Arama sonuçlarınız

1. Transistor

Bitcoin'de büyük düşüş!.

Konuyu hortlatiyorum ama kripto para piyasasinin güncel halini bilip bu konuyu okumak keyifli geldi :) Herkese öneririm.
  2. Transistor

Global Aı Hub'ın Python Ve Yapay Zeka Kursları

Öncelikle iyi forumlar dilerim arkadaşlar, Aranızda yapay zekaya ilgisi olan varsa Global AI Hub'ın başlamak için iyi bir site/topluluk olduğunu düşünüyorum. Python'a girişten başlayarak makine öğrenmesi ileri dereceye kadar kursları var (sertifikalı) Ben birkaç kurs bitirdim. Kurslar ve...
  3. Transistor

Stabil 60 Fps Telefonlar

Sürekli 39 40 arası gittiği için 40 ta limit var gibi duruyor. Hatta ayarları düşürünce FPS te değişim olmuyor. Bence limit var.
  4. Transistor

Stabil 60 Fps Telefonlar

Hocam X3, limite takıldığı için mi 40fps veriyor? Öyleyse neden bir telefona özel fps limiti koyarlar?
  5. Transistor

keko olarak hangi adidas elbiselerini önerirsiniz?

Kardeşim ne 200 300TL vereceksin kıyafete bizim ferdi abi var 10 15TL ye aynısını getirtelim.
  6. Transistor

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi için Windows mu MacOs mu?

Windows öneririm lakin 11-12bin bütçenin asıl nedeni oyundur. Raspberry Pi'la bile işlerinin çoğunu yapabilirsin tabii seçeceğin alan ile de ilgili.
  7. Transistor

Realme 6 Vs Poco X3

Hocam X3 işlemcisi ,GPU'su (overclocked) daha iyi değil mi? Dediğiniz telefonlar nasıl stabil 60fps alırken X3 45 50 alıyor ? ( Merak ettiğim için sordum yanlış anlamayın)
  8. Transistor

Realme 6 Vs Poco X3

120Hz ile bildiğim tüm bilgileri söyleyeceğim. Google Play'de sayılı oyunlar 60FPS üstünü destekliyor fakat ileride bu sayı çok artacak eminim. Bu 120Hz nerelerde işe yarayacak dersen, instagram vb. uygulamalarda scroll yaparken arayüzde vs. dolaşırken ve 120FPS video ve üstünde (1080p için...
  9. Transistor

Realme 6 Vs Poco X3

Realme 7 Pro 100TL fazla ve artıları SAmoled ekran, daha ince tasarım ve 8GB ram. Poco X3'ün kağıt üstü özellikleri daha önde. Epey.com'dan karşılaştırıp kendiniz karar verin.
  10. Transistor

Gece Yarısı Evi Ziyaret Eden Cinler

Arkadaşlar cinler insanlara gözükmez ( tabii cinlere inanmıyorum) gözükürse de imtihan olmaz değil mi arkadaşlar?
  11. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

S8 hiç almayacak. Başak öneriniz avr mı x3 yerine ?
  12. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

128GB alıyorum. SD kart takmam. Bir de Poco X3 daha güncel bir cihaz olduğu için S8'den güncelleme konusunda daha iyi olacaği kesin. Bu bütçede başka öneriniz var mı?
  13. Transistor

Poco X3 NFC Türkiye'de !

Yarın indirimli fiyattan alabiliyorum değil mi yanlış anlamadım ?
  14. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

Hangi konuda dediniz hocam ? Kamera konusunda mı?
  15. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

Peki kamera konusunda bir kıyas yapabilir miyiz?
  16. Transistor

Poco X3 NFC Türkiye'de !

Peki öyle yapacağım tavsiyen için saol.
  17. Transistor

Poco X3 NFC Türkiye'de !

Arkadaşlar bu telefonu alıyorum bu gün. Daha önce benzer bir konu açmıştım. Fakat son kez soruyorum. S8'den bu telefona geçeceğim başka bir öneriniz varsa açığım.
  18. Transistor

10.sınıflar açılırmı

Üniversiteler en son açılacak . 9, 10 ve 11 lerden sonra ki bu dönem açıalcağını da sanmıyorum.
  19. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum.
  20. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

Güncellik, amiral gemisi gibi sınıflandırmalar yerine Kamera, İşlemci vs. gibi özelliklerden bahsediyorum. Tabii almamdaki en büyük sebep 5000mAh batarya ve 120hz ekran.
  21. Transistor

Poco X3 Mi S8 Mi ?

3 Senedir kullandığım S8'i babama verip kendime Poco X3 alacağım. Sizce daha kötü bir telefona mı geçiyorum daha iyi mi ?
  22. Transistor

Monitör Çözünürlüğü Ekran Kartı İçin Önemli Mi

3 4 Sene önce baba zoruyla ben de monitör yerine TV almıştım :D Okuyunca duygulandım. Uyumsuzluk yaşamazsın fakat 1080p ve max. 32inch bir TV bak derim. 720p hem büyüklüğünden hem de çözünürlük düşüklüğünden pikseller çok rahat seçilir yakın kullanımda.
  23. Transistor

Pc

Montaj video zor çekilmez. İ5 diye ayrım yapmak saçmalıktır. İ5 9300h ile İ7 7700 arasında neredeyse performans farkı yoktur. 9300h ile yayın yapılmaz diye de bir olay yok. Sadece 8750h bir tık daha iyi yayın yaptırır. Seçim senin.
  24. Transistor

Pc

Oyun için alınacaksa tabii ki 1650 olanı almalısın. 8750h render, yayın gibi işler için.
  25. Transistor

S8 Batarya Rehberi

Üzülürsün. Hiçbir fark yok. Ha bedava birisi veriyorsa üzülmezsin.
  26. Transistor

Kedim'e Ne yapayım?

Dişi ve kısırlaştırlmış. Yazlık olduğu için ya evime götüreceğim ya burada bırakacağım 2 seçeneğim var.
  27. Transistor

Kedim'e Ne yapayım?

2 yaşındaki kedim 6 gün önce kayboldu. Doğduğundan beri her şeyin en iyisiyle (pahalısıyla) besliyordum. Aramız da çok iyiydi. Kucağıma yatıp uyuyakalır, saklanbaç vs. oynardık. 6 gün önce sokağa kaçtı. Daha önce hiç sokak görmemişti. Bu öğlen penceremden miyavlama sesi geldi. Bir baktım şok...
  28. Transistor

6500 TL Sistem Toplama

Başlığa dikkat etmemişim kusura bakma. Ekran kartını düşük tutmanın nedeni kullanım amacı mı yoksa ilerde upgrade etmek mi?
  29. Transistor

6500 TL Sistem Toplama

Bütçe nedir?
  30. Transistor

Resim de belirttiğim yerden hava akışı sağlanır mı

Resimden belli olmuyor. RGB bir yer görüntü için olabilir fakat genelde orada hava akışı sağlayan ızgaralar olur. Gidip görmen veya telefonla sorman daha iyi olur.
  31. Transistor

Müşteri memnuniyeti en iyi laptop markası hangisi?

Önerilerimi malzeme kalitesi olarak söyledim. Servise bakarsak dediğiniz gibi Monster. Toplam bir değerlendirme yaparsak Alienware
  32. Transistor

Araba İçin En Güzel Renk Sizce Ne?

Marka modele göre değişen bir durum. BMW spor modeller mavi.
  33. Transistor

Müşteri memnuniyeti en iyi laptop markası hangisi?

HP idi. Tabi dünya genelinde. Ben Türkiye için MSI veya Alienware öneririm.
  34. Transistor

En İyi Dijital Müzik Platformu Hangisi [2020 ANKET]

Apple Music ve SoundCloud hariç hepsini denedim. En zahmetsizi, fazla içeriği olanı Spotify.
  35. Transistor

Yeni oyunum Hexagon Google Play'de Yayında!

Kendi fikirlerinizle bir uygulama geliştirmenizi öneririm. İsmi dahi alıntı.
  36. Transistor

Benim çöplük pubg lite kaldırırmı ?

Boş yapıyorsun. Bırak millet istediği oyunu oynasın. Zaten oyun bağımlılığı diye bir konu açmışsın orada öt. Tahminimce ömrü hayatınca oyun oynamamış birisin. Senin şuanki durumun oyun bağımlılığndan daha vahim bilesin.
  37. Transistor

1200tl'ye b450 chipset alınır mı ?

1000TL ye Newegg de x570 anakart mevcut. Ne kadar iyidir bilinmez ama bu bütçede en kötü X570 bile b450 den avantajlıdır diye düşünüyorum.
  38. Transistor

Nedir bu oyun bağımlılığı, kölelik olmuş!

Mavi balina telefon/pc oyunu gibi bir şey değil. Biraz araştırmanı öneririm. Bir de beni de bağımlı yapan oyunlar mevcut fakat yemeden içmeden kesecek cinsten değil. Biraz maymun iştahlıyım. Bir oyuna bağımlı olsam bile 1 2 haftaya sıkılırım. Ha ama 1 2 hafta boyunca dibine vururum.
  39. Transistor

Ryzen 3000 Serisi Çıkışı

Saat 4 itibariyle yayın yasağı kalktı. Benchmarklarına Youtube'dan bakabilirsin. 3 4 Güne de satışa sunulur Türkiye'de.
  40. Transistor

Gtx 1660Tİ Ryzen 5 1600 nasıl?

Yeni Ryzenler an itibari ile Youtube yasağı kalktı. Benchmarklarına bakabilirsin. Türkiyede satışa çıkması da 3 4günü bulabilir.
  41. Transistor

7 Temmuz tanıtım tarihi. Türkiyede satışa sunulması daha uzun sürer.
  42. Transistor

3300X veya 3200G çıkabilir tam bir bilgi yok. Fakat dolar tam oynamazsa 1000TL yi geçmeyecek.
  43. Transistor

r5 2600, yeni seri çıkınca yani 2 haftaya ucuzlar. Fakat çok az ucuzlayacak. Onun yerinen R3 3300X gibi yeni çıkan modelleri öneririm. Her türlü 2600'dan iyi olacakır.
  44. Transistor

Daha almadıysan almamanı tavsiye ederim. Ama alırsan da saç yolduracak bir sıkıntı olmaz.
  45. Transistor

2600 ile 1600 arasında fark var. Donanım arşivi sistemi ile aldıysan ucuza geliyor. Fakat kendin aldıysan bence üzülmelisin. 3000 serisine ramak kala 1600 almak akıl karı değil. Hem de aldıktan sonra konu açmanız...
  46. Transistor

GTX1650 VS GTX1050Ti

youtube'a yaz 1050ti vs 1650 diye. Ve evet yaklaşık o kadar fps var.
  47. Transistor

İnternetsiz Kaç Gün Yaşayabilirsiniz?

Hayatın koşturmacasında nefes almak için internetsiz yaşayamıyorum. Ama derdim tasam olmasa ölene kadar teknolojiyi bırakabilirim.
  48. Transistor

Intel CORE İ5 oyun pc leri için yeterli mıdır?

Hayır Lol'ün sistem gereksinimi güncellemeyle arttı i9 istiyor artık.
  49. Transistor

2200 TL Sıfır GTX 1080

1000 serisinde F.E tek ve küçük fanlı idi. Bu yüzden soğutması iyi denemez. Eğer 0 ise alınabilitesi var. Fakat teşhir veya 2.el ise uzak dur.
  50. Transistor

Sistemim Far Cry 3 kaldırır mı ?

Kesinlikle kaldırmaz.
  51. Transistor

Adata SU630 480GB veya Toshiba TR200 480GB

Kasanızın modeli nedir?
  52. Transistor

Gta 5 Çok Kasıyor

İşlemci'nin GPU su ile çalıştırıyor olabilir misin? 1562230666 Oyuna sağ tık>Grafik işemciyle çalıştır>Nvidia seç
  53. Transistor

Dizüstü bilgisayarımın içini açmaya karar verdim.

Garantisi yoksa kendiniz açın. Bi temizlemeye 180TL verilmez. Korkuyorsanız da en kötü elektrik süpürgesini boşluklara tutarak iyi kötü bir tozları almış olursunuz.
  54. Transistor

bu sistemi alayimmi al derseniz hemen siparis edicem sizden haber bekliyorum

Hocam 2070 gücüne yakın 2060 super çkacak. 400 Dolar. Tahmini Türkiye fiyatı 3400TL. Bir de ryzen 3600 söylentilere göre tek çekirdekte atak yapmış. Yani anlayacağın intel falan kalmayacak piyasada. 1562191447 İllaki kendi isteğimden dönmem dersen Vega56, 9700k bir sistem alabilirsin.
  55. Transistor

Evet Technopat'ta çok kişi yazmış. Çok güvendiğim markalarda bile bazen sorun çıkıyor SSD'lerde. Artık önermeden önce Samsung bile olsa aratacağım.
  56. Transistor

Toshiba olan sıkıntılı bir ssd. Adata'nın bildiğim bir kronik sorunu yok.
  57. Transistor

AMD 3000 series beklenmeli mi ?

Geniş zaman kullandım ama planlarım bu yönde. Hiç newegg'den sipariş vermedim. Ha amazon'u sorarsan çok alışverişim oldu genelde 7 8 günde geldi.
  58. Transistor

Tek çekirdek performansı 2700x'i geçecek 9900k dan da bir tık kötü olacak. Yani ben tam arasında olacak diye düşünüyorum, kesinlikle bekle derim. Ayrıca Türkiye fiyatları umrumda değil artık. Çok fark olursa Newegg'den alıp geçiyorum.
  59. Transistor

1 hafta kalmış neden beklemeyesin?
  60. Transistor

Newegg Güvenilir mi ?

Tanıştırayım yurt dışı fiyatları. Ucuz olmasının nedeni bu. Amazon.com'da da fiyatlar hemen hemen böyle. Şuana kadar hiç sorun yaşayan görmedim.
  61. Transistor

Ayı Saldırısına Uğrayıp 1 Ay Ayı Mağarasında Hayatta Kalan Adam Bulundu (+18)

Yazmayı bilmediğin için zorlasam da anlamadım. Bu arada 2019 TYT paragraf sorularında 2 yanlışım var.
  62. Transistor

Bu sistem nasıl ?

Ram,Kasa,PSU,Anakart kaliteli değil. F/P da değil alınmaz.
  63. Transistor

Ne dediğini anlamadım ama herhalde sen onun yerinde olsan hayatta kalmaya çalşırdın dedin.Kesinlikle o durumdayken ölmeyi beklerdim. Terbiyeyle alakasını da anlamadım. Bir de açtığın konulardan hatırladığım kadarıyla trol bir arkaşsın. Herhalde bu yazdığın da trol.
  64. Transistor

Bırak öl. Neden hayatta kalmaya çalıştın?
  65. Transistor

Turkcell SuperBox Nasıl????

Ping hıza değil gecikmeye bağlı o da modemin olduğu yere bağlı. Bayiden yaklaşık ping değerini sorabilirsin fakat dağda falan oturmyorsan çok ping olacağını sanmam.
  66. Transistor

Kedim Çişini Tutamıyor

İyileştiğine sevindim. Bu arada ek bilgi vereyim. Belediye veterineri kedinize el koymaz. Yapacağ maksimum şey kulağına çentik atabilir. Fakat bakımın ücretsiz olarak yapar. İleride sorun olursa şansın denemeni öneririm.
  67. Transistor

Turkcell SuperBox Nasıl????

Aşırı pahalı. Bana etki etmez dersen al tabii. 4.5G kullandığı için çok hızlı. Fakat altyapıları tam oturmadığı için çok kullanıcı girince hız azalıyormuş.
  68. Transistor

Devlet beni kazıklıyor.

Sadece seni değil.
  69. Transistor

b450 anakart ryzen 3000 serisi işlemcileri destekleyecek mi?

Bence de hepsine verilmesi gerekir. 1561896263 Dostum ben de takip ediyorum. Hepsinin çıkış-tanıtım tarihleri aklımda. Fakat anakartların hepsine tam çıktığı gün bios güncellemesi almıyor. Ondan bahsettim.
  70. Transistor

Hepsi almayacak mı? Bilmiyordum. O zaman önü açık Ryzen sistem diye dandik anakartlı sisemler boş oluyor.
  71. Transistor

Evet destekleyecektir. Tabii güncelleme ne zaman alacağına bağlı.
  72. Transistor

SDN Forum Diş Telliler Kulübü

Fiyatlar o kadar değişken ki. Şehirden şehire hastaneden hastaneye markadan markaya... Mesela ben 2000TL ödedim
  73. Transistor

SDN Forum Diş Telliler Kulübü

2 sene önce çıkardım. Teller aylık muayene sonucu sıkılırsa ilk 3 gün fena ağrı yapar. Ayrıca sadece bana musallat olan bir durum ise diş tellerimin braketleri sürekli çıkıyordu. Konuştuğum kimsenin başına böyle bir durum gelmemişken 2 3 ayda bir yeni braket takılıyordu bana. Bu hem ağrılı hem...
  74. Transistor

amd ryzen 5 3600 mü yoksa i7 8700 mü

Üstüne bir de navi. Bence hiç o vatandaki bilgisayar hayalini kurma derim :) Göreceksin fikrin değişecek.
  75. Transistor

indirimler

Vatan ya da Hepsiburda'nın KDV indirimleeinde. Veya youtube kanallarının yayınladığı özel sistemler.
  76. Transistor

LENOVO IP330 Ryzen5 2500U RADEON540 laptop alınır mı ??

Jipin içinden elini kaldıran insanlar resimli laptoplar f/p oluyor hep. Bu da öyle alabilirsin.
  77. Transistor

şu sistemi almayı düşünüyorum bi bakarmısınız fiyatina göre nasıl

Alınmaz. Ayrıca 4 gün sonra RTX süper, 9 gün sonra Navi ve yeni Ryzen çıkıyor bekle derim.
  78. Transistor

Altyapı Gerektirneyen İnternet

Anladım. Hız da çok iyiymiş. O zaman çok teşekkür ederim hocam. Sonunda yazlığa interneti bağlatıyorum :D
  79. Transistor

Anlattıklarınız tam tamına benlik. Umarım yazlığım için de olur araştıracağım. 1561732793 Hocam kocaeline özelmiş fakat bir şey farketmemi sağladınız. Bu tarz indie internet sağlayıcılar çoğu şehirde var. Kendi şehrim için olanını buldum birazdan iletişime geçeceğim. 1561733922 Konuştum. Anten...
  80. Transistor

Hocam vınn kalkmış herhalde. Vınn diye aratınca turkcell'in kullanıcıyı tamamen sömürmeye yönelik politikası çıkıyor.
  81. Transistor

Yazlıkta 2 Aylık kalacağım yaklaşık 3 senedir altyapı olmadığı için internet yok. İnternet olmazsa olmaz demem fakat 3 senedir 2 ay internetsiz kalınca da olmuyor. Yok mu altyapı istemeyen internet. (Superbox taahhütlü olduğu için almıyorum.)
  82. Transistor

One Punch Man'in 2. Sezonu sizce güzel mi?

Haklısın da son bölümlere doğru iyi dövüşler göreceğime eminim.
  83. Transistor

Excalibur

Monster'in 1650'li modeline 8GB ram daha eklet. İki ekran kartı arasındaki farkı 9750h rahat kapatır zaten. Biri 128gb+1tb diğeri 480gb depolama alanı sunacak. Monster daha tercih edilesi.
  84. Transistor

One Punch Man'in 2. Sezonu sizce güzel mi?

2 günde bir tada tada izliyorum. Çünkü 3. sezona 1 sene falan bekleriz. Daha 5. bölümdeyim şuanlık hoş. 1. Sezonu aratmıyor.
  85. Transistor

Excalibur

Marka ve garantinin kötülüğünü geçtim f/p bile değil modelleri ben ne anladım bu işten?
  86. Transistor

SDN Logolu Kağıt Bardak Çekilişi!

Hafif yelpazemsi olması gerek. Fakat onu çıkarttıktan sonra elimizle kesebiliriz herhalde.
  87. Transistor

Hocam elinize sağlık güzel olmuş fakat sanki kaçırdığınız bir nokta var. Üste doğru genişliği artması gerekmiyor mu?
  88. Transistor

Vram olayı

Evet 4 sene yetecektir.
  89. Transistor

Vram olayı

Hangi ekran kartı, çözünürlük için?
  90. Transistor

Kitap Tavsiyesi Alınır?

Ne tür seviyorsunuz? Bilim kurgu, polisiye, aşk vs.
  91. Transistor

1660ti kaç yıl gider?

Cyberpunk beklentiyi arttırmak için sistem gereksinimlerini şişirmediyse ömrü 2 3 yıl diyorum. Fakar beklentiyi arttırmak için duruyor.
  92. Transistor

Nasıl yani meyve suyu koyamayacak mıyım?
  93. Transistor

SenN kazanırsam içinde meyve suyu içmek isterim.
  94. Transistor

Görsel iletişim tasarımı için laptop

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V19-1.html Bunun SSD'sini arttırarak alabilirsin.
  95. Transistor

2.El 2080TI bu sistem alınır mı?

Bırakacağı fiyata 2080'lisi toplanır. Eğer gerçekten söylediği gibi 1 aylık ise alınabilir bir fiyat.
  96. Transistor

Annem beni delirtecek

Burası sadece teknoloji forumu değil. Nasıl bilgisayar aldırırım konuları saçma fakat burada arkadaşımız yaşı küçük belli ki ne yapacağını bilememiş bize danışıyor.
  97. Transistor

Gaming laptop mu masaüstü bilgisayar mı

Monster sitesinde sipariş ver seçeneği var acaba siparişten sonra gidip elle mi almak gerekli.
  98. Transistor

Monster Almalı mıyım ?

Hocam ben 10k bütçem var diyince 10.099TL olan 19.3.1 zannettim. Tamamdır o zaman sizin yazdığınız daha iyidir.
  99. Transistor

Monster Almalı mıyım ?

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V19-4.html Sanki bu daha mantıklı.
  100. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

Tamamdır hocam teşekkürler. Dikkate aldım.
  101. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

Aradaki performans farkı kasayı sırtlatacak cinsten. Ama bütçe arttırıp 1660ti laptop alacağım sanırım.
  102. Transistor

Hangi Sistem

2. sistemin bileşenleri eski nesil alma. 3. Sistem fiyatına göre çok ucuz bir sorun yoksa, eminsen onu al.
  103. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

Hocam @Utkuversus, 1660ti lı bir laptop almış. Benim bütçemde en iyi 1650'li var. Aradaki sıçrama büyük. Masaüstü alırsam 2070'li (o güçte) olacak. Yine de değer mi diyorsunuz?
  104. Transistor

Gaming laptop mu masaüstü bilgisayar mı

Ben de aynı ikilemdeyim ve ben de üniversite sınavından çıktım. Benim bütçem 6500TL aralarındaki performans yarı yarıya geliyor.
  105. Transistor

Ziraat banka kartı

Beyazlı yerin sağındali 3 kod CVV kodu.
  106. Transistor

Oyun ve film için projeksiyon var mıdır?

https://m.n11.com/acer-c101i-150al-854x480-fwvga-mini-projeksiyon-P338771015?cid=700501&utm_source=comp_cimri&utm_campaign=cimri_genel&utm_medium=cpc Bu fiyatlarda en temizi budur hocam. Daha iyi bir şey istersen arkadaşın dediği gibi 2.ele yönelebilirsin.
  107. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

Kişisel araba. Aradaki performans farkına deymez diyorsunuz?
  108. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

Teşekkürler hocam cevap için. Sürekli gel git olayı pek yok hocam. Genelde dışarı çıkmam. Yazlığa da 2 aylığına gidiyorum tabii oraya taşımam şart.
  109. Transistor

Dizüstü mü Masaüstü mü?

İyi forumlar forum ahali. Genelde hep masaüstü taraftarıyım fakat bu sefer farklı oldu. Sizden akıl istiyorum. Yazın 2 ay yazlıkta oluyorum masaüstünü taşırken sorun olabilir yol uzun. Ünivesite sınavına girdim okuyacağım bölüm belli değil. Yazın sonuna doğru belli olacak ama yaz bitmeden...
  110. Transistor

sokak savunma sporu

Wing Chun, Karate, Taekwondo gibi dövüş sporları turnuva sporlarıdır. Sokakta bodoslama dalan adama karşı ne yapacağını bilmeden izlersin. Önerim Kick Boks ya da Muay Thai'dir. Tabii boks da olabilir fakat karşındaki tekmelerini etkili kullanabiliyorsa çaresiz kalırsın. Hatta direkt MMA eğitimi...
  111. Transistor

100 TL"ye retro oyun konsolu önerisi

Raspberry Pi Zero 100TL civarlarında mini bilgisayar. İçinde emülatör kurarak birçok oyun konsolunun retro oyunlarını oynayabiliyorsun. Oyun kolu alıp konsol keyfi yaşayabilirsin. Hem de HDMI ile istediğin TV'ye dönüştürücüsüz bağlayabilirsin.
  112. Transistor

100 TL"ye retro oyun konsolu önerisi

RP Zero alabilirsin. Herhangi bir konsoldan daha fazla oyuna sahip olabilirsin emülatör ile.
  113. Transistor

Babama bilgisayar aldıramıyorum

Bilgisayar başarıyı düşürmez sen düşürürsün. Ve zeka ile değil zaman yönetimi işe alakalıdır. Bilgisayarının derslerini etkilemesi seninle ilgilidir. Almama nedeni bilgisayarı boş bulması ya da harcama yapmayı sevmemesi olabilir. Küçükken istediğin oyuncakları alıyor muydu?
  114. Transistor

İninal Kart yenilendi

Ben bu konu hakkında çok araştırdım en iyi enpara. 18 yaşından küçükseniz paraf-ininal diye devam ediyor.
  115. Transistor

İhtiyacı Olana GG 10/20 Kupon

Altın hariçti sanırım. Özelden yolluyorum.
  116. Transistor

İhtiyacı Olana GG 10/20 Kupon

Arkadaşlar elimde 2 adet fazladan 10/20 Gittigidiyor indirim kodu var. İhtiyacı olan varsa ücretsiz vermek isterim. Konu altına yazarsanız mesaj ile gönderebilirim.
  117. Transistor

plati.ru

Ben Minecraft almıştım, 1 hafta sonra şifre değiştirildi.
  118. Transistor

GTX 970'li Gaming PC

5 Mart dolar kuru: 5.39 17 Haziran dolar kuru: 5.87 Ayrıca parçalar da yenilenmedi? 3.5 yıl sonra yeni parça çıkacağı kesin.
  119. Transistor

Cami önünde şampanya patlattılar!

Kaç metre uzaklıkta şampanya patlatabiliniyor? Patlatmak için arada hangi nesneler bulunmalı? Yazılı kural varsa ona göre davransınlar. Başlığı okuyunca avlusunda zannettim. Algı oyunu yapmayın! İslama kasıtlı yapılan bir hareket değil bu.
  120. Transistor

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EFSANELERİ

Artık okuduğun bölümden çok bildiğin diller ve kendini geliştirme durumun etkiliyor iş bulma imkanını. Tabii bu okuduğun okulun da gelişimine katkısı olacaktır. Kendinden eminsen ve ben çalışıp kendimi geliştireceğim diyorsan hiçbir zaman işsiz kalmazsın.
  121. Transistor

Çözünürlük Drop azaltır mı?

Kusura bakma önemli yerleri (başlık ve sistem özellikleri) okuyup cevap yazdım. Oyunu tekrar yüklemeden kesin sonuç elde edemezsin. Dediğim gibi birden fazla nedeni var.
  122. Transistor

Çözünürlük Drop azaltır mı?

Drop'un başlıca nedenlerinden biri işlemci darboğazıdır. Tabii HDD ve Ram'lerden de kaynaklanıyor olabilir. Eğer söz konusu işlemci darboğazıysa çözünürlüğü arttırman bile gerekir. Konu açmak yerine 2dk'nı ayırıp çözünürlüğü değiştirmeyi deneyebilirdin?
  123. Transistor

Oyun önerisi

Offline oyunlara yönelmelisin. Şahsen ben online'dan sıkılınca online sonra ofline öyle öyle idare ediyorum. Gayet zevkli oluyor.
  124. Transistor

3000tl'ye gigabayt xtreme rtx 2080

Bu kadar basit bir sorun için (düzeltilebilir) satacağını sanmam. İllaki düzeltilecek bir yolu vardır.
  125. Transistor

Bu sistem kaça satılır?

500TL.
  126. Transistor

Rtx 2060 sistem toplama

Hocam yeni bileşenlere 2 hafta kalmış beklemeyecek misiniz?
  127. Transistor

1500 kanada doları ile nasıl bir sistem önerirsiniz oyun için

Ben şahsen GPU ağırlıklı bir sistem tercih ederim fakat sen daha dengeli bir sistem istersen belirt. Ekran kartını 2060 yapıp SSD, Anakart ve işlemcide birer tık iyileştirmeler yapılabilir. Bu arada 2 hafta sonra yeni bileşenler piyasaya çıkıyor hatta Super RTX'ler bir kaç saate tanıtılacak...
  128. Transistor

Evden kaçıcam

Konu değil dalga geçenlerin hesabı kapanmalı. Hiçkimse kimsenin dinine karışamaz. Ayrıca konuda arkadaş evden kaçmak ile ilgili soru sormuş. Beni müslüman yapın konusu değil. Sorduğu soruyu cevaplayın.
  129. Transistor

Evden kaçıcam

Yakılan kitaplarınız ders ile alakalı değilse 1 sene sabredip üniversite kazanmaya bakın sonra özgürsünüz. Evi terketmemenizi öneririm. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyin.
  130. Transistor

Ryzen 1200 vs 2200g

2200g
  131. Transistor

3500tl ye kadar bilgisayar önerisi lütfen.

Lenovo IP330 Intel Core i5 8250U 8GB 1TB Radeon 530 Freedos Fiyatı PUBG Lite, CS,Lol gibi oyunları rahatlıkla oynatır.
  132. Transistor

1080P/144Hz İçin En İyi Uzun Vadeli Ekran Kartı

İyi olur. Hatta anakartın iyiyse 3600'ü O C'larsan 3600x almana gerek kalmaz.
  133. Transistor

2060 şuan bile 144hz için zorlanıyor kaldı ki 5 sene sonra...
  134. Transistor

3000 serisi ryzen çıktıktan sonra maksimum 1 2 hafta sonra çıkar super serisi. RTX2070 SUPER almanı öneririm şuanki RTX2080 gpu'su kullanacak.
  135. Transistor

3500tl ye kadar bilgisayar önerisi lütfen.

Laptop piyasasına pek hakim değilim ama masaüstü alabiliyorsan yani taşınabilir olması önemli bir kriter değil ise kesinlike masaüstü al. Bu bütçede oyun için laptop alınmaz.
  136. Transistor

itopya bilgisayar

İtopyadan alışveriş yapmayın!
  137. Transistor

Donanım önerir misiniz ?

Msi R7 240 2GD3 LP 2GB DDR3 64Bit HDMI DVI VGA Ekran Kartı AE641MSI215 MSI | Trendyol darboğaz yaratmayacak(hissedilmeyecek şekilde %5 civarında olabilir) en iyi kartlardan biri. Bütçene uygun değilse buna da bakabilirsin Msi R7 240 1GD3 LP 1GB DDR3 64Bit HDMI DVI VGA Ekran Kartı AE641MSI216 MSI...
  138. Transistor

hangi pc

2 hafta daha bekle her şeyin yenisi geliyor. Anakart, işlemci, ekran kartı vs.
  139. Transistor

Arkadaşlar şu sisteme bakabilirmisiniz acaba nasıl

Kasada hava sirkülasyonu sıkıntısı var. Çok sıkıntı yaratmaz ama istersen değiştirebilirsin.
  140. Transistor

Akrabam Pc mi Parçalamış

Konunun gerçek olmadığı belli değil mi? Foto diye koyduğu resimlerin isimleri bile internetten alma. Konu kilitlenmeli.
  141. Transistor

Bugün bir bilgisayar aldım sizce nasıl ?

Soğutucu 500TL demeleri tamamen satış politikası. Ryzen 5 ile gelen soğutucuyu alıp Ryzen7 ile gelen soğutucuyu koymuşlar. Ederi de asla 500TL etmez. İşlemci O.C etmezsen ara sıra darboğaz yiyebilirsin. SSD de sağlık sorunları var. Her ay %1 düşmesi gibi. Bir de anakart hafif yetersiz kalmış...
  142. Transistor

KabloNET Cihaz Tavsiyesi

Docsis cihazlar sıkıntı. Çok kaliteli olmuyor arıza yaptıpında yüksek fiyat talep ediyorlar. Hepsiburadadan satın alayım diyorsun o girişli modem piyasada yok. Tekel adamların elinde.
  143. Transistor

Nasıl bir sistem olmuş

Sesi azalır dedim, artar demedim.
  144. Transistor

Hangisinden feragat etmeliyim? enerjim kalmıyor bunları yapınca.

Babanın iş yeri değil mi? Adam görmüyor mu bu halini. Az biraz çalışma süreni kısaltsın.
  145. Transistor

Nasıl bir sistem olmuş

Sesde duyulabilir bir azalma olabilir performansda da %1 azalma olur maksimum.
  146. Transistor

Nasıl bir sistem olmuş

Ekran kartı modelinde sorun yok. İnno3d iyidir. Kasa Sharkoon TG4 veya Dark N5. PSU Element Smart 650W ya da Simplicity 700W. Anakart B450 Pro4 alabilirsin ama daha iyi anakart tercih etmek istersen B450 Gaming Plus.
  147. Transistor

"Bu Mesajı 10 Kişiye Göndermezsen" Mesajlarının Üreticisi

Dalgasına bir video gibi. Gerçek olduğunu sanmıyorum.
  148. Transistor

Witcher 3 indirimde alınmalı mı ?

Witcher 2 ile arasında fark tabii ki var. Ama 1 saate de sıkıldıysan w3 de pek sevmeyebilirsin.
  149. Transistor

Sistem iyi mi ?

Sistem günümüz şartlarında yetersiz. İyi mi, kime göre neye göre? Bence kötü. Ha senin istediğin oyunları açıyorsa yeterlidir.
  150. Transistor

Hangi Sistemi Almalıyım

20 gün sonra Ryzen 3000 çıkıyor. Ayrıca aynı tarihlerde SUPER RTX ve Navi'ler de yolda. Bekleyemem dersen ki kesinlikle beklenmeli 2300x ve 2060 bütçene yetiyorsa iyi olacaktır. Yazdıklarım arasından seç dersen 2600 ve 1660ti.
  151. Transistor

Witcher 3 indirimde alınmalı mı ?

Oynamayanları kıskanıyorum. Keşke hafızamı sildirip tekrar oynayabilsem. Kesinlikle fiyatını hakediyor.
  152. Transistor

GTX 970'li Gaming PC

Sınavlarım dolayısıyla forumu bırakmıştım. Şimdi cevap vereyim. DA V4 200TL daha ucza bu sistemi 10a katlar. İstersen kendim de toplayabilirim?
  153. Transistor

Yarına Masaüstü Gaming PC Alıcağım Kısa Bir Bilgi Gerek

W10 100TL ye bulabilirsin keyini dert etme. PC de güzel alınabilir.
  154. Transistor

p30 pro vs s10 plus

Aha adam ciddi yazdığımı zannedip atar yapmış :D
  155. Transistor

Oyuna Para verilir mi?

Verilmez, veren de tam bir apt... şaka yapıyorum. Zevk alıyorsa neden vermesin? Abartmamak şartıyla.
  156. Transistor

800 TL Mekanik Klavye Önerisi

Corsair F/P olarak en iyisi gibi duruyor.
  157. Transistor

100 Tl Gamepad Arıyorum Önerisi Olan ?

DS3 alabilirsin.
  158. Transistor

p30 pro vs s10 plus

50x zoom, 0.07inch daha büyük ekran, 100mAh fazla batarya, kızılötesi, 0.6 daha düşük sar değeri, dördüncü arka kamera gibi özelliklerle S10+'ı alt ediyor. S10+ da 2K ve CG6 ekran, 50.000 daha fazla Antutu puanı, 2GB daha dazla ram gibi gereksiz konularda ileride.
  159. Transistor

7000 TL'ye Kadar Toplama Oyun Bilgisayarı

Ryzen 5 2600 RTX2060 MSI Ventus MSI B450 Gaming Plus Patriot 8x2 3200MHz Ram Dark N10 High Power 700W +80 (600W ile aralarında fiyat farkı çok az) Sandisk Ultra 500GB SSD Yaklaşık 500TL artıyor.
  160. Transistor

Döner vs Lahmacun

Tavuk Döner'in verdiği tadı milyon dolarlık restoranlarda yenilen yemekler bile veremez.
  161. Transistor

anakart-işlemci tavsiyesi

Msi B450 Gaming Plus ve Ryzen 5 2600 O.C'larsan hiçbir şekilde darboğaz olmaz. RTX2080'i bile besleyebilen bir işlemcidir. Maliyeti yaklaşık 2000TL.
  162. Transistor

eşek arılarıyla geçen zamanım

Dostluk kuracak, bir canlıya güven kazanacak kadar gelişmiş sinir sisteminin olduğunu sanmıyorum. Ne olursa olsun iyi yırtmışsınız.
  163. Transistor

%75 indirimli pc de sorun arayın .

Gerçek fiyatı tabiiki de 6000TL değil. Ederi en fazla 2000TL eğer arkadaşın dediği gibi 2.el ise 1400TL fiyat normal. Bu arada stokta 70 adet varmış.
  164. Transistor

1080p mi 2K mı

Ryzen 3 ile kullanacaksan 4K al.
  165. Transistor

Galaxy S10e ekran süresi

Biraz düşük alıyorsun yaklaşık 5 saat alman gerekir. Ekran parlaklığını çok açma burnine de davetiye çkarırsın. Bir de çözünürkük FHD olsun. 1.5 Yılda kötü kullanmadıysan batarya süresinde pek düşüş olmaz.
  166. Transistor

Sadece İnternette Dolaşarak Virüs Kapma İhtimali?

Dediklerinden çıkmazsan virüs kapma ihtimalin düşük.
  167. Transistor

S9 Ekran jelatini aşırı toz tutuyor, jelatinsiz kullansam ekranı ne derece sağlam?

Spigen'in cam olan koruyucusunu kullan. Bu kadar ekran masrafı olan bir telefonu kesinlikle koruyucusuz kullama. S8 sahibiyim 3 4 kere kırılmaktan korudu diyebilirim.
  168. Transistor

1000-1500 Sistem Öneris

İncehesap, İtopya, Webdenal, Sinerji bu dördü parçaya göre en uygun siteler. Hepsinden tek tek fiyatlara bakmanı öneririm.
  169. Transistor

Gelmiş Geçmiş En iyi Devlet Yöneticisi Kimdir/Kimlerdir?

Hangi konuda? Devlet yönetimine bakacaksak ben Hz. Muhammed demem. Fatih Sultan Mehmet ile Atatürk arasında düşünürüm.
  170. Transistor

ssd yarıyarıya performans

Anakartının modeli nedir?
  171. Transistor

Oyun Bilgisayarları İçin 8GB Bellek Artık Yetersiz

Kullandığım dil biraz iğneleyici olmuş kusura bakma fakat yazılarını bir tık dikkatli yazmanı öneririm.
  172. Transistor

Topladığım sistem nasıl olmuş?

Kötü dememin nedeni marka değil model kaynaklı ayrıca biraz beklenti yükselmesi de var. VRM'leri B450 Gaming Plus ile kıyaslanamaz. İleriye dönük bir sistem olması için belirtilen anakartın alınmaması gerekir.
  173. Transistor

Ben takılmaz demiyorum. İzlediğim videolarda hiç karşılaşmadım. Eğer olan bir video gösterirseniz ben de fikrimi değiştireceğim.
  174. Transistor

Video ile destekler misin? Çünkü Youtube'da hiçbir videoda 8GB Ram'den dolayı takıldığını görmedim. Usagelerin ve %0.1, 0.01Low FPS'lerin gösterildiği bir video hazırlarsan çok iyi olur. Video ile uğraşamam dersen Bilgisayaruzmanı yazan bir kart ile RTX2080 Ti'ları fotoğraflarsan yeterli...
  175. Transistor

Monitör seçimi

1070 için 240Hz mantıklı değil. Sadece CS GO'dan işine yarayabilir onu da 144Hz ile ayırt edebileceğini sanmam.
  176. Transistor

12bin tlye kadar laptop tavsiyesi

Eğer yurtdışından alabilirsen AORUS 15-X9-RT4AD Core i7-8750H NVIDIA GeForce RTX 2070 16 GB Memory 512 GB Intel SSD 1 TB HDD Win10 15.6" FHD LG IPS 144 Hz Gaming Laptop -- ONLY @ NEWEGG - Newegg.com
  177. Transistor

1000-1500 Sistem Öneris

Haklısın 4GB da işini görür. Bir tık iyi işlemci almana gerek yok 200GE her türlü işini görür her türlü oyunu da oynarsın. 1556604601 Youtube'da malum forumun kanalında çok detaylı bir şekilde anlatıyorlar. Ben yapamam dersen Vatan'dan KDV inidirim gününü bekleyip oradan satın alabilirsin onlar...
  178. Transistor

Yahu kardeşim biliyorum merak etme. Her markanın alt seviye ürünü vardır. Markaya değil modele bakacaksın.
  179. Transistor

İşlemci taviseyesi r3 1200

Arada 2 kata değecek performans farkı yok.
  180. Transistor

İşlemci taviseyesi r3 1200

Alabilirsin ekran kartını besler.
  181. Transistor

1000-1500 Sistem Öneris

200GE Gigabyte B350M 8GB 3000MHz Ram 300W PSU'lu bir kasa 500GB HDD
  182. Transistor

Ram 8GB al para biriktirdikçe alırsın bir 8GB daha. Bak 16GB alayım diye dandik bir anakart almışsın söyleyeyim. Anakartı MSI B450 Gaming Plus seç. Arta kalan para ile 3200MHz bir ram seç.
  183. Transistor

TYT konuları ne kadar sürede biter 9.sınıf

TyT konuları 3 ayda bitebilir.(Eğer temelin iyiyse) Fakat unutma ki TyT konudan çok pratik ister. Bol bol deneme çözmelisin.
  184. Transistor

120 SSD + 1 TB Harddisk Yeterli Mi?

120GB sana nefes aldırır. Hiçbir sorun olmaz.
  185. Transistor

8500 TL Monitörlü Sistem Dizme

Monitör:ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı
  186. Transistor

laptop alırken yardım edin

https://www.hepsiburada.com/asus-fx504gd-58220-intel-core-i5-8300h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000D576I?magaza=Hepsiburada ya da...
  187. Transistor

Iki Bilgisayar Arasinda Secim

RAM'ler 3000MHz, PSU'dan kaynaklı çok O.C da yapmayacak anakartı değiştirmeye gerek yok kanımca. 120GB SSD yetmeyebilir 240 yapabilirsin mesela.
  188. Transistor

Mimarlık Öğrencisi İçin Render Ağırlıklı Gaming Laptop Tavsiyesi

9750H şart. Bu modeli öneririm https://www.bestbuy.com/site/asus-rog-gu502gv-15-6-gaming-laptop-intel-core-i7-16gb-memory-nvidia-geforce-rtx-2060-1tb-solid-state-drive-brushed-metallic-black/6338248.p?skuId=6338248&intl=nosplash 1TB SSD cabası.
  189. Transistor

Toplama pc alicam iyimi bakarmisiniz ozelliklerine

Evet iyi sistem dediğin oyunları rahat açar. Fakat Anakartını AX370M Gaming yapabilirsen daha iyi olur. Arada 50TL civarı fark var.
  190. Transistor

Iki Bilgisayar Arasinda Secim

2.Sistemi almalısın. Kasanın Lite 5 modelinin hava sirkülasyonu berbat fakat MB520 modelinde ön panelin yan taraflarında ızgaralar var. Ayrıca 2060'lı sistemlere genelde 450W yeter. Nvidia'nın kendi sitesinde önerilen ise 500W yani o konuda sıkıntı etme. Belki işlemci ile ekran kartını aynı...
  191. Transistor

SDN Forum'da Kimsenin Türkçeyi Doğru Kullanmaması

Ben düzelttim zaten. Yukarıda da*
  192. Transistor

İslemci soketi

Nabza göre şerbet. 3500TL altı bütçede kesinlikle AMD. Aslında genelleme yapmak çok doğru olmaz fakat şuanlık böyle diyelim.
  193. Transistor

İslemci soketi

Desteklememe gibi bir ihtimal yok. Onlar AMD, DX sürümü ilerledikçe daha uyumlu yazılımlar geliştirecek demek istemiş olabilir çünkü DX12'lerde AMD önde oluyor çoğunlukta.
  194. Transistor

ölümden sonra yaşam var mıdır?

Ateist değilim ama düşüncen yanlış. İnsan yaratılışı gereği kendi düşüncesini yaymak tüm insanlığa benimsetmek ister. Bunun sadece ateizmde değil çoğu din, örgütlenme, derneklerde görebilirsin.
  195. Transistor

Bağlaç olan de ünsüz benzeşmesine uğramaz.
  196. Transistor

Pc Önerirmisiniz

Asrock'u düzgün yazmanı öneririm ban yiyebilirsin. Şaka bir yana aynen dediğin gibi yurt dışında F/P olarak satılıyor ve kötü yorumla karşılaşmadım. Yabancı Forumlar: https://www.tweaktown.com/reviews/7555/patriot-viper-elite-ddr4-3200-16gb-dual-channel-memory-kit-review/index.html...
  197. Transistor

Pc Önerirmisiniz

Sıkıntısız bir marka. Müsait olunca sana yurt dışında forumlarda yapılan yorumların linkini atarım.
  198. Transistor

İslemci soketi

Evet çoklu çekirdek kullanımı şuan geçen senelere göre arttı bu da ileride daha da artacak anlamına geliyor. AM4 için 2020'ye kadar sözü var. Değiştire debilir değiştirmeye debilir.
  199. Transistor

Pc Önerirmisiniz

Inno RTX 2060 AMD Ryzen 5 2600 Gigabyte AX370M Gaming Patriot 3200MHz 16GB(8x2) Sharkoon TG4 High Power 600W ya da MasterWatt 600W WD Green M.2 240GB Monitör: LG 22MK400H 21.5'
  200. Transistor

Türkçeyi* bir sürü* bir şey*
  201. Transistor

Anakart Bellek ve işlemci Tavsiyesi sistemi rektefe ediyoruz

Afferim kardeşim böyle devam et kardeşim
  202. Transistor

Evet dediğin oyunlarda fark -%20 iken diğer oyunlarda +%40 oluyor. Bu kadar büyük oynamasının nedenini bilmiyorum fakat herhalde yazılımsal.
  203. Transistor

Atx neden şart koştun pcie slotlarına ne takıyorsun? 1556352428 Bu dediğine ithafen dedim 2400g'nin APU'su çok daha iyi.
  204. Transistor

Vega 11 ile 6850 arasında dağlar var.
  205. Transistor

https://www.webdenal.com/asus-b450m-plus-gaming-tuf-am4-ryzen-ddr4-dvi-hdmi_980991.html?ref=akakce&v=1.53.1 https://www.webdenal.com/amd-ryzen-5-2600-3-4-3-9ghz-am4_975035.html https://www.webdenal.com/patriot-8gb-3200mhz-ddr4-pvs48g320c6-sogutuculu_989920.html
  206. Transistor

Donanım olarak önde kartlar. BIOS konusunda sıkıntı duymazsan alabilirsin.
  207. Transistor

9000-1000tl arası yayın pc 'si

X470 Carbon nere MasterWatt nere :) Anakartın çok sağlammış.
  208. Transistor

Haklısın 700W P16 PSU piyasada yok. En kaliteli Be Quiet, Corsair serilerinde bile yok saçmalık.
  209. Transistor

Hocam o kadar para veriyor 200TL verilip 3200MHz eklenmesi gerekir. 850W PSU'ı hiç bir zaman tam kullanamayacak 700W bile ileriye dönük işlemlerde işini görür. Bir de Adata tekli alımlarda pek sağlıklı değil. Daha sağlam SSD alınması taraftarıyım. MX500, Evo 860. 1556312322 O da değil 9. nesile...
  210. Transistor

Pc toplama

TG4, HP 600W ayrı ayrı al.
  211. Transistor

1 km ilerideki interneti kullanmak.

O zaman imkansız gibi duruyor.
  212. Transistor

pie güncellemesi

Bana çoktan geldi Türkiye'den mi aldın? Fabrika ayarlarına döndürmeyi dene olmazsa garantiye ver kendin yapmaya çalışma.
  213. Transistor

1 km ilerideki interneti kullanmak.

1KM uzaktaki internet de senin ise çeşitli routerler ile yapabilirsin ben yapanları görmüştüm ama tam bilgim yok.
  214. Transistor

Oyuncu pc için monitör ne kadar gerekli

RTX2060, 1080p ve altı için idealdir. Yukarısında VRAM yetersizliği görülebilir.
  215. Transistor

Oyuncu pc için monitör ne kadar gerekli

İyi oyun sistemlerinin amacı oyunları yüksek grafik ayarlarında açmaktır. Monitör de bu görüntüyü fiziksel olarak sağlar. Yani monitörün iyi bir ekran kartından daha önemli olduğunu düşünüyorum. Dediğin monitör 720p. Monitörü ilk fırsatta değiştirmeni öneririm.
  216. Transistor

Pc Toplayacağım Önerilerinizi Beklerim

Başlı başına kötü bir sistem. AX370M Gaming RX570 Aorus Ryzen 5 2600 Vengeance LPX 8GB https://www.incehesap.com/frenzy-2370-yavuz-selim-r3-2300x-fiyati-41252/ Bu PC'nin kasasını Frisby yapıp alabilirsin.
  217. Transistor

Sistem yükseltme hakkında.

Rica ederim.
  218. Transistor

Max, 5000tl laptop önerileri

Rica ederim. O zaman @Utkuversus un önerdiği i5 9300h işlemcili laptop bu bütçe aralığında en iyilerinden. O da yeni 9. nesil işlemcilerden kullanıyor. İşini görür şimdilik açamadığı oyun yok.
  219. Transistor

Dün satışa açılan GTX1650'li laptoplar mevcut. GPU gücü olarak 1050ti ile 1060 arasındadır. Fakat kullanılan 9750h işlemcinin gücü SC olarak i5 9600K MC olarak Ryzen 5 2600x seviyesinde. Bu muhteşem işlemci eski nesil 1060'lı laptopların gücünü yakalamasını sağlıyor.
  220. Transistor

Bu platformun amacı bu istediğin kadar soru sorabilirsin. Vaktim yettiği kadar cevaplamaya çalışırım. Belirttiğin anakartın AM3 veya AM2 desteğinin olması lazım FM2 işlemci takamazsın.
  221. Transistor

1000TL ekleyebilirsen 1650'li laptoplar aradaki fiyat farkına kesinlikle değecektir. Eski nesil 1060'lı laptoplar ile performans olarak aynı.
  222. Transistor

Ucuza 880K bulabilirsen 900TL civarına MSI Armor RX570 alabilirsin 1080p'de darboğaz olmayacaktır.
  223. Transistor

Tavsiye ettiğiniz dizi var mı ?

Herkes normal dizi önerecek zaten ben de animasyon önereyim(animasyon diyip geçme ben bunları izlerken aldığım zevki çoğu dizi veremedi) 1-TLA Avatar 2-Love Death Robots 3'Disenchantment
  224. Transistor

Sistem Yorumlarmısınız

Kasa modeli hakkında fikrim yok fakat markası vasatın altında. Onun yerine view 27 alabilirsin. Ekran kartını RX570 Armor ve Anakartı da B450 TUF Plus Gaming ile değiştir. Aynı şekilde SSD'den de hayır gelmez 860 Evo 500GB alabilirsin onun yerine. Ayrıca RAMleri 3200MHz Kamuflaj yaparsan iyi...
  225. Transistor

1600TL NİTRO+ RX590

Ne zamandan bahsediyorsun hocam? Çünkü 3 hafta olmadı Hepsiburada'da 2300TL'ye Ventus 2060 vardı. Yani Dolar arttı.
  226. Transistor

1600TL NİTRO+ RX590

https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx590-nitro-special-edition-black-oc-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu417343 Almayı düşünenler kaçırmasın en iyi RX590 modeli 1650TL. Bu fiyat birdaha düşmez hele dolar bu haldeyken.
  227. Transistor

İşlemci Hangisi Daha İyi

Fiyat performans açısından önerdim. Sadece oyun oynayacaksan çekirdek sayısına pek bakma. Tabii ki 8350 alırsan aradaki fark gözle görülecektir. Alabiliyorsan al.
  228. Transistor

İşlemci Hangisi Daha İyi

F/P açısından FX-6300 alabiliyorsan al. İkisi arasından diyorsan aradaki fiyat farkını ve ne için kullanacağını söyler misin?
  229. Transistor

Psu Yeterli Mi

1300x 1. nesil f/p bağlamında kötü 2200g daha mantıklı. A320M anakart ölü bir altyapı. 2400MHz Ram ile Ryzen kullanacaksan hiç Ryzen alma G5400 falan al. Bu sistem daha iyidir.
  230. Transistor

Psu Yeterli Mi

PSU ucu ucuna yeterlidir fakat sistem baştan aşağı saçma.
  231. Transistor

Rx 570 g5400 Yayın yapabilirmiyim?

Yapamazsın.
  232. Transistor

Rx 570 ile G5400 darboğazı nasıl engelleyebilirim?

Hayır olmaz. Evet bazı oyunlarda kaçınılmaz o zaman da dediğin gibi Down Clock yaparsan sorun büyük ölçüde hallolacaktır.
  233. Transistor

Bu sistemi 200 tl aşağiya çekmek imkansız sanırım ?

Rica ederim. Saçma gelen şeyi anlamadım. Kimseye güvenmek zorunda değilsin hak veriyorum. Youtube'da videolar mevcut oradan izleyip kendi kararını kendin ver.
  234. Transistor

Rx 570 ile G5400 darboğazı nasıl engelleyebilirim?

O.C yapamazsın da G5400 RX570'i besleyebilecek güçte darboğaz olmaz.
  235. Transistor

Gaming pc için uygun mudur ?

PSU'nun 2018 model olduğuna dikkat et ya da alabiliyorsan FSP Hydro 600W al. Anakartı Sakın A320 alma. 300TL artık HDD ye verilmez. Bir tane 480GB SSD alman daha iyi olur.
  236. Transistor

Donanım Arşivi'ni severim fakat o videosunda biraz boş yapmış. Kendisi 200GE performansında olan G4560 ile yaklaşık 3 sistem ve 200GE ile 1 sistem toplayıp video çekti. Gayet P/F işlemcidir sistemini zorlanarak da olsa kaldırabilecek güçtetir. Öbür türlü hiçbir şeyden 200TL kısamazsın.
  237. Transistor

Ekran çatlaması performansı etkiler mi ?

Ekran kartı kasanın içinde oluyor. Performansa bir etkisi olmaz. Kullanmaya devam etsen etki olmadıkça büyüme olmaz.
  238. Transistor

Öneriden kastın nedir? Öneriyi yaptığımı düşünüyorum.
  239. Transistor

Güç kaynağı (PSU) tavsiyesi

FSP Hydro 600W öneririm bu bütçe dahilinde en kalitelilerinden biri. Aynı markada aynı fiyata daha yüksek Watt bir PSU görürsen düşük Watt olanı tercih et. Aradaki fark direkt olarak kaliteye yansıyor. Yani ihtiyacından fazla güçlü PSU alma. 600W işini görecektir.
  240. Transistor

İşlemciyi 200ge yaparak. Anakartı A320M yaparasan Ryzen'in bir anlamı kalmıyor. İnsanlar O.C ile Inteli geçtiği için alıyor (oyun için toplanan sistemlerde). Videolardan bakarsan 200ge'nin darboğaz yapmadığını da görürsün. Ayrıca yeni nesil işlemcileri beklemek için de iyi bir fırsat.
  241. Transistor

Evkurdan Ryzen 3 2200U İşlemcili Laptop mu Yoksa A9 9425 7Th İşlemcili Laptop Mu ?

Hocam yanlış yazmışım herhalde bilgisiz sandınız beni :) Evet tekrar okudum HP önerip R530 sana yeter demişim sanmakta haklısınız.
  242. Transistor

Evkurdan Ryzen 3 2200U İşlemcili Laptop mu Yoksa A9 9425 7Th İşlemcili Laptop Mu ?

Oyun olarak her türlü Lenovo önde. Ama dediğin gibi işlemci olarak 2200G daha iyi. Sadece zula oynuyorsan HP'yi al gitsin. Çünkü R530 sana yetecektir.
  243. Transistor

Anladım. O zaman Raedon 530'lu laptop oyun için çok daha iş görür.
  244. Transistor

Kusura bakmayın bilgi sahibi değilim fakat evkurdan alma sebebiniz nedir?
  245. Transistor

Gt 1030 ve athalon 200 ge ile yayin yapabilirmiyim?

X370 anakart ve 4x4 3200MHz ram ile 200GE'yi iyi bir şekilde O.C edersen GT1030'a gerek kalmadan yayın açabilirsin fakat kasanı da TG4 almalısın iyi bir hava sirkülasyonu da gerek. Toplam tutarı 2600TL civarında olur. İşlemciyi 200GE'de tutmamın nedeni yeni nesilin kapıda olması. Alırım birdaha...
  246. Transistor

Ryzen 3000 sistem tavsiyesi

Evet bütçene bakılırsa GPU için Navi'yi beklemene gerel yok.
  247. Transistor

Ryzen 3000 sistem tavsiyesi

Anakart, RAM, işlemci üçlüsü kesinlikle beklenmeli. Ne tür yenilikler çıkar bilemeyiz. Bakarsın 3600MHz standart olur. 2000 serisinde bile İntelden öndeyken 3000 serisinde İntelin satışlarını 0'a yaklaştırır diye düşünüyorum.
  248. Transistor

Ryzen 5 2600X ve GTX 960 4GB Rust FPS Drop

Oyun içi sıcaklık değerleri, usage ve GPU VRAM kullanımı hakkında bilgi verebilir misin?
  249. Transistor

RTX 2080 uyum

64GB Ram alıp o anakartı kim seçti bilmiyorum. En iyi render sistemlerinde bile 32GB kâfi. Uyum sorunu yaşamazsın. Ayrıca render yapacaksan SSD almalısın.
  250. Transistor

Ac unity indirme hızı 0 Byte

Ubisoft sunucuları çöktü diyorlardı bağlantısı var mı bilmiyorum ama birkaç gün sonra tekrar dene.
  251. Transistor

Msi Gtx 1660 ventus hakkında

Darboğaz durumu, sen kısıtlamadığın sürece ekran kartının %100 kullanılmamasıdır. Bu olay sadece işlemciden kaynaklanmaz. Eğer CPU kullanımın GPU kullanımından az ise sorun yok.
  252. Transistor

Ryzen 3 2200g sistem tavsiyesi

İleride işlemci değişmem diyorsan 2400g ile de toplayabilirim ama dediğim gibi yeni işlemcilerin çıkışına ramak kala fazla yatırım yapmanı önermem.
  253. Transistor

Ryzen 3 2200g sistem tavsiyesi

Bütçeni bilmiyorum ama bu sistemi alabilirsin. İllaki APU olsun diyorsan 200ge ile b450 Tomahawk ve 600w bir PSU ile topla. Çünkü yeni işlemci ve ekran kartlarının çıkmasına birkaç ay kaldı. Çıkınca 200ge yi satıp düşük fiyata çok iyi bir sistem dizebilirsin. Ayrıca 200ge'yi O.C'larsan açamadığı...
  254. Transistor

intel işlemci

İnno RTX2060 ile 9400f bütçeni aşmıyor.
  255. Transistor

JBL Kulaklık aldım sizce orjinal mıdır?

700 yorum var ve yorumlar genelde iyi yönde. Ayrıca çakması yapılacak kadar kaliteli bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum.
  256. Transistor

yeni nesil çizgi dizi tavsiyesi "big city greens"

Ben de Love Death Robots öneriririm.
  257. Transistor

Anakart secimi

Sen dedikten sonra baktım Reddit ve Tom's Hardware'a 10 dan fazla konuda pek kötüleyici yorum görmedim genel olarak Gigabyte hakkında. Yaşadığın bahtsızlık senin şansına diye düşünüyorum. Fazla Gigabyte anakart ile karşılaşmadığım için pek bilgim yok. Eğer birkaç link atabilirsen fikrimi...
  258. Transistor

Anakart secimi

Söylediğin anakartlardan daha iyi öneriler gelmesine rağmen sebepsiz yere tekrar kendi söylediklerine yöneliyorsun. Mesela ilerisi için olup olmadığı b450 ile x370 arasındaki farkı değiştirir mi? İstediğini al sorun orda değil önerilere kapalı olman garip geldi. 1555443470 Evet bios konusunda...
  259. Transistor

Anakart secimi

İlerisi içinden kastın nedir? Bir bilgisayarcıya gitsen ya da 1 günlüğüne kiralasan sana tutarı maksimum 30 40TL. O.C performansı söylediğin anakartlardan çok daha iyi. Ne önerisi verirsem vereyim bir bahane bulup kendi istediklerinde sayıyorsun daha fazla öneride bulunamayacağım bol Overclock'lar.
  260. Transistor

Anakart secimi

Gigabyte AX370 DS3H al o zaman. Söylediğin kartlardan ucuz bile olabilir.
  261. Transistor

Bu Özellikteki Bir Laptop PUBG'yi Kaldırır Mı?

Kaldırır fakat zevk alamazsın 720p* çok akıcı olmaz~20fps en düşük ayarlar
  262. Transistor

Sistem önerisi

Aynı performanstalar aradaki 200TL'yi havaya veriyorsun. Frenzy 2370 [Yavuz Selim] | R3 2300X SAPPHIRE RX 570 Pulse ITX 4GD5 8GB DDR4 1TB HDD Gaming Bilgisayar - incehesap.com Bunu al. SSD'yi JD480 ve Kasayı da Frisby ile değiştir. 3500TL ediyor.
  263. Transistor

Sistem önerisi

2300x veya 2200g öneririm 1000 serisi alınmaz.
  264. Transistor

Anakart secimi

O anakartın üstüne tanımam. O fiyata gerçekten canavar.
  265. Transistor

Anakart secimi

Arada olsa olsa 50TL vardır. Aldığın yeri bilmiyorum ama Gigabyte X370M Gaming'e de bakabilirsin.
  266. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

Hayır dikkate alma. Bütün modelleri tek tek yazamazlar. Bu desteklemediğini göstermez.
  267. Transistor

Anakart secimi

Overclock'la uğraşacaksan MSI gaming Plus işini görür. Diğerleri ile sorun yaşayabilirsin.
  268. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

Sırf M.2 soğutması için bütçeden kısma Tomahawk O.C için maksimuma yakın verime sahip. Yani X470 ile arasında çok fark yok.
  269. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

Seçilen anakart O.C için çok iyidir fakat keşke M.2 soğutması olsaymış. Bu arada PSU içşn RM750X varken o PSU alınmaz. HighPower ve Corsair'i bir ataştır derim.
  270. Transistor

İphoneda kasma

370.000 civarı puan alması gerekir. Antutu 7.0 overall skorunu söylüyorsun değil mi?
  271. Transistor

İphoneda kasma

PUBG tıkır tıkır ise sorun fortnite'dan büyük ihtimal. Garanilik bir durum yok. Antutu sonuçları kaç çıkıyor?
  272. Transistor

rx 460 a uygun parçalar

x4 845 MSİ a68hm 2x4 Ram 400W PSU Sharkoon VS4 JD 240GB 1555195930 1300TL'ye sadece işlemci ve anakart dahilse R 2200G ve Gigabyte X370 Gaming 3
  273. Transistor

İphoneda kasma

Cihaz fazla ısınmıştır diyen arkadaş kusura bakma bu cihaz 90 derece de görse kasmaz kendini kapar. Cihaz kasıyorsa yazılımsal sorun vardır. PUBG, Asphalt 9 gibi oyunlarda da aynı sorunlar var mı?
  274. Transistor

Unity'de ilk oyunum yorumlarınızı bekliyorum

Araba tasarımları sana mı ait? İlk oyuna göre gayet güzel.
  275. Transistor

SSD'nin Faydaları

Aldığın SSD'ye göre değişir fakat ortalama 30 saniye civarına indirebilirsin.
  276. Transistor

SSD'nin Faydaları

Oyun performansında artış olmaz(FPS artışı) diğer saydıklarında artış olur.
  277. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

O zaman her ihtimale karşı VEGA64 veya RTX2070 alabilirsin fakat bütçeni biraz aşacaksın ya da VEGA56 al bütçeni zorlamadan.
  278. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

4 kanal daha iyidir. 8x4 senin için daha iyi bir seçim olur. Bu arada 1080 ile direkt karşılaştırmasını bulamadım fakat +8GB kartlar ile karşılaştırması. openfx kullanmayacaksan sonuçlar bu. GTX1060 ile kullanan çok var.
  279. Transistor

Kedide halsizlik, iştahsızlık ve kusma

Aman ha hocam dikkatli olun diğerine bir şey olmaz umarım.
  280. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

Yanılıyorsunuz hocam Davinci Resolve GPU temelli demek doğru olmaz. Etkisi hiç yok demiyorum. Bu arada müsait bir zamanımda RTX2060'ın GTX1080'den daha yüksek aldığı test sonuçlarını burada paylaşırım.
  281. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

Ryzen 7 2700x Taichi X470 RTX2060 (Video editlemede GPU etkisi minimumdur) 4X8 3200MHz Trident Z Adata 1TB SX8200 Sharkoon TG5 Corsair RM750X
  282. Transistor

Pc toplama tavsiyesi

Bütçe nedir? Sadece video edit mi yapılacak?
  283. Transistor

rx 460 a uygun parçalar

Bütçe nedir?
  284. Transistor

Vodafone Yanımda (mı?)

Bende de öyle. Geçen sene 30GB bile çıkartmıştım şuan Hediyesepeti 100TL üzeri alışverişte 15TL indirim!!!!
  285. Transistor

Galaxy s7 pie alacak...

S7 şuan mi 8 lite ile kafa kafaya bir telefon ucuza 2.el buluduğu taktirde (~1200TL) gayet alınabilir. Android 9 aldığı taktirde güncelliği konusunda sorun olmaz. Bu arada iphone 7 den daha mantıklı bir tercih.
  286. Transistor

iPhone 8 mi Galaxy S10e mi?

S10e tabii ki. Bunu söylerken taraflı değilim. Youtube'da hız, batarya, kamera testleri mevcut hepsinde de S10e önde. İstersen bir eline S10e al aradaki tasarım farkına da bak.
  287. Transistor

i5 3550 İslemciye Ekran Kartı Önerisi

İşte o sıkıntı 350W gerek minimum.
  288. Transistor

i5 3550 İslemciye Ekran Kartı Önerisi

https://urun.n11.com/ekran-karti/amd-ati-radeon-2gb-rx-460-dx12-oc-ddr5-128-bit-ekran-karti-P333286551 Darboğaz yaşatmaz. Bu fiyata alabileceğin en iyi kart. Ayrıca şuan piyada açamadığı oyun yok.
  289. Transistor

Baseus ürünleri kaliteli mi?

Şarj cihazları ve kılıfları çok kalitelidir fakat ekran koruycu işi değişir. Spigen'den şaşma derim.
  290. Transistor

Ps3 mü PC mi

1200TL'ye rx460'lı ikinci el bi sistem toplanırsa PS3'den kat kat daha mantıklı olacaktır. Hem açacağı oyun sayısı olsun hem performans olsun. Şuanda satılan PS3'lerin hiçbiri 2.el olmadığına göre PC çok daha mantıklı olacaktır.
  291. Transistor

Galaxy s7 pie alacak...

Dediğin gibi güç değil satış politikası ile ilgili.
  292. Transistor

Galaxy s7 pie alacak...

Bence güçle pek bi ilgisi yok çünkü S6 bile şuan Pie kaldırabilecek güçte. Fakat en son android 7 aldı bitti.
  293. Transistor

Ryzen işlemciler

Nasıl etmez hocam? Buyrun test videoları 1555107845 Anakartın ve Kasa'nın hava sirkülasyonu iyi ise ekstra soğutucuya pek gerek kalmaz. Ve evet 9400f performansı alabilirsin.
  294. Transistor

Kedide halsizlik, iştahsızlık ve kusma

Bu konuyu takip ediyordum ve bilgi sahibi olmadığım için yardımcı olamadım. Çok üzüldüm. Başın sağolsun.
  295. Transistor

157 bin tl bütcem hangi pc almalıyım

Yanına MehmetTuran61 yazan kağıt koyar mısın bir de? Screenshot aldıktan sonra bari ismini değiştir çakmayalım.
  296. Transistor

Xiaomi mi mix 9 mu yoksa huwai mate 20 pro mu

Adı üstünde mix. Arkadaş kendi toplattırmış herhal.
  297. Transistor

E-Okul nasıl hacklenir?

Silivri sıcaktır terlersin.
  298. Transistor

157 bin tl bütcem hangi pc almalıyım

Paranın fotoğrafını atımş gibi inanan arkadaşlara söylüyorum yormayınız kendinizi. 150 Bin bütçesi olan adam 157 gibi gereksiz küsürat girmez. Adminlerden de forum kurallarınca kişinin cezalandırmasını rica ediyorum.