Arama sonuçlarınız

1. beleşadam

sabit telefon hizmeti nedir?

Arkadaşlar merhaba biz türk telekomdan internet aldık, şimdi ben sözleşmeye baktım orda sabit telefon hizmeti de almışız gösteriyor o ne işe yarıyor ona para veriyormuyuz?
  2. beleşadam

Tipalti vergilendirmesi

Merhaba arkadaşlar, ilkönce konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Şimdi ben para kazandım ve ben onu gerçek paraya dönüştürmek istiyorum, Benim kullandığım şirket diyorki vergi belgesi lazımmış; istedikleri belge IRS W-8BEN miş şimdi arkadaşlar bu belgeleri ailem falan doldurucak ondan...
  3. beleşadam

Kaspersky Security Cloud mu yoksa Antivirüs mü?

Arkadaşlar şimdi Kaspersky ürünlerinde bir Security Cloud var(bulut tabanlı değil öylesine Cloud demişler) bir de Anti-Virus var zaten internet security ve total security çöp kabartılmış sürümler, şimdi bu dediğim iki ürün de güzel ama hangisini seçeceğimi bilmiyorum. Niye security cloud ile...
  4. beleşadam

Apt update işini bitirince (null) yazısı çıkıyor, tüm listeler bozuluyor

İndir: 100 Index of /ubuntu eoan-backports/universe amd64 c-n-f Metadata [188 B] İndir: 101 Index of /ubuntu eoan-backports/multiverse amd64 c-n-f Metadata [116 B] 9 dk. 7 sn.'de 59,3 MB alındı (108 kB/s) (null) Tüm dosyalar indirildiğinde bu şey...
  5. beleşadam

Hizmetler/services.msc uygulamasını açınca Internet Explorer açılıyor.

Denediklerim: 1) sfc /scannow 2) dism exe 3) avast! ile tam tarama virüs bulunamadı 4) internette araştırmak ama benimlen aynı sorunu yaşayanı bulamadım.
  6. beleşadam

Windows Server 2019'mu Enterprise LTSC 2019'mu

Başlıktanda anlayacağınız gibi kolay bir soru. Aha bu videodan gördüğüme göre adam, Server 2019'u oyun için yapmaya çalışıyor, fakat Enterprise LTSC de var. Size sorum hangisi daha hafif, yani şuan oyun hiç oynamıyorum neredeyse benim için ne kadar hafifliği önemli. Ankete katılmayı unutmayın...
  7. beleşadam

Ekranınızın zararlı olup olmadığını öğrenin, bir çizgi ile.

Ekran derken tüm ekranlar sadece bilgisayar monitörü değil. ilkönce bu siteye gidiniz, dönen çizgiyi gördünüz dimi? Evet! bu çizgi sizin monitörünüzün zararlı olup olmadığını anlamanızı sağlayacak. Parlaklığınızı %100'e çekiniz ve dönen çizgiye odaklanın, nasıl bir iz bıraktığını gözünüzlen...
  8. beleşadam

Kendi kendini öğreten oyunları nasıl yaparım?

Merhaba arkadaşlar, ilk olarak konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Youtube'da geziniyordum ve bir video gördüm, "Kendi kendini öğreten araba park etmeye çalışıyor" diye tabi ingilizce falan, böyle derinlik sensörleri var, kendi konumunu ve park yerinin konumunu biliyor. Böyle park etmeye...
  9. beleşadam

Oynadığınız oyunlarda gördüğünüz altın hilesi vb. buraya paylaşın.

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda değilde bir zamanlar böyle altın hilesiymiş premium hilesiymiş falanmış filanmış şeyler çıktı rastgele oyunlar için, bunlar kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizle size o hediyeyi vericem diyorlar. Hepsi yalan. Tabi, sizin bilgilerinizi almak için bir arayıcıya...
  10. beleşadam

Güzel internet anılarınızı anlatın

Merhaba arkadaşlar, internette yaşadığınız güzel anılar var mı? olması gerek, bu forumda internetin bir parçası zaten. Mutlu son ile bitsin. İsterseniz uzun isterseniz kısa anlatın, farketmez. İlk ben başlıyorum, bir oyun var adı ROBLOX, bu oyunda kendi oyunlarınızı yapabilir...
  11. beleşadam

Bozuk dosyayı yeniden indirmeden sadece bozulan yerlerini düzeltme

Merhaba forumda uzun bir süre olmadığım için özür dilerim. Bir kaç gün önce Pop!_OS adı verilen linuxu bilgisayarıma yükledim fakat, ben KDE olmasını istiyordum(Gnome ile geliyor). bende KDE'yi yükledim. Biraz kullanımdan sonra Alt tab ve pencereyi tam ekrana taşımak bilgisayarımı 10 saniye...
  12. beleşadam

Açık kaynak kodlu, "Adblock kullanıyorsunuz!" engelleyicisi

Merhabalar, bugün forumda dolaşırken bazenleri görüyorum bazı siteler Adblock kullanıyorsunuz diyor birisi incele ile del del yapıp birisi bir eklenti bulmuş onu kullanıp birisi UBlock reklamı sil kısmından silip kendi çözümlerini üretmeye çalışıyorlar. Bu konumuzda bu dertinize açık kaynak...
  13. beleşadam

iPod touch 2019 hayla alınırmı ?

Merhaba, Youtube'da ana sayfadayken yeni bir video gördüm "iPod touch 2019 review" izledim ve Araştırdım. 32 GB lik versiyonu 199 Dolarmış. iPhone 7 ve 7 Plus dada olan A10 çipini kullanıyormuş. Ayrıca çıkışında iOS 12 li olup iOS 13 güncellemesini alacağınıda belirtmiş Sorularım şunlar...
  14. beleşadam

Deepin yüklendi, yeniden başlattım ve açılış logosunda takıldı

Merhabalar dün, Fedora-Workstation-Live-x86_64-30-1.2.iso Bilgisayarıma yükledim. Flaşa yazdım (Fedora Media Writer ile rufus syslinux 6.03 hatası veriyor), ondan sonra girdim açtım boot managerden ekrana OK OK OK bitmeyen ok lar çıktı sonra gri ekran çıktı sonra gine şu ekranlardan çıktı ve...
  15. beleşadam

Bilgisayarımda RAT var, kendisini belirtiyor ama kaldırılmıyor

Herkeze merhaba konu yanlış yerde ise lütfen doğru yere koyun,Çok acele etmeliydim. Herkeze merhaba çok endişeliyim yardımınıza ihtiyacım var kanser gibi sadece bazı türlerine çözüm bulunan bu bilgisayar hastalığı gine kendisini belirtmiş ve konmuş. başka bir şey olabilir hiç bi bilgim yok fakat...
  16. beleşadam

Realtek HD Audio Yöneticisinde ayarları değiştirince çalışmıyor.

Merhabalar :/ bugün benim ayarlarımı değiştirmeyince daha rahat ses alamadığım Realtek HD audio Yöneticisindeki hapörler sekmesinde Ses efekti yerindeki yerleri değiştirince değişmiyor bu bende eskiyken oluyordu sonra bozuldu bir daha yapamadım, ama gerçekten bu olayı düzeltmek istiyorum...
  17. beleşadam

LOL karşılaşma reddedildi de kalıyor

arkadaşlar bu ekranda kalıyor League of Legends de bu ekran nasıl gider yada nasıl oturumumdan çıkarım en azından yeniden giriş yaparım lütfen yardım edin ---- Mesajlar birleştirildi ---- Güncel
  18. beleşadam

Güzel bir forum tanıtımı

merhaba arkadaşlar bizde hayırlısıyla bir forum açtık inşallah iyi ilerleriz. -yarın tamamen SSL serfitikası yani Kilit işareti olan güvenli yazısı gelcek -yarın google de "biz"çıkacağız arkadaşlar bide forumumuzda sizlere his vermek imza ekleme yetkileri falan da veriyoruz gelmenizi de...
  19. beleşadam

Güvenli Bağlantı Oluşturuluyor hatası(çözüm)

Chrome kullanan herkez bu sorunlan karşılaşmıştır şu güvenli bağlantı oluşturuluyor hatasından. Tüm SSL'li sitelerde sinirimizi bozan bu hata ile çok fazla çözüm yolu sunulmamıştır Tek chrome de olan bu olayın neden olduğunu bilmiyoruz fakat çözümü basit Başka bir tarayıcı kullanmak!!1 Hangi...
  20. beleşadam

Telefonda "Güvenli" Bilgisayarda "Güvenli değil"

arkadaşlar cloudflare kullanıyorum sitem turkweb.ml siteye bilgisayardan girince Güvenli değil hatası alıp serfitika ile ilgili hiç bir bilgi vermiyor. (tarih yazıyor sadece o da geçmemiş) fakat telefonlarda güvenli diyor ssl131.cloudflare ssl falan yazıyor browserling den de denedim telefonda...
  21. beleşadam

temanın bozulması

arkadaş lar 2 sorunum var 1. si yukarda görüldüğü gibi temanın bozulması 2. si ise yazı yüklerken öne çıkan resimi ayarlıyorum resim çıkmıyor ama resim kütüphanesinde yüklü resim diyor. bu 2 sorunu nasıl çözeceğim ?
  22. beleşadam

Son dakika: Ünlü rapçi Ezhel'e yine uyuşturucu özendirme davası

Son dakika... 'Ezhel' adıyla tanınan ve “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada beraat eden ünlü rapçi Serkan İpekçioğlu hakkında yeni bir dava açıldı. Ezhel'in yine aynı suçtan 10 yıla kadar hapsi isteniyor. 11.07.2018...
  23. beleşadam

Fenerbahçe'den son dakika transfer haberleri

11.07.2018 - 12:03 | Güncelleme: 11.07.2018 - 12:05 Fenerbahçe'de adı sır gibi saklanan transferin Kevin Mirallas olduğu ortaya çıktı. Belçika'nın HNL Gazetesi'nin haberine göre sarı lacivertli ekip, Everton'un sağ kanat oyuncusu Kevin Mirallas için çok ciddi girişimlerde bulunuyor. Öte yandan...
  24. beleşadam

Murat Boz ile Burak Özçivit'in yolları ayrıldı

Murat Boz, Burak Özçivit ile sinemadaki partnerliğini bitirdi. Birlikte rol aldıkları 'Kardeşim Benim' serisinin ikinci filmi 'Kardeşim Benim 2'nin izleyici sayısının oldukça düşük olması Boz'u sinemada yeni arayışa yönlendirdi. Seriye devam etmeme kararı alan Murat Boz, BKM ile Abdullah Oğuz'un...
  25. beleşadam

İdo Tatlıses'in son hali korkuttu!

İbrahim Tatlıses’in şarkıcı oğlu İdo 10 aydır model Yasemin şefkatli ile aşk yaşıyordu. Kıskançlık kavgası sonrasında ayrıldılar. Yemeden içmeden kesilen İdo, 90’dan 85 kiloya düştü. İdo “Neden zayıfladınız?” sorusuna “Ayrılık etkiledi, eridim” cevabını verdi Makaron'un haberine göre; İbrahim...
  26. beleşadam

[Çözüldü] Çok büyük bir dosyayı silme

Merhaba arkadaşlar şimdi ben 59GB lik içinde Grand Theft Auto V bulunduran bir tane iso dosyasına sahibim. Ve o dosyaylan işim bitti. Ama silinmiyor yardım edin! -Unlocker'i kullan derseniz çalışmadı.:(
  27. beleşadam

Bir klasördeki tüm dosyaları anında değiştirme

Başlıktan anlamayabilirsiniz bu özellik WordPad'de bulunur Bu özellik bir yazıda örneğin a yazıyorsa onu bulup otomatik b yapar. fakat bir klasör var diyelim isterseniz zip de olur. onun içindeki bütün dosyaları açıp iki saat a yı b yapmak zor olur. işte bende diyorumki bir klasör yada zipin...
  28. beleşadam

Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimini karşılamıyor.

Merhabalar Abra A5 V12.1.2 15.6" Oyun Bilgisayarı kullanıcısıyım, dün Windows10 dan Windows8.1 e geçtim. Driverları yüklerken ekran parlaklığı değişmiyordu hem denetim masasından hemde fn tuşuylan nedeni ise Driver olmalı nvidia driverini yükledim ilkönce intel sürücüsünü yükleyin dedi inteli...
  29. beleşadam

4 Haneli Numaraya Mesaj Atma Android 7.0

Merhabalar öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Şimdi bende Samsung A3 2016 diye bir telefon var ve ben 4 haneli numara örneğin 2200 e KALAN diye mesaj atıyom gitmiyo android 7.0 çözüm hala bulamadım premium sms falan deniyo araştırdığıma göre . Denediğim şeyler -uygulamalardan...
  30. beleşadam

Windows um kendisini sildi

başlıktan anlayabileceğiniz gibi virüsmü var bende bilmiyorum bilgisayarı açarken donarak açılıyodu bazenleri açılırken hep öle kalıyodu sonra hiç açmadım bi açıyım oyun oynarım dedim . pc bana dediki böle mavi kutu nun içinde Abicim Ben Senin Bilgisayarında açacak dosya bulamadım dedi . bende...
  31. beleşadam

Linux Nasıl Kurulur

arkadaşlar linux nasıl kurulur bilen varmı hepsini biliyorum. ama şu bios ayarlarına girmeden oluyomu veya nasıl kurulur
  32. beleşadam

Windows 7 home basic windows 10 yüklenince kapanınca hata

Windows 7 home basic 32bit kullanıyorum ama windows 10 yüklenirken güncelleştirmelerde bilgisayar kapandı ve etkinleştirme kodu gitti bilgisayarı etkinleştirmem lazım Yardım edin!
  33. beleşadam

Kişisel Sanal Pc Yapma Sitesi neydi ???

YARDIM EDİN arkadaşlar bana yardım edin hani biz oluşturuyodukya sanal pc bi sitede iso yapıyodu bende kullanıyodum VirtualBox da o siteyi kaybettim yardım edin!
  34. beleşadam

Transformice/TFM Lua Kodları

Merhaba Arkadaşlar, Ben size lua kodları vereceğim transformicede şimdi lua nasıl çalışır 1- Kabile evine gidin 2- '/lua' adlı komutu yazın 3- bi alan gelcek oraya burda verilen veya cevaplarda bulunan kodları yazın.... 4- Tamam'a basın ve bitirin. Map yeniden başlatılırsa kod hatalıdır Şaman...