Arama sonuçlarınız

1. A

Tüm Linux İncelemelerim

Linux Konulu Tüm yazılarım ve İncelemelerim: Linux konusunda Türkçe içerik giderek artsa da hala çok geniş bir kaynak yok. Bende bunu görerek elimden geldiğince bu konuda yazılar üretmek istedim. Bu bağlamda başta dağıtımların incelenmesi olmak üzere Linux dağıtımları ile genel sorulara cevap...
  2. A

Blogum sizce içerik ve tasarım olarak nasıl?

Blogum sizce içerik ve tasarım olarak nasıl? Neleri geliştirebilirim? Aliytrklkmz
  3. A

Linux dağıtımları incelemeleri (Türkçe )

Tüm linux dağıtımları incelemelerim bir kısmını önceden de paylaştım bir çoğunu da hiç paylaşmadım tek tek paylaşıp spam yapmamak için topluca veriyorum :D Linux Mint 19.2 Yenilikler: Linux Mint 19.2 Yenilikler Zorin Os 15 Yenilikler: Zorin Os 15 Yenilikler Feren Os İnceleme: Feren Os...
  4. A

Sizce Blogum Nasıl?

Gerek içerik gerekse de tasarım olarak sizce nasıl ? GEliştirmek için neler yapabilirim? Aliytrklkmz
  5. A

Bir Dergi Yapmak

yeri olmadığı için buraya yazıyorum. Ufak bir sitem var (Aliytrklkmz adında) bu sitede her hafta paylaştığım yazıları dergi gibi bir şey yapıp her cumartesi paylaşmayı düşünüyorum. Böyle birşey yapmak için herhangi bir yerden izin almak gerekir mi? yasal bir gereklilik varmıdır?
  6. A

Farklı amper ile şarj etmek

telefonumun orjinal aleti 5 ve 2 amper ben tasinabilir bir şarj cihazı aldım (hı level in ) 5 ve 1 amper telefonu bunla şarj etsem zarar verir mi. birde bu marka iyi midir ? ( zaten sürekli şarj etmiyorum telefonun bataryası 1 günü çıkarıyor sadece acil durumlarda kullanacağım.
  7. A

Pixabay Resimleri Kullanımı Hakkında

İlk olarak konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın başka yer bulamadım. Sorunuma gelecek olursak Aliytrklkmz adlı bir sitem var sitemde konu başlarına ufak resimler koyuyorum. Bu koyduğum resimler Ücretsiz resimler - Pixabay adlı siteden alıp paylaşsam sorun olur mu? Orada paylaşılabilir...
  8. A

Hangi Kaspersky sürümü?

Hangi Kaspersky sürümü? Birde pure ile internet security arasındaki fark ne?
  9. A

Google Analytics Ücretsiz Mi?

Google Analytics ücretsiz mi? Kaydolmakta herhangi bir sorun olur mu?
  10. A

Nas Depolama Kota Harcar Mı?

Nas depolama ünitesi alacağım. Model olarak WD 3,5" 2TB My Cloud Gigabit Ethernet Kişisel Bulut Depolama bunu düşünüyorum. Merak ettiğim bunlar sonuçta internete bağlanan cihazlar ben bilgisayarımdan bu cihaza veya bu cihazdan bilgisayarıma bir dosya atarken kotam gidecek mi gitmeyecek mi ?
  11. A

Parmak İzi Tarayıcısı Güvenilir Mi?

Galaxy a8 cihazım var ve parmak izimi tarattım. Ekran kilidi olarak bunu kullanıyorum. Merak ettiğim webte oturum açarken de parmak izi kullanabiliyoruz. Ben bunu kullansam parmqk izim İnternete ve oturum açtığım siteye ( örneğin technopat) gidecek mi? Yoksa hiç İnternete gitmeden tamamen...
  12. A

whatsapp test programi

whatsapp ve bir kaç uygulamanın daha test kullanıcısı olmak isitoyrsan googlr de pek bir bilgi yok test kullanıcısı olmak için belli şartlar veya belli bir ücret var mı ? Yoksa her isteyen olabilir mi ?
  13. A

Samsung Evo Plus Sd Kat Nasıldır?

Samsung Evo Plus Sd Kat Nasıldır?
  14. A

Laptop 5Ghz Bağlantı

Asus n550jk model bir laptop um var. İçerisinde intel n7260 model bir WiFi kartı var. Bu kartın ac desteği yok (sadece 802.11 a/b/g/n) ama ı telin sisteminden bakınca 5 ghz bantları da desteklediği yazıyor. Gerçekten ac desteklemeyenler de 5 ghz destekleye bilir mi bu WiFi kartinda 5 ghz desteği...
  15. A

Gtx 850m Masaüstünde Hangi Ekran Kartına Denktir?

Laptop yani mobil ekran kartlar bildiğimiz gibi masaüstü pclere göre çok daha az performans sunuyor. Benim merak ettiğim gtx 850m masaüstünde hangisine denktir. Yada Örneğin gtx 750 veya gtx 750ti ile arasında ne kadar fark vardır ?
  16. A

Raspberry Pi 3 Nereden Alınır?

Konu yerini bulamadım yanlış ise özür dilerim. raspberry pi 3 çıktı bildiğiniz gibi baya hoşuma gitti Türkiye'de nereden alabilriim.
  17. A

Galaxy a8 Parmak İzi Okuyucu Hakkında

Bu tür telefonlarda parmak izi var ve örneğin shidt delete forumunda oturum açınca bir dahaki sefere parmak izi kullanılarak açılsın mı diye soruyor. Bu seçeneği işaretlersek parmak izimiz shift dleete forumuna (örnek tabii bu herhangi bir siteye) gider mi yoksa o tamamen telefon üzerinden...
  18. A

Galaxy A8 Mi A7 2016 Mı?

Benim için önemli olan performans ve genel testlere bakınca a8 daha önde ama a7 de de 3gb ram ve optik imaj sabitleyici var hangisi daha iyi bir seçenek olur?
  19. A

4 GB ramli Sony mi 8 gb ramli Acer mi alınmalı?

Böyle bir soru olamaz ram ile pc alınmaz
  20. A

Asus mu Grundig mi?

Modele bağlı olsada Asus genel anlamda biraz daha kalitelidir iyidir.
  21. A

Pildeyken her oyunda 30 fps sorunu

içerik görünmüyor ama sorun düzelmediyse bu bir sorun bile dğeildir çok normaldir. Pilde laptop peprformansı kıtılar ki şarjı daha uzun gitsin. Donma kasma olmuyorsa sorun yoktur.
  22. A

Bilgisayrım çok ısınıyor normal mi?

Asus n serisinden bir bilgisayrım var. i7 işlemci 850m ekran akrtı var oyunlarda işlemci 80-85 dereceleri anart: 78-82 dereceleri ekran akrtı da 75-80 dereceleri görüyor bazen daha da yükseliyor bu değerler normal mi? Ve bu değerler maksimum kaç olmalı?