Arama sonuçlarınız

1. sonerooz

Facebook ardından Twitter da bozdu

Arkadaşlar merhaba, Facebook seneler seneler önce kendini çok bozarak, haber akışına arkadaşların yorumlarını ve beğenilerini de koydu, bu hatayı Twitter'da yaptı. Bundan bir tek ben mi şikayetçiyim, yoksa herkes mi benim gibi bunu hata olarak düşünüyor? Eğer ki bu hataysa, ısrarla bunu neden...
  2. sonerooz

Sigaranın içinde beyni uyuşturan madde var mı?

Arkadaşlar sigaranın içinde 4000e yakın madde olduğu biliniyor. Ancak içinde beyni uyuşturan herhangi bir uyuştucu az da olsa var mıdır? Lokal anestezik madde var, ancak bu boğazda oluşan irritasyonu engellemek amacıyla var, benim ki sarhoşluk vermek gibi bir uyuşturuculuk? Bilen, gören...
  3. sonerooz

Cep Telefonlarından bandrol ücretleri kaldırılıyor

Danıştay, CHP'nin başvurusu üzerine cep telefonları ve iPad'lerden bandrol ücreti alınmasını iptal etti. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Cep telefonları için konulan ortalama 170 - 200 TL'lik TRT bandrol ücretini iptal ettirdik. Vatandaşın 500 milyon TL'sini kurtardık" dedi. DANIŞTAY...
  4. sonerooz

2016-2017 Senesinin En İyi Kalecisi

1) Fabricio Agosto Ramírez - Beşiktaş - 30 Gol 2) Volkan Babacan - Başakşehir - 28 Gol 3) Volkan Demirel - Fenerbahçe - 32 Gol 4) Fernando Muslera - Galatasaray - 40 Gol
  5. sonerooz

Türk Telekom'da bir arıza mı var?

Arkadaşlar merhaba İzmir'deyim. Hattım Türk Telekom(Avea). Arama sms, internet hiç bir işlem yapamıyorum. Geçen Türkcell'in başına gelen mi geldi acaba? Sizde durumlar nedir?
  6. sonerooz

Evlatlık görevi İslam’ın çok açık emridir

Evlatlık görevi İslâm’ın çok açık emridir Kur’an evladın anne-babaya görevi ile ilgili kesin ve net açıklamalar yapar. Dahası evlatlık görevini doğrudan emir olarak sunar. İsrâ suresinde “anne-babaya ‘öf’ bile dedirtmeyin” açıklamasının ardından “anne-babanıza hangi niyetle davrandığınızı Allah...
  7. sonerooz

Cain And Abel Kullanımı

Arkadaşlar merhaba... Ben local ağdaki gönderilen paketleri takip etmek istiyorum. WireShark'ta da ARP zehirlemesi yapamadım. Cain And Abel'de ise de poisoning yaptım ama işlemedi. Kaç paket çıktığını görüyorum detaylarını göremiyorum. Post edilen username ve password'leri de takip edemiyorum...
  8. sonerooz

içinde CS'nin de bulundugu islamofobik oyunlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bilgisayarda oynanan 20 popüler oyunda “İslamofobik” mesajlar tespit edildiğini ileri sürdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 20 bilgisayar oyununda “İslamofobik” mesajlar olduğunu ileri sürerek bir kitapçık oluşturdu. Kitapçığın Türkiye ve yurtdışında dağıtılacağı...
  9. sonerooz

Lenovo ideapad 300 Media test failure hatası

Arkadaşlar merhaba, servisten gelen bilgisayarımda açılırken bir hata alıyorum. Bu hata kullanımı etkilemiyor fakat her açılışta veriyor. Intel Base-Code, PXE-2.1 (build 083) Copyright (C) 1997-2001, Intel Corporation This Product is covered by one or more of the following patents...
  10. sonerooz

WAMP Server Turuncu'da kalma hatası

Arkadaşlar merhaba, içinizde PHP kodlayanlar varsa bu hatayla karşılaşmış olma ihtimali çok yüksek. Nedir bu hata? Biz Sunucumuzu 80 portun'da çalıştırmaya kalktığımızdan dolayı, bu işlerle çok uğraştıysanız, Apache sunucunuzu çalıştırmaya kalktığınızda daha önce kullandığınızı DBMS olan MSSQL...
  11. sonerooz

Kötü Kedi Şerafettin (Yorum)

Biraz yaşça büyük olanlarımız (En azından 20) Bülent Üstün'ün karakteri olan bu alemlerin kabadayı kedisini bilecektir. Karikatürlerde bir maço olarak 1996'da karşımıza çıkan bu kedi, kendine has uslubuyla sempatimizi kazanmıştı. Tiplemenin doğuşundan 20 sene sonra anime kategorisinde bir sinema...
  12. sonerooz

Bir Engelli ve Siri

Bu hizmetlerin bir kez daha önemini anladık:
  13. sonerooz

Bitcoin, Kairos gibi siteler

Çevremde bu sitelerden çok gelir kazandığını söyleyenler kadar dolandırıldığını söyleyenler var. Para bir yerde bloklanıyor. Türkiye desteğini çekiyor ya da battı deniyor. Sonra baska bir isimle tekrar çıkıyor. Siz akıllı insanlarsınız da, çevreniz de bunlara tamah edecek insan olursa engel...
  14. sonerooz

SDN Mobil Forum

SDN Android forum olacak mı? Browserlara mahküm mu olacağız?
  15. sonerooz

Unreal Engine 4

Unreal Engine 4 üzerine deneyimi olan takım arkadaşı arıyorum... Ahım şahım bilgisi olmasına gerek yok, hiç yoktan programı açmış, iki üç obje koyup kaldırmış bir eleman yeterli... Yani programın ne olduğunu bilsin... Şu an tasarladığım bir oyun var bittiğinde, büyükçe bir projem var.
  16. sonerooz

HaxBall oynayanlar

SDN forumda haxball oynayan var mı ya? burada maçlar düzenlenebilir, fakat şahsım adına eskiden eh işte fena değildim ama az önce bayağı hamladığımı farkettim, burada kaç kişi var merak ettim :)
  17. sonerooz

SDN Reklamları

Derdim kesinlikle siyaset yapmak değildir. Fakat bu reklam beni SDN'nin kendi görüşü mü yoksa, para karşılığı bir filtreden geçmeyen bir reklam mı olduğunu merak ediyorum? Yani yarın 'HAYIR' reklamı, ya da bir parti reklamı görmemiz mümkün mü? SDN reklam politikasını merak ediyorum?
  18. sonerooz

Lenovo ideapad'im açılmıyor

Kardeşlerim Selamun Aleyküm... Dün gece bilgisayarım windows hatası aldı fakat yeniden başlatamadı. Şuan windows'u dahi yüklemiyor. Sadece lenovo yazısı yüklüyor. Bağlı olan her şeyi (mouse dahil) çıkarttım. Bios'a giremiyorum. 'NOVO' tuşu bile çalışmıyor. Sınav haftasında servisle uğraşmak...
  19. sonerooz

Videolara yaptığımız yorum bildirimleri

Arkadaşlar merhaba, youtubedaki üyeliğim normal kullandığım mail üzerine ki, bu mail telefonuma da bağlı. Bir yoruma yorumda bulundum. Altına yapılan her yorum için bildirim geliyor. Ne yazık ki Altına yaptığımız yorumun sahibi Hakkı Alkan olunca, daha çok yorum yazan oluyor. Bildirimlerden...
  20. sonerooz

UEFA'dan Beşiktaş-Lyon maçına kırmızı alarm!

UEFA'dan Beşiktaş-Lyon maçına kırmızı alarm! 13 Nisan'da oynanacak Lyon-Beşiktaş maçı UEFA tarafından “yüksek riskli maç” kategorisine alındı. Fransa'da oynanacak maç için UEFA Delegesi’ne eş olarak UEFA Güvenlik Temsilcisi de bu maç için atandı. UEFA delegesinin maçla ilgili olarak özellikle...
  21. sonerooz

PowerBank alırken

Bir powerbank almak istiyorum. 2600 mah lık bataryamın iki katı olması bana yeterli olacaktır sanırım. Fakat telefonumu başka şarj aletiyle şarj etmek durumunda kaldım 3 gün. Telefonun bataryası kafayı yedi. Acaba powerbank ile şarj edince benzer bir sorunla karşılaşır mıyım? telefonun şarj...