Arama sonuçlarınız

1. Transistor

Global Aı Hub'ın Python Ve Yapay Zeka Kursları

Öncelikle iyi forumlar dilerim arkadaşlar, Aranızda yapay zekaya ilgisi olan varsa Global AI Hub'ın başlamak için iyi bir site/topluluk olduğunu düşünüyorum. Python'a girişten başlayarak makine öğrenmesi ileri dereceye kadar kursları var (sertifikalı) Ben birkaç kurs bitirdim. Kurslar ve...
  2. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

3 Senedir kullandığım S8'i babama verip kendime Poco X3 alacağım. Sizce daha kötü bir telefona mı geçiyorum daha iyi mi ?
  3. Transistor

Kedim'e Ne yapayım?

2 yaşındaki kedim 6 gün önce kayboldu. Doğduğundan beri her şeyin en iyisiyle (pahalısıyla) besliyordum. Aramız da çok iyiydi. Kucağıma yatıp uyuyakalır, saklanbaç vs. oynardık. 6 gün önce sokağa kaçtı. Daha önce hiç sokak görmemişti. Bu öğlen penceremden miyavlama sesi geldi. Bir baktım şok...
  4. Transistor

Altyapı Gerektirneyen İnternet

Yazlıkta 2 Aylık kalacağım yaklaşık 3 senedir altyapı olmadığı için internet yok. İnternet olmazsa olmaz demem fakat 3 senedir 2 ay internetsiz kalınca da olmuyor. Yok mu altyapı istemeyen internet. (Superbox taahhütlü olduğu için almıyorum.)
  5. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

İyi forumlar forum ahali. Genelde hep masaüstü taraftarıyım fakat bu sefer farklı oldu. Sizden akıl istiyorum. Yazın 2 ay yazlıkta oluyorum masaüstünü taşırken sorun olabilir yol uzun. Ünivesite sınavına girdim okuyacağım bölüm belli değil. Yazın sonuna doğru belli olacak ama yaz bitmeden...
  6. Transistor

İhtiyacı Olana GG 10/20 Kupon

Arkadaşlar elimde 2 adet fazladan 10/20 Gittigidiyor indirim kodu var. İhtiyacı olan varsa ücretsiz vermek isterim. Konu altına yazarsanız mesaj ile gönderebilirim.
  7. Transistor

1600TL NİTRO+ RX590

https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx590-nitro-special-edition-black-oc-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu417343 Almayı düşünenler kaçırmasın en iyi RX590 modeli 1650TL. Bu fiyat birdaha düşmez hele dolar bu haldeyken.
  8. Transistor

2000TL İleriye Dönük Sistem

Şuanlık O.C ile piyasadaki her türlü oyunu oynatabilir. Ama en düşük ama en yüksek ayarlarda. Upgrade için tamamen açık. 2 3 sene sonra GPU+CPU değişimi ile güncelliğini koruyabilir.
  9. Transistor

Hangi Telefon Daha İyi?

Anneme alacağım bütçeden 50TL bile oynama yapamam çünkü 900TL'den çıktım. Oyun oynamayacak işlemcinin çok iyi olmasına gerek yok. Kamera ve sağlamlık(yazılım, donanım) aradığım özellikler. Sorun çıkarmasın, kasma yapmasın yeter. (Bu bağlamda ithalatçı garantili olmaması daha iyi olabilir.)...
  10. Transistor

Sizce Bu Tablet Nasıl?

Başlıktaki tabletin fiyatı 599TL. Özellikleri: 2GB DDR4 Ram, 16GB depolama alanı, 7" ekran, 1280x720 çözünürlük, 3500 mAh batarya. Sizce tabletin fiyatına göre özellikleri iyi değil mi? Alınabilir mi? Hele hele Teknosa fiyatına göre? Tabletten anlayan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...
  11. Transistor

Bluetooth Hoparlör Tavsiyesi

Uzun süre aradan sonra merhaba SDN forum halkı :) Bütçem 300-450TL. Bluetooth hoparlör önerilerinizi bekliyorum. Benim aklımdakiler: - UE Wonderboom - Sony XB20 - Anker Soundcore Pro Türkçe fazla içerik olmadığından çok iyi araştırma yapamadım. Özellikle test etmiş arkadaşlar bilgilendirirse çok...
  12. Transistor

S8 Batarya Rehberi

S8 Kullananlar Klubü'nde çok görüyorum 4 5 saat ekran süresi alanları. Ben ise ortalama 5 6 saat alıyorum. Umarım pil için yaptığım ayarlar sizin işinize yarar. Ayrıca dediklerimi yaptıktan sonraki ekran süresi ve yapmadıktan sonraki ekran sürelerinizi yazarsanız iyi olur. 1-Öncelikle Güç...
  13. Transistor

Bluetooth Kulaklığın Uzun Süre Şarjda Kalması

Sorun yaratır mı? Hep yaptığım bir hata. Umarım bi sorun olmaz :confused:
  14. Transistor

Elektrikli Diş Fırçaları Hakkında

Bugün elime OralB Pro500 geçti. Daha önce hiç elektrikli fırça kullanmamıştım ilk bu. Eğer benim gibi daha önce kullanmamışlar varsa kullansın. Dişlerimi ilk defa bukadar temiz hissettim. Neyse sorumu sorayım ben. Konu hakkında bilgisi olan varsa şu iki sorumu cevaplayabilir misiniz? Şarj...
  15. Transistor

Bu Bilgisayar Ne Kadar Eder?

Derslerimin ağırlaşması ve piyasa fiyatlarının hazır uçması ile PC'mi satmaya karar verdim. Ne kadar eder tahminleri alabilir miyim ;) Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1070 G1 İşlemci: i7 6700 Anakart:b350m bazooka Ram:8GB PSU: +80 750w
  16. Transistor

Toplama Kasa'da Bluetooth

Var mıdır? Hiç içine öyle bir şey eklemedim. Acaba anakartın kendisindenvar mıdır? Çünkü internette aygıtlarına baktım. Yok.
  17. Transistor

Oyun Hatırlama

7 - 8 sene önce piksel piksel, uzaylıların olduğu bi oyun vardı. Biz uzaylıların karargahından kaçıyorduk fps idi. Ve oyunun resminde asker kaskı vardı. Hatırlayan olursa çok sevinirim :eek:
  18. Transistor

Neden Aradığım Konuyu Bulamıyorum?

Arama kısmına bulmak istediğim konuyu yazınca o konu haricinde bütün konular çıkıyor. Nasıl çözerim bu problemi?
  19. Transistor

Singleplayer Oyun Önerisi

Overwatch, CS GO, PUBG derken online oyunlar sıktı. Hazır sınavlarda bitti adam gibi bir offline oyuna başlayıp bitireyim diyorum. 2016-2017 yıllarında çıkmış, yüksek grafikli, 25gb-60gb boyutlarında bir oyun önerirseniz sevinirim. Birden fazla oyun da önerebilirsiniz. Aklıma yatanı indireceğim...
  20. Transistor

Webtekno'nun Yaptığı Saçma Gönderme

Webtekno'nun son videosuna baktınız mı?
  21. Transistor

Neden Sağlam Grafikli Oyun Yok?

Son zamanlarda işlemciler aldı başını gitti. En az 10 modelde SD 835 kullanılmakta. Telefon satışlarını etkileyebilecek neden amiral gemilerini zorlayacak grafikte bir oyun yapılmış değil? En azından GTA 4 ün grafiklerini telefona getirseler fena mı olur? Fikir yürütecek arkadaşları bekliyorum :D
  22. Transistor

Kotlin Nasıldır?

Çok boş zamanım oluyor ben de dil öğreneyim işe yarasın dedim. Amacım oyun yapıp para kasmak değil. İlerde mesleğime yön verebilir diye öğrenmek istiyorum. Yeni bir dil ve tutacak diye düşünüyorum. Bu konu hakkında fikri olan var mı? Kotlin öğrenmeye değer mi? Başka (geleceği olan) önereceğiniz...
  23. Transistor

Kargomu Başka Birisi Almış

Hepsiburadadan bir şey sipariş ettim. Tam şubeye almaya gideceğim baktım teslim alındı yazıyor. Gel de sövme. Aras kargo bu arada. Kendilerini severim ama yanlışlık olmuş. Çalışma saatlerinin dışında olduğu içinde arayamıyorum. Pazartesiye kaldı iş. Nasıl işler bu durum tecrübesi olan var mı...
  24. Transistor

Lanet Kablo

İnternetimi aşağıda gördüğünüz kablodan sağlıyorum. Modem bozuldu yeni modem alacağım. Fakat bu kablo yüzünden hiçbir modem uymuyor. Internette birkaç uyan modem var fakat istediğim gibi yok. Sorum şu; ben bu kabloyu klasik lan kablosuna dönüştürebilir miyim? Ya da başka önerisi olan sunabilir.
  25. Transistor

Şarjın Birden %1 Olması

Telefon J5 2015. Garantisi yok yani. %45 şarjdayken açıp kapatınca %1 oluyor tekrar açıp kapayınca %15 oluyor kafayı yedi. Nedeni sizce nedir?
  26. Transistor

Guild Wars 2 Oynayan Var Mı

Bu forum da Guild Wars 2 oynayan var mı? Var ise mesaj atsın. Kafamdaki birkaç soruları soracağım ve birlikte oynayabiliriz.
  27. Transistor

Iphone 8 Plus'ın DxOMark Puanı

Link: Apple iPhone 8 Plus reviewed: The best smartphone camera we’ve ever tested - DxOMark Puan ortada ne kadar doğru bilemiyorum. Youtube'daki videolar eğer sahte değil ise DxOMark yapmış torpilini gene. @Murat Burç loading... --- Gönderi Güncellendi --- Bir de anlayamadığım şey şu S8 ile...
  28. Transistor

S3 Mini Rom Atma

Merhaba arkadaşlar. Eski telefonumu babama vereceğim(teknolojiyle pek arası yok o yüzden kakalıyorum :D) Modeli gt-i8200. Telefon acayip yavaş. Siz buna bir şey yapıyorsunuz rom mudur root mudur tam bilmiyorum. Anlamıyorum bu işten. Nasıl yapacağımı kısaca anlatabilecek var mı?:)
  29. Transistor

Toplanabilecek En Performanslı Bilgisayar

Ekran Kartı:GTX1080TI x3 SLI İşlemci:I9 7920X Anakart:Asus Prime X299-Deluxe Ram:G.SKILL TridentZ (4x8GB) SSD: Samsung 960 PRO 2TB 3500-2100MB/s Sıvı Soğutma:THERMALTAKE 3.0 Triple Riing Kasa: Thermaltake Tower 900 Black Edition PSU:Seasonic Prime 1200W +80 Platinium Toplam: 35.000TL Sistemi...
  30. Transistor

Dizi Önerisi

Game of Thrones'a başlamayı düşünüyorum. Ama sizin önerdiğiniz daha güzel bir dizi var mı? Yaşım 18 çok derin diziler önermezseniz sevinirim :) Eğer kurgu güzel ise Animasyon dizi bile izleyebilirim(Rick&Morty,Samurai Jack...) Çok eski bir dizi olmasın. Şimdiden teşekkür ederim :)
  31. Transistor

Sadece Tek Kolu Çalışmak

Başlıktaki gibi :D Küçüklüğümden beri merak ediyorum. 1 yıl boyunca sadece Sağ veya Sol kolu çalıştırsak nasıl olur? Diğerinde gelişme olur mu?
  32. Transistor

Pansuman Otu Yağı

Pansuman Otu yağı nedir bilen var mı? İnternette bilgi yok. Aktardan almadan önce bakayım dedim bulamadım :( Bilen bilgilendirirse sevinirim.
  33. Transistor

Vodefone'un Rezilliği

Dün itibari ile Vodafone şubesine giderek tahadütüm dolduğunu başka operatöre geçeceğimi ve iptal ettirmek istediğimi söyledim ve onlarda iptal ettiklerini söylediler. Ertesi gün gelen mesaj da şu şekilde. 1 günlüğüne 2GB 35 TL karşılığında yüklediler. Bunu nasıl iptal ederim bilen var mı? ---...
  34. Transistor

Bol İnternetli Paket Önerisi

Vodafone tahaddütüm haftaya bitiyor. AVEA'(Türktelekom)a geçmeyi planlıyorum. 2GB internet bana kesinlikle yetmiyor. En az 6-7 GB interneti olsun. Maksimum bütçem 35TL(aylık) Mesajlaşma ve dakika hiç önemli değil. Var mıdır acaba istediğim gibi paket? :D
  35. Transistor

Masaüstü Sistem Tavsiyeleri

Bir çok kişiye yardımı dokunabileceğini düşündüğüm için bu konuyu açtım. Küçük bir rehber. Umarım işinize yarar.(Not: zamanla diğerlerini de yazacağım) ~1300 TL Sistem Ekran kartı: Gt 1030 İşlemci: Pentium G4560 Anakart:MSI H110M Pro-VD Ram: Kingston ValueRam 4GB Kasa&PSU: AeroCool V2X Red...
  36. Transistor

Ön Ödemeli Kart Önerisi

Önceden Ininal'ım vardı ve açık nedeniyle param çalındı. Ininala bir daha yanaşmam. Paypal da kapandı. Bu tarz kart önerebilir misiniz?
  37. Transistor

Koşu Ayakkabısı Önerisi

Profesyonel koşucu değilim ama her gün olmasa da koşarım. O yüzden gündelik de olabilecek koşu ayakkabısı arıyorum. Ama tabii önceliğim koşu. Bütçem 300-400 TL. Aklımda Ignite Dual ve Free RN Motion Flynkit var. Önerileriniz için teşekkür ederim şimdiden ;)
  38. Transistor

Yazlık için Offline Oyun Önerisi

Merhaba arkadaşlar yazlığa kasamı götüremediğim için düşük sistem isteyen ve internet olmadığı için offline oyun önerisi yapabilir misiniz? Laptopun ekran kartı 610m :D Hemen bitmeyen 1 ay boyunca sıkmayacak. Örneğin Mount and Blade tarzı oyunlar. Steam yaz indirimlerinden alacağım steam dışı...
  39. Transistor

Spigen Kılıf Önerisi

Merhaba arkadaşlar S8'i bugün alacağım kızmayın:D Sizin de yardımınızla Midnight Black alacağım. Fakat son bir sorum var; Telefon ile spigen kap da almayı düşünüyorum. Hangi spigen'i önerirsiniz ? Aklımda şu var : Spigen Samsung Galaxy S8 Kılıf Liquid Crystal Crystal Clear Fiyatı İnce ve kaba...
  40. Transistor

S8 Renk Tercihi

Merhaba arkadaşlar, cuma günü almayı planladığım s8'in rengini size sormak istedim.İki renk arasında kaldım. Hangi rengi tercih etmeliyim? Siz olsanız hangi rengi alırsınız. Şimdiden teşekkür ederim :)
  41. Transistor

Bu Satıcı Güvenli Mi?

Merhaba arkadaşlar. Sizin sayenizde S7 Edge almada karar kıldım. 1-2 Gün içinde sipariş vermeliyim. Almanya'dan alacağım. En uygun Amazon ve Ebay'dan buldum.Şu linkteki Samsung Galaxy S7 EDGE Smartphone (5,5 Zoll (13,9 cm) Touch-Display, 32GB interner Speicher, Android OS)...
  42. Transistor

LG G6 mı Alsam S7 EDGE mi?

Merhaba arkadaşlar, artık (inşallah) önümüzdeki hafta telefonu alıyorum.:D Ama hala alacağım telefonu bulamadım. S7 EDGE ile LG G6 arasında takıldım kaldım. S8 derseniz sorunlarından dolayı almaktan vazgeçtim. Şimdi size soruyorum forum halkı, S7 Edge mi LG G6 mı? Nedenleri ile yazarsanız...
  43. Transistor

Samsung Galaxy S8 mi Sony XZ Premium mu Almalıyım?

Hangi telefonu almalıyım? Tasarım ve kameraya önem veririm. Uzun ömürlü olmasıda tercihimdir. Cevaplarınız için teşekkürler :)
  44. Transistor

Yurtdışından Galaxy S8 Almak

Arkadaşlar Almaya'da akrabam var ve S8 getirmek istiyorum. Sizce ebay'dan alınır mı ? Ne kadar vergi veririm ? (Almanyadan) Nereden alabilirim ? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler :)
  45. Transistor

İzmir- Manisa Depremini Hisseden

Hissedenler yazabilir mi? o_O --- Gönderi Güncellendi --- 4.9 Şiddetindeymiş.
  46. Transistor

VektörYedi Güvenli mi?

Vektöryedi güvenli midir? Geçmişi ya da yorumu olan var mı?
  47. Transistor

Zenfone 3 VS A5 2017

Bu iki telefonda aynı fiyatta. Fakat aklıma bir şey takılıyor. Zenfone 3 F/p olarak övülürken A5 ise tam tersi aşağılanıyor. Epey'den karşılaştırdığımda çok da fark olmadığını görüyorum. A5'in suya dayanıklılığı varken Zenfone 3 'ün kamerası bir tık daha önde. Size sorum şu benim göremeyip sizim...
  48. Transistor

S7 Edge Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Dün akşam bildiğiniz gibi S8 çıktı. Bende s7 edge almak istiyordum. Fiyatının fazla düşmesini beklemiyorum ama 100-200 Tl düşse kârdır. Ne zaman düşer? Tahminlerinizi bekliyorum ;)
  49. Transistor

Basit Bir Youtube Abone Sayacı Sitesi Açma

Arkadaşlar başlıktaki gibi en basitinden Youtube canlı abone gösterme sitesi nasıl açılır? Kolay mı? Zor mu?
  50. Transistor

60-120 TL Oyuncu Kulaklığı Önerisi

Malum yılbaşı,indirimlerinden faydalanarak 60-120 TL'ye kadar kulaklık önerilerinizi bekliyorum. Benim şuanlık düşündüklerim: -Each G2000 -Logitech G230 -Snopy Rampage SN-R10 -Snopy Rampage SN-RBT7
  51. Transistor

Ekran Kartının Seri Numarası Nerede?

Ekran kartım gigabyte GTX 1070.Nvidia nın Gears of War 4 oyun hediyesi etkinliğine kutudaki "SN" ile başlayan seri numarasını girdim fakat kabul etmedi.Başka bir yerinde başka bir seri numarasımı gerekiyor?Yoksa satıcıyla iletişim mi kurmalıyım?İletişim kuracaksam hangi kodu isteyeceğim yardımcı...
  52. Transistor

Reboot and Select proper Boot device Sorunu

Reboot and Select proper Boot device sorunu ile karşı karşıyayım pc yi alalı 1 ay oldu.Olayı anlatayım bilgisayarı açtım oyun oynadım hiç ellemeden 3 saatliğine dışarı çıkıp geldim geldiğim de direk ekrana bu sorun geldi.Msi Click Bios 5 kullanıyorum.Hdd kablolarını kontrol ettim sorunu...
  53. Transistor

GTX 1070 60 FPS'de Sabit Kalma Sorunu

EkrankartımGTX 1070. Hangi oyunu açarsam açayım 1080p'de de 4K'da da 58-60 FPS veriyor.Lütfen yardım edin.
  54. Transistor

GTX 1070 FE Kötü Mü?

Bir nedenden dolayı GTX 1070 FE almak zorunda kaldım.Sizce özel soğutmalı modellerine göre ne kadar fps farkı olur.Sorun yaşar mıyım?
  55. Transistor

GTX 1070 vs RX 480 sistem

Sistemler aşağıdaki gibi.Hangi sistem daha mantıklı? NOT:GTX 1070'li sistemi bütçeyi aşmayacak şekilde parça önerebilirsiniz. 2.NOT:GTX 970'i RX 480 Özel soğtma olarak alın. Öneriniz önemli,cevaplarsanız sevinirim.
  56. Transistor

GTX 1060'ın Gerçek Performansı

İnternette dolaşan GTX 1060 vs RX 480 videosunda;RX 480'in GTX 1060 DX12'de fark attığı savunuluyordu.Şimdi kanal (İngilizcem çok iyi değil)Gerçekler diyip yeni bir video eklemiş ve aradaki DX12 farkının %3 olduğu gösterilmiş.Ve aradaki bu farkında Nvdia'nın güncellemeler ile kapatacağını...