Arama sonuçlarınız

1. Görkem Kazak

Yardım Oem Keyli Ssd Başka Bilgisayarda Raw Formatında

Merhaba içinde OEM Key ile aktifleştiren Windows 10 işletim sistemi bulunan SSD'mi formatladım. SSD'yi başka bir bilgisayara takıp denediğimde hiçbir şekilde müdahale edilemiyor ve dosya sistemi RAW olarak gözüküyor. Kendi bilgisayarıma yeniden taktığımda Windows'u kuruyorum ve hiçbir sorun ile...
  2. Görkem Kazak

Ssd Raw Formatına Dönüştü

SSD'min içinde kurulu olan Windows'u silmem gerekiyordu. Bu yüzden başka bir bilgisayara takıp dosya yöneticisinden sağ tık > biçimlendir yaptım. Daha sonra SSD RAW formatına dönüştü. Şimdi ben anlamıyorum. SSD RAW oldu internette bir sürü yöntem denedim herkes veri kurtarmaktan bahsediyor. Ben...
  3. Görkem Kazak

Rtx 3060 3200 TL mi olacak?

Bu kart NVIDIA sitesinde 3200 TL'den satışa sunulacak yazıyor. Halihazırda 4 bin TL küsür bütçem mevcut. Sizce bu kartı satın alabilir miyim?
  4. Görkem Kazak

Mining ekran kartına zarar verir mi?

Bir tarafta "Mining yaparken ekran kartları tam kapasite çalıştığı için ömrü kısalır" diyenler. Diğer tarafta "Ekran kartı taksi çıkması araba mı sanki uzun süre çalışınca ömrü kısalıyor mining zarar vermez" diyenler, Miningcilere soruyorum zarar vermez diyorlar... Biz bunların hangisine...
  5. Görkem Kazak

MINING EKRAN KARTINA ZARAR VERIR MI

Bir tarafta "Mining yaparken ekran kartları tam kapasite çalıştığı için ömrü kısalır" diyenler. Diğer tarafta "Ekran kartı taksi çıkması araba mı sanki uzun süre çalışınca ömrü kısalıyor mining zarar vermez" diyenler, Biz bunların hangisine inanacağız? Soruyu açık ve net olarak soruyorum...
  6. Görkem Kazak

Bölüm derslerini zaten biliyorum

Herkese merhaba. Bu sene 11. Sınıfa geçtim. Ben 7. sınıftan beri kodlar ile içli dışlı bir insanım. 9. Sınıfa kadar sadece C# Console biliyordum ve 9. sınıfta ise asıl ivmelenme dönemim başladı. Meslek lisesinde okuyorum 10. sınıfa bölüm seçtiriyorlar bildiğiniz gibi. 9. Sınıftayken 12...
  7. Görkem Kazak

IPS Panel LED Monitörde Glow olayı normal mi?

Yeni aldığım Samsung LS27R350FHMXUF 27" Monitörde siyah ekranda böyle IPS Glow oluyor. İnternetteki araştırmalarıma göre bu IPS Panellerin genel bir dezavantajı ve bir sorun teşkil etmiyor. Işık sızması olmadığını farklı açılardan baktığımda IPS Glow'un önceki konumundan kaybolması ve başka...
  8. Görkem Kazak

Yeni aldığım HDD'de Bad Sector vardı

Başlıkta da belirttiğim gibi ITOPYA üzerinden yeni aldığım Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM Harddiskimde HDTune programı Bad Sectorler tespit etti. (Görsel 1-2) Daha sonra Seagate'nin sitesindeki Seatools Bootable programı ile "Fix all Long" işlemi yaptım. Ve HDTune programı ile yaptığım test...
  9. Görkem Kazak

Phenom 1100T ile 1050Tİ Darboğaz

Sürücülerin hepsi güncel, ve oyun orjinal bu soruları sormazsanız sevinirim. Sistem özellikleri: Anakart: Asus M4A88T-M İşlemci: AMD Phenom II X6 1100T (3.3 GHz) Ekran kartı: MSI GTX 1050 Tİ 4 GB RAM: 4x2 8 GB 1333 MHz Güç kaynağı: 450 Watt Depolama: 1 TB HDD - 128 GB SSD Örneğin Battlefield 3...
  10. Görkem Kazak

GTX 1050 Tİ ile AMD PHENOM X6 1100T Darboğaz mı yapıyor?

Merhabalar Arkadaşlar genel olarak tüm yüksek grafikli oyunlarda yoğun sahnelerde FPS Düşüşleri yaşıyorum. Ancak şöyle bir durum söz konusu. Mesela GTA 5 de yoğun bir alana baktığım zaman (BF3 BF 4 De de öyle) GPU kullanımı düşüyor. E haliyle FPS de düşüyor. Ancak işlemcide hiç bir oynama yok...
  11. Görkem Kazak

1050 Ti yoğun sahnelerde FPS düşmesi

Merhabalar Neredeyse tüm oyunlarda aynı sorun söz konusu. Ayarları en düşüğe alsam bile aynı FPS değerlerini alıyorum. Örneğin Battlefield 3 oyununda (orijinal) Ayarları ultraya da çeksem en düşüğe de alsam yoğun alanlara baktığım zaman FPS 30-40'lara düşüyor. Windows 10 en güncel sürüm...
  12. Görkem Kazak

GTX 1050 Tİ VE PHENOM X6 1100T Darboğaz mı yapıyor ?

İşlemci: AMD Phenom x6 1100T 3.3 GHz. Ekran kartı: MSİ GTX 1050 Tİ 4 GB Battlefield 4 oyunununu yüksek ayarlarda oynuyorum. Fakat yoğun sahnelere baktığım zaman gpu kullanımım %60 lara düşüyor. Ve işlemci kullanımım bu esnada %70-75 arası gidip geliyor. Hal böyle olunca fps de 47-55 oluyor...
  13. Görkem Kazak

Phenom x6 işlemciye GTX1050Tİ darboğaz yapar mı?

Merhabalar AMD phenom x6 1100T(3.3 GHz) işlemcim var. Turbocore özelliği açık işlemci yük altında 3.7 GHz ye overclocklanıyor. Prime95 ile 20 dakika test ettim işlemci ısısı 62 dereceyi geçmedi. Yarın gtx 1050 ti 4gb ekran kartı alacağım. Bu işlemci ile 1050 ti darboğaz yapar mı?
  14. Görkem Kazak

Ekran kartı kullanımı düşüyor ve fps düşüyor

İşlemci: AMD Phenom II X6 1100T Ekran kartı: Asus GT 1030 2GB OC RAM: 4X2 8GB DDR3 1333 MHZ PSU: 450W Arkadaşlar tüm oyunlarda GPU kullanımı düşüyor ve bunun yüzünden FPS de düşüyor, oyunlarım kasıyor. Battlefield 4' de 3 gün öncesine kadar +80 FPS alıyordum ve şu an GPU kullanımı %40' ın...
  15. Görkem Kazak

Ekran kartı kullanımı düşük ve FPS sürünüyor

İşlemci: AMD phenom II X6 1100T 3.3 GHZ. Ekran kartı: Asus GT 1030 2 GB OC Ram: 8 GB DDR3 1333 MHZ GPU kullanımı tüm oyunlarda böyle ve FPS çok düşüyor. Sorun 1 haftadır var. Tüm oyunlarda aynı sorun söz konusu. Format attım ancak hala aynı. Sıcaklık değerleri: İşlemci MAX 57 Derece GPU max 55...
  16. Görkem Kazak

GT 1030 Ekran kartı kullanımı aniden düşme sorunu

Merhabalar. ASUS GT 1030 Ekran kartım var. İslemcim amd phenom ıı x6 1100t black edition. Ekran kartını alalı 1 ay falan oldu. Örneğin gta 5 de oyunda ekran kartı kullanımı bazen %66 lara düşüyor ve fps düşüyor. %99 olduğunda ise fps +70 oluyor. Bu sorunu nasıl çözerim işlemci ile alakalı bir...
  17. Görkem Kazak

Sadece PC başında gözlük kullanmak

Arkadaşlar sağ gözüm 1.25 sol gözüm 0.75 astigmat. Ben gözlüksüz en uzakları da yakınları da çok net bir şekilde görebiliyorum görmemde hiçbir problem yok. Göz muayenesinden sonra doktor bana gözlük yazdı. Gözlükçüye gittim ve pc başında uzun süre oturduğumu söyledim. Göz numarama göre Bana UV...
  18. Görkem Kazak

PC ilk açıldığında görüntünün gelmeme sorunu

Merhabalar. GT 1030 Ekran kartım var. Güncel driverler kurulu. Bilgisayar ilk açışımızda Windows yükleme ekranından sonra ekran gelmiyor Ve monitöre görüntü gelmiyor. Aynı sorun Bilgisayarı 2-3 saat kapalı tuttuktan sonra yeniden tekrarlıyor. Siyah ekranda kalma gibi bir sorun söz konusu değil...
  19. Görkem Kazak

ASUS GT 1030 OC Edition aat hızı değerleri

Arkadaşlar Asus gt 1030 oc edition ekran kartım var. PH-GT1030-O2G | Ekran Kartı | ASUS Türkiye Bu sitede; oyun deneyimi için OC modunda 1531 MHz hızlandırılmış saat frekansı. Diyor ancak benim ekran kartımın değerleri 1531 MHz Yerine 1506 mhz. Gpu tweak 2 ile OC mode a aldığım zaman saat saat...
  20. Görkem Kazak

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu.(kod43)

oyun oynuyordum bir anda pc dondu. Yeniden başlattım pc nin ekran çözünürlüğü 1024x768 olarak gözüküyordu ve 1920x1080 kaybolmuştu. Aygıt yöneticisine geldiğimde ekran kartının üstünde ünlem var ve özelliklere girdiğimde Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu.(kod43) yazıyor. Driveri...
  21. Görkem Kazak

Xperia Z5 Parmak izi okuyucu sorunu

Merhabalar. Telefonu alalı daha 5 gün oldu. Telefon sıkıntısız çalışıyor hiç sıkıntısını görmedim. Ancak cihaza parmak izi eklemek istediğim zaman sürekli olarak "Parmak izinin tümü algılanamadı. Lütfen tekrar deneyin." hatası ile karşılaşıyorum ve parmağımı okutamıyorum. Elimi yıkıyorum...
  22. Görkem Kazak

Phenom II X4 955 İşlemciye Ekran Kartı Tavsiyesi

İşlemci: AMD Phenom II X4 955 Processor 3.20 GHz(OC)3.60 GHZ. Anakart: Asus M4A88T-M/USB3 DDR3 Bellek: 2x4GB DDR3 1333MHz Ekran Kartı: GeForce 9800 GT 1GB Güç Kaynağı: 450W Bu sisteme hangi ekran kartını önerirsiniz, tam performansı hangi kart ile alırım? Aklımdaki R7 360 Veya RX 460, uygun...