Arama sonuçlarınız

1. G

Soru SSD disk birleştirme

Teşekkür ederim
  2. G

Ben direkt disk yönetiminden birimi genişletmeyle yapmayı düşünüyordum, program kullanmadan yapsam olmaz mı? Bir de D'yi C'ye aktaracağım, yalnızca D'yi yedeklesem yeterli olur mu?
  3. G

Öncelikle konuyu yanlış başlığa açmış olabilirim, eğer öyleyse şimdiden özür. Bilgisayarımda C ve D olmak üzere iki disk var ve ikisi de aynı SSD'ye bağlı. D'de 40 gb kadar yer var ama C'de yer neredeyse kalmadı. Bilgisayarım da gittikçe yavaşlamaya başladı. İki diski birleştirsem faydası olur...
  4. G

Yardım 2. El Televizyonda Nelere Dikkat Etmeliyim

Merhaba, Ikinci el televizyon almayı düşünüyorum. En fazla 1200 liralık orta halli bir şey olabilir. Ama televizyonlardan pek anlamıyorum. Ikinci el alacağım için daha bir tedirginim. Nelere dikkat etmeliyim? Bir de android tv ile android olmayan arasında ne gibi farklar var? Mesela android...
  5. G

Laptop ekran renk doygunluğu

İyi günler, yeni bir laptop aldım. Ekran fullhd olmasına rağmen renk doygunluğu çok kötü. Renkler soluk görünüyor. Ayrıca eski laptopumun ekranı hangi açıdan bakarsam bakayım aynı görüntü kalitesini sağlıyordu ama şimdiki öyle değil maalesef. Ekranı fazla yatırdığımda normal halinden daha...
  6. G

Yeni aldığım laptop aslında yeni değil mi?

Cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim. Evet hdd görünmüyormuş harf atayınca geldi. 1610718614 Harddisk sentialde görünen 2 güne yakın güç açık süresi normal midir?
  7. G

Nasıl bir cevap bu? Sızlanmak için sormadım, bilgi almak için sordum. 1610717777 Depolama alanlarına baktığımda yalnızca yerel dick c 476 gb görünüyor.
  8. G

Şuradan aldım: Lenovo V14 i7 1065G7 12GB 1TB+512GB SSD W10PRO 14 82C4015QTX50 9.199,00 TL yerine 7.871,04 TL https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-v14-i7-1065g7-12gb-1tb512gb-ssd-w10pro-14-82c4015qtx50-P466868077 Niçin iade etmem gerektiğini söylüyorsunuz?
  9. G

Merhaba, Sipariş verdiğim laptop bugün elime ulaştı. Ama bilgisayar ekranı bana hiç güven vermedi. Sanki çok eski zamanlardan kalma gibi. Ben bunun orijinal olup olmadığını veya ikinci el mi değil mi nasıl anlayabilirim? Harddisk sentiel indirdim, toplam başlatma/durdurma 27, güç açma süresi 1...
  10. G

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Önerilerinizi de dikkate alarak aşağıdaki bilgisayarı sipariş ettim. İnşallah rahat ettirir. Lenovo V14 i7 1065G7 12GB 1TB+512GB SSD W10PRO 14 82C4015QTX50 9.199,00 TL yerine 7.871,04 TL...
  11. G

Anladım. Teşekkürler.
  12. G

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bütçem 7500 lira. Çok çok zorlarsam 8000'e çıkabil Teşekkürler. Ama bu hem biraz hantal gibi. Hem de ssd en az 512 arıyorum ben.
  13. G

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bütçem 7500 lira. Çok çok zorlarsam 8000'e çıkabilirim.
  14. G

Merhaba, Bu üçüncü konu başlığım. Forumu çok darladım, kusura bakmayın ama maalesef bilgisayarlardan pek anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var. En geç yarın sipariş vermeliyim artık. Şöyle söyleyeyim, oyun falan oynamayacağım ama kullandığım ofis programları çok yer kaplıyor. Eski laptopum...
  15. G

Max. 7500 liraya laptop

https://www.hepsiburada.com/lenovo-l14-amd-ryzen5-4500u-8gb-1tb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20u5001xtx02-p-HBV000015ZO4F?magaza=teknoraks Şunun için ne dersiniz?
  16. G

Max. 7500 liraya laptop

Merhaba, ofis kullanımı için laptop alacağım. Oyun falan oynamayacağım ama beni kasmayla donmayla yormayıp uzun süre götürecek sağlam bir bilgisayar arıyorum. Hafızası en az 512 gb olması lazım. 1 tb olsa çok daha iyi olur. Kolay taşınması açısından tercihen 14", 14.1" boyutları güzel olur...
  17. G

Max. 7500 liraya laptop önerisi

Tavsiyeniz yok mu :( Daha önce aldığım elektronik aletleri hep sizin önerilerinizle almıştım yine yardımcı olursanız çok mutlu olurum
  18. G

Max. 7500 liraya laptop önerisi

Merhaba, ofis kullanımı için laptop alacağım. Oyun falan oynamayacağım ama beni kasmayla donmayla yormayıp uzun süre götürecek sağlam bir bilgisayar arıyorum. Hafızası en az 512 gb olması lazım. 1 tb olsa çok daha iyi olur. Kolay taşınması açısından tercihen 14", 14.1" boyutları güzel olur...
  19. G

Huawei D14 256 GB SSD

İyi akşamlar. Daha önce de forumda konu açmıştım. Tavsiyeleriniz üzere bu laptopu aldım. Fakat hafızası konusunda endişelerim var. 1.) 256 gb ssd depolama için çok düşük değil mi? 2.) Bilgisayarın hızını etkiler mi? 3.) Bu bilgisayarda hafıza artırma yapılabiliyor mu acaba? 4.) Ofis...
  20. G

Huawei vs Lenovo

Peki Huawei ile ilgili söylediğim yeni piyasaya girmesiyle hakkında ne düşünüyorsunuz?
  21. G

Huawei vs Lenovo

Çok zorlarsam en fazla 6000 liraya çıkabilirim.
  22. G

Huawei vs Lenovo

İki bilgisayar arasında kaldım. Benim için önemli olan klavyesinin rahat kullanımı, ekranın gözü yormaması, bilgisayarın hafızasının iyi olup yukledigim dosyaları kaldırması ve uzun ömürlü olması cünkü ofis programları kullanacağım. Bilgisayarı kasmadan beni yormadan rahat kullanayım istiyorum...
  23. G

5000 liraya kadar f/p laptop önerisi

İkisinin de işletim sistemi amd. O yüzden güvenemiyorum. Sizce sorun çıkarmaz mı?
  24. G

5000 liraya kadar f/p laptop önerisi

İyi günler, oyundan ziyade office programları için kullanacağım bir laptop arıyorum. Uzun süre kullanabileceğim, kasma sorunu olmayacak laptop öneriniz var mı? En fazla 5000 liraya çıkabilirim.
  25. G

100-150 tl arası bluetooth kulaklık tavsiyesi

Anladım, çok teşekkürler cevabınız için.
  26. G

Teşekkür ederim, ben de öyle gördüm. GT1'in plus, pro gibi çeşitleri var. Fiyatları biraz daha fazla ama acaba aralarında çok kalite farkı var mı?
  27. G

İyi günler, bluetooth kulaklık almak istiyorum. Daha çok müzik dinlemek için kullanacağım diğer şeyler çok önemli değil, özellikle ses çıkışı iyi olsun istiyorum. 150 liraya kadar birşey olabilir. Bu fiyata alabileceğim en iyi kulaklık nedir sizce?
  28. G

Tanklı yazıcı mı lazer yazıcı mı

Anladım. Cevaplar için çok teşekkür ederim.
  29. G

Bu başlık temizleme işlemi çok uğraştırıcı bir şey mi?
  30. G

Dönem dönem çok ihtiyacım oluyor. Hemen hemen her gün kullanırım. Ama bazı zamanlar 2-3 ay hiç gerek olmayabilir de. Yani özellikle öyle boş durduğu zamanlar sorun olur diye korkuyorum. Anladım. Cevap için teşekkürler
  31. G

Daha önce başlık açtım ama cevap gelmedi. Şimdi konu alanını biraz daha daraltarak sormak istedim. Ben öğrenciyim, yazıcıyı da evde kullanacağım. Özellikle kartuş vs gibi konularda sıkıntısı olsun istemiyorum. Tanklılar o yönden rahatmış ama bazı yerlerde ara ara temizlenmesi gerektiği, yoksa...
  32. G

En uygun fiyatlı yazıcı

İyi günler, Ben evde kullanacağım uygun fiyatlı bir yazıcı almak istiyorum. Ama yazıcılar hakkında bilgim yok. Özellikle kartuşu uzun ömürlü olacak, basit ve kullanışlı olan en uygun fiyatlı yazıcı hangisidir?
  33. G

Gmail hesap güvenliği

Cevabınız için teşekkür ederim
  34. G

Gmail hesap güvenliği

Iyi günler, Bu sabah mail hesabım bir arkadaşıma lazım olduğu için şifremi vermiştim. Hesabıma giren arkadaşıma da güvenlik kodunu söylerek başka bir bilgisayardan girişi onayladım. Fakat arkadaşımın hesaptan çıkış yapıp yapamadığından emin olamıyorum. Şifremi değiştirdim. Ben şifre değişikliği...
  35. G

3 telefondan hangisi benim için daha uygun olur?

Teşekkür ederim ---- Mesajlar birleştirildi ---- Olmamasını umuyorum. Ama telefonu aldıktan sonra bu yorumu yapmasaydınız iyiydi
  36. G

Yorumlar ve oylamalar için herkese çok çok teşekkür ederim. Önerileriniz doğrultusunda Note Fe siparişi verdim iki gün önce. Telefon az önce elime geçti. İlk izlenimlerim gerçekten bu telefonun en uygun seçenek olduğunu doğruluyor. Düşünenlere tavsiye ederim ben de :)
  37. G

Bir iki haftadır kendimce epey araştırma yaptım ve en son 3 telefon arasında kaldım. Yıllarca Note 2 kullandım. Bu yüzden çoğu Note kullanıcısı gibi kalemli telefon bende bağımlılık yaptı. Yani stylus tipi telefonlara gidiyor elim hep. Bunun dışında da şu üç şey benim için çok önemli: 1...
  38. G

W10 Güncellemeyi kaldıramıyorum

Deneyeceğim. Teşekkürler
  39. G

Onu da yaptım, sorun programda değil
  40. G

Her iki windows güncelleştirmesini de kaldırmak istiyorum. Aslında sorun şu: ben hem soldan sağa hem de sağdan sola yazılan dilleri birlikte kullanıyorum. Kullandığım program bu güncelleştirmelerden sonra hata vermeye başladı. Yazı fontları bozuluyor. Kaldırmak istememin sebebi de bu. W10...
  41. G

Onu da yapamıyorum. Geri alma noktası oluşturdugumu zannediyordum ama hiç bir geri alma noktası yok.
  42. G

İşte problem de o zaten. Söylediğiniz yere girdim. Güncellemelerin bir kısmını kaldırdım. Ama 2 tanesi kalkmıyor. Sağ tıkladığımda hiç bir şey açılmıyor. Üzerine tıkladığımda da kaldır butonu görünmüyor. Nasıl kaldırabilirim bilmiyorum. Başka bir yolu yok mu bunun? Düzenle seçeneklerinden vs...
  43. G

Kaldırmak istediğim problemli bir güncelleme var. Fakat diğer güncellemelerin aksine söz konusu güncellemenin üstüne tıkladığımda "kaldır" butonu görünmüyor. Ne yapabilirim?
  44. G

W10 0×80070091 Hata kodu

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Fakat zaten problem sistem geri yüklemenin hata vermesi. Zaten konuyu açarken de bunu belirtmiştim. Bu problemi acilen çözmem gerekiyor. Yardım edebilecek biri varsa müteşekkir olacağım.
  45. G

W10 0×80070091 Hata kodu

Daha öncesinde Youtube'dan hata kodunu Türkçe olarak aratmıştım. Bir-iki çözüm önerisini denememe rağmen işe yaramamıştı. Sizin dediginiz şekilde çıkan videolardan bir tanesini denemek istedim. Oradaki adımlar şu şekildeydi: Ayarlar>Kurtarma>Önceki Sürüme Dön:Başlarken butonuna tıkla, sonrasında...
  46. G

W10 0×80070091 Hata kodu

Bundan 2 gün önce bir internetten program indirmeye çalışırken galiba bilgisayarıma virüs bulaştırdım. Çünkü internetten indirdiğim programı kurduğumda benim istediğimden farklı bir programın çalıştırıldığını gördüm. Onu kaldırdıktan sonra da tarayıcıma başka bir arama motoru yapıştı. Benim de...
  47. G

W10 Bu ağa bağlanamıyor sorunu

Ağ bağdaştırıcısının sürücü sürümünün kodunu kontrol edip onu indirdim. Indirdigim guncellemeyi kurunca problem çözüldü. Yani mesela W10 64 bit benim sistemim. Wireless sürümü de AC 3165, 18.40.0. Bu sürümü indirdim internetten. Onu çalıştırdım.
  48. G

İlginiz için teşekkür ederim. Sonunda düzeldi. Ağ bağdaştırıcısının güncellemesini doğru yapmamışım. Sorun güncellemedeymiş.
  49. G

Şifre değişmedi. Mobilden şifreyi unutturup girdiğimde bir sorun yaşamıyorum. Aynı isim de değil. Hatta farklı yerlerde farklı wi-fi bağlamaya çalıştığım zaman da bağlanmıyor. Neden böyle yapıyor anlamadım.
  50. G

KB3201845 nolu güncelleme sorun oluyormus diye okudum. Ama zaten bendeki son güncelleme KB31.. ile başlıyor
  51. G

2 aydır w10 ile kullandığım laptopum neredeyse 1 haftadır "bu ağa bağlanamıyor" hatası veriyor. Önceden bağlandığım ağlara şimdi bağlanamıyorum. "Bu ağa bağlanamıyor" ya da "tanımlanamayan ağ" uyarısı veriyor. Wi-fiyi unutturup yine girdim, ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp etkinleştirdim...
  52. G

1500-2000 lira arası laptop

TOSHIBA SATELLITE C55 CORE İ5 5200U 2.20GHZ-6GB-1TB-2GB-15.6"-W10 NOTEBOOK bunun fiyatı da uygun gibi. baktıkça kafam karışıyor aslında
  53. G

hp bilgisayarlarla ilgili çok şikayet okudum. beni biraz korkutuyor. ısınma problemi falan oluyormuş hep
  54. G

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Önerdiğiniz bilgisayar güzel görünüyor ama acaba bütçemi biraz daha zorlayıp Lenovo ideapad 500 i5 6200u mu alsam diye düşünüyorum. Ne dersiniz?
  55. G

Bana kolay taşınabilir ve sağlam bir laptop lazım. Oyun için kullanmayacağım. Başlangıç-orta düzey grafik programlarını kaldırabilmesi, (ps illustrator gibi), internette gezinirken 8-10 pencerede kasmaması, klavye tuşları iyi ve kullanışlı (çoğunlukla yazı yazmak için lazım olacak) olması...