Arama sonuçlarınız

1. IDAHO

Jack Girişi Mavi Ekran Sorunu

Herkese merhabalar Jack girişimden bilgisayarıma kulaklık,hoparlör bağlamaya çalıştığımda bilgisayar mavi ekran verip restart atıyor. 2 yıldır hiç böyle bir hatayla karşılaşmadım ve dün gece 4 e kadar kulaklıkla rahat rahat oyun oynuyordum. Ses driverını güncelledim fakat işe yaramadı. PC ...
  2. IDAHO

Monitörde dalgalanma sorunu

Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım monitörde dalgalanma sorunu var. Yatay kırmızı çizgiler gelip gidiyor. Eski laptoba veya başka bilgisayara takıyoruz bir problem olmuyor. Bazı arkadaşlar Hz farkından olduğunu söylemiş ama laptobumun Hz'ini düşüremiyoruz diye biliyorum. Nasıl çözülebilir bu...
  3. IDAHO

Powerbank tavsiyesi

100-200 lira bandında tavsiye edebileceğiniz powerbank varmıdır. İnce hafif taşınabilir olması önemli
  4. IDAHO

Windows uygulamalarında klavye çalışmıyor

Merhabalar Monster tulpar t5 20.1 model bilgisayarımızda windows başlat menüsünde ve microsoftla ilgili ugulamalarda arama yaparken klavyeden hiçbirşey yazılmıyor. Chrome veya diğer uygulamalarda bir problem yok. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  5. IDAHO

8k bütçede laptop

Merhabalar Max 8k bütçede ofis, iş için kullanılacak pc arıyoruz. Ekran kartı önemli değil oyun oynamayı düşünmüyoruz. Hafif,kolay tsşınabilir olması yeterli. Şimdiden teşekkürler
  6. IDAHO

Gelen çağrılarda isim yazmıyor

Merhabalar Alcatel marka telefonda çağrı gelince rehberde kayıtlı olmasına rağmen isimler görünmüyor. Sadece numara görünüyor. Telefona başka bir sim kart taktığımızda bir problem çıkmıyor. Telefonda numaralar Google üzerinden kayıtlı. Türk telefonla konuştuk yardımcı olamadılar. Yardımcı...
  7. IDAHO

LG G4 Hala gider mi?

Merhabalar 2016 yılında çok severek aldığım LG G4 üm 2 kez anakart arızası vererek beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Babama telefon bakıyoruz ve piyasa uçuk. En fazla 1500 TL zorlayabileceğimiz bir bütçe var. Benim aklıma gelen g4 ü son seri anakartlarla yaptırmak. Sizce mantıklı mı? G4 ün...
  8. IDAHO

Türk telekom'un verdiği modemler nasıldır?

Merhabalar Türk telekom'un evde internet kullanıcılarına verdiği modemler nasıldır? Alt katlarda veya geniş evlerde modem iyi performans gösterebiliyor mu? Ben yeni 5.0ghz destekli modem almayı düşünüyorum tavsiyeniz ne olurdu? Teşekkürler
  9. IDAHO

300 TL'ye kadar modem önerisi

Herkese merhabalar. Evimize 35mbps VDSL internet bağlatmayı düşünüyoruz. Çekim kalitesi yüksek bir modem olması ilk tercihimiz. Tavisyeleriniz varmıdır? Teşekkürler NOT: Vatan,Teknosa gibi teknoloji mağazalarında hemen bulabileceğim bir model olursa daha iyi olur. Eğer aralarında çok fazla...
  10. IDAHO

Arama gelince hotspot internetim kesiliyor

Merhabalar. Telefondan internetimi açıp bilgisayardan oyun oynuyorum. Oyun oynarken eğer telefonuma arama gelirse internetim direk kesiliyor. Telefonu 3G ye alırsam bir sorun olmuyor fakat bu seferde ara ara ping sorunları yaşıyorum. 4,5G üzerinden aramalarda hotspotun kesilmemesi için ne...
  11. IDAHO

Orjinal windows nasıl geri getirilir?

Herkese Merhabalar Laptopta orjinal windowsun üzerine crackli windows kurduğumuzda eski windowsu nasıl getirebiliriz veya bu keyi nerden öğrenebiliriz?
  12. IDAHO

27 Mart 2020 Durmaplay rezaleti ve Microsoft

Herkese merhabalar 26.03.2020 Günü canım acayip Minecraft çekti. Hazır üniversiteler de tatil olmuşken hadi dedim şu oyunu satın alayım da doya doya oynarım. İnternette araştırırken Durmaplay üzerinde 39.90TL ye gördüm. Fiyatı gayet iyiydi. Microsoft üzerinde 87 TL...
  13. IDAHO

4000-5000 bandında laptop tavsiyesi

Merhabalar Öncelikle herkese iyi kandiller 4000-5000 bandında(biraz esnetilebilir) Autocad ve mühendislik uygulamalarını orta-yüksek performansta çalıştırabilen laptop bakıyoruz. Benim düşündüğüm laptoplar bunlar sizin fikirlerinizi de almak isterim. Şimdiden teşekkürler...
  14. IDAHO

Laptopta Kalıcı Fps Düşmesi ve Droplar

Merhabalar Arkadaşımın laptobunda (i7-8750h+1050ti+16gb ) cs ve lolde oldukça yüksek fpsler alırken şimdi lol de 42 fps ve cs de 100-80 fpslerden yukarı çıkmıyor. Ayrıca oyun esnasında ani fps düşüşleri yaşanıyor. İlk sıcaklık olduğunu düşündük fakat pc frekans kısıp dereceyi düşürmüyor.Kalıcı...
  15. IDAHO

4 Bin TL Telefon önerisi

Merhabalar ; Arkadaşımla telefon bakıyoruz 4,4500 bütçeye ne alınabilir sizlere sormak istedik. Piyasayı uzun süredir araştırmıyoruz ve çokta zaman ayıramıyoruz. Mi9t pro düşünüyorduk fakat sonra 2. el İPhone X 64gb benzer fiyata bulduk. İki seçenek arasından hangisi tercih edilebilir? Farklı...
  16. IDAHO

Casper C710 İşlemci Arızası

Merhabalar. Bozuk bir laptobumuz var film izlerken bir anda kapandı ve açılmadı bir daha. Bilgisayarcı işlemcinin yandığını söylüyor. Biz bu işlemciyi yeniden bulabilir ve direk anakarta takabilir miyiz? İşlemci : i5-7200U
  17. IDAHO

7000 TL Sistem tavsiyesi

Evet Belirttiğim gibi Arkadaşımla Max 7k bütçeyle bir sisteme ihtiyacımız var. Monitörüde dahil etmemiz gerekiyor. Benim masaüstünde pek bilgim yok açıkçası bu bütçeye olabilecek en stabil ve performanslı bilgisayarı kurmak istiyoruz. Parçaları tavsiye ederken neden bu parçayı seçtiğinizi...
  18. IDAHO

Kulak içi kulaklığın telefonda performansının düşmesi

JBL C100SI kulaklığım var bilgisayarıma taktığımda baslar ve tizler daha detaylı geliyor fakat telefona taktığımda detaylar bilgisayardaki gibi olmuyor. Spotify dan en yüksek kalitede dinliyorum dosyayla ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum. Telefonumda ses konusunda gayet iddialı bir telefon...
  19. IDAHO

Bu laptop darboğaz yapar mı ?

Arkadaşlar foruma bi arkadaşımız şu laptobu atmış laptop gerçekten güzel duruyor fakat darboğaz yaşanır mı ...
  20. IDAHO

KVK Ekran Değişimine 1390 TL istiyor

Merhaba arkadaşlar 1 yıl önce HTC U11 almıştım geçen ay ekranını çok talihsiz şekilde düşürüp baya bi hasara uğrattım fakat görünüş haricinde herhangi bir sıkıntı olmadı. Bundan 2-3 Ay öncede kulaklığım da sorun çıktı bende toptan bi servise göndereyim dedim teknisyene not bırakıp kulaklığımın...
  21. IDAHO

Bu bilgisayara en uygun SSD hangisidir ?

Herkese iyi forumlar https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-520-core-i5-7200u-2-5ghz-12gb-ram-1tb-hdd-15-6-4gb-w10.html Üssteki bilgisayara en uygun ssd hangisi olur acaba 500TL lik bir bütçemiz var ve hafif oynayabilir. Şimdiden teşekkürler
  22. IDAHO

Fifa 20 gelirken Fifa 19 almak mantıklı mı?

Origin üzerinde Fifa 19 60 euro dan 20 euro ya düşmüş. Ana lig kariyerini önemseyen biriyim hayatımda bir kaç kez fifa oynadım genel olarak hep pes oynamışımdır. Bilgisayarımda da hiç futbol oyunu yok bu aralar bir oyun almam gerek. Pesdeki lisans sorunları ve ana ligde 2 yıla dünya karmasını...
  23. IDAHO

2000-2500 lira arası Laptop Tavsiyesi

Bir tanıdığım laptop bakıyor benden tavsiye istedi. Sadece kayıt tutmak ve internette dolaşmak için kullanılıcak bir bilgisayar arıyorum.Windows 10 bulunması gerekiyor fakat bu bütçede hep i3 6. nesiller gördüm. Bu bütçede laptop tavsiyeniz varsa çok iyi olur yoksa bu işlemciler uzun vadede...
  24. IDAHO

Java'da çözümlü örnek tavsiyesi

Merhabalar. Nesne yönelimli programlama dersi alıyorum Java görüyoruz konuları videolarla öğreniyorum fakat pratikte kötüyüm. Hocamız zor örnekler soruyor videolarda ise çok basit örnekler var. Kendimi Javada geliştirmem için nasıl bir yol izlemem gerek bu konuda deneyimli kişilerden tavsiye...
  25. IDAHO

Nedir bu kulaklıklardan çektiğim

Arkadaş HTC U11 Aldım 10 numara kulaklığı var çok memnundum 5 ay sonra ses kesildi. Garanti telefonu da postalatmamı isteyince yaza bıraktım dedim idare eder bi kulaklık alayım gittim JBL C100SI alıcaktım baktım Hypergear mıdır nedir 48TL ye bir kulaklık vardı. Bası tizi fena değil,kablo sağlam...
  26. IDAHO

Windows 10 Filmler Yeşil Ekran Sorunu

Arkadaşımın bilgisayarında yeşil ekran sorunu var. Videolarda yeşil ekran haricinde birşey görünmüyor. Sadece Pot Player ile izlenebiliyor. Nasıl düzeltebiliriz?
  27. IDAHO

Wordpress için en iyi türkçe kaynak hangisidir ?

Arkadaşlar Wordpress öğrenmek istiyorum. Açıkçası pek bir bilgim yok bu işi güzel bir şekilde öğrenebileceğim bir kaynak tavsiyeniz varmıdır ?
  28. IDAHO

Kulak İçi Kulaklık Tavsiyesi

HTC U11 de kullandığım usonic kulaklığın bi tarafından ses gelmiyor. Garantiye yazın göndermeyi düşünüyorum o zamana kadar bi kulak içi kulaklık almam gerek. 100 tl altında arıyorum açıkçası htc nin kulaklığından çok memnundum o kalitede bulmam zor olur ama tiz ağırlıklı dışarı ses vermeyen bi...
  29. IDAHO

Telefonlarda Servis Fişi Nedir ?

Htc U11 Telefonumun kulaklığında sorun vardı. Servisi Aradığımda cihazı,kulaklıgı,faturayı istediler. Telefonun kutusunda servis fişi var acaba bu nedir bunuda göndermem gerekir mi ?
  30. IDAHO

Kulaklığımın solundan ses gelmiyor

Merhabalar SDN ailesi Htc U11 type-c girişli kulaklığımın sol kısmı bozuldu ses vermiyor. Dinlerken bi anda cızt diye bi ses geldi ve ses kesildi.Kendim çözebilirmiyim? Garantisi devam ediyor göndersemmi acaba.
  31. IDAHO

HTC U11 Açılmıyor. Led ışığı sürekli açık.

Arkadaşlar gece telefonumun şarjı bitmişti. Taktım ve sabah kalktığımda telefonum açılmıyor. Yeşil led ışığı sürekli açık. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Sorun Çözüldü arkadaşlar hard reset tuşlarına bastım. Hard Reset ekranına gelmeden telefon direk açıldı. Çok enteresan gerçekten :)
  32. IDAHO

Win 10 - Videolarda Yeşil Ekran Sorunu

İyi Akşamlar SDN Ailesi Arkadaşımın bilgisayarında Windowsta videolarda yeşil ekran görünüyor fakat ses geliyor. Çözümünü bulamadık yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkürler.
  33. IDAHO

Unity İçin Türkçe Kaynak Arıyorum

Udemy üzerinden unity çalışıyorum fakat pek beğendiğim söylenemez. Türkçe kaynak olarak pek kaynak bulamadım.Tavsiyesi olan varsa şimdiden teşekkür ederim
  34. IDAHO

Unity için Java desteklenmiyor mu?

Merhabalar SDN Ailesi Unity öğrenmeye başlıyorum da ben hep javayı duydum bu konuda fakat unity de java seçemiyorum.Eski bazı konularda unity nin java desteğinin bittiği söylenmiş bu doğrumudur?
  35. IDAHO

Laptop Çantası Arıyorum

Merhabalar SDN Ailesi 15.6 İnc laptobuma çanta aramaktayım şöyle bir model var fakat bu konuda bilgim yok. Terletir falan deniyor. Benzer bütçede başka bir seçim yapılabilir mi ? HP 15.6 İnç Active Sırt Çantası
  36. IDAHO

2500Tl ye Laptop

İyi aksamlar sdn ailesi Arkadaşlar arkadaşıma bilgisayar tavsiyesi vericemde 2500 e world,dizi,film için ne önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler
  37. IDAHO

Kulak Dışı Kulaklık Hakkında bilgisi olanlar?

Merhabalar Sdn ailesi Kulak Üstü Dışı herneyse kulaklık bakmaktayım genel olarak bilgisayarda video-film-müzik için birde dışarda bazen kullanıcam. Tizlere daha çok önem veren birisiyim baslarda normal olması yeterli fakat tizler iyi olmalı. Ben böyle bir kulaklık seçtim fakat çok cahilce...
  38. IDAHO

6000 TL Laptop Önerisi

Arkadaşım Black Friday'de laptop alıcak fakat indirim oranını tam kestiremiyoruz acaba ne kadar iner ? Eğeri indirim olmazsa bu bütçeye ne alınabilir ?
  39. IDAHO

Spotify bildirim ekranına gelmiyor

Merhabalar Sdn ailesi Spotify bildirim ve kilit ekranına gelmiyor. Şarkı vs deiştirmek icin uygulamaya gitmem gerekiyor. Spotify ın kendi ayarlarında bir ayar bulamadım bununla ilgili ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.
  40. IDAHO

C bilenler bakabilirmi ?

Merhabalar SDN Ailesi C ödevimi yapmaya çalışıyorum fakat daha yeni olduğum için oldukça zorlanıyorum. ---->Çıkış yaparken stlib ve stdio kütüphanelerinde hangi kodları yazmam gerekir?, ---->0 dan N'e kadar X in katlarını nasıl toplayabilirim? Hepinize teşekkür ederim.
  41. IDAHO

Mühendislik okuyanlar bakabilir mi?

Arkadaşlar fizik sorusu çözerken benim hesap makinam bambaşka değerler gösteriyor. Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?
  42. IDAHO

720p laptop 1080p yapılabilir mi?

Merhabalar SDN ailesi Arkadaşımın modeli hatırlayamadığım 720p ekranı olan ASUS marka laptobu var. Ekranı 1080p yükseltmek istiyoruz fakat yapabilirmiyiz?
  43. IDAHO

Type-C kulaklığımı Laptobum Görmüyor

Merhaba Sdn ailesi HTC U11 kulaklığım Type-C çıkışlı ve bilgisayarıma taktığımda bunu kulaklık olarak algılamıyor. Ne yapmam gerekir?
  44. IDAHO

Msi için UEFI modunda Windows kurulumu

Merhabar arkadaşlar ben uefi windows kurulumu yapıyorum. Boot menusunden uefi flashımı seçtim burda disk bicimlendir var. Ssd secmek haricinde birsey yapmam gerekirmi? Acil cevap bekliyorum tesekkur ederim
  45. IDAHO

Msi vs Dell Hangisini Alayım?

Merhabalar SDN ailesi Aşağıda bulunan iki laptoptan birini bugun veya yarın alıyorum. Msi bugun indirime girdi ve kafamı biraz kurcaladı yoksa ben Dell G5 siparisini geçmiştim.İlk defa laptop alıcam uzun zamandır araştırıyorum hem oyun hemde okul için kullanıcam. Performanstan çok: uzun süre...
  46. IDAHO

Msi laptopta ciddi indirim. Aradaki farka değermi ?

MSI GF63 8RC-208XTR Intel Core i5 8300H 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı Bilg. Muh okuyorum bugun yarın acil pc almam gerek bugun bu indirimi gördüm bu seri hakkında hiç bilgim yok sizce Dell G5 yerine tercih edilirmi? Oyun oynamayı seviyorum ama ultra merakım yok orta üst ayarlarda açması yeterli ama...
  47. IDAHO

Dell G5 i alıyorum en güvenli ve hızlı neresidir ?

Hb Dell Gaming G515 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı İtopya DELL GAMING G515-FB75D256F161C i7-8750H İşlemci 16GB Ram 1TB Disk 256GB SSD GTX1060 6GB Ekran Kartı 15.6" FHD IPS UBUNTU Notebook | ITOPYA Ebrar Bilgisayar Dell G5 15-FB75D256F161C i7-8750H 16GB 1TB 256GB SSD 6GB...
  48. IDAHO

Wifi çekmiyor bunu alsam nasıl ?

Arkadaşlar bizim evden ana modeme 15-20 metre mesafe var çok zor çekiyor hatta çekmiyor bunu alsam çözüm olurmu?
  49. IDAHO

Dell 7577 ile Dell G5

Arkadaşlar bu iki laptop görünüş olarak niye aynı? G3 ve G7 modelleri mavi ve bambaşkayken G5, 7577 serisinin aynısı gibi duruyor. Donanım olarak çok farklı fakat mavi serisi yokmu G5.in ? Ayriyetten aradaki farka değermi bu donanım ...
  50. IDAHO

Wifi adaptörümün windows 10 driver ı yok

Abimin laptopuna Tp-Link wn822n v2 adaptör taktık fakat win10 uyumlu driverı yok. Fakat benim masaustumde win10da cayır cayır çalışıyor. Anlam veremedim bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim
  51. IDAHO

Traş Makinesi Ve Sakal Bakımı Tavsiye

Hayatımda ilk defa sakalları uzattım dostlar bayada büyüdü kabarık duruyor bıyıklarım dudaklarıma girmeye başladı..Sakal Bakımı konusunda çok cahilim makine almak istiyorum iyi bir makinemi almam gerekir yoksa ucuz alıyım nasıl olsa bozulur mu ? Ayriyetten sakal bakımı için ekstra ne gerekir ...
  52. IDAHO

Htc u11 vs XZ1

Bugün 2 telefondan birini alıyorum XZ1 HB'de 2600 e çıktı Htc u11 2800 küsür Hangisini tavsiye edersiniz sony yi araştırdım bazı modellerde sıkıntılar olduğunu duydum Htc hakkında olumlu şeyler duydum fazla bilgim yok daha araştırıcam fikirleriniz çok önemli teşekkürler
  53. IDAHO

Xz1 kalmamış

Şaka gibi arkadaşlar.. Xz1 piyasada yok HB sürekli fiyat artırıyor 2450 olmuş... Sony Center da 1 cihaz kalmış gumuş oda rev4.. Tekrar gelirmi diyorum bilmiyoruz diyorlar.Mediamarkt kaldırmış Teknosada zaten yok Vatandada 2600 o parayı xz1 e vermem açıkçası 2000 2500 bandında telefon...
  54. IDAHO

Pamukkalede Okuyan Varmı?

Bugün itibariyle Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümündeyim... Okuyan forum arkadaşlarım varsa veya denizli hakkında bilginiz varsa seve seve dinlemek isterim
  55. IDAHO

Xz1 i alıyorum bu fiyata değermi

Xz1 HB de 2299 tl olmuş.. Bugun sipariş vermeyi düşünüyorum sizce değermi... Nokia 8 i begenmedim P20 lite çöp bana göre Xioami nin telefonları hem büyük hemde performans olarak xz1i geçemez Not: hepsiburada ya rev 5 cihaz istedigimi soylesem verirlermi?
  56. IDAHO

Sony Telefonlar Teknosadan kaldırılmış

Evet arkadaşlar XZ1 bakmaya giderken bütün Sony telefonların kaldırıldığını gördüm ve ordaki yetkililerle konuştuğumda Sony Mobile' ın ülkeden yakın zamanda çekileceğini söylediler.. XZ1 almayı düşünürken başka telefon arıyorum.. Sizce Sony siz nasıl olucak bundan sonra
  57. IDAHO

Hem telefon hem laptop.. İşin içinden çıkamıyorum

Arkadaşlar hem telefon alıcam hemde laptop.Telefonda 2000 en fazla 2500 Laptopta en fazla 6500.. Telefonda xz1 düşünürken kronik sorunları ve Sony'nin ülkeden çekilme ihtimali giderek artarken vazgeçtim ve telefon kafamda yok bayram sonu almam gerek...Ayriyetten 2 yıl sonra 5g teknolojisi...
  58. IDAHO

Kedi Niye Bağırıyor?

Arkadaşlar mahallede bi kedi var 3 gündür özellikle geceleri durmadan miyavlıyor... İlk biyere falan sıkıştı sandım gittim baktım beni görünce kaçıyor ben gidince geliyor miyavlamaya devam... Aç susuzda değil durmadan miyavlıyor sadece.. Çok küçükte değil birazcık büyümüş acaba annesi falanmı...
  59. IDAHO

Laptop için Black Friday beklemek mantıklımı?

Arkadaşlar beğendiğim 3 laptop var Monster Notebook | Performans Tutkunlarına Özel Notebook'lar + 1TB +8GB RAM MSI GS63 Stealth 8RE-037XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı DELL GAMING G515-FB75D256F161C i7-8750H İşlemci 16GB Ram 1TB Disk 256GB SSD GTX1060 6GB Ekran Kartı 15.6" FHD IPS...
  60. IDAHO

Sony XZ1 veya Nokia 8 kullanan varmı ?

2000 bandında telefon arıyorum xz1 i oldukça beğendim fakat bazı yorumlarda antenin çekim gücünün düşük olduğu ve genel olarak sony telefonların zamanla sorunlar çıkardığı ve kronik hatalarının olduğu söylenmiş.. LG G4 ün kronik sorunları yüzünden mağdur olmuş biri olarak sony kullanan...
  61. IDAHO

Windows Defender ne kadar güvenli

Merhaba arkadaşlar vakti zamanında Kaspersky antivirüs kullanırdım 3 aylık bedava bi sürüm bulmuştum sonra bitti.. Ben tekrar almayı düşünüyordum ama bi bilgisayarcı tanıdığım windows defender ın çok iyi bir iş çıkardığını söylemişti bende almadım böyle gittim bu antivirüs hakkında...
  62. IDAHO

İ7 8750H yanıyor mu ?

Bazı testlerde 8750H ın 90 derece üstü çalıştığı söylenmiş bazıları ise i7 7700HQ nun 90 derece üstüne çıktığını söylemiş.. Ben ikisinide kullanmadım kullananlar bilgi verebilirmi hangisi daha serin bi işlemci
  63. IDAHO

İnternetten laptopta garanti sıkıntısı varmı

Merhaba arkadaşlar telefonlarda ithalatçı garantisi olayı var peki laptoplarda da aynı şey geçerlimi.. Mesela Dell msi gibi markalardan laptop alsam bursadaki servisinde yaparlarmı ?
  64. IDAHO

Vatan bilgisayarda çalışılırmı ?

Pazar günü konuştum. Lise mezunu ve bilgisayar bilgim olmalıymış. Sanırım asgari ücret verirler saatleride sabah 10 akşam 6. Bana gayet iyi geldi yazın 2 ay gibi bi süre çalışıcam çalışan arkadaşlar varsa anlatabilirlermi ayriyetten başka iş tavsiyeniz varsa (teknoloji veya genel kültür...
  65. IDAHO

Bu fiyat bidaha gelir mi ?

MSI GS63 Stealth 8RE-037XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı Geçen hafta 11.000 tlydi tam 6.500 e dell g5 almayı düşünüyordum ama hayallerimi süsleyen msi 7000 civarına nerdeyse yarı fiyatına düşmüş şuan bu kadar param yok ama böyle bi indirim bidaha gelirmi?
  66. IDAHO

Varımı yoğumu gömüp bunu alsam mantıklımı

Merhabalar arkadaşlar üniv sınavını atlattığım gibi çalışmaya başlayıp birazda birikmiş birazda aile yardımıyla bunlardan birini almayı düşünüyorum.. Niye bu kadar yüksek bi pc derseniz bilgisayar müh. okumayı düşünüyorum..Yazılım,oyun,fotoğraf aktarımı belki video editlemede yapabilirim.. Gerçi...
  67. IDAHO

Yazın Sonuna Laptop almak mantıklımı

5000 tl civarında laptop bakıyorum msi ın 8. Nesil modelleri geliyormuş yaz sonunu beklemek mantıklımıdır fiyatları düşermi? Geçen senelerde fiyatlar düştümü? Dolar kuru evet yükseleceğe benziyor siyasete girmeyelim..
  68. IDAHO

1500 tl ye ne alabilirim

Merhaba arkadaşlar benim Lg g4 üm anakart sorunu nedeniyle bozulmuştu 1500 çok zor 2000 bandında yeni telefon arıyorum.Aslında g4 ten memnundum onun ayarı bi telefon olabilir Derslerden dolayı araştıramıyorum tavsiyeleriniz varsa şimdiden çok teşekkürler Aradıklarım: Bozulmasın uzun yıllar...
  69. IDAHO

Laptopa bu kadar parayı vermem gerekir mi ?

Merhabalar arkadaşlar ben kısmetse bu sene bilgisayar mühendisliği okiycam ve hayatımda ilk defa bilgisayar alıcam.. Hep insanlara tavsiyede bulundum birsürü kişiye alırken eşlik ettim artık kendime geldi sıra.. Core2 duo işlemcili 2gb ram 512mb ekran kartlı şuanki bilgisayarımı artık emekli...
  70. IDAHO

Kalemli bir telefon tavsiyesi

Merhabalar arkadaşlar dershanede benim sevdiğim bir matematik hocam var telefonlardan anladığımı bilince benden kalemli bi telefon tavsiye etmemi istedi.. .. 2000-3000 bandında bir telefon arıyor.. Note5 araştırıyorum fakat 3000 tl diyorlar 0 larına şaka gibi.. 2. el almak istemediği için hiç...
  71. IDAHO

Tüketici Hakem Heyetine Başvuruyorum..

Merhabalar arkadaşlar LG G4 üm ikinci kez anakart arızası verdi ve garantisi bittiği için maalesef 600 tl isteniyor.. Ben tüketici hakem heyetine gitmeyi ciddi ciddi düşünüyorum denemeden durmiycam.. Bu süreç nasıl işliycek ve neler yapmam gerek bu süreci yaşayanlar varsa bilgi verebilirmi...
  72. IDAHO

Meslek Seçimi Hakkında Kararsızım

Bu forumda açtığım bilmem kaçıncı konu.. Fakat her zaman insanların yorumlarını önemsediğim ve tecrübeye saygı duyduğum için affedin :).. Ben üniversiteye hazırlanıyorum ve hedefim istisnasız mühendislik.. Bilgisayar mühendisliğini hedefledim küçüklükten beri hep bilgisayara elektroniğe merakım...
  73. IDAHO

LG G4 Anakart arizası

Merhaba arkadaslar 5 gün önce telefonum çagrı yapmadığı ve veriyi açamadığım için servise vermiştim.Bugün haber geldi ve bana kaynar sular indi. İşlemciyle ilgili sorun olduğunu anakartın değişmesi gerektiğini söylediler ve 600₺ istediler.Bu sorun 2.ye oldu öncekinde garantili oldugu icin...
  74. IDAHO

Garantisi bittiği halde servise telefon vermek

Arkadaşlar LG G4 ümde arama yapamıyorum ve veri açılmıyor... Garantisi ocakta bitti şimdi servisemi versem yoksa mahallede telefoncular var onlaramı götürsem işçilik veya fiyat farkları ciddimi ?
  75. IDAHO

LG G4 Servis Etkin Değil Hatası

Arkadaşlar LG G4 telefonum dün akşam normaldi sabah bi baktım ne mobil veri açılıyor ne arama yapabiliyorum.. Mobil verinin üstünde bi çizgi var açmamı engelliyor Arama ve veriyle ilgili hiçbir şeye dokunamıyorum.. Turkcelle gidip söyledim sim kartla llgili sorun varmı diye başka telefona taktık...
  76. IDAHO

Dizi önerisi

Arkadaşlar merhabalar... Üniversiteye hazırlanıyorum ve tek zevkim arada bir dizi açıp izlemek... Moralim sürekli inişli çıkışlı olduğu için karamsar diziler beni bunaltıyor...Genellikle komedi, aksiyon veya tarih konulu dizileri seviyorum...Yeni diziler arıyorum yabancı yerli farketmez aslında...
  77. IDAHO

Dizi izlerken videolar kasıyor

Merhaba arkadaşlar ben youtube dan video izlerken 720p izleyebiliyorum fakat dizi izlerken hani bazı dizilerde olmuyor ama çoğunlukla 360p de bile kasıyor.. Mesela friends izliyorum bir bölüm 20 dakika zaten takıla takıla illallah ettiriyor bana... Farklı tarayıcıya geçsem sorun hallolurmu edge...
  78. IDAHO

Kalça bölgemdeki kilolardan nasıl kurtulurum ?

Merhabalar arkadaşlar Ben Mert 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum.. 79 Kiloyum 1.77 boyundayım kilom biraz fazla gözükebilir fakat vucudumda sırıtan yerim kalçam gerçekten büyük :=).. Ben yaklaşık 1,5 haftadır diyet yapıyorum ve kilo vermeye başladım fakat ben özellikle kalçadan kilo...
  79. IDAHO

Hangi fön makinasını almalıyım

Merhaba arkadaşlar dün saç kurutma makinamız bozuldu zaten sanayi devriminden kalma bişeydi iyi oldu diyebilirim ... Ben iyi bir fön makinası arıyorum güçlü bir motoru olmalı.. Benim saçım dalgalı ve sık şekil vermesi zor ve eski makinamla hiçbir şekil almıyordu zaten... Bütçem 80 ila 100 en...
  80. IDAHO

Spotify Müziklerimi Siliyor

Arkadaşlar spotify ı yaklaşık 1 yıldır premium olarak kullanıyorum ama bazen bi anda spotify şarkılarımı siliyor tekrar indirmek zorunda kalıyorum.. Her zaman evdede olamıyorum ve yaklaşık 150 şarkı var tek tek indirmek zorunda kalıyorum .Neden siliyor bi anda gidiyor şarkılar 2,5 GB olan...
  81. IDAHO

Günümüz ve Geleceğe Göre Teknolojiyle Alakalı Meslekler

Merhaba arkadaşlar Lise 4 olarak seneye üniversiteye gitmeyi düşünüyorum fakat Meslek Seçimim biraz oynuyor... Doğuştan beri mühendis olmak isteyen biriyim ve her zaman ilgim vardı.. Binaları,Barajları,Savunma Sanayii araçlarını, Teknolojik herşeyi seven biriyim ve buda beni Makine...
  82. IDAHO

Yanlış ibana para attık

Merhaba arkadaslar Ablamın para göndermesi gerekiyodu bende de ininal kart var hesap no mun son 4 hanesini teb bankasına yazdım iban no aldım ablamda galiba yanlış yazdı para bana gelmedi yanlıs bi ibana gitti bu parayı geri alabilirmiyiz
  83. IDAHO

LG Bootloob sorunu

Arkadaşlar bu sorunu 3 gün önce yaşadım ve internettede baya görmeye başladım. Şuan telefonum serviste LG G4. Kendi kendine kapanıp LG logosunda kalınca biraz araştırıp direk servise verdim Bu sorunu yaşayan varmı neyden kaynaklanıyor ne kadar sürüyor bunun tamiri çünkü LG G5 de dahi bu sorunun...
  84. IDAHO

LG G4üm galiba nalları dikti

Arkadaşlar az önce Spotify dan müzik dinliyordum şarj %3 bi anda telefon dondu sonra kapandı ve Lg logosuna geldi öyle kaldı 10 sn sonra tekrar bi başlattı telefonu gene LG logosunda kaldı sonra öyle kaldı baya... Şarj bitti taktım şarja gene aynı kaldı öyle.. Sanırım bu garanti demek..1 yıl...
  85. IDAHO

Yeni telefon aldım ne kadar süre sarjda tutmalıyım

Arkadaşlar bugun LG G4 Aldım %40 Şarjla geldi bende bunu bitirdim taktım sarja şuan %100 oldu şimdi bunu prizden çekiyimmi yoksa dediklerin gibi 8-10 saat sarjda bekletiyimmi öyle derler ya hep ilk aldığında beklet diye acaba zarar verirmi bataryaya ????
  86. IDAHO

Sony Xperia Z5 mi Samsung Note 5 mi

Arkadaşlar Sony telefonlarını beğenen biri olarak 2-3 aydır Z5 bekleyen biriydim ancak Telefonun Snapdragon 810 la gelmesi beni kuşkulandırdı... Kamerası olsun Pil ömrü olsun Stabilite olsun Sony gayet hoş ... Ama aynı fiyata Note 5 gibi bi telefon var.. Baktım inceledim gayet hoş bi telefon...
  87. IDAHO

Xperia Z5 alıcam Operatörden alsam sıkıntı olurmu

Arkadaşlar 4 yıldır Galaxy Mini kullanan biriyim :yes: Xperia Z5 alıcam ancak 1000 Tl nakitim var taksit seçeneğide yok biliyosunuz.. Avea Turkcell den alsam mantıklı olurmu.. Veya Evkur dan alanları duydum bilgim yok paylaşırsanız sevinirim teşekkürler..... Not: Kredi kartı kullanmıyoruz ailem...
  88. IDAHO

Z3 mü z5mi bekliyim

Arkadaşlar Taksitle telefon alınmıyormuş bütün hayallerim yıkıldı..... :crying::crying: Ben 2000 Lira biriktirene kadar 3-4 ay geçer o zamanda Z5 çıkmış olur Z3 de belki 1800 olur en fazla ve telefon 2 model geri düşer..... Ben 2000 Lira biriktirip Z5 mi alsam güzel olur incelediğim videolara...
  89. IDAHO

Xperia Z3 alsam Nasıl olur ????

Arkadaşlar Kurban Bayramı sonrası sabırsızlıkla beklediğim telefonu alıcam tabi Sony 6 ayda bir model çıkarınca bi nebze biraz heyecanım azaldı.... Şimdi Xperia Z3 alsam işlemcisi eski mi kalmış olur veya 64 bit uygulama desteklemiyceği için sıkıntı olur mu ... En az 2 yıl kullanmayı düşünüyorum...