  102. FlameWinder

Çok çeşitli senaryolar yazılabilir. Veri kaybına yol açması mümkün. Servise göndermekte fayda var.
  103. FlameWinder

Ses sanırım hdd'den geliyor. Servise gönderin ve bu durumdan bahsedin. Bundan önce verilerinizi bir yere yedekleyin.
  104. FlameWinder

iPhone sürekli şarjda olursa nolur?

Her Li-on bataryada olduğu gibi yanlış şarj etmekten dolay batarya zarar görecektir ve zaman içerisinde performansını yitirecektir. Her telefon ve laptop için geçerli bu durum.
  105. FlameWinder

Sesi biraz tanımlayabilir misiniz?
  106. FlameWinder

8.nesil işlemciler

İntel genellikle soket tipini değiştiriyor. Muhtemelen yine değiştirecektir :)
  107. FlameWinder

iPhone sürekli şarjda olursa nolur?

Valla bekledim ne zaman geleceksin diye :D
  108. FlameWinder

Uygun fiyatlı laptop almak istiyorum

Asuslardan birini tercih etmenizi öneririm. Garanti servisi konusunda en rahat ettiğim firmalardan birisi oldu bugüne kadar.
  109. FlameWinder

Uygun fiyatlı laptop almak istiyorum

Biri bana mı seslendi? :D Bütçe düşük olduğu için oyun oynayabileceğinizin garantisini veremem. Verdiğim tüm modeller internette gezmek için yeterli ve fazlasıdır. Lenovo Ideapad 110-N3060 Acer Aspire E5-573G Asus E402NA-GA46T Asus X553SA-XX003D Asus X553SA-XX003D şahsen tercihim olurdu...
  110. FlameWinder

MSİ 760 GM - P33 ANAKARTI için HANGİ EKRAN KARTI TAKILIR

Anakartınıza uyumlu olur evet. İşlemciniz yeterli olur mu emin olamıyorum çünkü oldukça eski. Performanısını bile hatırlamıyorum açıkcası.
  111. FlameWinder

Bilgisayar açılmıyor.

Anakartların hepsi aynı standartı kullanmakta. 120W ve üstü bir PSU alırsanız işiniz çözülecektir muhtemelen.
  112. FlameWinder

Bilgisayar açılmıyor.

Bazen belleklerden kaynaklı böyle bir sorun yaşanabilir. Bellekleri çıkarıp biosu sıfırlayın bilgisayarı başlatmaya çalışın. Olmazsa sorun power kaynaklı demektir çok büyük ihtimalle.
  113. FlameWinder

150 TL gibi bir bütçe ile pek bir seçeneğiniz yok. Sanırım ikinci el R7 serisinden bir ekran kartı bulabilirsiniz.
  114. FlameWinder

İşlemciniz nedir?
  115. FlameWinder

3100 TL'ye Bilgisayar Sistemi Toplama

Burada 2300 TL sistem önerimiz vardı. Üzerine SSD ekleyip ramleri 16GB yapın aşağı yukarı 3000 liraya denk gelecektir.
  116. FlameWinder

Toplama bilgisayar önerileri

Monster Abra A5 V9.2.2
  117. FlameWinder

Bu Bilgisayarı En Düşük Maliyetle Nasıl Geliştirebilirim?

Yeterli olur ekran kartı aşağı yukarı en fazla 65 W kullanacaktır.
  118. FlameWinder

Toplama bilgisayar önerileri

Kaynananız seviyormuş! Daha bir kaç saat önce bu bütçeler için bir sistem önerisi hazırlıyordum. İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X Anakart: MSI B350M Gaming Pro Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1060 Bellek: Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2133 Mhz CL14 HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Black SSD: OCZ Trion 150...
  119. FlameWinder

Eğer ramler uyumsuz olsa hiç açılmazdı ya da arızalı olsa açılmazdı.. Slotu eski bir diş fırçası ile temizleyin. Bir ihtimal tozdan dolayı pinler temas etmiyordur.
  120. FlameWinder

Bir de BIOS'dan kontrol edebilir misiniz?
  121. FlameWinder

CPU-Z ile kontrol ettiniz mi ramleri?
  122. FlameWinder

O konuda sorun yok ramler uyumlu.
  123. FlameWinder

Ram'i taktıktan sonra bilgisayarınız açılıyor mu?
  124. FlameWinder

Fps programı

Genellikle MSI afterburner kullanılıyor.
  125. FlameWinder

MSI GTX 1050 Ti nasıldır ?

Şuan 7. nesil işlemciler bulunuyor. Haliyle eskiyen işlemciler piyasadan çekiliyor ve üretimi durduruluyor. Çünkü her yeni nesilde hem performans artıyor hem de fiyat performans oranı artıyor. Bu nedenle bir süre sonra bu işlemcilerin üretimi durduruluyor.
  126. FlameWinder

Arabayla uzun yola gideceğim öneriniz nedir?

Ben bayılırım bu tür yolculuklara! :D Otobüs olsun olmasın nedensiz çok severim. Geçtiğimiz günlerde 8 saatlik yoldan geldim ben de. Varsa bir laptop almak, kitap okumak ve arabanın içindekilere sataşmak (sorumluluk kabul etmiyorum ipin ucunu kaçırmayın :P) favori aktivitelerimdendir. Aux...
  127. FlameWinder

Ryzen 5 1600 İş ve Oyun Sistemi Toplama

Evet yeterli olur rahatlıkla da istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. SSD'yi OCZ Vertex 460a 120GB ile değiştirirseniz iyi olur. Sandisklerde performans düşüşünden dolayı şikayetçi olan insanlar vardı.
  128. FlameWinder

Linux'a geçiş hikayenizi anlatın :=)

Dur dur benimki çok keyifli bir hikaye! :D Yıllar evvel akrabalardan bir laptop geldi "Al biz kullanmıyoruz bozuk zaten, sen yapar kullanırsın" çok matah bir cihaz değildi masaüstü varken yüzüne bile bakmam tabi :) Bir ara sıkıntıdan patlıyorum "Şuna bi' bakayım ben." diyerek giriştim. Çok uzun...
  129. FlameWinder

2 Laptop var. Ram takviyesi?

Değil ne yazık ki :/ bir miktar üzerine ekleyerek bir bilgisayarcıdan ikinci el uyumlu bir bellek rica edebilirsiniz.
  130. FlameWinder

2 Laptop var. Ram takviyesi?

intel'in sayfasında i5 4210U DDR3L 1333/1600, LPDDR3 1333/1600 destekliyor gözüküyor. Intel® Core™ i5-4210U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz) Ürün Teknik Özellikleri Aynı şekilde i7 2670QM DDR3 1066/1333 destekliyor gözüküyor. Intel® Core™ i7-2670QM Processor (6M Cache, up to 3.10 GHz)...
  131. FlameWinder

Monitör Görüntü Yok [ ÇÖZÜLDÜ ]

Rica ederim :) Mümkünse tüm sistemi götürün farklı bir yerde arıza çıkma ihtimali de var.
  132. FlameWinder

En iyisi aldığınız yerden destek almanız olacak anlaşılan. Anakartta bir problem var gibi geldi bana.
  133. FlameWinder

Masaüstü Temasını Değiştirmek Sorun Yaşatır mı?

Daha önce ben de kullanmıştım aynı programı. Bir sıkıntı yaşatmadı ancak çok uzun süre kullanmadım açıkcası
  134. FlameWinder

Sorun ekran kartından ya da çıkışlarından kaynaklı değil. Anakartınız bileşenleri doğru şekilde başlatamıyor gibi görünüyor. Ekran kartını çıkarıp klavyenin ışıklarını deneyin bir de. Sorunun nerde olduğunu anlamaya çalışalım en azından.
  135. FlameWinder

Bilgisayarım SSD'yi Görmüyor

Satıcı daha iyi bir karar olur.
  136. FlameWinder

Bellekleri çıkarıp açmayı dener misiniz?
  137. FlameWinder

Bilgisayarım SSD'yi Görmüyor

Çok büyük ihtimalle arızalanmış ya :/ teknik servise göndermek en iyi seçenek gibi.
  138. FlameWinder

Işıkların gelmesi için bir kaç pinin tam oturması yeterli. Ekran kartını tam olarak oturttuğunuzdan ve anakartın üzerinde bulunan pinin oturduğundan emin olun. Çok düşük de olsa CMOS sıfırlamak bir çözüm olabilir. Kullanıcı klavuzunda "CMOS Reset" şeklinde yazıyor olmalı. Burada 1. bölüm 4...
  139. FlameWinder

Kasayı temizledikten sonra kasaya elektrik gelmiyor [ ÇÖZÜLDÜ ]

1-2 mm kadar fanı oynar genelde. Ses gelmez bile. Şöyle yapalım; kasanın üstünde yalnızca işlemciyi ve fanını bırakın geriye kalan bütün parçaları çıkarın. En azından PSU'nun çalışması gerek. Bu sayede diğer bileşenlerde sorun olup olmadığını anlamış oluruz en azından. Eğer çalışırsa önce...
  140. FlameWinder

Kasayı temizledikten sonra kasaya elektrik gelmiyor [ ÇÖZÜLDÜ ]

Anakartın altında 2 bağlantı noktasına temas eden bir iletken olabilir. Temizlikten sonra olmuş olabilecek en büyük ihtimal bana kalırsa. Bu tür durumlarda bilgisayar kendini korumak için açmaz. Sıcak hava bileşenlere zarar verebilir ancak gerçekten çok sıcak olması ve nemin yoğun olması gerek...
  141. FlameWinder

Onboard olarak zaten görüntü alamazsınız çünkü Ryzen işlemcilerde dahili GPU yok. Ekran kartınız tam olarak oturmuş mu? Vidasını sıktınız mı? Görüntüyü almaya çalışırken hangi kabloyu kullanıyorsunuz? Bir dönüştürücü var mı ? Ekran kartınızın modeli nedir?
  142. FlameWinder

Harici harddisk

"Veri kurtarma merkezi" olarak geçiyor pek çok yerde. Bulunduğunuz ilde muhakkak vardır. Samsung yetkili servisleri veri kurtarma işlemi yapmaz çünkü gerekli ekipmanlara ve elemanlara sahip değiller. Siz HDD ile beraber ziyaretlerine gidin. Eğer vurma düşürme yoksa disk sağlamdır diye tahmin...
  143. FlameWinder

Harici harddisk

Eğer diskiniz arızalandıysa (ki şu durumda çok yüksek ihtimal) ve içindeki veriler sizin için çok kıymetliyse veri kurtarma işini yapan firmalara gitmeniz gerek. Disk (HDD'nin içindeki yuvarlak parçadan bahsediyorum) eğer zarar görmemişse %90 ihtimalle resimleriniz vs. kurtarılır. Buradan pek...
  144. FlameWinder

Katılıyorum 240 yeterli olacaktır
  145. FlameWinder

Karın kası ne kadar sürede çıkar?

Karın kasları yapması en zor ve kaybetmesi en kolay kaslardır :) Vücudunda yağın çok az olması gerek ve sürekli olarak beslenmene dikkat etmen gerek. Süre olarak bir şey söylemek zor. Çok uzun sürer diyebilirim ama.
  146. FlameWinder

Sıcaklık Değerleri Normal midir? Alternatif Soğutma Taktikleri Nelerdir ?

Isılarda problem yok. Havalar da ısındı zaten iyice :) Oyun oynarken komponentler daha fazla ısınır bu nedenle fanlar daha güçlü çalışır. Fanların ses yapması da doğal.
  147. FlameWinder

R7 265 için driver

Buradan "Automatically Detect and Install Your Driver" başlığının altında yazan "Download Now" butonuna tıklarsanız indirdiğiniz program otomatik olarak ekran kartınızı tanır ve sürücüsünü indirir.
  148. FlameWinder

1500 TL sistem toplama

Yani bir kaç ay yada bir yıl sonra işlemciyi değiştirmek isterseniz anakartı da değiştireceksiniz. İşlemci 3000Mhz bellekleri de desteklemiyor ne yazık ki.
  149. FlameWinder

1500 TL sistem toplama

Güzel bir bilgisayar. Geleceğe dönük olduğunu söyleyemem.
  150. FlameWinder

1500 TL sistem toplama

1050 ile geçtiğimiz günlerde bir sistem önerisi yaptık. 2300 TL tuttu ancak geleceğe dönük bir sistem oldu. Ryzen serisinin en ucuz işlemcisini kullanıyor. 2300 TL Sistem Önerisi
  151. FlameWinder

1500 TL sistem toplama

Bütçeniz nedir?
  152. FlameWinder

Ryzen 7 1700 lü işlemciye ekran kartı tavsiyesi

Vsync açık olabilir. Değilse de olmalı :) boşu boşuna efor sarf etmeye gerek yok.
  153. FlameWinder

Bence mantıklı. Kartınız kullanışsız değil. R7 250 gibi cidden düşük seviyeli bir ekran kartınız olsa şuan almak mantıklı olabilirdi. Ancak tahminimce oynayamadığınız bir oyun yoktur. Biraz daha geç alıp daha uzun süre götürecek bir ekran kartı almak iyi olabilir :)
  154. FlameWinder

Sistem nasıl ? Parçalar uyumlu mu ?

İşlemci de 65W harcayabilir en fazla. Kalan parçalar tahminen 100W harcayacaktır ve geriye yine boşta 100W kalıyor. Minecraft için bir şey söyleyemem. GTA 5 aşağı yukarı 50-60 FPS arası olur.
  155. FlameWinder

Oyundan oyuna değişir ancak 5-10 fps daha fazla alırsınız 780 ile. Şahsen 280'i kullanmaya devam ederdim. Dağlar kadar fark yok sonuçta :)
  156. FlameWinder

Evet, OC versiyonları mevcut. 6GB olursa elbette daha iyi olur. Ancak bütçeniz karşılayamayabilir. İkinci el piyasasından pek haberdar değilim şu sıralar :)
  157. FlameWinder

Evga gtx 1050 ti mi msi gtx 1050ti gaming x mi

Net bir rakam söylemek zor. Ancak CS:GO ve GTA 5 rahatlıkla oynayabilirsiniz. PubG hala güncellenen ve optimizasyon yapılan bir oyun bu nedenle net bir şey söyleyemiyorum.
  158. FlameWinder

Bu bütçede 1060 önerebilirim. 780'den biraz daha iyi bir performansı var ve sıfırları yaklaşık 1000-1100 civarında. Sanırım ikinci ellerine bütçeniz yeterli olacaktır.
  159. FlameWinder

Olmaz sorunsuz kullanabilirsiniz.
  160. FlameWinder

Evga'nın taban frekansı 1366Mhz, tavan frekansı 1480Mhz. MSI ise taban 1341 Mhz ve tavan frekansı 1455Mhz. İki marka da yaptıkları işte iyiler. Evga bir nebze de olsa fazla performans verebilir. Aradaki fark uçurum kadar olmayacaktır yine de.
  161. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Bellekleri bütçe nedeni ile 3000 Mhz seçemedik :) Elbette yüksek frekanslar daha yüksek performans sağlar. Bir bilgisayar toplarken tekrar değişmeyeceğini düşünerek toplamak bence doğru değil. Gelecekte daha iyi parçalar ile değiştirilebilmesi gerek. Örneğin G4560 3000Mhz bellekleri...
  162. FlameWinder

Sistem nasıl ? Parçalar uyumlu mu ?

Parçalar uyumlu ve darboğaz yaşanmaz. 500W yeterli olacaktır.
  163. FlameWinder

Harddisk Anakarta Nasıl Bağlanır?

HDD'ye bağlı olan 2 tane kablo var. Bunlardan birisi diğerine göre daha geniştir. Geniş olana PSU üzerinden güç verilecek. Kısa olanı işaretlediğim soketlerden birine takacaksınız.
  164. FlameWinder

Fena fikir değil gibi. Ekran kartında dahaucuz modellere gidilebilir. Nasılsa sadece CS:GO ve LoL gibi düşük gereksinimli oyunlar oynanacakmış. Ekran kartında daha düşük bir model tercih edilebilir hatta.
  165. FlameWinder

Hangi Cisual C++ Programını Silmeliyim?

Rusça şirket bilgisi olanlar şüpheli gözüküyor ancak onlarla aynı sürüme sahip başka bir program yok. Biz işimizi garantiye alalım. Rusça olanları silin, verdiğim linklerden indirip yenilerini kurun. Download Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 from Official Microsoft...
  166. FlameWinder

Oyun için tavsiye

CS:GO ve LoL oynatır ama PubG'den şüpheliyim. İşlemciniz pek iyi değil.
  167. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Bütçenin kısıtlı olması nedeni ile düşük seviyeli bir ryzen işlemci tercih ettik :) Elbette daha iyi intel işlemciler var. Ancak iki tarafında en iyi işlemcilerini ele aldığımızda Ryzen tercihim olurdu. Arada aşağı yukarı 2600 lira gibi bir fark var ve Ryzen ya çok ufak geride kalıyor ya da eşit...
  168. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Evet sağlar. Ryzen tercih etmemin nedeni bu zaten.
  169. FlameWinder

2000TL Toplama bilgisayar önerisi

Bugün hazırladığım 2300 TL sistem tavsiyesinin konu linki: 2300 TL Sistem Önerisi
  170. FlameWinder

Bazı HD TV Kanalları Kayboldu?

Belli bir frekansın üstünü ya da altını almıyor olması mümkün.
  171. FlameWinder

Toplama Bilgisayar

Dead by Daylight için minimum HD 6850 ekran kartı gerekiyor. Eğer R7 240 gibi bir ekran kartınız varsa sisteminiz yeterli değil.
  172. FlameWinder

Toplama Bilgisayar

Hangi oyunlarda düşük fps alıyorsunuz? Çok da iyi bir ekran kartı değil.
  173. FlameWinder

Allahını seven üstüme laptop atsın

Bu durumda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum :) Olur da bir şeyler karalarsanız bizimle paylaşın onun da üzerine konuşalım biraz :P
  174. FlameWinder

Sadece yazı yazacak, sosyal medya, multimedya gibi sıradan şeyler ile uğraşacaksanız yeterli. SSD genel olarak kolay kolay yıpranmayan bir bileşen. HDD gibi sarsıntılarda falan sorun yaşatmaz ayrıca.
  175. FlameWinder

Asus K401UB-FR064D önerebilirim. Donanımsal olarak daha iyisi bulunabilir, pili iyi, hd ekran ve şahsen görünüşünü seviyorum. İhtiyaçlarınızı karşılar muhtemelen.
  176. FlameWinder

Beklentileriniz nedir peki?
  177. FlameWinder

Pc kapandi acilmiyor...

Bilgisayarınızın içindeki parçalar neler?
  178. FlameWinder

İndirme hızı bir anda çakılıyor!

Sorunun kaynağını bulmak adına önemli bir adım. Mobil bir cihaz da kullanabilirsiniz bunun için. Eğer sinyal kaynaklı değilse modem ya da bilgisayar kaynaklı olabilir. Bilgisayardan kaynaklıysa bir ihtimalle driver güncellemesi ile düzelir. Eğer modem kaynaklıysa değişimi gerekebilir. Hepsi bir...
  179. FlameWinder

Peki farklı bir cihazdan dosya indirmeye çalıştığınızda aynı sorunu yaşıyor musunuz?
  180. FlameWinder

Slot Bozuldu Anakartın Sonu mu Geliyor

7 yıl kullanmanız bile mucize bence :) Bazı slot arızaları giderilebiliyor ancak herkes bunu yapamıyor ne yazık ki. Bu bir sinyal midir bilemem ancak çok uzun süre kullanmış olmanızdan kaynaklı başka sorunlar ortaya çıkabilir yakın gelecekte.
  181. FlameWinder

Konu hakkında servis sağlayıcınız ile iletişime geçtiniz mi?
  182. FlameWinder

2300 TL Sistem Önerisi

Merhabalar, forumda sıkça donanım tavsiyesi için konular açılıyor ve konular bol bol tartışılıyor. Tam 2000 liraya sabitleyemediğim bir önerim olacak benimde. Linkleri doğrudan paylaşmıyorum. Fiyatlar hepimizin bildiği büyük bir bilgisayar mağazasından alınmıştır. Yani farklı noktalardan farklı...
  183. FlameWinder

Pc kapandi acilmiyor...

Muhtemelen güç kaynağı (PSU) arızalanmış. Değiştirmeniz gerekecek.
  184. FlameWinder

Oyunlarda 20 FPS alıyorum.

Bu durumlarda en sık rastlanan olay oyunların onboard intel grafik kartıyla çalışması. Masaüstünde bir yere sağ tıklayın, Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Tercih Edilen Grafik İşlemcisi altında yer alan kutucuktan "Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi" seçeneğini seçin ve...
  185. FlameWinder

pttcell rezilliği !!! btk akn kararlarına uymuyor, 2 - 8 saatleri arası hız 128 kbits !!

Altyapının sorumluluğu yine Türk Telekomda diye biliyorum. O nedenle biraz şaşırdım.
  186. FlameWinder

Laptop fan tam güçte çalıştırma

Bilgisayarınız yüke binmediği sürece fanı tam performans çalıştırmaz. Çeşitli yazılımlarla tam performans çalışmasını sağlamak mümkün. Yanlış hatırlamıyorsam Asus GPU Tweak bunu yapmanızı sağlıyordu.
  187. FlameWinder

pttcell rezilliği !!! btk akn kararlarına uymuyor, 2 - 8 saatleri arası hız 128 kbits !!

Haklısınız. Çevrenizde başka kullanıp da mağdur olan var mı? ya da farklı bir bölgede deneme şansınız oldu mu? Belkide bölgedeki baz istasyonu ile ilgilidir.
  188. FlameWinder

Evet işin ilginç yanı da o zaten. Türk Telekom hatlarında sorun yokken neden pttcell'de var?
  189. FlameWinder

PTTcell Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Durum oldukça ilginç bu ayarlamaları Türk Telekom'un yapıyor olması gerek
  190. FlameWinder

Notebook ısınıyor

Ortam ısısı, toz, termal macun ve soğutma bloğunun kalitesinden kaynaklı oluyor bu tür sorunlar. Kasayı açıp tozları temizleyin, altına bir soğutucu alın ve çözüm olmazsa termal macunu kontrol edin. Fanın performansını kontrol edin eğer çok yavaş dönüyorsa yağlı sprey ile (elektronikcilerde...
  191. FlameWinder

Oyun oynarken aniden ekran kararıyor.

Güç kaynaklarının zaman içerisinde performansını yitirmesi muhtemel. Sürekli stabil çalışmaları beklenemez. PSU kaynaklı olması muhtemel. Ancak dediğim gibi sadece ihtimallerden birisi.
  192. FlameWinder

Oyun oynarken aniden ekran kararıyor.

Birden fazla sebebi olabilir. Güç kaynağı, driver ya da ekran kartının kendisi. Anlamanın en iyi yolu farklı bir ekran kartı takıp denemek.
  193. FlameWinder

Çift İnternet Kullanmak Mümkün mü ?

Ne yazık ki tam olarak istediğinizi yapmak mümkün değil. Yapabileceğiniz bazı şeyler var ancak yeterince el verişli olmaz. Örneğin 3G modem satın alıp araya 2 modemi birleştirecek başka bir cihaz alarak 2 bağlantıdan birden faydalanmanız mümkün. Dediğim gibi bu yeterince el verişli olmayacaktır...
  194. FlameWinder

Asus Sıfır Laptop Aldım Bozuk Çıktı Yardım Edermisiniz

Sıkıntı cihazdan değil Windows'tan kaynaklı. Windows 10 ve Windows 8 Disk Kullanımı %100 Sorunu Çözümü burada ki işlemleri yaparsanız sorun çözülecektir.
  195. FlameWinder

Termal Macunu İşlemciye Bulaştırdım!

Macunu yenilerken yapmış olmanız gereken bir şeydi. Mümkünse plastik bir şey ile temizleyin. Hafif nemli bir bez de sorun olmaz.
  196. FlameWinder

Risk almamak adına sıvı dokundurmayın dedim. Tabanında kalan ufak bir nem bile 2 ucun birbirine temas etmesine neden olabilir.
  197. FlameWinder

Yumuşak uçlu bir diş fırçası ile münkün olduğunca temizleyin. Hiç bir sıvıyı dokundurmayın pinlerin eğilmediğinden emin olun.
  198. FlameWinder

Bilgisayarı Silerken Ekrana Su Kaçtı! |Geçer Mi ?

Hocam önce bez ile bastırarak dışarı çıkarmaya çalışın. Sanırım aşağı doğru aktı bir kısmı
  199. FlameWinder

R5 330M ile PubG Oynanır Mı?

Yine yetersiz ne yazık ki :(
  200. FlameWinder

Hocam olur olmasına da @ConfickerBelasi 'nin de dediği gibi riskli bir işlem.
  201. FlameWinder

Ekranı bile çeviremezsiniz muhtemelen.
  202. FlameWinder

İşlemciniz de yeterli değil ne yazık ki.
  203. FlameWinder

İşlemcinizin modelini tam olarak yazmadığınız sürece o konuda net bilgi veremem ancak ekran kartınız bu oyunu oynamak için yeterli değil.
  204. FlameWinder

Ne yazık ki yok hocam ekranın dışına çıkmadığı sürece en fazla yer değiştirebilir.
  205. FlameWinder

Hocam su hiç bir yere gitmeyecek ne yazık ki :( Beklemek bir çözüm değil.
  206. FlameWinder

Dizüstü bilgisayarım ram slotunu görmüyor

Desteğin de söylediği gibi bilgisayarınızın 2 adet RAM slotu bulunmakta. Bilgisayarınız RAM slotlarını okumaz. Resimlerde de gördüğüm kadarıyla desteğin verdiği cevap doğru. Eğer isterseniz bir adaet RAM daha ekleyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki en fazla 16GB RAM takabilirsiniz. Fazlasını...
  207. FlameWinder

Elbette, ancak yazdıklarımı tamamen okumadan bu işleme başlamayın. İçerisinde çeşitli öneriler ve uyarılar bulunmakta. Yapmış olduğunuz işlemlerin de kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Bol şans dilerim :) Hocam ekranın arkasında bir kaç vida var onları sökün ve dış kaplamayı kaldırın...
  208. FlameWinder

Benim 16 megapit internet hızım var ama şuan değerlerım düşük.

İnternet hızınızı modem arayüzünden değil, ölçmenizi sağlayan sitelerden yapın. Görüntülediğiniz değerler muhtemelen o sıradaki kullanımı gösteriyor. Değerleri ölçebilmek için www.speedtest.net adresinden bir test yapın. Bir de hızınızı etkileyen adil kullanım noktası bulunmakta yani belli bir...
  209. FlameWinder

Monitörden monitöre göre değişir. Daha önce yapmadıysanız önermem telefon açmaktan farkı yok çünkü.
  210. FlameWinder

Telefonlarda pirincin içine bırakarak çözüyorlar ama monitörde ne kadar mümkün bilmiyorum :D
  211. FlameWinder

Ekrana kaçan suyu paneli açmadan çıkarmak son derece zor. Su lekesinin en üstünden başlayarak aşağı doğru kuru bir bezle bastırın ve suyun oradan çıkmasını sağlayın. Çok fazla bastırırsanız ekrana zarar verebilirsiniz yani dikkatli olun. Bölgenizde bir televziyon tamircisi varsa ona götürün bir...
  212. FlameWinder

mimarlık için bilgisayar

Monster'in kalitesi konusunda şüpheniz olmasın. Türkiye'de kurulmuş ve yavaş yavaş küreselleşen bir firma. Marka yeni değil yani tecrübeli oldukları konusunda içiniz rahat olsun. Teknik destekleri de son derece başarılı. Farklara gelecek olursak; Monster'de daha iyi bir ekran kartı var...
  213. FlameWinder

mimarlık için bilgisayar

Bir mimar arkadaşıma Monster Abra A5 V9.2 önerdim kendisi son derece memnun. İçerisinde 1050Ti ve 7700HQ var. Özelleştirme seçeneklerinden belleği 16GB seçtikten sonra rahatlıkla bütün işlerinizi halledebilirsiniz. İyi bir işlemci ve ekran kartı bulunduğu için rahatlıkla render yapabilir.
  214. FlameWinder

İntel Core Duo T2400 yerine hangi işlemciyi kullanabilirim

Socket 479 / Socket mPGA479M burada işlemcilerin tam listesi var inceleyip istediğinizi alabilirsiniz.
  215. FlameWinder

İntel Core Duo T2400 yerine hangi işlemciyi kullanabilirim

Dizüstü bilgisayarlarda genellikle işlemci değişimi olmuyor. Bunu kontrol ettiniz mi?
  216. FlameWinder

Msi g41m-p33 combo anakart için işlemci tavsiyesi

Sistem toplırken anakarta göre işlemci değil, işlemciye göre anakart seçilir. Bütçenizi söylerseniz bilgisayar toplama konusunda yardımcı olalım.
  217. FlameWinder

ekran kartı değiştirilebilir laptop

En iyi yöntem kasayı açıp bakmaktır :) bakır ısı borularının bağlı olduğu aşağır yukarı harddisk boylarında bir kart. Elbette internette modeli arayarak da bulabilirsiniz. Şahsen kasayı açmayı tercih ederim.
  218. FlameWinder

Ubuntu Kurdum Fakat Kaldıramıyorum !

Hangi aşamada sorun yaşıyorsunuz? Normal Windows'a format atar gibi atabiliyor olmanız gerek
  219. FlameWinder

Allahını seven üzerime MMORPG atsın

Ben Piken's Square'de oynuyorum ancak orası şuan full popülasyonu yüksek bir yer tercih ederseniz ıyi olur WvW maçlarda fark yaratır. Zaten sunucular arasında geçiş yapılabiliyor. Detaylı bilgi için World - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)
  220. FlameWinder

Deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın ;)
  221. FlameWinder

ekran kartı yardım

Ekran kartınız son derece eski. Bu tür problemleri yaşamanız son derece normal. Termal macunu değiştirmek bir nebze olsun rahatlatabilir.
  222. FlameWinder

Kardeşim gece bilgisayarla uğraşıp beni uyutmuyor

TP-LINK'in kendi sitesinde bir rehber var. Halen geçerli midir ya da sizin modeliniz ile uyumlu mudur bilmiyorum ancak denemekten zarar gelmez :) How to configure Domain Filtering(blocking) on TP-Link wired routers - TP-Link
  223. FlameWinder

Renk isimleri kounusunda yardım istiyorum.

1- Pers Yeşili 2- Prusya Mavisi 3- Feijoa Ne yazık ki 3. rengin Türkçe ismini bulamadım umarım işinize yarar.
  224. FlameWinder

Blade And Soul'u kapalı betadan başlayarak çok uzun bir süre oynadım. Ancak oyunun kısa sürede suyu çıktı, pay 2 win diyebileceğimiz bir konumda neredeyse. Casual oyuncular için önerebileceğim bir oyun değil ne yazık ki. Hepsi bir kenara oyunda PVP inanılmaz keyifli. Sırf onun için bile oynanır...
  225. FlameWinder

İki soru için de evet. Daha başlar başlamaz ilginç bir şekilde bir oyuncu kitlesiyle karşılaşıyorsunuz. Haritada sürekli olarak bir event düzenleniyor. Oyuncular tecrübe puanları için oraya toplanıyor ve görev neyse beraber tamamlıyor. Bunu etkilememesi için olsa gerek yüksek seviyeli oyuncular...
  226. FlameWinder

Guild Wars 2 son dönemlerde oynadığım en kaliteli MMORPG. Aşırı zaman vermeden bile bir şeyler başarabildiğimiz nadir oyunlardan. Sürekli olarak aynı şeyleri yapmaya da zorlamıyor. Geniş bir dünyası var ve oyuncu kitlesi kelimenin tam anlamıyla muazzam. Çeşitli oyunları oynadım ancak gördüğüm en...
  227. FlameWinder

Modemim Oturma Odasında Çalışıyor Ama Kendi Odamda ADSL Işığı Yanmıyor Neden Acaba ?

ADSL ışığı telefon hattından gelen sinyale bağlıdır. Eğer sinyal gelmiyorsa yanmaz. Bina tesisatınız ile alakalı bir durum. Santral işlerinden anlayan bir elektrikçi bulabilirseniz size yardımcı olabilir.
  228. FlameWinder

Modem Hız sorunu

Kablosuz ağın çeşitli frekansları var ve her frekansın performansı farklı. Modemin bu frekanslarda yayın yapabilmesi, yapabiliyorsa kullandığınız cihazın bu frekanslara bağlanabilecek seviyede olması gerek. Modeminiz bu hızı destekliyor görünüyor. Kullandığınız cihaz ile alakalı olabilir. Emin...
  229. FlameWinder

Gta V Türkçe Yama | Hikaye Modu Durduruldu

Güncelleme yeni gelmiş oyuna bir kaç gün içinde güncellenir yama da.
  230. FlameWinder

SRO mu WOW mu Metin2 mi Cabal mı

Şuraya bir de Guild Wars 2 eklesek tam olacakmış sanki :)
  231. FlameWinder

Eğer platformunuza çıkmadıysa oynamayın !

Bu konuda biraz yapımcıların açısından bakmak gerek... Yapılacak her iş ekstra süre ve maliyet demek. Türk yapımcıların Türkçe oyun yapmamasının nedenlerinden birisi bu. Gelir Türkiye'den düşük çünkü genel kullanıcı kitlesi halen korsan oyunları kullanıyor. Aynısı işletim sistemleri için...
  232. FlameWinder

Bazı HD TV Kanalları Kayboldu?

HD LNB olmaz ancak üreticiler bunu kutuların üzerine sürekli olarak yazarlar :) Frekansları değişmiş olabilir ya da kaybolan kanallar tek bir pakettedir ve o paketin frekansı değişmiştir. Kapatılmış kanallar da olabilirler... Geçtiğimiz yıllarda Kanaltürk grubunun kapanmasında da benzer sorunlar...
  233. FlameWinder

Forumdan son başlıklar

Yeni gizli sekme ile açıp bakar mısınız bir de? Çerezlerden kaynaklı olabilir.
  234. FlameWinder

Windows 8 Otomatik Onarım Hatası

Çalıştır > services.msc yolunu izleyin ve "Windows Search" hizmetini bulup sağ tıklayın ve "Özellikler" butonuna tıklayın. Genel sekmesinde başlatma türünü devre dışı olarak seçin ve "Tamam" butonuna tıklayın. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Bu şekilde çözülüyor olması gerek.
  235. FlameWinder

amd ekran kartı sorunu

Pardon fazla eski bir sürüm atmışım :D Detail şu daha faydalı olacaktır
  236. FlameWinder

amd ekran kartı sorunu

Detail Buradan indirebilirsiniz.
  237. FlameWinder

amd ekran kartı sorunu

Konu hakkında AMD forumlarında oldukça uzun bir konuyu okudum... Hiç bir yetkili konu hakkında yorum yapmamış ve bazı kullanıcılar temiz kurulum ile sorunu çözmüşler. Sizin durumunuzda zaten denemiş olduğunuz için pek bir şey kalmıyor ne yazık ki geriye... Aklıma gelen tek çözüm eski sürüm bir...
  238. FlameWinder

amd ekran kartı sorunu

Anakartınız dahili bir grafik yongası (onboard ekran kartı) var mı? Bilmiyorsanız modeli yazmanız yeterli.
  239. FlameWinder

amd ekran kartı sorunu

İşletim sisteminiz nedir?
  240. FlameWinder

amd ekran kartı sorunu

Televizyona bağlanırken herhangi bir dönüştürücü kullanıyor musunuz? Sürücüleri kendi sitesinden mi indiriyorsunuz?
  241. FlameWinder

Şuan baktığımda son güncellemenin 16 Haziran tarihinde geldiğini görüyorum. Muhtemelen arkadaşlar son sürüme henüz optimize etmemişler yamayı.
  242. FlameWinder

Counter Strike 1.6 hata vermeye başladı

Oyun dosyalarında eskik olduğu için bu hatayı alıyorsunuz. Yeniden kurmak çözüm olacaktır. Zaten 1.6 çok da büyük alan kaplayan bir oyun değil. 1 saat sonra indirmeye başlayın derim :)
  243. FlameWinder

Oyun modu en güncel sürümlere sürekli olarak optimize ediliyor. Eğer korsan kullanıyorsanız hata almanız muhtemel.
  244. FlameWinder

Bir Öğrenci Yaz Tatilini Nasıl Geçirmeli?

Linux öğrenilebilir bence eğer ilgi yoksa HTML ile başlamak iyi olacaktır diye düşünüyorum :)
  245. FlameWinder

VPS sunucuya, nasıl Linux'u kuracağım?

Genel olarak sunucular varsayılan olarak Linux tabanı ile gelir. Linux sunucularda bir arayüz yoktur ve komutlar ile çalışır. Dilerseniz emin olmak adına sisteme ufak bir güncelleme yapalım. Terminale "sudo apt-get update" yazarsanız ve bir şeylerin yüklendiğini görürseniz sistemin Linux...
  246. FlameWinder

Windows 10 güvenli modda takılı kaldım

Çalıştır'ı açın ve "msconfig" yazın Başlangıç yada Boot sekmesinde güvenli mod seçeneği seçili olacaktır o işareti kaldırıp yeniden başlatın.
  247. FlameWinder

Bilgisayarım Kasıyor!

Ekran kartınızın belleği performansı diğer faktörler kadar etkilemez. Ayrıca 4GB belleğin yeterli olduğunu söyleyemem. Bize tam olarak bilgisayarın parçalarını yazarsanız ve hangi durumlarda kastığını söylerseniz bir açıklama getirebiliriz :)
  248. FlameWinder

Laptop Cok Isınıyor

Yenisini bulmak oldukça sorun. Soğutma bloklarının yedek parçasını bulmak neredeyse imkansız. Üstte ki arkadaşın söylediği gibi el ile bağlamak daha iyi olacaktır. Eğer yapamıyorsanız bir elektronikçiye götürün ve kabloyu lehimletin. Çok masraflı olmayacaktır.
  249. FlameWinder

USB soket sorunu

Rica ederim :) başka bir sorun yaşarsanız konu açmaktan çekinmeyin ;)
  250. FlameWinder

USB soket sorunu

Windows Search hizmetini durdurduktan sonra çözülmesi gerek. 1) Çalıştır'ı açın. 2) services.msc yazın ve enter tuşuna basın. 3) "Windows Search" hizmetine sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın. 4) Başlangıç türünü "Devre dışı" olarak işaretleyin. 5) Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu adımları...
  251. FlameWinder

WannaCrypt Saldırısından Nasıl Korunulur

Ekleme için teşekkürler :) Bunu da ana mesaja ekliyorum.
  252. FlameWinder

WannaCrypt Saldırısından Nasıl Korunulur

Dünya çapında bir kaç ülkeye bulaşmış olan wanacrypt0r bilgisayarınızı esir alan ve bitcoin karşılığında yeniden kullanılabilir hale getiren bir ransomeware. Kendini 2.0 sürümüne güncelleyerek farklı bir algoritma ile karşımıza çıkan bu virüs için standart önlemler pek işe yaramıyor. Bunun...
  253. FlameWinder

USB soket sorunu

Konu hakkında biraz araştırma yaptım. Birebir aynı sorun olmasa bile USB ile ilgili sorun yaşayanlar BIOS güncellemesi yaparak sorunu çözdüklerini dile getirmişler. Denemekten zarar gelmez. Şarjınız tam olduğu zaman bir güncelleme gerçekleştirin ve yeniden deneyin. Sonucu bildirmeyi unutmayın ;)
  254. FlameWinder

Laptop'um ile 4k hdr film açamıyorum.

Dediğim gibi; işlemciniz h264 codecini sorunsuz çözebilecek bir işlemci değil :) Bilgisayarınızda bir sorun yok.
  255. FlameWinder

Laptop'um ile 4k hdr film açamıyorum.

Video dosyaları codec adında bir kodlama şekline sahiptirler. Şifre algoritmaları gibi düşünebilirsiniz ancak tam olarak bağdaştırmak doğru olmaz. Dosya formatları bu codeclerin yapısına göre, dosyaların boyutları da codeclere göre değişebiliyor. Bu kodların bir şekilde çözülmesi ve ekrana...
  256. FlameWinder

Bilgisayar Üst Düzey Fakat Çok kasıyor.

Tüm driverler ve Windows güncel mi?
  257. FlameWinder

Kablolu ağ var wifi yok

Sadece adaptörünü alıp farklı noktalarda açın. Sinyal olmasa bile Wifi yayını yapacaktır. Bu sayede emin olma şansınız olur.
  258. FlameWinder

Bilgisayar Üst Düzey Fakat Çok kasıyor.

Sabit 60FPS mi alıyorsunuz yoksa üstüne mi çıkmıyor?
  259. FlameWinder

No Signal VGA Sorunu [ ÇÖZÜLDÜ ]

Ekran kartınızdan sinyal gelmiyor. Her hangi bir dönüştürücü kullanıyor musunuz?
  260. FlameWinder

Laptop açılmama sorunu

Eğer oyun oynuyorsanız 7400 RPM diskler daha iyi olacaktır ancak standart bir kullanıcıysanız veya yükleme ekranlarının, programların açılma hızının pek bir önemi yoksa 5400 RPM yeterli olacaktır. Depolama alanı tamamen kendi tercihiniz zaten o nedenle yorum yapmıyorum.
  261. FlameWinder

Laptop açılmama sorunu

Harddiskiniz büyük oranda ölmüş gibi. Emin olmak için HDD kutusu ile farklı bir bilgisayar üzerinden tarama yapabilirsiniz. Böylece sağlam olup olmadığından emin olma şansınız olur.
  262. FlameWinder

Aptio setup hatası

Tıkırdama sesi pek hayra alamet değil. Harddiskin zarar görmüş olması muhtemel. Bu gibi arızalı parçalar olduğunda BIOS'un açılması ve gidecek başka yer olmayınca orda bırakması rastlanabilen bir durum. Bir teknik servise göstermekte fayda var.
  263. FlameWinder

PC ye girince böyle bir hata veriyor

Üzülerek belirtiyorum ki çok büyük ihtimalle harddiskiniz arızalanmış. CMOS sıfırlamayı deneyin çok nadir durumlarda işe yaradığı oldu ancak pek şans yok gibi görünüyor. Çünkü diğer sata birimini görebiliyoruz ancak harddisk yok ortada.
  264. FlameWinder

Proje Ödevi Olarak Radyo Yapmak! Radyo Nasıl Yapılır?

Birincisi bu elektricinin işi değil :) oturduğunuz ilde muhakkak elektronikçiler vardır(Ankara için Konya sokak) oraya gidip hazır radyo devresi sorabilirsiniz. Satan kişiye sorarsanız bir ücret karşılığında bu devreyi yapıp size verecektir. Hazır devreler genelde yapımı basit oluyor bir ölçü...
  265. FlameWinder

PC ye girince böyle bir hata veriyor

Öncelikle BIOS ayarlarına girin orada "Boot" sekmesini göreceksiniz. O sekmeye girip bize resim yollar mısınız?
  266. FlameWinder

Proje Ödevi Olarak Radyo Yapmak! Radyo Nasıl Yapılır?

Merhabalar, fen projesi için radyo istenmesi biraz ağır olmuş gerçekten. Meslek liselerinde bile çok daha hafif projeler yapılıyor. @Mrtaltg hocamın dediği gibi şemaları okuyamadan böyle bir işi ortaya koyman gerçekten zor. Dilersen sana şemaları okuyabilmen için özel olarak yardımcı olabilirim...
  267. FlameWinder

Vodafone Fibernet Nasıldır Önerirmisiniz ?

Doğru bir noktaya parmak bastınız. En mantıklısı bölgede başka kullanan var mı sormak. Birde eğer o faturayı ve hızı kabul ediyorsanız yaşanabilecek sıkıntılar belli. En fazla 1-2 hafta geç gelir internet ama güzel bir hızda gelir. 2 yıl gibi bir süre o interneti kullanacaksınız. Bağlanırken...
  268. FlameWinder

Neden Herkes Bir Markayı Savunup Diğerini Kötülüyor?

Kesinlikle hak veriyorum. Bunlar sadece telefon bölümünde değil, bilgisayar donanımları bölümünde var. Aynı chipsete sahip farklı markaya sahip bir anakartın daha iyi olduğunu iddia eden kullanıcılar... Bunun başka bir nedeni o marka ile şans eseri sorun yaşamış olan yada zaman içerisinde ki...
  269. FlameWinder

Ekranla ilgili bir problem yaşıyorum yardımcı olabilecek var mı ?

İlk ekran kartı arızamda benzer sorunlar yaşamıştım ancak bunu referans almak pek doğru değil aklıma ne yazık ki pek bir şey gelmiyor. Hata esnasında ekran kartı ısınızı kontrol ettiniz mi? Fanın dönmesinde sorun yaşanıyor mu?
  270. FlameWinder

Windows 7-10 "BAD_POOL_CALLER" Mavi Ekran Hatası

Tüm driverlerinizi güncelleyin ve geride varsa eski driverlerin dosyalarını silin. Muhtemelen yardımcı olacaktır.
  271. FlameWinder

Rami yükseltmeli miyim?

RAM yükseltmek programların ve bilgisayarın açılış hızını arttırmaz bunun için sabit diskinizi daha yüksek devire sahip bir model ile değiştirmeniz yada SSD kullanmanız gerekmekte. Buna rağmen 4GB RAM artık yetersiz kalıyor ve en azından 8GB öneriyorum. Donanımlarınız yakın zamanda yükseltilme...
  272. FlameWinder

Pc calisiyor ancak bi sure sonra ekran kararıyor

Her test yaptığınızda aynısı mı yaşandı?
  273. FlameWinder

Oyunlarda Mavi Ekran Hatası..

Mavi ekran hatalarının en altında bir hata kodu bulunuyor onu bize bildirirseniz yardımcı olabiliriz. Birde mavi ekran hatalarına pek çok şey sebep olabilir olasılıkları azaltmak için gereksiz şeyleri çıkararak ihtimalleri azaltmak yöntem olabilir. Örneğin disk okucu veya optik sürücü varsa...
  274. FlameWinder

Pc calisiyor ancak bi sure sonra ekran kararıyor

Ekran gittikten bir süre sonra geliyor mu yada resetledikten sonra mı geliyor? Ekranı düzeltmek için herhangi bir donanımı kurcalıyor musunuz? Ufak bir test yapalim bir de müziği açın ve ekranın kapanmasını bekleyin eğer ekran kapandığında müzik gidiyorsa yada takılıyorsa harddiskin sebep olması...
  275. FlameWinder

Bilgisayara Antivirüs gerekli midir?

Zero day açıklarından faydalanacak kişi antivirüsü de geçer. Neticede Microsoft o açıkları öylesine bırakmıyor. Antivirüs şirketlerinin bizi zero day açıklarından korumaları için önce zero day açıklarını bilmeleri gerekiyor. Onlar bildiği zaman haliyle Microsoft'da biliyor ve konu üzerinde...
  276. FlameWinder

Beyler Ping düşük ama lag oluyo

Değerleriniz normal gibi. Muhtemelen ping spike denilen anlık çıkışlar nedeniyle yaşanıyor. Sağlayıcınız ile konuşmakta fayda var.Tabi eğer sorun sunucu bazlı değilse. Hocam FPS ile pingin neredeyse hiç alakası yok. Oyuna göre değişir elbette ama çok büyük bir ordanda (%90 civarı) bu böyle.
  277. FlameWinder

Beyler Ping düşük ama lag oluyo

Gecikme ve internet hızı genellikle doğru orantılı olsa bile farklı olduğu durumlar söz konusu olabilir. Kaç megabit hız aldığınızı ve pinginizi söylerseniz daha kolay bir açıklama yapabiliriz.
  278. FlameWinder

Sistem Toplama Önerisi

Çok kaliteli bir soğutucu almanıza gerek yok piyasada 75-100 lira civarında bulduğunuzu koparın derim.
  279. FlameWinder

laptop ekran piksellerinde bir sorunmu var?

Ekran büyüdüğü zaman pikseller arası boşluk da artıyor. "1366x768p" derken piksel sayısını söylüyoruz aslında. Uzun kenarında 1366 pixel kısa kenarında da 768 pixel var. 20" boyutunda ki ekrana düşen piksel sayısı ve 7" boyutunda ki ekranın piksel sayısı doğru orantılı olmuyor. Haliyle pikseller...
  280. FlameWinder

işlemci fan hızı 6000rpm

Anakartınız oldukça eski. Fan kontrolcü modülünün çalışmaz hale gelmiş olması muhtemel. Verilen gerilime göre fanın hızı değişmekte ve verilen gerilim de ısıya göre değişmekte. Sensörler düzgün çalışıyor olsa da kontrolcü arızalanmış olabilir. Harici bir fan kontrolcüsü bulmayı deneyebilir yada...
  281. FlameWinder

laptop ekran piksellerinde bir sorunmu var?

Ekranlar yapısal olarak küçük karelerden(Piksellerden) oluşurlar. Uzaktan baktığımızda bir bütün gibi gözükmelerinin nedeni ışığın konik şekilde yayılmasıdır. Işığın kaynağına yaklaştıkça aradaki boşluklar belli olmaya başlar. Kısacası normal bir şey. Televizyonunuza yakından bakarsanız aynı...
  282. FlameWinder

Elektrik kesintisinin açık ve kapalı bilgisayara verdiği zarar?

Bilgisayarınız kapalıyken elektrik kesintisi bir sorun yaşatmaz. Çalışırken de gitmesi bilgisayarı yavaşlatmaz ancak PSU kaliteniz düşükse enerjinin kesilmesi anında sorun yaşamak muhtemel. Daha önce PSU dışında diğer bileşenlere zarar verenine denk gelmedim o nedenle mümkün olup olmadığını...
  283. FlameWinder

Laptop Sabit Bir Ekranda Kalıyor Masaüstü Gelmiyor

Daha sonra benzer sorunu yaşayacak arkadaşlar için bir düzeltme yapayım. Windows'un giriş ekranına geldiğinizde BIOS sorunsuz olarak çalışmış ve bilgisayar boot edilmiş olacaktır. Yani sorunun kaynağı BIOS değil işletim sisteminde. Bu nedenle BIOS'un sıfırlanmasına yada güncellenmesine gerek yok.
  284. FlameWinder

Ben pazartesi gününe kadar forum için bir rehber hazırlamaya çalışırım. Eğer bitmiş olursa konu linkini size özel mesaj olarak gönderirim. Konu hakkında sorunuz olduğunda sormaktan çekinmeyin.
  285. FlameWinder

Bu işlem için 1 adet flash disk ve herhangi bir USB depolama aygıtına(Flash disk,disk okuyucu,harici hard disk...) ve bir bilgisayara daha ihtiyacınız var. İkinci bir bilgisayar yerine Live CD (Live USB'de olabilir) desteği sunan bir linux dağıtımı da işimizi görür. Bir bilgisayarcıdan temin...
  286. FlameWinder

Sistem onarma işe yaramadıysa elden gelen pek bir şey yok ne yazık ki. Dosyalarınızı kurtartmanın bir yolu var yinede. Bir linux dağıtımını Live CD olarak başlatırsanız dosyalarınızı yedekleme fırsatınız olur. Donanımsal bir çözüm olarak da HDD kutusunu önerebilirim. USB üzerinden dosyalarınızı...
  287. FlameWinder

Oyunlardaki fps sorunum

O ısı ne olursa olsun normal değil. Zaten işlemciye yük bindiği esnada ısınmaya başlar ve yük azaldığı zaman yeniden düşer. Hatta o ısıda bilgisayarın kapanması lazım. Nasıl oluyor da açık kalıyor anlamadım gerçekten. Maksimum 80 derece civarında olması gerekiyor oyun oynarken. İşlemci...
  288. FlameWinder

28/04/2017 itibariyle İphone 6 32 gb alinir mi?

Eğer işletim sisteminizi iOS olarak değiştirmek istiyorsanız alınabilir. Ancak Android kullanmaya devam etmek istiyorsanız yüzlerce seçenek mevcut piyasada.
  289. FlameWinder

Sistem Bulunamadı Hatası

Boot ekranına girip "P0: WDC" ile başlayan seçenek üzerinden başlatmayı deneyin. Yine olmazsa üzülerek belirtiyorum ki işletim sisteminiz tamamen silinmiş ve bir nedenden dolayı yeniden yüklenememiş demektir. Yeniden kurulum yapmanız gerekecek.
  290. FlameWinder

Sistem Bulunamadı Hatası

Bilgisayarınıza takılı flash disk,harici disk veya benzeri bir depolama birimi var mı?
  291. FlameWinder

Bir Garip Şarj Sorunu

Telefon ne kadar eski? Nemli bir ortamda mı saklandı? Bataryası çıkabilen bir model mi? Bunları paylaşırsanız bir iki fikrimiz olabilir. Birde eğer oksitlenme görünmüyorsa bıçakla falan kurcalamayın :D
  292. FlameWinder

Anakart değiştirdim windowsda pc yeniden başliyor

Aldığınız anakart 2. el mi? Pilin boş olması normal değil çünkü. Anakartın kendi fan kontrolcüsü ile alakalı bir durum hızlı dönmesi. Bazı programlar hızını ayarlamanıza yardımcı olabiliyor ama.
  293. FlameWinder

Güvenlik sertifikası saatten dolayı olabilir evet. Saati değiştirdikten sonra gizli sekmeden deneyin. Çerezleri tutmadığı için denemenin en mantıklı yolu bu.
  294. FlameWinder

Aldığınız hatayı ekran görüntüsü olarak paylaşır mısınız? Böylece yardımcı olabiliriz.
  295. FlameWinder

Bunun nedeni farklı bir chipsetin driverinin kurulu olması. Format attığında düzelecektir telaşlanmana gerek yok.
  296. FlameWinder

Acer Holo 360 Kamerasını Duyurdu

Acer son düzenlediği basın toplantısında VR teknolojisine yönelik iki ürün duyurdu. 360 derece kayıt yapabilme özelliğine sahip Holo 360 Wifi desteği ve 4G desteği ile beraber geliyor. Android işletim sistemine sahip bu kameranın birde ekranı mevcut.
  297. FlameWinder

Acer X27 Oyuncu Monitörünü Duyurdu

Acer'in sonu gelmeyen duyurularından bir diğeri ise uçlarda oyun oynamak isteyen oyuncular için geliştirmiş oldukları X27. Bu monitörün 4K2K yani 3820 x 2160 çözünürlüğündeki bu monitör 144Hz tazeleme frekansına ve 4 ms gecikme süresine sahip. Quantum Dot teknolojisini barındıran paneli...
  298. FlameWinder

Acer Nitro 5 Oyuncu Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

Acer düzenlediği basın toplantısında oyunculara özel bir dizüstü bilgisayar duyurdu. Nitro 5 1050 ve 1050Ti opsiyonları ile çıkacak ve Dolby Audio Premium ile son derece kaliteli bir ses deneyimi sunacak. Acer CoolerBoost teknolojisi ile soğutulan bilgisayarın birde led aydınlatmalı klavyesi...
  299. FlameWinder

Acer Aspire U27 All in One Bilgisayarını Duyurdu

Acer'in 27 Nisan 2017 tarihinde düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken bir diğer bilgisayar ise Aspire U27 oldu. All in One yani yalnızca ekrandan oluşan bu bilgisayarda herhangi bir fan bulunmuyor. Tamamen sessiz oluşunu fansız yapısına borçlu olan bu bilgisayar dünyada türünün ilk örneği.