Arama sonuçlarınız

1. Harnapazade

Soru J7'den Geçiş Telefon Önerisi

Arkadaşlar Merhaba İşyerimdeki çağrı merkezinin takılı olan telefonunu (J7 Core) değiştirmem gerekiyor çok yavaş ve batarya verimsiz. 5000 TL'ye kadar sadece WhatsApp Business ve Gelen SMS Mesajlarını cevaplayabileceğim bir telefona ihtiyacım var 2. el de alabilirim. Önerilerinize ihtiyacım...
  2. Harnapazade

Soru 10 liralık lahmacun yenir mi?

O paraya mümkün değil. 20-25 TL neyse de içi tam isot falan galiba kıyma yoktur :)
  3. Harnapazade

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Bilgisayar değişti MX450'li AIO var şimdi o yüzden en iyi Nvidia implementasyonu Mintten selamlar :)
  4. Harnapazade

Öneri Poco X5 Pro mu yoksa F5 mi?

5. Harnapazade

X5 Pro'ya göre kötü ama ekran, performans, batarya vb. avantajları var genel toplamda F5 daha iyi.
  6. Harnapazade

F5 aldım 1 ay oldu hiç düşünmeden alabilirsin telefon harika. X5 Pro ile aradaki fiyat farkı çok az bence 3000 lira fazla verip F5 al.
  7. Harnapazade

Nobara 36 ile başladık. 38'le format atmadan devam ediyoruz. Hobi dağıtımı olduğu için kurumsal kullanıma pek uygun değil ama evde uğraşmayı seviyorsanız harika :)
  8. Harnapazade

Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyecek

Murat Kurum olacağını düşünüyorum.
  9. Harnapazade

Anket Erdoğan'dan Sonrası... (Muhtemel Adaylar)

Hepsi olur farketmez :)
  10. Harnapazade

Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyecek

Ülkeye düzgün bir muhalefet gelene kadar Cumhur İttifakı bu şekilde devam edecek.
  11. Harnapazade

İşyerinde 2 Aydır Pop_OS süper çalışıyor. Özellikle eski bilgisayar varsa çok stabil :)
  12. Harnapazade

Anket Oyunuzu kime kullanacaksınız?

Cumhurbaşkanlığı RTE. Milletvekilliği Yeniden Refah.
  13. Harnapazade

Muhalefetin Seçimi Kazanması Neden Zor Kısa Bir Örnek !

Zaten bizde çok sevdiğimiz için Erdoğana oy vermiyoruz. Kötünün iyisi ve alternatifi olmadığı için mecburiyetten. :)
  14. Harnapazade

Kemal Kılıçdaroğlu olmasa evet ama rakipler çok zayıf.
  15. Harnapazade

RTE Cumhurbaşkanlığını alacak gibi hem de ilk turda ama milletvekiliğinde düşüş olacağını düşünüyorum.
  16. Harnapazade

Anket Boy ve kilonuz nedir?

1.85 83
  17. Harnapazade

Soru Bisiklet sıkar mı

Bisiklet tutkudur keyfi başkadır yalnız İstanbulda çok sıkıntı. 5 ay önce kaza yaptım ve tam aksesuar kask, dizlik, dirseklik, gözlük vs ne ararsan var ama çenem kırıldı ameliyat geçirdim çok şükür iyiyim eski halime geldim ama süreceksen sana 2 tavsiyem var sürme demiyorum tabi ki ben bıraktım...
  18. Harnapazade

Soru Mac Os mu ? Windows mu ? Pardus mu ? Linux mu ?

Açık kaynak ve ücretsiz yazılımlara bağlılığı olan ve bu tarz projeleri seven, geliştirdiği sistemin bir firmaya değil de kendine aitmiş hissiyatı oluşturduğuna inanan, kişiselleştirme ve özgürlüğü seven, yeni teknolojiler denemeye meraklı olan birinin cevabı Linux olacaktır. Son kullanıcıya en...
  19. Harnapazade

Soru Eski laptop için Pardus yüklemeli miyim?

Yani pardus yükleyince bataryan daha uzun gidecek diye düşünüyorsan yükleme :) fakat onun yerine Linux deneyimi yaşamak istiyorsan XFCE versiyonunu yükleyebilirsin. Merak ettiğine göre ilk kez deneyeceksin o yüzden bence bilgisayarına yüklemeden önce bi USB'den canlı olarak gör ona göre karar...
  20. Harnapazade

"Kemal Bey'i aday yapıyoruz. Türkiye'yi Kurtaramayacağız ama partiyi kurtaracağız"

CHP'nin amacı iktidar olmak değil muhalefette kalmaktır.
  21. Harnapazade

"EYY aday! Geldiysen 6 kez masaya vur"

Seçime gerek yok çoktan kaybettiler. Geç kalındı malesef.
  22. Harnapazade

Askerlik Tecil Süresi

Zaten yasal olarak 2 yıl tecil hakkınız bitmiş oluyor 2021'de mezun olduysanız.
  23. Harnapazade

Dağıtım: Nobara 37 İkon: Tela-dark İmleç: Simple Nord-dark GTK ve Shell: Graphite Nord-dark Duvar Kağıdı: wave-color-nord Font: Mono Jet Brains | Normal Fira Sans Özelleştirmeye gerek duymadığım: GRUB, Conky, Giriş Ekranı ve Flatpak.
  24. Harnapazade

Soru Evlenmeden tek başına yaşanabilir mi?

Yaşanır tabi ki niye yaşanmasın fakat insan evlenmek için uğraşması gerekiyor öyle köşeye geçeyim kafam rahat derdim yok dersin sıkıntı dinimizde arayın diyor çünkü farz değil ama gene de çaba harcamak lazım. He o kadar çaba harcadın olmuyorsa o zaman yapacak bir şey yok ama hiç bir zaman pes...
  25. Harnapazade

Soru Bana en uygun Linux dağıtımı ne?

Evet doğru ama Debian tabanlı istiyorsanız pek seçenek yok aslında ek olarak MX Linux KDE var.
  26. Harnapazade

Öneri GNU/Linux GNOME Tema Önerisi

Nordic GTK Theme yada Arc Theme Pack.
  27. Harnapazade

Yardım EndeavourOS Güncelleme yaparken yavaşlık ve sıkıntı

Kurduktan sonra mı yoksa kurarken mi oluyor bu problem detay verir misiniz? Ayrıca pacman en hızlı paket yöneticisinde başı çeker o yüzden sunucu tarafında bir problem var diye tahmin ediyorum.
  28. Harnapazade

Soru Bana en uygun Linux dağıtımı ne?

Kişiselleştirmenin en zengin olduğu masaüstü ortamı şu an KDE. Debian tabanlı olsun da diyorsan Debian'ın direkt kendi KDE'sini kurabilirsin eğer yok dersen Kubuntu veya KDE Neon olabilir.
  29. Harnapazade

Soru elimde 800tl var bunu nasil değerlendirebilirim

Acil bir şeye ihtiyacın yoksa değer kaybetmemesi için orta riskli bir BIST30 temelli bir fon yada hisse senedi alın.
  30. Harnapazade

Soru 4000 TL'ye kadar telefon önerisi

Yanıtlarınız için teşekkürler. Poco C40 üzerinde duruyorum güzel duruyor.
  31. Harnapazade

Soru 4000 TL'ye kadar telefon önerisi

Merhaba arkadaşlar. Dedemin telefonu acayip eskidi böyle yerlerde sürünüyor artık Reeder P10 kullanıyor 7 senedir öyle söyleyeyim. Bir telefon alalım diyoruz da en fazla 4000 ₺'ye kadar verebiliriz ama ikinci el istemiyor sıfır istiyor. Trident A25 iyi gibi duruyor o fiyatlara ama başka...
  32. Harnapazade

AKP’den erken seçim açıklaması: Tarih geriye çekilebilir

İmamoğlu'nun nerde düzgün bir başarısı var ki aday olup kazanacak ? Mansur Yavaş'ın bir kere Dünya Belediye Başkent ödülü var. Ayrıca MHP tabanından gelme. HDP Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na bayılıyor ama Mansur Yavaş'ı hiç sevmiyorlar bu bile yeter bana.
  33. Harnapazade

AKP’den erken seçim açıklaması: Tarih geriye çekilebilir

RTE'yi tek yenebilme şansı olan adam Mansur Yavaş. Eğer aday olmazsa karşısına kim çıkarsa çıksın kaybedecek gibi duruyor.
  34. Harnapazade

Mansur'u veya İmamoğlunu Aday Göstermek Cahillik ! Erdoğan Buldozer Gibi Ezer Geçer!!

@Applemania Ümit Özdağ ve Muharrem İnce konusunda aynı fikirdeyim. Ekrem İmamoğlu CHP'nin Erdoğanı almayalım. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli asla olmaz. Meral Akşener'de çok tehlikeli. O yüzden çare Mansur Yavaş veya Fatih Erbakan.
  35. Harnapazade

Haber İlber Ortaylı'dan Serpme Kahvaltı Yorumu!!

Serpme kahvaltı ziyan oluyor evet ama kahvaltı tabağı menüleri ziyan olmaz kolay kolay :)
  36. Harnapazade

Soru Kılıçdaroğlu İmam oğlunu çıkarmayıp ben adayım derse

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nu gerekirse anında harcar. Partide kimleri kimleri harcadı da bırak İBB başkanını Muharrem İnce'den bi başlarsak liste uzar gider.
  37. Harnapazade

Soru Kılıçdaroğlu İmam oğlunu çıkarmayıp ben adayım derse

Hareketin lideri Fatih Erbakan. Ekonun balonu patlayalı çok oldu o yüzden boş.
  38. Harnapazade

Öneri Linux Distro Önerisi

Fazla zor olmasın demişsin üstüne debian ve ubuntu da olmaz yazmışsın bir de Arch'ı daha önce kullanıp zorlandığını düşünüyorum ki yoksa niye buraya yazacaksın değil mi? Kullanman gereken sistem Fedora. Tüm söylediklerine uyuyor :)
  39. Harnapazade

Soru Asgari ücret pazarlığı 7.785 TL'den başlıyor! Sizce Kaç Olur?

Güncel açıklamalar değerlendirilise artık minimum 8000 ₺ olacağını söyleyebiliriz.
  40. Harnapazade

Meral Akşener'in başbakan olma ihtimali

Her bir siyasi partinin genel başkanı otomatik olarak bir Cumhurbaşkanı adayıdır ve bir siyasi partinin temel amacı da iktidar olmaktır. Meral Akşener madem Cumhurbaşkanı olmak istemiyor o zaman niye o koltukta oturuyor? Bu açıklamayla kendisini ve partiyi bitirmiştir. Yapacağı en güzel şey...
  41. Harnapazade

Haber Varank Meclise TOOG İle Geldi!!!

Muhalefeti dinledim demiş niye gelmiyorsunuz diye sorunca da keşke Kapadokya rengiyle gelseydi :)
  42. Harnapazade

Win7 home mu ultimate mi ?

Home Premium.
  43. Harnapazade

Öneri Windows 10'a dönmeli miyim?

Sabaha kadar cevabım: Dönmelisin. Windows 11'in daha zamanı var.
  44. Harnapazade

Rehber Türkiye tarım kredi kooperatifi'nin 3 harfli marketlerden daha pahalı olması

Tarım Kredi'ye gitmemin ana sebebi Şalgam Suyu ve Limonatası. Bunları alıp çıkıyorum :)
  45. Harnapazade

Haber TOKİ Ev Olayından Hemen Sonra Arsa/Dükkan Olayı

Tek seferde fiyatı ödeyip kapatma olayından bahsedenler var. Eğer nakit ödenmeyecekse ki çoğu kimsenin böyle bir imkanı yoktur diye tahmin ediyorum çıkmaması daha hayırlı olmuş kardeşim o yüzden üzülmeyin. Hoca falan da değilim bu arada :)
  46. Harnapazade

Soru tüm debain sürümlerinin ram kulanım oranı neden benzer ?

Sadece debianla ilgili değil ki tüm tabanlar için bu geçerli. Arayüzlerin ram tüketimi arasında eğer pencere yöneticilerini saymazsan çünkü en düşük onlar çıkar masaüstü olmadığı için en az harcayan herhalde Enlightenment falandır. Minimumdan ziyade ortalamaya bakmak gerekiyor çünkü her...
  47. Harnapazade

Öneri Kodlama ve oyun için Distro önerisi

Arch devam edeceksen Garuda KDE Dragonized Gaming Edition, Fedora istiyorsan Nobara, Debian istiyorsan Pop_OS ve Drauger.
  48. Harnapazade

Soru Logo tasarımım nasıl olmuş?

Işıklı falan olursa çok iyi durur
  49. Harnapazade

Soru SSK yı batırmak vs Ekonomiyi batırmak

İkisi de değil çünkü RTE'nin 20 yıldır iktidarda olmasının en büyük sorumlusu Kemal Kılıçdaroğlu'dur.
  50. Harnapazade

Yardım Bu bilgisayara hangi işletim sistemi kurulur?

Hangi sistem kodla çalışmıyor ki sadece biz görmüyoruz arka planda hepsi kod. Normal kullanıcıya Windows daha iyi olur 7 de olur 8.1 de olur bence ikisini de deneyin hangisi iyi performans verirse onunla devam edebilirsiniz fakat uzun vadede 8.1 daha iyi bir seçenek olur. Giriş seviyesi Linux...
  51. Harnapazade

Soru düşük sistemde açık kaynak işletim sistemi tavsiyesi

Ubuntu eskiden Unity zamanlarında özellikle Linux'ta önemli bir yer temsil ediyordu ama şu an değil malesef. Hafif bir dağıtım istiyorsanız öncelikle arayüz olarak mutlaka XFCE, LxQT, LXDE gibi arayüzler kullanmanız lazım. O yüzden mesela görünüşte istiyorsun tabi bi Endeavour OS XFCE, Garuda...
  52. Harnapazade

Yardım fedora ctrl alt f4 kurtulamıyorum

https://askubuntu.com/questions/50233/disable-ctrlaltf4-switching-to-virtual-terminal Şurada bilgi var deneyebilirsiniz.
  53. Harnapazade

Yardım Bu bilgisayara hangi işletim sistemi kurulur?

3. nesil işlemci var Windows 8.1 tam oturur gibi. Alternatif olarak Linux'ta yükleyebilirsiniz.
  54. Harnapazade

Öneri Telegram Whatsapp dan daha iyi pek tercih edilmiyor ;)

WhatsApp, Telegram'dan alıyor özellikleri :) ama niye çok kullanılmıyor çünkü son kullanıcıya pek hitap edemiyor.
  55. Harnapazade

Soru Windows yanındaki kali linuxu silmek

Disklerin bölümlendirmesini gösteren bir görsel ekleme şansın var mı çünkü beynimiz yandı anlayamıyoruz. :) Bir de tam olarak ne yapmak istiyorsunuz diski 2 ye bölüp 2 linux yada 1 windows 1 linux mu yoksa 3 e bölüp 2 linux 1 windows mu tam olarak nedir. Windows her zaman ilk yüklenmek zorunda...
  56. Harnapazade

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, CHP'den istifa etti

Konuyla alakasız ama İYİ Parti'de Mansur Yavaş'ta o sinyalleri veriyor. Aday olursa eğer iyi partiden kazanma potansiyeli yüksek olur.
  57. Harnapazade

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, CHP'den istifa etti

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'de CHP'li bırakmayacak herhalde kafayı koydu bu kaçıncı istifa artık takip edemiyoruz. Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce, Özcan Özel, Mehmet Ali Çelebi, Öztürk Yılmaz liste gidiyor silsile gibi. Şimdi de bu da eklendi. Sırada kim var Tanju Özcanla Mansur Yavaş mı :)
  58. Harnapazade

10 Kasım Atatürk'ün Ölüm Yıldönümünde Müzik ve Dans olur mu?

Kendisinin pek Atatürkle işi olmadığı için gayet normal geliyor ona.
  59. Harnapazade

Soru Sizce yeni yılda asgari ücret kaç olacak? Tahminleri alalım

Enflasyonu düşüremedikleri için mecburen herkesin yapabileceği en kolay yöntem olan karşılıksız veya normal para basarak çözmeye çalışıyorlar ki günü kurtarıyor sadece ileriye yönelik hiç iyi olmuyor. 6000 ₺ diyen kimse olmaz herhalde şaka mısın derler bana en az 7000 taş çatlasa 8000 olur...
  60. Harnapazade

Soru Windows yanındaki kali linuxu silmek

Kaliyi yüklerken disk bölümüne gelince orada Linux bölümlerini tamamen silin ext4 + boot yerini. Sonra bölümlendirmemiş alana tekrar otomatik bölümlendirme yapın yoksa elle yapın. Silmeden de yapılıyordu debian'da sanırım tekrar yükleme duruyor olması lazım. Windows'u kaybetmeden bu yöntemle...
  61. Harnapazade

Soru Format Sonrası Sürücüler Nasıl Güncellenir

Windows Update indiriyor. Ekran kartını bile güncellemeye pek gerek kalmadı ama illa en güncel sürümler olsun diyorsanız DPS (Driver Pack Solution) kullanarak güncelleyebilirsiniz.
  62. Harnapazade

Soru Cihazıma Linux kursam sürücü sorunları yaşar mıyım?

Sıkıntı olmaz. Önemli olan kullandığınız dağıtımdaki önyüklü olarak gelen kernel sürümü. Ryzen 5 2021 sonunda çıktığını düşünürsek 2022'nin başında gelmiştir yani Ocak-Şubat 2022 ve sonrası bir kernel sürümüne ihtiyacınız var. Gerçi sonradan da kernel güncelleniyor ama daha yeni başlıyorsunuz...
  63. Harnapazade

Fedora tabanlı Nobara. 1 haftadır başladık bakalım iyi gidiyor.
  64. Harnapazade

Soru Nasıl kilo verebilirim

Kilo vermek temelde 3 şeye bağlı. Uyku, Beslenme ve Spor. 23:00-03:00 arası uyku için çok önemli bunu kaçırmamaya çalışın. Beslenme olarak ölüm diyeti, akdeniz diyeti, su diyeti vs bunlar uzun vadede iyi değil o yüzden haftada 1 kere, günde sınırlı, haftada 2 kere, ayda 1 kere ve hiç yenmeyecek...
  65. Harnapazade

Soru Üst üste format atmak zararlı mıdır?

HDD için sıkıntı değil SSD ise sürekli atmak problem olabilir ilerleyen süreçte. Gerekmedikçe atmayın. Gerçi konu tablet ve telefonmuş okumadan daldım :)
  66. Harnapazade

Soru Hangi SSD'yi Almalıyım?

3 marka da çok iyi. 3'üde bence pişman etmez fakat ürünlerin teknik özelliklerine göre değerlendirme yaparsak ki fiyatlar aynı SanDisk alman mantıklı olur.
  67. Harnapazade

Öneri Windows 11'e Geçmeyin !

Windows 11 her yerde öneriyordum. Kendim de yükledim güzel gerçekten özellikle oyun tarafı Windows 10'la aynı ama diğer kısımlarda halen bazı sıkıntılar mevcut. Mesela Steam'e oyunları yedekten geri yükleyince tam yüklemiyor yarım bırakıp sonra indirmeye başlıyor gibi. Windows 10'da bu sıkıntıyı...
  68. Harnapazade

Kemal Kılıçdaroğlu'nun TOGG'un fabrika açılış törenine katılmayacak olması !

Kardeşim ben RTE'ye oy verecem demedim öncelikle onu belirteyim. Şu anki potansiyel adaylardan RTE'nin karşısına Fatih Erbakan veya Mansur Yavaş çıkarsa bu ikisinden birine net veririm ama gidip te İmamoğluna, Kılıçdaroğluna, Akşenere, İnce'ye, Gül'e, Babacan'a vs. vermem malesef.
  69. Harnapazade

CHP'nin sözcülerinin saçma sapan açıklamaları ve çizgisinden uzaklaşması ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuk sevdası partiyi bitirdi. Diğer merkez, merkez sağ veya sağ diye nitelendirilen deva, gelecek, saadet ve iyi partiyi'de CHP ile olan birliktelik etkiliyor. Aynı şey MHP için'de geçerli...
  70. Harnapazade

Muhalefet hata yapmaya devam etsin sonra anketlerde niye oylar yükselmiyor. Meral Akşener de gitmiyormuş al işte. Yahu tamam yerlilik oranı %51, ben alamayacam pahalı, tasarım italyan vs daha bir sürü şey sayılabilir negatif olarak ama sırf milli ve sinai haklarının %100'ünün Türkiye'de olması +...
  71. Harnapazade

Soru 2023 asgari ücret tahminleri alalım

Bakan Nebati bey enflasyon üzerinde olacak dedi ama öyle olursa 10.000 olması lazım ki ben pek ihtimal vermiyorum. Seçim için bile olsa pek kaldıramazlar gibi. En az 6750 ₺ en fazla 7500 ₺ olur gibime geliyor. 8'lere kadar çıkabileceklerini pek düşünmüyorum.
  72. Harnapazade

Soru Başkanlık sisteminden memnun musunuz pişman mısınız?

Başkanlık sisteminde sıkıntı yok. Uygulama da problem var.
  73. Harnapazade

Soru Sizce Hangi Laptobu Kullanmalıyım?

EX215-54G işlemci ve depolama olarak önde. Ekran kartları yakın birbirine 950 derken mobil 950M'yi kastettin galiba dizüstü olduğu için. MX350 daha mantıklı hem daha yeni daha az ısınır.
  74. Harnapazade

Haber TOKİ Ev Olayından Hemen Sonra Arsa/Dükkan Olayı

Ben de başvurdum yalnız çıksa bile iptal etmek istiyorum çünkü diyanet caiz fetvası da verse fiyat net olmadığı için ki alışverişte en önemli kurallardan bir tanesi doğru bir şey değil konut projesinden bahsediyorum ama arsa tarafına gelince orada taksitler sabit görünüyor o yüzden daha sıcak...
  75. Harnapazade

Haber Nureddin Nebati: Asgari ücretteki artış enflasyonun üzerinde olacak

Enflasyon üstüyse o zaman 10.000 ₺ olur gibi.
  76. Harnapazade

Dash to Dock ekleyip bir tane daha yollayalım. Şu sol altta Debian, Arch ve openSUSE logoları var merak edenler için distrobox kullanarak bu sistemleri terminalden kullanabiliyorsunuz. Arayüze ihtiyaç yok çünkü sadece program çalışıyor. Sanal makinede yani GNOME Boxes'ta çakma mac var keal OS...
  77. Harnapazade

Bayadır atmıyordum çünkü 1 seneye yakındır sistem aynı format gereği duymadım. Silverblue 36 :)
  78. Harnapazade

Soru Windowsta Linux programları çalışır mı ?

Dual boot en iyisi ama yapamam diyorsan mecburen sanal makine kullanman gerecek.
  79. Harnapazade

Öneri Zorin Os Core yada Lite veya Linux mint

Hepsini deneyin bence. RPM, Deb ve Pamac tabanlı temel dağıtımlar. Öneri olarak; RPM: Fedora ve openSUSE DEB: Pop OS veya Zorin Pamac: Endeavour OS veya Arco Linux Sonuç olarak ne yaparsanız yapın ama öğrendikten sonra dağıtımın kökünü kullanmak en iyi deneyimi sunar. Şu anda Gentoo ve Solus'u...
  80. Harnapazade

Soru E devletten gelen askerlik mesajı

Okula kayıt yaptırırsanız eğer okul bildiriyor.
  81. Harnapazade

Soru Bisiklet Hakkında Sorular [Ana Konu]

Bisikletin yokuş performansı temelde 6 şeye bağlıdır. * Bisikletin ağırlığı = Fiyat burda etken tabi ama siz elinizden geldiği kadar trekking için 13, mtb için 14, yol/yarış bisikleti için 10, gravel içinse 12 yi geçmese iyi olur. * Kondisyon = Bu zamanla gelişen bir şey. * Zincir = Bunun...
  82. Harnapazade

Haber 11 Sene Önce 160 TL'ye Aldım Şu An 1700 TL ?

11 senede paradan 10 katından fazla değer kaybı :(
  83. Harnapazade

Anket Ev yemekleri mi sokak lezzetleri mii ?

Dışarıdan yenecekse sokak lezzetleri
  84. Harnapazade

Hepsiburada'dan telefon alınır mı?

Daha önce çok satın aldım alınır tabi ki.
  85. Harnapazade

Soru Bisiklet önerisi

Bu arada arkadaşlar vites yükseltme yapmayın çok maliyet çıkıyor 24 için 2000 ₺, 27 vites için 3750 ₺ ve 30 vites için 5000 ₺ istediler. Çünkü 21'den 24 e geçsen bile arka göbek + vites kolu ön + aynakol + zincir + ruble + aktarıcı vs değişmesi gerekiyor. Hem bisiklet için değmez hem de...
  86. Harnapazade

Soru Bisiklet önerisi

Evet katılıyorum ama bu bisikletin rakibi yok bana göre fiyatına göre tek geçiyorum çok araştırdım halen de alınabilir 2022 model üstelik. İdeal veya normal kilona gel, gereksiz ağırlık arttıran aksesuar almayın sadece kilit, suluk (bisikletin benzini), koltuk kılıfı yeterli üstüne bir de 27...
  87. Harnapazade

Soru Bisiklet önerisi

Öncelikle konu eskide kalmış ama ben de bilgi vermek istedim. Kendimde 1.5 ay önce Kron SPX100 almış biri olarak söyleyebilirim ki Trekking kategorisinde alabileceğiniz en fiyat performans bisiklet. Diğer markalara hiç boşuna bakmanıza gerek yok. Hibrit olduğu için daha çok insan tarafından...
  88. Harnapazade

Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulunur ?

İş hayatına girdiğin anda anında biter. Üstelik bir de üstüne evlenirsen bilgisayar GG :)
  89. Harnapazade

Soru Redragon K552 nasıl?

Redragon çok iyi marka bence 2 tane mouse'ını kullanıyorum yıllardır arıza vermeden çalışıyor.
  90. Harnapazade

Hangi Youtube Kanalını Takip Ediyorsunuz?

Siyaset: Yurttaş TV Teknoloji: Cihaz TV, TeknoSeyir Linux: Erik Dubois, Tyler's Tech Oyun: Takla King 2, Garbarius vs. Geri kalanların çoğu hizmet kanalı.
  91. Harnapazade

Soru Dota 2 vs smite

SMITE'ın konseptine ve oynanış mekaniklere alışan biri daha dota ve lol oynayamaz.:)
  92. Harnapazade

Soru 4K'ya kadar bisiklet önerisi

Trekking almanız gerekiyor. 4200'e Kron spx100 aldım bende 1 ay oldu gayet memnunum. Size de tavsiye ederdim ama hidrolik disk istiyorsunuz.
  93. Harnapazade

Öneri Dağ bisikleti seçeneği

Salcano al bence satması daha kolay ve servis ağı daha geniş.
  94. Harnapazade

Haber "Şimdiki aklım olsaydı ... " noktalı yeri doldur.

Şimdiki aklım olsaydı özellikle pişmanlığım bilgisayar tarafında çünkü hayat bunun başında geçti nerdeyse: * Oyun oynamak yerine oyun yapmak, 3d modelleme, grafik tasarım, yazılım, video edit vs. gibi şeylerle vakit geçirseydim * Linux'ı çok geç keşfettim daha önce bilseydim. Tabi ne dersek...
  95. Harnapazade

Yardım İstanbul Anadolu yakası nerede oturulur?

Sabiha gökçene yakın çalışıyorsan Pendik/Kurtköy harika olur.
  96. Harnapazade

Öneri GNU/Linux için tarayıcı önerileriniz.

Ne önerelim ki başka neredeyse hepsini yazmışsınız :)
  97. Harnapazade

Soru 7 haziran 2022 Euronun 18₺ yi görmesi

Yatırım tavsiyesi değildir ama sene sonu 20'yi görecek gibi duruyor.
  98. Harnapazade

Soru Günde 12 saat çalışıp eve uyumaya giden asgari köleler

Bu dediklerin çok zor bence çünkü özel şirket firma veya herhangi bir kuruluş az adamla çok iş yapmaya çalışır. Devlette tam tersi. Çalışma saati belki mümkün olabilir fakat cumartesi pazar olayı her sektörde imkansız. Burada yapılması en kolay yemek ve servis gibime geldi bana.
  99. Harnapazade

Soru Döviz kuruna ne oluyor böyle?

Cumhurbaşkanımız çıkıpta faizleri düşüreceğiz hiç boşuna heveslenmeyin derse olacağı bu zaten
  100. Harnapazade

Anket İstanbul’daki Taksi Hizmetlerinden ne kadar memnunsunuz?

Çok fazla kullanmıyorum. Yılda 3-4'ü geçmez. Ters bir adam hiç denk gelmedi o yüzden memnun olduğumu söyleyebilirim fakat fiyatlar malesef çok yüksek.
  101. Harnapazade

Haber "Açık giyinmek yasak" yazısı olan kafede şort giyen genç kızlar dışarı çıkartıldı.

Arkadaş herhalde Türkiye'de şeriat var zannediyor yahu Cumhuriyet burası Cumhuriyet ve mecelle yok anayasa var aloo :) O yüzden uzun lafın kısası yasalarda kadın ve erkeklerin kılık ve kıyafetleriyle ilgili bir sürü kanun var. Bunlara uyulduğu sürece kimse kimsenin kıyafetine karışamaz yoksa bir...
  102. Harnapazade

Silverblue deneyebilirsiniz. Mantığını öğrenirseniz bırakasanız gelmez :D
  103. Harnapazade

Vimix Cursors + Tela Icons + Orchis GTK + Orchis Wallpaper kombinasyonu :)
  104. Harnapazade

Elektirik Faturasını Ödemeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elektiriği Kesildi !

Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık bir numaralı AKP'li olduğunun ispatıdır bunlar :)
  105. Harnapazade

Soru İş hayatından çalışma hayatından bıktım

Senin gene iyi biz de mesela pek mesai kavramı yok evde bile devam ediyorum kişisel hayatım sıfırlandı ne bi oyun oynayabiliyoruz ne bir şey okuyabiliyorum ne izleyebiliyorum ne de spor falan yapabiliyorum evde bildiğin iş bağımlısı olduk :)
  106. Harnapazade

Soru Şirket içi mesajlaşma Telegram&Whatsapp

Telegrama geçtiydik bizde ama olmadı patladı tekrar WhatsApp'a dönmek zorunda kaldık ama Telegram duruyor yine köşede arada lazım oluyor :) Telegram çok iyi bence WhatsApp ve Signal o kaliteye daha gelemedi.
  107. Harnapazade

Soru Windows 11'den 10'a geri dönülmeli mi?

Oyun için geri dönmeye gerek yok her yerde yazıyorum ama iş için geri dönülebilir.
  108. Harnapazade

36'ya rebase yaptım ama RPM Fusion henüz uyumlu olmadığı için çalışmadı. Kinoite yerine Silverblue'ya geçeyim dedim.
  109. Harnapazade

Orchis Tema Paketi | 36 Beta çıktı ama henüz rebase yapmadım :)
  110. Harnapazade

Soru Bir akıllı telefona neden ihtiyaç duyulur?

Mesaj ve telefonla aramayı saymazsak daha çok whatsapp, telegram, discord vb. iletişim uygulamaları odaklı kullanıyoruz. Bunlardan sonra en önemli kısım bankacılık işlemleri geliyor galiba. Onun dışında ekstra yaptıklarım yemek söyleme, döviz takibi, sosyal medya, not alma, oyun oynama ve video...
  111. Harnapazade

Soru Android yazılımını en iyi kullanan marka hangisi ?

Eğer Google'ı saymayın derseniz bence de OnePlus.
  112. Harnapazade

8 aydır dağıtım değiştirmediğim için paylaşacak bir şey kalmadı. Piyasadan örnek atalım bari :)
  113. Harnapazade

Soru Linux iş için kullanmak

Benim tavsiyeme göre hareket edersen olmaz. Kendin meşhur dağıtımların hepsini deneyip ona göre karar vermelisin çünkü ben sana kendi kullandığımı öneririm Fedora kullan derim. Büyük Dağıtımlardan Bazıları : Mint, Ubuntu, MX Linux, Arch, Gentoo, Slackware, Debian, Fedora, openSUSE Grafik...
  114. Harnapazade

Yardım Dual Boot'la yüklenmiş Linux Mint nasıl silinir?

Windowsu ne yaparsan yap silme çünkü tekrar yüklemen gerekeceği zaman bu sefer Linux'ı da silmen gerekir ama Linux tarafını silersen sorun olmaz unallocated space yani ayrılmamış alan oluşur oraya gene EFI + Root şeklinde yine bir dağıtım yüklersin ve çalışır.
  115. Harnapazade

Yardım manjaro linux kde bu hatayı alıyorum

Dağıtımla ilgili değil bu sorun KDE ile ilgili. Çözüm tema paketini kendi elinle manuel kurman gerekiyor. İndirdikten sonra ilgili klasörlere atabilirsin. Aşağıya bıraktım. Icons = /local/share/icons Cursors = /local/share/icons Auroraes = /local/share/aurorae Konsole Themes =...
  116. Harnapazade

Soru Linux iş için kullanmak

Ben 1.5 seneye yakındır iş için kullanıyorum. Şöyle yaparsan iyi olur 320 GB HDD olduğu için 2 ye böl dual boot yap Windowsla. Sakın sanal makine yada windows içinde linux tarzı şeyler yapma çünkü memnun kalmazsın dual boot en iyisi aralarından. Bu sayede Windows lazım olunca hemen geçebilirsin...
  117. Harnapazade

Çizim yapmak için hangi uygulamaları önerirsiniz?

İlk aklıma gelen Sketchbook sanırım.
  118. Harnapazade

Yardım Sararan silikon kılıf nasıl temizlenir?

Elma Sirkesi, Limon veya Diş Macunu.
  119. Harnapazade

Haber Yurt Dışına Çıkış Harcına %200 Zam!

Ben anlamıyorum. Kaç kişi yurtdışına çıkıyor ki böyle daha mı iyi olacak. Üstüne %200 zam nedir enflasyon bu kadar değil arttırılsa ki gerekiyor diyelim 100 ₺ olur en fazla. Bizi etkiliyor mesela STK çalışanı olarak arkadaşlarımız yurtdışına gidiyorlar daha fazla ödemek zorunda kalacağız.
  120. Harnapazade

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 seçimlerinden sonra mültecileri göndermeyeceğiz!

Uygun koşullar oluşturulduğu taktirde yani gittiklerinde kalabilecekleri yer varsa, çalışabileceklerse hayatını sürdürebilecek koşulları varsa ve güvenliklerinde ciddi bir endişe yoksa vs. gitmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bu iş zorla mı yapılır yapılmaz mı orasını bilmem ama görünen %90'ından...
  121. Harnapazade

Kemal Kılıçdaroğlu'nın Diyarbakır Ziyareti !

Eski CHP kalmadığı için artık bu tarz haberlere şaşırmıyoruz ama buna rağmen şu partinin ölüsü bile %20 alıyor.
  122. Harnapazade

Soru boy kilo

Erkeklerin ve kadınların ideal ve normal kiloları birbirinden farklıdır. Erkek için ideal kilo boyun 5 kilo kadın içinse 10 kilo altıdır. Tabi bazı istisnalar olabiliyor ama genelde bu şekilde. Tabi yaşında etkisi var. Aşağıdaki siteden yardım alabilirsiniz daha net bilgi için...
  123. Harnapazade

Anket En sık alışveriş yaptığınız alışveriş siteleri neler?

Eskiden hepsiburada ve n11'den çok yapardım ama son dönemde kontrol ettim ki siparişlerin %90'ını trendyoldan veriyorum baya ilerlettiler kendilerini özellikle çok satanlar bölümü harika :)
  124. Harnapazade

Soru İnsanlardan bir duygu silecek olsanız bu hangisi olurdu ?

Tek hakkımız varsa eğer yalan söylemek derdim.
  125. Harnapazade

Haber Gece çorapları çıkarmadan uyuyanlar var mı? Bakın ayaklarınıza neler oluyor...

Çorapsız duramam ama yatarken ilginçtir çoraplı yatamam mümkün değil sanki insan yatarken çorap giymek istemiyor bağımlısı bile olsa :)
  126. Harnapazade

Haber Teknoloji Bağımlılığını Anlatan İroni Dolu 5 İllüstrasyon :)))

En kötü ihtimal yine de birbirimize yakın durmalıyız teknolojiyle uğraşsak bile çünkü hiç olmasa bile aramızda ufak bir konuşma bile geçse o da bir umuttur yoksa evde hiç yemeğe gelme hep odasına kapalı işte o sıkıntı.
  127. Harnapazade

Hedef 2023 yerine 2053 ve 2071 denilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ile alakalı yazdığın cümlelerin hepsine katılıyorum yalnız CHP ile birlikte diğer muhalefet partilerinin o kadar çok projesi var ki başlasan zaten oku oku bitmez. Şimdi burada parti parti yazmaya gerek yok hangi partiler olduğunu sen zaten biliyorsundur ama şunu...
  128. Harnapazade

Haber "Ev sahipleri en fazla yüzde 25,98 zam yapabilecek."

Eğer böyleyse güzel gerçekten ama uygulanması noktasında nasıl takibi yapılacak ve tam olarak hangi tarihten itibaren yürürlülüğe giriyor?
  129. Harnapazade

Soru Sahibinden mi letgo mu?

Sahibinden daha mantıklı. Kullanıcı sayısı daha fazla ve kitle letgoya göre bi nebze daha düzgün.
  130. Harnapazade

Soru Win 10 mu 11 mi daha iyi

Oyun için sabaha kadar Windows 11 ama diğer işler için 10'da kalınabilir şimdilik.
  131. Harnapazade

Soru Yıllardır metro kullanan birisi olarak bu erkeklerden yıldım! Sizin var mı bir tavsiyeniz?

Linç yenecek bir durum yok çünkü doğru. Tamam rahatsız olmayacak ama her iki tarafta dengede olmalı. Kızın rahatsız olmaması için karşı tarafın abartı derecede böyle süzer gibi bakmaması lazım. Göz ucundan veya karşı tarafa belli etmeyecek şekilde baksınlar madem :)
  132. Harnapazade

Soru Yıllardır metro kullanan birisi olarak bu erkeklerden yıldım! Sizin var mı bir tavsiyeniz?

Sorun yok. Kastettiğim o değil. Yazının devamında zaten söylüyorum biz erkekler olarak kendimizi düzeltirsek zaten o kızların hiçbiri rahatsız olmayacak çünkü gerek kalmayacak buna. 2. soru da zaten ilkiyle benzer geldi bana çünkü erkek o şekilde bakmayacağı için her ikisininde başka ülkeye...
  133. Harnapazade

Bu konu taa nereye kadar gider aslında. Türkiye'de şeriat isteyen vardır eyvallah ben de bu kişilerden 1 tanesiyim ama kardeşim, ablacım benim şu an Türkiye Cumhuriyetle yönetiliyor bunu değiştirebilmek için şu an yapabileceğin bir şey var mı? Yok. Beğenmiyorsan gidersin başka ülkeye hayır ben...
  134. Harnapazade

Soru WordPess'den site yapılabilir mi?

On numara yapılır hem de. Fedora websitelerinin altyapısı Word Press :)
  135. Harnapazade

Soru Önce Spor Mu Yoksa Diyet Mi?

Gayet güzel. Yalnız şu var hedefin kilo vermemek değil almamak olması lazım çünkü veriyorsun sonra tekrar alıyorsun farkında olmadan bende öyle olmuştu yine başladım tabi ama bunu kalıcı hale getirip ömür boyu diyet haline getirmek lazım.
  136. Harnapazade

Soru Önce Spor Mu Yoksa Diyet Mi?

Kilo vermenin ana yolu 2 şeye bağlı aslında: 1-) 3 Beyaza yani Un, Şeker ve Tuza veda etmek gerekiyor. Şeker ve Tuz çok basit ama iş una gelince işte en büyük zorluk o çünkü temel besin maddesi fakat en azından beyaz ekmek yemeyi keserek başlayabilirsin. 2-) Spor fakat nasıl spor. Kilo vermek...
  137. Harnapazade

Haber İngiltere'de evden çalışma norm haline geliyor. Evden çalışma sistemini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kişiye göre çok değişken bir durum ben mesela evde çalışamıyorum çünkü dikkat dağıtan şey çok fazla. Ofis ortamı insanı çalışmaya itiyor istesen de başka bir şey yapasın gelmiyor psikolojik olarak çünkü etrafındaki herkes iş yaptığı için ama çok uzak yoldan gelen insanlar için günlük 2 + 2 4...
  138. Harnapazade

Soru 3-4 Litre Su İçmenin Zararı Var Mıdır?

Standart biri için 2 litre yetiyor ama tabi boy, kilo ve yaşa göre bu oran artıyor. 3-4 litre çok abartı bir rakam değil bence, sorun olacağını sanmıyorum.
  139. Harnapazade

Soru Sizce Ne kadar Oyun bağımlısısınız?

Eskiden aşırı oynardık. Tamamen zamanla ilgili bir şey ve yaş ilerledikçe sorumluluklar hızla arttığından ötürü zaten 1 gün oyun oynamayı bırakıyorsunuz benim neredeyse yok gibi bir şey şu an özellikle iş hayatına atıldığınızda gözle görülür bi azalma olduğunu farkedeceksiniz. Tabi tek sorun bu...
  140. Harnapazade

Soru akıllı telefon için ayırabileceğiniz maksimum bütçe

1 telefona verilecek para maaşınızı geçmemeli bence:)
  141. Harnapazade

Fedora Kinoite tam gaz devam. Bu arada makalem yayınlandı Magazine sitesinde okuyan ve yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim :) https://fedoramagazine.org/how-i-customize-fedora-silverblue-and-fedora-kinoite/
  142. Harnapazade

Soru Hangi burçsunuz? & Benim gözümden 12 burcun kötü özellikleri

Güneş burcuna göre konuşursak evet hanımefendi yazdıklarınız doğru ben de Aslanım ve katılıyorum ancak Yükselen alçalan ve ay burçları da biraz etkilediği için her Aslan aynı olmaz fakat derinliklerine indiğinde hepsinin aynı olduğunu görebilirsiniz sadece dışarıdan farklı görünürler o kadar :)
  143. Harnapazade

Chrome yerine Firefox kullanmanız için 10 neden

Brave, Vivaldi ve hatta Microsoft Edge bile chrome tabanlı. Geriye zaten Chrome, Safari, Firefox ve Opera kaldı. Opera'da gerçi Chromium based diyelim yani Safariyi de elediğinde geriye Chrome vs Firefox olur. Sadece Firefox'un uzantı desteği bile yeter bana göre chrome'da hiç bir şey...
  144. Harnapazade

Soru Sevdiğiniz kız+asgari ücret+kira vs 3+1 ev+evde istediğiniz herşey+çalışma yok

Damar bi soru olmuş. İkinci daha mantıklı geliyor çünkü hiç çalışmayacaksın yazmışsın o kısım çekiyor beni :)
  145. Harnapazade

Yardım sınıftaki kıza aşık oldum, ne yapmalıyım?

İlk hamleyi at bence de baktın olmuyor sal gitsin :)
  146. Harnapazade

Haber İBB: 11 Şubat Cuma günü itibariyle 250 gramlık Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır

2 ₺ hala iyi bir fiyat yalnız ekmek 4 ₺ ye dayandı dayanacak.
  147. Harnapazade

Soru Arch Linux böyel kurmak sorun olur mu?

Vallaha araştırma yapmak gerekiyor bunun için net bir bilgim yok ama wikinin açıklamasını okuduğum kadarıyla zaten VMware'den farklı.
  148. Harnapazade

Görmez mi tabi görür wikisi bile var detaylı. https://wiki.archlinux.org/title/Hyper-V
  149. Harnapazade

Soru İstanbul'da şebeke sularının kireçlerinin X2 artması

Vallaha bu son zamanlarda da ben de oluyor çay makinesinde çay yapıyorum daha yeni temizledim 2 yada 3. de gene kireç oluyor ve parçalar dökülüyor hatta.
  150. Harnapazade

Türk.net Mi Millenicom Mu?

Ben de ileride Türknet düşünüyordum ama şu müşteri hizmetleri olayı canımı sıkıyor o yüzden Milenicom'a daha sıcak bakıyorum. Türk Telekom ve Superonline eledik zaten taahhütten dolayı 2 sene bağlıyor seni. Ayrıca Milenicom'da şu da hoşuma gitti altyapıyı seçebiliyorsun.
  151. Harnapazade

Eskiden yoktu bu şimdi var artık yükleme yardımcısı kurabilirsin sorun olmaz.
  152. Harnapazade

Öneri A52'yi mi yoksa M52'yi mi önerirsiniz?

Sabaha kadar M52 bence de çünkü 3.5 mm jack, suya dayanıklılık, stereo hoparlör gibi özellikler için A52'ye kadar ki olan farka değeceğini düşünmüyorum. Günümüzde en önemli şeyin telefonda tasarım ve ekran büyüklüğü olduğunu düşünenlerdenim çünkü tasarım kötü olunca uçsa kaçsa da telefonu...
  153. Harnapazade

Soru 14 Şubat Sevgililer Gününe Bakış Açınız Nedir?

Kabul edersiniz yada etmezsiniz ama dinimizde ve kültürümüzde olmayan bir şey. Kutlayana değer verene saygımız var elbet ama bizde o saygıdan istiyoruz karşılıklı bu. Evliler için sevgili kavramı uygun olabilir ama evli olmayanlar için ne demeli? Neyse konuyu daha fazla uzatmadan kapatıyorum...
  154. Harnapazade

Öncelikle kardeşim aleykümselam. Bu konunun yeri aslında bura değil ama yazmak istedim. Pardus gönüllü merkezine onaylanmana sevindim gerçekten. Dağıtımla ilgili düşüncelerini yada davranışlarını kimse yargılayamaz. Linux'ın olayı bu çünkü isteyen kendi dağıtımını yapar kendisi bile kullanır...
  155. Harnapazade

Telegram yeni özellikleriyle WhatsApp’a meydan okuyor!

WhatsApp'ın şu an tek sevdiğim yanı Business tarafı. Etiketleme çok işe yarıyor keşke Telegramda da olsa ama Telegram'ın o kadar çok avantajı var ki çift hesap tek uygulama, kanallar + botlar vs., çok büyük boyutlu dosyalar gönderilebilmesi. görüntülü konuşma kalitesi vb, ortalıkta meydan falan...
  156. Harnapazade

Yardım Linux Mint'te Steam Üzerinden Oyun Açmak

https://www.protondb.com/app/12200 Gördüğüm kadarıyla yorumlar olumlu. Wine ile çözmekten ziyade 1 tane kod yardımıyla sorunu çözmüşler gibi duruyor. Aşağıda bıraktığım proton sürümüyle de deneyip tekrar olumlu yada olumsuz dönüş yapabilir misin? https://github.com/GloriousEggroll/proton-ge-custom
  157. Harnapazade

Yardım Linux kurarken hata

Arkadaşlara katılıyorum. Aslında Windowsu da yedekleyip baştan yüklesen daha iyi olur diye düşünüyorum ama önce Windows sonra Linux yüklediğin için sorun yok unutmayın ne yaparsanız Linux ile dual boot yapacak arkadaşlar için söylüyorum önce Windowsu bi yükleyin sonra isterseniz üstüne 10 tane...
  158. Harnapazade

Soru 2022 yılı win 11 virüs program önerisi?

Virüs programı mümkün mertebe hiç kullanmamak lazım çünkü ne kadar hızlı PC ye sahip olursan ol yavaşlatıyor. Öneri olarak eğer bulabiliyorsan böyle sisteme yapışan bir şey kurma yani ya aç tarama yap kapat ya da arkaplanda çalışsa bile kapatabileceğin bir şey olsun. Eğer bulabilirsen ücretsiz...
  159. Harnapazade

Soru En sevdiğiniz oyun?

Konsolla aram olmadığı için cevabım yok. PC * Savage 2 A Tortured Soul [Şu ana kadar en iyi oynadığım] * Paladins [Yeni başladım sayılır bir kaç bug dışında çok iyi oyun] Mobil * Arena of Valor [MLBB'de kostümler stat veriyor bir de desteklere önem vermiyorlar. Wlld Riftte mobile uygun...
  160. Harnapazade

Öneri Maksimum 200-300 ₺ Mouse Önerisi

Arkadaşlar öneriler için teşekkürler B330 aldım gerçekten harika tavsiye ederim.
  161. Harnapazade

Dün İstanbul'da Kar Varken Ekrem İmamoğlunun Balıkçıya Gitmesi !!!

Başka zaman balıkçıya gidebilir kimse bir şey demezdi ama böylesine bir durumda orada olması ve 1 saat yemek molası vermesi bence saçma. Elçiyle görüşmesini erteleyebilirdi. Yemek yiyecekse illa lüks bir yerde yemesine gerek yok bilmiyorum ama kötü bir izlenim bıraktı bence Ekrem İmamoğlu bu...
  162. Harnapazade

Soru Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'a hakaretten tutuklanması hakkındaki görüşleriniz nedir ?

Tutuklanmalıydı bence de yahu gitmiş bir de atasözü diyor komedi :)
  163. Harnapazade

Soru Windows 11'e Geçmeli Miyim?

Her konuya yazıyorum buraya da ekleyeyim oyun için kesinlikle geçilir fakat iş ve genel kullanım için henüz erken.
  164. Harnapazade

Yardım Laptopum için performanslı linux işletim sistemi varmı Ozellikler aşşağıda.

XFCE, LXQT, LXDE masaüstü ortamlarını yada çeşitli pencere yöneticisi kullanan dağıtımları denemenizde fayda var. İlk kez linux kullanacaksanız Mint XFCE ile başlayabilirsiniz yada MX Linux'ta olabilir. Arch tabanlı olarak EndeavourOS XFCE yükleyin derim. Bağımsız istiyorsanız Fedora XFCE Spin...
  165. Harnapazade

Buradayız ;)
  166. Harnapazade

Soru Arch Linux tarzı dağıtım önerisi

İlle de Arch tabanlı olsun istiyorsun tamamdır önerelim inşallah :) Yalnız driver işi firmware ve kernel ile alakalı dağıtımla ilgili değil bilginiz olsun. Eğer en güncel kernel ki şu an da 5.15.16 var, hala istediğiniz gibi çalışmıyor demek ki donanımınız çok yeni yani yeni bi bilgisayar...
  167. Harnapazade

Soru 2021 yılının sizin için en iyi oyunu?

Bu sene damgayı vuran oyun net Forza Horizon 5.
  168. Harnapazade

Soru Sizce 2021 yılının en iyi Türkçe Rap sanatçısı?

Dinlenmeye göre ölçmemek gerekiyor bunu. Türkçe rap sanatçıları belli aşağı yukarı: * Ceza, Sagopa, Dr. Fuchs, Fuat, Ezhel, Hayki, Sansar, Norm Ender, Patron diye liste gider. Kendi fikrimi söylüyorum kimseyi bağlamaz. Cezanın eski sesi kalmadı, Sagopa tarzını çok değiştirdi, Ezhel, Hayki...
  169. Harnapazade

Haber Altının yüzde 80'i tüketildi, 18 yıl yetecek altın kaldı

Yatırım tavsiyesi gibi haber :)
  170. Harnapazade

Öneri Flash belleğe slax kurmak

MX Linux.
  171. Harnapazade

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar. M220 evet güzel fakat zaten halihazırda M235 kullanıyorum. Razer olana da baktım ama o oyuncu mouse ve üstelik kablolu, beklentimi karşılamıyor.
  172. Harnapazade

Beyler selamunaleyküm. İş yerinde kullanmak için başlıktaki fiyat aralığında Mouse önerisine ihtiyacım var. Aradığım Özellikler: Kablosuz yada Bluetooth, Genel Kullanım [Oyun için istemiyorum], Sessiz çalışırsa daha iyi olur vs. https://www.epey.com/klavye-mouse/logitech-b330.html Yukarıdaki...
  173. Harnapazade

Soru Windows 11'e geçilir mi?

Oyun için kesinlikle geçilir %100 tavsiye ediyorum yalnız günlük kullanım ve iş için henüz erken bence biraz daha beklemek lazım.
  174. Harnapazade

Haber 6 ay önce aldığım nike spor ayakkabıma BİN TL zam gelmiş.. Ne diyosunuz bu işe?

Kıyafete çok para vermem ama ayakkabıya geldim mi iş değişir. Ayakkabı hepsinden önemli bence ayak rahat olmadıktan sonra vücut rahat olsa ne olacak o yüzden imkanlar dahilinde para biriktirilerek çok para da verilir fakat uzun yıllar şöyle 4-5 seneyi devireceksin tabi o zaman olur...
  175. Harnapazade

Öneri Flash belleğe slax kurmak

Kurabilirsin güzel duruyor. Hem debian tabanlı da olduğu için geniş bir paket ağı var ve USB üzerinden çalışacak şekilde dizayn edilmiş. Buna benzer olarak aşağıdaki Linux'larda olabilir eğer seçenek arıyorsan. * MX Linux * Puppy Linux * Peppermint * Kali
  176. Harnapazade

Rehber Hangi Burçsunuz? 12 Burcun Benim Gözümden Olumlu Özellikleri

Aslanız. Sevdiğim özelliği aldatmaması herhalde. Aslan burcu olupta ünlülerden aldatan var mı hiç aklıma gelmiyor. Sevmediğim özelliğiyse kibir diye bilinir ama bence ego. Fikir almayı sevmez vermeyi sever. Sabit fikirlilikte üstüne yok :)
  177. Harnapazade

İpucu Windows 11 Pro'yu Hiç Böyle Görmediniz!..

Linuxcılar niye çatlayacak zaten önyüklü olarak gelen gtk, ikon paketi, cursor vs. gayet iyi oluyor çoğu dağıtımda insanlar değiştirme gereği bile duymuyor bence. Güzel olmuş. Şu sağdaki Plank'ı kaldır bence alttaki neyine yetmiyor :)
  178. Harnapazade

Fedora Kinoite'dan selamlar ilk kez deniyorum çok iyi olmuş. KDE'de GNOME kadar rahat değilim ama uygulamalar daha işlevsel :)
  179. Harnapazade

Bayadır yoktuk. 2022 Hayırlı Olsun. :)
  180. Harnapazade

Yardım wifi çalısmıyor

Bilgisayarının bilgilerini verebilir misin öncelikle Wi-fi modülü gerekiyor Atheros mu Realtek mi Broadcom mu hangisi bu ilk sorum. İkincisi kernel sürümü nedir.
  181. Harnapazade

Soru Saf debian başlangıç için iyi mi?

Bence başlangıç için Debian iyi değil. Debian orta seviye bir dağıtım. Debian tabanlı bi Mint, Zorin, Pop_OS gibi sistemlerle başlamak daha iyi olur. Bu dağıtımlarda debian öğrenirsin sonra debian'a geçersin zaten.
  182. Harnapazade

Öneri Linux dağıtımı için taban dağıtım önerisi

Son kullanıcıya hitap eden tabanları almana gerek yok. Zor olanları almalısın ki bi faydası olsun o yüzden ya Arch yada Gentoo diyorum.
  183. Harnapazade

Haber 2022 yılında Android için çıkması planlanan FPS-TPS oyunları listesi - (Güncelleniyor)

Bi tek Battlefield heyecanlandırdı gerisi takla bana göre :)
  184. Harnapazade

Öneri İşletim Sistemi Önerisi

Windows 7 yada 8.1.
  185. Harnapazade

Soru Gelseydi iphone 13 pro ailesi fiyatına Xperia pro-ı alırmıydınız?

Eğer bu 2 cihaz arasındaysa sabaha kadar Xperia sadece tasarımı yeter ama normalde ikisini de almam çünkü ağır cihazlar 200+ gram.
  186. Harnapazade

Soru 3. Doz aşı zorunluluğu

Zorunluluk yok zaten e-nabız'da da kontrol edildiğinde tercihe bağlı diye belirtiliyor. Askere gideceksen tavsiyem kesinlikle olmalısın çünkü askerdeki tuvaletler, yataklar vs ortak kullanım alanları olsun malesef hangi kışlaya gidersen git mikrop yuvası diye tabir edebileceğimiz yerler o yüzden...
  187. Harnapazade

Dolardan vazgeçmek

Evet doğru ama bütün para birimlerini kıyaslarsak Kuveyt Dinarı perişan ediyor şu an sanırım en değerli para birimi Dünya'da. Tabi bu kadar çok değerli olması iyi bir şey mi o da tartışılır :)
  188. Harnapazade

Dolardan vazgeçmek

Bu söylediğinizi şu an Kuveyt yapıyor ve 1 Kuveyt Dinarı'nın değeri ortada :) Sorun ne peki o da şu bu ürünü satacağımız ülkelerin önce TL ile ödeme kabul etmesi lazım.
  189. Harnapazade

Anket Sizce dolar euro altın düşüşü suni mi?

Suni olduğunu düşünüyorum... Madem nas var faiz haram ki öyle o zaman sıfırlanmalı bu şart fakat insanlara faiz düşürülüyormuş izlenimi veriliyor % 14 politika faizi ama gidin bir bankaya sorun bakalım % kaç veriyor size arka planda neler neler dönüyor kim bilir. Şu anda bu yeni kur korumalı...
  190. Harnapazade

Soru Bir bilgisayarcı Linux kurabilir mi?

Dual boot yapacaksanız önce Windows sonra Linux yüklemeniz gerekiyor çünkü Linux'ın üzerine Windows yüklerseniz Windows politika gereği diğer sistemleri hiçe saydığı için GRUB menüsünü siliyor ve Linux tarafına ulaşılmakta sıkıntı çekiliyor. Diski kendi ihtiyacına göre bölümlendirip önden...
  191. Harnapazade

Soru Windows 8.1 kursam ne olur

Oyun için mantıklı değil. Eğer bilgisayarınızın RAM'i 4 veya üstüyse Windows 10 kurmanız daha iyi olur.
  192. Harnapazade

Haber AKP ilk kez ikinci parti

Evet olabilir ama anketlere göre halk öyle düşünmüyor ne kadar gerçeği yansıtıyor ilerleyen zamanlarda belli olacak.
  193. Harnapazade

Öneri Başlangıç için linux tavsiyesi ve dualboot sorusu

GNOME diyorsan direkt Fedora. İlla GNOME değilse o zaman Linux Mint ile giriş yapılabilir.
  194. Harnapazade

Haber AKP ilk kez ikinci parti

Metropoll'ün son anketine baktım geçen genelde tutturuyorlar çünkü geçen seçimde de öyle oldu eğer aday Mansur Yavaş olursa AKP'ye geçmiş olsun ama Muharrem İnce, Abdullah Gül, Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu gibi isimlerden 1 tanesi olursa AKP ile yola devam edilir :) Ekrem İmamoğlu ve Meral...
  195. Harnapazade

Soru 2022 Asgari ücret beklentiniz ne kadar?

Ben de çok abartı fiyatlar beklemiyorum. Yani 5200 ler seviyesini konuşan var 3500 diyen var 4000 diyen var ama her sene aynı muhabbet dönüyor zaten. Asgari ücretin artması bütçeye bağlı elde avuçta verecek para mı kaldı ne kadar yükselebilir ki ben en fazla 4000 civarlarında belki bir tık üstü...
  196. Harnapazade

197. Harnapazade

Kendimi bir alanda geliştirmek istiyorum?

Yani çok genel bir soru sormuşsunuz. Hobileriniz nelerdir ? Kabiliyetleriniz nelerdir ? Bu tarz böyle ipuçları veya bilgiler verebilirseniz yardımcı oluruz elbet çünkü bir insan herşeyi iyi yapamaz :)
  198. Harnapazade

Yeni ekonomi bakanımızı tanıyalım

Yeni eskiyi aratacak malesef şahsen Lütfü Elvan ekonomi konusunda daha bilgili ve tecrübeli biriydi.
  199. Harnapazade

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki çeken görüntüler!

Bakanlar bağımsız değil ki adamı bırakta konuşsun işini yapsın şu an cumhurbaşkanının asistanı gibiler malesef.
  200. Harnapazade

Burası çok konuşmanın yeri değil bu konuyu şimdi moderatörler uyaracak ama bu bahsettiğin konunun bahanesini çok fazla dağıtım var nasıl uyarlayalım diyorlar ama bence ana mesele kullanıcı sayısı. Linux kullanan insan arttıkça firmalar mecburen para kazanmak için yapacaklar başka seçenekleri var...
  201. Harnapazade

Gerçek Yerli ve Milli Linux :) Ben de kurdum ama bazı sıkıntılar yaşadım o yüzden şu an kullanamıyorum. Aslında devlet destek verse ve üzerine düşülse dehşet bir sistem haline gelir. PiSi paket yönetimi de çok kolay. Solus şu an PiSi'ninkini kullanıyor adamlar bizden aldılar ve geliştirdiler...
  202. Harnapazade

Ekonomimiz Batıyor !

Faiz normalde %0 olması lazım bizi mahfediyor ama faiz ve kur arasına sıkıştığımız için düşüremiyoruz daha fazla çünkü cari açık gittikçe artıyor ve borç yükü var zaten. Elimizde yeterli miktarda döviz olsaydı hem borçları rahat öderdik hem de faizi bu kadar yüksek tutmak zorunda kalmayacaktık.
  203. Harnapazade

Soru Linux-a geçmelimiyim

Başlangıç olarak güzel bir seçim.
  204. Harnapazade

Haber Ali Babacan'dan mesaj var

Buldum ne kadar doğrudur bilemem zaten pek ilgilendirmiyor beni :) Şu an RTE 67, 2023'te tam 70 e basıyor galiba tam denk getiriyor.
  205. Harnapazade

Ben öyle bir şey demedim çok iyi adam ve çok çalışıyor da demedim. Siyasilerde farklı özellikler arıyorum. Mesela yaş çok önemli benim için. 65+ birinin siyasi hayatının artık olamayacağı kanaatindeyim o yüzden otomatik olarak MHP, AKP, İyi Parti, CHP ve Saadet bir de Refah Partisini de eklersek...
  206. Harnapazade

Vallaha şu an öyle bir haldeyiz ki boş koltuğa bile oy vereceğiz çünkü daha iyi yönetiyor :)
  207. Harnapazade

Ülke yönetim ekibinde yer alması gereken kişilerden bir tanesi.
  208. Harnapazade

Haber Mansur Yavaş’ın TikTok paylaşımı büyük ilgi gördü

Millet eleştiriyor TikTok falan ne alaka diye ama neden olmasın olabilir eğer saçma bir paylaşım olmadığı sürece. Mansur Yavaş aday olduğu taktirde [olmayacağım dedi ama belli olmaz] mevcut iktidarın en büyük rakibi olacaktır. CHP'den değil İyi Parti'den aday olması lazım ama bu nokta da önemli.
  209. Harnapazade

Yardım Windows 10 Hangi Sürüme Geçmeliyim?

Windows 10 Performance Editions 21H2 en güncel sürümü yükle bence yada LTSC güncel sürüm yükleyebilirsin farketmez duruma göre oyun oynuyorsan LTSC asla yükleme. Diğer işler için olabilir...
  210. Harnapazade

211. Harnapazade

Soru Ak Parti ne yaparsa bu seçim oy verirsiniz (muhalif konusu)

Seçim zamanı partilerin yapacağı hamlelere bağlı. 3. bir ittifak olur mu? İyi parti barajın altına düşer mi ama çok zor anketlerde yüksek gözüküyor ama hiç belli olmaz. MHP, Cumhur İttifakı'nda kalacak gibi gözüküyor ama bence 3. bir ittifaka ihtiyaç var ama bence yapmamaları lazım. Oylar çok...
  212. Harnapazade

TCMB 100 baz puan daha faiz indirdi, Dolar 11 TL'yi gördü

Döviz ve altına halk bazında talep fazla üstüne yabancı yatırımcıda faizden çıkıp dövize geçtiğinde sonuç bu oluyor. O yüzden halk olarak üzerimize düşen döviz ve altını hayatımızdan çıkarıp Türk Lirası ile yatırım fonları, kira sertifikaları veya hisselere yatırım yapmamız gerektiğini...
  213. Harnapazade

Silverblue 35. Hayırlı geceler :) Gene başladığım yere döndüm.
  214. Harnapazade

Soru Windows 10 mu daha iyi Windows 11 mi?

11 için henüz erken olduğunu düşünüyorum. O yüzden şimdilik 10.
  215. Harnapazade

Kapalıçarşı'da Atatürk dayağı: Saygı duruşunda bulunmayınca darbettiler

Yanlış bir hareket. Adama hiç dokunmasan belki o da yapacak ortama uyum sağlayacak. Şimdi daha mı iyi oldu?
  216. Harnapazade

İYİ Partili İsimden Şehit Yakınına Ağıza Alınmayacak Küfür.

Grup başkanvekilliğinden alması yetmez partiden gitmesi gerekiyor samimiyetine inanmamız için :)
  217. Harnapazade

Soru En kaliteli altın hesabı olan banka

Bu konuda Kuveyt Türk gerçekten çok başarılı. Hem makas düşük hem de yatırım seçenekleri çok fazla. Bankaya gitmene gerek yok aşağıdaki verdiğim linkten formu doldur ayağına geliyorlar :) https://www.seninbankan.com.tr/
  218. Harnapazade

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gene Tazminat

CHP ne kadar iyi olursa olsun Kemal Kılıçdaroğlu bu partinin başında olduğu sürece asla iktidar gelmeyecek.
  219. Harnapazade

Anket Suriyeliler oy kullanmalı mı? Anket

Vatandaş olanlar kullanmalı zaten hakları var ama vatandaş olmayan kullanamaz.
  220. Harnapazade

Yardım Sizce Windows11 i Kurmalı mıyım?

Şu an erken. 1 sene daha geçsin o zaman karar veririz. Denedim ve malesef uygulamalar ağır çalışıyor özellikle Dosya Yöneticisi. Görsellik ve menüler güzel eyvallah ama daha yolu var. Windows 10'un ilk çıktığı zamanları hatırlatıyor.
  221. Harnapazade

Soru Hangi Linux Dağıtımı ?

İlk kez Linux kullanacaksan oyun oynayacağına göre hızlı bir arayüze ihtiyacın var o yüzden debian ile başlamak daha iyi olur. Xubuntu, MX Linux, Mint XFCE yada Zorin OS Lite olabilir. Debian'ı biraz öğrendikten sonra oradan Arch'a zıplarsın. Manjaro XFCE ile giriş yapıp devam edersin.
  222. Harnapazade

Yardım 2022 yaza kadar fiyatlar düşer mi ;/

Şu an ki Türkiye gerçeği olarak konuşmak gerekirse neyin fiyatı düşüyor ki artmaya devam edecek tabi.
  223. Harnapazade

Soru mobil oyunlardqn ne anlıyorsunuz

Devir mobile doğru gidiyor zaten çünkü telefon çerçeveleri gittiği için ekranlar büyüdü yakında 2 ye hatta 4 e katlanan telefonlar geldiği zaman iyice mantıklı hale gelmeye başlayacak. Mobil oyunlar öyle gelişecek ki bence ileride konsol ve PC bulamayacak hale bile gelebiliriz :) Mesela Lol'ün...
  224. Harnapazade

Haber Meta, WhatsApp’ta ilk kez görüldü

WhatsApp'ı şöyle topluca bırakıp herkes bi anda Telegram'a geçmesi lazım ki bu uygulamayı kullanmayalım ama kime anlatacağız :)
  225. Harnapazade

Soru 2022 de asgarî ücret kaç tl olur?

3500 ₺ olacak derler sonra bi gaz gelir Aralık sonuna doğru 3750 ₺ olacağı ortaya çıkar... Sonuç: 3200 ₺
  226. Harnapazade

Soru Hangi işletim sistemini kurmalıyım?

Windows 11 1-2 ay kadar kullandım bence şu an için hayal kırıklığı. Tamam menüler hoş güzel bi modern olmuş ama performans iyi değil bi Windows 10 olmasına en az 1 sene var şu an erken ve 4 GB ram'le Windows 11 sakın düşünme bile. Windows 10 yada Windows 8.1 kurmalısın.
  227. Harnapazade

Soru Windows 10 LTSC nasıldır

LTSC, eski adıyla LTSB Windows'un bana göre en stabil sürümüdür fakat şu anki LTSC 2019 sürümü 1809 la geldiği için yeni donanımlarda ekran kartı sıkıntı çıkarır net. Eğer bilgisayarınız 2019 öncesinde üretildiyse sorun olmaz ama 2019 da risk var sonrası için olmaz zaten. Oyun için asla...
  228. Harnapazade

Rehber [Rehber] Uygun Linux dağıtımı seçme

Güzel konu emeğinize sağlık. Dediğiniz gibi en iyi dağıtım yoktur kişiye göre vardır ama ben tüm bağımsız tabanları [Debian, Arch, Solus, Fedora, openSUSE, Gentoo, Slackware vb.] denemiş olarak söyleyebilirim ki Arch'ın paket yönetiminin yani pamacın hızı ve işlevselliği hiçbirinde yok bence. O...
  229. Harnapazade

Haber Konut fiyatlarında rekor artış

İnşaat malzemeleri pahalanıyor, doğal olarak sıfır evler artınca 2. elleri de artıyor. Bir de üstüne emlakçıların [hepsinin değil] para göz olması ve ev sahipleri de fırsatçı olunca gel bir de ev al hemde büyük şehirlerde artık geçmiş olsun zaten. Ev buldun eli ayağı düzgün zaten zor. Buluyorsun...
  230. Harnapazade

Soru Fazla maden suyu tüketmek zararlı mı?

Maden suyu çok faydalı bir şey ama günde 2 defadan fazla içilmemeli diye düşünüyorum :)
  231. Harnapazade

Çizgiyi bozmadan devam :)
  232. Harnapazade

Soru Pop!_OS vs Fedora

İkisi içinden kesinlikle Fedora.
  233. Harnapazade

Anket Sizce hangi Telefon Markasının kullanıcı arayüzü daha iyi?

Eski Samsung kullanıcısıyım. OneUI evet güzel ama çok karışık ve detaylı geliyor bana. MIUI daha sade ve kullanışlı geliyor şu an için yani kendimi daha rahat hissediyorum bu arayüzde :)
  234. Harnapazade

Soru Bir Parti Kursaydınız, Görüşünüz Ne Oldurdu?

Parti İsmi olarak şunlardan biri: Yükseliş Partisi, Muazzam Gelişim Partisi, Efsane Parti vb. böyle gaza getirecek bir isim olurdu sürekli hedef belirten. Pozisyon olarak Türkiye'ye en uygun ideoloji Merkez tam ortada olmak gerekiyor. Savunacağım temel görüşler: İlericilik ve Sosyal Adalet &...
  235. Harnapazade

Hangisini önce yüklediğine bağlı. Gruba ekleme yöntemi var bu arada sudo pacman grub update mi öyle bir şeydi sanırım. Problem değil ki gözükmemesi F9'a bas açılışta oradan başlatabilirsin.
  236. Harnapazade

Dolar 9 TL Oldu!

Faiz %18 de olmasına rağmen böyleyse tek haneli bir rakamda düşünemiyorum asıl rakamlar 11-12'ler demek ki. Bu sene sonu 9 olur demiştim ama oraya kalmadı. Bu şekilde devam ederse seneye garanti 10 olacağını söyleyebiliriz çünkü 2023'e kadar ki olan planlamada faiz ödemesi sürekli artış gösteriyor.
  237. Harnapazade

Soru Saçımı uzatmak istiyorum

Vallaha saçlarını uzatanlara helal olsun bende az bir şey uzuyor rahat edemiyorum. Traş olunca kafadan bir yük gidiyor resmen hayata dönüyormuş gibi oluyorum. 2-3 sene traş olmayan arkadaşlar var gerçekten helal olsun :)
  238. Harnapazade

239. Harnapazade

Meral Akşener Cumhurbaşkanı Adayı değilim Ben Başbakan Adayı Olacam Dedi !

Birileri meral hanıma söylesin şu an Başkanlıkla yönetiliyoruz. Parlementer sisteme geçilirse o zaman konuşulur bu. Fatih Sultan Mehmet Han benzetmesi yetmezmiş gibi bir de bu çıktı şimdi...
  240. Harnapazade

Dolar Durdurulamıyor

Yıl sonu 9 diyordum ama daha yakın olabilir.
  241. Harnapazade

Arch'ı özledik :)
  242. Harnapazade

Rehber [REHBER] Linux dağıtımlarında Kernel derlemek!

Çok güzel anlatım teşekkürler...
  243. Harnapazade

Sizde hissettinizmi

4.0 altıysa çok zor ama 4.0 üstü olupta ayakta değilsen mümkün :)
  244. Harnapazade

Yardım Hangi Lİnux işletim sistemini kurmalıyım ?

Linux burada ayrılmıyor mu zaten? Her sistemde aynı RAM'i tüketmiyor 8 GB ve 4 GB ramli iki farklı PC'ye dene orada ortaya çıkıyor. Workstation ön tanımlı GNOME ama farklı arayüzlü ISO'larda var sonuçta. Niye Fedora seçmeyelim ki eğer güncel olan teknolojileri sistemi patlatmadan...
  245. Harnapazade

Fedora 33'te evet biraz fazlaydı ama 34'te sistem komple boştayken sadece 1.05 civarı ram tüketiyor yani bu bana çok fazla gelmedi GNOME için normal olduğunu düşünüyorum. Zaten ağır oyun oynayacaksa bir insan gidipte GNOME, KDE, Budgie yada Deepin yüklemez, en iyi ihtimal i3wm gibi pencere...
  246. Harnapazade

Ben genel olarak önerdim. Oyun odaklı düşünmedim. PiSi yerli ve milli olduğu için damarım kabarıyor her yerde koyasım geliyor :) Fedora yalnız Pop!_OS'ten hızlı çalışıyor bence.
  247. Harnapazade

Linux dünyasında en iyi dağıtım yoktur zaten herkes bilir kişisel ihtiyaçlara bağlı tamamen. Ben aşağıya önerilerimi bırakıp kaçıyorum :) Bağımsız Taban * Fedora * Solus * PiSi Linux [Daha zamana ihtiyacı var.] Arch Taban * Endeavour OS * Manjaro Debian Taban * Pop_OS! * MX Linux * Zorin OS...
  248. Harnapazade

Direkt gözüksün istiyorsan çözünürlüğü düşürüp 1 mb altına indir. Resim yükle bölümünden yapabilirsin yada hızlı resime yükleyip websiteden url linkini koy o da olur.
  249. Harnapazade

GNOME'un anasını ağlatmak :)
  250. Harnapazade

Fedora 35 Design Suite Test Sürümü
  251. Harnapazade

Soru Ak Partiye son bir şans vermek...

Cumhur ittifakından yüksek miktarda oy kapabilecek bir adaya ihtiyaç var yoksa yine Recep Tayyip Erdoğan kazanacak bunda şüphe yok. O yüzden Kemal Kılıçdaroğlu ile bu iş olmaz. Kendisi de biliyor aday olsa kazanamayacağını.
  252. Harnapazade

Soru Ak Partiye son bir şans vermek...

Şu an oy moy yok görünüyor benim için ama partilerin kuracağı ittifaklar, çatı aday mı tek aday mı, seçimin olacağı zaman vb. çok etkileyecektir. Cumhurbaşkanı adayı kim olacak bakalım toplumda öne çıkan adaylar belli aslında : Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül, Muharrem İnce, Tanju...
  253. Harnapazade

Soru En sevdiğiniz Rapçiler Kimler?

Normalde Ceza ve Sagopa derdim ama bu 2'li artık eski seslerine ve tarzlarına sahip değil. 2002-2004'te dinleyin bir de şimdi dinleyin aradaki fark ortada (sigaranın ve yaşın etkisi var) ama Dr. Fuchs ve Fuat'ın eski şarkılarını dinleyin bir de şimdikileri dinleyin ses ve tarz aynı :) Patronun...
  254. Harnapazade

Soru Mi 11 Lite alınmalı mı sizce?

3 aydır kullanıyorum almak isteyen herkese tavsiye ederim. Sorularınız varsa da cevaplayabilirim. Tek sıkıntım bazen 3.5 mm jack aradığım oluyor ama ona da alıştım artık jakın üstünde dönüştürücü takılı duruyor :) Bu arada Black Crush evet forumlarda yazıyor ama Türkiye'de satılanlarda da...
  255. Harnapazade

Öneri sizce hangi linuxu kullanmalıyım?

Mint XFCE ile başlanabilir.
  256. Harnapazade

Soru Forum üyelerinin en sevmediği yemek

Güzel yapılırsa yerim ama tereyağ falan değişik bir şey atıyorlar içine bi kokuyor yanına yaklaşılmıyor o yüzden yiyemiyorum ama sarımsaklı yoğurt tereyağ olmayacak ve kıyma üstüne öyle herkes yer tabi
  257. Harnapazade

258. Harnapazade

Siron
  259. Harnapazade

Öneri Arch Tabanlı Hafif Linux Dağıtımı Önerisi

Endeavour OS yükle ama arayüz olarak BSPWM tercih et keyfini çıkar tabi biraz öğrenmek lazım kurmadan önce :)
  260. Harnapazade

Soru Elinizde olsa yurtdışına gider misiniz?

İktidarı gerektiğinde eleştiriyorum ama iyi günde de kötü günde de imkanım olsa da Türkiye'den gitmem. Ha akraba ziyareti, gezmek, tatil yada kısa iş amaçlı toplantı, organizasyon vs tabi ki olabilir ama yerleşmek istemem.
  261. Harnapazade

Rehber Windows 11 Uyumlu Işlemci Listesi

AMD 9620P'ye kurdum gayet düzgün çalışıyor destek listesinde olmamasına rağmen.
  262. Harnapazade

Soru Sizce Recep Tayyip Erdoğan istifa etmeli mi ?

İstifa etmelidir çünkü Cumhurbaşkanı artık Türkiye Cumhuriyeti'nin menfaatlerini koruyamaz durumdadır ve milli güvenlik sorunu haline gelmiştir.
  263. Harnapazade

SDN emektarı Berkin Bozdoğan vefat etti

Allahu teala rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Teknoloji editörlerinden bir kral ayrıldı :(
  264. Harnapazade

Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti!

Bakanlar arasında kötünün en iyisi olan tek bakandı bence. Sistem kötü evet ama adam elinden geleni yaptı bence yeni gelen bakanı pek beğenmedim malesef. Ziya Selçuk çok deneyimliydi eğitim konusunda. Giden geleni yada yeni eskiyi aratacak gibi duruyor :(
  265. Harnapazade

Kernel test etmekten bi hal oldum :)
  266. Harnapazade

Soru Kilom fazlamı ?

İdeal kilon: 72. Şu an zayıf kategorisine doğru yol almışsın 4 kilo alırsan iş tamamdır ve sabit kalmaya bak :)
  267. Harnapazade

Haber Milli okçumuz Mete Gazoz, Olimpiyat şampiyonu!

Bütün sporlarda taklaya getiriyoruz milletleri de şu futbol yok mu abi ah ah :)
  268. Harnapazade

Soru Ubuntu faydalı olur mu?

Ubuntu yerine Pop OS daha mantıklı bir tercih olur. Ubuntu eskisi gibi değil yavaş biraz :)
  269. Harnapazade

Soru Gözünü çizdiren var mı?

Benim gözler 2.25 - 2.50. Olmayı düşündüm imkanım var ama pek sağlıklı değil diyorlar. Lenste biraz sıkıntı o yüzden gözlükle devam ediyorum.
  270. Harnapazade

Soru Akıllı saatler gerçekten gerekli aksesuarlar mıdır?

Hayatında spora çok yer veren ya da bu işten ekmek kazanan insanlar için çok önemli ama sağolun ben almayayım zaten hayatımda şarza taktığım 2 laptop + powerbank + mobil wifi + telefon + mouse ve klavye pilleri var. Bu ürünlere zor yetişiyorum yetmezmiş gibi bir de gideyim kablosuz kulaklık ve...
  271. Harnapazade

Soru 3800 TL telefon önerir misiniz ?

Mi 11 Lite yada A52.
  272. Harnapazade

Gazi'ye hakaret: "Git, çalış."

Ya abla bi git allahını seversen sen gazi torunu olsan bu şekilde konuşmazsın bi kere !
  273. Harnapazade

Biraz alışınca bırakmak zor geliyor :) Fedora Jam KDE...
  274. Harnapazade

Aşı olmayanlara kısıtlama getirilmeli mi?

Kendim daha olmadığım için getirilmemeli demem lazım doğal olarak :) Aşı karşıtı bir insan hiç olmadım olmam da fakat bu aşı için erken olduğunu düşünenlerdenim çok aceleye geldi o yüzden beklemeyi düşünüyorum ve dikkatli olmaya devam edeceğim ilerleyen süreçlerde de...
  275. Harnapazade

Soru Linux geçsem ne olur ?

USB üzerinden tavsiye etmem. 2. sistem olarak hiç tavsiye etmem, Linux'ı ana sisteminiz olarak kullanmadıkça ciddi olarak gelişme kaydedilemeyeceğini düşünüyorum o yüzden kendinizi zorlayıp topyekün olarak geçmelisiniz. Windows'la tamamen bağlantıyı koparmadan olmaz malesef. Ben ne yapacağım...
  276. Harnapazade

Soru 10 TL ile markete gidip uno dilim ekmek 6’lı yumurta alamamak

Şu an iyi günlerdeyiz bence. Gıda fiyatları daha da artacak aslında bir depomuz olsa şöyle stoğa başlamak lazım Sonbahara hazırlık :)
  277. Harnapazade

En sağlıklı su markası

Vallaha en iyisi hangisi bilmiyorum ama ben getirde olduğu için kuzeyden kullanıyorum 2-3 aydır çok memnunum. Kaynak suyu değil de mineralli olduğu tadından belli oluyor her türlü çok kıyasladım :)
  278. Harnapazade

Hangi Mobil Işletim Sistemi?

Yok öyle de Android genelde daha detaylı oluyor bakınız Samsung :) 1626818002
  279. Harnapazade

Anket Bir Telefona En Fazla Kaç Tl Verilmeli

Ne olursa olsun alacağınız telefon bence 1 aylık maaşınızı geçmemeli.
  280. Harnapazade

Hangi Mobil Işletim Sistemi?

iOS = Basit birşeyler olsun, kullanım kolay olsun, etli sütlü karışmasın, her taraftan bir şey çıkmasın vb. Android = Çok detay lazım, kafama göre ROM atıp sistem değişeyim, USB bağlayınca direkt dosya atalım vb.
  281. Harnapazade

Soru En Iyi Online Alışveriş Sitesi Hangisi ?

Hepsiburada, n11 ve Trendyol hoşuma gidiyor. Gittigidiyor bi aralar efsaneydi şimdi o kadar iyi değil bence. Hepsinin güzel yanları var. n11 çok satanlar, kampanyalar ve kuponlarıyla ön planda ve arayüz çok sade. Giyimle alakalı bir şey alacaksam kesinlikle Trendyol çünkü ürünü bulmak çok kolay...
  282. Harnapazade

Kurban Bağışı Yapabileceğiniz 10 Güvenilir Kurum

Bu listedeki sivil toplum kuruluşlarından 1 tanesinde çalışıyorum. Kurban noktasında sonuncu hayvana kadar hem haiziyet noktasında küpelenmesi olsun hem kesimi ve etin ulaştırılması olsun 2 kuruma çok güveniyorum: 1) Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı 2) Beşir Derneği Nereden biliyorsun derseniz bu 2...
  283. Harnapazade

Anket Linux Mint Mi Dersiniz Pardus Mu?

Gerçek yerli ve milli olan PiSi Linux'ı, Pardus ve Archman'a tercih ederim. :)
  284. Harnapazade

Öneri Linux Dağıtımı Önerisi

Bağımsız yani Independent kendi yazılım kodlarına sahip Linux işletim sistemlerine diyoruz yani Debian, Arch, Fedora, Solus, OpenSUSE gibi yani başka bir sisteme bağlı değiller kendilerine haslar. Elementary OS ubuntu tabanlı ama ubuntu'da debian tabanlı olduğu için Elementary OS debian tabanlı...
  285. Harnapazade

Öneri Linux Dağıtımı Önerisi

Debian tabanlı [Zorin OS, Mint, elementary OS vb.] sistemlerle başlayıp biraz öğrendikten sonra bağımsız tabanlara [Fedora, Arch, Solus vb.] geçmelisin.
  286. Harnapazade

Design Suite'le yola devam :)
  287. Harnapazade

Mi 11 Lite Alınır Mı

1 aydır kullanıyorum. İlk Xiaomi telefonum ve markaya karşı olan yargımı kullanınca yıkıp geçen bir telefon oldu kendisi. Kim görse eline alıyor ve bu ne kadar hafif telefon böyle falan diyorlar :) Yazılım noktasında bir kaç sorun vardı o da yeni güncelleme geldi düzeldi şu an bir sorun görmedim...
  288. Harnapazade

Öneri Linuxda Hangi Uygulamaları Kullanıyorsunuz ?

Fedora 34 Design Suite üzerinde; * Önyüklü: GIMP, Inkscape, Blender, Darktable, Krita, Scribus, SparkleShare, PiTiVi * Torrent: Deluge | Kod Editörü: Visual Studio Code | E-Posta Yönetimi: Thunderbird * Yedekleme: Timeshift | Dosya İndirme: Xtreme Download Manager * İletişim: Telegram, WhatsApp...
  289. Harnapazade

Benim Gibi Asosyal Olan Varmı

Arkadaş adamaırezil de eder vezir de o yüzden seçim çok önemli çünkü arkadaşında ne varsa sana geçiyor imkansız etkilememesi o yüzden benim arkadaşım çok ama samimi olduğum 1 elin 2-3 parmağını geçemiyor malesef :)
  290. Harnapazade

Rehber Kanal Istanbulu Tartışalım

İki arada bir derede kalıyorum ben. Yapıldığı zaman düşünüyorum iyi yanları var mı evet inkar edilemez ama olumsuzlukları da beraberinde getireceği gerçeğini de düşünmeden edemiyorum. 1) Nüfus: Bana göre en büyük sorun bu. İstanbul'un rahatlaması lazım daha çok insan getirmek çözüm değil...
  291. Harnapazade

Hızlı kilo vermek

7-8 ay gibi bir sürede disiplinli bir program uygulanırsa verilebilir. Temelde yapman gerekenler; * Yediğini ve içtiğini değiştir * Yediğin ve içtiklerinin zamanını değiştir * Yediklerinin ve içtiklerinin gramajını düşür Bu 3 şeyin üstüne bir de düzenli su tüketimi, belirli miktarda spor...
  292. Harnapazade

Biraz özelleştirme sonrası kaldığımız yerden devam hayırlı cumalar :)
  293. Harnapazade

Kilo vermek için başka neler yapabilirim?

Bisikleti bırakın sadece günde 1 saat yürümek o kadar farkediyor ki hele yokuş yürümek müthiş :) Hayatımda değişen şeyse ilk aklıma gelen kıyafetler biraz bol gelmeye başlıyor...
  294. Harnapazade

Kilo vermek için başka neler yapabilirim?

Doktor gözetiminde yaptım zaten teşekkürler şu an tamamlandı istediğim yerdeyim. Olduğumuz yerde kalmaya çalışıyoruz :)
  295. Harnapazade

Soru Ne Tür Müzikler Dinliyorsunuz?

Sözlü olarak sadece rap dinliyorum bu aralar Dr. Fuchs'a acayip sardım :) Sözsüz olarak epic music yada soundtrack hoşuma gidiyor. Müziksiz olarakta ilahi çok beğeniyorum benim için yeri ayrı ilahi dediğin müziksiz olacak :)
  296. Harnapazade

Haber Yerli Aşının Adı Belli Oldu!!

TOGG ismi harika bence hem söylemesi kolay ve şekil hem de akılda kalıcı ve evrensel izlenimi veriyor uzaktan fakat bu isim yani zaten arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar. Forumda ödüllü anket açsak isim yarışması diye şundan çok daha iyi isim buluruz :)
  297. Harnapazade

Öneri Garuda Linux Dağıtımı

Ben de yüklü olmadığı için şu an bir şey söyleyemiyorum ama diğer Arch tabanlı dağıtımlara göre aynı masaüstü ortamında daha fazla Ram tükettiği bir gerçek. YouTube'da bir kaç karşılaştırma da görmüştüm :)
  298. Harnapazade

Öneri Garuda Linux Dağıtımı

yok kullanılır zaten ona lafım yok ama diğer Arch dağıtımlara göre daha fazla RAM tükettiği aşikar. Arch kullanılacaksa eğer Endeavour favorim benim Arch'ın kendisinden daha çok beğeniyorum :)
  299. Harnapazade

Haber Microsoft, Windows 11'I Resmen Doğruladı

Güzel haber yalnız biz LTSC kullandığımız için bir şey farketmiyor artık 11'i 2030 da falan kullanırız :D