Arama sonuçlarınız

1. ahmetsevimm

Soru Turknet Fiber bağlantı süreci nasıl işliyor?

Arkadaşlar selamlar. Evimde 50mbps vdsl internet kullanıyorum. Bir kaç gün önce binaya TT fiber geldi turknet 100mbps ye kadar olan tarife için başvurdum. Türk Telekom dan arayıp modem getireceğiz diye haber verdiler. Turknet başvurularda da Türk Telekom getiriyormuş modemi yeni öğrendim. Ama...
  2. ahmetsevimm

Yardım Windows 11 tema rengi değiştirirken bilgisayar donuyor

Arkadaşlar Windows 11 i beta sürümünden beri kullanıyorum nihai sürüme geçtikten sonra saçma sorunlar olmaya başladı. Netflix veya Prime video izlerken bilgisayar donuyor reset atmak zorunda kalıyorum tarayıcı üzerinden seyrederken herhangi bir sorun yaşamıyorum. Birde tema rengi değiştirirken...
  3. ahmetsevimm

Bilgisayara yük binince sistem reset atıyor

Selamlar arkadaşlar. Elimde bir PC var sisteme yük binince sistem reset atıyor. OCCT ile işlemci testi yapınca 1 dakika dolmadan sistem reset atıyor. Bir çok yol denedim düzelmedi. Yaptıklarımı şu şekilde sıralayayım; İşlemci ve Ekran kartı termal macun yenileme yaptım. Farklı Ekran kartı...
  4. ahmetsevimm

Windows 10 sorunlu güncelleme

Merhabalar. Windows 10 yeni güncelleme geldi güncellemeyi yapınca bilgisayarda her hangi bir uygulamayı açtığımda 2 3 saniye ekranda durup kapanıyor. Güncellemeyi kaldırınca sorun düzeliyor. 2 sefer kurup kaldırdım aynı şey oldu sorunun güncellemeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu...
  5. ahmetsevimm

Adresimde alt yapı görünmüyor

Arkadaşlar selamlar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Evimde 4 yıldır Vodafone Net kullanıyorum 24 Mbps hız alıyorum bu ayın sonunda sözleşmem bitiyor farklı bir sağlayıcıya geçmek istiyorum. Lakin adresimde alt yapı görünmüyor bu sebeple hiç bir sağlayıcı işlem yapmıyor. Sokakta hemen her...
  6. ahmetsevimm

Amd vsr kapalı olmasına rağmen 2k monitörüm 4k çözünürlük gösteriyor

Arkadaşlar merhabalar. Asus VG32VQ 2K monitör kullanıyorum RX580 kartım var Radeon ayarlarından VSR Kapalı olduğu halde 4K çözünürlük gösteriyor VSR Açtığım zaman ise 8K ya kadar çıkıyor. Benim anlamadığım VSR Kapalı olduğu halde neden 4K ya kadar çözünürlük alabiliyorum bilgisi olan varsa...
  7. ahmetsevimm

Asus Tuf VG32VQ Monitör ışık sızması sorunu

Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık 2 ay önce başlıkta belirttiğim monitörü sipariş ettim ürünü teslim alamadan şehir dışına çıkmam gerekti 1 hafta önce döndüm. Bu sırada ürün gelmiş 2 aya yakın kutusunda iş yerimde bekledi. Monitörde özellikle köşelerde ışık sızması sorunu var. Maalesef TR de...
  8. ahmetsevimm

İntel İ7 4770 Gtx 1660 Darboğaz

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle sistemimi belirteyim. Anakart: Asus H81M-C İşlemci: İ7 4770 Ram: HyperX 1600Mhz Ekran Kartı: Asus Tuf Gtx 1660 Advanced Edition PSU: Corsair 650 Watt ( Tam modelini bilmiyorum gerekli olursa öğrenebilirim) Bütçemiz şimdilik...
  9. ahmetsevimm

“ASUS X570 Serisi Anakart Satın Alımlarına, ROG Gladius II Origin Mouse Hediye” Katılım Sorunu.

Arkadaşlar merhaba. Başlıktada belirttiğim gibi Asus'un X570 anakart satın alımlarında hediye verdiği mouse u almak istiyorum ama kayıt esnasında "Ürün seri numarası bu kampanya için geçerli değildir" hatası alıyorum. Asusa durumu bildirdim verdikleri cevap bu Değerli katılımcı, “ASUS X570...
  10. ahmetsevimm

X570 anakart cpu güç girişi sorunu

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda X570 anakart ve Ryzen 7 3700x li bir sistem kurdum. Daha önce Z270 anakart kullanıyordum. Z270 üzerinde 8 pin cpu girişi varken X570 de durum değişti 8+4 pin güç girişi gerekiyor. Maalesef benim PSU da sadece 8 pin varmış. Cooler master MasterWatt Lite 700...
  11. ahmetsevimm

Ryzen 7 3700x ram önerisi

Arkadaşlar selamlar. Sistemimde anakart ve işlemci değişikliğine gittim. Daha önceden kullandığım anakart ve işlemci z270 ve i5 7600k idi. Şu anda kullandığım sistem Asus rog x570f gaming ve Ryzen 7 3700x. Daha önceki sistemimde hali hazırda Gskill Trident Z 3600mhz 2x8 Gb ram vardı şimdide...
  12. ahmetsevimm

Epic Games "üzgünüz, bu hesabın satın alma yetkisi bloke edilmiş. lütfen müşteri hizmetleriyle iletişime geç."

Arkadaşlar epic games den alışveriş yapmaya çalışıyorum 1 saat önce alışveriş yaptığım kartla oyun satın almaya çalışıyorum başlıktaki hatayı alıyorum. Farklı ödeme yöntemleri denediğimde de aynı hatayı alıyorum. Bank havale eft, ininal vs hepsinde aynı hatayı veriyor bunu nasıl düzeltebilirim?
  13. ahmetsevimm

Assassin's creed origins standart sürüm yükseltme

Arkadaşlar merhabalar. Uplay hesabımda Assassin's creed origins standart sürüm oyunum var oyunu bitirmiştim ve sevidiğim bir oyun. Oyunun DLC paketlerini açmak istedim Uplay de pahalı geldi. Epic Games de kuponum vardı oyunun gold sürümünü satın aldım. Normalde Epic Games den aldığım ubisoft...
  14. ahmetsevimm

İnternet kesintisi

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Evimde Vodafone net kullanıyorum. 2 gün önce oturduğum bina ile karşı binanın arasında uzanan ince bir telefon kablosu yandı daha doğrusu soba gibi kızardı. İtfaiye felan geldi kabloyu kestiler peşinden tüm binanın İnterneti kesildi. Haliyle arıza...
  15. ahmetsevimm

Bilgisayar oyun oynarken aniden kapanıyor.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarda oyun oynarken aniden elektirik kesilmiş gibi kapanıyor power düğmesine basınca açılmıyor güç kaynağını kapatıp açınca açılıyor sadece. Son 1 aydır oluyor bu durum. Her hangi bir ısı problemi yok cpu maks 70c gpu maks 68c olduğunu gözlemledim. Sistemim. Ekran...
  16. ahmetsevimm

12v 4pin Rgb girişi olan anakarta 5v 3pin Rgb Fan takmak

Arkadaşlar merhaba, Aigo mr12 dark flash marka Rgb fan satın aldım. Kullandığım anakart Msi Z270 Tomahawk. Sormak istediğim aldığım fanlar 5v 3pin Rgb girişe sahip. Anakartımda 12v 4pin Rgb girişi var. Bu fanları anakarta nasıl bağlarım? Aura sync veya mystic light üzerinden kullanmak istiyorum...
  17. ahmetsevimm

Masaüstü renk bozulması

Arkadaşlar merhaba, Pc yi başlattığımda kilit ekranından masaüstüne geçişte ekran negatif renklere dönüyor bir kaç saniye sonra bazen bir kaç dakika sonra düzeliyor. En son bu gün ekran kartı driver güncellerken oldu düzelmedi yeniden başlatmam gerekti. Sizce ekran kartında bir sorun varmıdır...
  18. ahmetsevimm

Eski laptopta kasma sorunu

Arkadaşlar merhaba. Elimde eski bir laptop vardı kullanılmıyordu. Bu cihazı hayata döndürmeye karar verdim. İçerisinde T4300 işlemci ve 2GB 667mhz ddr2 ram vardı. 240 GB SSD, 2+2 GB 800 mhz ram, T9400 işlemci taktım ve Win 10 pro 64 bit yükledim. Sorunum nette gezinirken kasma yaşıyorum...
  19. ahmetsevimm

2133Mhz Ram den 3600Mhz Ram'e geçiş yaptım oyunlarda kasma sorunu.

Arkadaşlar merhaba; Başlıkta da belirttiğim gibi 2133Mhz ram kullanıyordum 3600Mhz ram'e geçtim oyunlarda aşırı şekilde kasma oluyor. Sistemim, Anakart, Msi Z270 Tomahawk. İşlemci, İntel İ5 7600k. Ekran kartı, Asus Rog Strix RX580 8GB OC. Ram, Gskill Trident Z 3600 Mhz...
  20. ahmetsevimm

Ram e dokununca pc den ses geliyor

Arkadaşlar merhaba, Tesadüfen fark ettim ram e dokununca monitörün hoparlöründen ses geliyor normal birşeymidir bu ilk kez karşılaşıyorum? Kaynak: https://youtu.be/2M2q4WHVGZ8
  21. ahmetsevimm

2133 mhz ram vs 3000 mhz ram

Arkadaşlar merhaba, Öncesinde Msi B150m bazooka anakart kullanıyordum ve bu anakartımda hyperx 2133 mhz CL14 ram kullanıyordum. Şimdi ise Msi Z270 tomahawk model anakarta geçiş yaptım ve aynı ram'i kullanıyorum. Sadece oyun oynayan birisiyim ram yükseltsem bir fark olurmu? Örnek, 2133 mhz ram...
  22. ahmetsevimm

Msi Z270 Tomahawk 8 pin güç girişi sorunu

Arkadaşlar merhaba, Msi Z270 tomahawk anakartımın üzerindeki 8 pin girişle psu daki 8 pin güç girişi uyumlu değil 4 pin takarak çalıştırdım lakin bunun bir çözümü yokmudur yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. Psu, Cooler master WATT 80 Plus 700W
  23. ahmetsevimm

MSİ Z270 tomahawk güç girişi sorunu.

Arkadaşlar merhaba, msi z270 tomahawk model anakartımda 8 pin güç girişi var ve power ımda bulunan 8 pin güç girişi uymuyor kontrol etmeden taktığım için power ı yaktım ve cooler master ın WATT 80plus 700 watlık power ını aldım bundaki 8 pin girişlerde anakartın 8 pin girişiyle aynı değil sadece...
  24. ahmetsevimm

Win 8.1 AMD Rx 580 Driver

Merhaba arkadaşlar, Pc ye Win 8.1 yükledim ancak amd nin sitesinden baktığımda win 8.1 driveri bulamıyorum diğer bütün işletim sistemleri için var 8.1 yok yabancı sitelerden buluyorum yüklüyorum ama yükledikten sonra pc de bulamıyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.
  25. ahmetsevimm

Asus Rog Strix Rx 580 ekran kartı boştayken ısınıyor

Merhaba arkadaşlar, Asus rog strix rx 580 ekran kartım boştayken 50c leri görüyor Pc ye format attım formattan önce böyle bir sıkıntı yoktu Formattan öncede Win 10 yüklüydü yine Win 10 yükledim Ama problemi çözemedim varmıdır bilgisi veya önerisi olan. Teşekkürler..
  26. ahmetsevimm

AMD rx580 ekran kartı önerisi

Arkadaşlar merhabalar, Rx 580 almayı düşünüyorum Asus r9 390x kullanıyordum garantiye verdim kartı iade aldılar para iadesi yaptılar Rx 580 in çok modeli var kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim. ASUS STRIX RX580-O8G-GAMING 8Gb DDR5 256Bit VGA (Sınırlı Stok) Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX...
  27. ahmetsevimm

Asus r9 390x Arıza değişim

Arkadaşlar merhabalar, Geçen yıl vatan dan Asus r9 390x ekran kartı satın almıştım kartla ilgili sorun yaşadım Asus servise gönderdim 1 hafta sonra bana değişim belgesi gönderdiler şimdi bu karttan piyasa da yok vatandan değişimi nasıl yapacağım hiç başına gelen varmı yardımcı olabilir misiniz
  28. ahmetsevimm

Oyun oynarken ekranda beliren dama şeklinde ki kareler

Merhaba arkadaşlar oyun oynarken bir süre sonra ekranda dama şeklindeki gri beyaz kareler çıkmaya başlıyor neden böyle olur bilgisi olan varmıdır ? Bir arada PC sabaha kadar açık kalmıştı sabah mouse i oynattıkça masaüstünde enine çizgiler çıkıyordu dalgalanmalar oluyordu . Ekran kartı. Asus r9...
  29. ahmetsevimm

Oyunlarda Kasma Sorunu Yaşıyorum

Ekran kartı. Asus r9 390x strix OC 8Gb İşlemci. intel i5 7600k Anakart. Msi Bazooka B150m Ram. Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL 14 Monitör. Viewsonic XG2401 144 Hz 1Ms ... Arkadaşlar Oyunlarda Azda Olsa Kasma Sorunu Yaşıyorum Bu Sistemde Normalmidir Sizce ?
  30. ahmetsevimm

Viewsonic XG2401 görüntü alamıyorum

Arkadaşlar merhaba, Viewsonic xg2401 monitör aldım ekran kartım asus r9 390x hdmi takıyorum görüntü yok dp takıyorum aynı görüntü yok neyi yanlış yapıyorum acil yardım lütfen
  31. ahmetsevimm

win 10 ses sorunu

selamünaleyküm arkadaşlar, Bazooka b150m , i5 7600k sistemim, Win 10 kurulu ses driver ini yükledim (realtek ) pc yi yeniden başlatınca ses 2 dakika geliyor ve sonra gidiyor her yeni baslatmada aynı şey oluyor sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz?
  32. ahmetsevimm

Bazooka anakarta i5 7600k

Arkadaşlar merhaba, Msi B150 bazooka anakart ve i5 7600k işlemci aldım anakartın 6. nesilden 7. nesile güncellenmesi gerekiyormuş işlemci bulamadım bilgisayar tamircisine gidiyorum %90 ı bilgisiz. istanbul fatihteyim bu bölgede yada yakınlarda yardımcı olabilecek birini taniyormusunuz yardımcı...
  33. ahmetsevimm

Asus r9 390x ekran kartına 4690k işlemci

Asus r9 390x ekran kartına 4690 k işlemci iyimidir ve hangi anakartı kullanmalıyım
  34. ahmetsevimm

İşlemci soğutucu tavsiye

Selamlar arkadaşlar i7 870 stock fan çok sesli çalışıyor farklı bir fan takmak istiyorum önerilerinizi alabilirmiyim
  35. ahmetsevimm

İşlemci sıcaklığı

Arkadaşlar elimde 2 tane işlemci var biri i5 650 diğeri i7 870 i5 i taktığımda sorun yok fanı aynı şekilde takıyorum ama i7 işlemciyi taktığımda belli bir kullanımdan sonra pc kapanıyor oyun açarken özellikle kapanıyor sorun nedir sizce neyi yanlış yapıyorum
  36. ahmetsevimm

R9 390x strix ekran kartına i5 650 mi i7 870 mi ?

Selamlar arkadaşlar sistemimde R9 390x strix ekran kartı var işlemci i5 650 elimde birde i7 870 işlemci var taksam fark olurmu sizce yeni işlemci ve anakart için bütçem yok şu anda elimdekilerle idare etmem lazım bir süre ?
  37. ahmetsevimm

AMD işlemci alınır mı ?

Selamlar arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi AMD işlemci alınır mı ? Sistemim... Anakart. Gigabyte GA-Q57M-S2H Ekran kartı. R9 390x strix gaming 8gb 512 bit
  38. ahmetsevimm

ASUS R9 390X DirectCU III GAMING 8GB GDDR5 512Bit ekran kartına hangi işlemci?

Selamlar arkadaşlar... ASUS R9 390X DirectCU III GAMING 8GB GDDR5 512Bit ekran kartına hangi anakart ve işlemci koymalıyım?
  39. ahmetsevimm

Ekran kartı önerisi

Selamunaleyküm arkadaşlar... Arkadaşlar sistemimde ekran kartı değişikliği yapacam fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim. Anakart. Gigabyte GA-Q57M-S2H İşlemci.Intel core i7 CPU [email protected] GHZ Mevcut ekran kartı. AMD radeon HD 6570 128 BİT takmak istediğim ekran kartı. Sapphire...