Arama sonuçlarınız

1. darkstar

Debian - Ubuntu Kernel Panic Hakkında (Mainline Kernel 5.X)

Merhabalar, GT King Pro tvbox için derlediğim Debian ve Ubuntu image'ı SD karttan boot ettikten bir süre sonra aşağıdaki gibi kernel panic alıyorum fikri olan var mı? Bu neden kaynaklanıyor olabilir 4.9 Legacy kernel ile derlediğimde aynı sistem sorunsuz çalışırken mainline kernelde bir süre...
  2. darkstar

Reeder A8i Q2 (MTK8163) - TWRP-Root'lamak

Arkadaşlar Merhabalar, Reeder A8i Quad2 (mt8163) tablet için kendi oluşturduğum twrp dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Adım adım yapmanız gerekenleri yazıyorum, 1- Tablet için uygun adb sürücülerinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. (Ben linux altında yaptım, windowsta da...
  3. darkstar

İleri Seviye Linux Komutları

Arkadaşlar çok detaya inmeden işinize yarayacağını düşündüğüm birkaç linux komutunu yazacağım. Amacım komutların tüm parametrelerini anlatmak değil bu komutları hiç kullanmamış bilmeyen arkadaşlara kısaca bilgi vermek; tamamen can sıkıntısından yazıyorum umarım işinize yarar. 1 - nslookup...
  4. darkstar

Hangi Dosya Sistemi ?

Arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi kurarken hangi dosya sistemini tercih ediyorsunuz gerekçeleri ile yazar mısınız?
  5. darkstar

Linux Mint 18 “Sarah” KDE Sürümü

Linux Mint 18 “Sarah” KDE Sürümü henüz resmi olarak duyurulmadı ancak bugün itibariyle Iso dosyaları mirrorlara yüklenmeye başladı. Benim gibi aceleci arkadaşlara duyurulur, aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Download 1 Download 2 Download 3